ارشد94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

khorshid_mech

عضو جدید
همه اینایی که میگی درست . ولی من میگم اگه یکی درصدای خودشو بزنه و اضافه بر اون 30% هم زبان بزنه خیلی رو ترازش تاثیر میزاره عکس زیر رو ببین اونی که رتبه پایین تری داره درصداش به گفته شما بیشتر از اونیه که رتبش بالاتر شده هست ولی درصد زبان اینجاها مشخص میکنه چقدر تاثیر داره .
. مشاهده پیوست 221239

مرسی دوست گرامی مال ارشد 93 بودن این ها؟؟؟آیا؟
و اینکه جناب مهندس تفاوت رتبه ی اینا تو باکس دینامیکشون بود نه زبان!:)

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
اول اینکه :هستن و میشناسم کسانی رو که استاتیک مریام رو تموم کردن مقاومت جانسون میخونن علم مواد تویسرکانی خوندن اونم کامل پس دنبال حذفیات نباشید هی
دوم اینکه : کسی زبان ارشد میزنه که تافل یا آیلتس داره پس از الان بشینی لغت بخونی به جایی نمیرسی
سوم اینکه :به جای اینکه هر روز بیایید اینجا و روزی بیست بار پست بذارید درس بخونید بهتره
چهارم اینکه : 4 ماه مونده پس انقدر دنبال منابع نباشید
پنجم اینکه :خانم شیما ظاهرا دستیار مدیر شدید تبریک
ششم اینکه :پیش دانشگاهی میگفتیم علوی بریم یا قلم چی؟ اخرش فهمیدیم جفتش ی مزخرفه حالام شده پارسه یا سنجش فرقی نمیکنه کجا ثبت نام کنی مهم خودتی
هفتم اینکه :هرکی کار داره و بخاطر ارشد کارش رو ول کنه واقعا باید براش تاسف خورد و هرکی که کار داره و میخواد ارشد بگیره باید تشویقش کرد

موفق باشید:D

سلام
ممنونم از تبریکتون
و از اینکه با همین چند جمله خیلی خلاصه وار واقعا جواب سوالات منو دادین
:)

M.ARIABOY

عضو جدید
سلام بچه ها. من تازه اومدم تو بحث. آقا من یه سوال اساسی دارم درباره سرعت خوندن، نمیدونم همه اینطوری هستید یا من اینطوریم. من توی 1.5 ساعت درس خوندن مثلا از کتاب سیالات راهیان ارشد یا ترمودینامیکش میتونم 4 صفحه یا 5 صفحه بخونم. البته هر موضوی رو 2-3 بار میخونم و روش فکر میکنم و تکرار میکنم. شما سرعتتون چطوره؟؟؟
دوست عزیز من اوایل کنکورم عین برقو باد میخوندم,توی شش روز استاتیکو جمع کردم,توی نج روز کل ترمو یک توی هشت روز کل سیالاتو یعنی توی هفته اول خوندنم سیالات استاتیک ترمو رو جمع کردم برای هفهه دوم ترمو کاربردی انتقال و ریاضی ۱ رو تمومی کردم,البته ریاضی یک رو از هفته اول تموم کردم, ولی اصلا عمقی نخوندم,تستارو کم میزدم ضعیف عمل میکردم
بعدش ک شروع کردم عمقی خوندن,هر فصل معادلات پنج روز ازم زمان برد تا فصل سه مطمینم هر سوالی بدن میزنم, پس سرعت مهم نیست عمق مهمه, اون ی هفته دوهفته اول من میشه گفت زمان پرت,چون خیلی بد خوندم
ولی اگه عمیق و با دقت بخونی,کند پیش میری ولی در عوض مطمین و دقیق
حالا خوددانی

سلام نگران نباشید تو ارشد مکانیک مهم کیفیته.دوست منم مثل شماست.
الان من استاتیکو تموم کردم دیروز با همون دوستم سارنیا داشتیم سوالای ارشد 93 رو میزدیم منی که از اون زودتر تموم کرده بودم و جلوترم تو همه ی درسا! تقریبا من دوبرابرش درس خوندم
ولی اون 4 تا سوال استاتیکو قشنگ همشو درست زد روانی! و من از 4 تا فقط دوتاشو درست زدم!!! و منم دیروز تصمیم گرفتم عمیق و دقیق تر از این به بعد بخونم .نه سریع و بی کیفیت! و سوالای ریاضی 1 رو 4 تاشو کامل زد و من فقط تونستم یکی رو حل کنم تو 8 دقیقه!!!!:biggrin:

:-| من واقعا حرفی ندارم,بابا یکم ارومتر برین جلو ماهم بیایم والا ,ولی سارینا خانم کارش ردیفه,یک میشه اینطوری ک میگید

اینم خطاب ب تمام بچه ها من امروز تقریبا فصل سه معادلاتو رو تموم کردم,حرفمو پس میگیرم بسیار راحتتره,فقط باید بفهمی اون قسمت بسل و این چرتو پرتارو ,بچهها ۱۴۰روز کمترو بیشتر مونده ی همت کنید همه بریم تهران دیگه
ی سوال سیالات کاربردی چی بخونیم؟؟میخوام.برم بگیرم
من الله توفیق;-)

• Like
واکنش ها: maxy

chego

کاربر فعال
سلام به بچه های عزیز
شرمنده که دیر به دیر به این تالار سر میزنم به خاطر منطقه ای که من کار میکردم زیاد دسترسی به اینترنت نداشتم الان که یه جای دیگه مشغول شدم وضعیت بهتره هرچند کمک زیادی هم نتونستم بهتون بکنم من که پارسال نتونستم جایی قبول بشم امسال دیگه مجبورم به خاطر کارم برم دنبال مهندسی مواد وبیشتر به تالار مواد سر بزنم ولی خوبیای شما رو هم فراموش نکردم ونمیکنم هرکمکی ازم بر بیاد دریغ نمیکنم این شما بودین که به من انگیزه دادین بعد از 4سال دوباره درسو شروع کنم
با تشکر برادر کوچک شما

r.mob

عضو جدید
مرسی دوست گرامی مال ارشد 93 بودن این ها؟؟؟آیا؟
و اینکه جناب مهندس تفاوت رتبه ی اینا تو باکس دینامیکشون بود نه زبان!:)

سلام خانم مهندس

این لینک رتبه های قبولی برای کنکور پارسال هست
http://parseh.ac.ir/sites/default/files/successes/mecanik92.pdf

و اون عکس هم برای کنکور سال 91 بود
فکر کنم این عکس بهتر منظورم رو برسونه . اینجا با اینکه درصدای یکی کمتر از اونیکیه ولی به خاطر زبان رتبشون یکی شده .

Capture.jpg

a.sauron

عضو جدید
سلام
دوستان حقیقتش من قصد دادن کنکور ارشد رو داشتم که بنا به دلایل شخصی مجبور شدم بیخیال ارشد بشمبخاطر همین کتاب های ارشد مکانیک رو با 40 درصد تخفیف میفروشم که همشون چاپ 92 و نو و تقریبا دست نخوردست حتی خط هم روش نمیشه پیدا کرد هرکی خواست بهم پیغام خصوصی بده
کتابا ایناست
ریاضی 1 و 2 پارسه و ریاضی 2 اقاسی جلد یک و دو
مهندسی نصیر جلد 1 و 2
معادلات نصیر

دینامیک راهیان
دینامیک ماشی نراهیان
مقاومت و استاتیک پوران پژوهش و استاتیک پارسه
طراحی اجزا راهیان
.......
ارتعاشات :نصیر دکتر بهرامی و ارتعاشات نصیر دکتر پناهی از همون انتشارات نصیر + ارتعاشات پارسه

زبان تخصصی مکانیک راهیان
مکانیک سیالات :نصیر دکتر صادقی ،پارسه ی دکتر صادقی و پوران پژوهش

ترمودینامیک :راهیان جلد اول + پارسه
انتقال :پوران + پارسه
کنترل :کنترل خطی دکتر حامدی ،نصیر ،+ کنترل خطی دکتر جاهد مطلق نصیر

بانک سوالات ده سال گذشته ی سراسری راهیان
4 جلد هوافضای راهیان
ایرودینامیک و تئوری ایرودینامیک (کتاب تست ارشد ایرودنامیک شریف )

مکانیک و ترمودینامیک پیش رانش
......
کیفیت همه ی کتاب ها در حد عالی می باش

M.ARIABOY

عضو جدید
بچهها من درگیرریاضی۲ هستم
پوران میخونم, تستای سطح دو رو تقریبا هفتاد درصد میزنم ولی حس میکنم نمیتونم باهاش ارتباط برقرار کنم.برعکس معادلات و سیالات
قسمت انتگرال ریاضی۲, شماهم اینطورید یا فقط من؟ بدجور اعصابمو بهم ریخته

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

دوستان حقیقتش من قصد دادن کنکور ارشد رو داشتم که بنا به دلایل شخصی مجبور شدم بیخیال ارشد بشمبخاطر همین کتاب های ارشد مکانیک رو با 40 درصد تخفیف میفروشم که همشون چاپ 92 و نو و تقریبا دست نخوردست حتی خط هم روش نمیشه پیدا کرد هرکی خواست بهم پیغام خصوصی بده

کتابا ایناست

ریاضی 1 و 2 پارسه و ریاضی 2 اقاسی جلد یک و دو

مهندسی نصیر جلد 1 و 2

معادلات نصیر

دینامیک راهیان

دینامیک ماشی نراهیان

مقاومت و استاتیک پوران پژوهش و استاتیک پارسه

طراحی اجزا راهیان

.......

ارتعاشات :نصیر دکتر بهرامی و ارتعاشات نصیر دکتر پناهی از همون انتشارات نصیر + ارتعاشات پارسه

زبان تخصصی مکانیک راهیان

مکانیک سیالات :نصیر دکتر صادقی ،پارسه ی دکتر صادقی و پوران پژوهش

ترمودینامیک :راهیان جلد اول + پارسه

انتقال :پوران + پارسه

کنترل :کنترل خطی دکتر حامدی ،نصیر ،+ کنترل خطی دکتر جاهد مطلق نصیر

بانک سوالات ده سال گذشته ی سراسری راهیان

4 جلد هوافضای راهیان

ایرودینامیک و تئوری ایرودینامیک (کتاب تست ارشد ایرودنامیک شریف )

مکانیک و ترمودینامیک پیش رانش

......

کیفیت همه ی کتاب ها در حد عالی می باش

دوست عزیز جاهای زیادی این پستتو گذاشتی.....فکر نمیکنی دیگه بسه؟!

khorshid_mech

عضو جدید
سلام
کجائین؟ نیستین؟ یعنی اینقدر درس میخونین یه سرم به باشگاه نمیزنین بابا آفرین !
انشا... همه ی بچه های این تاپیک با هم تو شریف و تهران هم کلاسی بشیم..............آمین

hassan676767

عضو جدید
بچهها من درگیرریاضی۲ هستم
پوران میخونم, تستای سطح دو رو تقریبا هفتاد درصد میزنم ولی حس میکنم نمیتونم باهاش ارتباط برقرار کنم.برعکس معادلات و سیالات
قسمت انتگرال ریاضی۲, شماهم اینطورید یا فقط من؟ بدجور اعصابمو بهم ریخته
سلام منم همینطوریم

r.mob

عضو جدید
سلام دوستان :w17:
بخونید که عقب نیافتید :w10:

دوستانی که از تابستون شروع کردن به نظرم بهتره اول درسایی که تا الان خوندن رو یه بار مرور کنن بعد برن سراغ درسای جدید :book:

خلاصه نویسی رو هم فراموش نکنید . :twisted:

برای تست زدن هم اول به درس مسلط بشید بعد شروع به تست کنید .:w20:

:w23:

r.mob

عضو جدید
آقا با چیش مشکل داری ؟

سلام
من ریاضی 1 رو از آقاسی میخونم . و از 600 صفحه کتاب ریاضی 200 صفحه اش مربوط به انتگرال و کاربرد انتگرال هست .
دکتر آقاسی خیلی کامل گفته و این حجم بالای انتگرال سخته
خود کتاب که سخت هست ، نوع ویراستاری کتاب آقاسی هم خسته کننده هست.
البته خیلی از مشکلات من رو تو انتگرال حل کرده ولی خوب 40 % سوالای ریاضی 1 از همین انتگرال و کاربردش هست .

بچه ها کی لینک تایپیک ارشد 93 رو بلده؟؟؟از بچه های اون تایپیک کسی هست؟؟؟؟؟میخوام یه نفرو پیدا کنم تا اخرش بعنوان مشاوره کنارم باشه

• Like
واکنش ها: meko

meko

کاربر فعال
سلام
من ریاضی 1 رو از آقاسی میخونم . و از 600 صفحه کتاب ریاضی 200 صفحه اش مربوط به انتگرال و کاربرد انتگرال هست .
دکتر آقاسی خیلی کامل گفته و این حجم بالای انتگرال سخته
خود کتاب که سخت هست ، نوع ویراستاری کتاب آقاسی هم خسته کننده هست.
البته خیلی از مشکلات من رو تو انتگرال حل کرده ولی خوب 40 % سوالای ریاضی 1 از همین انتگرال و کاربردش هست .

اگه با حجم بالاش مشکل داری کتابو عوض کن ! منم از همین کتاب می خونم. پیشنهاد میکنم اشکالاتت رو تو تاپیک رفع اشکال بپرسی

r.mob

عضو جدید
اگه با حجم بالاش مشکل داری کتابو عوض کن ! منم از همین کتاب می خونم. پیشنهاد میکنم اشکالاتت رو تو تاپیک رفع اشکال بپرسی

نه مهندس . هنوز به مشکلی نخوردم که متوجه نشم چی به چیه .
پارسال از معتقدی خوندم ، کتاب ریاضی معتقدی اصلا به درد کنکور نمیخوره .
فقط یه سوال کل مباحث انتگرال تو کتاب آقاسی مهمه ؟

• Like

meko

کاربر فعال
نه مهندس . هنوز به مشکلی نخوردم که متوجه نشم چی به چیه .
پارسال از معتقدی خوندم ، کتاب ریاضی معتقدی اصلا به درد کنکور نمیخوره .
فقط یه سوال کل مباحث انتگرال تو کتاب آقاسی مهمه ؟

آقا میخواستم آدرس لینک جزوه دست نویس آقاسی رو بذارم دیدم نوشته به دلیل مسائل کپی رایت از روی سایت برداشته شد. ایناها http://www.iedoc.ir/category/کتاب-و...ب-و-جزوه-کارشناسی-مهندسی-صنایع/ریاضی-عمومی-1/

استاد آقاسی تو کلاس مباحث مهم کتاب رو تدریس میکنه و اول کلاسم میگه مطالب آموزشی رو فقط از روی همین جزوه بخونید و نیازی به مراجعه به کتاب برای یادگیری نیست. شما یه پیام خصوصی بزن به من ببینم چیکار میتونم برات بکنم :biggrin:;)

aydogan

عضو جدید
حرکت صلب گونه ی سیالات در دو جلد آبی راهیان آورده شده اما در کتاب پارسه که برای مکانیک بیرون داده نیس.
این فصل رو بخونیم یا نه؟

r.mob

عضو جدید
حرکت صلب گونه ی سیالات در دو جلد آبی راهیان آورده شده اما در کتاب پارسه که برای مکانیک بیرون داده نیس.
این فصل رو بخونیم یا نه؟

سلام از این مبحث خیلی وقته سوال نمیاد تو کنکور مکانیک

• Like

r.mob

عضو جدید
جزوه دکتر آقاسی

جزوه دکتر آقاسی

آقا میخواستم آدرس لینک جزوه دست نویس آقاسی رو بذارم دیدم نوشته به دلیل مسائل کپی رایت از روی سایت برداشته شد. ایناها http://www.iedoc.ir/category/کتاب-و...ب-و-جزوه-کارشناسی-مهندسی-صنایع/ریاضی-عمومی-1/

استاد آقاسی تو کلاس مباحث مهم کتاب رو تدریس میکنه و اول کلاسم میگه مطالب آموزشی رو فقط از روی همین جزوه بخونید و نیازی به مراجعه به کتاب برای یادگیری نیست. شما یه پیام خصوصی بزن به من ببینم چیکار میتونم برات بکنم :biggrin:;)

اگه منطورت این فایل هست که دارمش . ولی این جزوه دکتر آقاسی که چیزه خاصی توش نیست . خود دکتر آقاسی گفتهیادگیری مطالب و مثال ها و تستای متن کتاب برای کنکور کافی هستند و تستهای تکمیلی برای رتبه های بالا هست .
مشاهده پیوست riazi1-2-aghasi(www.civil-eng.ir).pdf

sajjad_ghahari

عضو جدید
سلام دوستان...
عزیزان و اساتید چه مرجع و منبعی رو برای درس انتقال حرارت پیشنهاد می کنند؟

• Like

SoheilSmart

عضو جدید
سلام دوستان
من از 7 صبح تا حالا کل تاپیکو خوندم
فوق العاده استرس دارم
چون هم پروژه ام مونده هم بعد از ظهر ها سرکارم و از امروز مشمول سربازی هستم
هز یک روزی که از دست بدم به ضررمه
تا دیشب خیلی انگیزه داشتم ولی الان خیلی استرس دارم
دلمم میخواد اصفهان یا تهران قبول شم ... میدونم خیلی پرتوقع ام
ولی حقیقتش اینه خیلی ناامیدم
الان خیلی بتونم بخونم 4 ساعته
البته گرایشم ساخت و تولیده
و اینکه من ریاضیم در حد صفره صفره ولی زبانم خوبه تقریبا
میخوام ببینم به نظر شما این 4 ماه وقتمو روی زبان بزارم و خودمو بیارم بالا بهتر نیست ؟ 60 درصد زبان زدن با ریاضی صفرخوبه ؟
من هیپی ریاضی بلد نیستم و یکی از چیزایی که استرسمو بالا میبره ریاضیه و این وقت کم
خلاصه ازتون کمک میخوام راهنماییم کنید

r.mob

عضو جدید
سلام دوستان
فوق العاده استرس دارم
میخوام ببینم به نظر شما این 4 ماه وقتمو روی زبان بزارم و خودمو بیارم بالا بهتر نیست ؟ 60 درصد زبان زدن با ریاضی صفرخوبه ؟
من هیپی ریاضی بلد نیستم و یکی از چیزایی که استرسمو بالا میبره ریاضیه و این وقت کم

سلام من گرایشم جامدات هست. برای درس خوندن هیچ وقت دیر نمیشه
شما میتونی برای خودت برنامه ریزی کنی ولی نه با 4 ساعت در روز خوندن. باید بیشتر کنی زمان درس خوندنت رو مثلا روزی 8 ساعت.
در مورد ریاضی حداقل معادلات رو بخون . نسبت به بقیه ریاضی ها راحت تره.
و اینکه تو کنکور کلا شاید 10 نفر هم پیدا نشه زبان رو بتونه 60-76 % بزنه. یعنی انقدر راحت نیست که بشه تو اون زمان 60-70% زد .
ولی تلاشت رو بکن ان شاء الله که به خواستت میرسی

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
فوق العاده استرس دارم

امضات میشه جوابت.

یا راهی خواهم یافت , یا راهی خواهم ساخت ... !!

در چرخش ثانيه هاي غم
روحم ترك خورد ,
اما تمركز هيچ تنشي نمي تواند مرا بشكند ،
چون خدا را دارم...

من به عنوان کسی که این مرحله رو گذروندم و الان ترم سه ارشد هستم بهت میگم دوست عزیز این چیزا نباید باعث نا امیدیت بشه چون ارشد نقطه آخر زندگیت نیست.

راه های رسیدن به خوشبختی و ارامش زیاده.

اگه امسال موفق نشدی برو سربازی و بعدش با خیال راحت برو ادامه تحصیل بده...

اگه بگی بعد سربازی نمیشه،مشکل خودته و هنوز مرد نشدی.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا