ارزش پول ملی یعنی ارزش اون ملت

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
قضیه و حرفهاش همونیه که همه میدونیم. درآمد های میلیاردی سران کشور همه همه هم میدونستیم
دردناک وقتی هست که تمام کسانی ک مورد اتهام بودن نه تنها هیچ سندی برای رد این حرفها ندارند حتی به صورت لفظی هم از خودشون دفاع نکردند.
من فکر کنم ما (مردم ایران در قرن ۲۱) قراره مهمترین سر فصل کتابهای تاریخ در آینده نه چندان دور بشیم.
به خاطر همه ظلم هایی ک میدونیم داره در حقمون میشه و هیچ کاری از دستمون نمیاد. هم حاکمهای درون کشور دارند به ما ظلم میکنند هم اونهایی ک بیرونند دارند دندون تیز میکنند برای فروپاشی ایران و غارت و چپاول اون.
ما باید شکایت از مدیران و مسئولان کشور رو به خاطر این همه بی تدبیری و ظلم پیش کی ببریم. قاضی خودش مورد اتهام ترین فرد در ایران هست ک حتی از خودش دفاع نمیکنه.
چرا قانون شفاف سازی درامد مدیران و سران کشور اجرایی نمیشه؟؟
چرا مردم ایران با این همه پیشینه فرهنگی و علمی باید شبیه آفریقایی ها باشند؟؟
با وجود این همه ثروت داخلی؟؟

• Like
واکنش ها: ayja

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
قضیه و حرفهاش همونیه که همه میدونیم. درآمد های میلیاردی سران کشور همه همه هم میدونستیم
دردناک وقتی هست که تمام کسانی ک مورد اتهام بودن نه تنها هیچ سندی برای رد این حرفها ندارند حتی به صورت لفظی هم از خودشون دفاع نکردند.
من فکر کنم ما (مردم ایران در قرن ۲۱) قراره مهمترین سر فصل کتابهای تاریخ در آینده نه چندان دور بشیم.
به خاطر همه ظلم هایی ک میدونیم داره در حقمون میشه و هیچ کاری از دستمون نمیاد. هم حاکمهای درون کشور دارند به ما ظلم میکنند هم اونهایی ک بیرونند دارند دندون تیز میکنند برای فروپاشی ایران و غارت و چپاول اون.
ما باید شکایت از مدیران و مسئولان کشور رو به خاطر این همه بی تدبیری و ظلم پیش کی ببریم. قاضی خودش مورد اتهام ترین فرد در ایران هست ک حتی از خودش دفاع نمیکنه.
چرا قانون شفاف سازی درامد مدیران و سران کشور اجرایی نمیشه؟؟
چرا مردم ایران با این همه پیشینه فرهنگی و علمی باید شبیه آفریقایی ها باشند؟؟
با وجود این همه ثروت داخلی؟؟
ما سر صندوق های رای اجازه اینا رو برای هر کاری صادر کردیم. دیگه شکایت از کی و برای کی ببریم ؟ اینا منتخبین خودمونند.

!austenite

کاربر حرفه ای
ما سر صندوق های رای اجازه اینا رو برای هر کاری صادر کردیم. دیگه شکایت از کی و برای کی ببریم ؟ اینا منتخبین خودمونند.
البته که اینا منتخب مانیستند
اینا یه عده ان که هی باهم جابه جا میشن
متاسفانه سکه داره رکورد میزنه هیچ کی هیچ کاری نمیکنه!

• Like

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بی ارزش ترین پول های دنیا در رتبه بندی مجله اکونومیک 2018

1: ریال ایران
2: بولیوار ونزویلا
3: دونگ ویتنام
4: روپیه اندونزی
5: فرانک گینه

• Like

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
البته که اینا منتخب مانیستند
اینا یه عده ان که هی باهم جابه جا میشن
!
یعنی این مسئولان رو از آب گرفتن ؟
اینا رو کسانی به این پست ها گذاشتن که ما انتخابشون کردیم.
آقای سیف از آسمان که نیومده. رئیس جهموری که ما انتخاب کردیم ایشون رو سرکار گذاشته.

!austenite

کاربر حرفه ای
[h=1]سیف از بانک مرکزی رفت/ همتی رئیس کل بانک مرکزی شد[/h]3970502297 با موافقت رئیس جمهور، عبدالناصر همتی، رئیس کل سابق بیمه مرکزی، مدیرعامل بانک مرکزی شد.
به گزارش مهر، با موافقت حسن روحانی، رئیس جمهور، عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی شد.
حکم رئیس جمهور در روزهای آینده ابلاغ خواهد شد.
گفتنی است رفتن همتی به چین به عنوان سفیر نیز منتفی شده است و قرار است که ظرف یک تا دو روز آینده، وی رسما سکان بانک مرکزی را به دست گیرد. وی پیش از این، مدیرعامل بانک ملی ایران بوده است.
پیش از این، ولی الله سیف به مدت ۵ سال رئیس کل بانک مرکزی بوده است.

!austenite

کاربر حرفه ای
الان من بااین قضیه مشکل دارم
کسی که قراربوده بره چین سفیربشه یهو میشه رییس بانک مرکزی
مدیریت یهوییم مگه داریم؟اصن برنامه داشته برای ریاست بانک مرکزی؟!

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سیف از بانک مرکزی رفت/ همتی رئیس کل بانک مرکزی شد

3970502297 با موافقت رئیس جمهور، عبدالناصر همتی، رئیس کل سابق بیمه مرکزی، مدیرعامل بانک مرکزی شد.
به گزارش مهر، با موافقت حسن روحانی، رئیس جمهور، عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی شد.
حکم رئیس جمهور در روزهای آینده ابلاغ خواهد شد.
گفتنی است رفتن همتی به چین به عنوان سفیر نیز منتفی شده است و قرار است که ظرف یک تا دو روز آینده، وی رسما سکان بانک مرکزی را به دست گیرد. وی پیش از این، مدیرعامل بانک ملی ایران بوده است.
پیش از این، ولی الله سیف به مدت ۵ سال رئیس کل بانک مرکزی بوده است.
قانون بانکداری عوض نشه, هزار تا از اینام عوض بشن, همین آشه و همین بدبختی. قوانین بانکداری مشکل زاست نه عملکرد فردی.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
الان من بااین قضیه مشکل دارم
کسی که قراربوده بره چین سفیربشه یهو میشه رییس بانک مرکزی
مدیریت یهوییم مگه داریم؟اصن برنامه داشته برای ریاست بانک مرکزی؟!
مریض داره از بی داروئی میمیره, اونوقت اینا دکتر رو عوض میکنند.

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا نمیدونم این آقا چه ترفند عجیبی به کار برد ولی تعلیق برجام به اینور کل سرمایه دارهای خارجی که مهمترینشون عربهای شکم گنده ای ک تو مشهد سرمایه های هنگفت و فوقالعاده بالایی داشتند یهو همه با هم سرمایه هاشونو از بانک ( بانک ملی) خارج کردند یعنی واقعا تا ورشکستگی رفت. حالا شاید همون حسابهای شکر رو یکم زیرو رو کردند نمیدونم فعلا که ماهرترینشون همین همتی.
ولی در کل قوانین از بیخ مشکل داره شاید ورشکستگی رو بتونه جبران کنه ولی وضع بد ملت و اختلاصها رو چیکار میتونن بکنند؟؟ قوانینی ک راحت دور زده میشه

!austenite

کاربر حرفه ای
جوان آنلاین نوشت: متاسفانه در دوره ریاست ولی الله سیف در بانک مرکزی نقدینگی در کشور 3 برابر شد، پایه پولی از 96 هزار میلیارد تومان شروع و از عدد 213 هزار میلیارد تومان هم عبور کرد و رکورد چاپ پول در اقتصاد ایران شکسته شد. از سوی دیگر مشکلات موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز با تصمیمات عجولانه سیف و معاونش فرشاد حیدری تشدید شد و ارزش پول ملی به شدت پایین آمد. همچنین نماینده بانک مرکزی در مذاکرات هسته‌ای هم عملکرد ضعیفی از خودش به جا گذاشت و در نهایت دستگیر شد... از طرفی بدهی دولت و بانک‌ها به بانک مرکزی افزایش یافت و با پیش فروش‌های متعدد و بی ثمر سکه دولت میزان زیادی از ذخایر طلای کشور را هدر داد. در کنار همه اینها قیمت ارز ملتهب ترین دوران چهار دهه اخیر خودش را طی کرد و وعده تک نرخی شدن ارز از سوی رئیس کل بانک مرکزی هیچ گاه عملی نشد. همه اینها موجب شد تا سیف خود را تبدیل به کاندیدای ضعیف ترین رئیس کل بانک مرکزی در طول 80 سال فعالیت این نهاد پولی و مالی اقتصاد ایران کند.

!austenite

کاربر حرفه ای
به گزارش الف، ولی الله سیف بعد از برکناری از ریاست بانک مرکزی در توییتر خود با ذکر دستاوردهای بانک مرکزی در مدت ریاستش نوشت: از حمایت و پشتیبانی رییس جمهور و هیات دولت در این ۵ سال تشکر میکنم. برداشتن گام های اساسی در اصلاح نظام بانکی به ویژه موسسات مالی غیرمجاز از جمله دستاوردهای این دوره بانک مرکزی بوده است.
وی در ادامه نوشت: برای همکار ارجمندم جناب همتی در دوران ویژه پیش رو آرزوی موفقیت دارم.

پیوست ها

• 59139.jpg
    59139.jpg
    46.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

ali199_1991

کاربر بیش فعال
گفتن صرافی ها باز شده و اقدام به خرید و فروش ارز با نرخ آزاد می کنن در حالی ک چنین چیزی نیست!...یعنی نرخ شده 9300 و بازم نیست تو بازار؟؟ اینایی ک تو خیابون واستادن و می فروشن از کجا میارن؟؟

• Like

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
الان که همه ی دلالارو گرفتن بازم که درست نشد ایراد کارکجاست؟!!!

دلال در راس هرم قدرته ... خود سیف بزرگترین دلاله تو ماجرای فرستادن پول و ثروت ملت ایران برای دخالت در انتخابات عراق که به نفع هادی عامری میخاستن بشه و حزب الله لبنان اولین نفر که تحریم شد رییس بانک مرکزی ایران بود بعدم بانک بلاد اسلامی عراق و مدیرش با چند نفر از حزب الله لبنان ... این رییس بانک عراقی هم متهم شده بود ( البته بعدا تکذیب شد و پیگیری کردن نمیدونم به کجا رسید ) به استفاده از سیستم مالی عراق برای ایران چون اونا fatf رو امضا کردن این آقای رییس بانک بلاد رو که خودم میشناسم قبل این ماجرای تحریم من خودم از نزدیک دیدمش ی جورایی شناخت دارم ازش و اینکه خودم در جریان این داستان از نزدیک بودم ... قصدم تخریب نیس ولی هرکی با این حضرات هم کاری کنه به خاک سیاه می شوننش بنده خدا ادم درستی بود گرفتارش کردن. و اینم بگم در جریان جزییات قضیه نیستم !

خب وقتی مدام هر روز ارز در مقیاس بزرگ خارج میشه از ایران قیمتش میره بالا یا اختلاس میشه البته فشارش رو مردمه وگرنه برا خودشون که مهم نیس انگار علف خرسه

آخرین ویرایش:

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما خودت بشین فک کن ببین این فلاکتی که الان برا جامعه رخ داده میتونه کار ۴ تا دلال کف خیابون باشه ؟؟؟

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
گفتن صرافی ها باز شده و اقدام به خرید و فروش ارز با نرخ آزاد می کنن در حالی ک چنین چیزی نیست!...یعنی نرخ شده 9300 و بازم نیست تو بازار؟؟ اینایی ک تو خیابون واستادن و می فروشن از کجا میارن؟؟

حاضرم باهات شرط ببندم تقلبیه یا اینکه کد سریال اسکناس ها باطل شده ؛ اصن ی مدت ترامپ گفته بود پولهایی رو که در برجام به ایران دادیم رو باطل میکنیم نمیدونم انجام داد یا نه ولی اگه کرده باشه اینا بدشون نمیاد ی مشت کاغذ پاره رو به مردم قالب کنن به قیمت ۹۳۰۰ یا هرچی چنتا ازین افرادشونو میفرستن سطح شهر بفروشن یه نفر از مردم میره پولی که با هزار گرفتاری جمع کرده رو میده دلار بخره از دنیا بی خبر مراقب باشین کلاه سرتون نره

ali199_1991

کاربر بیش فعال
حاضرم باهات شرط ببندم تقلبیه یا اینکه کد سریال اسکناس ها باطل شده ؛ اصن ی مدت ترامپ گفته بود پولهایی رو که در برجام به ایران دادیم رو باطل میکنیم نمیدونم انجام داد یا نه ولی اگه کرده باشه اینا بدشون نمیاد ی مشت کاغذ پاره رو به مردم قالب کنن به قیمت ۹۳۰۰ یا هرچی چنتا ازین افرادشونو میفرستن سطح شهر بفروشن یه نفر از مردم میره پولی که با هزار گرفتاری جمع کرده رو میده دلار بخره از دنیا بی خبر مراقب باشین کلاه سرتون نره

بعید می دونم ، اون قضیه هم ترامپ انجام نخواهد داد... یعنی بعید میدونم...

حالا به نظر شما قیمت دلار برای مدت کوتاه ، میاد پایین؟

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بعید می دونم ، اون قضیه هم ترامپ انجام نخواهد داد... یعنی بعید میدونم...

حالا به نظر شما قیمت دلار برای مدت کوتاه ، میاد پایین؟

فکر نمیکنم اگرم پایین بیاد جزیی پایین میاد در حد ۲۰۰۰ یا ۳۰۰۰ ریال در روز

ali199_1991

کاربر بیش فعال
[h=1]واکنش بازار ارز و سکه به تغییر رئیس کل بانک مرکزی تنها یک روز دوام داشت[/h]
روز گذشته پس از اینکه اعلام شد همتی رئیس کل بانک مرکزی جایگزین سیف شده است واکنش بازار به آن مثبت شده و قیمت انواع سکه بهار آزادی و نرخ اسعار خارجی کاهش یافت.
اما با گذشت تنها یک روز مجددا قیمت ها افزایش یافت و مشخص شد این بازار قصد کاهشی ندارد که بخواهد با رفتن یک شخص این روند را ادامه دهد.
روز گذشته با انتشار خبر انتخاب رئیس کل بانک مرکزی قیمت سکه بهار آزادی 122 هزار تومان و نرخ یورو 295 تومان کاهش داشت.
امروز در بازار تهران بهای انواع سکه به غیر از سکه طرح قدیم رشد داشت.
بهای سکه طرح جدید 124 هزار تومان، نیم سکه 20 هزار تومان، ربع سکه 7 هزار تومان، سکه گرمی 5 هزار تومان و هر گرم طلای 18 عیار 2540 تومان افزایش یافت.اما قیمت سکه طرح قدیم 20 هزار تومان کاهش یافت.
قیمت اونس در بازار جهانی طلا با 3 دلار و 55 سنت کاهش 1228 دلار و 83 سنت قیمت خورد.
در بازار ارز، یورو 11 هزار و 90 تومان، پوند 12 هزار و 477 تومان و درهم 2573 تومان فروخته شد.

!austenite

کاربر حرفه ای
به گزارش مهر، عبدالناصر همتی که به عنوان رئیس کل جدید بانک مرکزی جایگزین ولی الله سیف شده است، با انتشار پیامی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: خدارا شاکرم توفیق خدمت به ملت بزرگ ایران در مسئولیت خطیر بانک مرکزی نصیب اینجانب شد.
وی در ادامه پیام خود آورده است: تمام داشته های علمی و تجربی خود را با استعانت از خداوند متعال و همراهی همکارانم در دولت و شبکه بانکی کشور برای پیشبرد اقتصاد کشور به کار خواهم گرفت. ملت ایران شایسته بهترین هاست.

!austenite

کاربر حرفه ای
به نظرمن اگه هم قیمت پایین بیاد ناشی شوکه ودوباره میره بالا
بطور کلی انگیزه ای برای پایین کشیدن فیتیله قیمت دلارو سکه نمیبینم
تازه ازاون گذشته اضاع کری خوندن مقامات ایران وآمریکا که شاید بشه گفت تایان حدبی سابقه بوده وتنش بین یمن وعربستان وامارات به ما میگه هم اوضاع داخلی هم اوضاع کشورهای همسایه نشانی ازثبات سیاسی واقتصادی نداره واقعا

ali199_1991

کاربر بیش فعال
خب قطعا قیمت ها روند افزایشی داره منتها دنبال این هستم به صورت خیلی موقت بیاد پایین

آخرین ویرایش:
  • Like