ارزیابی کنکور و مشورت درباره انتخاب رشته ارشد مجموعه مهندسی کامپیوتر 93

koohjani

عضو جدید
سلام من 3580 نرم افزار . الگوریتم شدم .. احتمال قبولی توی غیر انتفاعی ها و هر شهری ( که برام مهم نیست ) هست؟؟

merila_1992

عضو جدید
سلام
من در کنکور ارشد ۹۳ متاسفانه رتبم اونطور که انتظار داشتم نیومد و هوش ۲۱۱ شدم
من هدفم از همون اول هوش تهران بود؛
میخواستم بدونم آیا با این رتبه تهران قبول میشم؟ اگه میشم کدوم دانشگاها؟ روزانه یا شبانه؟ یا بمونم سال بعد؟
خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم کنید​

رتبه شما خیلی خوبه نسبت به کنکوری که برگزار شد و حواشی که داشت و جای تبریک داره نگران نباشید. اگر هزینه شبانه براتون مشکل نباشه شبانه تهران قبول میشید. ولی روزانه ... ولی از من حقیر به شمای دوست نصیحت هرگز این اشتباهو مرتکب نشید که بمونید برای سال بعد . اشتباه محضه و سال به سال کنکور بدتر میشه. رتبتون عالیه حالا فوق فوقش تهران نشد اصفهان یا فردوسی که میشه . اصفهان سطحش خیلی بهتر از خواجه نصیر یا الزهرا تهرانه. پس حتما انتخاب رشته کنید و خدا رو شاکر باشید بخاطر رتبه خوبتون.

merila_1992

عضو جدید
این از درصدای من : زبان ۳ - ریاضی ۱۸ - مشترک ۱۹ - و تخصصی هوش ۴۱ رتبمم شد ۱۵۲. اونی که میخواستم نشد ولی خب خدایا شکرت.

Pure Liveliness

عضو جدید
سلام بچه ها خسته نباشید. تبریک میگم.
من فکر میکنم شبانه خوندن توو یه دانشگاه خوب ارزششو داره ک پول بدی.
حالا رشته ی ما نهایتا ترمی (دقیق نمیدونم) حدودا ۱.۵ تا یک و هشتصد آب میخوره. اما ترمی ۱ میلیون وام میدن. بقیشم میشه سالی نهایتا یک و ششصد ک خب میشه کار کرد !
تازه اگه به فکر رفتن باشید واسه دکترا خب بالاخره باید واسه آزاد کردن مدرک این هزینه رو پرداخت کنید.
من دیدم کسی ک شبانه نرفته و روزانه گرایش و دانشگاه پایینتری رفته و پشیمونه. امسالم با این ک ترم ۴ ارشد بود دوباره کنکور داد.
البته باید این رو هم توجه کرد ک خیلی از دانشگاها خوابگاه نمیدن به شبانه ها.
به امید موفقیت همه.:gol:

آخرین ویرایش:

zeost

عضو جدید
سلام بچه ها
خسته نباشید
اینکه میگن یه دانشگاه"آموزش محور" هست یعنی چی؟
واسه قبولی هوش مصنوعی توی دانشگاه خیام، غیرانتفاعی مشهد، رتبه باید تا چقد باشه؟
ممنون

e0l0h0a0m

عضو جدید
راهنمایی در مورد قبولی ارشد نرم افزار

راهنمایی در مورد قبولی ارشد نرم افزار

سلام دوستان
وقت همگی بخیر
من می خواستم بدونم کسی اطلاعی داره که آخرین رتبه های قبولی ارشد نرم افزار (شبانه و روزانه) در دانشگاهای فردوسی و اصفهان و شیراز چند بوده؟
تا چه رتبه ای امید قبولی در این دانشگاها شبانه یا روزانه وجود دارد؟
ممنون.

هزینه ماهانه پانسیون در تهران برای دانشجویانی که احتمالا در مقطع ارشد در تهران پذیرفته میشن اما خوابگاه بهشون تعلق نمیگیره :
به نظرم بد نیست دوستان شهرستانی قبل انتخاب رشته یک برآوردی از هزینه ها داشته باشن.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

farzadghazanfari

عضو جدید
سلام
من در کنکور ارشد ۹۳ متاسفانه رتبم اونطور که انتظار داشتم نیومد و هوش ۲۱۱ شدم
من هدفم از همون اول هوش تهران بود؛
میخواستم بدونم آیا با این رتبه تهران قبول میشم؟ اگه میشم کدوم دانشگاها؟ روزانه یا شبانه؟ یا بمونم سال بعد؟
خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

سلام خانوم مهندس. رتبتون خیلی خوب بوده بهتون تبریک میگم. به نظر من احتمال اینکه الزهرا با علم و صنعت براتون بگیره هستش. بستگی به رتبه بقیه زیرگروه ها داره. واسه شبانه اگه شریف قبول نشید حتما امیرکبیر قبولید.

farzadghazanfari

عضو جدید
کسی هست که بدونه که با رتبه330 هوش ارشد کجا میشه قبول شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ایا تهران میشه تهران قبول شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بهتون تبریک میگم. به نظر من شبانه تهران قبول میشید و روزانه شهرستانو. امیدوارم که جایه خوبی قبول شید.

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
خسته نباشید
اینکه میگن یه دانشگاه"آموزش محور" هست یعنی چی؟
واسه قبولی هوش مصنوعی توی دانشگاه خیام، غیرانتفاعی مشهد، رتبه باید تا چقد باشه؟
ممنون

دانشگاه آموزش محور نمیشه، رشته/گرایش آموزش محور میشه.

حالت عادی ارشد اینه که شما 6 واحد تز ارشد دارید و 2 واحد سمینار که بهش میگن پژوهش محور؛ اما توو آموزش محور دیگه تز ارشد ندارید ولی سمینار رو دارید. به جای اون 6 واحد هم باید درس پاس کنید.
به هیچ وجه هم امکان تغییر از آموزش محور به پژوهش محور رو ندارید ولی برعکسش رو استقبال هم میکنند احتمالاً چون توو حالت پژوهش محور بودن شما؛ به استاد راهنماتون یه grant ایی میدن ولی وقتی آموزش محور هستید شما استاد راهنما ندارید چون قرار نیست کاری بکنید. استاد مشاور دارید که مدیر گروهتون میشه.

چون آموزش محور تز ارشد نداره، برای اپلای دستتون بسته‌تر هست، اما اگه مقاله کار کرده باشید هیچ مشکلی نیست چون خیلی از مسترهای خارج از کشور هم تز ارشد ندارند. برای دکتری داخل کشور هم دستتون بسته‌تره مگه اینکه باز مقاله کار کرده باشید.

اگه کسی میخواد دکتری بخونه یا اپلای کنه و "آموزش محور" باشه، ترجیحاً باید توو دانشگاه خودش آموزش محور بخونه. چون برای مقاله کار کردن باید با یه استادی هماهنگ کنید، استادها هر چقدر پایه ی کار باشند فوقش به دانشجوهای خودشون رو میدند نه کسی که از دانشگاه دیگه اومده و تازه دانشجوش هم نیست (چون آموزش محوره). برای همین کسایی که کارشناسی رو دانشگاه تهران خوندند ترجیح میدند که ارشد رو هم اونجا باشند چون ارزش تغییر فاز نداره.

در کل کسی که رزومه‌ی تحقیقاتی خوبی‌ای نداره جالب نیست که آموزش محور بزنه، اما کسی که از این حُسن برخوردار هست میتونه این کار رو بکنه و عوض درس پاس کنه که باعث میشه امکان ریکام گرفتن بیشتری داشته باشه، به شرط نمره‌ی خوب.

neda1362

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
من یکی از دوستانم رتبش شده 3000 به من گفته باسش تحقیق کنم به نظر شما کجا احتمال قبولی داره البته میدونم که شاید غیر انتفاعی بیاره ولی کجا؟

at_a

عضو جدید
با سلام. با رتبه 480 هوش چه جاهایی میشه قبول شد؟ الزهرا ممکنه؟ 720 نرم افزار و 180 IT چه طور؟ ممنون میشم اگه کمکم کنید.

koohjani

عضو جدید
سلام بچه ها یکی بگه من با 3580 نرم افزار امید به پذیرش دارم یا نه؟؟؟؟جاش مهم نیست..مشهد شبانه غیر انتفاعی و یا هر چی و یا زاهدان هاتف....

آخرین ویرایش:

merila_1992

عضو جدید
با سلام. با رتبه 480 هوش چه جاهایی میشه قبول شد؟ الزهرا ممکنه؟ 720 نرم افزار و 180 IT چه طور؟ ممنون میشم اگه کمکم کنید.

اگر پارسال بود صنعتی شاهرود هوش قبول میشد یا رباتیک یزد یا کرمان
اما امسال به خاطر تغییر ضرایب احتمالا شرایط فرق میکنه

آی تی و نرم افزار هم تخصص من نیست!

at_a

عضو جدید
اگر پارسال بود صنعتی شاهرود هوش قبول میشد یا رباتیک یزد یا کرمان
اما امسال به خاطر تغییر ضرایب احتمالا شرایط فرق میکنه

آی تی و نرم افزار هم تخصص من نیست!

هیچ شانسی واسه قبولی شبانه الزهرا یا اصفهان ندارم؟ :(

hoseng

کاربر بیش فعال
سلام منم 332 نرم شدم و واقعا هم ناراضیم و هم معترض. اما اعتراض که به جایی نمیرسه و فقط میتونم ناراضی باشم
به نظرتون انتخاب رشته کنم یا برم خدمت و برای بهمن امسال بخونم؟؟ کمک کنید ممنون میشم
زبان 7 - مشترک 32 - تخصصی 37

merila_1992

عضو جدید
سلام منم 332 نرم شدم و واقعا هم ناراضیم و هم معترض. اما اعتراض که به جایی نمیرسه و فقط میتونم ناراضی باشم
به نظرتون انتخاب رشته کنم یا برم خدمت و برای بهمن امسال بخونم؟؟ کمک کنید ممنون میشم
زبان 7 - مشترک 32 - تخصصی 37

اگه هوش بودید با این رتبه حتما میگفتم انتخاب رشته کنید
اما با این درصد های خوب و گرایش نرم افزار؛ به نظرم اگر روی ریاضی وقت بذارید و مشترک و تخصصی هم در همین حد خوب بزنید ارزش دوباره امتحان دادن داره
اما از طرفی شاید هم ریسک باشه
هدف خودتون مهمه
اگر هدف از ارشد فقط قبولی به هر قیمتی و کسب مدرک و دور از جون شما فرار از خدمت و ... باشه خب انتخاب رشته کنید
البته این تغییر ضرایب و از بین رفتن همپوشانی ها کار رو سخت میکنه یه خورده
اما اگر نه؛ هدف والای دکتری رو در سر دارید خب شاید بهتر باشه دوباره امتحان بدید

این فقط نظر شخصی بنده ست:surprised:;)

merila_1992

عضو جدید
سلام
به نظرتون چقده درسته؟؟؟؟
خیلی امیدوارکننده بود که!!!!!!!!

:D
والا منم نمیدونم؛ خب این بر مبنای اطلاعات سال قبل هست
منم خیلی خوشحال شد وقتی بهم گفت دانشگاه تهران میارم!! واگر سال قبل بود حتما همین طور میشد (کاش پارسال به جای ۵۰۰ همین رتبه رو میوردم:cry:)
البته این فقط یه تخمین هست و امسال شرایط فرق میکنه به خاطر تغییر ضرایب و کمتر شدن این همپوشانی ها
دیگه هر چی خدا بخواد همون میشه
چاره ای نیست جز اینکه صبور باشیم تا شهریور ماه:(

mojdeh-eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
دوستان کسی درباره دانشگاه زنجان و کاشان اطلاعاتی داره؟؟؟
رتبه شون از نظر علمی چقده؟؟؟ارزش مدرکی که از این دانشگاهها گرفته میشه چقده و برای کار چقده معتبره؟؟؟؟

arshin.r

عضو جدید
سلام دوستان
به نظرتون با رتبه 92 گرایش 2و3 IT و 235 گرایش 1و4 IT و293 نرم افزار کجا میشه قبول شد ؟؟

FFR

عضو جدید
دوستان کسی میدونه رتبه مجاز برای گرایش نرم افزار تا چند هست؟ با رتبه چند میشه دانشگاه غیر انتفاعی مثل اصفهان قبول شد تقریبا ..
ممنون

so.ma

عضو جدید
سلام دوستان
کسی می دونه با رتبه8000نرم افزار ارشد94کجاها میشه قبول شد؟؟

آخرین ویرایش:
بالا