ادامه تحصیل رشته معماری در خارج از ایران

m@hn@z.d

عضو جدید
کاربر ممتاز
مدرک دانشگاه آزاد کار رو خیلی سخت میکنه چون اکثر کشورها مدرکشو قبول ندارن یا اگرم بخوان قبول کنن با هزارتا زحمت
اما ناامید نشو، اول یه دانشگاه خوب پیدا کن و بعد برای مدیرگروه دنشکده معماریش یه درخواست بنویس و شرح حال خودت و مدرکت و دلیل اشتیاقت برای ادامه تحصیل تو اون دانشگاه رو بنویس
بعد مدتی مدیرگروه بهت نامه میزنه و برات میگه چیکار باید بکنی
نترس مثل ایران نیست که جوابتو ندن، نامه بزن و مطمئن باش جواب میدن
:surprised:
شما که نمی دونی چرا می گی اینا رو آخه؟
می دونستید دانشگاه پیام نور دارغوز آباد هم قبوله؟ واقعً دارم می گم ها.... آزاد پیام نور سراسری همه چیز قبوله چون فقط لیسانس می خوان.
اطلاعات غلط مثل:مدرک دانشگاه آزاد کار رو خیلی سخت میکنه چون اکثر کشورها مدرکشو قبول ندارن نگید اینا رو به کسی ها...نگید...زشته...بده...
دوستان اگر اطلاعات درست ندارید لطفاً ندید چون باعث گمراهی می شه...ممنون

آخرین ویرایش:

jhangard

کاربر بیش فعال

دوست خوبم یکم با دقت تر بخون و به حرفام یکم ریزبینامه تر نگاه کن
من نگفتم دانشگاه آزاد رو اصلا قبول ندارن اما زیاد هم قبول ندارن، حالا تو 1000 نفر 4 نفر رو اونم بخاطر پرتفیلو خوبشون پذیرش کردن که دلیل نمیشه؟
کلا روند کار رو قبلا به دوستان تو همین تاپیک نوشتم یه بار دیگه هم می نویسم، دوستان میتونن از همین سایت اپلای بورد هم چک کنن
1- انتخاب کشور و دانشگاه محل تحصیل (بر اساس سلایق و پولی که میخواید خرج کنید و اعتبار مدرک و امکاناتی که میگیرید و آب و هوا و نحوه زندگی و ......)
2- نوشتن یه پرتفیلو مناسب که توش خودتون رو و دلیل اشتیاقتون برای درس تو اون دانشگاه و مقطع بالاتر رو توضیح داده باشید و در مورد مدرک و جایی که درس خوندید و معدلتون توضیح بدید (معمولا معدل بالای 16 میخوان)
3- فرستادن یه پرتفیلو به رئیس دانشکده معماری اون دانشگاه و منتظر بودن جوابیه
4- طی نمودن مراحلی که اون دانشگاه میخواد و بدونید هر دانشگاهی برای خودش یه جور روند داره، یه جا مدرک براش مهم، معدل مهمه، پرتفیلو مهمه، ... یه جا نه

باید دید کی میخواد کجا درس بخونه و اون دانشگاه سطحش در چه حده؟ فکر نکنید مثلا یکی اصلا اپلای گرفت از آمریکا یعنی برد، آمریکا هم مثل همه جای دنیا دانشگاه خوب و بد داره
حالا یکی اصلا از همون آزاد اپلای شد و رفت، بگید کجا رفت؟ دانشگاه درست حسابی یا از این دانشگاهای درپیت که فقط اسمش خارجیه؟

اینم یه لینک برای بررسی دانشگاه های دنیا که من به شخصه خیلی قبولش دارم چون هر هفته آپ تو دیت میشه

http://www.4icu.org/ir/

اینم برای کل دنیا

http://www.4icu.org/
ببین دوست من دانشگاه محل تحصیل لیسانس فقط یک امتیازه و یک فاکتوره در کنار فاکتورهای دیگه برای اخذ پذیرش، اینکه بگیم کلا دانشگاه آزاد یا پیام نور رو قبول ندارن کاملا اشتباهه! و در واقع از آمار پذیرفته شده ها بی اطلاعیم! من یک شخصی رو میشناسم که با مدرک پیام نور همین الان در دانشگاه هاروارد مشغول دکترای فیزیک هست خواستید در پیام خصوصی ایشون رو معرفی میکنم.

اخذ پذیرش در امریکا و اروپا به عوامل زیادی بستگی که که هر کدوم ممکنه ضعف دیگری رو پر کنه، مثلا داشتن مقاله isi یا اختراع یا کنفراس خارجی یا.. همه اینها میتونه امتیازاتی باشه که مثلا کمبود معدل و یا گمنام بودن دانشگاه لیسانس یا دانشگاه آزاد بودن واحد گمنام آباد رو پوشش بده. اگر به وبسایت دانشگاه ام آی تی برای معماری رجوع کنید اونجا گفته ما از همه دانشگاه های دنیا دانشجو می پذیریم و پورتفولیو خیلی خوب عامل تعیین کنندست برامون و بقیه فاکتورها تحت الشعاع اون هست. فکر میکنید چطور یکی از دانشگاه یالغوزآباد هند میاد میره MIT ؟ چون جذب نخبه و استعداد برای اون ها در اولویته...
پس گفتن این حرف که به دانشگاه آزاد اعتبار نمی دن کاملا اشتباهه و بهترین مرجعی هم که در اینترنت وجود داره برای دانشجوهای ایرانی همین سایت اپلای ابرود هست کاش این لینک رو حداقل یکبار نگاه میکردید ببینید با مدرک آزاد از چه دانشگاه هایی فول فاند گرفتند، هر چند به طور کل از دانشگاه های تهران بیشتر فاند گرفتن چون دانشجوهاش بیشتر دنبال درس و ریسرچ هستن:
http://www.applyabroad.org/forum/admissionreport.php

m@hn@z.d

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببین دوست من دانشگاه محل تحصیل لیسانس فقط یک امتیازه و یک فاکتوره در کنار فاکتورهای دیگه برای اخذ پذیرش، اینکه بگیم کلا دانشگاه آزاد یا پیام نور رو قبول ندارن کاملا اشتباهه! و در واقع از آمار پذیرفته شده ها بی اطلاعیم! من یک شخصی رو میشناسم که با مدرک پیام نور همین الان در دانشگاه هاروارد مشغول دکترای فیزیک هست خواستید در پیام خصوصی ایشون رو معرفی میکنم.

اخذ پذیرش در امریکا و اروپا به عوامل زیادی بستگی که که هر کدوم ممکنه ضعف دیگری رو پر کنه، مثلا داشتن مقاله isi یا اختراع یا کنفراس خارجی یا.. همه اینها میتونه امتیازاتی باشه که مثلا کمبود معدل و یا گمنام بودن دانشگاه لیسانس یا دانشگاه آزاد بودن واحد گمنام آباد رو پوشش بده. اگر به وبسایت دانشگاه ام آی تی برای معماری رجوع کنید اونجا گفته ما از همه دانشگاه های دنیا دانشجو می پذیریم و پورتفولیو خیلی خوب عامل تعیین کنندست برامون و بقیه فاکتورها تحت الشعاع اون هست. فکر میکنید چطور یکی از دانشگاه یالغوزآباد هند میاد میره MIT ؟ چون جذب نخبه و استعداد برای اون ها در اولویته...
پس گفتن این حرف که به دانشگاه آزاد اعتبار نمی دن کاملا اشتباهه و بهترین مرجعی هم که در اینترنت وجود داره برای دانشجوهای ایرانی همین سایت اپلای ابرود هست کاش این لینک رو حداقل یکبار نگاه میکردید ببینید با مدرک آزاد از چه دانشگاه هایی فول فاند گرفتند، هر چند به طور کل از دانشگاه های تهران بیشتر فاند گرفتن چون دانشجوهاش بیشتر دنبال درس و ریسرچ هستن:
من در مورد اون بحشی که قرمز کردم یه توضیح بدم....معدل شرط اوله.....اگر شما معدلتون 3 به بالا یه 15 به بالا نباشه اصلاً مدارکتون رو بررسی نمی کنن که حالا مقاله ی isi بخواد اون رو پوشش بده.
این مورد رو من هم مثل شما فکر می کردم. تا یکی از دوستام که از دانشگاه سراسری تهران برای فوق اقدام کرد و چون معدلش 14.8 بود...نتونست ادمیشن ارشد بگیره. مقاله ی isi هم داشت و همینطور عضو تیم رباتیک دانشگاهشون بود و برای مسابقلا جهانی اعزام شده بودن. معرفی نامه هم از استاداش داشت.... یعنی همه چی تکمیل! اما دانشگاه گفت چون معدلت 15 نیست اصلاً چیز دیگه ای رو بررسی نمی کنیم حالا 100 تا مقاله داشته باش.... در مورد همه ی رشته ها هم همینه تو امریکا.....پرتفولیو تو رشته ی معماری خیلی مهمه..اما بعد از معدل. اینو یادتون نره

elnazzzzz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من کارشناسی ناپیوسته معماری خوندم معدل کاردانیم با کارشناسیم 15میشه
اگه ترمیم معدل بگیریم چی؟اثری دازه؟یعنی قبول میکنن؟
من 2تا رشته میخونم معماری و میریت جهانگردی
دارم زبان فرانشه هم در کنار انگلیسم کار میکنم
تازه تصمیمم برای رفتن جدی شده
اما از هزینه ها و شرایط زیاد اطلاع ندارم
لندن ،فرانسه .و ابتالیا مد نظرمه
اما ایتالیا بخاطر اینکه تو زاهدان هیچ امکانی برای یادگیری زبانش نیست برام یه کم مشکله
میشه راهنماییم کنین؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
:surprised:
شما که نمی دونی چرا می گی اینا رو آخه؟
می دونستید دانشگاه پیام نور دارغوز آباد هم قبوله؟ نگید اینا رو به کسی ها...نگید...زشته...بده...
دوستان اگر اطلاعات درست ندارید لطفاً ندید چون باعث گمراهی می شه...ممنون

من در مورد اون بحشی که قرمز کردم یه توضیح بدم....معدل شرط اوله.....اگر شما معدلتون 3 به بالا یه 15 به بالا نباشه اصلاً مدارکتون رو بررسی نمی کنن که حالا مقاله ی isi بخواد اون رو پوشش بده.
این مورد رو من هم مثل شما فکر می کردم. تا یکی از دوستام که از دانشگاه سراسری تهران برای فوق اقدام کرد و چون معدلش 14.8 بود...نتونست ادمیشن ارشد بگیره. مقاله ی isi هم داشت و همینطور عضو تیم رباتیک دانشگاهشون بود و برای مسابقلا جهانی اعزام شده بودن. معرفی نامه هم از استاداش داشت.... یعنی همه چی تکمیل! اما دانشگاه گفت چون معدلت 15 نیست اصلاً چیز دیگه ای رو بررسی نمی کنیم حالا 100 تا مقاله داشته باش.... در مورد همه ی رشته ها هم همینه تو امریکا.....پرتفولیو تو رشته ی معماری خیلی مهمه..اما بعد از معدل. اینو یادتون نره

دوستای خوبم، شما تو همون سایت اپلای بورد هم نگاه کنید لطفا، دانشگاه آزاد رو زیاد قبول ندارن اماااااا حتی پیام نور رو قبول دارن
مهناز خانوم شما میگید پیام نور بده از نظر منم همینطوره، اما از نظر کشورهای دیگه خوبه و الان مدرک پیام نور بین المللی شده، دلیلشونم اینه که میگن دانشجویی که بدون کلاس یا با کلاس های محدود و با امتحانات سختی که پیام نور برگذار میکنه میتونه خودشو بالا بکشه تو کشور ما هم مشکلی نخواهد داشت

من هم شرط معدل رو اعلام کردم، شما میگید 15 و 15 هم درسته اما خیلی از دانشگاه های خوب 16 رو قبول دارن
من هم میگم اصلا دانشگاه و سراسری یا آزاد یا پیام نور بودن ملاک نیست اما اگر قرار باشه دانشگاهی انتخاب کنه اول سراسری و بعد پیام نور و بعدش آزاد رو قبول داره
و اینکه مثلا از 1000 نفری که دانشگاه آزادی بودن یکی دو نفر پذیرش گرفتن دلیل نمیشه، چون خیلی دانشگاه ها پذیرش اولیه تازه نصف ماجراست و بعدش ممکنه امتحان بگیرن برای پذیرش دانشجوها

گفتید یکی از دانشگاه در پیتی از هند پذیرش میگیره برای دانشگاه های آمریکا اما همون دانشگاه درپیت آرزوی بچه های ایرانه که برن اونجا درس بخونن، اینو همه میدونن که هند تو بعضی رشته ها خصوصا کامپیوتر و آی تی حرفی برای گفتن داره و دانشگاه های آمریکایی خوبیم اونجا شعبه دارن از جمله MIT

من خودم بخاطر اینکه دانشگاه آزادی بودم از استخدامی تو چند تا ارگان دولتی باز موندم، وقتی تو ایران داشتن مدرک دانشگاه آزاد ارزش نداره چه انتظاری از کشورهای دیگه داریم؟

خیلی ها هم که پذیرش میگیرن تازه با شرط و شروطه، مثلا میگن یکی دو ترم بهت درس میدیم اگر تونستی با نمره ای که میگیم پاسشون کنی تازه دانشجوی مایی

من گفتم ناامید نشه کسی و مدارکشو اپلای کنه و اولشم با رئیس دانشگاه صحبت کنه و رئیس دانشگاه مراحل اپلای کردن مدارک و پذیرش و امتحانات رو براش انجام خواهد داد.

من یک سال و نیم پیش برای فنلاند داشتم مدارکمو اپلای میکردم که بخاطر مسائل شخصی منصرف شدم

آخرین ویرایش:

m@hn@z.d

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهناز خانوم شما میگید پیام نور بده
من این جمله رو کی گفتم؟ :surprised: می گم پیام نورو همه چیز قبوله.... ایران بله از دانشگاه خوب باید فارغ التحصیل شده باشید...شرکت نفت طرح نحبگان می گیره...دانشگاه های سراسری معدل 18.
اما برای پذیرش بحث جداست....
ببخشید الان MIT کشته مرده ی ماهاست؟
ببینید دانشگاه های اینجا هزینشون درسته از دانشجوی خارجی تامین می شه ولی نه دیگه اینقدر. دانشجوی جارجی 2.5 تا 3 برابر هزینه ی دانشجو های سیترین یا به عبارتی رزیدنت رو می ده. من که دانشگاه ترمی 4000$ می دادم...دوستم از کانادا اومده بود ترمی 11000 دلار می داد.
بله صحبت کردن هیچ مانعی نداره...اما جواب همشون می دونید چیه؟ برید تو سایت دانشگاه آنلاین چک کنید. من حودم پاشدم رفتم دانشگاه مریلند...خانومه زورش میومد دقیق بهم بگه...می گه آنلاین چک کن...می گم حب بگید...می گه آنلاین همه چیز هست...دیتیل هم توضیح داده شده...دلیلی نداره وقتمون رو بذاریم برای شما چیزی که هست رو توضیج بدیم.:razz:

من حودم دانشگاه آزاد بودم...ادعایی نکردم که دانشگاه تهرانی بودم الان اینجام و..... یه کم چشمها رو بشوریم و جور دیگه ای ببینیم....
موفق باشید :gol:

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
من این جمله رو کی گفتم؟ :surprised: می گم پیام نورو همه چیز قبوله.... ایران بله از دانشگاه خوب باید فارغ التحصیل شده باشید...شرکت نفت طرح نحبگان می گیره...دانشگاه های سراسری معدل 18.
اما برای پذیرش بحث جداست....
ببخشید الان MIT کشته مرده ی ماهاست؟
ببینید دانشگاه های اینجا هزینشون درسته از دانشجوی خارجی تامین می شه ولی نه دیگه اینقدر. دانشجوی جارجی 2.5 تا 3 برابر هزینه ی دانشجو های سیترین یا به عبارتی رزیدنت رو می ده. من که دانشگاه ترمی 4000$ می دادم...دوستم از کانادا اومده بود ترمی 11000 دلار می داد.
بله صحبت کردن هیچ مانعی نداره...اما جواب همشون می دونید چیه؟ برید تو سایت دانشگاه آنلاین چک کنید. من حودم پاشدم رفتم دانشگاه مریلند...خانومه زورش میومد دقیق بهم بگه...می گه آنلاین چک کن...می گم حب بگید...می گه آنلاین همه چیز هست...دیتیل هم توضیح داده شده...دلیلی نداره وقتمون رو بذاریم برای شما چیزی که هست رو توضیج بدیم.:razz:

من حودم دانشگاه آزاد بودم...ادعایی نکردم که دانشگاه تهرانی بودم الان اینجام و..... یه کم چشمها رو بشوریم و جور دیگه ای ببینیم....
موفق باشید :gol:
شما باز منظور من رو نگرفتید
شما میگید پیام نور دوغوزآباد، من میگم پیام نور چون سیستمش جامعه و دانشجوی تهران با دانشجوی دوغوزآباد هردو یه آزمون رو میدن فرقی نداره براشون
شما اصلا نوشته های منو میخونید؟ یا همینطوری جواب میدید؟ من گفتم MIT تو هند هم شعبه داره چون هند تو ریاضیات و علوم کامپیوتری قویه، بعد شما میگید عاشق چشم و ابروی ماهاست؟
ما کی بحث هزینه رو کردیم که از شما ترمی 4000 دلار میگیرن و از دوستتون 11000 دلار؟

خانومه هم راست گفته، ما ایرانیا عادت کردیم همه چیو برامون توضیح بدن و کارامونو برامون انجام بدن، وقتی اطلاعاتش بصورت آنلاین هست پرسیدنش اشتباهه
این مشکل رو تو باشگاهم داریم، مثلا دیتیل پله تو باشگاه هست، بجای اینکه یکم بگردن تو باشگاه پ.خ میزنن آقا احسان دیتیل پله دارید؟ منم میگم تو باشگاه فلان جا هست لطفا یکم بگردید

sara00_00

عضو جدید
کسی میدونه واسه تدریس تو دانشگاههای ایران و یا خارج، گرفتن مدرک از دانشگاههای خارجی چقدر تأثیر داره؟؟ تو دانشگاههای تهران هم میشه تدریس کرد؟ تو خارج ، وضع تدریس چطوره راحت قبول می کنند یا مراحلی داره؟

m@hn@z.d

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی میدونه واسه تدریس تو دانشگاههای ایران و یا خارج، گرفتن مدرک از دانشگاههای خارجی چقدر تأثیر داره؟؟ تو دانشگاههای تهران هم میشه تدریس کرد؟ تو خارج ، وضع تدریس چطوره راحت قبول می کنند یا مراحلی داره؟
در مورد بحش دوم( اون قرمزه) می تونم بگم تو خارج استادا فسیل هستن یه مقدارِ زیادی. :w37:.. ما یه استاده نسبتاً جوون داشتیم 40 سالش بود...گفت استاد فلانی هست این درسو می ده...گفتیم خب...گفت این به ما هم تو همین دانشگاه همین درسو می داد...بسی اینجوری شدیم=> :surprised::eek:
به قول خودشون استاد تا نمیره نیروی جدید جایگزین نمی کنن...مگر اینکه دیگه خیــــــــــــلیی پارتیش کلفت باشه.
بعد اکثرشون هم باید AIA باشن...همون نطام مهندسی تقریباً...اما خیلی سخت تر.

sara00_00

عضو جدید
:w25: استادا اونجا اکثرا چه مدرکی دارن یعنی مدرکشون در چه مقطعیه؟ فوق دکترا ، دکترا و یا فوق لیسانس؟

آخرین ویرایش:

m@hn@z.d

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی از دوستام برادرش دکترا گرفته چند ماه پیش... الان هیچ جا کار پیدا نکرده...طفلی رفته تو یه فروشگاه کارتن جابجا می کنه...ساعتی 7.25$ حقوق می گیره( حد اقل حقوق ایالت ما) :cry:... دکترا هم دیگه خز شده...اصلاَ بریم کمپرسی بزنیم...درآمدش بهتره :w09::w22:

com.jpg

flakflik

عضو جدید
سلام میخواستم بدونم که چطوری میشه فاند گرفت برای دانشگاه های کانادا؟یعنی اصن مراحلش چطوریه؟بعد از پذیرشه یا قبلش؟و کلا چه کار باید کرد و چه شرایطی باید داشته باشیم؟

Hamedzm

عضو جدید
سلام دوستان
امسال پيش دانشگاهي هستم
و رشته ام هم رياضيه
مي خواستم بدونم براي اين كه بخوم خارج از ايران تحصيل كنم از كجا بايد شروع كنم
سوال ديگه اين كه اصلا تحصيل خارج از ايران براي سن من مناسبه ؟؟
ميخوام معماري بخونم
كدوم كشور مناسبه ؟
زبانم خوبه
يعني اگه يه چند وقت جدي بخونم ميتونم ايلتس يا تافل بگيرم
ممنون ميشم به همه سوالاتم پاسخ بديد

پيشاپيش سپاسگذارم از لطفتون

moonlight2

عضو جدید

مغز متفکر

عضو جدید
تحصیل در خارج از ایران

تحصیل در خارج از ایران

مهندسین عزیز اگه امکان داره دوباره به این مساله بپردازیم برای ادامه تحصیل در خارج از ایران.به نظر شما برای ادامه تحصیل در رشته معماری برای ارشد و دکترا کشور آمریکا بهتر است یا ایتالیا.میگن اروپا کارنیست و زبانش بیم المللی نیست معتبر نیست راست میگن؟ممنون میشم دوباره راهنمایی کنید

arezooo82

عضو جدید
دوستان عزیز میشه بگید دوره تحصیل دکترا چند ساله؟من دانشجوی ترم اول ارشد معماری دانشگاه آزاد هستم.میخوام از همین الان شروع کنم واسه دکترا اقدام کنم.ولی سر در گمم!!نمیدونم چیکار کنم..زبانم در حد متوسطه و دو ساله کلاس میرم..وضع مالی عالی هم ندارم.متوسطه وضعیت مالیم..معدل کارشناسیم 16.60 شده..میشه راهنماییم کنید کدوم دانشگاه واسم خوبه و پذیرشش برام راحت تره؟

arkadas

عضو جدید
سلام دوستان کسی در رابطه اخذ فاند و اپلای برا رشته شهرسازی اطلاعی داره؟ urban planning,regional planning,urban design

سکینه خاتون

اخراجی موقت
دانشکده های معماری کشور نروژ رو میخ استم سایتاشو...کسی داره بهم بده....ماله سویس و سوءد هم اشکال تداره بدید.ممنون

PS SHAHRZAD

عضو جدید
معماری و روانشناسی در خارج از کشور

معماری و روانشناسی در خارج از کشور

با سلام، من کارشناسی معماری هستم و علاقمند به مباحث روانشناسی . قصدم این هست که در زمینه روانشناسی و کاربرد اون در معماری و هنر ادامه تحصیل بدم و علاقمند به کارهای پژوهشی هستم. به نظر شما بهترین راه پیش روی من چیه؟( با توجه به این که به کمک هزینه تحصیلی هم نیاز دارم )آیا اصولا چنین گرایشی در دانشگاه های خارج کشور وجود داره که مستقیما وارد اون بشم یا باید از مسیر معماری یا روانشناسی ورود کنم به این مبحث؟آیا گرفتن مدرک ارشد روان شناسی در ایران می تونه کمکی به من بکنه؟ یابهتره با همین مدرک کارشناسی معماری روی پژوهش و نوشتن مقاله سرمایه گذاری کنم؟ با سپاس

archisem

عضو جدید
سلام بچه ها
من کارشناسی ام ... ترم 8
راجع به آلمان کسی اطلاعات داره؟
کدوم دانشگاه یا مدرسه اش بهتره؟
هزینه ی کمتری داره ؟
لطفا جواب بدین ..................

mmaral225

عضو جدید
سلام بچه ها.من میخوام واسه دانشگاه میلان ایتالیا apply کنم کسی میتونه کمکم کنه؟نمیدونم باید از کجا شروع کنم و تا کی زمان دارم..شدیدا نیاز به همراهی یکی دارم که قدم به قدم کمکم کنه..خواااااهشا کمکم کنید.ممنونم

شهاب شهابی

کاربر فعال
سلام بچه ها
من کارشناسی ام ... ترم 8
راجع به آلمان کسی اطلاعات داره؟
کدوم دانشگاه یا مدرسه اش بهتره؟
هزینه ی کمتری داره ؟
لطفا جواب بدین ..................
من 6 ماهه از طریق یکی از اساتیدم واسه مقطع دکتری اقدام کردم.استادی که در دانشگاه مبدا هست رزومه منو بررسی کرده و تاییدیه اولیه داده.

baran 2012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من 6 ماهه از طریق یکی از اساتیدم واسه مقطع دکتری اقدام کردم.استادی که در دانشگاه مبدا هست رزومه منو بررسی کرده و تاییدیه اولیه داده.

دوست عزیز اگر تجربه دارید در اختیار بقیه دوستان بگذارید ممنون میشم
برا شروع چی کار کردید؟

شهاب شهابی

کاربر فعال
دوست عزیز اگر تجربه دارید در اختیار بقیه دوستان بگذارید ممنون میشم
برا شروع چی کار کردید؟
یه بار توضیح دادم اما چشم دوباره میگم.
البته اینو بگم که من برای دوستانی میگم که مدرک فوق لیسانس دارن و برای دکتری میخوان اقدام کنن.
در ابتدا باید بگم که شما باید بستر سازی ها رو برای خودتون و خانواده ایجاد کرده باشید.
که شامل چند قسمت میشه : 1- مجاب شدن خودتون و خانواده از همه لحاظ 2- هزینه های زندگی 3- زبان ( بسته به کشور ، دانشگاه و اساتیدی که انتخاب میکنید باید اون زبان رو تسلط داشته باشید)
در ضمن هزینه های زندگی و شهریه دانشگاه های غیردولتی در کشورهای دیگه هم خیلی متفاوته.این نکته هم خیلی مهمه که نمیتونید این اصمینان رو به خودتون بدین که اونجا حتما شما میتونید شغلی داشته باشید.پس باید با جیب پر برید.
از اینا که بگذریم در مورد خودم بگم که من پایان نامه ارشدم رو با موضوع طراحی شهرک سلامت انتخاب کردم و فقط در زمینه فضاهای درمانی کار کردم(به دلیل علاقه شخصی) و در این زمینه با یکی از اساتیدی که از دانشگاه پلی تکنیک برلین دکتری طراحی فضاهای درمانی داره کارمو پیش بردم و ایشون خیلی منو در این زمینه راهنمایی کردن.هشت پیش که من پایان ناممو دفاع کردم تصمیم گرفتم که در همین رشته ادامه تحصیل بدم و ابتدا استاد مورد نظرم رو در اون دانشگاه پیدا کردم و از طریق استاد راهنمای پایان نامم توصیه نامه بهمراه سوابق تحصیلیمو ارسال کردم.و استادی که تو دانشگاه برلین فعالیت داره مقالات و چکیدهای از پایان نامه منو بررسی کردن و ازم خواستن که طرح ها و خط مشی ( یه چیزایی شبیه همون پروپوزال) ادامه تحصیلم رو برای ایشون ارسال کنم.الان هم دو تا پروپوزال آماده کردمو دادم برام ترجمه کنن به زمان آلمانی تا اونا رو هم ارسال کنم.بعد از این مرحله استادی که در اون دانشگاه هست برای من از دانشگاه اعلام نیاز میگیرن و دانشگاه از طریق سفارت اقدام میکنه.بعد هم باید مدارک رو ببریم سفارت.در مورد زبان هم باید بگم که اینجا کلاسهای پری رو طی میکنم و کلاسهای آپر رو خود دانشگاه بصورت دروس جبرانی ارائه میکنه..البته این روش پذیرش منه.چون هم بورسیه محسوب میشه و هم با توصیه نامه.
دانشگاه های غیر دولتی و یا کشورهای دیگه شاید فرق داشته باشن.

mahsa ariya

عضو جدید
دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم

سلام خسته نباشید
بچه ها کسی اطلاع داره دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم برای بورسیه خارج از کشور چیه؟
یا اینکه چه رشته هایی مورد نیاز کشور برای بورس؟
کلا اگر اطلاعاتی دارین بذارین

shooka1

عضو جدید
سلام اگه شرایط تحصیلات واست مهمه خب همون کانادا یا فرانسه و مالزی خوبن اما اگه بازار کار واست مهمه آلمان کویت و دبی الان خیلی خوب مهندس معمار قبول میکنن
اما اگه نتونستی از ایران بری بهتره واسه ارشد طراحی شهری بخونی و دکترا روانشناسی محیط تا بتونی خیلی خوب کار بگیری

setare.tanha

عضو جدید
از همتون خواهش می کنم اینقدر دنبال مقاله دادن نباشید...
برای دانشگاه های امریکا

شما هزار تا مقاله داشته باشید اما معدلتون 15 به بالا نباشه اصلا" مدارکتون رو بررسی نمی کنن.....http://www.****************/forums/images/smilies/new%20icons/icon_pf%20%2834%29.gif
علاوه بر اون پرتفلیو ( آلبوم کار) خیلی مهم هست...همه ی شیت بندی هاتون رو نگه دارید...ریز به ریز کارهایی که می کنید...داشته باشید....
این هزار بار...

یکی از دوستام از بهترین دانشگاه سراسری تهران فارق التحصیل شده...به خاطره اینکه 0.2 معدلش پایین بود اصلا" مدارکش رو قبول نکردن...هم سابقه کاری داشت تو زمان دانشگاه...هم تو چند تا مسابقات برون مرزی مقام داشت....زبان و همه چی هم عالی!http://www.****************/forums/images/smilies/new%20icons/icon_pf%20%2834%29.gif

یکی دیگه از دوستام معدلش 17 بود با پرتفلیوی عالی از دانشگاه آزاد....3تا دانشگاه راحت قبولش کردن...بورسیه هم شد برای فوق لیسانس...

اول بشینید درس بخونید....بعد دنبال درست کردن پرتفولیو باشید...اگر زمان داشتید مقاله....http://www.****************/forums/images/smilies/ws37.gif

دوست عزیز.ممنون از راهنماییت.
با توضیحاتی که دادی برام سوالی پیش اومده...من لیسانسم رو با معدل 18 تموم کردم که پایان نامم رو 19 شدم و خیلی مورد استقبال اساتیدم قرار گرقت .دو تا مقاله داخلی هم دارم که یکیش تو همایش ملی بود و یکی دیگه تو مجله ایرانشهر چاپ شده ول فوق لیسانسم رو بعلت درگیری مراسم ازدواج و....نتونسم خوب درس بخونم تا الان که ترم آخر هستم 15،86 هستش البته هنوز پایان نامه اراءه نکردم .قصدم برای دکتر ی بورس تو آلمان یا هوستون آمریکا یا کانادا هستش( علت انتخاب این کشورها داشتن اقوام هست) اما با معدلهایی که گفتم پیشنهادتون برا بورس شدن چیه؟ به نظرتون بهتره برای بورس تو فوق لیسانس اقدام کنم یا امیدی به دکترا هم هست؟

بالا