ارشد 93 ---94

sajjadsjon

عضو جدید
سلام
کسایی که اگاهی دارن برای کنکور ارشد مهندسی نفت آینده چه پیشنهاد هایی دارن؟
:cry:

sajjadsjon

عضو جدید
سلام
خسته نباشید دوستان عزیز
من دانشجوی مهندسی نفت otf یا علوم و تحقیقات فارس هستم ترم 7 ... بهره برداری

میخوام کنکور بدم ولی چیزی حالیم نیس
میترسم
هر زمان میخوام درس بخونم اعصابم نابود میشه با این همه کتاب
داداشم ارشد علوم آزمایشگاهی امتحان داد کلا 4 تا منبع داشت ولی ما چی ؟
تو این فرصت کم موندم
چه کتابایی چه درسایی رو باید بخونیم؟
این استرسو چیکار کنم؟
بعضیا برای کاهش استرس استفاده از ترامادول رو پیشنهاد کردند ... ی بار استفاده کردم جواب داد ولی اعتیاد داره... بیخیال شدم ...
کسی ازین دفتر های برنامه ریزی نداره؟
اگه جزوه مفید دارین ... البته قابل خوندن باشه ... آخه دنیا جزوه pdf دارم ولی نمیشه خوند
رفرنس ها رو باید خوند یا نه؟
و...

:cry::cry::cry::cry:
اگه راهنمایی کنین ممنون میشم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mahdi2643

عضو جدید
سلام
خسته نباشید دوستان عزیز
من دانشجوی مهندسی نفت otf یا علوم و تحقیقات فارس هستم ترم 7 ... بهره برداری

میخوام کنکور بدم ولی چیزی حالیم نیس
میترسم
هر زمان میخوام درس بخونم اعصابم نابود میشه با این همه کتاب
داداشم ارشد علوم آزمایشگاهی امتحان داد کلا 4 تا منبع داشت ولی ما چی ؟
تو این فرصت کم موندم
چه کتابایی چه درسایی رو باید بخونیم؟
این استرسو چیکار کنم؟
بعضیا برای کاهش استرس استفاده از ترامادول رو پیشنهاد کردند ... ی بار استفاده کردم جواب داد ولی اعتیاد داره... بیخیال شدم ...
کسی ازین دفتر های برنامه ریزی نداره؟
اگه جزوه مفید دارین ... البته قابل خوندن باشه ... آخه دنیا جزوه pdf دارم ولی نمیشه خوند
رفرنس ها رو باید خوند یا نه؟
و...

:cry::cry::cry::cry:
اگه راهنمایی کنین ممنون میشم
sajjads2007@yahoo.com

سلام دوست عزيز به قول خودتون ترمادول راحل نيست برو اول طراحان سوال رو پيدا كن كه معمولا استاد دانشگاه صنعت نفت و وامير كبير وشريف اند كتاب ها عادل زاده خيلي خوبن خيلي ميتونه كمكت كنه. دوفازي ميخواي دكتر وطني ..حفاري رو ميخواي جزوه برادران و كتاب اپلودو مخزن هاو... كتاب طارق احمد و كتاب كرفت بسيار ميتونه كمكت كنه اميدوارم تونسته باشم يه راهنمايي كوچيكي كرده باشم

saeede70

عضو
ترامادول!!!!!!!!!!!!!!!!
عجب!!!!!!
کنکور نفت اصلا چیز سختی نیست،اگه استرس نداشته باشی با سه ماه خوندن به راحتی قبول میشی.
الان شروع کردید؟؟؟چیزی روخونیدن؟چقدر خوندید؟

واسه تابستون بهتره ریاضیا رو بخونید+زمین(خلاصه برداری ،حفظ کردن لازم نیست)+خواص سنگ وسیال وحفاری ومخزن
زمین وریاضی روحتما تابستون تموم کنید ولی اختصاصیا رو نرسیدید تموم شه اشکال نداره
ریاضی به نظر من ریاضی 1 و معادلات کافیه اگه رسیدید ریاضی 2 روهم بخونید---->از رو کتابای پوران بخونید خوبه
زمینا روهم راهیان ارشد خ خوب و جامعه ولی اونا رو بزارید در طول سال
زمین نفت الان کتاب دکتر رضایی رو بخونید
زمین ساختمانی هم جزوه دکتر(خانم) رضایی دانشگاه آزاد عالیه البته کنارش کتاب مدنی هم داشته باشید که یه نگاهی بهش بندازید.

آخرین ویرایش:

sajjadsjon

عضو جدید
ترامادول!!!!!!!!!!!!!!!!
عجب!!!!!!
کنکور نفت اصلا چیز سختی نیست،اگه استرس نداشته باشی با سه ماه خوندن به راحتی قبول میشی.
الان شروع کردید؟؟؟چیزی روخونیدن؟چقدر خوندید؟

واسه تابستون بهتره ریاضیا رو بخونید+زمین(خلاصه برداری ،حفظ کردن لازم نیست)+خواص سنگ وسیال وحفاری ومخزن
زمین وریاضی روحتما تابستون تموم کنید ولی اختصاصیا رو نرسیدید تموم شه اشکال نداره
ریاضی به نظر من ریاضی 1 و معادلات کافیه اگه رسیدید ریاضی 2 روهم بخونید---->از رو کتابای پوران بخونید خوبه
زمینا روهم راهیان ارشد خ خوب و جامعه ولی اونا رو بزارید در طول سال
زمین نفت الان کتاب دکتر رضایی رو بخونید
زمین ساختمانی هم جزوه دکتر(خانم) رضایی دانشگاه آزاد عالیه البته کنارش کتاب مدنی هم داشته باشید که یه نگاهی بهش بندازید.

T-DOL رو یبار برای درسخوندن و امتحان دادن ... امتحان کن بعد تعجب کن
حالا بیخیال ... اینو یکی تجویز کرد منم یبار امتحان کردمو و جواب داد ولی دیگه از ترس اعتیاد دورشو خط کشیدم
گفتن خودندش آسونه ولی فکرشو کردین چقدر مطلبه؟

درصدای بچه های کنکور رو نگا کردم . با توجه به مطالعه سنگین ریاضیات .. همه درصدا پایین بود!!!
ی سوال .. برای حفاری بهره برداری دروس مخزن لازمه ... یعنی کتابای کرفت ... طارق احمد ... و ...
برای خواص سنگ امیکس حوبه؟ البته ترجمش؟
.
.
.
یکی از مشکلات ما زبانه که دو کلمه دوایی هم بلد نیستم

حفاری و گل و سیمان چی؟
من گرایشم بهره برداریه ... دروس حفاری 2 گل سیمان ندارم ...
خوده بهره برداری باید چی بخونم ؟
...
روزی چن ساعت مطالعه خوبه
بزارید به حساب رتبه یک شدن ... شاید شدیم!!!
در کل هر چی میدونی لطف کنید ممنون میشم
با تشکر
مهندس سین

saeede70

عضو
مظالبش زیاد نیست،اگه برنامه ریزی درست داشته باشی!!!!
ریاضی 20 دقیقه وقته و 20 تا سوال---->>>خوندن 4 تاکتاب اصلا نمیصرفه
طارق احمد و آمیکس خوبن ولی به نظرمن واسه خواص سنگ جزوه غصنفری روبخونی کافیه
البته خود من فقط گرامی وراهیان نفت خوندم 61 زدم
البته اگه میخوای واسه 1 بخونی که نباید حرفای منو گوش کنی
من خودم واسه 40-50 به پایین میخوندم 22 شدم!!!
ولی درکل نظرمن:
سنگ: ج دکترگرامی خوبه ولی غضنفری کاملتره
سیال:ج دکتر هلالی +نگاهی گذرا به جزوه گرامی (امسال گرامی طراح دوتا از سوالای سیال بود)
حفاری:کتاب راهیان نفت مهندسی حفاری(نه مخزن)درسنامه حفاری خیلی کاملی داره ک همه مطالب رو پوشش میده.جزوه هم جزوه دکترهاشمی خیلی خوبه البته باید جزوه دستنویسش روداشته باشی.
سوالای حفاری و ول تست امسال کاملا شبیه HWهای پارسالش بود
واسه حفاری جزوه جمشیدی هم بد نیست ولی اگه راهیان نفت حفاری داشته باشی خیلی بهتره

بهره:امسال که طراح فک کنم دکتر پورافشاری بوده ولی جزوش خیلی حجیمه!! ولی وقت کنی بخونی خ خوبه
من خودم کتاب کاوه ابراهیم زاده رو خوندم منهای فرمولاش +جزوه خلاصه دکتر شهیدی
دوتاش خوبن.کتاب کاوه ابراهیم زاده منبعش با جزوه پورافشاری یکیه فقط یه سری مطالبش ناقصه چون میگید زبانتون ضعیفه و این کتاب فارسی بهتره بخونیدش بعد برید سراغ پورافشاری
مخزن1 هم که جزوه دکتر هلالی کافیه ولی واسه تسلط بیشتر ترجمه تارکه یه نگاه بندازید(کتاب تارک اشتباه زیاد داره)

ممکنه امسال منابع عوض بشه و کنکور بهره هم از حفاری جدابشه
ولی اگه جدانشدن و گل وسیمانم توی کنکور اومد همون درسنامه راهیان نفت خوبه ولی اینو از بچه هایی که کنکور حفاری دادن باید بپرسی

روزی چندساعت خوندنش هم بستگی به خودتون داره
فقط زیادی خودتون رو خسته نکنید،هرچی تونستید وقت بذارید
درکل با روزی 5 تا 6 ساعت خوندن مفید میتونید رتبه خوبی بیارید

saeede70

عضو
یه نکته دیگه اینکه هم زمان با خوندن درسا حتما تستا رو هم یه نگاه کنید که ببینید از چه مطالبی بیشتر میاد از چه چیزایی نمیاد
مطلب اضافی نخونید که وقتتون هدر بره

این دوتا وبلاگ رو هم همیشه چک کنید:
rahian-naft.blogfa.com
iran-oil.blogfa.com

sajjadsjon

عضو جدید
سلام
خیلی ممنون از راهنماییت
حال دادی
ولی...
خواص سنگ جزوه غضنفری
جزوه دکتر گرامی
ج سیال دکتر هلالی+ گرامی
جزوه دکتر هاشمی
جزوه جمشیدی
جزوه پور افشاری
کلا هرچی جزوه هست یا ندارم یا pdf دارمم که اصلا خوانا نیستن
باید کجا دنبالشون بگردم؟...؟

mrcementer

عضو جدید
سلام
برادر عزیز با یه سرچ ساده گوگل ، ارشد حفاری و یا منابع ارشد مهندسی نفت ویا راهیان ارشد به نتیجه مزسی.
موفق باشیم

asadimehdi

عضو جدید
سلام به همه.;)
دانشجوی ترم 8 علوم تحقیقاتم میخوام برای کنکور سراسری حسابی درس بخونم دنبال یه موسسه خوب میگردم که کلاس برم ...
جمعه رفتم کلاس رایگان ریاضی 1و2 یه موسسه ای که اسمش نپتا بود.ریاضی که خیلی خوب بود.مشاوره اش با یکی از قبولی های نفت شریفه اطلاعاتش درمورد طراح های کنکور و سوالا خیلی بهم کمک کرد.اصلا فکر نمیکردم وضعیت ظرفیت ها انقدر خوب شده باشه کلی روحیه گرفتم :D:Dبرای قبولی تهران.
از بقیه موسسه ها اگه کسی سراغ داره بگه لطفا؟؟؟؟؟؟؟

حسین72

عضو جدید
سلام اقایsaeed70 من دانشجوی نفت گرایش بهره برداری هستم ترم4 دانشگاه ازاد و دنبال این هستم هر طور شده ارشد یه دانشگاه دولتی خوب با یه رتبه خیلی خوب بیارم .دنبال یه دوست برای مشاوره هستم اگر امکانش هست ومزاحمتون نمیشم ادرس ایمیلتون رو بهم بدید البته بازم میگم اگه براتون ایجاد مزاحمت نمیکنه

حسین72

عضو جدید
سلام اقایsaeed70 من دانشجوی نفت گرایش بهره برداری هستم ترم4 دانشگاه ازاد و دنبال این هستم هر طور شده ارشد یه دانشگاه دولتی خوب با یه رتبه خیلی خوب بیارم .دنبال یه دوست برای مشاوره هستم اگر امکانش هست ومزاحمتون نمیشم ادرس ایمیلتون رو بهم بدید البته بازم میگم اگه براتون ایجاد مزاحمت نمیکنه
البته اگه دوستان دیگه هم میتونن بهم کمک کنن بهم خبربدن لطفا

babi_121

عضو جدید
سلام به همه.;)
دانشجوی ترم 8 علوم تحقیقاتم میخوام برای کنکور سراسری حسابی درس بخونم دنبال یه موسسه خوب میگردم که کلاس برم ...
جمعه رفتم کلاس رایگان ریاضی 1و2 یه موسسه ای که اسمش نپتا بود.ریاضی که خیلی خوب بود.مشاوره اش با یکی از قبولی های نفت شریفه اطلاعاتش درمورد طراح های کنکور و سوالا خیلی بهم کمک کرد.اصلا فکر نمیکردم وضعیت ظرفیت ها انقدر خوب شده باشه کلی روحیه گرفتم :D:Dبرای قبولی تهران.
از بقیه موسسه ها اگه کسی سراغ داره بگه لطفا؟؟؟؟؟؟؟

دوست عزیز، موسسه راهیان نفت دیگه شناخته شده است که
رتبه ی یک هر سه گرایش امسال (من هم یکیشون هستم) و رتبه های برتر سال های قبل دارن همکاری میکنند هم برای طراحی تست آزمون های آزمایش، هم واسه تالیف کتاب ،هم برای مشاوره و هم برای برگذاری کلاس های تخصصی
بعید میدونم کسی دیگه مدرسان یا ماهان یا جاهای دیگه شرکت کنه

asadimehdi

عضو جدید
نفر اول علوم تحقیقات با معدل17 از راهیان نفت نتیجه نگرفته مشخصه موسسه خوبی نیست تا جایی که من دیدم فقط بخاطر کتابها معروف شده و دوره هاش با هزینه های بالا خروجی قابل قبولی نداره .قبولی هاهمه بچه هایی با پایه های قوی بودن نه از دانشگاه آزاد.شما رو نمیدونم ولی رتبه های برتر که از شریف هستن لیسانس اونجا بودن ارشد هم راحت اونجا قبول میشن مهم اینه یه نفر از آزاد بتونه روزانه تهران قبول بشه:)

saeede70

عضو
نفر اول علوم تحقیقات با معدل17 از راهیان نفت نتیجه نگرفته مشخصه موسسه خوبی نیست تا جایی که من دیدم فقط بخاطر کتابها معروف شده و دوره هاش با هزینه های بالا خروجی قابل قبولی نداره .قبولی هاهمه بچه هایی با پایه های قوی بودن نه از دانشگاه آزاد.شما رو نمیدونم ولی رتبه های برتر که از شریف هستن لیسانس اونجا بودن ارشد هم راحت اونجا قبول میشن مهم اینه یه نفر از آزاد بتونه روزانه تهران قبول بشه:)

رتبه های برتر از صنعت نفتن نه شریف!!!!!

babi_121

عضو جدید

دوست عزیز، دیگه بهتر از رتبه های برتر کسی می تونه مدرس باشه؟!
من که شیراز هستم رتبه های 1 تا 10 از نظر معدل رتبه ی زیر 50 نیاوردن ولی 8 نفر دیگه که معدل خوبی هم نداشتن زیر 30 شدن، این که دلیل نمیشه هرکی خرخون باشه بتونه نتیجه بگیره یه کم هم آی کیو لازمه، همه چی هم به کلاس نیست، طرف خودش هم باید زحمت بکشه که مطمئنا فرد مورد نظر شما یا زحمت کمتری نسبت به بقیه کشیده.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

asadimehdi

عضو جدید
چند تا رتبه خوب دیدم نه شریف بود نه صنعت نفت،دانشگاه ازادی بودن به این نتیجه رسیدم از الان خوب بخونم میتونم تهران روزانه قبول شم.:huh:به همه برو بچ کنکوری توصیه میکنم با یه مشاور خوب حرف بزنید که ازهمه چم و خم کنکور خبر داشته باشه.مدل درس خوندنتون تغییر میکنه:book:.مشاوره ماهان که اصلا به درد نمیخورد.رتبه برتری که نتونه درست برنامه ریزی کنه یا ندونه تمرکز سوالا چجوریه هم کمکی نمیکنه:w10: نپتا مشاوره اش با رتبه های برتر کنکوره ولی خیلی باحالن.کاملا آمار کنکور نفتو در آوردن

سعید جوادی

عضو جدید
مظالبش زیاد نیست،اگه برنامه ریزی درست داشته باشی!!!!
ریاضی 20 دقیقه وقته و 20 تا سوال---->>>خوندن 4 تاکتاب اصلا نمیصرفه
طارق احمد و آمیکس خوبن ولی به نظرمن واسه خواص سنگ جزوه غصنفری روبخونی کافیه
البته خود من فقط گرامی وراهیان نفت خوندم 61 زدم
البته اگه میخوای واسه 1 بخونی که نباید حرفای منو گوش کنی
من خودم واسه 40-50 به پایین میخوندم 22 شدم!!!
ولی درکل نظرمن:
سنگ: ج دکترگرامی خوبه ولی غضنفری کاملتره
سیال:ج دکتر هلالی +نگاهی گذرا به جزوه گرامی (امسال گرامی طراح دوتا از سوالای سیال بود)
حفاری:کتاب راهیان نفت مهندسی حفاری(نه مخزن)درسنامه حفاری خیلی کاملی داره ک همه مطالب رو پوشش میده.جزوه هم جزوه دکترهاشمی خیلی خوبه البته باید جزوه دستنویسش روداشته باشی.
سوالای حفاری و ول تست امسال کاملا شبیه HWهای پارسالش بود
واسه حفاری جزوه جمشیدی هم بد نیست ولی اگه راهیان نفت حفاری داشته باشی خیلی بهتره

بهره:امسال که طراح فک کنم دکتر پورافشاری بوده ولی جزوش خیلی حجیمه!! ولی وقت کنی بخونی خ خوبه
من خودم کتاب کاوه ابراهیم زاده رو خوندم منهای فرمولاش +جزوه خلاصه دکتر شهیدی
دوتاش خوبن.کتاب کاوه ابراهیم زاده منبعش با جزوه پورافشاری یکیه فقط یه سری مطالبش ناقصه چون میگید زبانتون ضعیفه و این کتاب فارسی بهتره بخونیدش بعد برید سراغ پورافشاری
مخزن1 هم که جزوه دکتر هلالی کافیه ولی واسه تسلط بیشتر ترجمه تارکه یه نگاه بندازید(کتاب تارک اشتباه زیاد داره)

ممکنه امسال منابع عوض بشه و کنکور بهره هم از حفاری جدابشه
ولی اگه جدانشدن و گل وسیمانم توی کنکور اومد همون درسنامه راهیان نفت خوبه ولی اینو از بچه هایی که کنکور حفاری دادن باید بپرسی

روزی چندساعت خوندنش هم بستگی به خودتون داره
فقط زیادی خودتون رو خسته نکنید،هرچی تونستید وقت بذارید
درکل با روزی 5 تا 6 ساعت خوندن مفید میتونید رتبه خوبی بیارید

سلام مهندس ممنون از راهنمایی های خوبت . حرفات امیدوار کننده بود.من تا الان سنگ و سیال رو خوندم. ریاضی و مخزن هم دارم میخونم اما نمیدونم چرا همش این استرس رو دارم که وقت کم میارم.اگه راهنمایی کنی ممنون میشم.
تست های کنکور سال های قبل خیلی کمه چطوری ازشون استفاده بهینه کنم؟
اگر در مورد جزوه لاگ و تست هم راهنمایی کنید ممنون میشم
در مورد زمین شناسی چطور؟ تست های رسوب شناسی چطوره؟

pooya.wushu

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همگی.
دوستان بنده میخوام رشته شناورمو نفت بزنم به نظرتون امکان قبولی دارم؟؟؟
مهندسی شیمیم خودم

سلام
اینکه اگه بخاد مثه امسال باشه رشته حفاری مثله سابق نیست و سخت تر مخزن شده کنکورش
چه جور اطلاعی میخای؟

بالا