ارشد 92 (تئوری احتمالات و آمار مهندسی)

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام

طبق برنامه تاپیک های دروس ارشد این تاپیک برای درس آمار هست .

:gol:

kkkaktoos

عضو جدید
دوستان من از کتاب احتمال ایوزیان دو تا تست اشتباه پیدا کردم.
فصل 1 تست های 65 و 63 (چاپ 88)
مثلا تست 63 تو جوابش دو راه گفته که هر کدوم جواب مختلفی میده و راه دوم درسته.
65 هم به همون دلیل بالا اشتباهه.

نظر شما چیه؟

kkkaktoos

عضو جدید
دوستان یعنی هیچکی هنوز تئوری وامار نخونده؟
مگه نمی خواهید کنکور شرکت کنید؟ پس جواب بدید.

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
دوستان یعنی هیچکی هنوز تئوری وامار نخونده؟
مگه نمی خواهید کنکور شرکت کنید؟ پس جواب بدید.

من یه بار خوندم فصل یک رو ! یه بار دیگه کلاس رفتم ، دوباره شروع کردم !
احتمالا از چند روز دیگه تست های فصل 1و2 و3 رو میزنم !
راست من کتاب جدید رو گرفتم .
ماه رمضون وقت خیلی کمه ! بعد ظهر که نمیشه ! میمونه شب و صبح !
شب هم آدم سنگین هست نمیشه !
ولی صبح باتزم خوبه ! میشه یه چند ساعتی خوند .

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من قبلا دیده بودم سوالتو اما یادم رفته بود جواب بدم . دو تا راه حل درسته . شما چطور حساب کردی که اصلا تونستی این عددارو ضرب کنی ؟!

mahshid-engineer

عضو جدید
سلام . من کتاب چاپ جدیدشو خوندم مشکلی ندیدم . ولی در کل توضیحاتش قابل فهمه فکر میکنم :)

kkkaktoos

عضو جدید
من قبلا دیده بودم سوالتو اما یادم رفته بود جواب بدم . دو تا راه حل درسته . شما چطور حساب کردی که اصلا تونستی این عددارو ضرب کنی ؟!

درست میگید جفت جوابا درسته . من اشتباه حساب کرده بودم.

mohsen_522

عضو جدید
سلام
دوستان من آمار و احتمالم (مخصوصا احتمال) خوبه . اگه جایی مشکل داشتید همینجا مطرح کنید تا براتون توضیح بدم
برای تسلط به احتمال باید صبر کافی داشته باشید . بار اول که میخونید خیلی از تستهارو نمیتونید حل کنید . اما بعد دو سه ماه خوندن هم سرعت و هم دقت حل تستهاتون بالا میره .پس اگه الان تو این درس اذیت میشید اصلا نگران نباشید . کلا همه با این درس مشکل دارن

white angel

عضو جدید
9649780078.240.jpgدوستان کتاب آمار و احتمال ایوزیان همین هست که عکسشو گذاشتم؟ آخه چند تا از این کتاب هست که طرح رو جلدشون متفاوت هست. اصلا فرقی دارن باهم؟

من فعلا دارم جان فروند رو میخونم و همزمان شلدون راس...شلدون راس خیلی سخته:surprised:

mohsen_522

عضو جدید
مشاهده پیوست 108018دوستان کتاب آمار و احتمال ایوزیان همین هست که عکسشو گذاشتم؟ آخه چند تا از این کتاب هست که طرح رو جلدشون متفاوت هست. اصلا فرقی دارن باهم؟

من فعلا دارم جان فروند رو میخونم و همزمان شلدون راس...شلدون راس خیلی سخته:surprised:
بله جلد کتاب همینه .البته چاپ جدید رو که دو سه هفته ای اومده رو من ندیدم .ولی قدیم همینه .حتما سعی کنید جدیدشو بگیرید چون سبک سوال های آمار تو کنکور عوض شده .در ضمن من تو پستهای قبلی چند بار گفتم به نظرم خوندن راس و فروند(مخصوصا با هم) اصلا نیاز نیست و به شدت وقت گیره و کم بازده هستش ! شروع کنید جزوه ایوزیان رو با کتابش بخونید و وقتتون رو روی راس هدر ندید ;)

sed ali

کاربر ممتاز
سلام
دوستان من آمار و احتمالم (مخصوصا احتمال) خوبه . اگه جایی مشکل داشتید همینجا مطرح کنید تا براتون توضیح بدم
برای تسلط به احتمال باید صبر کافی داشته باشید . بار اول که میخونید خیلی از تستهارو نمیتونید حل کنید . اما بعد دو سه ماه خوندن هم سرعت و هم دقت حل تستهاتون بالا میره .پس اگه الان تو این درس اذیت میشید اصلا نگران نباشید . کلا همه با این درس مشکل دارن

محسن جان یه سوال یه خورده ابتدایی !!! فراموش کردم
نباله حسابی چطور حساب میشه ؟؟
فرمولشو فراموش کردم!
من تازه رسیدم فصل 1و2 و3 رو بخونم هنوز تستاشون رو نزدم فردا مهندس خاکبازان فصل 4 و 5 رو درس میده !
حالا واسه تست زدن ها چیکار کنم ؟
ماه رمضون واقعا برنامه بهم میخوره !

mohsen_522

عضو جدید
محسن جان یه سوال یه خورده ابتدایی !!! فراموش کردم
نباله حسابی چطور حساب میشه ؟؟
فرمولشو فراموش کردم!
من تازه رسیدم فصل 1و2 و3 رو بخونم هنوز تستاشون رو نزدم فردا مهندس خاکبازان فصل 4 و 5 رو درس میده !
حالا واسه تست زدن ها چیکار کنم ؟
ماه رمضون واقعا برنامه بهم میخوره !
شما جون بخواه علی جون دنباله حسابی چه قابل داره!:w40:
راستش من اسمها رو یکم یادم رفته ولی اگه منظورت اینه که :1+2+3+....+n رو چه جور حساب کنیم فرمولش اینه :​
n*(n+1))/2)
ببخشید فرمول خیلی خوب نشد! تا حالا فرمول تو اینجا ننوشته بودم اگه واضح نبود بگو یه جور دیگه بنویسم
خیلی عجله نکن خاکبازان درسشو میده ولی نه تو و نه هیچ کس دیگه ای عمرا بتونه با کلاس تستهارو حل کنه .به نظرم تمرین های سر کلاس و جزوه خاکبازان رو یه کم روش وقت بزار . بقیه ی وقتت رو شروع کن از فصل یک مثلا یکی در میون تست بزن .مطمئن باش عمرا کسی بتونه قبل مهر آمار و احتمال رو یه دور تست کامل بزنه!من خودم با این همه وقت آزادم تا مهر احتمال و یه فصل از آمار رو خوندم و بقیش موند واسه بعد
راستی این صفحه هم شاید به دردت بخوره http://fa.wikipedia.org/wiki/سری_(ریاضیات)
نگران نباش رفیق آروم آروم همه رو میخونی :heart:
.
.
.
آقا شرمنده اونی که من گفتم دنباله اعداد طبیعیه !(گفتم که یادم رفته) دنباله اعداد حسابی رو تو لینک زیر کامل توضیح داده
http://fa.wikipedia.org/wiki/تصاعد_حسابی
این دنباله های مختلف رو حتما باید حفظ کنید تو آمار و احتمال خیلی به دردتون میخورن

آخرین ویرایش:

kkkaktoos

عضو جدید
مشاهده پیوست 108018دوستان کتاب آمار و احتمال ایوزیان همین هست که عکسشو گذاشتم؟ آخه چند تا از این کتاب هست که طرح رو جلدشون متفاوت هست. اصلا فرقی دارن باهم؟

این ویرایش قبلی کتابه. من کتاب جدیدش رو دیدم. جلدش سفید رنگه. ولی هنوز نخریدم.:D

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ویرایش جدیدش رو بخرید بهترید و یادگیریش آسون تره .

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
آقا شرمنده اونی که من گفتم دنباله اعداد طبیعیه !(گفتم که یادم رفته) دنباله اعداد حسابی رو تو لینک زیر کامل توضیح داده
این دنباله های مختلف رو حتما باید حفظ کنید تو آمار و احتمال خیلی به دردتون میخورن

ببخشید ولی این تصاعدایی که شما لینکشو دادید به غیر از یکیش "هیچ کدوم از سوالای احتمال و آمار" به کار نرفته ، یعنی حداقل تو کتاب های زندیه و ایوزیان به کار نرفته. تصاعد ها و سری ها خیلی ها شون با مشتق گیری و تبدیل اونا به یه تصاعد یا سری که جوابشو بلدید جواب نهای شون راحت بدست میاد .

mohsen_522

عضو جدید
ببخشید ولی این تصاعدایی که شما لینکشو دادید به غیر از یکیش "هیچ کدوم از سوالای احتمال و آمار" به کار نرفته ، یعنی حداقل تو کتاب های زندیه و ایوزیان به کار نرفته. تصاعد ها و سری ها خیلی ها شون با مشتق گیری و تبدیل اونا به یه تصاعد یا سری که جوابشو بلدید جواب نهای شون راحت بدست میاد .

راستش ایمان جان تو ایوزیان حداقل سه تاش هست (هندسی - حسابی-طبیعی) ولی جز این سه تا حق با شماست. اون لینکم واسه هندسی و طبیعی دادم بقیشون مهم نیستن

sed ali

کاربر ممتاز
شما جون بخواه علی جون دنباله حسابی چه قابل داره!:w40:
راستش من اسمها رو یکم یادم رفته ولی اگه منظورت اینه که :1+2+3+....+n رو چه جور حساب کنیم فرمولش اینه :​
n*(n+1))/2)
ببخشید فرمول خیلی خوب نشد! تا حالا فرمول تو اینجا ننوشته بودم اگه واضح نبود بگو یه جور دیگه بنویسم
خیلی عجله نکن خاکبازان درسشو میده ولی نه تو و نه هیچ کس دیگه ای عمرا بتونه با کلاس تستهارو حل کنه .به نظرم تمرین های سر کلاس و جزوه خاکبازان رو یه کم روش وقت بزار . بقیه ی وقتت رو شروع کن از فصل یک مثلا یکی در میون تست بزن .مطمئن باش عمرا کسی بتونه قبل مهر آمار و احتمال رو یه دور تست کامل بزنه!من خودم با این همه وقت آزادم تا مهر احتمال و یه فصل از آمار رو خوندم و بقیش موند واسه بعد
راستی این صفحه هم شاید به دردت بخوره http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B3%D8%B1%DB%8C_(%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%B6%DB%8C%D8%A7%D8%AA)
نگران نباش رفیق آروم آروم همه رو میخونی :heart:
.
.
.

باورت نمیشه 100 بار دیدم بازم فراموشم میشه !
اون دفعه هم دیدم الان فراموش کردم دوباره اومدم !!

من آمار رو وسطا کم آوردم حالا میخوام این چند فصل رو باخاکبازان جلو برم !! فصل 10 و 11 که این دفعه درس داد !

mr-adler

عضو جدید
سلام
دوستان یه سوال
میشه قبل از پاس کردن این درس شروع به پیش مطالعه و تست زدن کرد؟(به دلیل علاقه)

mahsa_ta

عضو جدید
من اصلا حوصله نمیکنم آمارو احتمالو بخونم :( تابستون تموم شد. بهمن هم کنکور دارم چیکااااار کنمممممم!!!! :'(

بالا