ارتباط دود قلیان با سرطان مثانه

LOOFAN

عضو جدید

وجود خون در ادرار بدون درد و سوزش از شایع‌ترین علامت ابتلا به سرطان مثانه است، افراد سیگاری و مصرف کنندگان قلیان، چهار برابر بیشتر از سایر افراد دچار سرطان مثانه می‌شوند.

دود قلیان خطر ابتلا به سرطان مثانه را افزایش می‌دهد، ترک سیگار خطر ابتلا به سرطان مثانه را کاهش می‌دهد.

سنین ۶۷ سالگی به بالا شایع‌ترین سن ابتلا به سرطان مثانه است، بدخیم بودن سرطان مثانه در سنین بالا افزایش پیدا می‌کند و تنها یک درصد افراد، کمتر از ۳۵ سال دچار سرطان مثانه می‌شوند.

مشاغلی مانند رنگرزها، نقاش‌ها، کارگران چرم سازی به علت قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی، میزان ابتلا به سرطان مثانه در آنها افزایش می‌یابد، برای جلوگیری از بروز سرطان مثانه در افرادی که با مواد شیمیایی سروکار دارند باید هنگام کار با مواد شیمیایی از ماسک استفاده شود.

خشکشویی و کاغذسازی نیز جزو مشاغلی است که سرطان مثانه را تشدید می‌کند، برای پیشگیری از تشدید سرطان مثانه شاغلین این حرف باید از عوامل محرک محیطی دوری کنند.

رژیم غذایی پرچرب احتمال ابتلا به سرطان مثانه را افزایش می‌دهد، مصرف خودسرانه مسکن‌ها موجب بروز سرطان مثانه می‌شود.

وجود خون در ادرار را شایع‌ترین علامت احتمال ابتلا به سرطان مثانه است و اغلب این خونریزی بدون درد و سوزش است که می‌تواند مداوم یا متناوب باشد.

حتی مشاهده یک نوبت خون در ادرار نیاز به بررسی دارد، افراد باید با مشاهده خون در ادرار هر چه سریعتر به پزشک مراجعه کنند.

تکرر ادرار را از دیگر علائم ابتلا به سرطان مثانه است و افزایش مصرف آب به شسته شدن موادی که باعث ایجاد سرطان مثانه می‌شود کمک می‌کند.

مهربان

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
ممنونم
البته دستکش هم، چون خیلی از بیماری ها از راه پوست سرایت میکنن

Miss doctor

عضو جدید
کاربر ممتاز

وجود خون در ادرار بدون درد و سوزش از شایع‌ترین علامت ابتلا به سرطان مثانه است، افراد سیگاری و مصرف کنندگان قلیان، چهار برابر بیشتر از سایر افراد دچار سرطان مثانه می‌شوند.

دود قلیان خطر ابتلا به سرطان مثانه را افزایش می‌دهد، ترک سیگار خطر ابتلا به سرطان مثانه را کاهش می‌دهد.

سنین ۶۷ سالگی به بالا شایع‌ترین سن ابتلا به سرطان مثانه است، بدخیم بودن سرطان مثانه در سنین بالا افزایش پیدا می‌کند و تنها یک درصد افراد، کمتر از ۳۵ سال دچار سرطان مثانه می‌شوند.

مشاغلی مانند رنگرزها، نقاش‌ها، کارگران چرم سازی به علت قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی، میزان ابتلا به سرطان مثانه در آنها افزایش می‌یابد، برای جلوگیری از بروز سرطان مثانه در افرادی که با مواد شیمیایی سروکار دارند باید هنگام کار با مواد شیمیایی از ماسک استفاده شود.

خشکشویی و کاغذسازی نیز جزو مشاغلی است که سرطان مثانه را تشدید می‌کند، برای پیشگیری از تشدید سرطان مثانه شاغلین این حرف باید از عوامل محرک محیطی دوری کنند.

رژیم غذایی پرچرب احتمال ابتلا به سرطان مثانه را افزایش می‌دهد، مصرف خودسرانه مسکن‌ها موجب بروز سرطان مثانه می‌شود.

وجود خون در ادرار را شایع‌ترین علامت احتمال ابتلا به سرطان مثانه است و اغلب این خونریزی بدون درد و سوزش است که می‌تواند مداوم یا متناوب باشد.

حتی مشاهده یک نوبت خون در ادرار نیاز به بررسی دارد، افراد باید با مشاهده خون در ادرار هر چه سریعتر به پزشک مراجعه کنند.

تکرر ادرار را از دیگر علائم ابتلا به سرطان مثانه است و افزایش مصرف آب به شسته شدن موادی که باعث ایجاد سرطان مثانه می‌شود کمک می‌کند.

تنکس ;)

Nice Princess

عضو جدید
سپاس دوست من
مضرات دود قلیان بیش از سیگار است
و دردناک تر اینکه بضی خانواده ها از سر تفریح قلیان میکشن و به هم تعارف میکنن!!!

moatamed

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک ,
کاربر ممتاز
هیچی یکی هست نمیخام سر به تنش باشه
از این زهر ماریام مصرف میکنه
پس زودی شرش کنده میشه
وای چه بد وخشن ...
عکس خاک برسری نیگاه نکنه زهر ماری باز دردش کمتره....

آخرین ویرایش:

moatamed

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک ,
کاربر ممتاز
کلید نداره

اینم سرطان داشت
بعد برا درداش رفت سمت مواد

اگه زهر ماریش از جنس ت اصلی باشه فک نمیکنم براش مشکلی پیش بیاد
ولی اگه از بقیه زهر ماریا باشه سریع کلکشو میکنه...

آخرین ویرایش:

.6.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
الانم نیسم
ولی این یارو خیلی به زندگیم بد کرده
مامان بزرگ پدریمه خخخخ

گاهی میگم ولش به درک
گاهیم دوست داارم نباشه اصن

نه ربط نداره
من کلن قاطی کردم :D ینی مامان بزرگت موتاده؟:surprised: بعد مگه یه پیرزن چیکارمیتونه بکنه که انقد شکاری ازش؟:surprised:

.6.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
الانم نیسم
ولی این یارو خیلی به زندگیم بد کرده
مامان بزرگ پدریمه خخخخ

گاهی میگم ولش به درک
گاهیم دوست داارم نباشه اصن

نه ربط نداره
من کلن قاطی کردم :D ینی مامان بزرگت موتاده؟:surprised: بعد مگه یه پیرزن چیکارمیتونه بکنه که انقد شکاری ازش؟:surprised:

جاست شادی:-)

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
نه بابا عاخه جالبه یه پیرزن سیخ و بگیره دستشو ویولون بزنه :biggrin:
اتفاقن الان اونجام اومدم در خونتون نبودی :D

حال میکنی چ خاندان هنرمندی داریم
رفتن تو کار ساز جهانی

به خدا سقاخونم
اومدم دعا کنم
شمعی ک نذر کرده بودم واسه تو اداکنم
من دیگه رفتم بای بای

بالا