ارشد94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

dash @li

کاربر بیش فعال
با سلام
مبلغی رو که حساب کردید فقط هزینه دانشگاه هستش؟ یعنی هزینه خوابگاه و .........رو لحاظ کردین؟
سلام
والا دوستان هزینه های دیگه ای هم هست،دوستم تا الان 5 میلیون فقط پروژه پایانیش خرج برداشته ، یه دستگاه دانشگاهشون خراب بود اینو درسته کرده تا بتونه پروژشش رو انجام بده،خرج و مخارج ها ممکنه خیلی بیشتر از این حرفا بشه،حالا از ما گفتن هست.خود دانید.
همه موفق و میروز باشید

saeedhashemi1371

عضو جدید
سوال بنیادین!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

سوال بنیادین!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

با عرض سلام خدمت همه بچه های گل انجمن.............هرجا که هستین موفق و پیروز باشید

من الان بین یه دو راهی خیلی بزرگ گیر کردم.....شرایط و سوالم رو مطرح میکنم ......منتظر نظرات و راهنمایی های دوستان هستم

تو دوره کارآموزی که رفتم متوجه شدم تو صنعت اصلا مدرک مهم نیست و اگه خیلی شانس بیاری به تخصص توجه میشه نه مدرک! الان برای انتخاب استاد پروژه ارشد گیر کردم.......

الان اینجا استادهایی هستن که اصلا بهت کاری ندارن........نه گیر میدن و نه هیچ کار دیگه.......یعنی میتونی رک بهش بگی من میخام کار کنم و مقاله نمیخام یه پروژه 2 ماهه تعریف کن بریم پی کارمون!!!!!!!!بعدش میتونم برم کار کنم......به نظرم با مدرک ارشد بدون سابقه کار هیج جا کار پیدا نشه برام.......

از یه طرف استادی داریم که بایو کار میکنه و من هم به بایومکانیک علاقه دارم.......میتونم باهاش وردارم و تهش چندتا مقاله بدم و برم برا دکتری........دیگه هم به احتمال زیاد خبری از کار توی ارشد نیستش.......ولی خب میترسم دکتری رو بگیرم و جایی عضو هیئت علمی نشم........... دیگه اون موقع واقعا از اینجا رونده و از اونجا مونده میشم یعنی با یه دکتری که استاد نشدم و بدون سابقه کار!:cry::redface:

به نظر شما با کارکردن تو زمینه بایومکانیک احتمال استاد شدن هست؟ حدود هفت سال دیگه؟

کلا الان تو هنگ هستم! منتظر راهنمایی دوستان به خصوص بچه هایی که دارن دکتری میخونن هستم...........

12*12

عضو جدید
ارشد94

درود
منم با اینکه کارشناسی ملی روزانه بودم،الانم ارشد ملی روزانه هستم،و برای ارشد داشتم میرفتم آزاد بخونم که دیدم خرجش زیاده و یه مدتی درگیر بودم و کلی دوندگی دیدم ارزش نداره آزاد بخونم از آخر مهر و اواسط آبان خوندم الانم روزانه کاشان قبول شدم خدا رو شکر،شهر خودمم و اطرافمون گرایش ساخت و توبید رو نداشتند برم در هر صورت باید میرفتم شهر دیگه ،خدا رو شکر یه سال موندن روزانه با اون دوماه و نیم خوندن هم نتیجه بدی نگرفتم،راضی هستم،تمام هم و غمم روزانه بودن بود و حالا شهرستان ولی اتصافا خرجش مطمینا از شبانه کمتر خواهد شد میگم واقعا اگر شبانه غیر شهر خودتون یا شهر نزدیک بخواهین برین باز خوبه ولی بازم نمیصرفه ولی حالا راه دور که ارشد خوابگاهم احتمال دادنش حدود 10 درصد هم نیست با این خرج ها اصلا صرفه نداره،حالا بحث خوابگاه خودگردان قیمت ها سر جاش ،اگر خونه دانشجویی بگیری هم سر جاش شهریش سر جاش ، شام و ناهار سر جاش ...
واقعا فکر کنین ببینین اصلا مبصرفه با این همه هزینه برین، بعد از اون کاری هم پیدا کنین فک کنین اولا به درستون یه خورده لطمه میزنه این اولین قسمت کار بعد حقوقی بدست میارین چیزی نمیشه در مقابل اون خرج ها
تهران خوابگاه خود گردان قیمتش این هست ترمی 1 میلیون و ماهی 300تا 900 هزار اجاره که بر خسب جاش و تعداد تچنفرات اتاق متغییر هست
شهرستانم خوابگاه خود گردان حدود 700هزار تومان هست حالا هزینه شهریه ها هم که هست،کسایی که مشکل مالی ندارند مشکلی براشون پیش نمیاد ولی بقیه دوستان واقعا فکرهاشون رو بکنند.
خرج ها هر سال بیشترم میشه.
دانشگاه های تهران تا ترم آخر باید برین دانشگاه ولی اکثر دانشگاه های شهرستان باز ترم های 3 و4 کمتر درگیرین چون دو ترم اول درسها رو نیدن میره،میتونین یه کاریش کنین.
باز هم صلاح مملکت خویش خسروان دانند ولی از نظر من با آقا ایمان موافقم پول خرج کردن برای درس تو ایران زیاد ارزش نداره.....
موفق باشین
اگه ساخت و اولید کاشون افتادی حواست باشه هنر پیشه ادم گند دماغ و بد اخلاقیه، حواست باشه زیاد سمتش نری

هر چقدر این هنر پیشه آدم مزخرفیه دکتر امینی عالیه، هم خوش اخلاق هم با سواد، کا هار صنعتی هم میکنه، به شدت هم حوتسش به دانشجو ها هست، حداقل یادمه هوای ما رو که کارشناسی یچبودیم خیییلی داشت حالا حساب کن با ارشداش چیکار میکنه...
با عرض سلام خدمت همه بچه های گل انجمن.............هرجا که هستین موفق و پیروز باشید

من الان بین یه دو راهی خیلی بزرگ گیر کردم.....شرایط و سوالم رو مطرح میکنم ......منتظر نظرات و راهنمایی های دوستان هستم

تو دوره کارآموزی که رفتم متوجه شدم تو صنعت اصلا مدرک مهم نیست و اگه خیلی شانس بیاری به تخصص توجه میشه نه مدرک! الان برای انتخاب استاد پروژه ارشد گیر کردم.......

الان اینجا استادهایی هستن که اصلا بهت کاری ندارن........نه گیر میدن و نه هیچ کار دیگه.......یعنی میتونی رک بهش بگی من میخام کار کنم و مقاله نمیخام یه پروژه 2 ماهه تعریف کن بریم پی کارمون!!!!!!!!بعدش میتونم برم کار کنم......به نظرم با مدرک ارشد بدون سابقه کار هیج جا کار پیدا نشه برام.......

از یه طرف استادی داریم که بایو کار میکنه و من هم به بایومکانیک علاقه دارم.......میتونم باهاش وردارم و تهش چندتا مقاله بدم و برم برا دکتری........دیگه هم به احتمال زیاد خبری از کار توی ارشد نیستش.......ولی خب میترسم دکتری رو بگیرم و جایی عضو هیئت علمی نشم........... دیگه اون موقع واقعا از اینجا رونده و از اونجا مونده میشم یعنی با یه دکتری که استاد نشدم و بدون سابقه کار!:cry::redface:

به نظر شما با کارکردن تو زمینه بایومکانیک احتمال استاد شدن هست؟ حدود هفت سال دیگه؟

کلا الان تو هنگ هستم! منتظر راهنمایی دوستان به خصوص بچه هایی که دارن دکتری میخونن هستم...........
قبول دارم برای کار فقط وفقط آشنا مهمه، سابقه و اینا همه کشکه، اینکه کدومش بهتره رو خودت باید بگی هرکسی بهت جواب بده نظر خوشدو میگه. ..

بهتره یکی از تصمیم های خیلی مهم زندگیت رو خودت بگیری...

Sent from my SM-T211 using Tapatalk

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز

میبینم که نقطه نظر بنده تاپیک و حسابی فعال کرد:smile:
نظر هرکسی محترمه . ضمن اینکه منظور کلی من از اون نقطه نظر بیان این بود که کسی که میخواد برای درسش هزینه کنه باید نسبت به شرایط کاری و شغلی و مالی آینده خودش اطمینان داشته باشد تا مطمئن بشه اون پولی که خرج می کنه قطعا برای آیندشه و حداقل اینه که د ر آینده جبرانش می کنه .
راجع به سوال آقا سعید هاشمی باید عرض کنم که یه جورایی سوال ایشون به همین موضوع ربط پیدا کرد. تحصیل بدون تخصص باز هم بی فایدس . مخصوصا تو مقطع تحصیلات تکمیلی اگه واقعا فقط به فکر درس خوندن و تحقیقات صرف باشید قضیه اینجا "ایران" است پیش میاد و بنده خودم مالک یک شرکت دانش بنیان هستم و ایده تحقیقاتی داشتم که متاسفانه علی رغم اثبات بازدهی بالا در دراز مدت صنعت کشور ما زیر بارش نرفت چون صنعت کشور ما حاضر نیست خودش و اصلاح کنه چون میبینه که سود کم تر الان بهتر از سود بیشتر تو دراز مدت ( برعکس کشور های توسعه یافته )
از طرفی بنده به هیچ وجه با این سیستم آموزشی موافق نیستم. دانشجوی تحصیلات تکمیلی جای پاس کردن درس و حفظ کردن اونا و تلاش برای نمره 18 19 باید کار پژوهش انجام بده تا به درد مملکتش بخوره و البته به درد خودش ولی قطعا باید در کنارش متخصص در حداقل یک زمینه باشه تا در قرار گیری در دوراهی درس یا کار واهمه نداشته باشه
ببخشید طولانی شد
یا علی

آخرین ویرایش:

saeedhashemi1371

عضو جدید
اگه ساخت و اولید کاشون افتادی حواست باشه هنر پیشه ادم گند دماغ و بد اخلاقیه، حواست باشه زیاد سمتش نری

هر چقدر این هنر پیشه آدم مزخرفیه دکتر امینی عالیه، هم خوش اخلاق هم با سواد، کا هار صنعتی هم میکنه، به شدت هم حوتسش به دانشجو ها هست، حداقل یادمه هوای ما رو که کارشناسی یچبودیم خیییلی داشت حالا حساب کن با ارشداش چیکار میکنه...

قبول دارم برای کار فقط وفقط آشنا مهمه، سابقه و اینا همه کشکه، اینکه کدومش بهتره رو خودت باید بگی هرکسی بهت جواب بده نظر خوشدو میگه. ..

بخش دوم رو هم نظرتون رو بگین.............با کارکردن تو زمینه بیومکانیک میشه به استاد شدن امیدواربود؟

saeedhashemi1371

عضو جدید
میبینم که نقطه نظر بنده تاپیک و حسابی فعال کرد:smile:
نظر هرکسی محترمه . ضمن اینکه منظور کلی من از اون نقطه نظر بیان این بود که کسی که میخواد برای درسش هزینه کنه باید نسبت به شرایط کاری و شغلی و مالی آینده خودش اطمینان داشته باشد تا مطمئن بشه اون پولی که خرج می کنه قطعا برای آیندشه و حداقل اینه که د ر آینده جبرانش می کنه .
راجع به سوال آقا سعید هاشمی باید عرض کنم که یه جورایی سوال ایشون به همین موضوع ربط پیدا کرد. تحصیل بدون تخصص باز هم بی فایدس . مخصوصا تو مقطع تحصیلات تکمیلی اگه واقعا فقط به فکر درس خوندن و تحقیقات صرف باشید قضیه اینجا "ایران" است پیش میاد و بنده خودم مالک یک شرکت دانش بنیان هستم و ایده تحقیقاتی داشتم که متاسفانه علی رغم اثبات بازدهی بالا در دراز مدت صنعت کشور ما زیر بارش نرفت چون صنعت کشور ما حاضر نیست خودش و اصلاح کنه چون میبینه که سود کم تر الان بهتر از سود بیشتر تو دراز مدت ( برعکس کشور های توسعه یافته )
از طرفی بنده به هیچ وجه با این سیستم آموزشی موافق نیستم. دانشجوی تحصیلات تکمیلی جای پاس کردن درس و حفظ کردن اونا و تلاش برای نمره 18 19 باید کار پژوهش انجام بده تا به درد مملکتش بخوره و البته به درد خودش ولی قطعا باید در کنارش متخصص در حداقل یک زمینه باشه تا در قرار گیری در دوراهی درس یا کار واهمه نداشته باشه
ببخشید طولانی شد
یا علی

با سلام
ممنون از جوابتون
اینا واقعا سوالایی هستش که هر دانشجویی باهاش رو به رو میشه............با این وضع مملکت هم که واقعا آدم نمیدونه دو سال بعد چی براش رقم میخوره......
به نظر شما با ارشد طراحی کاربردی با زمینه تحقیقاتی بایو میشه تو دکتری بایومکانیک قبول شد؟ این استادی که هستش خیلی قوی هستش و تو مقاله کمک میکنه.........
برای کار هم که دنبال کار پاره وقت هستم........تصمیم دارم ایده هایی که خودم دارم رو پیگیری کنم......با کار کردن برای مردم ادم به جایی نمیرسه

منتظر نظرات دوستان هستم

Hossein_sh_s

کاربر بیش فعال
من هزینه خوابگاه ندارم خدارشکر. همین بغل خونمونه علم و صنعت!!
پس شما یه کاری کن،
ترمی 1 تومن میتونی وام شهریه بگیری،
خوب کار کنی میانگین ترمی 1 تومن هم میتونی از TA بگیری،
اینطوری عملا شهریه ات waive میشه.

rahada

عضو
پس شما یه کاری کن،
ترمی 1 تومن میتونی وام شهریه بگیری،
خوب کار کنی میانگین ترمی 1 تومن هم میتونی از TA بگیری،
اینطوری عملا شهریه ات waive میشه.

من هنوز مونده تا ارشدم ولی میشه این اصطلاحاتی که گفتید رو توضیح بدید:redface:

mohammadreza1001

کاربر فعال
سلام
یه خرده دیر رسیدم، روزانه علم و صنعت قبول شدم. با رتبه 440 طراحی

خدا رو شکر، الان فکر می کنم اگه اون شبانه هایی رو که زده بودم رو قبول می شدم الان استرس شهریه داشتم. انشالله بچه هایی که شبانه قبول شدن هم بتونن از پس هزینه هشون بربیان.

Hossein_sh_s

کاربر بیش فعال
من هنوز مونده تا ارشدم ولی میشه این اصطلاحاتی که گفتید رو توضیح بدید:redface:
:smile:
TA (Teaching Assistant): a graduate student at a university who teaches classes
TA "دستیار آموزشی" استاد هست و وظایفش بسته به خواست استاد متفاوت، از برگزاری کلاس درس و حل تمرین گرفته، تا طرح و تصحیح کوییز و امتحانات میان ترم و پایان ترم.

علاوه بر TA یه position دیگه به نام RA یا همون Research Assistant هم داریم که میشه "دستیار تحقیقاتی" استاد، که خب در دانشگاه های ما کمتر مرسومه، نه اینکه نباشه ها، هست، زیادم هست، ولی به نسبت TA خیلی کمتره.

Waive شدن شهریه یعنی در نظر گرفته نشدن شهریه، مثلا ممکنه یه دانشگاهی شهریه دانشجو رو حذف کنه به دلایل مختلف،
البته من نگفتم شهریه Waive میشه، گفتم عملا Waive میشه، چون همون قدری که باید شهریه بدید رو از دانشگاه میگیرید، پس انگار اصلا شهریه ندادید.
;)

آخرین ویرایش:

rahada

عضو
:smile:
TA (Teaching Assistant): a graduate student at a university who teaches classes
TA "دستیار آموزشی" استاد هست و وظایفش بسته به خواست استاد متفاوت، از برگزاری کلاس درس و حل تمرین گرفته، تا طرح و تصحیح کوییز و امتحانات میان ترم و پایان ترم.

علاوه بر TA یه position دیگه به نام RA یا همون Research Assistant هم داریم که میشه "دستیار تحقیقاتی" استاد، که خب در دانشگاه های ما کمتر مرسومه، نه اینکه نباشه ها، هست، زیادم هست، ولی به نسبت TA خیلی کمتره.

Waive شدن شهریه یعنی در نظر گرفته نشدن شهریه، مثلا ممکنه یه دانشگاهی شهریه دانشجو رو حذف کنه به دلایل مختلف،
البته من نگفتم شهریه Waive میشه، گفتم عملا Waive میشه، چون همون قدری که باید شهریه بدید رو از دانشگاه میگیرید، پس انگار اصلا شهریه ندادید.
;)

واقعآ ممنونم که کامل توضیح دادید :gol::gol:

bardiaxavi

عضو جدید
منظورم خود دانشگاه تبریز هست ؟ به نظرتون ارزش داره از یک شهر دور مانند سبزوار برم تبریز شبانه طراحی درس بخونم ؟
سلام من هوافضا دانشگاه تبریز می خونم ورودی 92! اساتید خوبی هستن تو همه زمینه ها ( خستگی و شکست، کامپوزیت ها و ارتعاشات و کنترل و ... ). ولی خوابگاه به شبانه ها نمی دن خیلی خیلی خیلی سخت و شرایط غیر عادی باید باشه تا خوابگاهی که خیلی دور هست به دانشگاه رو بدن ( البته سرویس داره ) ولی به هر حال اگه خرج خوابگاه رو می تونی بدی بیا .. صبحونه و ناهار و شام هم دانشگاه میده به جز روزای تعطیل ...

ehsan esf

عضو جدید
بچه هایی که کاشان کارشناسی میخوندن
ایا دانشگاه صبحونه وشام هم در سلف میده
من شنیدم که این طور هست اگه باشه که خیلی عالی میشه
((هر چند در اخر با یه معده داغون بر میگردیم))

Hadi_Only

عضو جدید
سلام دوستان
من شبانه دانشگاه تبریز قبول شدم . اگر کارنامه نهایی بیاد و مثلا یک شهر نزدیک تر روزانه قبول شدم ، میشه جاهاشون رو عوض کرد ؟ روند کار چطوریه ؟ انجام شدنی هست یا نه به نظرتون ؟

dash @li

کاربر بیش فعال
درود

بله،مثل اینکه تحلیل خودم برای رشته ساخت دقیق تر بود،اتصافا کسایی میگن سوالات ساخت آسونتر از سال پیش بودن اشتباه میکنند،این چند سال سوالات ساخت و تولید واقعا مناسب بود نه آسون ،به قدرت میگم دیگه سوالات ساخت واقعا نطلوب بودند ،کسایی میگن آسون بودن برای شما آسون بودند چون مطالعه درستی داشتید، وگرنه از نظر سختی و آسونی تفاوتی با دو سال پیش نداشت.
رتبه ها هم با سال پیش و قبولی ها زیاد تفاوت چندانی با طی این دوسال قبل نداشت،واقعا کسی تو این سه سال اخیر مطالعه مناسبی داشت میتونست درصد بالایی از دروس ساخت رو بزنه،کسایی هم که کمی تو ساخت و تولید دانشگاه و صنعت خوب کار کرده باشند هم میتونند درصد مناسبی بزنند.
اگر سال بعد هم همین باشد واقعا سوالات ساخت به استاندارد مطلوبی رسیده،به تظرم از نظر رتبه ای هم همون رتبه های سال قبل همون جاهایی قبول شدند بود،جز چند نفری که حالا به خاطر کار و خونواده و... شهر خاصی رو زدند وگرنه با رتبه های 300 دوستان دانشگاه صنعتی اصفهان روزانه قبول میشدید.
آمار پارسه سال پیش عینا همین درصد ها و رتبه ها بود و بر اساس اون به درستی میشد فهمید کدوم دانشگاه میشه قبول شد،حالا این وسط شاید کمی تفاوت کوچیکی هم باشه ولی تقریبا ثبات خوبی داره رتبه های ساخت و تولید هم پیدا میکنه،کسی از دوستان نظر مخالفی داره بگه.

واقعا باید حواسم رو جمع کنم،چون خیلی کارشتچناسی درحقم نامردی شد با استاد جامداتی پروژه پایانی داشتم عذابی کشیدم،حقم نبود ، اینجا دیگه قرار باشه یه ترم اضافه بخونم ولی استاد خوب باشه این کار رو میکنن،چون حوصله چیزی به من مربوط نمیشه رو ندارم.
ممنون از راهنماییت.
نه، زیاد نیست، الان دانشگاه تهران طراحی کاربردی اگه واحد عملی نداشته باشه ترمی کم کم 2 تومن میشه، ساختی ها که اکثر واحداشون عملیه، برای همین گرون تر میشه،
درود
اقا حسین ارشد ساخت و تولید هم تیوری هست زیاد عملی نداره،کارشناسی خیلی عملی داریم،ارشد تقریبا نثل شماست فقط اگر دوستی کسی پروژه ای بگیره نیاز به کارگاه داشته باشه یا حالا کارهایی داشته باشه ،نیاز به کارگاه داره ،دیگه زیاد تو ارشد تفاوتی بین گرایش ها نیست.همش تیوری محور هست.

موفق و پیروز باشید.

آخرین ویرایش:

saeedvalentino

عضو جدید
درود

بله،مثل اینکه تحلیل خودم برای رشته ساخت دقیق تر بود،اتصافا کسایی میگن سوالات ساخت آسونتر از سال پیش بودن اشتباه میکنند،این چند سال سوالات ساخت و تولید واقعا مناسب بود نه آسون ،به قدرت میگم دیگه سوالات ساخت واقعا نطلوب بودند ،کسایی میگن آسون بودن برای شما آسون بودند چون مطالعه درستی داشتید، وگرنه از نظر سختی و آسونی تفاوتی با دو سال پیش نداشت.
رتبه ها هم با سال پیش و قبولی ها زیاد تفاوت چندانی با طی این دوسال قبل نداشت،واقعا کسی تو این سه سال اخیر مطالعه مناسبی داشت میتونست درصد بالایی از دروس ساخت رو بزنه،کسایی هم که کمی تو ساخت و تولید دانشگاه و صنعت خوب کار کرده باشند هم میتونند درصد مناسبی بزنند.
اگر سال بعد هم همین باشد واقعا سوالات ساخت به استاندارد مطلوبی رسیده،به تظرم از نظر رتبه ای هم همون رتبه های سال قبل همون جاهایی قبول شدند بود،جز چند نفری که حالا به خاطر کار و خونواده و... شهر خاصی رو زدند وگرنه با رتبه های 300 دوستان دانشگاه صنعتی اصفهان روزانه قبول میشدید.
آمار پارسه سال پیش عینا همین درصد ها و رتبه ها بود و بر اساس اون به درستی میشد فهمید کدوم دانشگاه میشه قبول شد،حالا این وسط شاید کمی تفاوت کوچیکی هم باشه ولی تقریبا ثبات خوبی داره رتبه های ساخت و تولید هم پیدا میکنه،کسی از دوستان نظر مخالفی داره بگه.

من از کسایی بودم که میگفتم ساخت راحت بوده. ولی خب به قول شما راحت نبود استاندارد بود . یادمه سال 90 کنکور ساخت افتضاح بود یا 91 که نصف سوالات اشتباه بود . باور کنید من سال 90 جزوه نبود که نخونده بودم ولی نیمی از سوالات واسم ناآشنا بود ولی 92 93 94 سوالات خیلی خوب شدند و اشتباه توشون کمتر شد و واقعا استاندارد شدند . من مزد خوندنم توی سال 90 را در سال 94 گرفتم . بنظرم مسیر واسه بچه های ساخت خیلی هموار شده و الان بدون استرس سوالات ساختی میتونن امتحان بدن (واقعا میتونن روی ساخت سرمایه گذاری کنن)

مستند

عضو جدید
سلام دوستان میتونید کمکم کنید..
من یه مشکل جدی دارم.. اگه خاطرتون باشه سازمان سنجش نزدیک آزمون گفته بود که از دانشگاهتون معدل ترم 6 یا ترم 7 رو وارد کنید.. من معدل ترم هفتمو با یه نامه گرفتم ولی تا اون موقع 3 واحد اعلام نشده داشتم اینکه من سه واحد رو در این معدل ندارم در این نامه ذکر شده و امضا شده... دیروز که رفتم از دانشگام فرم فارق التحصیلی موقت بگیرم، دانشگاه معدل ترم هفت منو با در نظرگرفتن اون سه واحد و با معدل کمتر از بالا(حدود 3 صدم) بهم داد. ضمن اینکه معدل ارسال شده به سازمان سنجش بدون اون سه واحده.. کسی میدونه که بهم گیر میدن یا نه...

kariq

عضو جدید
سلام دوستان میتونید کمکم کنید..
من یه مشکل جدی دارم.. اگه خاطرتون باشه سازمان سنجش نزدیک آزمون گفته بود که از دانشگاهتون معدل ترم 6 یا ترم 7 رو وارد کنید.. من معدل ترم هفتمو با یه نامه گرفتم ولی تا اون موقع 3 واحد اعلام نشده داشتم اینکه من سه واحد رو در این معدل ندارم در این نامه ذکر شده و امضا شده... دیروز که رفتم از دانشگام فرم فارق التحصیلی موقت بگیرم، دانشگاه معدل ترم هفت منو با در نظرگرفتن اون سه واحد و با معدل کمتر از بالا(حدود 3 صدم) بهم داد. ضمن اینکه معدل ارسال شده به سازمان سنجش بدون اون سه واحده.. کسی میدونه که بهم گیر میدن یا نه...

اگه معدل تا ترم هفتت که الان توی کارنامه قید شده بیشتر از معدلی باشه که موقع ثبت نام زدی کلا مشکلی نداری
ولی اگه معدلت از معدل اعلامی به سنجش کمتر باشه اون نامه رو به دانشگاهی که قبول شدی ببر.

مستند

عضو جدید
اگه معدل تا ترم هفتت که الان توی کارنامه قید شده بیشتر از معدلی باشه که موقع ثبت نام زدی کلا مشکلی نداری
ولی اگه معدلت از معدل اعلامی به سنجش کمتر باشه اون نامه رو به دانشگاهی که قبول شدی ببر.

سلام منظورتون اون نامیه که معدل بالاتر و قبلیه منو اعلام کرده و پاش مهر و امضاشده که سه واحد اعلام نشده داره.... مشکلی پیش نمیاد جدا؟؟؟ گیر نمیدن؟؟؟ خیلی نگرانم چون فک میکنم عدم تطابق برام بزنن....

kariq

عضو جدید
سلام منظورتون اون نامیه که معدل بالاتر و قبلیه منو اعلام کرده و پاش مهر و امضاشده که سه واحد اعلام نشده داره.... مشکلی پیش نمیاد جدا؟؟؟ گیر نمیدن؟؟؟ خیلی نگرانم چون فک میکنم عدم تطابق برام بزنن....

نه چرا مشکل پیش بیاد
نامه تاریخ داره و زمان ثبت نام تو کنکور هم مشخصه
در اصل معدل اعلامی شما به اون نامه مستند میشه

مستند

عضو جدید
نه چرا مشکل پیش بیاد
نامه تاریخ داره و زمان ثبت نام تو کنکور هم مشخصه
در اصل معدل اعلامی شما به اون نامه مستند میشه

نه نامه تاریخ نداره بلکه گفته تا 11/30 این تعداد واحد(بدون 3 واحد) و با این معدل (سه صدم بالاتر از معدل آخر ترم 7) گذرانده است. ضمن اینکه نامه جدید میگه تا پایان ارم هفت معدل با سه صدم کمتر اعلام شده.

kariq

عضو جدید
نه نامه تاریخ نداره بلکه گفته تا 11/30 این تعداد واحد(بدون 3 واحد) و با این معدل (سه صدم بالاتر از معدل آخر ترم 7) گذرانده است. ضمن اینکه نامه جدید میگه تا پایان ارم هفت معدل با سه صدم کمتر اعلام شده.

شما الان معدل واقعیتون ٣ صدم بیشتر از نمره اعلامی به سنجشه؟
یعنی اگه معدل اعلامی ١۵ بوده و الان معدلتون شده ١۵/٠٣ کلا مشکلی ندارید

kariq

عضو جدید
نه سه صدم کمتره از سنجشه

فکر نمی کنم به خاطر سه صدم گیر بدن
در ضمن تو اون نامه ای که گفتین این مورد لحاظ شده که نمره سه واحد از درساتون وارد نشده
اونجا هم براشون توضیح بدین که کدوم درستون رو وارد نکرده بودن و با احتساب این نمره معدلتون الان سه صدم کمتر شده
نگران این مورد نباشید

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا