ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

dash @li

کاربر بیش فعال
بچه ها خوبخ اینا رو ببینین برنامه ریزی کنین

بچه ها خوبخ اینا رو ببینین برنامه ریزی کنین

باکسِ ریاضیات تحلیل‌های زیر از باکس ریاضیات کنکور کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک توسط مهندس میلاد عسگری آماده شده و در اختیار دوستان قرار داده می‌شود.امیدواریم که برای داوطلبان کنکور ارشد مکانیک مفید واقع شود.

1-توابع : فراوانی تست های این مبحث حدود 4 درصد بوده. در 8 سال اخیر 2 تست از این مبحث آمده که هردو از توابع هیپربولیکی بوده است.
از مباحث زیر سوالی مطرح نشده است:
تمامی توابع( شامل مثلثاتی ، نمایی، لگاریتمی و...)،رسم نمودار،مقاطع مخروطی

2- حد: پاسخ گویی به اکثر این سوالات به سادگی و با اطلاعات دبیرستان ممکن بوده است. تنها ابهام جدید ابهام نمایی است.
از مباحث زیر در چند سال اخیر سوالی مطرح نشده است:
مجانب، پیوستگی

3- مشتق : فراوانی تست های این مبحث 14 درصد بوده است که اکثر آنها از تعریف مشتق بوده اند. مشتق تابع معکوس و قضیه رول و مقدار میانگین هم هرکدام یکبار پرسیده شده اند.
از مباحث زیر در چند سال اخیر سوالی مطرح نشده است:
مشتقات مراتب بالا،اکسترمم های نسبی،تقعر نقطه، عطف، کمیت های وابسته ،دیفرانسیل و تقریب خطی

4- انتگرال و کاربرد انتگرال : فراوانی تست های انتگرال 18 درصد و فراوانی تست های کاربرد انتگرال 16 درصد بوده است که محاسبه سطح و حجم حاصل از دوران بیشترین تکرار را داشته است.
در این قسمت مطالعه موارد زیر مهم است:

• محاسبه انتگرال توابع شامل جزء صحیح قدر مطلق و تکنیک هاي انتگرالگیري تغییر متغیر جزء به جزء تجزیه کسرها
  • مشتق انتگرال (قضیه لایپ نیز)
  • محاسبه حجم حاصل یا سطح حاصل از دوران به روش های مختلف( پوسته استوانه ای، دیسکی و قضایای پاپوس)
  • محاسبه طول یک منحنی و سطح حاصل از دوران آن حول محورهاي مختصات
  • انتگرال هاي ناسره و تعیین وضعیت همگرایی و واگرایی آن

5- دنباله و سری : فراوانی تست‌های این مبحث در 8 سال اخیر حدود 26 درصد بوده است.بیش از 70 درصد تست‌های مطرح شده از این قسمت فقط از دو مبحث بازه همگرایی و بسط تیلور بوده است.
سایر مواردی که گه‌گاه تست خیز بوده اند عبارتند از:

• تعیین همگرائی و واگرایی با تأکید بر قوانین محاسبه حد توابع در ینهایت
  • توجه به شرط لازم براي همگرائی
  • آزمون سری های با جملات مثبت ، هم ارزي جمله عمومی سري و مقایسه با سري هاي مرجع
  • سري هاي متناوب و آزمون لایپ نیتس
  • محاسبه حاصل یک سری با استفاده از روشهایی چون : سريهاي هندسی، قاعده ادغام، استفاده از روش تجزیه کسر، استفاده از مشتقگیري و انتگرالگیري از بسط هاي مک لوران معروف

6-اعداد مختلط : حدود 6 درصد سوالات 8 سال اخیر از این مبحث بوده است.
موارد با اهمیت در این قسمت عبارتند از :

• تشخیص منحنی هایی که به فرم مختلط بیان شده اند.
  • محاسبه توان و ریشه nام اعداد مختلط

1- جبر خطی و هندسه تحلیلی : مباحث زیادی در این قسمت وجود دارد که میتوان با خیال راحت از آنها صرف نظر کرد.مطالعه مقادیر ویژه و بردارهای ویژه از این قسمت کافیست.در چند سال اخیر سوالی از این مبحث طرح نشده است.

2- توابع چند متغیره : حدود 16% تست های سالهای گذشته رشته مکانیک از این مبحث بوده است که عمدتا از مشتق (مشتق پذیری ، مشتق جهتی ، زنجیره ای و ضمنی) مطرح شده است.
از موارد زیر سوالی مطرح نشده است:
نگاشت،تقریب خطی و بسط تیلور توابع چند متغیره. حد و پیوستگی علی‌رغم مطرح نبودن در چند سال اخیر میتواند تست خیز باشد.
3- مسائل مربوط به اکسترمم : حدود 8 % سوالات مربوط به یافتن اکسنرمم (با توجه به روش دلتا و لاگرانژ ) بوده است.

4- میدان های برداری : حدود 12 % سوالات به این قسمت اختصاص داشته که شامل روابط مربوط به بردارهاي یکه مماس و قائم نوع اول و دوم و نیز روابط مربوط به یافتن انحناء می شوند.از سایر موارد مانند پارامتری کردن ، روابط فرنه و... سوالی مطرح نشده است.

5- انتگرال 2 گانه : 20% تست های چند سال اخیر از انتگرال 2 گانه بوده است. یادگیری مباحث زیر ضرروی است:

• تغییر ترتیب انتگرال گیري
  • تغییر متغیر در انتگرال دوگانه (اهمیت کمتری دارد)
  • استفاده از مختصات قطبی

6- انتگرال 3 گانه : 12 % از تست های ریاضی 2 به این بخش اختصاص داشته که شامل انتگرال 3 گانه در دستگاه های مختصات دکارتی، استوانه ای و کروی است.

7- انتگرال روی خم : 12% از تست ها از این مبحث بوده. برای پاسخ دادن کافیست فقط شرط مستقل از مسیر بودن انتگرال و قضیه گرین را بلد باشید.

8- انتگرال روی سطح : شامل20% تست ها بوده که عمدتا قضیه دیورژانس سوال پرسیده شده و گه گاه هم نیاز به محاسبه به روش المان سطح و استفاده از آن براي محاسبه مساحت یک رویه بوده است.از سایر مباحث مانند سطوح پارامتری ، قضیه استوکس و... سوالی پرسیده نشده است. این قسمت اخیرا مبحث تست خیزی بوده است و معمولا هر سال یک تست از آن میاید.

horato

عضو جدید
سلام خدمت دوستان
از بین موسسات پارسه، مدرسان شریف، ماهان، سنجش تکمیلی و اکسین کدوم بهتره؟
بسته کاملشونو میخوام بگیرم

knife

عضو جدید
فروش بهترین کتابهای کنکور با قیمت استثنایی

کتابها در حد نو یا نو

ü طراحی اجزاء راهیان ارشد چاپ دوم: قیمت 13000 تومان قیمت چاپ جدید: 20000 تومان
ü دینامیک راهیان ارشد: قیمت 10000 تومان قیمت چاپ جدید: 16000 تومان
ü استاتیک راهیان ارشد:قیمت 9000 تومان
ü دینامیک ماشین راهیان ارشد: قیمت 6000 تومان قیمت چاپ جدید: 12000 تومان
ü ارتعاشات راهیان ارشد: 11000 تومان قیمت چاپ جدید: 18000 تومان
ü ساخت و تولید راهیان ارشد: 10000 تومان
ü آزمونهای آزمایشی مهندسی مکانیک راهیان ارشد: 20000 تومان

با شماره 09127573175 تماس بگیرید

آخرین ویرایش:

mech.mech

عضو جدید
مهندس منظور از پردیس دانشگاه یا مجموعه هایی هستش که زیر نظر اون دانشگاه معتبر فعالیت میکنن
مثلا علم و صنعت دارای یک پردیس اصلیه (که همون دانشگاهیه که همه به عنوان علم و صنعت میشناسن و تو کنکور سرش دعواست!)و یک پردیس شماره 2 که تازه تاسیس شده و تو میدون رسالته( پولیه مثل غیرانتفاعی!!) در حقیقت پردیس شماره 2 شعبه شماره 2 علم و صنعت هستش اما از اعتبار کمتری برخورداره و برای تحصیل باید هزینه بپردازید اینم سایتش: http://www.iust.ac.ir/index.php?sid=90&slc_lang=fa
اینکه میگن بزرگترینه حتما بزرگترین پردیس تو ی کشوره که زیر نظر علم و صنعت فعالیت میکنه و علم و صنعت روش نظارت داره

دانشگاه تهران هم چند تا پردیس داره که مجموعه هایی هستند که زیر نظر دانشگاه تهران فعالیت میکنند مثل پردیس جزیره کیش
اما در مورد عباسپور قضیه متفاوته چون عباسپور رو با شهید بهشتی ادغام کردند و عباسپور به عنوان دانشکده فنی مهندسی شهید بهشتی ادامه فعالیت میده و اسمش رو گذاشتن پردیس عباسپور
موفق باشید

یعنی کسی امسال کنکور سراسری ارشد عباسپور قبول بشه بعدا مدرکش چیه؟

chego

کاربر فعال
سلام دوست عزیز مدرکت که همون کارشناسی ارشده ولی بعضی جاها پولیه بعضی جاها نیست شماهم از همین الان به خودتون استرس وارد نکن

faramarz63

عضو جدید
یعنی کسی امسال کنکور سراسری ارشد عباسپور قبول بشه بعدا مدرکش چیه؟

از این به بعد تمامی مقاطع از جمله کارشناسی ارشد با مدرک دانشگاه شهید بهشتی خواهند بود و تمامی قوانین دانشگاه بهشتی حاکم بر پردیس فنی عباسپور هستش

nasrin.z13

عضو جدید
سلام دوستان.من امسال برا بار اول کنکور میدم و درگیر دانشگاهم هستم.رشته کارشناسیم مهندسی خودرو(علم و صنعت)ولی میخوام مهندسی پزشکی واسه ارشد بخونم(بیومکانیک)هیچ اطلاعاتی درباره ضرایب دروس و اینکه زیرشاخه ساخت و تولیده و باید چه درسایی رو اضافه بخونم ندارم.میشه راهنماییم کنید؟

3peh

عضو جدید
سلام ، دوستان من زبان انگلیسیم خیلی ضعیفه

میخواستم راهنماییم کنید زبان چجوری بخونم برا ارشد؟ چه منبعی بخونم؟

اصلا بنطرتون بخونم؟

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان.من امسال برا بار اول کنکور میدم و درگیر دانشگاهم هستم.رشته کارشناسیم مهندسی خودرو(علم و صنعت)ولی میخوام مهندسی پزشکی واسه ارشد بخونم(بیومکانیک)هیچ اطلاعاتی درباره ضرایب دروس و اینکه زیرشاخه ساخت و تولیده و باید چه درسایی رو اضافه بخونم ندارم.میشه راهنماییم کنید؟

سلام

این ضرایب گرایش هاست که شامل بیومکانیک هم هست:

sshot-3.jpg

n!hat

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام ، دوستان من زبان انگلیسیم خیلی ضعیفه

میخواستم راهنماییم کنید زبان چجوری بخونم برا ارشد؟ چه منبعی بخونم؟

اصلا بنطرتون بخونم؟

من اون همه لغت تافل و 504 خوندم آخرش اثر نكرد از 10 تا تست لغت هيچي نشد بزنم.
5 تا گرامرش هم سخته، خيلي بايد تبهر داشته باشي

ميمونه 15 تاي آخر كه متن تخصصي كه قلق خاص خودش رو داره
خوبه كه كنكورهاي سال هاي قبل را بگيري و كار كني، وقتي نميگيره.
دستت مي آيد كه چي كار ميخواي سر جلسه كني و آخرش بزني يا نه.
ولي يه درصد 5-6 درصدي خيلي ميتونه تو ترازت اثر بذازه.

nasrin.z13

عضو جدید
ممنون.به نظرتون من همون دینامیک ارتعاشات و ساخت و تولیدو بخونم یا فیلد اناتومی و بیو مکانیک و فیزیک پزشکی؟کدوم اسونتره و کمتر وقتمو میگیره؟

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون.به نظرتون من همون دینامیک ارتعاشات و ساخت و تولیدو بخونم یا فیلد اناتومی و بیو مکانیک و فیزیک پزشکی؟کدوم اسونتره و کمتر وقتمو میگیره؟

خب من راجب به دروس پزشکی اطلاع ندارم....به نظرم باید از بچه های رشته پزشکی تو همین فروم بپرسین به احتمال زیاد کمکتون میکنن.

ضرایب هر درس هم خیلی بالاست،باید درصداتونم خوب باشه تا بتونین تهران قبول شین.نمیشه از باکس دروس هم صرف نظر کرد،باید تقریبا همه رو بخونین.چون ضرایب بالاست.

دروس پزشکی آنطور که من دیدم فقط به صورت متن بود و کمتر محاسباتی بود به احتمال زیاد باید از دروس ساخت و دینامیک و ارتعاشات اسونتر باشه.

شرمنده بیشتر از این اطلاع ندارم.

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ولی یه چیزی هم هست چون با دروس پزشکی اصلا آشنایی نداشتین شاید براتون سخت تر باشه و دروس ساخت و دینامیک رو شاید بهتر بتونین بخونین،اینم مد نظر داشته باشین.

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز
ارشد بایو مکانیک فیلد CFD هم داره خصوصا امیرکبیر اساتید شاخصی داره توی این زمینه ولی شما به bio محدود میشین.ضمنا تقریبا یک ترم پیشنیاز باید پاس کنید

dash @li

کاربر بیش فعال
حالا شانس ما دقیقا از همون قسمتی که بیست سال سوال نمیومده 5تا سوال میدن

دقيقا
خدايا چنان كن سرانجام.كار تو خوشنود باشي و مارستگار
اميد تون با خدا باشه
درس بخونين اگر رياضي و جامدات رو بخونين كنكور قبول ميشين حالا هر گرايشي كه باشين
موفق باشين
براي ما هم دعا كنين دوستان پاز دور هواتون رو دارم هوا مازرو هم داشته باشين

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
در تکمیل راهنمایی دوستان عرض کنم بهتره تاپیک ارشدارشد 92 ساخت وتولید
رو یه مروری بکنید اطلاعات مربوط به منابع و جزوات ارشد ساخت و تولید هم در تاپیکجزوات ارشد ساخت و تولید
برای دسترسی به آزمون های آزمایشی همتاپيك آزمون هاي آزمايشي مراجعه کنید
موفق باشید

mech.mech

عضو جدید
از این به بعد تمامی مقاطع از جمله کارشناسی ارشد با مدرک دانشگاه شهید بهشتی خواهند بود و تمامی قوانین دانشگاه بهشتی حاکم بر پردیس فنی عباسپور هستش

یعنی مدرکش اعتبارش نسبت به روزانه شهرهای دیگه مثلا چمران بهتره یا پایین تره؟

faramarz63

عضو جدید
یعنی مدرکش اعتبارش نسبت به روزانه شهرهای دیگه مثلا چمران بهتره یا پایین تره؟

دوست عزیز اظهار نظر در این مورد خیلی زوده چون دانشگاه عباسپور دانشگاه متوسطی بود و الان با بهشتی ادغام شده احتمالش زیاده که در آینده شرایطش بهتر بشه و پیشرفت کنه و خودش رو به عنوان یکی از دانشگاه های برتر معرفی کنه البته با توجه به اینکه در شهر تهران هستش مورد توجه بود ولی با این قضیه ادغام تقاضا بیشتر هم خواهد شد.......با این تفاسیر این که عباسپور شرایطش بهتر بشه هیچ چیز از ارزش های دانشگاه های دیگه نظیر چمران وفردوسی و.... کم نمیکنه و شهر های دیگه هم اعتبار خودشون رو دارند!

mohammdjavad110

عضو جدید
منابع براي كار نه كنكور

منابع براي كار نه كنكور

سلام.
من يك از درس فاصله گرفتم و مي خواهم درسهاي مكانيك را براي قوي شدن در اين رشته بخونم چه منابع و كتابهاي مفيدي را معرفي مي كنيد البته براي كنكور نمي خواهم براي بيشتر شدن دانش مكانيكي مي گويم چون مي خواهم وقتي سر كار مي روم حرفي براي گفتن داشته باشم.
لطفا كمكم كنيد نياز دارم. بي زحمت منابع كاربردي را معرفي كنيد.
:gol:زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست

هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود

صحنه پیوسته به جاست

خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد
:gol:

mohammad114

عضو جدید
[h=2][/h]
سلام به همه ی هم بندی ها و هم درد ها و هم کنکوری ها
کلی حرف و سوال دارم
اولیش اینکه خوبید؟
معاوفیت سربازی 1ساله یا 6 ماه؟پقدر وقت داریم برگه اعزام به خدمت رو پست کنیم؟
من کارشناسی مکانیک سیالات خوندم خرداد فراغ التحصیل شدن آزاد شهر ری بدون حتی 1 واحد افتاده و 8 ترمه :))

برا ارشد از امروز یعنی شنبه هفته دیگه اول شهریور شروع کنیم دیر نیست؟ دیدم یک سری از پارسال بهار شروع کردن !!!
به نظرتون اصن ارشد بخونم یا برم سربازی و کار و بعد ارشد؟؟؟ اخه دیگه از درس خوندن و محاسبات زده شدم اصن افسرده شدم احساس میکنم این همه درس خوندم اما ادم مفید و برا جامعه نیستم و 16 سال تحصیلم به هیچ دردی نمی خوره و بی نتیجه است :( داغونم:(((

از فردای فارغ التحصیلی می خواستم شروع کنم منتهی دست و دلم به درس نمیره اصن تو فکرم بود برم هنر بخونم کارگردانی یا طراحی صنعتی! نظر شما چیه؟

حالا بخیال فرض میکینم بخوام بخونم
از ابتدای تاپیک تا الان همه کلی منابع مختلف معرفی کرده یه نفر با تجربه که تو این ضمینه تحقیق کرده و بهترین منابع رو از همه لحاظ به دست اورده بدونه حب و بغض و تبلیغات بی زحمت میشه منابع کارشناسی ارشد مکانیک ترجیحا سیالات و بنویسه
فقط ذکر این نکته ضروری هستش با توجه به شرایطی که دارم بعید می تونم کتاب های پر حجم بخونم و اصن از این کتاب ها می ترسم ضمن اینکه حوصله توضیح اضافی رو هم ندام یه منبع ای باشه که موضوع رو صاف و پوسکنده مثل هلو توضیح بده و حدالامکان یک منبع معرفی کنیم چون یک منبع بر هر درس هم بزور می خونم چندین منبع رو که به هیچ وجه می دونم نمی خونم:)

راستی اون اوایل و حتی الان من خیلی خیلی اصرار داشتم که جزوه های دست نویس خودم رو بخونم البته تو دروس ای که جزوه هاش رو دارم ضمن اینکه تو دانشگاه تقریبا بهترین و کامل ترین جزوه ها رو می نوشتم حتی عطسه کرذن استاد:))) چون دست نویسه خوذمه و حاشیه نکاری هم داره فکر کنم فهمش برام سریع تر و راحت تر باشهالبته می دونم که قطعا کامل نیستن و همه مباحث کتاب های درسی رو پوشش نمیده و لی من فکر میکنم وقت کمی دارم و برا همین می خوام این کار رو بکنم؟ نظر شما چیه وقتم کمه برا مطالعه از الان یا نه میرسم منابع خوب و مفصل مطالعه کنم؟

خودم میشناسم خودمم رو که روزی 5-6 ساعت بیشتر نمیتونم مطالعه داشته باشم و قطعا روزی 16 ساعت مطالعه نمی کنم!:)

در هر صورت ببخشید زیاد حرف زدم اما اگه کسی تو هر کدوم از ضمینه های سوال های بالا ام اظلاعاتی داره تروووو خدا دریغ نکیند و کمک بدین
ممنون:)

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.
من يك از درس فاصله گرفتم و مي خواهم درسهاي مكانيك را براي قوي شدن در اين رشته بخونم چه منابع و كتابهاي مفيدي را معرفي مي كنيد البته براي كنكور نمي خواهم براي بيشتر شدن دانش مكانيكي مي گويم چون مي خواهم وقتي سر كار مي روم حرفي براي گفتن داشته باشم.
لطفا كمكم كنيد نياز دارم. بي زحمت منابع كاربردي را معرفي كنيد.
:gol:زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست

هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود

صحنه پیوسته به جاست

خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد
:gol:

سلام

برای شرایط شما بهترین کار پیدا کردن جزوات توپ واسه هر درس میباشد،چون خلاصه و مفید گفته شده و وقت کمی رو میگیره و زودتر به هدفت میرسی.ولی اگه نتونستی جزوات خوب رو پیدا کنی پیشنهاد میکنم کتب مرجع رو بخونی،بهتر بود گرایشت رو میگفتی.

dash @li

کاربر بیش فعال
سلام دوستان كممممممممك
مي خوام رياضي كتاب اقاسي رو عوض كنم دوستام مي گن براي كنكور ديگه جواب نميده گاج خوبه

Omidr.1370

عضو جدید
سلام به همه ی هم بندی ها و هم درد ها و هم کنکوری ها
کلی حرف و سوال دارم
اولیش اینکه خوبید؟
معاوفیت سربازی 1ساله یا 6 ماه؟پقدر وقت داریم برگه اعزام به خدمت رو پست کنیم؟
من کارشناسی مکانیک سیالات خوندم خرداد فراغ التحصیل شدن آزاد شهر ری بدون حتی 1 واحد افتاده و 8 ترمه :))

برا ارشد از امروز یعنی شنبه هفته دیگه اول شهریور شروع کنیم دیر نیست؟ دیدم یک سری از پارسال بهار شروع کردن !!!
به نظرتون اصن ارشد بخونم یا برم سربازی و کار و بعد ارشد؟؟؟ اخه دیگه از درس خوندن و محاسبات زده شدم اصن افسرده شدم احساس میکنم این همه درس خوندم اما ادم مفید و برا جامعه نیستم و 16 سال تحصیلم به هیچ دردی نمی خوره و بی نتیجه است :( داغونم:(((

از فردای فارغ التحصیلی می خواستم شروع کنم منتهی دست و دلم به درس نمیره اصن تو فکرم بود برم هنر بخونم کارگردانی یا طراحی صنعتی! نظر شما چیه؟

حالا بخیال فرض میکینم بخوام بخونم
از ابتدای تاپیک تا الان همه کلی منابع مختلف معرفی کرده یه نفر با تجربه که تو این ضمینه تحقیق کرده و بهترین منابع رو از همه لحاظ به دست اورده بدونه حب و بغض و تبلیغات بی زحمت میشه منابع کارشناسی ارشد مکانیک ترجیحا سیالات و بنویسه
فقط ذکر این نکته ضروری هستش با توجه به شرایطی که دارم بعید می تونم کتاب های پر حجم بخونم و اصن از این کتاب ها می ترسم ضمن اینکه حوصله توضیح اضافی رو هم ندام یه منبع ای باشه که موضوع رو صاف و پوسکنده مثل هلو توضیح بده و حدالامکان یک منبع معرفی کنیم چون یک منبع بر هر درس هم بزور می خونم چندین منبع رو که به هیچ وجه می دونم نمی خونم:)

راستی اون اوایل و حتی الان من خیلی خیلی اصرار داشتم که جزوه های دست نویس خودم رو بخونم البته تو دروس ای که جزوه هاش رو دارم ضمن اینکه تو دانشگاه تقریبا بهترین و کامل ترین جزوه ها رو می نوشتم حتی عطسه کرذن استاد:))) چون دست نویسه خوذمه و حاشیه نکاری هم داره فکر کنم فهمش برام سریع تر و راحت تر باشهالبته می دونم که قطعا کامل نیستن و همه مباحث کتاب های درسی رو پوشش نمیده و لی من فکر میکنم وقت کمی دارم و برا همین می خوام این کار رو بکنم؟ نظر شما چیه وقتم کمه برا مطالعه از الان یا نه میرسم منابع خوب و مفصل مطالعه کنم؟

خودم میشناسم خودمم رو که روزی 5-6 ساعت بیشتر نمیتونم مطالعه داشته باشم و قطعا روزی 16 ساعت مطالعه نمی کنم!:)

در هر صورت ببخشید زیاد حرف زدم اما اگه کسی تو هر کدوم از ضمینه های سوال های بالا ام اظلاعاتی داره تروووو خدا دریغ نکیند و کمک بدین

ممنون:)
سلام دوست عزیز
1 سال بعد از تاریخ فارغ التحصیلی
نخیر دوست عزیز اصلا دیر نیست هر چی میریم جلوتر اهمیت زمان بیشتر میشه یعنی یکی اگر حتی از ارشد پارسال هم شروع کرده باشه و تا الان همه کتاب ها رو هم خونده باشه و اعتماد به نفس الکی پیدا کنه که امتحان رو خوب میده و دیگه با اون شدت نخونه به نظر خودتون میتونه موفق باشه؟ یا فردی که مثلا از مرداد یا شهریور شروع می کنه و یه خورده هم استرس مثبت داره و اصلا احساس آسودگی خاطر نداره و سعی می کنه تا نزدیکای آزمون آماده بشه؟

ببین دوست عزیز باید ببینی هدفت چیه؟
خودت باید سبک وسنگین کنی هیچ کس نمی تونه بگه
ولی این رو هم باید بدونید که با گرفتن ارشد کسی فرش قرمز زیر پاتون پهن نمی کنه

در مورد منابع هم که من منابعی که از دید خودم خوب هستند رو بارها گفتم یکم بگردید پیدا می کنید اما در مورد جزوه هاتون باید بگم بهترین جزوه های بهترین اساتید بهترین دانشگاه ها هم کل مطالب کنکور رو نگفتند به نظر من از روی منابع کنکوری بخونید هر مبحثی که دیدید متوجه نمیشید برید سراغ جزوه هاتون

موفق باشید

n!hat

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان كممممممممك
مي خوام رياضي كتاب اقاسي رو عوض كنم دوستام مي گن براي كنكور ديگه جواب نميده گاج خوبه

عوض نكن چون وقت خيلي بيشتري ازت ميگيره تست بزن جاي خوندن زياد. جزوه اش رو اگه تهراني برو بگير، يكي از بچه ها اونو خونده با جلد 2 آقاسي رياضي بالاي 50 زد با نصف وقتي كه من واسه رياضي گذاشتم
رياضي 1 وقت زياد بذاري بدجوري ضرر ميكني سال پيش كه 3-4 سوال دادند اونم خيلي سخت
من اگه ميخواستم دوباره بخونم يه دور سريع كتاب رو ميخوندم خلاصه عالي بر ميداشتم و ديگه سراغ كتاب نمي رفتم. چند تا فصلش مقدمه رياضي 2 و مهندسي ه. معمولا هم سوال به اون بخش ميره.
رويكرد عوض شده الان مهندسي خيلي مهم شده اون رو خوب بزني رياضيتو خوب زدي و
يه چيز ديگه اي هم كه هست معجزه اي به نام تست هست، تست زياد بزن. رياضي 1 رو بيشتر سعي كن با تست نكات رو دوره كتي.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا