ارشد94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

P . N

عضو جدید
آقا یکی نیس این سوال ما رو جواب بده؟ تاپیک امسال خیلی ضعیف تر از سال قبله ...
صفحه قبل یه آقایی پرسیده :
بچه ها من کتاب مکانیک سیالات خداکرمی رو دارم اما برای رشته مخازن هیدرو کربوی هست تو کتابخونه هم برای عمرانشو دیدم لازمه برم اونی که مال کلیه رشته ها هس رو بگیرم یا همین خوبه؟ضمنا کتابی که برا کلیه رشته ها هست دو جلدی هست
انتقال حرارت نظرتون با همون خداکرمی هست یا کتاب سمیع پور _ پوران پژوهش بهتره؟
ممنون
منم شرایط مشابهی دارم اگه کسی چیزی میدونه ممنون میشم!

ehsan esf

عضو جدید
من از چند نفر شنيدم كه انتقال خداكرمي خيلي عاليه

در مورد سميعي پور چيز زيادي نشنيدم

rezadeth

عضو جدید
ریاضی 1 و 2 : معتقدی (پارسه)
معادلات : گاج
ریاضی مهندسی : مدرسان شریف
ترمودینامیک، سیالات و انتقال : مدرسان شریف
استاتیک، مقاومت و طراحی: پوران پژوهش
----
واسه باکس دینامیک چی پیشنهاد می کنین؟!

ariyadokht

عضو جدید
ریاضی 1 و 2 : معتقدی (پارسه)
معادلات : گاج
ریاضی مهندسی : مدرسان شریف
ترمودینامیک، سیالات و انتقال : مدرسان شریف
استاتیک، مقاومت و طراحی: پوران پژوهش
----
واسه باکس دینامیک چی پیشنهاد می کنین؟!

دینامیک راهیان ارشد(روح اله حسینی)و کنترل پوران پژوهش (رضایی) دینامیک ماشین انتشارات نصیر (دکتر حامدی)

ariyadokht

عضو جدید
آقا یکی نیس این سوال ما رو جواب بده؟ تاپیک امسال خیلی ضعیف تر از سال قبله ...
صفحه قبل یه آقایی پرسیده :
بچه ها من کتاب مکانیک سیالات خداکرمی رو دارم اما برای رشته مخازن هیدرو کربوی هست تو کتابخونه هم برای عمرانشو دیدم لازمه برم اونی که مال کلیه رشته ها هس رو بگیرم یا همین خوبه؟ضمنا کتابی که برا کلیه رشته ها هست دو جلدی هست
انتقال حرارت نظرتون با همون خداکرمی هست یا کتاب سمیع پور _ پوران پژوهش بهتره؟
ممنون
منم شرایط مشابهی دارم اگه کسی چیزی میدونه ممنون میشم!

سلام
انتقال حرارت راهیان ارشد( ولی اگه سمیع پور بخری باید کنارش اینکروپرا رو هم بخونی)
سوالات سیالات مهندسی شیمی هم خیلی به درد ما مکانیکا میخوره اونی که مربوط به مکانیک وشیمی هست را بخر واینکه سوالات دیگر رشته ها مثل همون مخازن هیدرو کربوی وعمران اگه برین یه نگاهی بهش بندازین میبینین که از 100 تاش 2 یا3 تاش به درد سیالات با ابهت ما مکانیکی ها میخوره!!! من خودم همون دوجلدی رو خریدم و برای پوشش دیگر رشته ها سولات کنکورشون رو دانلود کردم بخونم.
موفق باشید

ariyadokht

عضو جدید
سلام بر همه ی رقیبان گرامی
من الان دانشجوی کارشناسی مکانیکی هستم که ترم 6 ام را تموم کردم و این مهر میرم ترم 7
و از امروز هم برای ارشد مکانیک 94 شروع میکنم با خوندن ریاضیات آقاسی
من به یک رقیب و دوست تا روز کنکور ارشد نیاز دارم که باهاش برای کنکور ارشد 94 به صورت مجازی باهاش درس بخونم بدین صورت که برنامه هامون به هم نشون بدیمو و به همدیگه کمک کنیم واز تجربیات هم استفاده کنیم وبه همدیگه انگیزه درس خوندن بدیم و برای ارشد94 به صورت فوق العاده درس بخونیم.
ولی شرایط این دوست ورقیب من لطفا این طوری باشه:
در روز لااقل 8 ساعت مطالعه داشته باشه و هدفش برای دانشگاه های تهران باشه.
هر کی دوست داشت لطفا پیام خصوصی بده.
با تشکر وآرزوی بهترین ها برای همه ی شما هم رشته ای های گرامی

آخرین ویرایش:

rezadeth

عضو جدید
دینامیک راهیان ارشد(روح اله حسینی)و کنترل پوران پژوهش (رضایی) دینامیک ماشین انتشارات نصیر (دکتر حامدی)

مرسی. کنترل پوران پژوهش که خیلی زیاده. مباحث برقی ها رو هم داره، ضمنا به نظرم زیاد کنکوری نیست.
دینامیک و ارتعاشات راهیان هم زیاد جالب نیست.
دینامیک ماشین نصیر رو ندیدم.
کلا برای باکس دینامیک فک کنم کتاب خوبی نباشه تو بازار :(

ariyadokht

عضو جدید
سلام آره نظر منم همینه ولی این خوب نیست برای همه هست.(کلا برای باکس دینامیک فک کنم کتاب خوبی نباشه تو بازار:()
به نظر من برای دینامیک باید خود مریامو بخوری!!!درسته این کتاب پوران زیاده و مباحث برقی رو داره ولی فوق العاده است من این ترم کنترل داشتم هم کتاب آریاز خوندم وهم این کتابو
پوران واقعا معرکه است. تا جایی که نمره اول کلاسو که من 19.5 گرفتم با یه استاد هیولااا ودومین نمره 13 بود!!!! و80% کلاس افتادن. بعدشم (نگران نباشین استاد شیفت 4 نمره ای داد) و اگه بخوای برای مکانیکی باشه باز هم مال انتشارات نصیر وپارسه رو گیر بیار یه نگاهی بهش بنداز ولی به عنوان کسی که از کنترلی که خیلیا می ترسن ازش بهتون میگم به لطف این کتاب وکمی مطالعه زیاد میتونین خدای کنترل بشین.

ariyadokht

عضو جدید
سلام بر همه ی رقیبان گرامی
من الان دانشجوی کارشناسی مکانیکی هستم که ترم 6 ام را تموم کردم و این مهر میرم ترم 7
و از امروز هم برای ارشد مکانیک 94 شروع میکنم با خوندن ریاضیات آقاسی
من به یک رقیب و دوست تا روز کنکور ارشد نیاز دارم که باهاش برای کنکور ارشد 94 به صورت مجازی باهاش درس بخونم بدین صورت که برنامه هامون به هم نشون بدیمو و به همدیگه کمک کنیم واز تجربیات هم استفاده کنیم وبه همدیگه انگیزه درس خوندن بدیم و برای ارشد94 به صورت فوق العاده درس بخونیم.
ولی شرایط این دوست ورقیب من لطفا این طوری باشه:
در روز لااقل 8 ساعت مطالعه داشته باشه و هدفش برای دانشگاه های تهران باشه.
هر کی دوست داشت لطفا پیام خصوصی بده.
با تشکر وآرزوی بهترین ها برای همه ی شما هم رشته ای های گرامی

سلام هیشکی نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام هیشکی نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

درود! تجربه میگه این کار برای شما مفید نیست.بهتره صرفنظر کنید.میتونید به جای این کار با مشاوره های رایگان (رتبه برتر ها) بعضی موسسه های مهم مثل نصیر لینک بشید و از راهنمایی اونها استفاده کنید.یا با دکتر حسینی(راهیان ارشد) در ارتباط باشید و از اونها استفاده کنید.البته این صرفا نظر شخصی من هست به عنوان راهنمایی.موفق باشید

P . N

عضو جدید
درود! تجربه میگه این کار برای شما مفید نیست.بهتره صرفنظر کنید.میتونید به جای این کار با مشاوره های رایگان (رتبه برتر ها) بعضی موسسه های مهم مثل نصیر لینک بشید و از راهنمایی اونها استفاده کنید.یا با دکتر حسینی(راهیان ارشد) در ارتباط باشید و از اونها استفاده کنید.البته این صرفا نظر شخصی من هست به عنوان راهنمایی.موفق باشید

با خودت رقابت کن امروز رو بهتر از دیروز کن ... اینجوری رقابت عالانه هست روز آخر هم نتیجه رو هرچی باشه میپذیری ....
بنظر من ...

ariyadokht

عضو جدید

سلام و درود بی کران بر شما!
چرا مفید نمی تونه باشه؟؟؟؟ چون درسته در ظاهر قضیه با اون طرف مقابل رقابت کنم ولی وقتی میام میشینم سر درس وکتابم میشه رقابت باخودم!!!
شما دانشجوی فوق مکانیک هستید و یه جورایی بزرگترا ما مکانیک کوشولو ها!!! به نظرتون صلاح نیست من اینکاروبکنم و این چند نفری رو که بهم پیام دادن رو قبول نکنم!!!
لطفا بگید چون شدید به یک نصیحت بزرگتری مثل شما نیاز دارم..
مرسی

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام دوستان

امیدوارم همگی استارت رو زده باشید به امید خدا

یه سوال:ماه رمضون چطوری درس میخونید!!؟

جاست شادی:-)

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
سلام دوستان

امیدوارم همگی استارت رو زده باشید به امید خدا

یه سوال:ماه رمضون چطوری درس میخونید!!؟

اوهو ببین کی اینجاست!!!!
معمولا بعد افطار تا سحر و بعد سحری تا حدود ظهر
من ک توفیق اجباری شده هر شب تا 5 و 6 بیدارم برا همین میخام درس بخونم اون موقع

A.Khodabakhshi

عضو جدید
سلام به همه
منم امروز رفتم همه کتابارو گرفتم و از فردا شب شروع میکنم ولی فرق من با اکثر شماها اینه که روزا همش سر کارم و فقط شبا یکی دو ساعت میتونم درس بخونم :(

ehsan esf

عضو جدید
منم چن وقت بود به اين فك ميكردم ماه رمضون را چه طوري بخونم

فعلا برنامه ام اينه كه از بعد افطار و يه ساعت استراحت (يعني از ساعت ده) بشينم پاي درس

تا سحر

بعدش ميخوابم تا هر وقت شد !!:smile:

كه اين طور كه حساب كردم ميتونم چهارساعت بخونم ((مفيد))
يه دو ساعتي ديگه هم بايد اضافه كنم كه اونم در طول روز يه موقعي ميخونم

بچه ها من همين الان ديناميك را حذف كردم به نظرم اين درس ارزش وقت گذاشتن نداره

بروبچ متوسط نه مثل بعضي دوستان كه كتابا را قبلا خوردن يه خودي نشون بدن منم هم سطح هام را بشناسم ههه

ariyadokht

عضو جدید
سلام به همه
منم امروز رفتم همه کتابارو گرفتم و از فردا شب شروع میکنم ولی فرق من با اکثر شماها اینه که روزا همش سر کارم و فقط شبا یکی دو ساعت میتونم درس بخونم :(

سلام
نگران نباش معلومه شما فردی بسیار سخت کوش هستین پس این مطمئن باشید که 100 در 100 موفق میشید;)

A.Khodabakhshi

عضو جدید
سلام
نگران نباش معلومه شما فردی بسیار سخت کوش هستین پس این مطمئن باشید که 100 در 100 موفق میشید;)

ممنون دوست عزیز
راستش دوران کارشناسی تا الانش اونقدر برام سخت بوده که هر کاری بشه میکنم که یه جای خوب قبول شم...

mech.shima

کاربر ممتاز
سلام شیما خانوم
شبا درس روزا خواب واستراحت

آخه شبا به نظرت انقدر ذهنت آماده هست که بتونی درست حسابی درس بخونی؟!
من حس میکنم بازدهی خیلی پایین میاد

اوهو ببین کی اینجاست!!!!
معمولا بعد افطار تا سحر و بعد سحری تا حدود ظهر
من ک توفیق اجباری شده هر شب تا 5 و 6 بیدارم برا همین میخام درس بخونم اون موقع

سلام شادی جونم
یه مدت نشد بیام
بعد سحر تا ظهر!!!!!!!!نهههههه خیلی سخت میشه
اما به نظرم همون بعد افطار باید خوند تا هروقت که ذهنت کشش داشته باشه به قول خودت توفیق اجباریه

ariyadokht

عضو جدید
ممنون دوست عزیز
راستش دوران کارشناسی تا الانش اونقدر برام سخت بوده که هر کاری بشه میکنم که یه جای خوب قبول شم...

خواهش میکنم امیدوارم به بهترین هایی که میخواین برسین
در ضمن هیچوقت نا امید نشین که چون شما شاغلین و وقتتون کمه پس از ما عقبین دایی من هم شاغل بود رتبه 12 صنایع رو آورد با همون روزی 2 ساعت
در پناه حق

ariyadokht

عضو جدید
آخه شبا به نظرت انقدر ذهنت آماده هست که بتونی درست حسابی درس بخونی؟!
من حس میکنم بازدهی خیلی پایین میاد

سلام شادی جونم
یه مدت نشد بیام
بعد سحر تا ظهر!!!!!!!!نهههههه خیلی سخت میشه
اما به نظرم همون بعد افطار باید خوند تا هروقت که ذهنت کشش داشته باشه به قول خودت توفیق اجباریه

من شرایط شما رو نمیدونم گلم ولی من خودم از بچگیم شبا کارهامو انجام میدادم ومیدم (مامانم خیلی وقتا بهم می گه جغد کوشولوی سفیدم:biggrin:) ولی روزا باید یه ساعتی بخوابم وشبا تا اذان صبح بیداار و نماز بعد خواب تا ساعت 10
بعدشم من مثل شما نیستم که بتونم همه ی 30 روز رو روزه بگیرم اوضاع معدم ویرانه.حداکثر تا 15 روز
بعد از من به شما خانوم گل اینکه شب حواس آدم پرت میشه وتمرکز نداره این ها همگی مانع ها وباور های خودمون هست که جلومونو میگیره خود من امتحان آخرم 60 ساعت نخوابیده بودم باز انرژی داشتم برای انجام پروژه ی آخرم که مال همون امتحان بود که 7یا8 ساعتی وقت میبرد (مامانم به زور دوغ خوابوندم!!!!) وقتی من میتونم پس شما هم میتونین.

هیچ چیز محصورتان نمی کند مگر افکارتان
هیچ چیز محدودتان نمی کند مگر ترسهایتان
هیچ چیز مجبورتان نمی کند مگر اعتقادتان
موفق باشی خانوم مهندس

mech.shima

کاربر ممتاز
من شرایط شما رو نمیدونم گلم ولی من خودم از بچگیم شبا کارهامو انجام میدادم ومیدم (مامانم خیلی وقتا بهم می گه جغد کوشولوی سفیدم:biggrin:) ولی روزا باید یه ساعتی بخوابم وشبا تا اذان صبح بیداار و نماز بعد خواب تا ساعت 10
بعدشم من مثل شما نیستم که بتونم همه ی 30 روز رو روزه بگیرم اوضاع معدم ویرانه.حداکثر تا 15 روز
بعد از من به شما خانوم گل اینکه شب حواس آدم پرت میشه وتمرکز نداره این ها همگی مانع ها وباور های خودمون هست که جلومونو میگیره خود من امتحان آخرم 60 ساعت نخوابیده بودم باز انرژی داشتم برای انجام پروژه ی آخرم که مال همون امتحان بود که 7یا8 ساعتی وقت میبرد (مامانم به زور دوغ خوابوندم!!!!) وقتی من میتونم پس شما هم میتونین.

هیچ چیز محصورتان نمی کند مگر افکارتان
هیچ چیز محدودتان نمی کند مگر ترسهایتان
هیچ چیز مجبورتان نمی کند مگر اعتقادتان
موفق باشی خانوم مهندس

ممنونم ازت عزیزم
حرف هاتون درست ولی هیچ چیزی به اندازه مطالعه صبح بازدهی نداره
درهرصورت چاره ای جز این نیست که شبها درس بخونیم
که به قول یکی از بچه ها مفید میشه 4ساعت مطالعه البته برای تیر به نظرم اگه همون روزی 4 5 ساعتم باشه عالیه
موفق باشی عزیزم

آخرین ویرایش:
یک توصیه جدی به همه دوستانی که میخوان امسال ارشد رتبه زیر 100 بیارن :

اینترنت و کامپیوتر رو ببوسین بذارین رو طاقچه.
نهایتا هفته ای دو ساعت و پنجشنبه شب ها بیایید ایمیل و سنجش و... رو چک کنین.
هم تجربه خودم هست پس از قبولی در دانشکده فنی هم تجربه دوستام که اکثر تهران و شریف و... قبول شدن.

اینترنت دقیقا دستیار شیطان در وقت کشی و سر درد هست.
امیدوارم واقع بهش عمل کنید.

arsalan_totti

عضو جدید
منم چن وقت بود به اين فك ميكردم ماه رمضون را چه طوري بخونم

فعلا برنامه ام اينه كه از بعد افطار و يه ساعت استراحت (يعني از ساعت ده) بشينم پاي درس

تا سحر

بعدش ميخوابم تا هر وقت شد !!:smile:

كه اين طور كه حساب كردم ميتونم چهارساعت بخونم ((مفيد))
يه دو ساعتي ديگه هم بايد اضافه كنم كه اونم در طول روز يه موقعي ميخونم

بچه ها من همين الان ديناميك را حذف كردم به نظرم اين درس ارزش وقت گذاشتن نداره

بروبچ متوسط نه مثل بعضي دوستان كه كتابا را قبلا خوردن يه خودي نشون بدن منم هم سطح هام را بشناسم ههه

از الان کاش حذفش نمیکردی،هنوز خیلی مونده میتونی تو برنامه ریزیت بذاریش،بعدا اگه نرسیدی یا نتونستی تستاشو بزنی حذفش کنی!
من خودم طراحی 1 و 2 رو از اولش حذف کردم چون چیزی بارم نبود،دینامیکم ی فصل خوندم حذفش کردم،ریاضی مهندسی 70 درصدشو خوندم اما تو تستاش ناتوان بودم،تو دوره دیگه حذفش کردم و کلی وقت ک واسش گذاشته بودم هدر رفت،ب نظرم شما تو تابستون سبک سنگین کن و تا آخر تابستون حذفیاتت رو مشخص کن!
حذف کردنم دلیل بر عدم موفقیت نیست،البته اگه رو بقیه مباحث تسلط کامل داشته باشی!

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام و درود بی کران بر شما!
چرا مفید نمی تونه باشه؟؟؟؟ چون درسته در ظاهر قضیه با اون طرف مقابل رقابت کنم ولی وقتی میام میشینم سر درس وکتابم میشه رقابت باخودم!!!
شما دانشجوی فوق مکانیک هستید و یه جورایی بزرگترا ما مکانیک کوشولو ها!!! به نظرتون صلاح نیست من اینکاروبکنم و این چند نفری رو که بهم پیام دادن رو قبول نکنم!!!
لطفا بگید چون شدید به یک نصیحت بزرگتری مثل شما نیاز دارم..
مرسی
درود.ببینید به طور کلی مکانیزم درس خوندن امری کاملا شخصی هستش.ولی اصولا شما باید برای مسیر مطالعه تون بهترین راه رو انتخاب کنید.مطمئنا لینک شدن با نفرات موفق کنکور های گذشته و از همه بهتر نفرات شناخته شده که حتی سابقه ی تالیف کنکوری دارن خیلی مفید تر از رقابت کردن سایبری(!) با چند نفر هست.البته شما میتونید به صورت آزمایشی این رقابت رو یک یا دوماه اجرا کنید و نتیجه ش رو عینا واسه خودتون ببینین،اگه مفید بود ادامه بدید.ولی اینجور کارها ممکنه استرس زا باشه که اصلا برای آزمون نه چندان مهمی مثل ارشد به صرفه نیست.امتحان ارشد رو واسه خودتون غول وبزرگ نکنید.حتی آزمون آزمایشی بودجه بندی شده هم هزینه اضافی کردنه(بازم میگم نظر شخصیه منه) ولی اگر فکر میکنید مفیده یه آزمون رو ثبت نام کنید و تست کنید.
ایضا بنده کوچیکه همه هستم!

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا