ادامه تحصیل رشته معماری در خارج از ایران

setare.tanha

عضو جدید
یه سئوال... شما ها چرا چسبیدید به آلمان و سوئد و اینا :surprised:
اتریش هم دانشگاه هاش خیلی عالیه. یکی از دوستام اونجا درس خونده. از معماریش که خیلی تعریف می کرد و می گفت هزینه هم خیلی کمه.
از طرفی دانشگاه وین دانشگاه مطرحیه و حتی امریکا هم مدرکشو قبول داره.;)
شهرش هم که....فوق العادست...بهشته:heart:

دوست مهربانم که انقد قشنگ و با حوصله جواب همه رو میدی : اگه راجع به اتریش اطلاعات بیشتری داری بهم بده شاید نظرم برگشت و برای وین اقدام کردم! اینکه شرایتشون چطوره؟ هزینه زندگی چطوره ؟ و اینکه بازار کار معماری اونجا چطوره؟ چون من قصدم فقط تحصیل نیست و موندنه برام خیلی مهمه ؟ چون هیش شناخت و آشنایی اونجا ندارم

setare.tanha

عضو جدید
یه سوال دیگه هم دارم ببخشید که پشت هم سوال میپرسم....
برادرم داره بوریسه میگیره به نروژ به من هم پیشنهاد داد که باهاش برم نروژ تا تو خیلی از هزینه ها مشترک بشیم هزینمون کمتر بشه مثل خونه...
ولی من نگران پیدا کردن کار تو کشوری هستم که میخوام درس بخونم .
اگه کسی اطلاعاتی از نروژ داره لطفا بهم بگه .افتضاح سر در گمم

petrovich21

عضو
برای تحصیل در مقطع ارشد در دانشگاه های خارجی . مدرک کارشناسی دانشگاه غیر انتفاعی مورد قبول هست؟ با مدرک کارشناسی معماری از دانشگاه غیرانتفاعی با معدل 18.5 و مدرک آیلتس با نمره 7 از کدوم دانشگاه خارجی می تونم کمک هزینه برای رشته معماری بگیرم؟

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همگی
در مورد گرایش های دکتری ، یک صحبتی من شنیدم این بود که بعضی از دانشگاه ها دو شاخه ی متفاوت هست - دکترای پژوهش محور ( مشابه همینی که الان تو ایران هست ) و دکترای طراحی محور !
کسی هست راجع به این دومی اطلاعاتی داشته باشه ؟

چطور می تونم اطلاعات بیشتری پیدا کنم در مورد دانشگاه هایی که این گرایش رو دارن و باقی اطلاعات مربوط بهش

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همگی
در مورد گرایش های دکتری ، یک صحبتی من شنیدم این بود که بعضی از دانشگاه ها دو شاخه ی متفاوت هست - دکترای پژوهش محور ( مشابه همینی که الان تو ایران هست ) و دکترای طراحی محور !

چطور می تونم اطلاعات بیشتری پیدا کنم در مورد دانشگاه هایی که این گرایش رو دارن و باقی اطلاعات مربوط بهش
عجب تاپیک سوت و کوری !!!
واقعا چقدر جواب سوالمو گرفتم :)

پرس و جو کردم در موردش - این کلید واژه کمک می کنه اگر کسی می خواد اطلاعات بیشتر داشته باشه
PhD in Design
راجع بهش یه زمانی میام بیشتر می نویسم

raha

مدیر بازنشسته
سلام به همگی

شما بسته به استادی که انتخاب میکنید و پروپوزالی که مینویسید هرنوع متدلوژی که در نظر دارین رو میتونین اعمال کنین
بله طراحی هم به عنوان یک متد قابل قبوله مادامی که در راستای پاسخگویی به سوال پژوهشی تون باشه
تنها موردی که در خصوص پروپوزال دکتری اهمیت داره٬ جدید بودن بحثی هست که قراره مطرح کنید

پ.ن: الان متوجه تاریخ سوال شدم! مطمئنا شما تا الان جواب سوالتون رو گرفتین :دی

2548236

عضو جدید
سلام دوست عزیز. از شرایط پذیرش برای معماری در رشته تکنولوژی معماری بگین . هزینه هاش و شرایط پذیرش.

Archaddadi

عضو جدید
اگر کسی بخواد از ترم اول لیسانس تا ترم آخر دکترا در رشته معماری و شهرسازی در خارج از ایران تحصیل کنه کدوم دانشگاه مناسبتره ؟ مثلا در کانادا یا استرالیا ! و کدوم دانشگاهها امکانات بهتری ارائه میدن ؟ از نظر هزینه ها و خوابگاهها و بورسهای تحصیلی و ... ؟
لطفا اگر اطلاع دقیقی دارین بهم جواب بدین . به خصوص اگر کسی در دانشگاهی در خارج تحصیل میکنه و میتونه کاملا شرایطش رو توضیح بده .
متشکرم

https://www.archdaily.com/899168/the-worlds-best-architecture-masters-according-to-bam
یه نگاه به این سایت بنداز

Archaddadi

عضو جدید
یه سوال دیگه هم دارم ببخشید که پشت هم سوال میپرسم....
برادرم داره بوریسه میگیره به نروژ به من هم پیشنهاد داد که باهاش برم نروژ تا تو خیلی از هزینه ها مشترک بشیم هزینمون کمتر بشه مثل خونه...
ولی من نگران پیدا کردن کار تو کشوری هستم که میخوام درس بخونم .
اگه کسی اطلاعاتی از نروژ داره لطفا بهم بگه .افتضاح سر در گمم

سلام
نروز یکی از بهترین گزینه هاست . هزینه پایین زندگی تحصیل رایگان موقعیت کاری خوب و از همه مهم تر اخذ اقامت دایم بعد از 4 سال اقامت اونجا
دانشگاه های مطرحی هم داره مثل اسلو و برگن

سلام دوستان وقت بخیر من برای دکتری معماری قصد دارم که تو مالزی یا ایتالیا درس بخونم.ولی بیشتر هدفم ارسال یه رزومه یا مقاله ست.کسی میتونه کمکی کنه در این رابطه

بالا