ارتباط سواد و دانش با انسان بودن

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چرا اکثریت اونایی که حتی دانش و تحصیلات بالایی هم دارن , قادر نیستند که انسان های خوبی باشند و مثل آدم حسابی ها زندگی کنند؟
اکثر خیانت های بزرگ از سوی کسانی رخ میدهد که دانش و تجربه بالا دارند. چرا؟

دختر معمار

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا اکثریت اونایی که حتی دانش و تحصیلات بالایی هم دارن , قادر نیستند که انسان های خوبی باشند و مثل آدم حسابی ها زندگی کنند؟

قطعا به اکثریت نمیشه نسبت داد:surprised:

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیشه این تیپ مسائل رو به همه نسبت داد...
با این حال، از افرادی که تحصیلات بالاتری دارن، میزان خیلی بیشتری از شعور و فرهنگ اجتماعی هم مورد انتظار هست که وقتی این مسئله در طرف دیده نمیشه، باعث میشه فکر کنی اینها نسبت به یه ادم بی‌سواد، بیشعور تر هستن!! :)))

mahdis.

عضو جدید
کاربر ممتاز
انسان خوب رو تا چي تعريف كني؟
يكي به گنجشك غذا ميده ميشه انسان خوب....
آدم حسابي هم تعريف داره تا شما اونو چي عريف كني....
اين چيزا يكم بايد زمان بگذره تا متوجهش بشي...
چون هر انساني بنابر فرهنگ و تربيت خانوادگي و فكر و عقل خودش زندگيشو ميچرخونه.
اون سواد و تحصيلات بالا توي فرهنگ و تربيتش و اخلاق شخص فر ميخوره بعد تبديل به عمل ميشه و اوني ميشه كه ميبيني.
اما اينكه چرا كسي دانش بالايي داره اما باز يه جاهايي مرتكب خطا ميشه اين قضيش فرق داره.اما خب همه آدمهاي با سواد هم با دانش بالا هم براي زندگي كردن اومدن ديگه،شما نميتوني براشون چارچوب بذاري و تعريف كني براشون كه فلان كار بايد و فلان كار نبايد!
دانش با سواد فرق داره...
كليد واژه : خلبانهاي جنگ جهاني دوم
در ضمن سعي كنيد توي زندگي كسي رو مورد قضاوت قرار ندين.
قاضي فقط خداست.
اينكه كسي bmwداره اما هيچ وقت نبايد تصادف كنه!حق نيست.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
انسان خوب رو تا چي تعريف كني؟
يكي به گنجشك غذا ميده ميشه انسان خوب....
آدم حسابي هم تعريف داره تا شما اونو چي عريف كني....
اين چيزا يكم بايد زمان بگذره تا متوجهش بشي...
چون هر انساني بنابر فرهنگ و تربيت خانوادگي و فكر و عقل خودش زندگيشو ميچرخونه.
اون سواد و تحصيلات بالا توي فرهنگ و تربيتش و اخلاق شخص فر ميخوره بعد تبديل به عمل ميشه و اوني ميشه كه ميبيني.
اما اينكه چرا كسي دانش بالايي داره اما باز يه جاهايي مرتكب خطا ميشه اين قضيش فرق داره.اما خب همه آدمهاي با سواد هم با دانش بالا هم براي زندگي كردن اومدن ديگه،شما نميتوني براشون چارچوب بذاري و تعريف كني براشون كه فلان كار بايد و فلان كار نبايد!
دانش با سواد فرق داره...
كليد واژه : خلبانهاي جنگ جهاني دوم
در ضمن سعي كنيد توي زندگي كسي رو مورد قضاوت قرار ندين.
قاضي فقط خداست.
اينكه كسي bmwداره اما هيچ وقت نبايد تصادف كنه!حق نيست.
اینا که نوشتی ، جواب سئوال من نیست.سئوال خیلی واضح هست.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نمیشه این تیپ مسائل رو به همه نسبت داد...
با این حال، از افرادی که تحصیلات بالاتری دارن، میزان خیلی بیشتری از شعور و فرهنگ اجتماعی هم مورد انتظار هست که وقتی این مسئله در طرف دیده نمیشه، باعث میشه فکر کنی اینها نسبت به یه ادم بی‌سواد، بیشعور تر هستن!! :)))
منم نگفتم همه ، گفتم اکثریت
در ضمن این سئوال نیاز به جواب کارشناسانه داره ، اگه داری لطفا رو کن.

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم نگفتم همه ، گفتم اکثریت
در ضمن این سئوال نیاز به جواب کارشناسانه داره ، اگه داری لطفا رو کن.

اگر دنبال پاسخی هستی که روش کار کارشناسی صورت گرفته، نتیجه کلی تحقیق و روانشناسی و جامعه شناسی هست، به نظرم باید توی انجمن‌های جامعه شناسی بپرسی...

همونطور که عرض کردم، نظر شخصیم این هست که انسان بودن، هیچ ارتباطی با سواد و فرهنگ نداره... شما ممکنه دکترا داشته باشی از هر رشته‌ای ، ولی شعور اجتماعی مناسبی نداشته باشی...فرهنگ مناسب نداشته باشی یا هرچیز دیگه...

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
من اصلا حرف شما رو قبول ندارم. اینطور که من اطراف خودم دیدم افراد با تحصیلات بالا خیلی ادم های بهتری بودن. شما خیلی راحت میگید اکثریت! ایا خودت میتونی از حرفت دفاع کنی؟ بر چه مبنایی میگی اکثریت؟ ولی از طرفی هم تحصیلات بالا کسی رو ادم خوب نمیکنه! معمولا ادم های خوب هستن که دنبال تحصیلات بالاتر میرن!! پس به راحتی امکان داره که کسی تحصیلات بسیار بالایی داشته باشه ولی ذره ای شعور نداشته باشه! مثل همین رسوایی ای که اخیرا خبرش رو دیدم که تعدادی از استادان ایرانی به عنوان متقلب ادبی از سوی مجله Nature معرفی شدن! ولی همان گونه که این چنین افرادی داریم افرادی مثل پروفسور سمیعی هم داریم که یگانه ست.
اما سوال دومتون رو قبول دارم. بله. چون خیانت بزرگ نیازمند یک دانش و تجربه و تیزبینی بالاست. وقتی در مورد خیلی از مسائل دانا باشی. راه های گریز از قانون و خیلی چیزهای دیگه رو هم یاد میگیری و قدرتمند میشی. قدرت که داشته باشی به راحتی هم وسوسه میشی.

دختر معمار

عضو جدید
کاربر ممتاز
اکثر خیانت های بزرگ از سوی کسانی رخ میدهد که دانش و تجربه بالا دارند. چرا؟[/QUOTE]

حقیقتا دانش و تحصیلات ، پول و ثروت شخصیت نمیاره و نمیتونه تعیین کننده رفتار خوب یا بد آدمها باشه ... بنابراین چنین سوالی اساسا غلطه چوت هیچ نسبیتی بین خیانت و شعور و یا عدم شعور وجود نداره و هیچ شعوری صرفا با علم و دناش کسب نمیشه .

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
مشکل از دانشیه که فرا میگیرن.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

حقیقتا دانش و تحصیلات ، پول و ثروت شخصیت نمیاره و نمیتونه تعیین کننده رفتار خوب یا بد آدمها باشه ... بنابراین چنین سوالی اساسا غلطه چوت هیچ نسبیتی بین خیانت و شعور و یا عدم شعور وجود نداره و هیچ شعوری صرفا با علم و دناش کسب نمیشه .[/QUOTE]
نظر شما منطقی نیست.علم و دانش شعورآور هست ، اینکه چرا در عصر حاضر چنین نیست ، جای سئوال هست

دختر معمار

عضو جدید
کاربر ممتاز
حقیقتا دانش و تحصیلات ، پول و ثروت شخصیت نمیاره و نمیتونه تعیین کننده رفتار خوب یا بد آدمها باشه ... بنابراین چنین سوالی اساسا غلطه چوت هیچ نسبیتی بین خیانت و شعور و یا عدم شعور وجود نداره و هیچ شعوری صرفا با علم و دناش کسب نمیشه .
نظر شما منطقی نیست.علم و دانش شعورآور هست ، اینکه چرا در عصر حاضر چنین نیست ، جای سئوال هست[/QUOTE]

دقت نمیکنید به پاسخ های من .... عرض کردم شعور صرفا با علم و دانش کسب نمیشه .
یعنی راههای دیگری هم برای کسب شعور وجود داره ، و هر کسی که علم داره قطعا و الزاما شعور ندارم . شاید نظر من با نظر شما مطابقت نداشته باشه ولی این دلیلی برای رد واقعیت نیست .

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نظر شما منطقی نیست.علم و دانش شعورآور هست ، اینکه چرا در عصر حاضر چنین نیست ، جای سئوال هست

بله ، قطعا راههای دیگه ای هم هست ولی من منظورم این نیست. سئوال من تو متن تاپیک بخوبی و بشکل واضح موجوده .
چرایی اون سئوالی که طرح کردم رو به بحث بذاریم ، جذاب تر هست.

دقت نمیکنید به پاسخ های من .... عرض کردم شعور صرفا با علم و دانش کسب نمیشه .
یعنی راههای دیگری هم برای کسب شعور وجود داره ، و هر کسی که علم داره قطعا و الزاما شعور ندارم . شاید نظر من با نظر شما مطابقت نداشته باشه ولی این دلیلی برای رد واقعیت نیست .[/QUOTE]

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من راههای کسب شعور رو به بحث نذاشتم. متن سئوال تو موضوع تاپیک مشخصه.فقط همونو بحث کنیم نظر من تامین میشه.