ارشد94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Abolfazl6776

عضو جدید
سلام . بله من این ترم تموم میشه درسم
تقریبا میشه گفت میخام تازه از پس فردا شروع کنم براش ( یعنی اینکه به صورت جدی )

شما چطور؟؟

من قرار بود از اسفند جدی شروع کنم هی انداختم عقب خخخخ ، الان اصلا دچار شک شدم که بتونم تو تابستون بخونم تو این همه داوطلب بعد اگه جای خوب در نیام 2 سال دیگه عمرم تلف شده ست رسما چون اگه بخوام جای بیخود در بیام جز اتلاف وقت چیزی نداره...
اصلا مهندس مکانیک بشیم که مثلا چی رو طراحی کنیم ؟؟؟؟؟ همه چی وقتی طراحی شده و تو کنفرانسا دارن میگن مکانیک منسوخ شده !!!!!!
جان من یکی یه مشاوره ای بده منو قانع کنه برای خوندن ارشد وگرنه احتمالا بزنه به سرم برم خدمت بعدشم شغل ازاد...

saeedhashemi1371

عضو جدید
من قرار بود از اسفند جدی شروع کنم هی انداختم عقب خخخخ ، الان اصلا دچار شک شدم که بتونم تو تابستون بخونم تو این همه داوطلب بعد اگه جای خوب در نیام 2 سال دیگه عمرم تلف شده ست رسما چون اگه بخوام جای بیخود در بیام جز اتلاف وقت چیزی نداره...
اصلا مهندس مکانیک بشیم که مثلا چی رو طراحی کنیم ؟؟؟؟؟ همه چی وقتی طراحی شده و تو کنفرانسا دارن میگن مکانیک منسوخ شده !!!!!!
جان من یکی یه مشاوره ای بده منو قانع کنه برای خوندن ارشد وگرنه احتمالا بزنه به سرم برم خدمت بعدشم شغل ازاد...
اینجا ایرانه ابو الفضل خان
همون کسایی هم که تو کنفرانس میاد مقاله میدن و میگن مکانیک منسوخ شده فقط تئوری بلدن و هیچی هم کار عملی بلد نیستن(با احترام به اندک اساتید صنعتی)
تو همین انجمن فک میکنی چند نفر باشن که مثلا بتونن یه جرثقیل سقفی رو طراحی کنن و تضمین بدن که کارشون کاملا عملی هستش و قابل ساخت؟(البته خودم هم هیچی بلد نیستم )
نظر شخصی من هستش : تو کشوری که همه چی رو از سورزن گرفته تا هواپیماش رو وارد می کنن فک نکنم بهتر از مکانیک رشته ای دیگه ای گیر بیاری

هر چند با لیسانس مکانیک فک کنم هر چی بخای میتونی طراحی کنی و برای مهندس شدن خیلی نیاز به فوق لیسانس نیست.

Abolfazl6776

عضو جدید
سعید جان من الان درسای اصلی رو همه ش رو پاس کردم ولی هیچی بلد نیستم ، اخه کی با پاس کردن کتاب شیگلی طراح شده من دومیش باشم مثلا
ضمنا خودت گفتی اینجا ایرانه ، ما الان کلی از تکنولوژی جهان عقبیم و مسئولین اگه فکر تولید سریع و حل سریع مشکل باشن باید تکنولوژی و طراحی رو وارد کنن چون زمان کافی برای سعی و خطا ندارن...
الان مهندسای ایران خودرو مثلا چیکار میکنن ؟؟؟؟؟؟؟ هیییییییییچچچچچچچچیییییییییی درحالی که همشون از بهترین دانشگاه های ایران بودن در سال زحمتشون اینه که طراحی چراغ خودرو رو تغییر میدن که از بچه ابتدایی هم بر میاد

من خیلی میخوام خودمو قانع کنم درس بخونم برای ارشد و مهندسی ولی....

saeedhashemi1371

عضو جدید
سعید جان من الان درسای اصلی رو همه ش رو پاس کردم ولی هیچی بلد نیستم ، اخه کی با پاس کردن کتاب شیگلی طراح شده من دومیش باشم مثلا
ضمنا خودت گفتی اینجا ایرانه ، ما الان کلی از تکنولوژی جهان عقبیم و مسئولین اگه فکر تولید سریع و حل سریع مشکل باشن باید تکنولوژی و طراحی رو وارد کنن چون زمان کافی برای سعی و خطا ندارن...
الان مهندسای ایران خودرو مثلا چیکار میکنن ؟؟؟؟؟؟؟ هیییییییییچچچچچچچچیییییییییی درحالی که همشون از بهترین دانشگاه های ایران بودن در سال زحمتشون اینه که طراحی چراغ خودرو رو تغییر میدن که از بچه ابتدایی هم بر میاد

من خیلی میخوام خودمو قانع کنم درس بخونم برای ارشد و مهندسی ولی....

درسته که ما همه چی رو وارد می کنیم و برای پیشرفت هم نمیتونیم آزمون و خطا کنیم
ولی 5 سال دیگه باید یه ربات رو برا خط تولیدمون وارد کنیم یا باید بسیازیمش؟

ده سال دیگه چی ؟ اون موقع هم باز باید وارد کنیم؟!
در ضمن درسته کسی با شیگلی طراح بوگاتی نمیشه ولی به هر حال همه از این شیگلی شروع میکنن دیگه

اینکه ما میایم چراغ پراید یا سمند رو عوض می کنیم و اسمش رو میزاریم یه ماشین جدید به این خاطر هستش که مردم پول میدن می خرن پس چه دلیلی داره که ما خودمون رو به زحمت بندازیم یه چیز جدید بسازیم خب همون قبلیا رو با قیمت بیشتر میندازیم به مردم! هیچ کی هم نمیفهمه!

الان بهترین ماشین های دنیا رو کسایی میسازن که لیسانس دارن مثلا 200 نفر لیسانس دارن 4 تا دکتر هم برا کلاسش بالای کار وای میستن ولی ما تو ایران بعد 30 سال که الان ماشاالله هر سال حداقل بالای 3000 تا لیسانس مکانیک میدیم بیرون و این همه دکتر باز هم نمیتونیم پژو رو که 30 سال پیش فرانسه میساخته درست مونتاژش کنیم.

دیگه به هر حال اینجا ایرانه!

maxy

عضو جدید
بچه ها برای کنترل چه کتابی به غیر از آیاز برادرانی پیشنهاد می کنید؟

سوالات کنترل خیلی پیچیده شدند!!!

از کجا میشه پاسخ تشریحی سولات کنترل رشته های هوافضا و ابزار دقیق و مکانیک رو گیر آورد؟کتاب میشناسید معرفی کنید

ممنون

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام

بچه ها کسی هست که ازمون پارسه رو سال پیش داده باشه ؟؟

مهمه برام . اگر کسی هست بهم بگه ازش چند سوال دارم فوری

ZOLA

عضو جدید
سلام

بچه ها کسی هست که ازمون پارسه رو سال پیش داده باشه ؟؟

مهمه برام . اگر کسی هست بهم بگه ازش چند سوال دارم فوری
من خودم تا حالا آزمون ندادم اما چندتا دوستام دادن سوالاتا بگو تا ازشون بپرسم ;)
همه دوستام میگفتند سنجش بهتره چه اونایی که پارسه دادند چه اونایی که سنجش دادند . هفته آینده قراره که همه 8 مرحله آزمون سنجش 93 را از یکی از دوستام بگیرم اگه شد اسکنش میکنم و براتون آپلود میکنم :)

hamed.sharifi

عضو جدید
دوستان عزیز سلام

بنده سوالی مطرح کردم و به این تاپیک ارجاع داده شدم ، ممنون از ایجاد تاپیک و همفکری دوستان

من سال فارغ التحصیل سال 87 هستم ارشد همان سال دانشگاه آزاد قبول شدم و در ترم دوم بدلیل شرایط کاریم انصراف دادم، رتبه سراسری هم نسبتا خوب بود ولی بخاطر اینکه تنها امکان ادامه تحصیل در تهران را داشتم انتخاب رشته نکردم در آن سال جزوه های کلاسی پارسه رو خوندم که از یکی از دوستام گرفته بودم و الان هم ترجیح میدهم از همین جزوات بخونم چون تقریبا سریعتر میتونم دروس رو تمام کنم.

و اما سوالم

همانطور که عرض کردم در مورد رفرنس هام مشکلی ندارم ولی ترجیح میدم کنکور های آزمایشی با کیفیت بالا رو شرکت کنم (لطفا راهنماییم کنید کدام موسسه برای من مناسب است)

یک سری کتاب های نمونه سوالات می خوام که تعداد سوال هاش زیاد باشه و جواب های تشریحی مناسبی داشته باشه (لطفا کتاب های مناسب را نیز راهنمایی کنید)

دوستان عزیز سلام

بنده سوالی مطرح کردم و به این تاپیک ارجاع داده شدم ، ممنون از ایجاد تاپیک و همفکری دوستان

من سال فارغ التحصیل سال 87 هستم ارشد همان سال دانشگاه آزاد قبول شدم و در ترم دوم بدلیل شرایط کاریم انصراف دادم، رتبه سراسری هم نسبتا خوب بود ولی بخاطر اینکه تنها امکان ادامه تحصیل در تهران را داشتم انتخاب رشته نکردم در آن سال جزوه های کلاسی پارسه رو خوندم که از یکی از دوستام گرفته بودم و الان هم ترجیح میدهم از همین جزوات بخونم چون تقریبا سریعتر میتونم دروس رو تمام کنم.

و اما سوالم

همانطور که عرض کردم در مورد رفرنس هام مشکلی ندارم ولی ترجیح میدم کنکور های آزمایشی با کیفیت بالا رو شرکت کنم (لطفا راهنماییم کنید کدام موسسه برای من مناسب است)

یک سری کتاب های نمونه سوالات می خوام که تعداد سوال هاش زیاد باشه و جواب های تشریحی مناسبی داشته باشه (لطفا کتاب های مناسب را نیز راهنمایی کنید)

جزوه های ماهان و پارسه و... و نمونه سئوال خالی برای ارشد خوندن، بزرگترین اشتباهی هست که یک داوطلب میتونه انجام بده.
اگر حس میکنید برای خوندن وقت چندانی ندارین، میتونین یکسری دروس رو حذف کنین.
مثل دینامیک و کنترل و طراحی اجزا و ...
اما به هیچ وجه جزوه خوانی رو تعقیب نکنین.
این تاپیک بهترین منابع رو معرفی کرده، اینهارو بگیرید و بخونید ارشد جای خوبی قبول بشین بعدا پشیمان نشین.

بهترین منابع ارشد مکانیک

hamed.sharifi

عضو جدید
جزوه های ماهان و پارسه و... و نمونه سئوال خالی برای ارشد خوندن، بزرگترین اشتباهی هست که یک داوطلب میتونه انجام بده.
اگر حس میکنید برای خوندن وقت چندانی ندارین، میتونین یکسری دروس رو حذف کنین.
مثل دینامیک و کنترل و طراحی اجزا و ...
اما به هیچ وجه جزوه خوانی رو تعقیب نکنین.
این تاپیک بهترین منابع رو معرفی کرده، اینهارو بگیرید و بخونید ارشد جای خوبی قبول بشین بعدا پشیمان نشین.

بهترین منابع ارشد مکانیک

ممنون از راهنمایی

ببینید زمان من برمیگرده به اینکه از چه منابعی استفاده کنم اگر از جزوه های کلاسی پارسه استفاده کنم خیلی زود میتونم درس ها رو دوره کنم چون روزهای اخیر که بعد سالها مروری به این جزوه ها داشتم دیدم تقریبا تمامی مطالب رو به یاد دارم و صرفا باید مرور کنم ولی اگر بخوام منابع دیگری بخونم واقعا برام وقت گیره

حالا نظر شما چیه

1- استفاده از جزوه های پارسه (بهمراه جزوه های دانشگام و تا حدودی کتاب های مرجع) و حل مسئله
2- استفاده از منابعی که معرفی شده و حذف چند درس (من در هر روز بیشتر از دو ساعت وقت مطالعه ندارم)

لطفا به سوال قبلی هم پاسخ بدید (آزمون های کدام موسسه؟)

ZOLA

عضو جدید
ممنون از راهنمایی

ببینید زمان من برمیگرده به اینکه از چه منابعی استفاده کنم اگر از جزوه های کلاسی پارسه استفاده کنم خیلی زود میتونم درس ها رو دوره کنم چون روزهای اخیر که بعد سالها مروری به این جزوه ها داشتم دیدم تقریبا تمامی مطالب رو به یاد دارم و صرفا باید مرور کنم ولی اگر بخوام منابع دیگری بخونم واقعا برام وقت گیره

حالا نظر شما چیه

1- استفاده از جزوه های پارسه (بهمراه جزوه های دانشگام و تا حدودی کتاب های مرجع) و حل مسئله
2- استفاده از منابعی که معرفی شده و حذف چند درس (من در هر روز بیشتر از دو ساعت وقت مطالعه ندارم)

من فکر کنم بهترین آزمون سنجش باسه و خودم سنجشا ثبت نام میکنم اگه تونستم آزموناشا براتون میزارم تا خودتون کامل برسیش کنید :) به نظر من باروزی 2ساعت مطالعه :eek: روش اول بهتره باشه

behzadk2019

کاربر ممتاز
همه دوستام میگفتند سنجش بهتره چه اونایی که پارسه دادند چه اونایی که سنجش دادند . هفته آینده قراره که همه 8 مرحله آزمون سنجش 93 را از یکی از دوستام بگیرم اگه شد اسکنش میکنم و براتون آپلود میکنم :)

میخواستم درباره ازمونای حضوری و نتیشون بپرسم
به نظرتون اگر کسی ازمون حضوری رو هم جوری انتخاب کنه که نتی بدش . تاثیری داره ؟؟

ممنون از راهنمایی

حالا نظر شما چیه

زیاد هم وقت گیر نیست، مثلا مجموعه سیالات راهیان ارشد یا معادلات گاج، دیگه کمتر از این بخواهید بخونید سر کنکور هیچی نمیتونین بزنین !!!
خلاصه بودم معنی خوب بودن نمیده، باید جامع باشن که جزوه ها جامع نیستن.

خوندن کتاب مرجع که دیگه افتضاح در افتضاح !!! به غیر از استاتیک مریام هیچ درسی خوندن کتاب مرجع به درد نمیخوره و وقت تلف کردن.
من نظرم رو در مورد منابع گفتم، ولی بازم تصمیم با خودت هست.
اون منابع رو چندتاش رو بگیر و مثلا مجموعه دینامیک رو کلا حذف کن، اگر هم زبانت خوب باشه که چه بهتر، سر کار اون منابع زبان رو برای لغت بخون جبران دینامیک رو بیشتر میکنه.

آزمون هم هرچی بهت نزدیک تره، پارسه و ماهان و... فرقی ندارن، فقط مدیریت زمان و تسلط هست که باید یاد بگیری، اکثرشون غیر استاندارد طراحی میشن.

saeedhashemi1371

عضو جدید

اگه آپلود کنی که واقعا شرمنده می کنین بچه ها رو.
مرسی

behzadk2019

کاربر ممتاز
ببخشید چند جا اشتباه تایپی بود من متوجه نشدم!

ببنید دوستم اشتباه تاپیپی نبود
نتی یعنی اینترنتی یا همون ازمون های pes
به نظرتون سطح ازمون هایی که اینترنتی هستن چقدره ؟؟
اگر کسی تمام 13 مرحله ازمونشو اینطوری برداره ضرر میکنه ؟؟

136870

عضو جدید
سلام
دوتا سوال داشتم
1-ميخامم دوتا ورق در نرم افزار ABAQUS جوش اصتحكاكي بدم.كسي ميتونه كمكم كنه؟
2-ورقي كك جوش خورده بلافاصله تحت بار گذاري قرار بدم.اين كار شدنيه؟يني ميخام جوشكاري كه تمام شد قطعه بار گذاري بشه
خيلي گيرم كمك كنيد

mohammad_444_0o

عضو جدید
ببنید دوستم اشتباه تاپیپی نبود
نتی یعنی اینترنتی یا همون ازمون های pes
به نظرتون سطح ازمون هایی که اینترنتی هستن چقدره ؟؟
اگر کسی تمام 13 مرحله ازمونشو اینطوری برداره ضرر میکنه ؟؟
آزمون های اینترنتی شبیه آزمون های حضوری نیست
به این صورت هستن که 1 سوال از مثلا دینامیک بهت میده بعد هر چی سوال بعدش هست ربط داره به همون سوال اول
این همون pse هستش

Abolfazl6776

عضو جدید
سلام
دوتا سوال داشتم
1-ميخامم دوتا ورق در نرم افزار ABAQUS جوش اصتحكاكي بدم.كسي ميتونه كمكم كنه؟
2-ورقي كك جوش خورده بلافاصله تحت بار گذاري قرار بدم.اين كار شدنيه؟يني ميخام جوشكاري كه تمام شد قطعه بار گذاري بشه
خيلي گيرم كمك كنيد

دوست عزیز این اخه چه ربطی به این تاپیک داره ؟؟

ضمنا اصطکاک مهندس

hsdanesh

عضو جدید
آزمون های اینترنتی شبیه آزمون های حضوری نیست
به این صورت هستن که 1 سوال از مثلا دینامیک بهت میده بعد هر چی سوال بعدش هست ربط داره به همون سوال اول
این همون pse هستش

pse مسخره ترین آزمونیه که دیدم...

hsdanesh

عضو جدید
اگه میخواین پارسه ثبت نام کنین، آزمون های 50 درصد و 100 درصد رو ثبت نام کنید.

A.Khodabakhshi

عضو جدید
سلام به همه رقیبای گلم
دوستان منم ترم 6 هستم و تصمیم دارم بعد از امتحانای ترم که یکشنبه هفته دیگه تموم میشه بشینم بخونم برا ارشد
اکثر پستای این تاپیکو خوندم و در آخر به این جمع بندی رسیدم که کتابایی که باید بخرم و بخونم ایناییه که این زیر مینویسم
البته اینم اضافه کنم که توی باکس سیالات خیییییییییلی ضعیفم
قصد دارم چند تا آزمون 50 و 100 درصد هم ثبت نام کنم ولی نمیدونم کجا ثبت نام کنم که هم جامعه آماریش زیاد باشه و هم تستاش استاندارد باشه
ممنون میشم یه کمکی در مورد کتابا و آزمونا بهم بکنین..

ریاضی 1و2 آقاسی یا گاج

مهندسی کریمی(نصیر) یا مدرسان شریف

معادلات گاج

ترمو،سیالات و انتقال خداکرمی(راهیان)

استاتیک و مقاومت نائی(پوران)

طراحی،دینامیک،ارتعاشات و دینامیک ماشین حسینی(راهیان)

کنترل آریاز

با تشکر...

آخرین ویرایش:

aydogan

عضو جدید
خواهشا یکی به من کمک کنه.
ریاضی یک از بین معتقدی و حاجی جمشیدی کدوم رو بخرم.
در ضمن ریاضی من ضعیفه.

saeedhashemi1371

عضو جدید
خواهشا یکی به من کمک کنه.
ریاضی یک از بین معتقدی و حاجی جمشیدی کدوم رو بخرم.
در ضمن ریاضی من ضعیفه.

این نظر شخصی من هستش:
اگه ریاضی یک رو از دبیرستان و دانشگاه چیزی یادته یا زود یادت میاد کتاب گاج رو بگیر
ولی اگه میخای به صورت پایه ای یاد بگیری و به فکر این هستی که 8 تا سوال ریاضی رو بزنی(البته تو شرایط عادی نه کنکور امسال ) کتاب آقاسی خیلی کامل هستش
دیگه بستگی به توانایی و همت خودت داره دیگه(آقاسی حجمش زیاده و وقت میگیره ولی اگه تابستون تمومش کنی خیلی جلو هستی)

ariyadokht

عضو جدید
بازگشت اژدها!!!!

بازگشت اژدها!!!!

سلام بر همه رقیبان گرامی وقدر من
خوبین؟؟؟چه خبرا؟؟؟
من آخرین پروژه ام را تحویل دادم والان ترم 6 ام هم علنا تموم شده!!!(پیر شدم:cry:)
فردا اتاقمو تمیز میکنم و از پس فردا برنامه ریزی و شرررررررررررررررررررروووووووووووع به خواندن برای کنکور ارشد94 :)
و اما سوال بسیار مهم من از شما دوستان؟؟؟ آیا راسته که قراره کتاب طراحی اجزا استاد شریعت پناهی چاپ بشه؟؟؟کی؟؟چه انتشاراتی؟؟؟
تمام تلاش خود را برای رسیدن به هدفتان انجام دهید زیرا زمانی خواهد رسید که به کمترین چیز ها هم قناعت خواهید کرد(نمیدونم از کی هست این گفتار ولی من این حرفو با تمام وجودم درک کردم تو این سالهای زندگیم!!!)
موفق باشید

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا