ادامه تحصیل

سلام دوستان امیدوارم حال همتون خوب باشه. راسیتش من اصلا امروز حالم خوب نیست. امروز تو دانشگاه با بچه ها داشتیم سر آینده رشتمون صحبت میکردیم همه بچه ها میخواستن تو کارشناسی ارشد تغییر رشته بدن. یعنی انقدر وضع این رشته بده؟ اصلا کلا خیلی نا امید شدم امروز. کسی اینجا هست که الان فارق التحصیل باشه و از اوضاع این رشته خبر داشته باشه؟ ممنون میشم کمی کمکم کنید. من به رشتم علاقه مند هستم دوست دارم همینو ادامه بدم ولی از طرفی هم دوس دارم کارم در آمد خوبی هم داشته باشه.

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز
سلام دوستان امیدوارم حال همتون خوب باشه. راسیتش من اصلا امروز حالم خوب نیست. امروز تو دانشگاه با بچه ها داشتیم سر آینده رشتمون صحبت میکردیم همه بچه ها میخواستن تو کارشناسی ارشد تغییر رشته بدن. یعنی انقدر وضع این رشته بده؟ اصلا کلا خیلی نا امید شدم امروز. کسی اینجا هست که الان فارق التحصیل باشه و از اوضاع این رشته خبر داشته باشه؟ ممنون میشم کمی کمکم کنید. من به رشتم علاقه مند هستم دوست دارم همینو ادامه بدم ولی از طرفی هم دوس دارم کارم در آمد خوبی هم داشته باشه.
یکی رو می شناختم به اجبار معدن خونده بود اصلنم خوشش نمی اومد... پسرا باید بهتر فکر کنن و تصمیم بگیرن... همه ارشد می خونن همه دکترا دارن یا میگیرن... وضعی شده... به هر حال موفق باشین کلا توی ایران با این وضعش همه چی نا امید کننده س مگه اینکه امید رو خودتون بسازین!

hassan2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
به نظر من تغییر رشته بدی بهتره
ناگفته نماند برای همه رشته ها اینجوریه

مهرناز*

عضو جدید
سلام،
دوست عزیز شما با دوستاتون که سطح فکری همتون در یک سطح هست به این نتیجه رسیدید؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ااین قدر هم که شما فکر میکنید وضعیت رشتمون بدنیست.بچه های معدن نمیدونم چرادر مورد آینده کاری رشتمون خیلی دید بدی دارن؟(البته تو ایران اینجوریه) در حالی که با این وضع مملکت ایران، آینده همه رشته ها تو یک سطحه.فقط اونایی که پارتی دارن و... هستن مشغول کارن.
در ضمن طبق گفته یکی از دوستان معدن سرچشمه که همه رشته ای میخواد فقط 3 نفر مکانیک میخواد.
این که شما میگید در آمد خوبی داشته باشه به نظر من اگه یکم کار بلد باشین درآمد خیلی خوبی داره.به خصوص که ادامه تحصیل بدین.
این رو هم خدمتتون عرض کنم همه افراد موفق رو نگاه کنید میبینید که هیچ کدومشون بدون زحمت و تلاش به اونجا نرسیدن پس در هر رشته ای اگه هدف داشته باشی و واسش تلاش کنی صددرصد به نتیجه خواهی رسید.
امیدوارم یکم تونسته باشم امیدوارتون کرده باشم .
موفق باشید

مهرناز*

عضو جدید
یکی رو می شناختم به اجبار معدن خونده بود اصلنم خوشش نمی اومد... پسرا باید بهتر فکر کنن و تصمیم بگیرن... همه ارشد می خونن همه دکترا دارن یا میگیرن... وضعی شده... به هر حال موفق باشین کلا توی ایران با این وضعش همه چی نا امید کننده س مگه اینکه امید رو خودتون بسازین!
خوب مجبور نبود بخونه میرفت رشته دیگه.................

مهرناز*

عضو جدید
سلام
به نظر من تغییر رشته بدی بهتره
ناگفته نماند برای همه رشته ها اینجوریه
سلام،
دوست عزیز جقدر در مورد رشته معدن اطلاعات دارین؟از بازار کارش خبر دارین؟
این که میگید واسه همه رشته ها این جوریه پس چرا میگید تغییر رشته بدن؟دلیل دارین؟

hassan2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام،
دوست عزیز جقدر در مورد رشته معدن اطلاعات دارین؟از بازار کارش خبر دارین؟
این که میگید واسه همه رشته ها این جوریه پس چرا میگید تغییر رشته بدن؟دلیل دارین؟

سلام
اینو به این خاطر گفتم که دوستام مهندسی معدن خوندن بیکار هستند ، جایی که من تحصیل کردم رشته مهندسی معدن رو داشته و اطلاعاتی درباره این رشته دارم.
جذب مهندسین معدن اندکه تا الان که من دیدم.
شما بگید یک مهندس معدن چه جاهایی باید کار کنه؟
اما رشته ای دیگه می تونند چندین جای دیگه کارکنن.
معدن یکی از رشته های خوب دانشگاهیست .
اینو برای کسایی می گم که می خوان درآمد بیشتری داشته باشند برن تغییر رشته بدن.

مهرناز*

عضو جدید
سلام
اینو به این خاطر گفتم که دوستام مهندسی معدن خوندن بیکار هستند ، جایی که من تحصیل کردم رشته مهندسی معدن رو داشته و اطلاعاتی درباره این رشته دارم.
جذب مهندسین معدن اندکه تا الان که من دیدم.
شما بگید یک مهندس معدن چه جاهایی باید کار کنه؟
اما رشته ای دیگه می تونند چندین جای دیگه کارکنن.
معدن یکی از رشته های خوب دانشگاهیست .
اینو برای کسایی می گم که می خوان درآمد بیشتری داشته باشند برن تغییر رشته بدن.
خوب این که دلیل نمیشه منم همین تو فامیلای خودمون،دوستا،آشناها، چندین نفر مهندس مکانیک میشناسم که بیکارن .در ضمن شما فکر کنم اطلاعاتتون در زمینه رشته معدن خیلی محدوده چون خدمتتون عرض کنم که یکی از پردرامدترین رشته هاست
شما که خودتون میگید در مورد رشته معدن اطلاعاتی دارین تعجب میکنم که نمیدونید یک مهندس معدن چه جاهایی باید کار کنه؟

hassan2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب این که دلیل نمیشه منم همین تو فامیلای خودمون،دوستا،آشناها، چندین نفر مهندس مکانیک میشناسم که بیکارن .در ضمن شما فکر کنم اطلاعاتتون در زمینه رشته معدن خیلی محدوده چون خدمتتون عرض کنم که یکی از پردرامدترین رشته هاست
شما که خودتون میگید در مورد رشته معدن اطلاعاتی دارین تعجب میکنم که نمیدونید یک مهندس معدن چه جاهایی باید کار کنه؟

من میدونم که مهندس معدن کجا کار می کنه، می خواستم خودتون بگید که چه کارهایی انجام میدن.
اگه شما دقت کنید بیشترین نیروها برای بازار کار از مهندسین مکانیکه - در کل ما دو نوع مهندس داریم:
نوع اول خودش میره دنبال کار و مشغول کار میشه.
نوع دوم میشینه تا کار بیاد دنبالش .
نمیشه همه رو با هم مقایسه کرد.
بحث من اینه که بازار کار معدن ضعیف تر از مکانیکه.
اگر هم مطالعه داشته باشید می بینید که مکانیک یکی از پردرآمد ترین رشته هاست.

مهرناز*

عضو جدید
من میدونم که مهندس معدن کجا کار می کنه، می خواستم خودتون بگید که چه کارهایی انجام میدن.
اگه شما دقت کنید بیشترین نیروها برای بازار کار از مهندسین مکانیکه - در کل ما دو نوع مهندس داریم:
نوع اول خودش میره دنبال کار و مشغول کار میشه.
نوع دوم میشینه تا کار بیاد دنبالش .
نمیشه همه رو با هم مقایسه کرد.
بحث من اینه که بازار کار معدن ضعیف تر از مکانیکه.
اگر هم مطالعه داشته باشید می بینید که مکانیک یکی از پردرآمد ترین رشته هاست.
:eek:شما اسم خودتون رو گذاشتید مهندس ،واقعا این چه طرز حرف زدنه!!!!!!!!!!!!!!
اهان پس شما میشینید و کار میاد دنبالتون اونم تو ایران :surprised:با این اوضاع مملکت.اوکی شاید ما بی خبریم
خوبه یه نگاهی به متوسط حقوق ها تو کل کشور بندازین فقط واسه این که خواستم اطلاعاتتون بیشتر بشه والا واسم مهم نیست شما فرض کنید مکانیک اخرشه .ولی تا من اینجا هستم به هیچ کس اجازه توهین رو نخواهم داد شما هم لطف کنید اخلاق مهندسی تون رو حفظ کنید
Major Average Salary Offer
Petroleum Engineering $86,220
Chemical Engineering $65,142
Mining & Mineral Engineering (incl. geological) $64,552
Computer Science $61,205
Computer Engineering $60,879
Electrical/Electronics & Communications Engineering $59,074
Mechanical Engineering $58,392
Industrial/Manufacturing Engineering $57,734
Aerospace/Aeronautical/Astronautical Engineering $57,231
Information Sciences & Systems $54,038
Source: Winter 2010 Salary Survey, National Association of Colleges and Employers. Data represent offers to bachelor’s degree candidates where 10 or more offers were reported.
انتظار نداشتم از یک فرد تحصیل کرده همچین حرفایی بشنوم متاسفم برای جامعمون.دیگه زیاد نمیخوام بحث کنم چون فایده ای نداره

hassan2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
:eek:شما اسم خودتون رو گذاشتید مهندس ،واقعا این چه طرز حرف زدنه!!!!!!!!!!!!!!
اهان پس شما میشینید و کار میاد دنبالتون اونم تو ایران :surprised:با این اوضاع مملکت.اوکی شاید ما بی خبریم
خوبه یه نگاهی به متوسط حقوق ها تو کل کشور بندازین فقط واسه این که خواستم اطلاعاتتون بیشتر بشه والا واسم مهم نیست شما فرض کنید مکانیک اخرشه .ولی تا من اینجا هستم به هیچ کس اجازه توهین رو نخواهم داد شما هم لطف کنید اخلاق مهندسی تون رو حفظ کنید
Major Average Salary Offer
Petroleum Engineering $86,220
Chemical Engineering $65,142
Mining & Mineral Engineering (incl. geological) $64,552
Computer Science $61,205
Computer Engineering $60,879
Electrical/Electronics & Communications Engineering $59,074
Mechanical Engineering $58,392
Industrial/Manufacturing Engineering $57,734
Aerospace/Aeronautical/Astronautical Engineering $57,231
Information Sciences & Systems $54,038
Source: Winter 2010 Salary Survey, National Association of Colleges and Employers. Data represent offers to bachelor’s degree candidates where 10 or more offers were reported.
انتظار نداشتم از یک فرد تحصیل کرده همچین حرفایی بشنوم متاسفم برای جامعمون.دیگه زیاد نمیخوام بحث کنم چون فایده ای نداره

من قصد توهین به هیچ کس رو ندارم و نداشتم فقط نظر شخصی خودمه. معذرت خواهی می کنم اگه به شما برخورده .
این آمار شما برای خارج از کشور هست.
از شما که تحصیل کرده اید انتظار نمی رفت که این حرفا رو بزنید.
موفق باشید بازم معذرت می خوام
فقط خواستم به دوستمون کمک کنم.

OPEN PIT

عضو جدید
اینکه میگن بازار کار مهندسی معدن خوب نیست و برا مهندس معدن کار نیست درست نیست این رشته فقط کارش سخته که هر کسی از عهدش بر نمیاد مخصوصا اگر قرار باشه به عنوان مهندس در خود معدن مشغول باشه پس باید دقت بشه که قبل از انتخاب رشته به این نکات توجه کنیم

javad-pm

عضو
حالا دعوا رو بی خیال
به دوستمون که راهنمایی میخواد بگم که مهندسی معدن یکی از بهترین رشته های دانشگاهیه.
یکی از مزیت هاش اینه که مثل بقیه رشته های مهندسی نیست که سر ماه نشده بری حساب بانکیت رو چک کنی ببینی پولو واریز کردن یا نه.
ولی در عوض این رشته مثل بقیه شغل ها نیست که هر روز بیای خونه نهار بخوری و شبا با همسرت بری رستوران و ...
مجبوری چند شبو صحرا بخوابی و شاید تا هفته ها نتونی بیای خونه (اگه دنبال درآمد خوبی هستین)
الان من و دوستام که مهندسی معدن رو همین امسال تموم کردیم داریم روی یه پروژه سنگ ابسیدین کار می کنیم که اگه نتیجه بده، ره صد ساله رو یه شبه رفتیم
فکرشو بکن کیلویی نیم میلیون (اینو گفتم که بدونین درآمد یه مهندس معدن چقدر میتونه باشه)
شما حتی میتونین بدون اخذ مدرک ارشد درآمد بسیار بالایی داشته باشین ولی باید دو تا نکته رو فراموش نکنین:
1- همیشه به صورت گروهی با چند تا مهندس معدن که دوستتون هستند همکاری کنین.
2- هیچ وقت خسته نشین و یه زندگی معمولی رو جستجو نکنین، کار مهندس معدن تو دشت و صحراست، نه وسط خیابون خیام . باید سختی بکشین ولی زحمتتون بی نتیجه نمی مونه.
اگه نگران سرمایه و ایناش هستین باید بگم که وزارت صنعت، معدن و تجارت از دانش آموخته های جدید مهندسی معدن خیلی خوب حمایت میکنه و بهشون وام های خوبی میده، که کارهای معدنی و ایجاد شغل کنند.
بله شما باید برای مردم ایجاد شغل کنین نه اینکه تو فکر شغل برای خودتون باشین.
در اخر قبول دارم سخته ولی باید سختی ها رو تحمل کرد.
امیدوارم این راهنمایی به دردتون بخوره

رامین71

عضو جدید
باسلام خدمت دوستان...
مهندسان معدن میتونن توی وزارت نفت-وزارت معادن-وزارت نیرو-سازمان انرزی اتمی-وزارت راه وترابری استخدام بشن...فقط اینم بگم هرکاری جنم میخواذ...موفق باشین...

hamidrock

عضو جدید
حرف ایران و بزنیم.
1 همه رشته ها وضعشون خرابه چون همه دارن درس میخونن همه ام جدیدن قبول میشن
2هر رشته ای رفتی سعی کن تاپ باشی منت شمام میکشن اگه تاپ باشی.
3 منم این وضع داشتم خسته نامید داغون ولی ارشد مکانیک سنگ پلی تکنیک قبول شدم. الانم اوضاو خیلی بهتره. چون من هم اتاقیام دانشجو دکتری عمران و شیمی مهندسی پزشکی بودن اونام وضعشون تعریفی نداشت.
4 من دوستام حین تحصیلم 3-4 تاشون کار میکردن همشونم متولد 67 بودند منظورم اینه که سابقه کار نداشتن و یه کله درس خونده بودند.
منم کار بود ولی خودم ترجیح دادم که فعلن نرم سر کار و به صورت پروزه ای کار میکردم بدک نبود تتهش یه چیزی میموند.
رو هم رفته من بچه های خودمون که سنگ پلی تکنیک بودن الان از نظر شغلی خوب می دونم.
بای

r4sh2008

عضو جدید
تغییر رشته از رشته معدن

تغییر رشته از رشته معدن

کلا برای کار اگر کار معدنی به شما پیشنهاد شود تازه باید 6 ماه قبل از استخدام ساکن استانی باشید که می خواهید در آن کار کنید و نیز 1 سال سابقه کار در معدن با بیمه می خواهد که شما بتوانید عضو نظام مهندسی معدن آن استان شده و استخدام شوید .

majid.rk

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
استارتر عزیز ترس به دلت راه نده . معدن فوق العاده است حرفای بقیه رو بی خیال اصلا چی بخونی مهم نیست همش اسم و رسمه همه چیز خودتی وقتی این جمله رو درک کنی تمومه....
هیچی مثل این لذت نداره که بالای سایت معدن بایستی و کار کردن ماشین الات و نگاه کنی هیچی مثل این لذت نداره که از سنگ و کانی و زمین شناسی سر دربیاری درضمن خیلی وقتا علاقه حین کار ایجاد میشه.
رشته ها نسبت به هم برتری ندارن برتری را تو خودت ایجاد میکنی با تلاشت . همه چیز خودتی این یادت باشه. در ضمن تو این رشته میتونی هم معدنکار باشی که درامدش خوبه و هم در آینده معدندار باشی که در امدش فوق العاده است . بازم میگم فقط خودتی و خودت .....................

احسان آراس

عضو جدید
دوستان من هم سال آخر کارشناسی هستم...توصیه ای که به دوستمون دارم اینه که علاقه مهم ترین چیز هست.واقعا باید خیلی در مورد علاقت تحقیق کنی.
بعد هم اینو بگم که مهندسی معدن یه رشته واقعا پارتی پذیر و آشنا پذیر هست متاسفانه.همینطور که میبینیم خیلی از هم رشته ای های خودمون یکی از آشناهاشون معدنی چیزی داره...به نظر من بزرگترین عیب کار همینه

بالا