ارشد94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mehdi Mohammedi

عضو جدید
سلام.بچه‌های ساخت حتی رتبه‌های تک رقمی هم باکسهای سیالات ودینامیک رو به هیچ عنوان نمیزنند چون هم ضریبش کمه هم اینکه. پایشون خیلی ضعیفه. بخونن هم نمیتونن بزن.البته آگه زبانت خیلی خوبه وتوی ده دقیقه. متونی 20الی 30 درصد بزنی وقت بزار چون بیشتر از ده دقیقه. باعث عقب افتادن از درس های ضریب بالای دیگت توی جلسه.امتحان میشه. موفق باشی

سارنیا

عضو جدید
سلم .من فکر کنم تا اوایل یا اواسط مهر باکس جامداتو ریاضیو توم کنم. یه سوال؟ من لاپلاسو از جزوه معتقدی خوندم بد نبود.ولی یکی از دوستام میگفت گاج خیلی خوبه. من چیکار کنم گاج یا معتقدی؟

سلام
همه ی باکس ریاضی و جامدات؟؟؟؟
اگه خوندنتون یه جوری باشه که بتونین از 10 تا سوالی که از خودتون آزمون میگیرین از اون مبحث حداقل 8 تاشو جواب میدین دیگه نیازی به هیچ چیز دیگه ای ندارین. براتون همون قبلی کافیه.

م کا نی ک

عضو جدید
من خیلی بیشتر این حسو دارم اخه سرعتم خیلی زیاده کمش کردم هر دوهفته ی کتابو بخونم، کلا اعصاب درستی ندارم
انشالله
من قبلا پرسیدم،خود شما برگشتین گفتین از مهندسای با تجربه بپرسین،من سرکار میرم زیاد وقت نمیکنم بیام باشگاه فقط سه چهار نفرو میشناسم اینجا، این دومین بار بود
مطمینید خود مریام؟؟؟ من شنیدم راهیان بد نیست
بچهها با شش ساعت درس توی مهر میشه موفق شد؟؟؟ واقعا وقت نمیکنم دیگه

به نظر منکه اونایی که کار میکنن موفق ترن چون از لحظه لحظشون استفاده میکنن به خدا توکل کن تلاش کن حتما نتیجه میگیری .

jave arshad

عضو جدید
اره.کل دو باکسو.البته چند روزه بد درس میخونم. نمیدونم چرا؟ .مرورشم از تو مهر شروع میکنم همراه با دروس سیالاتی. باکس دینامیکم که هر چی شو بفهمم . فکر کنم دینامیکو دینامیک ماشینو کم بخونم

jave arshad

عضو جدید
سلام
اگه خوندنتون یه جوری باشه که بتونین از 10 تا سوالی که از خودتون آزمون میگیرین از اون مبحث حداقل 8 تاشو جواب میدین دیگه نیازی به هیچ چیز دیگه ای ندارین. براتون همون قبلی کافیه.

خیلی ممنون

hsdanesh

عضو جدید
بهترین روش مطالعه برای کنکور و روش مطالعه PQR5
مطالعه یک فرآیند شرطی و اکتسابی جهت افزایش معلومات است. درواقع مطالعه مثل سایر کارهای انسان ،مرحله به مرحله، پیش می رود. یعنی دارای ‌بخش‌های مختلفی مثل گرم‌کردن، ایجاد آمادگی، پیش‌مطالعه و تکرار آموخته هاو... می باشد. از طرفی برای کسب موفقیت باید نسبت به مطالعه شرطی شد. یعنی در طول سال تحصیلی کاری کنیم که مراحل مختلف مطالعه برای ما ((عادت ))شود. البته این فرایند ومراحل مختلف آن قابل اکتساب وآموختنی است.
برخی از شرایط عمومی باید در مورد هرنوع سبک مطالعاتی مراعات شوند تا فرایند مطالعه بازده مطلوبی داشته باشد که عبارتند از:
مکان مطالعه:که حتی الامکان باید مکانی ثابت،دارای نورودمای کافی ومناسب بوده ودارای دکوراسیون ساده ای باشد.
1) مکان ثابت: مکان مطالعه باید ثابت و ترجیحا پشت میز باشد. لذامطالعه روی زمین، تخت یا در حال راه‌رفتن مناسب نیست.
2) نور اتاق مطالعه: بهتر است از ترکیب دو نور لامپ مهتابی وچراغ مطالعه استفاده کرد تا هنگام مطالعه، ترکیب طیف زرد و سفید مانع خستگی چشم‌ها شود. ضمنا هنگام مطالعه باید محیط پیرامون فرد نیز روشن باشد، نه اینکه فقط محلی که درس می‌خواند روشن باشد؛لذا استفاده از چراغ مطالعه پیشنهاد نمی گردد.
3) دمای اتاق مطالعه: دمای اتاق مطالعه باید حدود 25 درجه سانتی‌گراد باشد. توجه به این نکته لازم است که گرمای زیاد محل مطالعه ، یکی از عوامل حواس‌ پرتی و ایجاد خواب‌آلودگی می باشد
4) دکور اتاق مطالعه: بهتر است دکور اتاق هرچه ساده‌تر و ثابت‌تر بوده وکمتر مورد تغییر قرار گیرد؛تا فراگیر به یک وضعیت ثابتی عادت کند. شایسته است ازنصب عکس، پوستر یا مجسمه ای که تداعی‌کننده خاطره خاصی می باشد پرهیز گردد تا موجبات حواس پرتی فراهم نگردد..
پیشنهاد
بهترین جا برای درس خواندن، منزل ودر رتبه بعد کتابخانه است. البته کتابخانه نقش تشویقی نیز ایفا می کند زیرا فرد با دیدن افرادی که مشغول مطالعه هستند، انگیزش بیشتری پیدا می کند.
زمان مطالعه: مسلما فرد باید زمانی را به مطالعه اختصاص دهد که فارغ از هر چیز و هرکس بتواند بهترین بازده را از لحاظ یادگیری داشته باشد.ولی برخی از زمانها برای این امر مناسب تر هستند که عبارتند از:
اول صبح: به دلیل اینکه تازه از خواب بیدار شده‌اید و ذهنتان فارغ از هرنوع مزاحمتی آماده فعالیت ویادگیری است.البته ورزش و صرف صبحانه بسیار مفید است.
آخر شب: به دلیل اینکه خواب بعد از درس ،در دسته بندی وانتقال مطالب از حافظه کوتاه مدت به حافظه بلند مدت بسیار مفید است.
نکته مهم دیگر آنکه درحال گرسنگی یا پس ازپرخوری به مطالعه نپردازید.البته مطالب مفید دیگری نیز در کتب روان شناسی پرورشی وفنون مطالعه موجود می باشد که مراجعه به آنها خالی از لطف نیست.
سیستم های متفاوتی در مورد مطالعه ،از قبیل روش پس ختام و... ارایه شده است که از حوصله بحث خارج است.
اما روش مطالعه PQR5
یکی از کارآمدترین سیستم‌ها ی مطالعاتی روش PQR5می باشدکه در واقع از کنار هم نهادن حروف اول کلمات انگلیسی آنهاتشکیل شده است.این روش شامل دو مرحله درهریک از مراحل قبل وحین مطالعه و سه روش در پس از مطالعه می باشد .
مراحل قبل از مطالعه
پیش‌‌مطالعه Preview
سوال‌گذاری Question
مراحل حین مطالعه
خواندن Read
خلاصه‌نویسی Record
مراحل بعد از مطالعه
مرورکردن Review
تفکرکردن Recite
تازه‌کردن مطالعه Refresh

منبع: http://ravanpezshk.akairan.com/khanevadeh/tahsil1/17141.html

pedarkhande2

عضو جدید
سلام دوستان
من تازه میخام شروع کنم چیکار کنم برنامم رو چجوری تنظیم کنم؟
شرح وضعیت خودم:ترم 6 ک بودم کنکور دادم شدم 2500انرژی
ترم 8 ک هستم و کنکور دادم 4000 شدم
برای اولی چیزی نخوندم و کلا یک هفته برای دومی خوندم
این چند وقت از میادین درس و دانشگاه خیلی فاصله گرفتم

hassan676767

عضو جدید
مستعد به دست آوردن رتبه1 طراحی هستید. رتبه ی 1 تبدیل منم ها
اگه به پول کارت نیاز نداری ولش کن و فقط بشین درس بخون دیگه چرا ایتقدر خودتو آزار میدی آخه.
بعدشم نگفتیدا چه درسایی خوندید؟؟؟؟؟
سلام نه بابا ریاضی 1 و 2 معادلات استاتیک مقاومت سیالات ترمو و انتقال خدارو شکر تا 2،3 روز دگه تموم می شه من می خوام بدونم که با این تلاشی که می کنم چه نوع برنامه ریزی منو به هدفم نزدیک تر می کنه... همین:surprised:

آخرین ویرایش:

hassan676767

عضو جدید
رتبه 2 هم از آن من
امروز اصلا حسش نبود بخونم

بچهها من معادلات کریمی رو گرفتم فصل اولشو نصف رسوندم،واقعا خوب فهمیدم به نظر من کتاب عالی هستش
ولی ی چیز دیگه،من هرچی خوندم حس میکنم فراموش کردم،اصلا اعصابم بهم ریختس
فرمولای ترمو کاربردی خدادتاس،اونارو بایدحفظ کنیم؟؟؟؟
دینامیک از رو چی بخونم؟ چرا هیشکی جواب این سوال منو نمیده؟؟؟
سلام دوست من
منم دقیقا همین مشکلاتو دارم و تو گروه دینامیک تصمیم دارم راهیان بخونم

hassan676767

عضو جدید
سلم .من فکر کنم تا اوایل یا اواسط مهر باکس جامداتو ریاضیو توم کنم. یه سوال؟ من لاپلاسو از جزوه معتقدی خوندم بد نبود.ولی یکی از دوستام میگفت گاج خیلی خوبه. من چیکار کنم گاج یا معتقدی؟
من که فقط گاج خوندم و خدایشش ازش راضی بودم بدجور:D

hassan676767

عضو جدید
من خیلی بیشتر این حسو دارم اخه سرعتم خیلی زیاده کمش کردم هر دوهفته ی کتابو بخونم، کلا اعصاب درستی ندارم
انشالله
من قبلا پرسیدم،خود شما برگشتین گفتین از مهندسای با تجربه بپرسین،من سرکار میرم زیاد وقت نمیکنم بیام باشگاه فقط سه چهار نفرو میشناسم اینجا، این دومین بار بود
مطمینید خود مریام؟؟؟ من شنیدم راهیان بد نیست
بچهها با شش ساعت درس توی مهر میشه موفق شد؟؟؟ واقعا وقت نمیکنم دیگه
داداش گلم منم مثل شما درگیر کار هستم و طی روز 4 5 ساعت وقت خوندن دارم که دارم تلاشمو می کنم(همین چند دقیقه پیش از سر کار اومدم)
شما هم امیدت به خدا باشه و به طور جدی تصمیمتو بگیر

آخرین ویرایش:

سارنیا

عضو جدید
سلام نه بابا ریاضی 1 و 2 معادلات استاتیک مقاومت سیالات ترمو و انتقال خدارو شکر تا 2،3 روز دگه تموم می شه من می خوام بدونم که با این تلاشی که می کنم چه نوع برنامه ریزی منو به هدفم نزدیک تر می کنه... همین:surprised:

واووو عالیه کنکورو که شما یه دور خوندین مهندس!!!
موفق باشید

khorshid_mech

عضو جدید
سلام دوستان
من تازه میخام شروع کنم چیکار کنم برنامم رو چجوری تنظیم کنم؟
شرح وضعیت خودم:ترم 6 ک بودم کنکور دادم شدم 2500انرژی
ترم 8 ک هستم و کنکور دادم 4000 شدم
برای اولی چیزی نخوندم و کلا یک هفته برای دومی خوندم
این چند وقت از میادین درس و دانشگاه خیلی فاصله گرفتم

هنوز زمان زیادی باقی مونده .ناامید نشین وادامه بدین و جاه طلب باشید و خوب خوب بخونید یکی از استادای ما رتبه ی تک رقمی ارشد یکی سالها بود 3 ماه خونده بود و تک رقمی شده برای خودتون هدفی انتخاب کنید و تلاش کنید
و توصیه ی من اینه که بشینید این تاپیکو از اول بخونید شاید 1 یا 2 ساعت وقتتونو بگیره ولی براتون مفید خواهد بود.

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

فک نمیکنین یه خورده زیاد گفتین؟

اینطوری که شما دارین حرف میزنین به بقیه استرس وارد میشه....به مرور و با تمرین و مروهای بیشتر ، وضعیت تست زدن هم بهتر میشه...من که میگم کسی از ده تا بتونه 5 تاشو هم در این مقطع زمانی درست بزنه عالیه.

Abolfazl6776

عضو جدید
من دارم 2 ماهه میخونم 30 درصد بعضی ها نخوندم !!!!

این وسط نمیدونم خوندن ما لاک پشتیه یا شما از هر فصل 1 فرمول و 5 تا تست میخونید رد میشید ؟؟؟ یا اصلا الکی برای خوشی خودتون اعصاب خوردی ما این چیزا رو میزنید !!!! خخخخخخخخخخخ

من از این دوستایی که همه رو خوندن از 4 تا باکس قشنگ 2تا رو تموم کردن می پرسم از امروز تا کنکور برنامه 5 ماهه شون چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟ چون احتمالا هفته بعدم 2تا باکس دیگه شون تموم میشه و از اونجایی که زبان رو حذف کردن باید تا خود کنکور استراحت کنند....

اصلا برنامه هاتون با عقل جور در نمیاد خلاصه...

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

این وسط نمیدونم خوندن ما لاک پشتیه یا شما از هر فصل 1 فرمول و 5 تا تست میخونید رد میشید ؟؟؟ یا اصلا الکی برای خوشی خودتون اعصاب خوردی ما این چیزا رو میزنید !!!! خخخخخخخخخخخ

من از این دوستایی که همه رو خوندن از 4 تا باکس قشنگ 2تا رو تموم کردن می پرسم از امروز تا کنکور برنامه 5 ماهه شون چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟ چون احتمالا هفته بعدم 2تا باکس دیگه شون تموم میشه و از اونجایی که زبان رو حذف کردن باید تا خود کنکور استراحت کنند....

زیاد اینجا رو معیار قرار ندین...معیار اصلی خودتونین.

Abolfazl6776

عضو جدید
حالا جالبش اینجاست ملت 24 ساعته هم انلاین هستن همزمان ریاضی و جامدات هم خوندن + سیالات و دینامیک و ترمو و...

نه خدایی میخوام بدونم اینقدر جلو بودن ممکنه اصلا ؟؟؟؟؟؟

hassan676767

عضو جدید
حالا جالبش اینجاست ملت 24 ساعته هم انلاین هستن همزمان ریاضی و جامدات هم خوندن + سیالات و دینامیک و ترمو و...

دوست عزیز چرا شما اعصابتو خورد می کنین؟؟؟ بنده چیزی نگفتم که شما درست می گین من تازه از امروز شروع کردم
به قول دوستمون زیاد اینجا رو معیار قرار نده و به تلاشهایی که خودتون انجام می دین ایمان داشته باش منم کوچیک شما در خدمتم
به عنوان برادر کوچیکتر بهتون پیشنهاد می کنم اصلا در مورد دیگران زود قضاوت نکنین

hassan676767

عضو جدید
اگه گفتن دروس مطالعه شده باعث تضعیف روحیه دیگران می شه بنده واقعا عذر خواهی می کنم از همه و ذگه تکرار نمیشه

Abolfazl6776

عضو جدید
داداش شما چرا الان به خودت گرفتی ؟؟؟؟؟

والا من منظور شخص خاصی نبود فقط کلی گفتم از خوندن کامنتای بچه ها احساس میکنم یه جوی درست شده که هرکس میخواد بگه از بقیه بیشتر خونده...

کلا ما همینجوری هستیم ، جوش باشه همه میگن ما هیچی نخوندیم ، جوش باشه همه میگن ما تموم کردیم ...

اگه شما ناراحت شدید احیانا من شرمنده ام بخدا منظور خاصی نداشتم کلی گفتم

jave arshad

عضو جدید
خوندن با خوندن فرق میکنه ابولفضل جان. اصلا جلو بودن مهم نیست. شاید شما مثلا معادلاتو عالی بخونی و 5 تا تست بزنی ولی مثلاکسی که همه رو همینجوری خونده ولی مسلط نیست. همون 5 تا رو هم نزنه.
راستی من بخوام نام کاربریمو عوض کنم چیکار باید کنم؟ همینجوری اینو زدم

سارنیا

عضو جدید
سلام
اینجا چه خبره؟؟؟؟ چرا دارین دعوا میکنید؟؟؟
اتفاقا خوبه که میان اینجا مینویسن چیا خوندن و برنامه هاشونو میذارن یکی از اهداف ایجاد این تاپیک ایجاد حس رقابتی بین اعضاست.
خوب جناب ما ننویسیم اینجا چیا خوندیم وشما ریلکس باشید و ... مگه واقعیت تغییری میکند؟؟؟؟؟
الان من بعضی از دوستام که عضو این باشگاه هم نیستن و قراره ارشد بدن و از فروردین شروع کردن تقریبا همه ی باکسا رو دارن تا آخر شهریور تموم میکنن.البته از اوناییه که زیاد میخونن ولی متاسفانه نتایج خوبی نمیگیرنا.
و اینو بدونین که درس خوندن همه یکی نیست و اینکه من خواهش میکنم واستدعا دارم که اگه دیدین یه چیزی مخالف نظر شماست و ... لطفا دیگرانو عصبانی نکنید الان برهه ی حساسی هست و همه ی ما نیاز داریم آرامش داشته باشیم
من چند پست قبل موجب ناراحتی یکی از اعضای تاپیکمون جناب مهندس علی شدم و الان خیلی ناراحتم و از اون روز ایشونم که تو این تاپیک زیاد پست میذاشتند نیستند و همین جا من از شما مهندس علی معذرت میخوام. و میگم که منو حلال کن داداشی.همین
مرسی از همه ی شما و برای همتون آرزوی موفقیت دارم.
و خدا حافظ
به توصیه ی استاد راهنمای عزیزم من هم تو این تاپیک دیگه نمیام.

آخرین ویرایش:

hsdanesh

عضو جدید

ابوالفضل جان اگه هدفت این باشه که هر باکس رو 3 بار بخونی و تست هاش رو هم بزنی، دور اول سریع تمومش می کنی دورهای بعدی سرعتت کم میشه. احتمالا همه دوستانی که دارن باکس ها رو تموم می کنن هدفشون اینه.

Emad_Mousavi

عضو جدید

مطمئنن شما لاک پشتی میخونید!!!. البته پیشرفت خوبی داشتید اما ساعت مطالعه بچه ها با هم فرق میکنه.
من پارسال 4 تیر شروع کردم و 15 مهر تمام درسام با تست و خلاصع نویسی (جز ریاضی مهندسی) رو تمام کردم. روزانه بین 8 تا 10 ساعت میخوندم.
واقعا وقت اونقدر نیست که به نظر میرسه تمام تلاشتون رو بکنید. هر چی بیشتر میخونی بیشتر به عمق درسا میرسی و سوالا رو بهتر حل میکنی.

hsdanesh

عضو جدید

سارنیا خانم پارسال آخرای شهریور بود مشاورم توصیه کردم که به تاپیک ارشد 93 نیام و 3-4 ماه نیومدم ولی یه ماه مونده به کنکور بود که خیلی انرژی گرفتم از این انجمن. به نظرم بهتره هر 3 روز یه بار سر بزنید به این تاپیک.

Emad_Mousavi

عضو جدید
سلام
اتفاقا خوبه که میان اینجا مینویسن چیا خوندن و برنامه هاشونو میذارن یکی از اهداف ایجاد این تاپیک ایجاد حس رقابتی بین اعضاست.
خوب جناب ما ننویسیم اینجا چیا خوندیم وشما ریلکس باشید و ... مگه واقعیت تغییری میکند؟؟؟؟؟
الان من بعضی از دوستام که عضو این باشگاه هم نیستن و قراره ارشد بدن و از فروردین شروع کردن تقریبا همه ی باکسا رو دارن تا آخر شهریور تموم میکنن.البته از اوناییه که زیاد میخونن ولی متاسفانه نتایج خوبی نمیگیرنا.
و اینو بدونین که درس خوندن همه یکی نیست و اینکه من خواهش میکنم واستدعا دارم که اگه دیدین یه چیزی مخالف نظر شماست و ... لطفا دیگرانو عصبانی نکنید الان برهه ی حساسی هست و همه ی ما نیاز داریم آرامش داشته باشیم
من چند پست قبل موجب ناراحتی یکی از اعضای تاپیکمون جناب مهندس علی شدم و الان خیلی ناراحتم و از اون روز ایشونم که تو این تاپیک زیاد پست میذاشتند نیستند و همین جا من از شما مهندس علی معذرت میخوام. و میگم که منو حلال کن داداشی.همین
و خدا حافظ

مطمئنن برای وقت های استراحت شما سرگرمی های بهتری از اینترنت هست. نیاین اینجا بهتره، چون تمرکزتون رو بهم میزنه و بعضی اوقات فکر میکنید عقبید و بیخود استرس میگیرین.
ورزش های گروهی برای استراحت و تفریح واقعا عالین.

khorshid_mech

عضو جدید
سلام
و خدا حافظ
صبر کن ببینم برای چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
این استاد راهنمای عزیزتون دیگه کیه؟؟؟؟؟؟؟

meisam1993

عضو جدید
سلام بچه ها
من میخوام واسه کنکور شروع کنم ولی چون دیر شده حس خوبی بهش ندارم و فکر میکنم نمی تونم موفق بشم
میخواستم من رو راهنمایی کنید چکار کنم از این حس بد رهایی پیدا کنم و بتونم استارت بزنم
اگرم تجربه ای دارید لطفا بگید با کدوم درس ها شروع کنم؟

dash @li

کاربر بیش فعال
مصاحبه اختصاصی با مهندس سعید عربلو رتبه 12 سال 92 مهندسی مکانیک تبدیل انرژی
درصدها:

رياضي : 53% -- حرارت و سيالات: 68% -- جامدات: 46%

ديناميک ارتعاشات: 33% -- زبان: سفيد

معدل موثر: 18.46

1.با سلام؛ در ابتدا تشکر مي‌کنم به خاطر وقتي که براي مصاحبه اختصاص داديد. کمي خود را معرفي کنيد و بفرماييد مقطع کارشناسي را در چه رشته و دانشگاهي گذرانديد و کدام دانشگاه و گرايش را براي تحصيل در مقطع کارشناسي ارشد انتخاب کرده ايد؟

سلام،سعيد عربلو هستم متولد 1369، در کنکور سراسري رياضي سال 87 رتبه 164 آوردم و در رشته مهندسي مکانيک دانشگاه صنعتي شريف قبول شدم. براي مقطع ارشد نيز به دليل علاقه اي که دارم گرايش تبديل انرژي دانشگاه شريف را انتخاب کردم.

2.چه زماني دقيقا براي مطالعه استارت زديد؟ کمي توضيح دهيد.

اواخر تير ماه بود، البته قبلا اطلاعات لازم در مورد اين که درس ها رو چطوري بايد بخونم، چه کتابايي بهترند و ... را جمع آوري کرده بودم. تابستان به دليل اين که پروژه کارشناسي داشتم و روي اون کار مي کردم و نوشتن پايان نامه و ... کم درس مي خوندم در حد روزي 2-3 ساعت حتي بعضا صفر، ولي چند روز بعد دفاع پايان نامه يعني اواخر شهريورماه به طور مداوم شروع کردم.

3.از روزي که درس خواندن را شروع کرديد را تا روز کنکور به بازه هاي 2 ماهه تبديل کنيد وبگوييد در هر بازه روزانه چقدر درس مي خوانديد؟

به نظر من خيلي نمي شه براي فرد ساعت مطالعه خاصي مشخص کرد که اگه مثلا اين قدر درس بخونه موفق مي شه، چرا که ميزان ساعات مطالعه به موارد زيادي بستگي داره مثل پايه درسي ، کشش فرد، هدفش اين که چه رتبه اي انتظار داره و ...

به جاي اين بهتره که مباحث درسي خاصي براي بازه هاي زماني مشخصي انتخاب بشه و متناسب با اون ساعت مطالعه تنظيم بشه. ساعت مطالعه خود من اين طوري بود:

تابستون رو که به خاطر پايان نامه روزي 2-3 ساعت بيشتر نمي خوندم، ولي از مهرماه که جدي شروع کردم تا يک ماه مانده به کنکور تقريبا روند يکنواختي داشتم در حدود روزي 6 ساعت ( يک دليل اين روند يکنواخت اين بود که من ترم دانشگاه نداشتم، چرا که مرخصي گرفته بودم.) يک ماه آخر که بيشتر مرور و جمع بندي و برسي سوالات سالهاي اخير بود، ساعت مطالعه ام کمي بيشتر شد حدودا روزي 7 الي 8 ساعت.

4.قبول شدن در مقطع کارشناسي با قبولي درکارشناسي ارشد چه تفاوتي دارد؟

خيلي با هم تفاوت دارند، در کنکور کارشناسي سبک سوالات و مباحث اون ها مشخص تره که همون مباحث کتاب هاي درسيه فقط باکمي تغيير، ولي براي ارشد اين طوري نيست، حجم مطالب به خصوص براي مکانيک خيلي زياده، زمان هم که کمه. يک نکته ديگه اين که شما صرفا به واسطه اين که در طول ترم هاي تحصيلي درس ها رو خوب خونديد نمي تونيد مطمين باشيد که حتما رتبه خوبي مي آريد چرا که تمرين ها و امتحان هاي دانشگاه بيشتر به صورت پروژه اي، کتاب باز، استفاده از جداول و نرم افزارهاي مختلف، بعضا به صورت طراحي و استفاده از تخمين ها و تقريب هاي مهندسي هستند در حالي کنکور ارشد اين طوري نيست و سبک خودش رو داره، به عنوان مثال شما از ماشين حساب ساده هم نمي تونيد استفاده کنيد!

5.قبل از ورود به دانشگاه براي ليسانس از رشتتون شناخت داشتيد؟ آيا واقعا با علاقه وارد شديد؟ و اگر نه آيا در دوران ليسانس به رشتتون علاقمند شديد؟

شناخت آن چناني نه، بر اساس رتبه ام انتخاب رشته کردم و قبول شدم. ولي در طول ترم ها علاقه مند شدم و از ترم پنجم به بعد هم گرايش مورد علاقه ام رو مشخص کردم. البته بخشي از اين علاقه رو خودم در خودم ايجاد کردم.

6.داوطلبان امسال براي موفقيت در کنکور بر روي چه کتابهايي تمرکز کنند؟

من براي کنکور از اين کتاب ها استفاده کردم :

رياضيات انتشارات پوران پژوهش نوشته آقاي دکتر حاجي جمشيدي

مکانيک سيالات و ترموديناميک انتشارات راهيان ارشد( دکتر خدا کرمي) و انتقال حرارت پوران پژوهش ( دکتر سميع پور)

مقاومت مصالح پوران پژوهش( دکتر نايي)، استاتيک و طراحي اجزا راهيان ارشد

ديناميک و ارتعاشات پوران پژوهش( دکتر جباري) و کنترل انتشارات آزاده( دکتر برادراني) البته واسه ديناميک خود مريام هم خوبه

7.درس خاصي بود که تا روز کنکور شما را اذيت کند؟ و آيا در درس خاصي ضعف داشتيد؟ اگر داشتيد با آن چه کرديد؟

بله، يکي زبان بود که حذف کردم و وقتش رو واسه بقيه گذاشتم. يکي رياضي مهندسي بود که به دليل ضعفم، خوندن اون رو به تعويق انداخته بودم آخرش هم بخش هايي از اون رو حذف کردم.يکي هم طراحي اجزا که دليلش حجم زياد و تنوع بالاي سوالاتش بود که دست طراح واسه سوال باز بود، واسه اين هم درس رو کامل از کتاب کنکور خوندم و يک کمي هم انتظارم از اين درس رو کم کردم و بيشتر رو استاتيک و مقاومت مصالح حساب کردم.

8.روزهايي که فشار کنکور به اندازه‌اي بود که واقعا احساس مي کرديد که ديگر نمي توانيد چه مي کرديد؟

بعضي روز ها واقعا چنين شرايطي پيش مي اومد، اون مواقع درس رو موقتا تعطيل مي کردم و به تفريح و بعضا ورزش مي پرداختم، ياد خدا و توکل بر او هم خيلي کمک کننده است.

9.کاري هست که از انجام ندادنش افسوس بخوري؟ در اين مورد چه توصيه‌اي براي داوطلبين داري؟

بعد کنکور يک مقدار از اين که بعضي مباحث رو به خاطر کمبود وقت حذف کردم افسوس خوردم که چرا يه مقدار دير شروع کردم( من عملا مهر ماه شروع کرده بودم) ولي بعد اين که نتايج اومد خوشحال بودم.

10.نقش خانواده درموفقيت شما چقدر موثر بود؟

با توجه به اين که من ترم کنکور رو مرخصي گرفته بودم بيشتر اوقات با خانواده بودم و حمايت ها و دلگرمي هاي آن ها به خصوص در شرايط سخت و نيز فراهم کردن شرايط مساعد واسه من خيلي کمک کرد.

11.آيا روز شروع درس خواندن براي کنکور رتبه اي را براي خود متصور بوديد؟ قبل از روز کنکور فکر مي کرديد که چه رتبه اي کسب مي کنيد؟

من هدف اصلي ام اين بود که در گرايش مورد علاقه ام در دانشگاه خودمون قبول بشم و براي اين بايد رتبه زير 50 مي آوردم، البته براي شرکت در المپياد دوست داشتم رتبه زير 15بيارم، روز قبل کنکور به رتبه زير 30-40 فکر مي کردم.

12.چه کسي در مسير کنکور شما بيشترين تاثير را روي شما داشت؟

اول خدا، در وهله بعد خانواده و دوستانم که با هم در طول مدت درس خوندن کنکور در ارتباط بوديم و به هم ديگه روحيه مي داديم.

13.حالا که نتيجه‌ها اومده و رتبه تون هم خوب شده، منصفانه نظرتون راجع به کنکور امسال چي بود؟ به نظرت در رقابت منصفانه‌اي شرکت داشتي يا نقدي به سوالات و فضاي حاکم بر اين رشته هست؟ کلا چقدر خودت رو براي يه همچين کنکور آماده کرده بودي؟

کنکور امسال نسبت به سالهاي قبل کمي سخت تر بود اين رو شما از درصدهاي نفرات برتر امسال در مقايسه با سالهاي قبل مي تونيد ببينيد، مخصوصا گروه ديناميک و ارتعاشات. نمي شه گفت کنکور کاملا منصفانه است اين که کل آموخته هاي يک فرد در طي چند سال رو در مدت 3 ساعت ارزيابي کرد و ... ولي خوب فعلا چاره اي نيست بايد با اين سيستم کنکور خودمون رو وفق بديم، من هم تا حد زيادي با شرکت در آزمون و توصيه هاي افرادي که با تجربه بودن خودم رو وفق داده بودم.

14.برامون از اون چند ماه (آخر بهمن تا اول ارديبهشت) که احتمالاً هم با کلي فکر و خيال گذشته که چه رتبه‌اي در انتظارمه، بگيد؟

من بعد کنکور مي دونستم که رتبه ام زير 50 مي شه و گرايش مورد علاقه ام قبول مي شم و به خاطر اين زياد استرس نداشتم و مشغول ترم جديدم بودم.

15. به عنوان سوال آخر توصيه‌اي براي داوطلبان کنکور ارشد نداري؟

با انگيزه و برنامه شروع کنند، به دليل حجم زباد درس ها و وقت کم هرچقدر زود تر شروع کنند بهتره، پس سعي کنند تابستون رو از دست ندن و مطمين باشن که اگه با برنامه تلاش کنن قبول شدن تو کنکور ارشد مي تونه از کنکور کارشناسي راحت تر باشه. شرکت تو آزمون ها و استفاده از تجربيات افراد با تجربه مي تونه خيلي تو اين راه کمک کنه. در پايان واسه همه داوطلبان با انگيزه و سخت کوش آرزوي موفقيت مي کنم.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
مصاحبه اختصاصی با مهندس علی کاغذلو رتبه 10 سال 92 مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید
درصدها:

ریاضی : 40% -- جامدات:50%-- ساخت و تولید: 49.7% -- زبان: 7.8%

معدل موثر:14.85

1.با سلام؛ در ابتدا تشکر می‌کنم به خاطر وقتی که برای مصاحبه اختصاص دادید. کمی خود را معرفی کنید و بفرمایید مقطع کارشناسی را در چه رشته و دانشگاهی گذراندید و کدام دانشگاه و گرایش را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کرده اید؟

با سلام علی کاغذلو هستم،اهل گنبد کاووسم،کارشناسیو تو دانشگاه صنعتی امیرکبیر خوندم مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید.

واسه کارشناسی ارشد همین گرایشو انتخاب کردم ،دانشگاه تهران هم انتخاب اولم بود.

2.چه زمانی دقیقا برای مطالعه استارت زدید؟ کمی توضیح دهید.

استارتش که اوایل مرداد بود ولی خیلی جدی نبودم اخه مطمئن نبودم می خوام کنکور بدم یا نه،اوایل مهر ولی جدی شروع کردم به خوندن و تابستون رو تقریبا از دست دادم.

3.از روزی که درس خواندن را شروع کردید را تا روز کنکور به بازه های 2 ماهه تبدیل کنید وبگویید در هر بازه روزانه چقدر درس می خواندید؟

این سوال رو که نمیتونم جواب دقیق و واضح بدم،کاملا به شرایط روحی و جسمی آدم در طول روز بستگی داره.گاهی از صبح تا شب گاهی چند روز هیچی!ولی کلا اواخر از رتبه‌هام تو کنکور آزمایشی راضی نبودم مطالعم خیلی کم شده بود.ولی اینکه ادم ثبات داشته باشه خیلی بهتره.

4.قبول شدن در مقطع کارشناسی با قبولی درکارشناسی ارشد چه تفاوتی دارد؟

خب رقابت تو کنکور کارشناسی خیلی شدیدتره از طرف دیگه بعد از کنکور کارشناسی اون استرس عجیبو دیگه آدم نداره،با این حال کنکور ارشد اون روال تکراری و کلیشه ای کارشناسیو نداره و گاهی از یه سال تا سال دیگه خیلی غیر خطی میشه،واسه من به شخصه خیلی راحت تر بود.گذروندن دوره کنکور سر جلسه ام اصلا استرس نداشتم.

5.قبل از ورود به دانشگاه برای لیسانس از رشتتون شناخت داشتید؟ آیا واقعا با علاقه وارد شدید؟ و اگر نه آیا در دوران لیسانس به رشتتون علاقمند شدید؟

به واسطه یکی از اقوام نزدیکم یه شناخت نسبی داشتم ولی به خاطر این رشته از رشته تحصیلی مورد علاقم گذشتم.اره میشه گفت رشته ی مکانیک اینقد گستردست که هر کسی میتونه علایق خودشو بالاخره یه جایی ازین رشته پیدا کنه.

6.داوطلبان امسال برای موفقیت در کنکور بر روی چه کتابهایی تمرکز کنند؟

من خودم واسه دروس جامدات انتشارات پوران پژوهش و کتابای دکتر نائی رو واقعا ترجیح میدم.

واسه ریاضی کتابای آقاسی به خاطر طرز بیان مفهومیش خیلی به دل میشینه.

واسه ساختم که یه دنیا مطلب و کتاب هست که مطالبش معمولا یکیه،میتونم بگم بهترین منابع جزوه های اساتید خودم تو دانشگاه بود.

7.درس خاصی بود که تا روز کنکور شما را اذیت کند؟ و آیا در درس خاصی ضعف داشتید؟ اگر داشتید با آن چه کردید؟

اره درس ریاضات مهندسی بود که تحمل خوندنشو نداشتم تا اخرین روزام نتونستم شروع کنم به خوندنش،از شانس بد امسال برخلاف سال های قبل هفت تا سوال ازین درس بود که همشو از دست دادم.

8.روزهایی که فشار کنکور به اندازه‌ای بود که واقعا احساس می کردید که دیگر نمی توانید چه می کردید؟

یه حقیقی هست که نظم کارهارو واقعا جلو میبره،خود من علیرغم واحدایی که داشتم تنها ترمی که تونستم معدل خوبی بیارم ترم کنکور بود که نظم داشتم،واسه همین هیچ فشاری نبود اگرم بود خیلی کوتاه و مقطعی!

9.نقش خانواده درموفقیت شما چقدر موثر بود؟

مسلما به خاطره دوری خونواده قادر نبودن مثل کنکوره کارشناسی بهم روحیه بدن ولی بازم حرف زدن باهاشون حتی چند دقیقه خیلی موثر بود.

10.آیا روز شروع درس خواندن برای کنکور رتبه ای را برای خود متصور بودید؟ قبل از روز کنکور فکر می کردید که چه رتبه ای کسب می کنید؟

روز شروع درس خوندن چون اصلا تصمیم جدی نداشتم این رتبه رو تصور نمی کردم ولی قبل کنکور از شرایطم راضی بودم.

11.چه کسی در مسیر کنکور شما بیشترین تاثیر را روی شما داشت؟

بیشترین تاثیر و یکی از دوستانم که یه سال از من جلو تر بود و هم رشته و هم دانشگاهمه داشت که واقعا از شروع تا اخرین شب قبل کنکور همراهیم کرد.

12.توصیه‌ای برای داوطلبان کنکور ارشد نداری؟

توصیه که نه ولی به عنوان یه دوست می گم که خیلی از بچه ها بودن که مطالعه بالایی داشتن ولی به دلیل استرس زیاد و حساسیت های اضافی نتیجه ی مطلوبی نگرفتن پس زیاد شرایط و واسه خودتون سخت نکنید امیدوارم موفق باشین.
ریاضی : 40% -- جامدات:50%-- ساخت و تولید: 49.7% -- زبان: 7.8%

معدل موثر:14.85

1.با سلام؛ در ابتدا تشکر می‌کنم به خاطر وقتی که برای مصاحبه اختصاص دادید. کمی خود را معرفی کنید و بفرمایید مقطع کارشناسی را در چه رشته و دانشگاهی گذراندید و کدام دانشگاه و گرایش را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کرده اید؟

با سلام علی کاغذلو هستم،اهل گنبد کاووسم،کارشناسیو تو دانشگاه صنعتی امیرکبیر خوندم مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید.

واسه کارشناسی ارشد همین گرایشو انتخاب کردم ،دانشگاه تهران هم انتخاب اولم بود.

2.چه زمانی دقیقا برای مطالعه استارت زدید؟ کمی توضیح دهید.

استارتش که اوایل مرداد بود ولی خیلی جدی نبودم اخه مطمئن نبودم می خوام کنکور بدم یا نه،اوایل مهر ولی جدی شروع کردم به خوندن و تابستون رو تقریبا از دست دادم.

3.از روزی که درس خواندن را شروع کردید را تا روز کنکور به بازه های 2 ماهه تبدیل کنید وبگویید در هر بازه روزانه چقدر درس می خواندید؟

این سوال رو که نمیتونم جواب دقیق و واضح بدم،کاملا به شرایط روحی و جسمی آدم در طول روز بستگی داره.گاهی از صبح تا شب گاهی چند روز هیچی!ولی کلا اواخر از رتبه‌هام تو کنکور آزمایشی راضی نبودم مطالعم خیلی کم شده بود.ولی اینکه ادم ثبات داشته باشه خیلی بهتره.

4.قبول شدن در مقطع کارشناسی با قبولی درکارشناسی ارشد چه تفاوتی دارد؟

خب رقابت تو کنکور کارشناسی خیلی شدیدتره از طرف دیگه بعد از کنکور کارشناسی اون استرس عجیبو دیگه آدم نداره،با این حال کنکور ارشد اون روال تکراری و کلیشه ای کارشناسیو نداره و گاهی از یه سال تا سال دیگه خیلی غیر خطی میشه،واسه من به شخصه خیلی راحت تر بود.گذروندن دوره کنکور سر جلسه ام اصلا استرس نداشتم.

5.قبل از ورود به دانشگاه برای لیسانس از رشتتون شناخت داشتید؟ آیا واقعا با علاقه وارد شدید؟ و اگر نه آیا در دوران لیسانس به رشتتون علاقمند شدید؟

به واسطه یکی از اقوام نزدیکم یه شناخت نسبی داشتم ولی به خاطر این رشته از رشته تحصیلی مورد علاقم گذشتم.اره میشه گفت رشته ی مکانیک اینقد گستردست که هر کسی میتونه علایق خودشو بالاخره یه جایی ازین رشته پیدا کنه.

6.داوطلبان امسال برای موفقیت در کنکور بر روی چه کتابهایی تمرکز کنند؟

من خودم واسه دروس جامدات انتشارات پوران پژوهش و کتابای دکتر نائی رو واقعا ترجیح میدم.

واسه ریاضی کتابای آقاسی به خاطر طرز بیان مفهومیش خیلی به دل میشینه.

واسه ساختم که یه دنیا مطلب و کتاب هست که مطالبش معمولا یکیه،میتونم بگم بهترین منابع جزوه های اساتید خودم تو دانشگاه بود.

7.درس خاصی بود که تا روز کنکور شما را اذیت کند؟ و آیا در درس خاصی ضعف داشتید؟ اگر داشتید با آن چه کردید؟

اره درس ریاضات مهندسی بود که تحمل خوندنشو نداشتم تا اخرین روزام نتونستم شروع کنم به خوندنش،از شانس بد امسال برخلاف سال های قبل هفت تا سوال ازین درس بود که همشو از دست دادم.

8.روزهایی که فشار کنکور به اندازه‌ای بود که واقعا احساس می کردید که دیگر نمی توانید چه می کردید؟

یه حقیقی هست که نظم کارهارو واقعا جلو میبره،خود من علیرغم واحدایی که داشتم تنها ترمی که تونستم معدل خوبی بیارم ترم کنکور بود که نظم داشتم،واسه همین هیچ فشاری نبود اگرم بود خیلی کوتاه و مقطعی!

9.نقش خانواده درموفقیت شما چقدر موثر بود؟

مسلما به خاطره دوری خونواده قادر نبودن مثل کنکوره کارشناسی بهم روحیه بدن ولی بازم حرف زدن باهاشون حتی چند دقیقه خیلی موثر بود.

10.آیا روز شروع درس خواندن برای کنکور رتبه ای را برای خود متصور بودید؟ قبل از روز کنکور فکر می کردید که چه رتبه ای کسب می کنید؟

روز شروع درس خوندن چون اصلا تصمیم جدی نداشتم این رتبه رو تصور نمی کردم ولی قبل کنکور از شرایطم راضی بودم.

11.چه کسی در مسیر کنکور شما بیشترین تاثیر را روی شما داشت؟

بیشترین تاثیر و یکی از دوستانم که یه سال از من جلو تر بود و هم رشته و هم دانشگاهمه داشت که واقعا از شروع تا اخرین شب قبل کنکور همراهیم کرد.

12.توصیه‌ای برای داوطلبان کنکور ارشد نداری؟

توصیه که نه ولی به عنوان یه دوست می گم که خیلی از بچه ها بودن که مطالعه بالایی داشتن ولی به دلیل استرس زیاد و حساسیت های اضافی نتیجه ی مطلوبی نگرفتن پس زیاد شرایط و واسه خودتون سخت نکنید امیدوارم موفق باشین.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا