ادامه تحصیل و یا کار ، برای چه کسانی مناسب است؟

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. داشتم تاپیک ها رو یه نگاهی می انداختم که چیزهای عجیب و غریب زیادی دیدم.

یکی از موضوعاتی که من از چندسال پیش هی به چشمم خورده در اینترنت ، بحث کار و حقوق در کارخانه و وضعیت تحصیل در صنایع غذایی و ... بوده.

این حرف ها برای دانشجویان مبتدی ، گیج کننده و تا حدودی ناامید کننده هست. یعنی یه دانشجو اصلا نمیدونه چکار کنه ، واسه چی داره درس میخونه ، هدفش چیه و میخواد به کجا برسه....

در همین راستا ، میخوام از بزرگترها دعوت کنم که بیان و به دور از غرض و تعصب و اغراق ، دانشجویان جدید رو راهنمایی کنن و بهشون بگن که تحصیل و یا کار ، به درد چه کسی میخوره ، وضعیت تحصیل و یا کار چطوره و بهترین کار و هدف برای یه دانشجوی ترم های نخستی ، چی میتونه باشه؟

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. داشتم تاپیک ها رو یه نگاهی می انداختم که چیزهای عجیب و غریب زیادی دیدم.

یکی از موضوعاتی که من از چندسال پیش هی به چشمم خورده در اینترنت ، بحث کار و حقوق در کارخانه و وضعیت تحصیل در صنایع غذایی و ... بوده.

این حرف ها برای دانشجویان مبتدی ، گیج کننده و تا حدودی ناامید کننده هست. یعنی یه دانشجو اصلا نمیدونه چکار کنه ، واسه چی داره درس میخونه ، هدفش چیه و میخواد به کجا برسه....

در همین راستا ، میخوام از بزرگترها دعوت کنم که بیان و به دور از غرض و تعصب و اغراق ، دانشجویان جدید رو راهنمایی کنن و بهشون بگن که تحصیل و یا کار ، به درد چه کسی میخوره ، وضعیت تحصیل و یا کار چطوره و بهترین کار و هدف برای یه دانشجوی ترم های نخستی ، چی میتونه باشه؟

گویا پاسخ خاصی نیست ، خودم اونچه تا بحال متوجه شده ام رو عرض میکنم که:

تحصیلات تکمیلی واسه کسانی که واقعا به علم و مطالعه و تحصیل علاقمند هستن جواب میده چون کلی باید زحمت مفتکی بکشید تا نهایتا بعد از کلی مشقت به یه جایگاهی ابتدایی برسید ، بعدشم که باز اسودگی ندارید و زندگیتون میشه مقاله و تصحیح و مطالعه و بروز شدن و......
لذا این حالت واسه کسانی که جنون علم دارن مناسبه و در این حالته که شیرینه ، در غیراینصورت یه جورایی اتلاف وقته...

در مورد ارشد ، باید بگم که ارشد مثل پیش دانشگاهی میمونه و اگر قصد ادامه تحصیل در دکتری ندارید ، ارشد به دردی نمیخوره و شایدم برعکس عمل کرد!

در مورد کار:اگر یه جورایی در خودتون کارافرینی احساس میکنید باید روحیه باخت نیز داشت باشید و استمرار به خرج بدید تا نهایتا به یه جایی برسید ، کسی که کار رو انتخاب میکنه دیگه بنظر من باید درس رو بیخیال بشه و استیناشو بزنه بالا و به قول معروف از آدامس فروشی شروع کنه و بره جلو...

اگرم که دنبال کارای استخدامی در کارخونه و... هستین بالاخره فکر نمیکنم زیاد چیز خاصی پیدا کنین ، در این زمینه اطلاعات و تجربه ای ندارم

در کل چند کلمه رو اگر ملکه ذهنتون کنین در هر زمینه ای موفق میشین: صبر و حوصله - استمرار - امید - تلاش تلاش تلاش - انگیزه و عشق ...

mojtabaafraze

عضو جدید
باید بگم منم اون چیزایی ک از دوستام دیدم. زمینه استخدام با مدرک لیسانس خیلی خیلی خیلی راحتتر و اسون تره
معمولا شرکت ها مدرک لیسانس رو ترجیح میدن بخاطر پایه حقوق کمتری ک میدن و بیشتر میتونن روی ی فرد لیسانسه احاطه داشته باشن تا خواسته هاشون رو اعمال کنن!
اینم باید بگم ک فکر کار با مدرک صنایع غذایی رو توی شهر های کوچیک از سرتون باید بندازین دور. چون اغللللللللب شرکتای صنایع غذایی در اطراف شهرای بزرک متمرکز شدن
برای بچه های ارشد هم جدیدا دیدم که یا میرن تو بخش R&D یا مد داره میشه که اگه موضوع پایان نامشون امکان صنعتی شدن داشته باشه. با هم جمع میشن و شرکت دانش بنیان میزنن ( در این مورد باید خیلی قوی باشین و پشتوانه مالی هم داشته باشین و روابط عمومی بسیارررررررررررررر بالایی میخواد)
برای دکتری هم که دیگه اگه کسی میخواد بخونه فقط برای دل خودش بخونه. چون پذیرش هیئت علمی بشدت کم شده. معمولا هم بازار کار صنایع غذایی با اون مدرک خیلی کمه بازم مگه تو شرکتای دانش بنیان ک باید خودتون رو خوب نشون بدین قبلش.
در کل موفق باشین

بالا