ارشد 94

مه دوست

عضو جدید
با سلام و احترام:gol:

من حدود یکسال و نیم که فارغ التحصیل شدم.میخواستم تغییر رشته بدم که بعد از تحقیق و اینورو اونور کردن به این نتیجه رسیدم که رشته ی خودم و ادامه بدم. و حدود 10 روزی هست که شروع کردم به درس خوندن...

برای آلی کتاب موریسون رو دارم میخونم فصل چهارشم و برای درس های دیگه قرارشده دوستم بهم کتاب بده دقیقا نمیدونم چه درسهایی رو میتونه بده ولی میگفت پوران پژوهش هستن
میخوام شیمی آلی قبول شم ،تازه فقط هم کرج و تهران،ترجیحا کرج دانشگاه خوارزمی4.gifbiggrin.gif

از سایت سنجش پرسیدم برای این رشته و این دانشگاه حدود رتبه ی 200،300 لازم هست

بنظر شما چطور درس بخونم بهتره؟چیارو بخونم مفید تره؟
اصلا با این زمان ، من میتونم؟!؟!

پیشاپیش از توجه و کمک شما متشکرم :gol::gol::gol:

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
با سلام و احترام:gol:

من حدود یکسال و نیم که فارغ التحصیل شدم.میخواستم تغییر رشته بدم که بعد از تحقیق و اینورو اونور کردن به این نتیجه رسیدم که رشته ی خودم و ادامه بدم. و حدود 10 روزی هست که شروع کردم به درس خوندن...

برای آلی کتاب موریسون رو دارم میخونم فصل چهارشم و برای درس های دیگه قرارشده دوستم بهم کتاب بده دقیقا نمیدونم چه درسهایی رو میتونه بده ولی میگفت پوران پژوهش هستن
میخوام شیمی آلی قبول شم ،تازه فقط هم کرج و تهران،ترجیحا کرج دانشگاه خوارزمیمشاهده پیوست 224766مشاهده پیوست 224767

از سایت سنجش پرسیدم برای این رشته و این دانشگاه حدود رتبه ی 200،300 لازم هست

بنظر شما چطور درس بخونم بهتره؟چیارو بخونم مفید تره؟
اصلا با این زمان ، من میتونم؟!؟!

پیشاپیش از توجه و کمک شما متشکرم :gol::gol::gol:
[h=1]با سلام و آرزوی موفقیت برای شما دوست عزیز:gol:

اینجا رو ببینید :درخواست منابع ارشد شیمی
[/h]
اما برا زمان مونده، اصلا نگران نباشید، تلاش کنید خیلی راحت قبول میشید، اما باید هرجه زودتر کمر همت رو ببندید و بخونید.

مه دوست

عضو جدید
با سلام و آرزوی موفقیت برای شما دوست عزیز:gol:

اینجا رو ببینید :درخواست منابع ارشد شیمی

اما برا زمان مونده، اصلا نگران نباشید، تلاش کنید خیلی راحت قبول میشید، اما باید هرجه زودتر کمر همت رو ببندید و بخونید.
متشکرم:gol:
واقعا!!! برای زمان نگران نباشم؟
آخه بهم گفتن برای این گرایش و دانشگاه باید زودتر شروع میکردم (و همچنین یمقدار بهم خندیدن4.gif...:twisted::w05:)

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
متشکرم:gol:
واقعا!!! برای زمان نگران نباشم؟
آخه بهم گفتن برای این گرایش و دانشگاه باید زودتر شروع میکردم (و همچنین یمقدار بهم خندیدنمشاهده پیوست 224782...:twisted::w05:)
نه که بیخیال باشی...استرس نداشته باش، آمما تلاش بیشتری می خواد.
دو تا از دوستای من با 3-4 ماه خوندن شایدم کمتر اونجا دارن میخونن، یکی آلی یکی هم تجزیه ینی الان دیگه احتمالا دفاع کردن.
مفهومی و خوب بخونید

مه دوست

عضو جدید
نه که بیخیال باشی...استرس نداشته باش، آمما تلاش بیشتری می خواد.
دو تا از دوستای من با 3-4 ماه خوندن شایدم کمتر اونجا دارن میخونن، یکی آلی یکی هم تجزیه ینی الان دیگه احتمالا دفاع کردن.
مفهومی و خوب بخونید
میدونین دوستتون که آلی میخونه رتبه اش چند شده بود؟:redface:

ممنون ،امروز دیگه واقعا نا امید شده بودم :smile:پس دیگه باید برم دنبال حدود درصد هایی که برای این رتبه ها لازم هست

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
میدونین دوستتون که آلی میخونه رتبه اش چند شده بود؟:redface:

ممنون ،امروز دیگه واقعا نا امید شده بودم :smile:پس دیگه باید برم دنبال حدود درصد هایی که برای این رتبه ها لازم هست
250 بود رتبش...
آره بخونید، اونم با امیدواری
موفق باشید:smile:

آخرین ویرایش:

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام
گرایش شیمی کاتالیست هم به گرایش ها ،اضافه شد و ضریب درس ها:
کاربردی 0
و
بقیه درس ها 1
موفق باشید:gol:
کاربردی 0؟؟؟
والا پارسال یکی از دوستان من کاربردی شهید بهشتی قبول شد، بشون گفتن اینجا فقط کاتالیسته، یعنی شما در واقع شیمی کاتالیست هستین!

فرزانه 343

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
کاربردی 0؟؟؟
والا پارسال یکی از دوستان من کاربردی شهید بهشتی قبول شد، بشون گفتن اینجا فقط کاتالیسته، یعنی شما در واقع شیمی کاتالیست هستین!

منم تعجب کردم.بچه های کامپیوتر هم از ضرایب امنیت شبکه و...ناراضی بودند.چهار تا درس سخت ضریب 1 و 16 سوال و زبان با ضریب 1 ولی 30 سوال.
گرچه زیادم تفاوتی نداره برای مثال :من پارسال حالم خوب نبود و 20 دقیقه ای زودتر جلسه آزمون رو ترک کردم و ...اصلا کاربردی نزدم،ولی رتبه کاربردیم از آلی و شیمی فیزیکم بهتر شده بود.
معدنی حدود 25 درصد زده بودم وهمش 300 تا با شیمی کاربردیم اختلاف داشت(بیشتر بود)!!!!!!!!!!!!

آخرین ویرایش:

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
منم تعجب کردم.بچه های کامپیوتر هم از ضرایب امنیت شبکه و...ناراضی بودند.چهار تا درس سخت ضریب 1 و 16 سوال و زبان با ضریب 1 ولی 30 سوال.
گرچه زیادم تفاوتی نداره برای مثال :من پارسال حالم خوب نبود و 20 دقیقه ای زودتر جلسه آزمون رو ترک کردم و ...اصلا کاربردی نزدم،ولی رتبه کاربردیم از آلی و شیمی فیزیکم بهتر شده بود.
معدنی حدود 25 درصد زده بودم وهمش 300 تا با شیمی کاربردیم اختلاف داشت(بیشتر بود)!!!!!!!!!!!!
خب چون برا کاربردی همه درسا ضریب یک داره کسی که بقیه رو خوب میزنه، کاربردی هم رتبش خوب میشه که به نظر من این درست نیست و باید ضریب تخصصی کاربردی 3 باشه! اگرچه اکثر کسایی که کاربردی نبودن، علیرغم اینکه ممکنه رتبه کاربردیشون هم خوب شده باشه، ترجیح میدن گرایش های شیمی محض رو برن، چون وقتی میای تحصیلات تکمیلی کاربردی، مسیر شیمی خوندن شما تا حد زیادی تغییر می کنه و دیگه کار چندانی با شیمی محض نداری.

مه دوست

عضو جدید
سلامی دوباره:gol:
برای رتبه ی 200،300 باید جمع درصدامون حدود 120 تا 140 باشه
حالا یه سوال دارم یعنی اگه بخوایم تجزیه 30درصد بیارم باید 9 سوال درست بزنم؟
و اینکه شما دوستان میدونین که برای هر درس معمولا از چه فصل های خاصی سوال میدن؟ مثلا میدونم که تو درس معدنی حتما هرسال از تقارن سوال میدن یا آلی از آلکان ها حتما سوال میاد
متشکرم:redface::gol:

فرزانه 343

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
و اینکه شما دوستان میدونین که برای هر درس معمولا از چه فصل های خاصی سوال میدن؟ مثلا میدونم که تو درس معدنی حتما هرسال از تقارن سوال میدن یا آلی از آلکان ها حتما سوال میاد
نمیشه 100% گفت.ولی فصل های مهم آلی :آلکن،آلکین،آروماتیک ،اسیدها .و....ولی آلی هر چه فصل های بیشتری بخونی بهتره.
اگه نمونه سوال های دو سه سال اخیر رو ببینی دستت میاد...

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام. برای اینکه بدونید، کتابهای نکته و تست رو ببینید، مثلا کتابهای پردازش، مدرسان و ... که تست های کنکورهای سال قبل رو به صورت طبقه بندی شده آورده و از روی اونا میتونید میتونید بفهمید که هر سال چند تا تست از هر فصل اومده، مثلا تقارن هر سال 5-6 تست میاد و ...

مه دوست

عضو جدید
نمیشه 100% گفت.ولی فصل های مهم آلی :آلکن،آلکین،آروماتیک ،اسیدها .و....ولی آلی هر چه فصل های بیشتری بخونی بهتره.
اگه نمونه سوال های دو سه سال اخیر رو ببینی دستت میاد...

سلام. برای اینکه بدونید، کتابهای نکته و تست رو ببینید، مثلا کتابهای پردازش، مدرسان و ... که تست های کنکورهای سال قبل رو به صورت طبقه بندی شده آورده و از روی اونا میتونید میتونید بفهمید که هر سال چند تا تست از هر فصل اومده، مثلا تقارن هر سال 5-6 تست میاد و ...
متشکرم:w17:
بنظرم این که متمرکز بشیم رو بخش های مهم روش خوبیه،امتحان ادبیاتمون رو که یه کتاب300 صفحه ای بود با همین روش، فقط و فقط یک روز خوندم ولی خوندما... نمونه سوال های ترم های پیش رو گیر آوردم و فقط بخش های که ازشون سوال اومده بود رو بدون هیچ فکر منفی و توکل برخدا خوندم و آخرشهم 16.5 شدم :D
از دیشب تاحالا یجورایی استرس گرفتم
انشاله که همهمون موفق باشیم :gol::gol::gol:

فرزانه 343

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
متشکرم:w17:
بنظرم این که متمرکز بشیم رو بخش های مهم روش خوبیه،امتحان ادبیاتمون رو که یه کتاب300 صفحه ای بود با همین روش، فقط و فقط یک روز خوندم ولی خوندما... نمونه سوال های ترم های پیش رو گیر آوردم و فقط بخش های که ازشون سوال اومده بود رو بدون هیچ فکر منفی و توکل برخدا خوندم و آخرشهم 16.5 شدم :D
از دیشب تاحالا یجورایی استرس گرفتم
انشاله که همهمون موفق باشیم :gol::gol::gol:
با سلام
در فرصت های کوتاه بد نیست،ولی نه برای آلی چون بعضی سوالا ترکیبی هستند و باید به مطالب مسلط بود.
البته نمیشه 100% هم روشون حساب کرد .مثلا پارسال تست های شیمی دستگاهی خیلی کمتر از سال های قبل بود و اونایی که فقط دستگاهی خونده بودند ناراحت بودند.و در صداشون دور از انتظارشون بود.ولی به ریسکش میارزه که رو فصل های پر تکرار بیشتر تمرکز کرد.موفق باشی

betta

عضو جدید
سلام
من به دلیل فرصت کمی که داشتم فقط کنکور ازاد شرکت میکنم اما نمیدونم کدوم دانشگاه تو گرایش الی وپلیمر ونانو سطح خوبی داره مث اینکه گفته میشه معدنی کاشان بهتر ار صنعتی اصفهانه سطح علمی صفادشت مرودشت وشهرری وشهررضا وازاد تهران کدوم بالاتره؟
لطفا راهنماییم کنید ممنونم