ارزش افزوده

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ایجاد ارزش افزوده با بهره گیری از سه شاخصه دانش، اندیشه
و نیروی انسانی به چه معنی است؟
چند در صد از فعالیت ها و فعل و انفعالات ما در طول شبانه روز بار مفید و کارساز داره و نسبت آن با فعالیت های بی ثمر و بی بهره مون چقدره؟

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بعبارت ساده تر : قبل از اینکه کسی ما رو بیخودی علاف خودش بکنه , یا حتی رسانه یا همین گوشی موبایل و این جور چیزا , ما خودمون تا چه حد دستی دستی باعث علاف شدن خودمون میشیم؟
چرا گاهی وقتا یا اکثر ایام ما زورمون به خودمون نمیرسه؟
جواب این چرا در حکم یافتن مسیری برای رسیدن به پل پیروزی است . اینو قبول دارید؟

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چه عواملی باعث میشن که ما در تکاپوی غنی تر زیستن نباشیم و عمر و زندگیمونو همینطور الکی سپری کنیم؟
برای کمال بخشیدن به هنر زیستن چه چیزهایی لازمه ؟
در جستجوی معنا و بینش , چگونه فلسفه ای رو باید انتخاب کنیم که اون فلسفه ملهم از چالش های عملی و نیز نتایج عقلانی باشه که هدف اون نه فقط فهم دقیق امور باشه بلکه باعث دگرگونی ما هم بشه ؟

ALIREZA.F.1988

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جواب این سوالات خیلی سخته و نمیشه معیار خاصی را تعیین کرد
شخصیت ، خانواده و محیط زندگی یک شخص در رفتار و استفاده از فرصتها و فعالیتهاش تاثیر داره
مخصوصا در ایران که فرهنگ کافی هم نیست ،علافی و فعالیتهای بی ثمر خیلی بیشتر هستش

• Like
واکنش ها: ayja

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جواب این سوالات خیلی سخته و نمیشه معیار خاصی را تعیین کرد
شخصیت ، خانواده و محیط زندگی یک شخص در رفتار و استفاده از فرصتها و فعالیتهاش تاثیر داره
مخصوصا در ایران که فرهنگ کافی هم نیست ،علافی و فعالیتهای بی ثمر خیلی بیشتر هستش
یعنی وقتی شرایط جور نباشه , خود شخص هم نباید خودش رو تعلیم بده و نخواد علاف خودش و دیگران نباشه و به آینده فک کنه و اونو خوب بسازه؟ پس اینکه میگی انسان عقل و شعور داره , چرا نمیتونه ازشون استفاده خوب بکنه ؟

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بسیاری از خردمندان تاریخ نه خانواده مناسبی داشتند و نه تو فرهنگ خوبی پا به عرصه زندگی گذاشته اند. پس چه عاملی تونسته از اونا انسانهای فرهیخته و خردمند بسازه ؟

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
دانشجو به خاطر شرایط سنی که داره و همچنین تحصیل در اوج جوانی نماد سرزندگی و پویایی یک کشور هست.
اما کشوری که تو غذای دانشجوهاش کافور میریزه و به بهانه کنترل غرایز جنسی مغز اونو منجمد میکنه دیگه نباید از اون کشور انتظار ارزش افزوده داشته باشیم.
باید منتظر انحرافات جنسی و سقوط کشور باشیم.

• Like

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه عواملی باعث میشن که ما در تکاپوی غنی تر زیستن نباشیم و عمر و زندگیمونو همینطور الکی سپری کنیم؟
در جستجوی معنا و بینش , چگونه فلسفه ای رو باید انتخاب کنیم که اون فلسفه ملهم از چالش های عملی و نیز نتایج عقلانی باشه که هدف اون نه فقط فهم دقیق امور باشه بلکه باعث دگرگونی ما هم بشه ؟

باید عزت نفس مردم و مهمتر از اون دانش جو ها رو بهشون برگردونیم.
مردمی که عزت نفس ندارند تن به هم خفتی میدن.

• Like

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
باید عزت نفس مردم و مهمتر از اون دانش جو ها رو بهشون برگردونیم.
مردمی که عزت نفس ندارند تن به هم خفتی میدن.
منم سئوالم همینه . میگم یعنی لازمه این عزت نفس از دیگران به ما برگردانده بشه ؟ (که امری محاله .) . یعنی خود شخص نباید قدر عزت نفسش رو بدونه و اونو تو هر شرایطی حفظش بکنه ؟
مثلا ما اگه برحسب اتفاق افتادیم زندان , باید مثه جانیان و خطاکاران اونجا بشیم و بار بیایم؟ خودنون چیکاره ایم ؟

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دانشجو به خاطر شرایط سنی که داره و همچنین تحصیل در اوج جوانی نماد سرزندگی و پویایی یک کشور هست.
اما کشوری که تو غذای دانشجوهاش کافور میریزه و به بهانه کنترل غرایز جنسی مغز اونو منجمد میکنه دیگه نباید از اون کشور انتظار ارزش افزوده داشته باشیم.
باید منتظر انحرافات جنسی و سقوط کشور باشیم.
اینو قبول ندارم. اصلا چنین چیزی نیست. ناسلامتی ما تو چند تا دانشگاه درس خوندیم ولی همچین چیزی نبوده.
دانشجو اگه برای درس خوندن و یادگیری بره دانشگاه , تو هر شرایطی یاد میگیره و میتونه دانشمند بشه. شرایط در مقابل اراده و ایمان فرد هیچ کاری نمیتونه بکنه.

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم سئوالم همینه . میگم یعنی لازمه این عزت نفس از دیگران به ما برگردانده بشه ؟ (که امری محاله .) . یعنی خود شخص نباید قدر عزت نفسش رو بدونه و اونو تو هر شرایطی حفظش بکنه ؟
مثلا ما اگه برحسب اتفاق افتادیم زندان , باید مثه جانیان و خطاکاران اونجا بشیم و بار بیایم؟ خودنون چیکاره ایم ؟

مثلا وقتی که فقر به قشر آبرودار و کارمندان بازنشسته دولت رسیده. کسی که سفره اش برا همه پهن بوده. و الان دولت گرامی براش سبد کالا تعریف کرده آیا با گرسنگی دست و پنجه نرم کنه یا در کنار قشر ضعیفتر از خودش در صف سبد کالا بایسته؟؟؟
بلاخره عزت نفسه دیگه

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینو قبول ندارم. اصلا چنین چیزی نیست. ناسلامتی ما تو چند تا دانشگاه درس خوندیم ولی همچین چیزی نبوده.
دانشجو اگه برای درس خوندن و یادگیری بره دانشگاه , تو هر شرایطی یاد میگیره و میتونه دانشمند بشه. شرایط در مقابل اراده و ایمان فرد هیچ کاری نمیتونه بکنه.

خب این نظر شماست

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مثلا وقتی که فقر به قشر آبرودار و کارمندان بازنشسته دولت رسیده. کسی که سفره اش برا همه پهن بوده. و الان دولت گرامی براش سبد کالا تعریف کرده آیا با گرسنگی دست و پنجه نرم کنه یا در کنار قشر ضعیفتر از خودش در صف سبد کالا بایسته؟؟؟
بلاخره عزت نفسه دیگه
عزت نفس به این چیزا ربطی نداره , البته برای کسانی که معنی و مفهوم واقعی عزت نفس رو بدونن .
کدام کارمندی رو دیدی که با تمام قدرت تو محل کارش کار کنه. آمار ها نشون میده که اکثر کارمندان حتی نصف اندازه کاری رو که باید انجام بدن , انجام نمیدن. این عزت نفس اول از خود فرد شروع میشه.

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزت نفس به این چیزا ربطی نداره , البته برای کسانی که معنی و مفهوم واقعی عزت نفس رو بدونن .
کدام کارمندی رو دیدی که با تمام قدرت تو محل کارش کار کنه. آمار ها نشون میده که اکثر کارمندان حتی نصف اندازه کاری رو که باید انجام بدن , انجام نمیدن. این عزت نفس اول از خود فرد شروع میشه.

من فکر میکنم کسی که یک عمر کار کرده و پولشو خودش به دست آورده خیلی سخته که از یک جایی به بعد با اون شخصی که تمام زندگیش کار نکرده و تحصیلات نداره یکی بشه.

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خودم فقط یک سال غذای دانشگاه خوردم
به قدری شرایطی جسمانی من بهم ریخت که دکتر گفت تحت هیچ شرایطی دیگه غذای دانشگاهو نخورم.
حالا من غذای دانشگاه نخوردم در عوض تریا دانشگاه نمیاد فسنجونو قرمه سبزی مامان نمیده که اونم فست فود میده.
خب شما فکر کن روح دانشجو ها داره غذایی داده میشه که نباید بخورند. مثلا چی؟؟ خرافات، باورهای غلط، و اهداف بی سر و ته
حالا میمونه غذای جسم ما: خب ۴ الی ۱۰ سال پر حاصل زندگی اینه که میبینید

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من خودم فقط یک سال غذای دانشگاه خوردم
به قدری شرایطی جسمانی من بهم ریخت که دکتر گفت تحت هیچ شرایطی دیگه غذای دانشگاهو نخورم.
حالا من غذای دانشگاه نخوردم در عوض تریا دانشگاه نمیاد فسنجونو قرمه سبزی مامان نمیده که اونم فست فود میده.
خب شما فکر کن روح دانشجو ها داره غذایی داده میشه که نباید بخورند. مثلا چی؟؟ خرافات، باورهای غلط، و اهداف بی سر و ته
حالا میمونه غذای جسم ما: خب ۴ الی ۱۰ سال پر حاصل زندگی اینه که میبینید
خوب شما دقیقا به نکته ای که من عرض کردم رسیده اید. یعنی وقتی میبینید غذایی به شما ضرر میرسونه , از خوردنش امتناع میکنید. این یعنی ارزش افزوده به شان و جایگاه خود , که خیلی عالیست.
ما هم تو دانشگاه زخم معده گرفتیم و گرسنگی کشیدیم ولی هدف خوردن نبود. هدف کسب و فهم علم بود و بسا روز ها که من تو شبانه روز فقط نون خالی و یه تخم مرغ بیشتر نتونستم بخورم .ولی فکر میکنم که تونستم مبانی درسی زو بخوبی بفهمم و خیلی هم خرسندم.
غذای روح مهمتر هست. مشکل در هدف گذاری ذهنی است.
در مورد مقایسه هم باید بگم : من هیچوقت هیچ کس و هیچ چیز را با شرایط خودم مقایسه نمیکنم. به هر حال ممکنه خیلی ها خیلی کار های حرام بکنند و به خیلی جا های موقتی دنیوی هم برسن. اما اینا برای من جای سئوال و مقایسه نیست. خدا خودش برای همه چی کافیه.
من تنها در هوای خودم هستم و هیچ وقت هیچ حق یا نفع شخصی خودم رو دنبال نکرده ام. هر کس مسئول معاد خویش است.

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
اوممم خب به نظرتون آدم وقتی گرسنه میشه چی باید بخوره؟؟
تا کی نون و سیب زمنی و پنیر و سبزی؟؟
اصلا خب راست میگید وقتی مجبور بودی باید اینا بخوری بهتر از خوردن سمه
اما حرف من یه چی دیگه است. من میگم ما به دانشگاه اعتماد کردیم رفتیم غذاشو خوردیم درصد کمی از بچه های دانشگاه فقط مثل من متوجه تاثیرات بد غذا بر روی خودشون میشن و نمیخورند. اما بقیه چی؟؟
من تو هیچ صحبتم در مورد اینکه هدف فقط خوردنه نگفتم. من از خودشناسی حرف میزنم. اینکه من میدونم سیستم بدنم چطور کار میکنه. جایگاه روحم کجاست، جایگاه عقلم کجاست، به چی میگن زوال عقل، انسان کی درست فکر میکنه، حقوق من چیه در این جامعه، و در نهایت وقتی ارزش خودمو شناختم حالا شروع کنم به افزودن بر ارزشهای خودم!
من میگم اول باید غذای بدن درست باشه حالا چه از نظر حلال بودنش چه از نظر محتوایی که باز من میگم ارزش مواد غذایی خیلیی تاثیر مهمی روی فکر و روح ما داره.
غذای سالم باعث پویایی ما میشه.
دوم نزول جایگاه زن در جامعه است.
دختران و زنان جامعه ما ارزش خودشونو از دست دادن. یک زن باید سرشار از بی نیازی و نهایت عاطفه باشه. ولی دختران ما شدن سرشار از نیاز حالا نیاز در شکلهای مختلف جنسی، عشق، زیبایی، عزت نفس، و ریاست طلبی و...
بعد خانواده جایگاهش رو از دست میده چون دخترا دیگه عزت نفس ندارن تا این عزت نفسو به شوهر و فرزندانشون بدن اونا گیر مهرطلبی منفی افتادن. دختری که باید در نهایت کمال و بی نیازی بچه تربیت کنه و هنرمندانه زندگیشو بسازه گیر بازی سیاسی برابری زن و مرد افتاده و هی تقلا میکنه با مرد برابر بشه کار کنه شاید بتونه در مقطعی از زمان به برتری برسه اما در نهایت کم میاره چون سیستم بدن اون برای این آفریده نشده چون خودشو نشناخته. چون عزت نفسشو ازش گرفتن.
تو جامعه ای که زن افسرده و احمق باشه مردانش هم به همین شکل در میان چون مردان و فرزندان این جامعه رو زنان تربیت میکنند. یک مرد برای یک زن تلاش میکنه و میجنگه ولی زنان انقد راحت بدست میان که دیگه هیچ مردی حوصله ای برای تلاش کردن نداره.

• Like

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببینید قضیه عزت نفس قشر بزرگی از مردم جامعه که کارمندان بازنشسته چه معلم تا کارگران که یک عمر بنا بر خیلی از ارزشهای خودشون درست زندگی کردند و حالا مجبورند نون منت دار بخورند خیلی خیلی خیلی موضوع مهمیه. من نمیدونم اونا تا الان نون حروم خوردن یا حلال اما اینو میدونم که عزت نفس یه عده خیلی زیادی از بین رفته

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببینید قضیه عزت نفس قشر بزرگی از مردم جامعه که کارمندان بازنشسته چه معلم تا کارگران که یک عمر بنا بر خیلی از ارزشهای خودشون درست زندگی کردند و حالا مجبورند نون منت دار بخورند خیلی خیلی خیلی موضوع مهمیه. من نمیدونم اونا تا الان نون حروم خوردن یا حلال اما اینو میدونم که عزت نفس یه عده خیلی زیادی از بین رفته
این اتفاقات برای مردمانی که به تفاوت ها اهمیت نمیدهند،لازمه که شاید حافظه تاریخی ذهنشون بکار بیفته و دیگه اینقد زودباور نباشن و نتیجه کارشونو قبل از انجام ارزیابی کنن. همینا فردا که انتخابات مجلس راه بیفته ،از صبح ساعت پنج باز میرن تو نوبت وامی ایستن که هشت ونیم درها باز بشه که برن رای بدهند در حالی که اصلا تحقیق نخواهند کرد که کاندیدای مورد نظرشان چه جور آدمی است. خلایق هر چه لایق.

ros21

عضو جدید
یعنی میگی رای ندیم؟چرا؟ مگه سرنوشت ایران عزیز مهم نیست براتون؟
...
اگه آدمش راه پیدا کنه میتونیم بعدا تاثیرش رو احساس کنیم .
میدونی چرا وضعیت استان‌ها مثل هم نیست؟!و محروم داریم؟

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

چند در صد از فعالیت ها و فعل و انفعالات ما در طول شبانه روز بار مفید و کارساز داره و نسبت آن با فعالیت های بی ثمر و بی بهره مون چقدره؟

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
این اتفاقات برای مردمانی که به تفاوت ها اهمیت نمیدهند،لازمه که شاید حافظه تاریخی ذهنشون بکار بیفته و دیگه اینقد زودباور نباشن و نتیجه کارشونو قبل از انجام ارزیابی کنن. همینا فردا که انتخابات مجلس راه بیفته ،از صبح ساعت پنج باز میرن تو نوبت وامی ایستن که هشت ونیم درها باز بشه که برن رای بدهند در حالی که اصلا تحقیق نخواهند کرد که کاندیدای مورد نظرشان چه جور آدمی است. خلایق هر چه لایق.

فیلتر کاندیدای ما ضعیف عمل میکنه و عملکرد سیستم فیلترینگ ما تعداد نمازهای جمعه و وضعیت ظاهری هست. من نمیگم ایناها بده ها من میگم اینا اصل کار نیست. اصل برنامه و هدف و پیشینه کاندیداست در حوزه تخصص خودش.
از طرفی بعد از فیلترینگ نظارت ضعیفه. چرا پولهای کلانی که برای چاپ عکس و ستادهای بی ارزش و بی محتوا زده میشه نظارت توجیه و شفاف سازی نمیشه؟
بعد حق رای یک بی سواد ته روستا پشت کوه ها که تنها اطلاع و آگاهیش از دنیا تعداد گاو و گوسفندهاشه با حق رای یک نخبه در بهترین دانشگاه برابر است!!! این خیلی عجیبه
اما بحث این تاپیک ارزش افزوده است . و من میگم اول باید ارزشی باشه که بعد حالا با عملکرد به اون بیافزاییم؟؟
ارزش اول باید از شخص شروع بشه که اول درست کار کردن فکره
بعد عزت نفس
بعد دانستن حقوق خود به عنوان اول یک انسان دوم عضو خانواده سوم شهروند و در نهایت یک ایرانی با کشوری ثروتمند که اگر ما بدونیم سهم ما از این ثروت چقدر است..

2276417

کاربر فعال

ما دانش داریم اندیشه داریم نیروی انسانی داریم اما جهت مناسب برای بهره بری نداریم

2276417

کاربر فعال
عدم وجود انگیزه لازم

2276417

کاربر فعال
یعنی میگی رای ندیم؟چرا؟ مگه سرنوشت ایران عزیز مهم نیست براتون؟
...
اگه آدمش راه پیدا کنه میتونیم بعدا تاثیرش رو احساس کنیم .
میدونی چرا وضعیت استان‌ها مثل هم نیست؟!و محروم داریم؟
رای دادن مهمه و از اون مهمتر آینده کشوره اما براستی مسعولی که به مردم اهمیت نمیده انتخابش مهمه، چرا همیشه بین بد و بدتر انتخاب باید باشه خوب ما میخوایم بین بد و خوب خوب رو انتخاب کنیم