ارشد 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببین مهندس من قبلا هم توضیح دادم. هرساله سنجش رتبه ها با توجه به عواملی از جمله سختی و آسونی سوالا و همچنین تعداد دوستان طراحی و تبدیلیه که بین ساختیا قرار میگیره. این اطلاعاتی که شما دادید این حرفو تصددیق میکنه که سالی که رتبه 19 درصد ساختش 54 بوده درواقع رتبه اصلیش توی ساخت 3 یا 4 بوده ولی چون دوستان طراحی و تبدیل بین ساختیا زیاد بودن باعث شده رتبش ظاهرا بالا بیادو رتبه 19 ساخت امسال رتبه تقریبا واقعی رو نشون میده یا مثلا اون قیای 90 با 92 هم همونطور.با ساخت 62 سال 90رتبش شده 33 در حالیکه در 92 با درصد 54 شده 11 . این یعنی رتبه ها امسال به شدت واقعی شده این یکی از دلایلش شاید سخت بودن تست های سیالات و دینامیک بوده باشه که دوستان سیالاتی و جامداتی بین ساختیا کمتر شد. این موضوع به حدی شدت داره که من که رتبم 11 شده شک دارم که انتخاب اولم یعنی امیرکبیر رو بیارم حالا بقیه که فبها. به نظرمن اوضاع امسال واسه ساختیا عجیب تر از اونیکه فکر میکنن. من نظرم اینه تا 300 یا 400 قبولی روزانه داشته باشیم.
راجع به مالک اشتر هم این قضیه مستثنی نیست و میتونید کاملا متوجه این موضوع بشید.
موفق باشید;)
ایمان،واسه طراحی و تبدیل که رقابت مثل ساخیا سخت و فشرده نیست که؟؟؟؟تقریبا مثل رتبه های سال قبل دیگه!!!منظورم تو شهرستان

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
ایمان،واسه طراحی و تبدیل که رقابت مثل ساخیا سخت و فشرده نیست که؟؟؟؟تقریبا مثل رتبه های سال قبل دیگه!!!منظورم تو شهرستان
بله تقریبا تو گرایش های دیگه ثابت میمونه ولی بازهم بسته به سختی و آسونی وظرفیت ها تغییرمیکنه ولی واسه شهرستان زیاد تفاوتی نداره

ali_bigbang

عضو جدید
سلام دوستان اگه میشه جواب بدین . من اگه نمره انتخاب 8 رو بیارم حتی اگه مصاحبه مالک قبول شم که مثلا اانتخاب 15 هست در نهایت کودوم پذیرفته میشیم

lanner

عضو جدید
ببین مهندس من قبلا هم توضیح دادم. هرساله سنجش رتبه ها با توجه به عواملی از جمله سختی و آسونی سوالا و همچنین تعداد دوستان طراحی و تبدیلیه که بین ساختیا قرار میگیره. این اطلاعاتی که شما دادید این حرفو تصددیق میکنه که سالی که رتبه 19 درصد ساختش 54 بوده درواقع رتبه اصلیش توی ساخت 3 یا 4 بوده ولی چون دوستان طراحی و تبدیل بین ساختیا زیاد بودن باعث شده رتبش ظاهرا بالا بیادو رتبه 19 ساخت امسال رتبه تقریبا واقعی رو نشون میده یا مثلا اون قیای 90 با 92 هم همونطور.با ساخت 62 سال 90رتبش شده 33 در حالیکه در 92 با درصد 54 شده 11 . این یعنی رتبه ها امسال به شدت واقعی شده این یکی از دلایلش شاید سخت بودن تست های سیالات و دینامیک بوده باشه که دوستان سیالاتی و جامداتی بین ساختیا کمتر شد. این موضوع به حدی شدت داره که من که رتبم 11 شده شک دارم که انتخاب اولم یعنی امیرکبیر رو بیارم حالا بقیه که فبها. به نظرمن اوضاع امسال واسه ساختیا عجیب تر از اونیکه فکر میکنن. من نظرم اینه تا 300 یا 400 قبولی روزانه داشته باشیم.
راجع به مالک اشتر هم این قضیه مستثنی نیست و میتونید کاملا متوجه این موضوع بشید.
موفق باشید;)
ببین اینا کارنامه منه هردوش معدلاشون چون یکیه قیاس بهتری انجام میشه
سال90:ریاضی23- جامدات4- ساخت30- زبان27=رتبه1485
سال92:ریاضی22- جامدات7- ساخت29- زبان14=رتبه1085
ببین ایمان عزیزوقتی داری میگی ساخت 92ساده شده ینی ارزش 54 درصدساخت سال92از ارزش54 درصدساخت90 کمتره (شنیدی میگن ارزش پول اومده پایین دیگه نمیشه با هاش جنس پارسال خریدوقتی اسون میشه ینی ارزشش اومده پایین نمیشه باهاش رتبه پارسال بدست اورد نکه یه رتبه بهتر بدست بیاد)حالا چطوری 62 درصدنتونسته رتبه بهتری بگیره نسبت به 54 درصد؟
92:ریاضی37:جامدات29- ساخت54-زبان9=رتبه11
90:ریاضی23-جامدات34- ساخت62- زبان15=رتبه33
موردبعدی در موردسخت یا ساده بودن دروس دیگه مث سیلات ودینامیک...گفته بودی چون این دروس بره همه درصد داره تاثیر نمیذاره اگه بره من سخت بوده بره سیالاتی و جامداتی هم سخت بوده فاصله بچه های ساخت رو از هم کم یازیادنمیکنه مث 4چرخ ماشین میمونه اگه چرخای جلو یه متربره جلو عقبم یه مترمیره جلو
موردبعدی گفته بودی یه تست ساخت 90 نفرجابجا میکنه این حرف اساسااشتباهه چون فاصله بچه های ساخت از هم تصاعدی زیاد میشه مثلا زیر 10 ممکنه2تا جابجا کنه زیر صد50 تازیرپونصد100 تازیرهزار200تا...

مکاترونیک8282

عضو جدید
مالک تهران خیلی سخت شده قبولیش ولی شهرای دیگه نه. دوست من با رتبه حدود 5000 تو برق برای مصاحبه شیراز دعوت شده

dash @li

کاربر بیش فعال
ببین اینا کارنامه منه هردوش معدلاشون چون یکیه قیاس بهتری انجام میشه
سال90:ریاضی23- جامدات4- ساخت30- زبان27=رتبه1485
سال92:ریاضی22- جامدات7- ساخت29- زبان14=رتبه1085
ببین ایمان عزیزوقتی داری میگی ساخت 92ساده شده ینی ارزش 54 درصدساخت سال92از ارزش54 درصدساخت90 کمتره (شنیدی میگن ارزش پول اومده پایین دیگه نمیشه با هاش جنس پارسال خریدوقتی اسون میشه ینی ارزشش اومده پایین نمیشه باهاش رتبه پارسال بدست اورد نکه یه رتبه بهتر بدست بیاد)حالا چطوری 62 درصدنتونسته رتبه بهتری بگیره نسبت به 54 درصد؟
92:ریاضی37:جامدات29- ساخت54-زبان9=رتبه11
90:ریاضی23-جامدات34- ساخت62- زبان15=رتبه33
موردبعدی در موردسخت یا ساده بودن دروس دیگه مث سیلات ودینامیک...گفته بودی چون این دروس بره همه درصد داره تاثیر نمیذاره اگه بره من سخت بوده بره سیالاتی و جامداتی هم سخت بوده فاصله بچه های ساخت رو از هم کم یازیادنمیکنه مث 4چرخ ماشین میمونه اگه چرخای جلو یه متربره جلو عقبم یه مترمیره جلو
موردبعدی گفته بودی یه تست ساخت 90 نفرجابجا میکنه این حرف اساسااشتباهه چون فاصله بچه های ساخت از هم تصاعدی زیاد میشه مثلا زیر 10 ممکنه2تا جابجا کنه زیر صد50 تازیرپونصد100 تازیرهزار200تا...
سلام بر دوست عزیز نیاز نیست که اینقدر توصیف و تفسیر کنیم شرایط هر آزمونی با آزمون های سال های قبل و بعد فرق می کنه

شاید تعداد شرکت کننده ها فرق کنه نمیشه به کسی برای راهنمایی هاش خورده گرفت آقا ایمان هم بعد از دو سال کنکور دادن یه تجربه هایی دارند که هر کسی نداره

ولی کنکور ساخت و تولید بی پدر و مادره نمیشه گفت که رتبه اوردن توی این آزمون چجوریه

مثلا دوستم با درصد ریاضی 10 و جامدات حدود 20 و ساخت 54 رتبه 54 آورده

ولی یکی از دوستام با درصد 30 ریاضی و جامدات حدود 30 و ساخت هم حدود 30 رتبش شده حدود 170

نمیشه زیاد مقایسه کرد چون ارزش دروس ساخت و تعداد کسایی که از رشته های دیگه ساخت رو هم میزنند هم هست

زیاد برای رتبه های ساخت نمیشه قانون گذاشت ولی با حدود درصد ها میشه حدود رتبه ها رو گفت به استثناء سال پیش که وضعیت ساخت داغون بود

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مالک تهران خیلی سخت شده قبولیش ولی شهرای دیگه نه. دوست من با رتبه حدود 5000 تو برق برای مصاحبه شیراز دعوت شده

سلام،مالک اشتر اصفهان پس چرا سخت برداشت!!!!!!این که دیگه تهران نیست!!!!!
من تبدیلم 2200 بود آنو چرا دعوت نشدم!!!عجیب نیست؟؟؟؟ولی طراحی1400

مکاترونیک8282

عضو جدید
میگم نیاز نیست برم به مالک بزنگم قضیه رو جویا شم؟؟
یه شماره تماس واحد اطلاعات و پاسخگویی دیروز با همون اطلاعیش گذاشته.

هر کاری که میتونه خیالتونو راحت تر بکنه، انجام بدین
ولی من سایت مهندس کوکبی مواد رو هم که میخوندم دیدم نوشته بود که قبولی مالک امسال سخت میشه چون خیلی پرطرفدار شده

ahmad_pinkoy

عضو جدید
اقا شما مارو که ترسوندین ......
من رتبم 213 ساخت شده....الانم دیدم مالک اشتر برام مصاحبه زده....
اما من نمیخوام برم... من روی روزانه صنعتی اصف یا شبانه دانشگاه تهران حساب میکردم اما انجور که شما میگین فکر کنم زورکی شبانه صنعتی اصف قبول بشم....
میخوام بدونم اول میتونیم بریم مصاحبه بعد اگه یه جای بهتر قبول شدیم دیگه مالک رو نریم؟

ferferfer

عضو جدید
اما من نمیخوام برم... من روی روزانه صنعتی اصف یا شبانه دانشگاه تهران حساب میکردم اما انجور که شما میگین فکر کنم زورکی شبانه صنعتی اصف قبول بشم....
میخوام بدونم اول میتونیم بریم مصاحبه بعد اگه یه جای بهتر قبول شدیم دیگه مالک رو نریم؟

تا جاییکه من میدونم هینطوره. مصاحبه که رفتی ازشون بپرس دیگه..

nimasareban

عضو جدید

شما روزانشو اوردید؟

karim-mech

کاربر بیش فعال
سلام.دوستان.واسه مالک هوافضا گرایش موشک - تبدیل انرژی دعوت شدم.
تبدیل رو نمیرم. ولی هوافضا رو میخوام برم.
حالا اگه برم و قبول بشم تکلیف چیه؟ اگه رشته ی اولویت پایینتر ازمالک قبول بشم. چی میشه؟
من مالک رو 96 زدم.تبریز رو 15. و احتمالا تبریز قبول بشم. حالا اگه مصاحبه مالک برمو قبول بشم ، شهریور حق انتخاب بین دوتا قبولی رو خواهم داشت؟
در مورد بورسیه و استخدام وزارت دفاع قضیه چیه؟

nimasareban

عضو جدید
سلام.دوستان.واسه مالک هوافضا گرایش موشک - تبدیل انرژی دعوت شدم.
تبدیل رو نمیرم. ولی هوافضا رو میخوام برم.
حالا اگه برم و قبول بشم تکلیف چیه؟ اگه رشته ی اولویت پایینتر ازمالک قبول بشم. چی میشه؟
من مالک رو 96 زدم.تبریز رو 15. و احتمالا تبریز قبول بشم. حالا اگه مصاحبه مالک برمو قبول بشم ، شهریور حق انتخاب بین دوتا قبولی رو خواهم داشت؟
در مورد بورسیه و استخدام وزارت دفاع قضیه چیه؟

نه
اونی که بالاتر زدی رو قبول میشی
مثلا اکر مالک انتخاب 96ت باشه 1 تا 95 رو قبول نشی و مصاحبه ی مالکم اوکی بش میری مالک
انتخاب رشته اولویت بندی هست برای مثال وقتی شما رشته ای رو بالاتر از مالک میزنید خوب یعنی به سازمان سنجش دارید میگید که اون دانشگاه رو بیشتر می پسندید
پس اگر الانم مصاحبه میرید فقط به خاطر اینه که یه جایی از انتخاب رشتتون اسم مالک رو اوردید و رتبتون بهش میخوره
تو مالک یه برگه به شما میدن که پرسیده مالک اولویت چندمتون بوده! مثلا اگر بگی 96 فکر کنم مصاحبه کننده درجا ردت کنه:biggrin:

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
نه
اونی که بالاتر زدی رو قبول میشی
مثلا اکر مالک انتخاب 96ت باشه 1 تا 95 رو قبول نشی و مصاحبه ی مالکم اوکی بش میری مالک
انتخاب رشته اولویت بندی هست برای مثال وقتی شما رشته ای رو بالاتر از مالک میزنید خوب یعنی به سازمان سنجش دارید میگید که اون دانشگاه رو بیشتر می پسندید
پس اگر الانم مصاحبه میرید فقط به خاطر اینه که یه جایی از انتخاب رشتتون اسم مالک رو اوردید و رتبتون بهش میخوره
تو مالک یه برگه به شما میدن که پرسیده مالک اولویت چندمتون بوده! مثلا اگر بگی 96 فکر کنم مصاحبه کننده درجا ردت کنه:biggrin:
یعنی اگه مثلاانتخاب 26 مالک باشه و مصاحبه قبول بشیم انتخاب های قبل از اون مثلا انتخاب 1 یا 2 قبول بشیم اون انتخاب 1 یا 2 رو میتونیم بریم؟

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
دوستان این کارنامه نهایی پارسال منه نتایج انتخاب رشته به همراه آخرین رتبه قبولی پارسال تو 100 کدرشته مختلف از همه گرایش ها!! پارسال رتبم 1800 شد و همه رو زدم
امیدوارم مفید باشه
http://s4.picofile.com/file/7796958488/Desktop.rar.html

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یعنی اگه مثلاانتخاب 26 مالک باشه و مصاحبه قبول بشیم انتخاب های قبل از اون مثلا انتخاب 1 یا 2 قبول بشیم اون انتخاب 1 یا 2 رو میتونیم بریم؟

آره،میشه،روزانه که جلوتر قبول شی باید بری،ولی شبانه اگه باشه به نظرم میشه مالک رو رفت،چون شبانه محرومیت نداره!!!شمام که همه روروزانه زدین!!!

آخرین ویرایش:

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ایمان جان،انتخاب 89 و 90 که بوعلی طراحی کاربردی زدی،چرا اخرین رتبه قبولیش 222 و 254 زده!!!!!!!
فک کنم دارم اشتباه میکنم!!!!قضیه چیه!!!

آخرین ویرایش:

nimaie

عضو جدید
دپارتمان تخصصی مهندسی مکانیک....
برترین اساتید کنکور کارشناسی ارشد و دکتری مهندسی مکانیک...
دکنر نائی،دکتر خداکرمی،دکتر معتقدی،دکتر حسینی،دکتر صالحی‌پور...
مشاوره،کلاس و آزمونهای کاملا تخصصی فقط در کنکور کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک...
www.mechedep.com

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
ایمان جان،انتخاب 89 و 90 که بوعلی طراحی کاربردی زدی،چرا اخرین رتبه قبولیش 222 و 254 زده!!!!!!!
فک کنم دارم اشتباه میکنم!!!!قضیه چیه!!!
اون رتبه ها واسه کل شرکت کننده ها که نیست واسه اونایه که این کدرشته رو انتخاب کردن یعنی مثلا کلا 260 270 نفر بوعلی طراحی کاربردی زدن

ghxzy

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
سلام بر همه
من شهید بهشتی قبول شدم تو دفترچه زده بود مصاحبه نداره ولی الان سایت دانشگاهو نیگا کردم دیدم چهارشنبه هست.
من خودم باید چهارشنبه برم؟یا اونا هم زنگ میزنن؟
چطوریه؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا