ادبنامه اداري

mahboobeyeshab

عضو جدید
کاربر ممتاز
تقاضاي استخدام
تاريخ.............
رئيس محترم اداره..............
با سلام و احترام
با تو جه به آگهي مندرج در روزنامه همشهري، مورخ...............ضمن تقديم فتوكپي مدارك تحصيلي خود، خواهشمند است، دستور فرماييد؛ نسبت به استخدام اين جانب در آن اداره اقدام فرمايند.

نام و نام خانوادگي

امضاء
نشاني كامل شهر،خيابان،كوي،كوچه،كدپستي،پلاك،تلفن)

درخواست صدور گذرنامه
تاريخ...........
رئيس اداره گذرنامه.....
با سلام و احترام،نظر به اين كه اين جانب.......جهت ادامه تحصيل عازم كشور..........مي باشم، با تقديم مدارك لازم كه پيوست نامه است، استدعا دارد، مقرر فرماييد؛ نسبت به صدور گذرنامه اين جانب اقدام فرمايند.

باسپاس_نام و نام خانوادگي

امضاء

تقاضاي جواز كسب
تاريخ........
شهرداري محترم......
با سلام......
اين جانب......فرزند........متولد............به شماره شناسنامه......صادره از.....قصد دارم كه به ياري خداوند، يك باب مغازه ...در خيابان.....پلاك......افتتاح و داير كنم؛ به پيوست ضمن تقديم مدارك مربوط، خواهشمند است، دستور فرماييد؛ در اين زمينه اقدام عاجل معمول فرمايند.

باتشكر_ نام و نام خانوادگي

امضاء

تقاضاي ترميم جاده
تاريخ.........
اداره كل محترم راه و ترابري استان.....
احتراما،به عرض مي رساند:به علت بارندگي اخير، مسافتي از جاده، بين راه،..........وشهرستان............آسيب ديده است.
استدعا دارم؛ از نظر رفاه مردم وعبور و مروروسايط نقليه دستور فرماييد؛جهت ترميم جاده مزبور، اقدام لازم انجام پذيرد. موجب تشكر است.

نام و نام خانوادگي

امضاء
تقاضاي انتقال
تاريخ...
مدير محترم آموزش و پرورش استان مازندران
احتراما،نظر به اينكه همسرم آقاي.....كارمند اداره مخابرات، به شهرستان كاشان منتقل شده، خواهشمند است، با انتقال اين جانب......دبيردبيرستانهاي ساري به شهرستان ياد شده، موافقت فرمايند.

با سپاس فراوان ودعاي خير_نام ونام خانوادگي

امضاء
(ديگر درخواست ها نيز تنظيم خواهند شد و بنابر درخواست دوستان قرار خواهم داد....):gol:

آخرین ویرایش:

mahboobeyeshab

عضو جدید
کاربر ممتاز
اميد دارم در اين تاپيك بتوان شيوه درست نوشتن درخواستها را ارائه داد....و ايرادات نگارشي را رفع نمود....

13654242

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
یه کپی از این تاپیک باید گرفت و نگه داشت یه موقع بدرد میخوره ..ممنون موضوع جالبی رو انتخاب کردید

mahboobeyeshab

عضو جدید
کاربر ممتاز

درخواست قرار دادن امانت
تاريخ....................
اداره ثبت اسناد و املاك شهرستان.........
با سلام و احترام، اين جانب...........ساكن.................شغل.....................به شماره شناسنامه...................صادره از...........قصد دارم(سند يا اسناد يا وصيتنامه اي)را در آن اداره به امانت گذارم،خواهشمند است، دستور فرمائيد؛پاكت دربسته مدارك مزبور،توسط آن اداره لاك و مهر گرديده و به اين جانب،رسيد تسليم فرمايند.
با سپاس و تشكر_نام و نام خانوادگي
امضاء

درخواست ورقه برائت از جرم

تاريخ..............
رئيس محترم دادگاه شهرستان.......
احتراما چون در جريان رسيدگي به پرونده شماره............مطروح در شعبه........حكم برائت از اتهامات منتسب به اين جانب صادر گشته است،خواهشمند است، دستور فرماييد، ورقه برائت مزبور صادر و به اين جانب، تسليم گردد.
باسپاس قبلي_نام و نام خانوادگي
امضاء

آخرین ویرایش:

mahboobeyeshab

عضو جدید
کاربر ممتاز
درخواست معافيت

تاريخ..............
اداره نظام وظيفه.......
با كمال احترام به عرض مي رساند: اين جانب...........متولد.......به شماره شناسنامه........ صادره از........ شغل................. به علت معلوليت پزشكي/ كفالت و به استناد مواد شماره.............قانون نظام وظيفه، تقاضاي معافيت از خدمت نظام وظيفه را دارم.
به پيوست، با تقديم مدارك مربوط، متمني است، در اين زمينه دستور مقتضي صادر فرماييد.

با تقديم احترام نام و نام خانوادگي
امضاء

بالا