ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

orick

عضو جدید
سلام دوستان
لطفا یه کمکی به ما هم بکنید
من ترم دو مکانیکم و هنوز گرایشمو انتخاب نکردم
خیلیا میگن باید سیالات بخونی
نسبت به جامدات قوی تره؟
برا ارشد باید چیکار کنم تا ازمون راحتی رو پشت سر بزارم و بتونم دانشگاه خوبی قبول شم؟
مضمون آزمون چجوریه؟
بهترین کار ها چیه؟
تو دروس پایه خوبم
به انگلیسی ، عربی هم مسلطم
پیشاپیش ممنون

آخرین ویرایش:

engineer0529

عضو جدید
سلام دوستان
نسبت به جامدات قوی تره؟
برا ارشد باید چیکار کنم تا ازمون راحتی رو پشت سر بزارم و بتونم دانشگاه خوبی قبول شم؟
مضمون آزمون چجوریه؟
بهترین کار ها چیه؟
تو دروس پایه خوبم
پیشاپیش ممنون
سلام
جامدات و سیالات هردو خوب هستن.اما اینکه چه گرایشی بخواین بخونین به علاقه خودتون و شهری که در اونجا سکونت دارین وکارخانجات ومراکز صنعتی که اونجا وجود داره و....بستگی داره.درمورد ارشد هم فک می کنم شما درحال حاضر بهتره تمرکزتون رو روی دروس دانشگاهتون بذارین تا بتونین معدل خوبی کسب کنین.دروس رو به صورت شب امتحانی نخونین وکل ترم رودرس بخونین .من خودم شب امتحانی درس می خوندم اشتباه می کردم.کسی که کل ترم رو درس می خونه شاید از نظر نمره با کسی که شب امتحانی می خونه نهایتا 0.25 تفاوت داشته باشه اما از نظر فهم ودرک وماندگاری مطالب در ذهن زمین تا آسمون بین این دونفر تفاوت هست.

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
ی نکته کلی بگم دوستان تا اومدن رتبه هاشون صبر کنن چون رتبه معمولا با اون چیزی ک تصور دارید فرق داره-تا اون مدت سعی کنید علایقاتونو پیدا کنید برای مثال طراحی کاربردی کدوم شاخه اش؟-و سعی کنید از دانشجویان ارشد و دکترا مشورت بگیرید و نرم افزار یاد بگیرید

درسته حق باشماست رتبه های واقعی از تصورات ما فاصله داره
اما میشه بپرسم منظورتون از کدوم شاخه طراحی کاربردی چیه؟
اگه در این مورد توضیح بدید ممنون میشم

Abolfazl6776

عضو جدید
دوست من از میشنوی چون شما ورودی 90 به بعد هستی جامدات رو بی خیال بشو چون دروس طراحی رو حذف کردن مونده 4تا درس کذایی از 15 واحد انتخابی مثل: کامپوزیت،پلاستیسیته،مقاومت3،شناخت فلزات و... و درسهای طراحی جامدات سابق مثل: طراحی شاسی،طراحی ماشین تولید ، طراحی با کامپیوتر و... همه رفتن تو یه رشته دیگه

به نظر من سیالات بسته به دانشگاهتون بهتر میتونه باشه اگه اساتید سیالاتی خوبی داشته باشید ، البته توجه کنید درسهای سیالات واقعا حال بهم زن هستند ، اصلا یه چیز فضایی به شمار میرن...

اگه ساخت و تولید هم دارید حتما یه نگاه به درسهاش بنداز، خیلی خوبه ، کاربردی و جالب

پیشنهاد من: چون در مدرک شما گرایش درج نمیشه فقط و فقط علاقه تون رو پیگیری کنید ، لیست درسها رو دانلود کن ببین از کدومشون بیشتر خوشت میاد
فقط یادت باشه:
جامدات بیشتر جنبه علمی پژوهشی داره
سیالات بدرد نظام مهندسی میخوره و خیلی هم سخته
ساخت و تولید بدرد کار در کارخانه ها و شرکت میخوره ، درساشم بیشتر کاربردیه

نکته : زیاد سخت نگیر تا 6 واحد میتونی از سایر رشته ها درس بگیری

nimanoori

عضو جدید
سلام
دینامیک ماشین: حامدی
ارتعاشات:جباری پوران
کنترل: حامدی
اجزا:حسینی راهیان -جزوه شریعت پناهی
سیالات:سیالات نصیر- کتاب راهیان
ترمو: جزوه پارسه با کتابهای راهیان
انتقال:راهیان-پوران برای تست
اگر میخوای رشته و دانشگاه خوب قبول بشی از عید شروع کن با برنامه ام شروع کن قویم شروع کن دو سه دورم کتابات بخون.موفق باشی.;)
دوستان با تجربه ام زیاد داریم لطف کنن نظر بدن.

سلام
بدون تعصب عرض میکنم، اگر شک دارید خودتون برید کتابفروشی و مقایسه بفرمایید
واقعیتش من دینامیک ماشین حامدی، پوران، راهیان و ... رو نگاه کردم. راهیان چند سرو گردن بالاتره.
ارتعاشات و دینامیک راهیان کاملتر از پورانه. هرچند کتب پوران هم خوب هستن. اما قیمت کتب راهیان کمی بالاتره.

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

سلام

هر گرایشی زیر مجموعه های خاص خودشو داره.مثلا همین گرایش طراحی کاربردی شامل شاخه های دیگه هم هست مثلا گرایش کنترل یا جامدات.

و همین طور برای گرایش تبدیل انرژی هم هست.

maryamaminiyan

عضو جدید
سلام خدمت همه دوستان
دوستانی که به قبولی در ارشد سراسری مکانیک امیدی ندارن، از همین حالا برای آزاد مکانیک استارت جدی بزنید!
بخصوص آزادهایی مثل لوم تحقیقات، تهران جنوب و ... شاید ارزش سرمایه گذاری داشته باشن

MJHasani

عضو جدید
سلام دوستان
نسبت به جامدات قوی تره؟
مضمون آزمون چجوریه؟
بهترین کار ها چیه؟
تو دروس پایه خوبم
پیشاپیش ممنون

هنوز خیلی برات زوده...
فکر میکنم سوال زیاد داری
برو به سایت زیر
r-hosseini.ir
مطالب جالبی داره
بعد اگر باز سوال داشتی ایشالله در خدمتم

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
نسبت به جامدات قوی تره؟
مضمون آزمون چجوریه؟
بهترین کار ها چیه؟
تو دروس پایه خوبم
پیشاپیش ممنون
مهمترین چیز برات معدله سعی کن معدلت بالا باشه

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز

برای مثال تو طراحی کابردی میخواهید خزش خستگی کار کنید یا ارتعاشات یا کامپوزیت یا.........
برای مثال چون تو لیسانس ارتعاشات درس شیرینیه خیلی پر طرفداره اما وقتی طرف با درس هایی مثل انالیز مودال مواجه میشه........

milix_1986

عضو جدید
با درود
بچه ها برای زبان چه منبعی مناسبه؟
سطح زبانم عمومی متوسطه، ولی نیاز به تسلط دارم برای کنکور
اما زبان فنی تقریبا صفر
برای زبان فنی منبع یا مقاله خاصی هست؟ برای زبان عمومی چطور؟
با سپاس

amir93

عضو
ارشد 93 در راه است
1 سال کمتر مانده و زمان هر روز کمتر و کمتر میشود

Amirhj

عضو جدید
سلام خدمت همه دوستان
دوستانی که به قبولی در ارشد سراسری مکانیک امیدی ندارن، از همین حالا برای آزاد مکانیک استارت جدی بزنید!
بخصوص آزادهایی مثل لوم تحقیقات، تهران جنوب و ... شاید ارزش سرمایه گذاری داشته باشن

برای کسی که کار ندارد خوندن ازاد رو اصلا توصیه نمیکنم اگر واقعا دوست دارید از رشته مکانیک لذت ببری باید رفت دانشگاه روزاننه
البته دوستان پسری مشکل سربازی دارن بد نیست جون از سربازی برگردن به اندازه 2تا 5 سال بسته به جاش پیر میش و دیگه حوصله درس خوندن ندارن
الان هزینه ازاد ترمی لااقل 2 میل کلاساش اب میخوره که یک میلشو خود دانشگاه از ترم 2 وام میده
من ازاد تهران جنوب شرکت کردم و جون دانشجوی لیسانس دولتی بودم با دیدن دانشگاه ازاد به قدری حالم بد شد که تا جند روز ضعف و سرگیجه داشتم
ولی واسه کسانی که پول دران و میخوان مدرکشونو بگیرن برن بگن کمکی از دستم بر بیاد از جمله مکنابع مطالعاتی در خدمتم

آخرین ویرایش:

60600

عضو جدید
میدونم مساله کاملا شخصیه اما نمیدونم بعضی ها واقعا با چه حدف و انگیزه ای میرن دانشگاه آزاد!!!چون نسبت به وقت و هزینه ای که میکنی هیچی جز مدرک بدست نمیاری.

edram

عضو جدید
با سلام
من خودم لیسانسمو دانشگاه ازاد تهران خوندم و احترام زیادی برای دانشگاه ازادی ها قایلم ولی یه سوال اونم اینه که من یکی از اشناهامون ریاضی را 4 درصد و زبان را 6 درصد زد و دانشگاه ازاد قزوین رشته کامپیوتر قبول شد بنظرتون ارزش داره برای ارشد ازاد شرکت کنم و در کنار اینگونه دانشجویان تحصیل کنم.جالب اینه که ایشون مشتق x^3 را بلد نیست بگیره من موندم چه جوری این دانشگاه ازاد داره پذیرش میگیره.بنظرتون کسی که هدفش خواندن دکتری در خارج هست ارزش داره دانشگاه ازاد شرکت کنه؟ لطفا نظراتتونو بگید
با تشکر فراوان

chegoara

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان
به نظر من بهتره از همین الان به کمک هم سعی کنیم یه تیم مشاوره واسه انتخاب رشته ارشد تشکیل بدیم که بتونیم بهترین انتخابهارو انجام بدیم من توی کارنامه های 1000 نفر که تو همین سایتم هست یه چیز عجیب دیدم میخواستم ببینم به نظر شما این شدنیه یا اشتباه تایپیه چون یه نفر با رتبه 4900 تونسته انرژی تجدیدپذیر شبانه دانشگاه تهران قبول بشه نظر شما چیه
پیشاپیش سپاسگزارم

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام
من خودم لیسانسمو دانشگاه ازاد تهران خوندم و احترام زیادی برای دانشگاه ازادی ها قایلم ولی یه سوال اونم اینه که من یکی از اشناهامون ریاضی را 4 درصد و زبان را 6 درصد زد و دانشگاه ازاد قزوین رشته کامپیوتر قبول شد بنظرتون ارزش داره برای ارشد ازاد شرکت کنم و در کنار اینگونه دانشجویان تحصیل کنم.جالب اینه که ایشون مشتق x^3 را بلد نیست بگیره من موندم چه جوری این دانشگاه ازاد داره پذیرش میگیره.بنظرتون کسی که هدفش خواندن دکتری در خارج هست ارزش داره دانشگاه ازاد شرکت کنه؟ لطفا نظراتتونو بگید
با تشکر فراوان

نه ارزش نداره.

karim-mech

کاربر بیش فعال
سلام دوست عزیز. من تو تبریز سراسری دارم ارشد تبدیل میخونم. با رتبه 625. و خیلی از دوستانم تو دانشگاه های مختلف ایران دارن ارشد میخونن و بعضی از دوستانم هم رفتن خارج .
واسه رفتن به خارج چند دانشگاه مطرح ایران مثه : شریف- امیرکبیر - علم و صنعت - خواجه - مدرس - و شیراز و صنعتی اصفهان و مشهد و تبریز رو میشناسن.
از دید اون وری ها هیچ فرقی بین آزاد تهران - ازاد اردبیل یا سراسری ارومیه نیست. مهم معدل هستش که مسلما بچه های ازاد معدل بالاتری دارند!

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
وقتی کسی نتونه یه مشتق رو حساب کنه باید ابتدا سطح علم و دانش خودشو به حد آن دانشگاه برسونه وگرنه نمتونه تو آن دانشگاه دووم بیاره.دلیل نمیشه کسی که معدلش تو دانشگاه ازاد بالا باشه بتونه دووم بیاره.

در کنار اینطور دانشجوها ارزش نداره درس بخونی،چون خود به خود اینطور دانشجوها تو درس خوندن تاثیرگذار هست و ضعیفت میکنه.

پس اول سطحتو(زبان،دانش علمی) خوب کن و بعد به فکر خارج رفتن باش.

Abolfazl6776

عضو جدید
من تو سایت آزاد قزوین یه اطلاعیه دیدم هلاک شدم ، نوشته بود پذیرش دانشجو در مقطع ارشد و دکترا بدون آزمون !!!!!!!!!!!!!!!!

اینم لینکش ، ببینید و بخندید: http://qiau.ac.ir/announce/news/newsview.aspx?id=4582

حالا این قزوینشه که کلی ادعاش میشه خخخخخ

جالبش اینه دیگه اون مثال قیف هم نمیشه زد که راحت میری دانشگاه و سخت ازش بیرون میای مثل خارج... ، الان دانشگاه ازادای ما از تهران گرفته تا بورکینافاسوی سوفلا مثل لوله پولیکا دانشجو میگیرن و فارق التحصیلش میکنن خخخخخخخخخ

edram

عضو جدید
با سلام
با تشکر فراوان
با
تشتکر از دوستان
اگر بیشتر نظر بدید متشکر میشم

Bahman_mech

عضو جدید
کاربر ممتاز
با
تشتکر از دوستان
اگر بیشتر نظر بدید متشکر میشم

به نظر من اگر برای دانشگاه آزاد های تهران بخونی بازم ضرر نکردی(فقط تهران) باور این قضیه قزوین هم مثل باور بقیه شایعاتی هست که در مورد برادران قزوینی درست کردن.! در هر صورت من جای شما باشم اگر بخام آزاد بخونم فقط علوم تحقیقات تهران میخونم.

ali-cr7

عضو جدید
سلام
آقا با این درصدها آیا میشه از دانشگاه صنعتی اصفهان گرایش طراحی کاربردی قبول شد ؟

رياضي 16.67 ، زبان 42 ، جامدات 31.3 ، سيالات 51.67

chego

کاربر فعال
سلام
آقا با این درصدها آیا میشه از دانشگاه صنعتی اصفهان گرایش طراحی کاربردی قبول شد ؟

رياضي 16.67 ، زبان 42 ، جامدات 31.3 ، سيالات 51.67

سلام دوست عزیز
ماشالا ترکوندی با این درصدا اصفهان که هیچ تهران هم قبول میشی ایشالا

ali-gold

کاربر فعال
سلام دوستان با این درصدا رتبه چند میشه آورد:

ریاضی 45.7 سیالات 88.6 جامدات 64.2 دینامیک 55 زبان 50

ممنون با تشکر

87682111

عضو جدید
جالبش اینه دیگه اون مثال قیف هم نمیشه زد که راحت میری دانشگاه و سخت ازش بیرون میای مثل خارج... ، الان دانشگاه ازادای ما از تهران گرفته تا بورکینافاسوی سوفلا مثل لوله پولیکا دانشجو میگیرن و فارق التحصیلش میکنن خخخخخخخخخ

جمله ی قرن رو گفتی. باحال بود...

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا