ارشد94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Hossein_sh_s

کاربر بیش فعال
سلام
تازه امروز متوجه شدم کد 20391 که برای طراحی کاربردی علم و صنعت بود رو نباید میزدم توی توضیحاتش نوشته مال دانشکده مهندسی راه اهنه احتمال داره قبول شم؟شماها هیچ کدوم نزدینش؟!
سلام
مهندسی ماشین های ریلی معمولا تا 1700-1800 هم قبولی داره، انتخابای اولتون زدینش؟

saeedvalentino

عضو جدید
خیلی حس بدی دارم دوستان از یک طرف با توجه به شرایطم فکر نکنم دیگه بتونم ارشد بدم از طرف دیگه نمیدونم الان مثلا اگه صنعتی قم یا تفرش گرفت برام برم یا نه؟ آخه دانشگاهاشون خیلی داغونه. ای کاش نمیزدمشون

دقیقا منم حس تو رو دارم

محمد 435

عضو جدید
سلام
مهندسی ماشین های ریلی معمولا تا 1700-1800 هم قبولی داره، انتخابای اولتون زدینش؟
ماشینهای ریلی فک کنم داره بازار کارش خوب میشه ها. خوبیش اینه تو این زمینه متخصص میشید. به نظرم نگران نباشید

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
ماشینهای ریلی فک کنم داره بازار کارش خوب میشه ها. خوبیش اینه تو این زمینه متخصص میشید. به نظرم نگران نباشید

اصلا باورم نمیشه همچین اشتباهی کردم
اگه تبدیل صنعتی اصفهان رو نیارم صددرصد این رو میارم!!!!
به کارنامه دوم میتونم امیدوار باشم؟!اصلا ممکنه یا نه

dash @li

کاربر بیش فعال
سلام

واقعا من دیگه حرفی واسه گفتن ندارم این همه بچه ها گفتن ،خودتون گفتین گرایش ها عوض شده یه هفته مهلت ، و بعد اون همه بحث که انتخاب بعدی بخواین برین یه ترم طول میکشه کار حضرت فیله
دبگه باید دعا کنیم این رو قبول نشین ، تا حالا همچین دعایی نکردیم، ان شالله درست شه وگرنه دیگه نمیشه کاریش کرد حتی انتقالی و تعییر گرایش کار حضرت فیله، انشالله هر چی صلاحه ولی خیلی از دوستان گفتم بد انتخاب رشته می کنند هر سال
حالا شاید به قول دوستمون بازار کارش خوب باشه ، حکمت خدا رو چی دیدید شاید بهترین شه کی میدونه
ولی دوستم ریاضی 50 زد دوسال پیش می تونست دانشگاه های خوب تهران ساخت و تولیو بخونه رد بود قبل اونا خودرو علم و صنعت کلی ناراحت بود ، خیلی ها از این اشتباهات میکنن ، ولی حالا رو حیه اش می خورد به اون گرایش زبادم بد نشد
با سپاس

محمد 435

عضو جدید
یه ذره سخته فک کنم تغییرش
حالا خودتونو اذیت نکنین شاید حکمتی توش باشه. بهترین کار صبره. میتونین یه مقدارم راجع به این رشته تحقیق کنین تا اعلام نتایج.

dash @li

کاربر بیش فعال
سلام

فک کنم واسه دوستان سال بعد یه توسیه مناسب دارم هر چقدر انتخاب رشتتون رو طول بدید به ضرر خودتون میشه ، اولین نظرتون بهترین نظدت با مشورت و از روی علاقه انتخاب کنین،
یه چیز دیگه اضافه کنم بعد کنکور درصد هاتون رو حساب کنین با توجه به اونا و رتبه های پارسال رتبون رو بسنجین و شروع کنین به انتخاب رشته تا همچین مشکلاتی پیش نیاد

پناهش بر خدا انشالله هر چی خوبه برای همه اتفاق بیافته ،شیما خانم ناراحت نباشین ، به قول دوستنون محمد جان باید صبور باشید تا نتایج بیاد

با سپاس

آخرین ویرایش:

Hossein_sh_s

کاربر بیش فعال
سلام

فک کنم واسه دوستان سال بعد یه توسیه مناسب دارم هر چقدر انتخاب رشتتون رو طول بدید به ضرر خودتون میشه ، اولین نظرتون بهترین نظدت با مشورت و از روی علاقه انتخاب کنین،

با سپاس
خیلی موافق نیستم

اینکه طول دادن باعث ضرر میشه وقتیه که وسواس به خرج بدید، اگه تحقیق در کار باشه ضرری نداره،

من خودم 2 روزه انتخاب کردم ولی توی 4-5 روز بعدش(با تحقیق حسابی) 3 بار ویرایش کردم و الان با وجود اینکه میدونم انتخاب راحت رو کنار گذاشتم و کلی دردسر برای خودم درست کردم، کاملا راضیم، چون پشت هر انتخاب و ترتیبی یه دلیل و منطق برای خودم دارم.

dash @li

کاربر بیش فعال
خیلی موافق نیستم

اینکه طول دادن باعث ضرر میشه وقتیه که وسواس به خرج بدید، اگه تحقیق در کار باشه ضرری نداره،

من خودم 2 روزه انتخاب کردم ولی توی 4-5 روز بعدش(با تحقیق حسابی) 3 بار ویرایش کردم و الان با وجود اینکه میدونم انتخاب راحت رو کنار گذاشتم و کلی دردسر برای خودم درست کردم، کاملا راضیم، چون پشت هر انتخاب و ترتیبی یه دلیل و منطق برای خودم دارم.
نه حرفم رو اصلاح و تکمیل کردم

saeedhashemi1371

عضو جدید
خیلی موافق نیستم

کاملا تایید میشه
بنده هم بیش از 4 بار تو برگه برا خودم انتخاب رشته کردم .
با اینکه الان فک میکنم تو 5 تا انتخاب اولم حتما یکیش رو قبول میشم و دیگه باید از زندگی کنار خانواده و غذای راحت و ........دل بکنم ولی فک میکنم این طول دادن انتخاب رشته در آخر به نفعم بشه

انشاالله هرچی که خیر و صلاحمون تو اون هستش برامون رقم بخوره. توکل برخدا.

saeedhashemi1371

عضو جدید
انتخاب رشته

انتخاب رشته

دوستان اگه براشون مقدوره رتبه به همراه انتخاب رشته خودشون رو بزارن

هم برای دوستان سال بعد خوب میشه هم ما میتونیم باهم تبادل نظر کنیم

منتظر هستیم!

دو

dash @li

کاربر بیش فعال
بگردی همه رتبه هاشونو گفتن صفحات قبل
به نظر یه تاپیک نیاژ باشه جداگانه واقعا 100 صفحه رو یه نفر بخواد بگرده واسه پیدا کردن یه رتبه طولانیه اون فایل پارسه که خیلی به من کمک کرد آقا حسین دستت درست

و اینکه اگه یه تاپیک جدا باشه واسه رتبه ها هر سال دوستان بزارند داخلش با انتخاب رشتشون بهترین بانک اطلاعات واسه دوستان میشه

انشالله که بچه ها همت کنند بزارند

با سپاس

hin

عضو جدید
سلام یبر دوستای عزیز
میدونستید می تونید با مراجعه حضوری به سازمان سنجش می تونید جای دو تا از گزینه های انتخابی ارشدتون رو جابجا کنید! ;)یعنی یکی رو بذارید جای یکی دیگه ... تا اواخر خرداد زمان دارید...
ما هم پارسال مثل شما بعد از انتخاب رشته ام همش نگران بودم و از بعضی از انتخابام پشیمون:wallbash:... اما شکرخدا الان کاملا راضی ام:w11:
توکل کنید به خدا ایشالله قسمتتون خیره!:gol:

Hossein_sh_s

کاربر بیش فعال
به نظر یه تاپیک نیاژ باشه جداگانه واقعا 100 صفحه رو یه نفر بخواد بگرده واسه پیدا کردن یه رتبه طولانیه اون فایل پارسه که خیلی به من کمک کرد آقا حسین دستت درست

و اینکه اگه یه تاپیک جدا باشه واسه رتبه ها هر سال دوستان بزارند داخلش با انتخاب رشتشون بهترین بانک اطلاعات واسه دوستان میشه

انشالله که بچه ها همت کنند بزارند

با سپاس
نیازی به تاپیک جداگانه نیست

بهتره صبر کنیم تا نتایج نهایی بیاد، بعدش توی تاپیک ارشد 95 موارد زیر رو بزاریم:
- درصدها
- معدل
- رتبه ها
- انتخاب رشته
- محل های قبولی

به نظرم این بهترین کاره.

saeedhashemi1371

عضو جدید
سلام

کسی از رشته قوای محرکه بورسیه مگاموتور خبر داره؟

مزایا و معایبش چی هستش؟ می ارزه بریم؟

Hossein_sh_s

کاربر بیش فعال
سلام

خب لحظاتی پیش بنده هم انتخاب رشته کردم

انتخاب رشته رو به 2 دلیل میزارم اینجا!
اولا قول داده بودم بزارم! دوما دوستان نظرشون رو بگن و هم چنین بگن رو چه انتخابی به نظرشون وای میسته!

دوتای اول که شرایط خاص هستن و مصاحبه میخان ولی احتمالا نرم!
منتظر هستم

رتبه: 204 طراحی

• - 20351 || دانشگاه جامع امام حسين /ع /-تهران || مجموعه مهندسي مكانيك || طراحي كاربردي || روزانه || شرايط در انتهاي دفترچه - مرد
  • 2 - 20737 || دانشگاه صنعتي شريف -تهران || مجموعه مهندسي مكانيك || سيستم محركه خودرو || روزانه || شرايط در انتهاي دفترچه - بورسيه شركت مگاموتور- سايپا
  • 3 - 20380 || دانشگاه صنعتي شريف -تهران || مجموعه مهندسي مكانيك || طراحي كاربردي || روزانه
  • 4 - 20381 || دانشگاه صنعتي شريف -تهران || مجموعه مهندسي مكانيك || طراحي كاربردي || روزانه || در اين رشته، پروژه وبخشي ازدروس درشاخه تخصصي فرايندهاي ساخت به انجام مي رسد. مدرك فارغ التحصيلي طراحي كاربردي.
  • 5 - 20350 || دانشگاه تهران || مجموعه مهندسي مكانيك || طراحي كاربردي || روزانه
  • 6 - 20382 || دانشگاه صنعتي شريف -تهران || مجموعه مهندسي مكانيك || طراحي كاربردي || روزانه || دراين كدرشته،پروژه ودروس خود رادرشاخه تخصصي بيومكانيك به انجام مي رسانند.مدرك فارغ التحصيلي طراحي كاربردي،پذيرفته شدگان باپيشينه مهندسي مكانيك،به مدت يك ترم دروس جبراني خواهندگذراند.
  • 7 - 20773 || دانشگاه صنعتي شريف -تهران || مجموعه مهندسي مكانيك || مكاترونيك || روزانه || محل تحصيل دانشكده مهندسي مكانيك
  • 8 - 20713 || دانشگاه تهران || بيومكانيك || مجموعه مهندسي مكانيك || مهندسي پزشكي || روزانه || محل تحصيل دانشكده علوم و فنون نوين
  • 9 - 20569 || دانشگاه صنعتي شريف -تهران || مجموعه مهندسي مكانيك || تبديل انرژي || روزانه || پذيرش با عنوان مهندسي سيستم هاي انرژي گرايش سيستم هاي انرژي - با ضوابط دانشكده مهندسي انرژي، مدرك فارغ التحصيلي مهندسي سيستم هاي انرژِي - محل تحصيل دانشکده مهندسي انرژي
  • 10 - 20534 || دانشگاه تهران || مجموعه مهندسي مكانيك || تبديل انرژي || روزانه || پذيرش با عنوان مهندسي سيستمهاي انرژي گرايش سيستمهاي انرژي - محل تحصيل دانشكده علوم و فنون نوين
  • 11 - 20373 || دانشگاه صنعتي اميركبير-تهران || مجموعه مهندسي مكانيك || طراحي كاربردي || روزانه
  • 12 - 20399 || دانشگاه فردوسي مشهد || مجموعه مهندسي مكانيك || طراحي كاربردي || روزانه
  • 13 - 20765 || دانشگاه تهران || مجموعه مهندسي مكانيك || مكاترونيك || روزانه || محل تحصيل دانشكده علوم و فنون نوين
  • 14 - 20392 || دانشگاه علم وصنعت ايران -تهران || مجموعه مهندسي مكانيك || طراحي كاربردي || روزانه || پذيرش با عنوان مهندسي هوافضا - سازه هاي هوايي
  • 15 - 20367 || دانشگاه صنعت نفت || مجموعه مهندسي مكانيك || طراحي كاربردي || روزانه || محل تحصيل اهواز
شما ساخت و تولید دوست دارید؟
انتخاب چهارمتون ساخت زدید و به احتمال زیاد قبول میشید،
دوست من پارسال با حدود 220 همینو قبول شد، البته نمیدونم سهمیه شاگرد اولی شریفو داشت یا نه...!

savar

عضو جدید
up . . ..

من کتابهای زیر رو
اگر چاپ 93 هستن میخوام. هر کسی داره پیام خصوصی کنه لطفا:

1) ریاضیات 1 و 2 : آقاسی یا معتقدی

2) معادلات و ریاضیات مهندسی: کریمی

3) استاتیک و مقاومت: دکتر نایی

4) دینامیک، دینامیک ماشین و ارتعاشات: ( راهیان) حسینی_صالحی

5) ترمودینامیک،انتقال حرارت و سیالات: ( راهیان) خداکرمی

ZOLA

عضو جدید
من اگه جای شما بودم با این رتبه سریع می رفتم سنجش حذفش میکردم
البته مطمئن نیستم میشه حذفش کرد یا نه اما جابجا میشه کرد

mojtaba283

عضو جدید
سلام.من رتبه در طراحیم شده 2160
به نظر شما دانشگاه اصفهان شبانه میارم؟ روزانه شهرکرد چطور؟خواهش میکنم جواب منو بدین

mohammadreza1001

کاربر فعال
این سوالو قبلا هم پرسیدم ولی دوباره میپرسم.

به نظرتون با 440 طراحی کاربردی تربیت مدرس روزانه میتونم برم؟
در مورد روزانه و شبانه علم و صنعت هم اگه نظری دارید بگید.
کدوم یکی از این دوتا دانشگاه رتبه های بهتری می گیره؟

Hossein_sh_s

کاربر بیش فعال
این سوالو قبلا هم پرسیدم ولی دوباره میپرسم.

به نظرتون با 440 طراحی کاربردی تربیت مدرس روزانه میتونم برم؟
در مورد روزانه و شبانه علم و صنعت هم اگه نظری دارید بگید.
کدوم یکی از این دوتا دانشگاه رتبه های بهتری می گیره؟
تربیت مدرس احتمالش خیلی کمه ولی صفر نیست،
روزانه علم و صنعت بیش از 50% شانس دارید و شبانش طبق آمار 100%،
کلا ترتیب پر شدن ظرفیت دانشگاه ها برای گرایش طراحی کاربردی به این شکله:
شریف روزانه - شریف شبانه - تهران ر - تهران ش - امیرکبیر ر - امیرکبیر ش - تربیت مدرس ر - علم و صنعت ر - خواجه نصیر ر - ...،
ممکنه یکی بگه مثلا امیرکبیر از تهران بهتره یا ... ولی ترتیب پر شدن ظرفیت ها معمولا به شکلیه که گفتم.

saeedhashemi1371

عضو جدید
تربیت مدرس احتمالش خیلی کمه ولی صفر نیست،
روزانه علم و صنعت بیش از 50% شانس دارید و شبانش طبق آمار 100%،
کلا ترتیب پر شدن ظرفیت دانشگاه ها برای گرایش طراحی کاربردی به این شکله:
شریف روزانه - شریف شبانه - تهران ر - تهران ش - امیرکبیر ر - امیرکبیر ش - تربیت مدرس ر - علم و صنعت ر - خواجه نصیر ر - ...،
ممکنه یکی بگه مثلا امیرکبیر از تهران بهتره یا ... ولی ترتیب پر شدن ظرفیت ها معمولا به شکلیه که گفتم.

سلام
در مورد تو تا گرایش زیر اطلاع دارین؟
طراحی کاربردی گرایش فرآیندهای ساخت شریف
طراحی کاربردی گرایش بیومکانیک شریف
طراحی تهران
حدود رتبه و اینکه کدوم یکی زودتر پر میشن؟

Hossein_sh_s

کاربر بیش فعال
سلام
در مورد تو تا گرایش زیر اطلاع دارین؟
طراحی کاربردی گرایش فرآیندهای ساخت شریف
طراحی کاربردی گرایش بیومکانیک شریف
طراحی تهران
حدود رتبه و اینکه کدوم یکی زودتر پر میشن؟
سلام

اتفاقا یکی دو صفحه پیش ازتون پرسیدم که ساختو دوست دارید که زدیدش؟

گرایش فرآیندهای ساخت از اسمش پیداست در مورد چیه، ولی برای اصلاعات کامل تر اینجا رو بخونید تا کامل دستتون بیاد،

اینجا هم توضیحات کامل برای بیومکانیک شریف، اینجا هم لیست دروس و قوانین گروه بیومکانیک شریف،

اینجا هم لیست دروس کلی طراحی کاربردی،

اینجا هم آیین نامه و چارت وزارت علوم برای طراحی کاربردی،

حالا خودم یکم توضیح بدم،

کلا کسایی که طراحی کاربردی قبول میشن بعد از قبولی میتونن تو یکی از 6 شاخه زیر به انتخاب خودشون ادامه تحصیل بدن:
1. مکانیک جامدات
2. فرآیندهای ساخت
3. طراحی
4. بیومکانیک
5. کنترل و اتوماسیون
6. دینامیک و ارتعاشات

البته انتخاب یکی از این زیر گروه ها بستگی به امکانات دانشگاه هم داره و ممکنه دانشگاهی یک یا چند زیر گروه رو ارائه نده،
حالا بعضی دانشگاه ها مثل شریف میان علاوه بر پذیرش عمومی طراحی کاربردی، پذیرش تخصصی هم میزارن که در این ظرفیت های تخصصی دیگه انتخاب با شما نیست،

بیومکانیک شریف گروه مستقل نیست و زیر شاخه مکانیکه و در دانشکده مکانیک برگزار میشه، مدیر گروهشم تا جایی که من خبر دارم دکتر فرهمند هستند،
کلا توی بیو امیرکبیر خیلی قوی تر از جاهای دیگه هست، هم بیو زیر شاخه مکانیک و هم زیرشاخه برق،
البته دو سه هفته پیش داشتم با یکی از دوستان دکتر فرهمند صحبت میکردم، گفتن که ایشون چند وقت پیش یک سری دستگاه های مرتبط رو با همکاری بیمارستان امام خمینی(ره) خریداری کردن که هم بیمارستان استفاده کنه و هم بچه های بیو شریف، اینطور به نظر میرسه که قراره پیشرفت خوبی داشته باشه،

در مورد ساخت هم که خب توضیحات کامل در لینکی که گذاشتم موجوده ولی برای مثال همین هفته پیش داشتم با یکی از بچه ها صحبت میکردم گفت یکی از درساشون فرآیندهای ساخت در مقیاس نانو (و NEMS) هست که استادشون گفته چون هنوز تکنولوژیش رو نداریم در مقیاس میکرو (و MEMS) کار میکنیم،

ترتیب پرشدن این سه تایی که گفتین مطمئنم که ساخت آخریش هست، تا جایی که من میدونم طراحی تهران زود تر از بیو شریف پر میشه،
در ضمن با توجه به انتخاب رشته شما به نظرم ساخت رو قبول میشید،
دوست من پارسال با 220 طراحی همین ساخت رو قبول شد، البته نمیدونم سهمیه شاگرد اولی شریف رو داشته یا نه...!

البته همه این ترتیب ها به سلیقه دانشجوها بستگی داره و هیچ کدومش قطعی نیست.

saeedhashemi1371

عضو جدید
سلام

اتفاقا یکی دو صفحه پیش ازتون پرسیدم که ساختو دوست دارید که زدیدش؟

گرایش فرآیندهای ساخت از اسمش پیداست در مورد چیه، ولی برای اصلاعات کامل تر اینجا رو بخونید تا کامل دستتون بیاد،

اینجا هم توضیحات کامل برای بیومکانیک شریف، اینجا هم لیست دروس و قوانین گروه بیومکانیک شریف،

اینجا هم لیست دروس کلی طراحی کاربردی،

اینجا هم آیین نامه و چارت وزارت علوم برای طراحی کاربردی،

حالا خودم یکم توضیح بدم،

کلا کسایی که طراحی کاربردی قبول میشن بعد از قبولی میتونن تو یکی از 6 شاخه زیر به انتخاب خودشون ادامه تحصیل بدن:
1. مکانیک جامدات
2. فرآیندهای ساخت
3. طراحی
4. بیومکانیک
5. کنترل و اتوماسیون
6. دینامیک و ارتعاشات

البته انتخاب یکی از این زیر گروه ها بستگی به امکانات دانشگاه هم داره و ممکنه دانشگاهی یک یا چند زیر گروه رو ارائه نده،
حالا بعضی دانشگاه ها مثل شریف میان علاوه بر پذیرش عمومی طراحی کاربردی، پذیرش تخصصی هم میزارن که در این ظرفیت های تخصصی دیگه انتخاب با شما نیست،

بیومکانیک شریف گروه مستقل نیست و زیر شاخه مکانیکه و در دانشکده مکانیک برگزار میشه، مدیر گروهشم تا جایی که من خبر دارم دکتر فرهمند هستند،
کلا توی بیو امیرکبیر خیلی قوی تر از جاهای دیگه هست، هم بیو زیر شاخه مکانیک و هم زیرشاخه برق،
البته دو سه هفته پیش داشتم با یکی از دوستان دکتر فرهمند صحبت میکردم، گفتن که ایشون چند وقت پیش یک سری دستگاه های مرتبط رو با همکاری بیمارستان امام خمینی(ره) خریداری کردن که هم بیمارستان استفاده کنه و هم بچه های بیو شریف، اینطور به نظر میرسه که قراره پیشرفت خوبی داشته باشه،

در مورد ساخت هم که خب توضیحات کامل در لینکی که گذاشتم موجوده ولی برای مثال همین هفته پیش داشتم با یکی از بچه ها صحبت میکردم گفت یکی از درساشون فرآیندهای ساخت در مقیاس نانو (و NEMS) هست که استادشون گفته چون هنوز تکنولوژیش رو نداریم در مقیاس میکرو (و MEMS) کار میکنیم،

ترتیب پرشدن این سه تایی که گفتین مطمئنم که ساخت آخریش هست، تا جایی که من میدونم طراحی تهران زود تر از بیو شریف پر میشه،
در ضمن با توجه به انتخاب رشته شما به نظرم ساخت رو قبول میشید،
دوست من پارسال با 220 طراحی همین ساخت رو قبول شد، البته نمیدونم سهمیه شاگرد اولی شریف رو داشته یا نه...!

البته همه این ترتیب ها به سلیقه دانشجوها بستگی داره و هیچ کدومش قطعی نیست.

با سلام
ممنون از شما که اطلاعات خوبی رو در اختیار گذاشتین
من خودم به طراحی فیکسچرها علاقه دارم. به همین خاطر هم فرآیندهای ساخت رو زدم. قبل از خوندن برای ارشد هم یکی از اصلی ترین هدف هام طراحی کاربردی بیومکانیک شریف بوده. البته من پرسیده بودم. بچه گفته بودن که فرآیندها پارسال با 140 فک میکنم آخرین قبولی بوده و بیو رتبه های بالاتر . به همین خاطر هم اول فرآیندها رو زدم و بعدش بیومکانیک رو

انشاالله هرچه که خیر هستش رقم بخوره.

ممنون از شما بابت پیگیری خوبتون

shayanss

عضو جدید
کسی از شما دوستان خبر داره تعداد کل شرکت کننده‌های مکانیک چند نفرند؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا