ارشد94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
من میخوام واسه کنکور شروع کنم ولی چون دیر شده حس خوبی بهش ندارم و فکر میکنم نمی تونم موفق بشم
میخواستم من رو راهنمایی کنید چکار کنم از این حس بد رهایی پیدا کنم و بتونم استارت بزنم
اگرم تجربه ای دارید لطفا بگید با کدوم درس ها شروع کنم؟
سلام
اگه واقعا تصمیم جدی دارید برای شروع کردن اصلا دیر نیست و خیلی راحت راه میفتید اما اگه تصمیم جدی ندارید مسلما بین راه دچار مشکل میشید
از ریاضی شروع کنید بهتره چون از مهر به بعد هرچه کمتر وقت رو ریاضی بذارید بهتره
رو معادلات بیشتر کار کنید
همین فردا یه درس جامداتی رو با یه ریاضی بردارید شروع کنید اگه از حالا شروع کنید تا مهر دیگه رو غلتک افتادید و دستتون میاد چیکار باید بکنید
موفق باشیدو سرزنده
;)

آخرین ویرایش:

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام دوستان
اینجا چه خبره؟!با زدن این تاپیک قرار بر این شد که تا اخر مسیر با هم باشیم
هرجایی،هرمحیطی،هرشخصیتی این مشخصه رو داره که میشه ازش به عنوان پوئن مثبت استفاده کرد یا برعکس
اتفاقا به نظرم اینجا انگیزه رو زیاد میکنه
اینکه کی چقد خونده اصلا اهمیت نداره حتی یک درصد چون روش های خوندن ما کاملا متفاوته
من دوهفته قبل نوشتم تا کجا خوندم الانم اگه ازم بپرسین همون پست رو کپی میزنم همینجا فقط تستایی که زدم اضاف میشه
من از روش مطالعه م راضی ام و همین کافیه
خب یه سری از بچه ها سرکارن مجبورن فشرده تر درس بخونن یا واحد دارن برای مهر
نمیشه چون سرعت بعضیا بالاس خوندنشون زیر سوال بره
اینو گفتم که بدونید هیچ کس نمیتونه به این نتیجه برسه کی درست خونده کی غلط کی جولوتره کی جا مونده
امیدوارم کدورتها از بین بره و همه بچه ها اینجا فعالیت کنن
شاد باشید و پرانرژِی;)

آخرین ویرایش:

uhnali

عضو جدید
دوستان عزیز سلام
بنده تازه امسال کنکور کارشناسی رو شرکت کردم
از سر کنجکاوی نشستم کل تاپیک رو خوندم
میشه چند تا از عزیزان به من بگید که از الان چه کنم برای ارشد؟

چون تو این یک سال برای کنکور سراسری اینقدری بهم فشار اومد که دیگه طاقتش رو ندارم دروس ۴ سال رو تو ۱ سال بخونم
برای همین

قصد دارم از ترم ۱ به فکر ارشد باشم

دوستان اگر شما جای من بودید و ترم یکی از الان چه می کردید؟
از الان رو زبان فکر کنم؟ ریاضی ۱ و۲ رو از تابستونش تست هاش رو هم بزنم؟

به نظرتون فراموش می کنم؟

ممنون میشم اگر کمکم کنید
مرسی

meko

کاربر فعال
دوستان عزیز سلام

چون تو این یک سال برای کنکور سراسری اینقدری بهم فشار اومد که دیگه طاقتش رو ندارم دروس ۴ سال رو تو ۱ سال بخونم
برای همین

به نظرتون فراموش می کنم؟

ممنون میشم اگر کمکم کنید
مرسی

دوست عزیز ! توصیه ی این گرگ باران دیده و پیر عرصه ی کنکور :)D)به شما این هست که :

1- ترم اول دانشگاه رو تا میتونی حال کن و تصوراتت از دانشگاه که قبل از ورود به دانشگاه داشتی رو به عمل برسون ! چون فرصتی بهتر از ترم یک لیسانس دیگه هیچ وقت تو عمرت حاصل نخواهد شد.

2- از همون ترم از بشین درساتو عمیق و مفهمومی بخون. عمیق و مفهومی ! از 20تا کتاب مختلف برای یک درس استفاده کن . بذار بهت بگن خرخون! غلط کردن به ولله از حسودیشونه !

اگر هم میخوای زبانت قوی بشه ( هم برای آزمون ارشد و هم برای بعدش ) از همون ترم یک ، منابع زبان اصلی رو بخون نه ترجمه شونو

khorshid_mech

عضو جدید
سلام دوستان
اینجا چه خبره؟!با زدن این تاپیک قرار بر این شد که تا اخر مسیر با هم باشیم
هرجایی،هرمحیطی،هرشخصیتی این مشخصه رو داره که میشه ازش به عنوان پوئن مثبت استفاده کرد یا برعکس
اتفاقا به نظرم اینجا انگیزه رو زیاد میکنه
اینکه کی چقد خونده اصلا اهمیت نداره حتی یک درصد چون روش های خوندن ما کاملا متفاوته
من دوهفته قبل نوشتم تا کجا خوندم الانم اگه ازم بپرسین همون پست رو کپی میزنم همینجا فقط تستایی که زدم اضاف میشه
من از روش مطالعه م راضی ام و همین کافیه
خب یه سری از بچه ها سرکارن مجبورن فشرده تر درس بخونن یا واحد دارن برای مهر
نمیشه چون سرعت بعضیا بالاس خوندنشون زیر سوال بره
اینو گفتم که بدونید هیچ کس نمیتونه به این نتیجه برسه کی درست خونده کی غلط کی جولوتره کی جا مونده
امیدوارم کدورتها از بین بره و همه بچه ها اینجا فعالیت کنن
شاد باشید و پرانرژِی;)
:w17::w17::w17:;)

mohandes_ali

عضو جدید
دوستان عزیز سلام

برای همین

به نظرتون فراموش می کنم؟

ممنون میشم اگر کمکم کنید
مرسی

دوست من شما که قرار نیس کل دروس دانشگاه رو واسه ارشد امتحان بدی....بنظر من شما از فکر ارشد بیا بیرون (فعلا) و سعی کن دروس تخصصی و سختت رو نذاری واسه ترم آخر یعنی ی جوری انتخاب واحد کن که ترم آخر سبک باشی....شما یکسال قبل کنکور ارشد شروع کنی بدون زحمت و خستگی تمام دروس رو میخونی و نتیجه میگیری...از الان تا اونموقع فقط سه تا کار انجام بده اول که زبان رو قوی کن اونم نه اینکه خودت بخونی کلاس برو دوم اینکه نرم افزارهاتون رو یادبگیر سوم اینکه کار پیدا کن مرتبط با رشته ات حتی شده بصورت کارآموزی و رایگان باشه....در این سه سال شما این سه کار رو انجام بده و سال اخر شروع کن واسه ارشد بخون....از الان هرچی بخونی هیچ فایده ای نداره....برو عشق وحال کن اون سه تا کار رو هم انجام بده

aytan00

عضو جدید
به نظرم تو باکس دینامیک راحتترین دروس دینامیک و دینامیک ماشین هستن

من این دو تا را از راهیان خوندم راضیم

فکر میکنم حیفه از دست بدی

بخصوص دینامیک ماشین خیلی سوالاش ساده هستن

اره.کل دو باکسو.البته چند روزه بد درس میخونم. نمیدونم چرا؟ .مرورشم از تو مهر شروع میکنم همراه با دروس سیالاتی. باکس دینامیکم که هر چی شو بفهمم . فکر کنم دینامیکو دینامیک ماشینو کم بخونم

hastii69

عضو جدید
سلام بچه ها
من میخوام واسه کنکور شروع کنم ولی چون دیر شده حس خوبی بهش ندارم و فکر میکنم نمی تونم موفق بشم
میخواستم من رو راهنمایی کنید چکار کنم از این حس بد رهایی پیدا کنم و بتونم استارت بزنم
اگرم تجربه ای دارید لطفا بگید با کدوم درس ها شروع کنم؟
چون میبینی که بقیه شروع کردنو تو هنوز نه این حسو داری.ولی سعی کن کل این چند ماه به این که کی چقد خوندو من عقب ترم یا جلو تر فک نکنی.سعی کن از خوندن بقیه انگیزه بگیری جا این حسا.من خودم 15 مهر شروع کردم.آخر هفته هامم کلن هیچی نمیخوندم.اما چون هدفمو مشخص کرده بودم و برنامه ریزی داشتم دیدن اونایی که از تابستون و بعضا از عید به بعد شروع کرده بودن روم تاثیر نذاشتو با برنامه خودم پیش رفتم.
سعی کن یه برنامه برای خودت بریزی و طبق اون پیش ببری.
موفق باشی

aytan00

عضو جدید
من از روی راهیان خوندم و راضیم
هم درسنامه کاملی داره و فکر نمیکنم خیلی به مشکل بربخورید و هم پاسخنامش عالیه
باز اگر حس میکنی مشکل داری به نظرم میتونی به مریام مراجعه کنی
یکی از دوستان که شریف قبول شده بود هم نظرش همین بود

رتبه 2 هم از آن من
امروز اصلا حسش نبود بخونم

بچهها من معادلات کریمی رو گرفتم فصل اولشو نصف رسوندم،واقعا خوب فهمیدم به نظر من کتاب عالی هستش
ولی ی چیز دیگه،من هرچی خوندم حس میکنم فراموش کردم،اصلا اعصابم بهم ریختس
فرمولای ترمو کاربردی خدادتاس،اونارو بایدحفظ کنیم؟؟؟؟
دینامیک از رو چی بخونم؟ چرا هیشکی جواب این سوال منو نمیده؟؟؟

Jahade Tehran

عضو جدید
برنامه کلاسهای جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران برای ترم پاییز

برنامه کلاسهای جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران برای ترم پاییز

سلام
برنامه کلاسهای تخصصی جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران برای ترم پاییز ویژه کنکور ارشد مهندسی مکانیک

jtt.jpg

aydogan

عضو جدید
دوستان عزیز سلام بنده تازه امسال کنکور کارشناسی رو شرکت کردم از سر کنجکاوی نشستم کل تاپیک رو خوندم میشه چند تا از عزیزان به من بگید که از الان چه کنم برای ارشد؟ چون تو این یک سال برای کنکور سراسری اینقدری بهم فشار اومد که دیگه طاقتش رو ندارم دروس ۴ سال رو تو ۱ سال بخونم برای همین قصد دارم از ترم ۱ به فکر ارشد باشم دوستان اگر شما جای من بودید و ترم یکی از الان چه می کردید؟ از الان رو زبان فکر کنم؟ ریاضی ۱ و۲ رو از تابستونش تست هاش رو هم بزنم؟ به نظرتون فراموش می کنم؟ ممنون میشم اگر کمکم کنید مرسی
من اگه بر میگشتم به ترم اول به جای خوندن کتب مرجع می رفتم کتابخونه و یه کتاب خوب بومی می خریدم.و بعد به کتب مرجع نگاه می کردم. بسیاری از اساتید از کتب کنکوری تدریس می کنند و برای پز دادن می گویند مرجع مثلا شیمز!! انگلیسی سعی کن اول زبان عمومی تو تقویت کنی و بعد بری سراغ تخصصی. برای زبان عمومی هم پاد کست را پیش نهاد می کنم.مخصوصاenglish pod

aydogan

عضو جدید
سلام
برنامه کلاسهای تخصصی جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران برای ترم پاییز ویژه کنکور ارشد مهندسی مکانیک

مشاهده پیوست 219975
چرا هی تبلیغ می کنی و تالار رو پر از اسپم می کنی و وقت ما را تلف می کنی؟
واقعا لقمه ای نان به چه قیمت؟!!!

aytan00

عضو جدید
به نظرم به عنوان آگاهی به اینجور چیزا نگاه کنیم و نه تبلیغ
به هرحال یه عده از جمله شاید خود من بخوان از اینجور کلاسا استفاده کنن
دید خوبی میده برای انتخاب کلاس بهتر
جایی رو هم که نمیگیره!

سلام

مشاهده پیوست 219975

aytan00

عضو جدید
یه سوال
دوستان روزی حدودا چند ساعت میخونن؟
میشه با روزی 6 تا 7 ساعت یجای خوب قبول شد؟

peyman_beh

عضو جدید
یه سوال

سلام
چیزی که تا حالا بارها توسط دوستان و نفرات برتر کنکور گفته شده اینه که اصلا مقدار ساعت مطالعه هیچ تضمینی برای قبولی نیست و بستگی به میزان پایه علمی هر فرد و کیفیت خوندن داره
تابستون معمولا چون اکثرا تازه شروع کردن، ساعت مطالعه ها خیلی نیست و زمان میبره تا دوستان روو غلتک بیفتن. توصیه میشه بیشتر به مفهومی و با کیفیت خوندن درس ها توجه بشه. . .

jave arshad

عضو جدید
به نظرم تو باکس دینامیک راحتترین دروس دینامیک و دینامیک ماشین هستن

من این دو تا را از راهیان خوندم راضیم

فکر میکنم حیفه از دست بدی

بخصوص دینامیک ماشین خیلی سوالاش ساده هستن

ممنونم. ولی من فکر میکردم کنترلو ارتعاشات روتین ترن. البته دینامیک ماشین بعضی جاهاش خوبه .ولی دینامیک واقعا مشکله!

hsdanesh

عضو جدید
یه سوال

بله اگه با برنامه ریزی صحیح باشه و بتونید همه مباحث رو درست طبقه بندی کنید حتما یه جای خوب قبول میشید. به تاپیک ارشد 94 خوش اومدید :smile::gol:

aytan00

عضو جدید
آقا لطفا تهمت نزن!!!

من اگر در ارتباط باشم میگم هستم و از شما ابایی ندارم

من دانشجوی دانشگاه تهرانم و احتمالا از موسسه چهاد دانشگاهی تهران استفاده کنم

ولی تبلیغ نکردم و نظر شخصی خودم رو بیان کردم، شما هرطور راحتی برداشت کن!!!

سلام بعید میدونم..

به نظرم با همین موسسه(جهاد تهران) در ارتباطین!!

aytan00

عضو جدید
دینامیک ماشین معمولاً 2 تا سوال از چرخ دنده ها میاد که معمولاً به راحتی زده میشه

یک سوال درجه آزادی و معادله گروبلره و دو سوال هم از تحلیل سرعت و شتاب و نیرو که معمولاً با دینامیک مشترکه. درس دینامیک هم که پیش نیاز باکس دینامیکه.

شما بخوای سوالات ارتعاشات و کنترلو حل کنی به این پیش زمینه نیازمندی

من خودم از روی راهیان خوندم و راضیم و راحت الان میتونم سوالاتشو جواب بدم. بخصوص دینامیک ماشینش خیلی خوب بود.

اما ارتعاشات سوالاتش بنظرم سخت تره. کنترل بدک نیست!

ممنونم. ولی من فکر میکردم کنترلو ارتعاشات روتین ترن. البته دینامیک ماشین بعضی جاهاش خوبه .ولی دینامیک واقعا مشکله!

ali_pishtaz

عضو جدید
آقا لطفا تهمت نزن!!!

من اگر در ارتباط باشم میگم هستم و از شما ابایی ندارم

من دانشجوی دانشگاه تهرانم و احتمالا از موسسه چهاد دانشگاهی تهران استفاده کنم

ولی تبلیغ نکردم و نظر شخصی خودم رو بیان کردم، شما هرطور راحتی برداشت کن!!!

اگه واقعا قصد تبلیغ نداری، امیدوارم تا آخرش در این تاپیک باشی!!.....چون خیلیا اینو میگفتن و وقتی کارشنو انجام میدادن ناگهانی غیب میشدن!!

بدرود.

a.sauron

عضو جدید
سلام
دوستان حقیقتش من قصد دادن کنکور ارشد رو داشتم که بنا به دلایل شخصی مجبور شدم بیخیال ارشد بشمبخاطر همین کتاب های ارشد مکانیک رو با 40 درصد تخفیف میفروشم که همشون چاپ 92 و نو و تقریبا دست نخوردست حتی خط هم روش نمیشه پیدا کرد هرکی خواست بهم پیغام خصوصی بده
کتابا ایناست
ریاضی 1 و 2 پارسه و ریاضی 2 اقاسی جلد یک و دو
مهندسی نصیر جلد 1 و 2
معادلات نصیر

دینامیک راهیان
دینامیک ماشی نراهیان
مقاومت و استاتیک پوران پژوهش و استاتیک پارسه
طراحی اجزا راهیان
.......
ارتعاشات :نصیر دکتر بهرامی و ارتعاشات نصیر دکتر پناهی از همون انتشارات نصیر + ارتعاشات پارسه

زبان تخصصی مکانیک راهیان
مکانیک سیالات :نصیر دکتر صادقی ،پارسه ی دکتر صادقی و پوران پژوهش

ترمودینامیک :راهیان جلد اول + پارسه
انتقال :پوران + پارسه
کنترل :کنترل خطی دکتر حامدی ،نصیر ،+ کنترل خطی دکتر جاهد مطلق نصیر

بانک سوالات ده سال گذشته ی سراسری راهیان
4 جلد هوافضای راهیان
ایرودینامیک و تئوری ایرودینامیک (کتاب تست ارشد ایرودنامیک شریف )

مکانیک و ترمودینامیک پیش رانش
......
کیفیت همه ی کتاب ها در حد عالی می باشد

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا