ارشد94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

انیشتن

عضو جدید
سلام تبریک به همه دوستان که قبول شدن و ارزوی موفقیت برای بقیه دوستان ایشالا با پشتکار بیشتر همه به هدف می رسن
و اما در مورد سوال خانوم دکتر: بنده پیشنهادم خوندن کتاب مریام و حل تمامی مسایل کتاب و تکرار و تمرین هستش واقعا هر بار که میخونیش کلی نکته و راهکار ازش در میاد. خودم که واقعا همین کار رو هم تو ارشد کردم و نتیجه هم داد.برا کنکور دکترا هم همین طور من منابع رو از کتاب اصلی خوندم و به نتیجه دلخواهمم رسیدم موفق باشین

استعداد چی خوندین؟

amir-mehrizi

عضو جدید
سلام به همه.اقا من امروز رفتم خواجه نصیر.وقتی فهمیدم شهریه ای که باید بدم چه قدره دنیا رو سرم خراب شد.الان واقعا تو شکم که برم یا نه.چون براساس جداول شهریه شبانه شهریه ترم اولم میشه 3.200.000 .من واقعا ندارم.کاشکی تربیت دبیر شهید رجایی رو بالاتر میزدم.الان قشنگ هنگم.دعام کنید بچه ها

Hossein_sh_s

کاربر بیش فعال
سلام به همه.اقا من امروز رفتم خواجه نصیر.وقتی فهمیدم شهریه ای که باید بدم چه قدره دنیا رو سرم خراب شد.الان واقعا تو شکم که برم یا نه.چون براساس جداول شهریه شبانه شهریه ترم اولم میشه 3.200.000 .من واقعا ندارم.کاشکی تربیت دبیر شهید رجایی رو بالاتر میزدم.الان قشنگ هنگم.دعام کنید بچه ها
سلام امیرخان
منم شبانه ام، ولی ما چون واحد عملی نداریم هزینه هامون خیلی کمتر از شما میشه
شما چندتا راه داری،

اول اینکه دانشگاه به شبانه ها ترمی 1 تومن وام شهریه میدن، بعد شما اگه سریع بجنبی و TA بشی میتونی ترمی بیش از 1 تومن هم از این راه بگیری،(البته حتما قبل از TA شدن درآمدش رو بپرس یه وقت سرت کلاه نره، دوست بیچاره من یه ترم شهید بهشتی TA شد کلا بهش 53 هزار تومن دادن و بیگاری ازش کشیدن ولی دوستانم در امیرکبیر تا ترمی 2تومن هم از TA گرفتن)، در ادامه هم آدم که در تهران نباید بیکار بمونه، سریع برو شرکت های مختلف و صحبت کن، خیلی هم پیگیر باش، جای خوب و متناسب با خودت رو پیدا کن و به این راحتی ها تسلیم نشو، یه جورایی موی دماغشون بشو تا بگیرنت، یه دو سه ماهی کارآموزش میشی و بعدش انشاءالله حقوق بگیر،

اگه میبینی اینطوری برات سخته و نمیتونی، از همین فردا برو دانشگاه و وزارت علوم و پرس و جو کن برای تغییر دانشگاهت که آخر هفته که کارنامه نهاییت اومد از اول هفته بعد کارات رو بکنی برای انتقالی به یکی از دانشگاه های دیگه ای که قبول میشدی،

راه سوم هم اینه که بیخیال شی و ثبت نام نکنی، حالا یا برای سال بعد بخونی یا کلا بیخیال ارشد بشی.

در کنار این سه راه هم توکل به خدا یادت نره،

دیگه ببین کدومش برات بهتره، فقط مواظب باش با عجله و احساسی تصمیم نگیری.

انیشتن

عضو جدید

چرا ایقد زیاد مطمنی؟والا سال 91 شهریه 900تومن درومد.این رقم چرا ایقد زیادشده؟والا دکترا الان شبانش ترمی 3400 درمیاد .فک کنم اشتباه حساب کردیا.

Hossein_sh_s

کاربر بیش فعال
چرا ایقد زیاد مطمنی؟والا سال 91 شهریه 900تومن درومد.این رقم چرا ایقد زیادشده؟والا دکترا الان شبانش ترمی 3400 درمیاد .فک کنم اشتباه حساب کردیا.
نه، زیاد نیست، الان دانشگاه تهران طراحی کاربردی اگه واحد عملی نداشته باشه ترمی کم کم 2 تومن میشه، ساختی ها که اکثر واحداشون عملیه، برای همین گرون تر میشه،

انیشتن

عضو جدید

بیخحیال نشیا خدا کریمه حتما بری بخونیا پول پیدا میشه درس پیدا نمیشه. ببین دانشگاه قسط بندی هم میکنه ها برو حسابداری دانشگاه قسط بندی میکنن مطمنم بری حتمایه فرم میدن پرکنی بعد برات قسط بندی هم میکنن.داداش امیر حتما بری دانشگاه خدا بزرگه.ببین تازه از بانکا هم وام بگیر آشنایی چیزی اگر داری بگو یه وام برات بگیرن درصدش کمتر باشه الان مهر اقتصاد نوین وام میده هرکی پنج ماه پول بذاره بهش وام میدن.ترم اولتو یه جور جور کن بقیش باخداس. راستی هرکی از دوستاتم تو نظام مهندسی اگر هست اونم وام ضروری میده حتما سوال کن.باشه خدا بزرگه منصرف نشیا؟بری حتما.

سحرخیز

عضو جدید
بیخحیال نشیا خدا کریمه حتما بری بخونیا پول پیدا میشه درس پیدا نمیشه. ببین دانشگاه قسط بندی هم میکنه ها برو حسابداری دانشگاه قسط بندی میکنن مطمنم بری حتمایه فرم میدن پرکنی بعد برات قسط بندی هم میکنن.داداش امیر حتما بری دانشگاه خدا بزرگه.ببین تازه از بانکا هم وام بگیر آشنایی چیزی اگر داری بگو یه وام برات بگیرن درصدش کمتر باشه الان مهر اقتصاد نوین وام میده هرکی پنج ماه پول بذاره بهش وام میدن.ترم اولتو یه جور جور کن بقیش باخداس. راستی هرکی از دوستاتم تو نظام مهندسی اگر هست اونم وام ضروری میده حتما سوال کن.باشه خدا بزرگه منصرف نشیا؟بری حتما.

سلام
نظام مهندسی چقدر وام میده حدودا ؟
سودش چقدر ؟

ehsan esf

عضو جدید
بهتون تبریک میگم :gol:
بعد از دوره درس خوندنی که توی این تاپیک همگی داشتن دیدن موفقیت اعضا خیلی لذت بخشه
اره واقعا
دیدن موفقیت بچه ها واقعا خوشحال کننده است
من اندازه تلاشم نتیجه گرفتم و راضیم

عاقا کسایی که اصفهانین و کاشان قبول شدن :D من الان چک کردم بلیط اتوبوسش از اصفهان به کاشان 8 تومنه

ایول هههه

خیلی خبر خوبی بود خدایی:)

saeedvalentino

عضو جدید

واقعا زیاده
من ازبچه ها پرسیدم گفتند شهریه را تقریبا 90 درصدشو وام میدن فقط ترم اول اینجوریه که همشو باید خودت بدی
یه آماری بگیر فکر کنم مشکلت حل بشه

sabu

عضو جدید
سلام.به همه تبریک میگم
با خفت و خجالت تمام
بنده پردیس خودگردان علم و صنعت قبول شدم(البته قبول که نه، بدبخت شدم).... شهریه ترمی 5.5 میلیون تومان
کسی میدونه اساتیدش چه کسایی هستن؟
همون اساتید روزانه؟ یا کسای دیگه؟؟؟؟
به نظرتون ارزش داره؟ من الان کار میکنم ماهی 1 میلیون درآمدم هست...
نظرتون چیه؟

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
.شهریه ثابت زده 750هزار تومن علم و صنعت.هوافضا م.ترمی چق در میاد؟خیلی گرون که
ضمن تبریک به دوستان . عرض کنم که نمی خوام امید کنم اونایی که شبانه قبول شدن . ولی واقعا تو "ایران" تحصیل پولی ارزش نداره . یکی از دوستان من 20 میلیون تومن خرج ارشدش شد الانم بیکاره. بهش گفتم مرد حسابی این پول و داده بودی الان یه پژو پارس زیرپات بود کلیم باش پز میدادی الان چی آس و پاس!!!
البته اونایی که دستشون به دهنشون می رسه و این پولا براشون عددی نیست بحثی نیست!
درسته که دانشگاه وام می ده و قسط بندی ممکنه بکنه ولی بازم استرس شهریه نیمذاره روی درساتون تمرکز داشته باشید . من خودم 4 سال کارشناسی دانشگاه آزاد بودم الان دارم از ته دلم تجربیاتمو دلسورانه میگم.
بازم می گم تحصیل پولی تو "ایران" ارزش نداره:razz:
موفق باشید:gol:

hossein_aj

عضو جدید
ضمن تبریک به دوستان . عرض کنم که نمی خوام امید کنم اونایی که شبانه قبول شدن . ولی واقعا تو "ایران" تحصیل پولی ارزش نداره . یکی از دوستان من 20 میلیون تومن خرج ارشدش شد الانم بیکاره. بهش گفتم مرد حسابی این پول و داده بودی الان یه پژو پارس زیرپات بود کلیم باش پز میدادی الان چی آس و پاس!!!
البته اونایی که دستشون به دهنشون می رسه و این پولا براشون عددی نیست بحثی نیست!
درسته که دانشگاه وام می ده و قسط بندی ممکنه بکنه ولی بازم استرس شهریه نیمذاره روی درساتون تمرکز داشته باشید . من خودم 4 سال کارشناسی دانشگاه آزاد بودم الان دارم از ته دلم تجربیاتمو دلسورانه میگم.
بازم می گم تحصیل پولی تو "ایران" ارزش نداره:razz:
موفق باشید:gol:

بسیار بسیار بسیار ... موافقم
دوستان اینو در نظر بگیرید که اینا نظر شخصیه اما تقریبا خیلی از بچه هایی که آزاد بودن نظرشون همینه,من به شخصه اگه میلیاردرم باشم دیگه یه ریال واسه درس خوندن نمیدم,چون هیشکی تو این زمونه واسه تحصیل تره هم خورد نمیکنه...
به نظرم کسانی که قراره واسه تحصیلشون شهریه بدن با دقت بیشتری نسبت به بقیه باید تصمیم بگیرند.
انشاا... که هر تصمیمی گرفته میشه خیر باشه

dash @li

کاربر بیش فعال
درود
منم با اینکه کارشناسی ملی روزانه بودم،الانم ارشد ملی روزانه هستم،و برای ارشد داشتم میرفتم آزاد بخونم که دیدم خرجش زیاده و یه مدتی درگیر بودم و کلی دوندگی دیدم ارزش نداره آزاد بخونم از آخر مهر و اواسط آبان خوندم الانم روزانه کاشان قبول شدم خدا رو شکر،شهر خودمم و اطرافمون گرایش ساخت و توبید رو نداشتند برم در هر صورت باید میرفتم شهر دیگه ،خدا رو شکر یه سال موندن روزانه با اون دوماه و نیم خوندن هم نتیجه بدی نگرفتم،راضی هستم،تمام هم و غمم روزانه بودن بود و حالا شهرستان ولی اتصافا خرجش مطمینا از شبانه کمتر خواهد شد میگم واقعا اگر شبانه غیر شهر خودتون یا شهر نزدیک بخواهین برین باز خوبه ولی بازم نمیصرفه ولی حالا راه دور که ارشد خوابگاهم احتمال دادنش حدود 10 درصد هم نیست با این خرج ها اصلا صرفه نداره،حالا بحث خوابگاه خودگردان قیمت ها سر جاش ،اگر خونه دانشجویی بگیری هم سر جاش شهریش سر جاش ، شام و ناهار سر جاش ...
واقعا فکر کنین ببینین اصلا مبصرفه با این همه هزینه برین، بعد از اون کاری هم پیدا کنین فک کنین اولا به درستون یه خورده لطمه میزنه این اولین قسمت کار بعد حقوقی بدست میارین چیزی نمیشه در مقابل اون خرج ها
تهران خوابگاه خود گردان قیمتش این هست ترمی 1 میلیون و ماهی 300تا 900 هزار اجاره که بر خسب جاش و تعداد تچنفرات اتاق متغییر هست
شهرستانم خوابگاه خود گردان حدود 700هزار تومان هست حالا هزینه شهریه ها هم که هست،کسایی که مشکل مالی ندارند مشکلی براشون پیش نمیاد ولی بقیه دوستان واقعا فکرهاشون رو بکنند.
خرج ها هر سال بیشترم میشه.
دانشگاه های تهران تا ترم آخر باید برین دانشگاه ولی اکثر دانشگاه های شهرستان باز ترم های 3 و4 کمتر درگیرین چون دو ترم اول درسها رو نیدن میره،میتونین یه کاریش کنین.
باز هم صلاح مملکت خویش خسروان دانند ولی از نظر من با آقا ایمان موافقم پول خرج کردن برای درس تو ایران زیاد ارزش نداره.....
موفق باشین

آخرین ویرایش:

محمد 435

عضو جدید
منم واسه همین سوال کردم. میخوام ببینم در مجموع چقدر در میاد واسه تهران؟کسی حساب کرده؟

shayanss

عضو جدید
انقدر پول پول نکنید خوب اگه دارید بدید اگه هم ندارید نرید. لقمه اندازه دهنتون بردارید به نظر من پردیسشم می تونه مفید باشه شما پول می دی تا به دانشت اضافه شه اگر همه چیز براتون پوله والا همون کارشناسی کافیه برید دنبال پول، ارشد که دو سال بیشتر نیست به هیچ جای زندگیتون لطمه نمی زنه. من هم می دونم این پولا ظلمه خداییش ولی برای کسایی که نمی تونن بدند نه برای همه. ضمن این که به هر حال بازم چاره ای براش هست اونم این که بیشتر درس بخونی روزانه قبول شی کسی که مشکلات مالی داره به نظر من یا باید حسابی درس بخونه یا بره پی کار و پول ...

dash @li

کاربر بیش فعال
انقدر پول پول نکنید خوب اگه دارید بدید اگه هم ندارید نرید. لقمه اندازه دهنتون بردارید به نظر من پردیسشم می تونه مفید باشه شما پول می دی تا به دانشت اضافه شه اگر همه چیز براتون پوله والا همون کارشناسی کافیه برید دنبال پول، ارشد که دو سال بیشتر نیست به هیچ جای زندگیتون لطمه نمی زنه. من هم می دونم این پولا ظلمه خداییش ولی برای کسایی که نمی تونن بدند نه برای همه. ضمن این که به هر حال بازم چاره ای براش هست اونم این که بیشتر درس بخونی روزانه قبول شی کسی که مشکلات مالی داره به نظر من یا باید حسابی درس بخونه یا بره پی کار و پول ...
درود

کی رطب خورده کند منع رطب

پاینده باشید

Hadi_Only

عضو جدید

ایول و ضمنا فراموش نشه هیچ وقت ، تلاش و توکل به خدا می تونه هر مشکلی رو حل کنه . سالم هستی و برو دنبال کار و خرج تحصیلت رو در بیار . من کسی رو می شناسم که خودش هزینه تحصیل پردیس بین المللی اش رو در مقطع ارشد در می آورد .

dash @li

کاربر بیش فعال
ایول و ضمنا فراموش نشه هیچ وقت ، تلاش و توکل به خدا می تونه هر مشکلی رو حل کنه . سالم هستی و برو دنبال کار و خرج تحصیلت رو در بیار . من کسی رو می شناسم که خودش هزینه تحصیل پردیس بین المللی اش رو در مقطع ارشد در می آورد .
درود
انشالله شمام جزو همین دسته افراد باشید،که خودتون بتونید هزینه ها رو در بیارید ،ما که بخیل نیستیم ،منظور باقی دوستان هست،مثل خودم که دیدم کار کنم به درسم لطمه میخوره میگم ، یک سال بیشتر موندن و خوندن ارزشش رو داشت . همین ولی دوستان تصمیم با خودتون هست ، انشالله همه موفق باشن.
دوستون دارم ،فدای شما

محمد 435

عضو جدید
کسی پول پول نکرد که بقیم به به چه چه میکنن . من یه سوال پرسیدم چقدر در میاد. نه گفتم وضعم خوبه نه گفتم بده. دوستان هم اگه نمیدونین چیزی نگین بهتره شاید یکی اومد پست منو خوند تونست کمک کنه

shayanss

عضو جدید
درود
انشالله شمام جزو همین دسته افراد باشید،که خودتون بتونید هزینه ها رو در بیارید ،ما که بخیل نیستیم ،منظور باقی دوستان هست،مثل خودم که دیدم کار کنم به درسم لطمه میخوره میگم ، یک سال بیشتر موندن و خوندن ارزشش رو داشت . همین ولی دوستان تصمیم با خودتون هست ، انشالله همه موفق باشن.
دوستون دارم ،فدای شما

کارتون خیلی هم منطقیه ...

کسی پول پول نکرد که بقیم به به چه چه میکنن . من یه سوال پرسیدم چقدر در میاد. نه گفتم وضعم خوبه نه گفتم بده. دوستان هم اگه نمیدونین چیزی نگین بهتره شاید یکی اومد پست منو خوند تونست کمک کنه
منظور من شما یا اون آقا بالاتر از شما نیست ایکاش نقل قول می کردم مشخصاً منظورم اون آقایی بود که دانشگاه رو هم رده ی یه ماشین 20 تومنی کرد نه هیچ کس دیگه ای

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
اره اول طراحی زدم
خوش حال میشدم هم کلاس میشدیم
صنعتی اصفهان دانشگاه خیلی خوبیه تبریک;)

شماهم موفق باشید!!!
کلا ارشد یه طوریه که اکثرا توی انتخاب رشته و هرموضوعی کلا در بهت و تردیدن و همه به نسبت اطلاعاتی که دارن یه جایی رو میزنن

dash @li

کاربر بیش فعال
کارتون خیلی هم منطقیه ...

منظور من شما یا اون آقا بالاتر از شما نیست ایکاش نقل قول می کردم مشخصاً منظورم اون آقایی بود که دانشگاه رو هم رده ی یه ماشین 20 تومنی کرد نه هیچ کس دیگه ای
خیلی ممنون
ولی منظور اقا ایمان از مثالی زدند در مورد کسی بود که الان بعد از ارشد بیکار و الاف هست فقط خرجی برای ارشد کرده و هیچ کار خاصی انجام نمیده است با همون پول یک ماشین داشت الان میتونست کرایه کشی کنه خرج و مخارج در بیاره،وگرنه قصد دیگه ای از این نداشتند من متوجه شدم،چون واقعا فکر کنین تو ایران هر وقت و هر سال و هر نصوبه ای یه چیزی میاد شاخ و دود و.... ار کله آدم درمیاد بعد درس بخونی و الکی باشه و بی هدف باشه و هیچ کاری نکنی با درسی میخونی واقعا ارزش خرج کردن نداره ، من حتی 10 درصد احتمال بدم بعد از درس بیکار باشم،سعی کنم خرج برای درس نکنم بهتر هست تا خرجی هم بکنم نتونن از این خرجی میکنم کاری بکنم.
بله خرج کردن برای پیشرفت خیلی هم خوب هست بر منکرش....
اما کسی میبینه ارشد خوندن فقط برای فرار از سربازی ، فرار از حرف دیگرون ، فقط چون بقیه میخونن منم بخونم، حرف و زور خونواده که باید تحصیلات بالا داشته باشی.....و.....
واقعا ارزش خرج کردن برای این چقدر هست.
حساب خونه تا بازار جداست و دوتاست ، الان یه حسابی میکنی چی از کار دربیاد خدا میدونه، نظر شخصی هست هر کسی تظر خودش رو داره ولی بدون هدف تحصیل کردن ، چیزی خاصی به کسی نمیدهد.

کسانی که خرج و مخارج رو میتونند بدن و علاقه به درس دارند و پیشرفت،من کار آموزی میرفتم یه بتر داشت قشنگ نوشته بود برای پیشرفت هزینه کنید ، صبور باشید و ....
اما اون کارخونه الان تعطیل شد ،حالا دلیلش تحریم ها و.... بود ولی کلا میگم،پیشرفت باید هدفمند باشه ، بدون هدف هیچ کاری به بار نمیشینه ، ببینید واقعا برای چی میخواین تحصیلات رو بالا ببرین
برای خودتون، یا ررای دیگرون ، یا اینکه علاقه به تحصیل شما رو وادار به ادامه تحصیل کرده چی بوده این خیلی مهم هست.
شما یک دلیل خوب داشته باشید تموم هست.......انشالله همه موفق باشند اون فردی که الان بیکار هست دلیلش بی هدفیه و اینکه طرف فقط سر اینکه همه میخونن منم بخونم.
وگرنه اونی هم که میره دانشگاه آزاد و خرجم میکنه خودش کار میکنه چوبشم در میاره و.... هزینه ها رو میده کلی تجربه بدست میاره واقعا شاید از یک فرد که مثل من ملی هم خونده خیلی ارزشمند تر و مفیدتر باشه برای مملکتش چرا ، چون واقعا اون کاری اون میکنه ارزشمند هست،کار کردن با درس خوندن و تجربه توی صنعت داشتن و..... خیلی ارزشمن تر از این هست که فقط تیوری میخونیم و کلی ادعا که ما بهترین معدل رو داریم ولی تجربه نداریم ،هیچ هدفی نداریم .....
انشالله همه با هدف درس بخونیم.....

peyman_beh

عضو جدید
تبدیل شبانه خواجه رو حساب کردم حدودا بین 10.5 11 میلیون دراومد

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا