ارشد 91

وضعیت
موضوع بسته شده است.

parandme

کاربر بیش فعال

مشکوکه
پارسال تا 1300 هم به راحتی قبولی داده اینو مطمئنم صد در صد
احتمالا میخان با این کار دوطلبین رو تحریک کنن که این دانشگاه رو زود انتخاب کنن میخان سطح دانشگاه رو بالا نشون بدن
تاریخ انتشار خبر هم دقیقا زمان انتخاب رشته است
صدر در صد اشتباهه پارسال تا 1300رو با سند و مدرک مطمئنم گرفته
89 هم تا حدود 1100 مطمئنم هم تبدیل هم طراحی

gm1362

عضو جدید
1 دوست با معرفت جواب صحیح بده لطفا
من یکم در مورد ترتیب انتخاب رشته گیج شدم - سوال من اینه که من رتبه هوا فضام شده 400ومکانیک بالای 2000 از طرفی توی چند دانشگاه میدونم که هوا فضا را90 %قبولم اما میخوام شانسمو تو مکانیک هم امتحان کنم و اول مکانیکا را بزنم و بعد هوا فضا - حالا میخواستم بدونم اگر هوا فضا را بعد از رشته های مکانیک انتخاب کنم و در گزینش نهایی مکانیک قبول نشم احتمال قبولیم تو رشته های باقی مونده تو هوا فضا هنوز همون 90% هست یا کمتر میشه؟؟؟ (1000بار تشکر برای پاسخ دهندگان )
نه عزیزجان.انتخاب اول و آخر هیچ فرقی باهم ندارن.با خیال راحت اول مکانیک بزن بعد هوافضا

MechanicJJ

عضو جدید
با سلام
با 1200 تبریز ؟؟؟؟ سال 89 من با 900 روزانش حدود 150 تا کم آوردم امسال هم ظرفیت ها مثل 89 شده ولی شبانشو آوردم
ولی پارسال دوستام با 1250 روزانه رشت و با 1500 شبانش قبول شدن تازه شاید رتبه های بالاتری رو هم گرفته باشه ولی امسال مثل 89 میشه فک نکنم تبریز با 900 هم بشه روزانه قبول شد و صنعتی بابل- گیلان - بوعلی همدان- چمران اهواز- صنعتی سهند تبریز- یزد- دانشگاهای در این سطح فک کنم ماکزیمم تا 1100 روزانه بگیرن
کاشان و سمنان پایین ترن یادمه سال 88 تو سایت خود دانشگاه کاشان جدول و رتبه های قبولی رو زده بود تا 1150 گرفته بود امسال تا 1250-1300 پر میشن
مهندس ولی ظاهرا به کمی 89 هم نشده باشه.
چون روزانه ها کم شده ولی شبانه یکم افزایش ظرفیت داشته.
با 1400 به نظرتون شب همدان یا رشت رو میشه آورد؟
تبریز چی؟سهند چطور؟
کدومش اولویت داره؟

vanta

عضو جدید
سلام دوستان من یه بررسی كردم ظرفیت شبانه ها هم 44 نفر كاهش پیدا كرده در گرایش تبدیل انرژی و طبق آمار دوستمون كهقبلا برای روزانه ها دادن
ظرفیت تبدیل انرژی کد گرایش 3 در سال 91:
روزانه (542) .......... شبانه و غیر انتفاعی (592).......مجموع (1134)

ظرفیت تبدیل انرژی کد گرایش 3 در سال 90:
روزانه (590) .......... شبانه و غیر انتفاعی (316).......مجموع (906)

جمعا 92 نفر از ظرفیت گرایش تبدیل انرژی در مقایسه با سال قبل كم شده

amirreza_pro

عضو جدید
مثل اینکه ظرفیتها نسبت به سال قبل خیلی کمتر شده.شده مثل سال 89(البته مقایسه که میکنم میبینم که در بعضی دانشگاها نسبت به سال 89 کمتر هم شده)
البته از یک دیدگاه خیلی بهتر شده,واقعا سال پیش خیلی ناجوانمردانه و ناعادلانه ظرفیت رو بالاتر برده بودند!!!!!!

آخرین ویرایش:

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان من یه بررسی كردم ظرفیت شبانه ها هم 44 نفر كاهش پیدا كرده در گرایش تبدیل انرژی و طبق آمار دوستمون كهقبلا برای روزانه ها دادن
ظرفیت تبدیل انرژی کد گرایش 3 در سال 91:
روزانه (542) .......... شبانه و غیر انتفاعی (592).......مجموع (1134)

ظرفیت تبدیل انرژی کد گرایش 3 در سال 90:
روزانه (590) .......... شبانه و غیر انتفاعی (316).......مجموع (906)

جمعا 92 نفر از ظرفیت گرایش تبدیل انرژی در مقایسه با سال قبل كم شده

نمیدونم شما چطور حساب کردین
اما من با دوستام حساب کردم
در کل از 5دانشگاه شریف تا خواجه نصیر تهران مجموعا طراحی + تبدیل روزانه و شبانه 84 نفر کم کردن
شاید میشه گفت تا رتبه 800 نسبت به پارسال با حول صد الی صدو بیست نفر کاهش میشه جایی که قبول میشه رو فهمید
کار برای دوستان بالای 800 سخت میشه که افت رتبه شدیدی داره چون ظرفیت مشهد و شیراز هم اومده پایین و دیگه رتبه ها زود پر میشن
به امید موفقیت همه

vanta

عضو جدید
نمیدونم شما چطور حساب کردین
اما من با دوستام حساب کردم
در کل از 5دانشگاه شریف تا خواجه نصیر تهران مجموعا طراحی + تبدیل روزانه و شبانه 84 نفر کم کردن
شاید میشه گفت تا رتبه 800 نسبت به پارسال با حول صد الی صدو بیست نفر کاهش میشه جایی که قبول میشه رو فهمید
کار برای دوستان بالای 800 سخت میشه که افت رتبه شدیدی داره چون ظرفیت مشهد و شیراز هم اومده پایین و دیگه رتبه ها زود پر میشن
به امید موفقیت همه
من كم شدن تعداد پذیرفتگان تبدیل انرژی رو بررسی كردم اونم شبانه كه در مقایسه با پارسال 44 نفر كم شده آمار روزانه هم از پست اون دوستمون كه قبلا گفته بودند گرفتم. كه جمعا در گرایش تبدیل انرژی روزانه و شبانه بدون احتساب مجازی و غیرانتفاعی و بین الملل 92 نفر كاهش پیدا كرده

aydogan

عضو جدید
ay doğan xoş gəlmisən
burda türk çox var
زمان ثبت نام آبان
کنکور اواخر بهمن.
evet.ötuz milyon türküz!!!
یه سوال دیگه هم داشتم.من کتابی حاوی سوالات ارشد به دستم رسیده.چیزی که منو متعجب می کنه اینه که حدود 20سوال از محاسبات عددی هرسال هست!در حالی که از درسی مثل طراحی اجزا 5-6تا سوال!
جریان چیه؟
hepinizi öpüyorum

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نمیدونم...ولی اگهمثله 89 باشه دارم رتبه هارو میبینمبا 700 800 دانشگاه ارومیه رفتن که پارسال بالای 1400 گرفته
یکم منطقی نیست
مثلا پارسال فردوسی مشهد تا 1000گرفته طراحی
اما سال 89 با 700 شبانه طراحی مشهد قبول شده
یا بابل که 1250 گرفته با رتبه714 قبول شده

یکم با فکر من جور در نمیاد امسال هم اینطور باشه!!!

ghomid

عضو جدید
آقا جان کی گفته ظرفیتا مثله 89 شده...!!!؟؟؟ من یک حساب سر انگشتی کردم دانشگاه های برتر شبانه و روزانه تبدیل + طراحی سال 90 نسبت به 89 حدود 45 درصد افزایش ظرفیت داشتند و امسال نسبت به سال قبل 15 درصد کاهش ظرفیت یعنی ظرفیت امسال بازم بیشتر از 89 هست... دانشگاه های درجه 2-3 هم کاهش ظرفیتش خیلی محسوس نبوده... شرایط قبولی امسال بیشتر نزدیک به پارساله تا 89....

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آقا جان کی گفته ظرفیتا مثله 89 شده...!!!؟؟؟ من یک حساب سر انگشتی کردم دانشگاه های برتر شبانه و روزانه تبدیل + طراحی سال 90 نسبت به 89 حدود 45 درصد افزایش ظرفیت داشتند و امسال نسبت به سال قبل 15 درصد کاهش ظرفیت یعنی ظرفیت امسال بازم بیشتر از 89 هست... دانشگاه های درجه 2-3 هم کاهش ظرفیتش خیلی محسوس نبوده... شرایط قبولی امسال بیشتر نزدیک به پارساله تا 89....
منم با نظر شما موافقم
البته میگم صد تا صدوبیست نفر با قبولی سال قبل فرق میکنه تا رتبه 800 900 مابقی یه 200 300 تا فرق خواهد کرد
سال 89 تا 400 کلا تهران بوده و پارسال با 860 شبانه خواجه رفته!
به هرحال خدا کنه من با 714 برم شبانه خواجه:(

ghomid

عضو جدید
منم با نظر شما موافقم
البته میگم صد تا صدوبیست نفر با قبولی سال قبل فرق میکنه تا رتبه 800 900 مابقی یه 200 300 تا فرق خواهد کرد

آره تقریبا همینه که میگی... لب مرز می شی شما
در هر صورت امیدوارم قبول بشی دوست من...:)
حالا شما که می خوای بری خواجه می دونی این گرایش سیستم تعلیقش چی هست و خوبه یا نه و اینکه به نظرت من شبانه طراحی صنعتی اصف رو برم یا تعلیق خواجه...؟

karim-mech

کاربر بیش فعال
evet.ötuz milyon türküz!!!
یه سوال دیگه هم داشتم.من کتابی حاوی سوالات ارشد به دستم رسیده.چیزی که منو متعجب می کنه اینه که حدود 20سوال از محاسبات عددی هرسال هست!در حالی که از درسی مثل طراحی اجزا 5-6تا سوال!
جریان چیه؟
hepinizi öpüyorum

هر سال از درس طراحی 6 یا 7 تا سوال میدن.
درس محاسبات تو سراسری سوالی ازش نمیاد ولی تو آزاد چرا.
این بود حکمت این قضیه.
Qardaş harda oxuyusan?

mohammad.md

عضو جدید
مهندس ولی ظاهرا به کمی 89 هم نشده باشه.
چون روزانه ها کم شده ولی شبانه یکم افزایش ظرفیت داشته.
با 1400 به نظرتون شب همدان یا رشت رو میشه آورد؟
تبریز چی؟سهند چطور؟
کدومش اولویت داره؟

رشت سال پيش تا 1300 روزانه و تا 1800 شبانه گرفته.امسالم من حساب كردم كلا از طراحي و تبديل 200 تا كم شده ظرفيتا.

amirreza_pro

عضو جدید
ملت همیشه در صحنه! بابا! ما فقط نسبت به پارسال در کل 50000افزایش جمعیت داریم! نسبت به 89 که خدا می دونه! چرا می گین قبولی امسال مثل 89 هست؟!

والله من که هر چی دفترچه سه سال(89-90-91) رو نگاه می کنم ,ظرفیت امسال نسبت به پارسال که خیلی پایین اومده(مگر اینکه دفترچه من با شما فرق داشته باشه!!!!).در بعضی دانشگاه ها حتی از سال 89 هم کمتر هست.به عنوان مثال ظرفیت دانشگاه ارومیه در سالهای 89 تا 91 از راست به چپ به ترتیب برابر با 12-19-10 هست.یعنی سال 91 از 89 هم کمتر بوده.البته این کاهش ظرفیت ها خیلی خوبه.واقعا سطح دانشگاه ها خیلی پایین اومده بوده بود و اصلا سطح دانشگاه ها با سطح دانشجوها همخوانی نداشت!
در ضمن افزایش ظرفیتها بیشتر مربوط به مجازی ها و پردیسهای بین المللی و غیر انتفاعی ها هست.دقیقا قانون افزایش ظرفیت ها در فوق لیسانس داره از لیسانس طبعیت می کنه.

mohammad.md

عضو جدید
منم با نظر شما موافقم
من موافقم وهم حساب كردم;)

force

عضو جدید
یه سوال تخصصی داشتم

با توجه به اینکه ساخت امسال اوضاعش خراب بوده تحلیلتون از این اعداد و ارقام چی هستش

سال 90 با تراز 6450 رتبه 140 ساخت اوردند
امسال با تراز 6450 رتبه 270 ساخت
((همچنین اضافه کنم ساخت حدود 5نفر کاهش ظرفیت روزانه داشته))شبانه هم افزایش
حالا نتیجه چی میشه؟((یعنی ممکنه امسال نسبت به سال پیش احتمال قبولی ساخت افزایش پیدا کنه))یعنی رتبه 270 امسال بتونه تقریبا همونجایی که رتبه 140 پارسال شده قبول بشه))
یا تراز اصلا ربطی به قبولی رشته ساخت نداره!!

parandme

کاربر بیش فعال
آره تقریبا همینه که میگی... لب مرز می شی شما
در هر صورت امیدوارم قبول بشی دوست من...:)
حالا شما که می خوای بری خواجه می دونی این گرایش سیستم تعلیقش چی هست و خوبه یا نه و اینکه به نظرت من شبانه طراحی صنعتی اصف رو برم یا تعلیق خواجه...؟

با سلام
شک نکن طراحی برو
اصفهان از نظر اعتبار از خواجه نصیر بهتره چه برا کار چه برا استخدام رشته تونم که طراحی باشه عالیه
راستی روز اصفهان تا چند می گیره؟؟؟

parandme

کاربر بیش فعال
منم با نظر شما موافقم
روزانه صنعتی اصفهان رو بعدش میزنین؟ از برخورد استادا با دانشجوهای شبانه خبر دارین؟؟؟

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
روزانه صنعتی اصفهان رو بعدش میزنین؟ از برخورد استادا با دانشجوهای شبانه خبر دارین؟؟؟
هیچ فرقی نداره
فقط بدیش اینه تو همه چی پول از جیب خودته حتی مقاله بخوای بفرستی از گرند استاد کم میشه! این بدی هاشه.خوابگاه اصولا نمیدن،غذاش 1000تومنه،و کلا هزینش 7تومن میشه
من بعدش اصفهان نمیزنم...همین دانشگاه بابل که هستم میزنم
البته بین طراحی تا بابل کلی گرایش دیگه که احتمال قبولیم هست میزنم

g10

عضو جدید
چطور ممكنه كسي كه خون و جونش ساخت بوده 4 سال ساخت خونده شاگرد اول دانشگاس خداي ساخته همه رورتبه تك رقمي روش حساب كرذن حالا ساختو زده 1 درصد 3درصد 10 درصد !!!! واقعا جاي تاسف داره بچه هاي ساخت مطمئن باشيد اين قضيه بو داره رشته ساخت و توليد رو اول از ليسانس حذف كرد الانم دارن پيش زمينه حذف اون از ارشد رو ميچينن مطمئن باشيد اينا رتبه ها و دصد هاي واقعي شماها نيست خود من هم بالاي 40 درصد حساب كرده بودم حتي از كليد اعلامي هم كمتر شده اومده 14 درصد!!!!

بازم ميگم اين قضيه بو داره فقط و فقط هدفشون حذف رشته ساخت و تنوليد از مقطع ارشد هستن چون معمولا گرون ترين و پر هزينه ترين رشته دانشگاهي محصوب ميشه و هر دانشگاهي حاضر نيست اين رشته رو جز پذيرش هاي خودش قرار بده نمونمش امسال كه خيلي دانشگاه ها ظرفيت روزانشنو تو اينرشته كم كردن وبرخي دانشگاه ها از جمله اردبيل نتونست زير فشار اين رشته حتي يك سال دووم بياره
من شخصا با اينكه عاشق ساخت هستم ولي ميدون مسال به سال وضعيت ساخت بدتر ميشه و تصمصمي قطعي گرفتم كه سال آينده به زمره بچه هاي طراحي و تبدلي بپيوندم ولي پژوهش ها و تحقيقات و مطالعاتمو ت وساخت ادامه بدم چون واقعا عاشق ساخت و عاشق ادامه تحصيلم باور كنيد اين بهترين تصميمه
يا علي;)

من می تونم از مهر تو دانشگاه آزاد ادامه تحصیل بدم اما خیلی مشتاقم که تو دانشگاه دولتی ادامه تحصیل بدم
با این شرایط و سوالای افتضاح ، آزمون شانسی ! و غیره
چند سال باید منتظر بمونم ، خدا میداند
3 بار کنکور ارشد ساخت دادم از هیچ کدوم نتیجه نگرفتم ، بیشتر احساس می کنم همه کسایی که سرخورده شدن از این آزمون های فوق استاندارد بشن مشتری دانشگاه آزاد

اینام کارشون معلوم نیست یه دفعه میزنه به کلشون و از بیخ کل رشته رو ور می دارن بجاش رشته بی ساخت و بی تولید می زنن!

mankhodam

عضو جدید
سلام ببخشید سوال دارم و خیلی نیاز به راهنمایتون دارم
من از 9 گرایش مکانیک گرایش 2 و 3 و 4 و 5 و 6و 7و 8 رو مجاز شدم و برای غیرانتفاعی 2 و 3 رو مجاز شدم
سوالام اینا هستن
1 - توی 100 تا انتخاب می تونم از این گرایشایی که قبول شدم همه رو بزنم یا فقط باید یه گرایش رو مد نظر بگیرم و شهراشو انتخاب کنم ؟
2- بومی و غیر بومی بودن اثری داره؟
3- انتخاب سازمان سنجش بر چه اساسیه ؟ مثلا بر اساس نزدیکی دانشگاه به محل سکونت یا فقط بر اساس نمره داوطلبه؟
4- تراز دانشگاه ها رو چه جوری پیدا کنم؟ (که بدونم چی و کجا رو بزنم)
5- اگه از بین شما کسی قبلا قبول شده می شه ترازاتون و جایی که قبول شدین رو بگین؟
خیلی ممنون می شم راهنماییم کنین
یه دنیا سپاس

asgar33

عضو جدید
چه جوريه اين ارشددغدغه نمرهش مثل ليسانسهسختتر از ليسانسه؟ميشه هم خوند و هم كار كرد؟

daneshju.m

عضو جدید
شروع کردم به خوندن.خدارو شکر خدمت رفتم.اگر قبل از قبول شدن کارم درست بشه میرم.اگر بعدش درست بشه اول درسم رو تموم میکنم بعد میرم.

آقا ، به سلامتی شروع کردین به خوندن ؟ چه سریع ؟ برنامتون چیه ؟ چه جوری می خونید ؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا