ارشد 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mohammad.md

عضو جدید
من آنچنان به حرف بقیه در مورد کتاب ها گوش نکردم . شرایط شماih رو نمیدونم شاید بهتر باشه از همینایی که بچه ها معرفی کردن تو همین تاپیکا استفاده کنین . یادمه رفتم نمایشگاه همه رو سر 1 ساعت گرفتم و برگشتم از هیچ کس مشاوره نخواستم فرمت کتابو که نگاه کنین می فهمین به کارتون میاد یا نه و .

مقاومت / انتقال / معادلات / ریاضی 1و2 / ریاضی مهندسی / سیالات /دینامیک/ارتعاشات/ کنترل/ طراحی >> مدرسان
ترمو / طراحی اجزا / دینامیک ماشین >> راهیان
و مجموعه سوالات .

بعدش این که یه جورایی از کتاب تست ها و خلاصه هاشون متنفر بودم ازین که بی مقدمه فرمول میزاشتن جلومون اصلن خوشم نمیومد . اینه که خیلی از درسا رو تا حدی از رفرنس ها خوندم . مخصوصا ترمو و سیالات . برا ریاضی هم لکچر های دانشگاه ام آی تی فوق العاده و جذاب بود .

حجم تست های ریاضیات و ترمو و انتقال نسبتا زیاده ، مونده نکته بینی و زمان سنجی تون که چه طور مدیریت کنین اینارو .

اگه بخواین همینارو با قیمت کاملا مناسب و دانشجویی میدم بهتون خلاصه میخوام یه جوری راحت بشم از دست اینا . (اگه تهران هستین ، خواستین تو صفحه ام پیام بزارین یا پیام خصوصی)
نت های خودم هم هست که مخصوصا گروه سیالاتش خیلی چیز خوبیه (فقط برای ایده برداری و کپی)

در نهایت بگم خیلی به خودتون سخت نگیرین ، زیاد تو این تاپیکا نچرخین چیز زیادی نصیبتون نمیشه ، گرچه کلی وقت هست برای درس خوندن ولی اینکه هی یه گوشه ذهنتون این هست که اینجا رو چک کنین خیلی بده ، سر رفتن به آزمون هم خودتون درگیر اسم موسسه ها نکنین باور کنین آنچنان فرقی نمیکنن حساسیت الکی به خرج ندین .
در آخر بگم خیلیا هستن که اصلا ازین جزوه های نایی و شریعت پناهی و پوران که میگین اصلا استفاده نکردن و حتی اسمشونم نشنیدن و موفق شدن، اکثر این جزوه ها یه سری مفاهیم تکراری رو با بیان های مختلف میگن و هیچ چیز جدیدی تو اینا پیدا نمیکنین . فقط باید با توکل شروع کنین .

شما چون دروس كارشناسي رو خوب خوندين ديگه واستون پوران و مدرسان و ... فرق نميكنه با زدن چندتا تست و مرور كتاب اي رفرنس همه چي دستتون ميادولي ما منظورم خودمم بايد حتما براي مثال مقاومت نايي بخونم تا دستم بياد چطور تست مقاومت بزنم و كلا با منبع خوب خوب تست ميزنم.يه تغيير كوچيك تو سبك سوالا نمونه اش رياضي امسال باعث ميشه يه درسو كه براي 40 50 درصد برنامه ريزي كري ميشه 20 درصد.

mohammad.md

عضو جدید
راجع به مهندسي من كتاب دكتر نيكوكار رو داشتم خيلي كامل و مفيد بود البته متاسفانه وقت نكردم قسمت معادلات با مشتقات جزيي رو بخونم امسالم كه دستشون درد نكنه 3 4 تا تست از اين بخش اومده بود دمشون گرم اجرشون با آقا عزرائيل!!!
راجع به طراحيم من جزوه پارسه رو داشتم بد نبود ولي از چندتا شاگرد اول جامدات پرسيدم كتاب راهيان رو پيشنهاد كردن البته ميگن جزوه شريعت پناهيم خوبه اونو نديدم هنوز
واي ... اصلا فكرشو نميكردم بخوام دوباره شورع كنم واسه جمع كردن جزوه و كتاب و اين حرفا
امان از اين روزگار "آدم از فرداش خبر نداره:warn:
راستي دوستاني مثل من كه از تاپيك ارشد 91 به اينجا كوچ كردن يه سوال داشتم:
به نظر شما واسه باكس هايي كه سال گذشته مطالعه قوي شده تست زدن كافي نيست يا حتما دوباره بايد يه كتاب جديد خريد؟
مثلا من خودم كتاب هاي ماهان رياضي رو داشتم يعني برم دوباره كتاب آقاسي رو بخرم بهتر نيست فقط كتاب تست بخرم؟:w20:

اقا ايمان من سال پيش گروه رياضي رو خونده بودم امسالم كه از مهر شروع كردم درسته رياضي يادم رفته بود ولي با يه مرور همه چي يادم اومد.شما نگران نباش الان وضعت نسبت به بچه هاي كه تازه شروع كردن خيلي خوبه.

اينم ريز منابعي كه من استفاده كردم واسه ارشد :

رياضي 1:نيكوكار+پوران ر
رياضي2:پارسه
معادلان:پوران البته بعضي ها كه گاج خونده بودن ميگفتم خيلي خوبه
مهندسي:پارسه

سيالات:راهيان
انتقال:پوران خوبه و راهيانم خوندم اوندم متوسط بود

استاتيك:جزوه نايي عالي بود الان ميگن كتابشم اومده
طراحي:راهيان تك جلدي+پارسه پارسه خوب بود ولي راهيان تك جلدي واقعا حالمو از طراحي بهم زد. الان ميگن راهيان يه دوجلدي داده ميگن خوبه.
مقاومت:نايي عالي البته همه نايي نيست تستاي تكميليش و بعضي از قسمتاش بدرد مكانيك نميخوره تقريبا 30 40 %مطالب نايي واسه كنكور ارشد مكانيك كافيه.

كنترل:ارياز
ديناميك ماشين راهيان+كتاب نارنجي رنگ پوران فقط تست
ارتعاشات:پوران البته فقط سه فصل اولش مهمه
ديناميك:فقط تست اي مريام

اينا رو فقط خوندم دليل نميشه بهترين باشن .

آخرین ویرایش:

newuser

عضو جدید
راجع به مهندسي من كتاب دكتر نيكوكار رو داشتم خيلي كامل و مفيد بود البته متاسفانه وقت نكردم قسمت معادلات با مشتقات جزيي رو بخونم امسالم كه دستشون درد نكنه 3 4 تا تست از اين بخش اومده بود دمشون گرم اجرشون با آقا عزرائيل!!!
راجع به طراحيم من جزوه پارسه رو داشتم بد نبود ولي از چندتا شاگرد اول جامدات پرسيدم كتاب راهيان رو پيشنهاد كردن البته ميگن جزوه شريعت پناهيم خوبه اونو نديدم هنوز
واي ... اصلا فكرشو نميكردم بخوام دوباره شورع كنم واسه جمع كردن جزوه و كتاب و اين حرفا
امان از اين روزگار "آدم از فرداش خبر نداره:warn:
راستي دوستاني مثل من كه از تاپيك ارشد 91 به اينجا كوچ كردن يه سوال داشتم:
به نظر شما واسه باكس هايي كه سال گذشته مطالعه قوي شده تست زدن كافي نيست يا حتما دوباره بايد يه كتاب جديد خريد؟
مثلا من خودم كتاب هاي ماهان رياضي رو داشتم يعني برم دوباره كتاب آقاسي رو بخرم بهتر نيست فقط كتاب تست بخرم؟:w20:

آره بهتره که فقط تست زیاد بزنین اگه یک بار کنکور دادین!
منم همین کارو میکنم

aydogan

عضو جدید
میشه در کنکور سراسری ارشد 3بار بصورت آزماشی شرکت کرد؟
یعنی محدودیت شرکت بصورت آزمایشی وجود داره یا نه؟:confused:

daneshju.m

عضو جدید
ما هم کوچ کردیم ، اومدیم این تاپیک ، ای بابا ، خدا نخواست دیگه :(
انشالله سال دیگه همگی 2 رقمی :)
خب بچه ها برنامتون چه جوریه واسه خوندن ؟ دوستانی که پارسال خونده بودن ، واسه تابستون ، می خواید چه جوری بخونید ؟ درسایی که قوی بودید رو تکرار می کنید ، ضعیف ها رو میزارید واسه مهر به بعد یا برعکس ؟

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
ما هم کوچ کردیم ، اومدیم این تاپیک ، ای بابا ، خدا نخواست دیگه :(
انشالله سال دیگه همگی 2 رقمی :)
خب بچه ها برنامتون چه جوریه واسه خوندن ؟ دوستانی که پارسال خونده بودن ، واسه تابستون ، می خواید چه جوری بخونید ؟ درسایی که قوی بودید رو تکرار می کنید ، ضعیف ها رو میزارید واسه مهر به بعد یا برعکس ؟
خوش اومدي ما هم ا زدسته كوچي ها هستيم . از اين دوستان كوچي تو اين تاپيك زياد به چشم مياد مخصوصا ساختياي عزيز!!!
من خودم ساختي بودم خيلي تلاش كردم ولي روزگار نامرد نخواست نتيجشو ببينم
من از تابستون به طور قوي شروع ميكنم بعد از امتحانات پايان ترم دانشگاه ترم آخرم
امسال زدم به سيم آخر و تصميم
گرفتم همه باكس هاي مكانيكو بخونم. تابستونو سيالاتي ميخونم كه راحت تره به علاوه مرور و تست رياضي و جامدات از مهرهم مي رم سركلاساي ديناميك دانشگاه مون و ديناميك ها رو تا آخر آذر تموم ميكنم يك دوماه آخرم ساختو مرور ميكنم چون امسال 6 ماه تما م ساخت خوندم ولي خيري ازش نديدم
ان شالله همه بچه اي تاپيك 92 ازجمله كوچ كنندگان محترم نتيجه هاي درخشاني بگيريم و سال ديگه اين موقع مجبور نشيم به تاپيك 93 كوچ كنيم !!:biggrin:

amin-mir

عضو جدید
مهندسین گرامی کسی که رو دروس ساخت تسلط داشته باشه و یا درصد بالایی زده باشه تو کنکور امسال یا سال های قبل ممکنه یه منبع خوب و مفید برای مدیریت تولید و یه کتاب خوب برای هیدرولیک (یا جزوه ای که بشه گیر آورد) معرفی کنه ؟
با تشکر :)

newuser

عضو جدید
بچه ها شما که کوچ کردین اینجا رتبه هاتون چند بوده؟
من 1700 تبدیل اوردم کلا انتخاب رشته هم نکردم!
امسال دیگه باید خوب بخونم
اینجا کیا تبدیل میخوان شرکت کنند؟

godman2010

عضو جدید
انشالله ...
برنامه شما چیه واسه تابستون ؟

انشالله از 15 تیر که امتحانام تموم شه.جدی شروع میکنم
من سال قبل متاسفانه شاخه دینامیک رو نخوندم که ازش سوال اسون دادن.....
امسال هممون باید جبران کنیم
شما بچه کجایید؟؟؟

mojtaba_mbs

عضو جدید
بنده از امروز صبح استارت رو زدم! ریاضی عمومی بعد هم خوابیدم تااااااااا ناهار!

استارت زدین ؟؟؟؟؟:surprised:
من نمی فهمم !!!!:confused:
شما که با اون رتبه 100% قبولی ;)
چرا دوباره میخوای بخونی؟؟؟؟
نکنه میخوای بیای جای ما را بگیری؟؟؟؟:w00: :w39:
اگه یه بار دیگه اینجا پیدات بشه من و میدونم و تو:w02:
برو به فکر دانشگاه جدیدت باش:w23:

شوخی کردما
بهمون سر بزنی خوشحال میشیم

aydogan

عضو جدید
یه سوال:
چرا تنش برشی لازم برای تغییر شکل پلاستیک یک قطعه ی فلزی 100تا1000برابر در حالت واقعی کم تر از حالت تئوری است؟

daneshju.m

عضو جدید

منم تبدیل می خوام شرکت کنم ، امسال اصلا انتخاب رشته نکردم ، من باکس دینامیک رو خیلی نخونده بودم ، الان که می خوام دوباره شروع کنم ، گیجم ، نمی دونم توی تابستون و مهر چه جوری برنامه ریزی کنم ؟!!!!
به نظرم یکی از عواملی که پارسال نتونستم اونجوری که می خواستم بخونم ، این بود که برنامه ریزی درستی نداشتم ، نمی خوام امسال دیگه این اشتباه رو داشته باشم ...

newuser

عضو جدید
منم تبدیل می خوام شرکت کنم ، امسال اصلا انتخاب رشته نکردم ، من باکس دینامیک رو خیلی نخونده بودم ، الان که می خوام دوباره شروع کنم ، گیجم ، نمی دونم توی تابستون و مهر چه جوری برنامه ریزی کنم ؟!!!!
به نظرم یکی از عواملی که پارسال نتونستم اونجوری که می خواستم بخونم ، این بود که برنامه ریزی درستی نداشتم ، نمی خوام امسال دیگه این اشتباه رو داشته باشم ...

مطمئنا شما بیشتر درسا رو پارسال خوندین دیگه برای کنکور؟
چون تعداد درسایی که نخوندین کمه اول اونا رو بخونین (تا نزدیک مهر) تموم که کردین با خیال راحت شروع کنین به تست زدن و به طور متناوب از همه درسا تست بزنین.از سر مهر تا اول بهمن که باید جمع بندی و مرور رو شروع کنین 4 ماه وقت برای تست زدن هست که به نظرم کافیه :smile:

من خودم درس های دینامیک و دینامیک ماشین و ریاضی مهندسی و کنترل رو نخونده بودم و 2 3 روزه شروع کردم ریاضی مهندسی رو دارم میخونم.بعد هم اون سه تای دیگه و سعی میکنم اگه بشه تا اول شهریور تمومشون کنم

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
مهندسین گرامی کسی که رو دروس ساخت تسلط داشته باشه و یا درصد بالایی زده باشه تو کنکور امسال یا سال های قبل ممکنه یه منبع خوب و مفید برای مدیریت تولید و یه کتاب خوب برای هیدرولیک (یا جزوه ای که بشه گیر آورد) معرفی کنه ؟
با تشکر :)

والا من به عنوان يه ساختي ناكام ولي پرتلاش بايد خدمتتون عرض كنم واسه مدريت توليد بهترين منبع كتاب هايده متقي هستش فقط يكم سنگين ميزنه از دور!!!
واسه هيدروليكم كتاب چند تا هست مثل كتاب دكترررضاعي كتاب دكتر مدينه و كتاب آقي رستمي ولي به نظرم واسه هيدروليك كتاب بخونيد بهتره چون جزوات معمولا قروقاطيه چون مدارت هيدروليك رسمش حوصله خاصي ميخاد متاسفانه
موفق باشيم!!!;)

amin-mir

عضو جدید
والا من به عنوان يه ساختي ناكام ولي پرتلاش بايد خدمتتون عرض كنم واسه مدريت توليد بهترين منبع كتاب هايده متقي هستش فقط يكم سنگين ميزنه از دور!!!
واسه هيدروليكم كتاب چند تا هست مثل كتاب دكترررضاعي كتاب دكتر مدينه و كتاب آقي رستمي ولي به نظرم واسه هيدروليك كتاب بخونيد بهتره چون جزوات معمولا قروقاطيه چون مدارت هيدروليك رسمش حوصله خاصي ميخاد متاسفانه
موفق باشيم!!!;)

ممنون
کتاب خانم هایده متقی به همین اسم مدیریت تولید هست یا ؟

مکاترونیک8282

عضو جدید
استارت زدین ؟؟؟؟؟:surprised:
من نمی فهمم !!!!:confused:
شما که با اون رتبه 100% قبولی ;)
چرا دوباره میخوای بخونی؟؟؟؟
نکنه میخوای بیای جای ما را بگیری؟؟؟؟:w00: :w39:
اگه یه بار دیگه اینجا پیدات بشه من و میدونم و تو:w02:
برو به فکر دانشگاه جدیدت باش:w23:

شوخی کردما
بهمون سر بزنی خوشحال میشیم

آخه خودم انقدر مطمئن نیستم!:D
هستیم دور هم :smile:
ولی بچه ها تا داغ هستین شروع کنین واقعا با 5 ماه نمیشه نتیجه گرفت دیگه.

مکاترونیک8282

عضو جدید
یه پیشنهاد!
بچه ها دفتر برنامه ریزی تهیه کنین، اینجوری هم واسه افزایش ساعت مطالعه انگیزه پیدا می کنین، هم دستتون میاد عینا که چقدر از چی خوندین.
من که می خرم.
( اصلا هم برای دفتر برنامه ریزی به روش قلمچی تبلیغ نمی کنم!)

مکاترونیک8282

عضو جدید

منم تبدیل
ولی به توصیه یکی از دوستان همه درس ها رو یکسان می خوام بخونم.

daneshju.m

عضو جدید
مطمئنا شما بیشتر درسا رو پارسال خوندین دیگه برای کنکور؟
چون تعداد درسایی که نخوندین کمه اول اونا رو بخونین (تا نزدیک مهر) تموم که کردین با خیال راحت شروع کنین به تست زدن و به طور متناوب از همه درسا تست بزنین.از سر مهر تا اول بهمن که باید جمع بندی و مرور رو شروع کنین 4 ماه وقت برای تست زدن هست که به نظرم کافیه :smile:

من خودم درس های دینامیک و دینامیک ماشین و ریاضی مهندسی و کنترل رو نخونده بودم و 2 3 روزه شروع کردم ریاضی مهندسی رو دارم میخونم.بعد هم اون سه تای دیگه و سعی میکنم اگه بشه تا اول شهریور تمومشون کنم

خیلی ممنون
از نظر خوندن که آره ، فقط ریاضی مهندسی و دینامیک رو اصلا نخونده بودم ، توی دروس مقاومت و ارتعاشات و دینامیک ماشین هم ضعف دارم ، بقیه رو در حد متوسط رو به بالا تسلط داشتم .
به نظرتون تک درس بخونم تموم کنم ، بعد برم سراغ درس دیگه ، یا چند درس رو با هم بخونم بهتره ؟
ببخشید انقدر با جزییات می پرسم ، می خوام قبل از اینکه شروع کنم ، یه برنامه درست و دقیق داشته باشم .

به همه دوستانی که امسال ، برای بار اول کنکور میدن ، میگم که قبل از شروع حتما یه برنامه ریزی خوب و درست و منطقی با توجه به شرایطتون داشته باشید و بعد از شروع هم ، دیگه اصلا تغییرش ندید .

من پارسال همه کتابها و منابع خوب رو با کلی دردسر پیدا کردم و از روی اونها خوندم ، اما چون برنامه ریزی درستی نداشتم ، موفق نشدم ، پس روی انتخاب منابع خیلی حساس نباشید .

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا