ادامه تحصیل در آلمان

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام

یک سوال داشتم راجب به تحصیل در المان نیست ولی شما بهترین مشورت رو میتونید بدید به نظرم

من الان امتحان ارشد داده ام و منتظر نتیجه ارشدم ولی میخام زبان رو تقویت کنم . شما که در المان هستید . از اول زبان المانی قوی که الان بلدید مظمنا نبودید .
به نظر شما چطور و با چه مطلبی و یا چه جزواتی زبان انگلیسی رو تقویت کنم ؟
فیلم دیدن و قواعد یاد گرفتن و ... کدوم ارجعیت داره بیشتر .

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

یک سوال داشتم راجب به تحصیل در المان نیست ولی شما بهترین مشورت رو میتونید بدید به نظرم

من الان امتحان ارشد داده ام و منتظر نتیجه ارشدم ولی میخام زبان رو تقویت کنم . شما که در المان هستید . از اول زبان المانی قوی که الان بلدید مظمنا نبودید .
به نظر شما چطور و با چه مطلبی و یا چه جزواتی زبان انگلیسی رو تقویت کنم ؟
فیلم دیدن و قواعد یاد گرفتن و ... کدوم ارجعیت داره بیشتر .

اگه می خواهی زبان بخونی تا دایره کتاب های و مقالات رو بالا ببری از نظر فهم نیازی ب زحمت زیاد نداری بشین همین مقالات بخون و لغت ب لغت ترجمه کن بعد 6 ماه هیچ کتاب زبان اصلی تو رشته ات شیدا نمیشه ک نتونی بفهمیش البته با شرط تمرکز تو این 6 ماه
اما اگر منظور اینه ک زیان یاد بگیری ک فیلم ها رو بفهمی، همون فیلم با زیرنویس نگاه کن بعد 6 ماه گوشت عادت می کنه و دایره لغات فیلم ها تو دستت هست
اما اگه منظورت اینه می خواهی ایران بمونی زندگی کنی اما زبان رو مثل ادمی ک داره 20 ساله تو این کشور زندگی می کنه یاد بگیری (ک این هدف خیلی هاس) ذهی خیال باطل و ای تو هونگ می کوبی
اولا لازم نیست دوم هیچ وقت نمیشه
همیشه باید بدونی هدفت از زبان اموزی چیه و تو همون حوزه بری حتی اگر برای توریستی است کلاس هاش فرق می کنه و کتاباش
اما حرف زدن تو جامعه هیجا مثل کتاب نیس، من تو دانشگاه هیچ مشکلی ندارم دستورم هم خوبه اما تو خیابون و سرکار خیلی وقتا می فهمم حملش چیه اما مفهومشو نمی فهمم و این فقط توی همون جامعه یاد می گیری ن تو کتاب
مثلا وقتی ب ی خارجی بگی من نوکرتم خدای ادبیات فارسیم باشه میگه من نوکر نمی خواهم:biggrin: اما ب بقال سر کوچه بگو عباس اقا نوکرتم بدون فکر میگه اقایی

r0bin

عضو جدید
سلام آقا تورج ، ممنون از اینکه یه همچین پست خوبی رو ایجاد کردی ، من چند تا از صفحات رو خوندم و برام مفید بود.
من لیسانس مکانیک از آزاد دارم و آلمانی تا آخر B2 خوندم و می خوام در حد C1 بشم و تو ایران Test DaF بدم ، ضمنا کار مرتبط با رشتمون هم می کنم و بیمه برام رد میشه اما با عنوان بیمه کارگر فنی نه مهندس. سوالم اینه :
1. با گرفتن مدرک Test DaF 4 تو ایران من میتونم پذیرش قطعی از دانشگاه ها بگیرم بدون اینکه نخوام اونجا کورس زبان بگذرونم و یک راست برم سر کلاس درس ؟
2.این گپ بین تحصیلم رو که کار کردم رو بایستی از طریق سابقه بیمه ای به سفارت نشون بدم یا نامه از شرکت ؟ در صورتی که بیمه ای باشه چون عنوان شغلم کارگر فنی هست و مثلا مهندس مکانیک نیست برام مشکل ساز نمیشه ؟
3. پیش نیاز دروس در چه صورتی داده میشه؟ (منظورم در حالتی که بخوام اونجا همون مکانیک رو ادامه بدم)

ممنون

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام آقا تورج ، ممنون از اینکه یه همچین پست خوبی رو ایجاد کردی ، من چند تا از صفحات رو خوندم و برام مفید بود.
من لیسانس مکانیک از آزاد دارم و آلمانی تا آخر B2 خوندم و می خوام در حد C1 بشم و تو ایران Test DaF بدم ، ضمنا کار مرتبط با رشتمون هم می کنم و بیمه برام رد میشه اما با عنوان بیمه کارگر فنی نه مهندس. سوالم اینه :
1. با گرفتن مدرک Test DaF 4 تو ایران من میتونم پذیرش قطعی از دانشگاه ها بگیرم بدون اینکه نخوام اونجا کورس زبان بگذرونم و یک راست برم سر کلاس درس ؟
2.این گپ بین تحصیلم رو که کار کردم رو بایستی از طریق سابقه بیمه ای به سفارت نشون بدم یا نامه از شرکت ؟ در صورتی که بیمه ای باشه چون عنوان شغلم کارگر فنی هست و مثلا مهندس مکانیک نیست برام مشکل ساز نمیشه ؟
3. پیش نیاز دروس در چه صورتی داده میشه؟ (منظورم در حالتی که بخوام اونجا همون مکانیک رو ادامه بدم)

ممنون

این بسته ب دانشگاهی ک می خواهی بری داره اگه جای خاصی مد نظرت هست باید بری رو سایتش ببینی شرط دادن پذیرش قطعی اش چ نمره ای است اما معمولا همه جا واسه مکانیک نمره 4 ر قبول می کنن، من همین الان 3 تا دانشگاه رو نگاه کردم قبول می کنن
Unbenannt.PNG

2. اگه کار کردی و کارت فنی بوده کفایت می کنه برای دانشگاه، اما برای سفارت هر چی گ داری رو صادقانه ترجمه کن ببر نگران هیچی نباش، این چیز ها هم لازم نیس برای سفارت اما ی جورایی باید دخن کدخدا رو بس، اما دروغ ننویس و خیچ چیزی رو ننویس ک اگه ازت حواستن ثابت کنی نتونی چون انوقت اگه بری تو لیست سیاه یکی از کشور های انجادیه هیچ کدومشون رات نمیدن، می خواهم بگم مهم اینه کار می کردی یو بیکار نبودی وقتی هم ازت پزسیدن بعد تحصیل چیکار می کردی بگو چون برای ادامه تحصیل ب پول نیاز داشتم واسه همین چند سالی رو کار کردم تا بتونم پس انداز خوبی داشته باشم. خیلی تاگید گن ک درسو دوس داری و رشته ات رو
3. اون بسته ب دانشگاهی ک میری داره ممکن ی جا بهت پیش نیاز بدن ی جا ندن، پیش نیاز هم بر اساس درساهایی میدن ک خودشون تو مقطع لیسانس ارانه میدن، و تا حد زیادی هم ب ترجمه دروس بر می گرده وقتی خوب ترجمه نشده باشه اون درسو ظیدا نمی کنن و فکر می کنن ک پاس نکردی، نگران این نباش پیش نیاز هم بدن میری با پروفسورش صحبت می کنی و میگی این کتاب مرجه درسم بوده اگه اون سر فصل ها توش باشه حذفش میکنن برات.

r0bin

عضو جدید
این بسته ب دانشگاهی ک می خواهی بری داره اگه جای خاصی مد نظرت هست باید بری رو سایتش ببینی شرط دادن پذیرش قطعی اش چ نمره ای است اما معمولا همه جا واسه مکانیک نمره 4 ر قبول می کنن، من همین الان 3 تا دانشگاه رو نگاه کردم قبول می کنن
مشاهده پیوست 232532

2. اگه کار کردی و کارت فنی بوده کفایت می کنه برای دانشگاه، اما برای سفارت هر چی گ داری رو صادقانه ترجمه کن ببر نگران هیچی نباش، این چیز ها هم لازم نیس برای سفارت اما ی جورایی باید دخن کدخدا رو بس، اما دروغ ننویس و خیچ چیزی رو ننویس ک اگه ازت حواستن ثابت کنی نتونی چون انوقت اگه بری تو لیست سیاه یکی از کشور های انجادیه هیچ کدومشون رات نمیدن، می خواهم بگم مهم اینه کار می کردی یو بیکار نبودی وقتی هم ازت پزسیدن بعد تحصیل چیکار می کردی بگو چون برای ادامه تحصیل ب پول نیاز داشتم واسه همین چند سالی رو کار کردم تا بتونم پس انداز خوبی داشته باشم. خیلی تاگید گن ک درسو دوس داری و رشته ات رو
3. اون بسته ب دانشگاهی ک میری داره ممکن ی جا بهت پیش نیاز بدن ی جا ندن، پیش نیاز هم بر اساس درساهایی میدن ک خودشون تو مقطع لیسانس ارانه میدن، و تا حد زیادی هم ب ترجمه دروس بر می گرده وقتی خوب ترجمه نشده باشه اون درسو ظیدا نمی کنن و فکر می کنن ک پاس نکردی، نگران این نباش پیش نیاز هم بدن میری با پروفسورش صحبت می کنی و میگی این کتاب مرجه درسم بوده اگه اون سر فصل ها توش باشه حذفش میکنن برات.

خیلی ممنون از وقتی که گزاشتی آقا تورج
شما خودت کدوم دانشگاه ها رو پیشنهاد می کنی که هم شهرش خیلی گرون نباشه و وضع کارش هم مناسب باشه (چه حین دانشجویی و چه بعد تحصیل) . من خیلی برام مهم نیست دانشگاهی که میرم مثل RWTH اسم و رسم داشته باشه . یه چیزی باشه که بشه با تلاش از توش بیرون اومد و در عین حال شهر خوبی هم داشته باشه و در حین تحصیل بشه کاردانشجویی پیدا کرد. به نظرت برمن و هانوفر و کلاستهال چه طور هستند؟
شرمنده یه سوال دیگه هم داشتم ، شما از وضعیت کاری و آینده ی رشته مکاترونیک و اتوماسیون در اونجا اطلاعی داری ؟

ممنون

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خیلی ممنون از وقتی که گزاشتی آقا تورج
شما خودت کدوم دانشگاه ها رو پیشنهاد می کنی که هم شهرش خیلی گرون نباشه و وضع کارش هم مناسب باشه (چه حین دانشجویی و چه بعد تحصیل) . من خیلی برام مهم نیست دانشگاهی که میرم مثل RWTH اسم و رسم داشته باشه . یه چیزی باشه که بشه با تلاش از توش بیرون اومد و در عین حال شهر خوبی هم داشته باشه و در حین تحصیل بشه کاردانشجویی پیدا کرد. به نظرت برمن و هانوفر و کلاستهال چه طور هستند؟
شرمنده یه سوال دیگه هم داشتم ، شما از وضعیت کاری و آینده ی رشته مکاترونیک و اتوماسیون در اونجا اطلاعی داری ؟

ممنون
هزینه زندگی تو آلمان همه جا یکسانه، فروشگاهای زنجیره ای خیلی بزرگ تو المان هست ک همه از اونا هرید می کنن در واقع بقالی اینجا نیس واسه همین قیمت تو کل آلمان یکسان است، تنها تفاوت میشه توی قیمت خونه ک اگه بازم با تو خوابگاه دانشگاه باشی، هر ایالتی با ی موسسه کار می کنه ک قیمت خونه بر اساس متر وامکاناتش یکسانه، در وافع مثلا اگر تو ایالت ایکس باشی قیمت خونه دانشجویی تو شهر جنوبی ایالت همونیه ک تو شهر شمالی ایالت است. فقط می مونه کار پیدا کردن هنگام تحصیل ک اینو خیلی راحت می تونی از حمعیت شهر و مساحتش متوجه بشی، مثلما شهر هایی ک جمعیت بیش از 200 هزار تفر تو المان دارن میشه توشون کار های خدماتی در هنگام تحصیل پیدا کرد، حالا از پست گرفته تا کار تو فروشگاه و تو دانشگاه.
می خواهم بگم زیاد تفاوت نداره بین شهر های بزرگ اما تفاوتشون توی خود دانشگاهه
جای رو انتخاب کن ک گرایش زیاد داشته باشه و این خودش حسن خوبیه ک دستت باز میشه واسه انتخاب درس بر اساس علاقه، شهری مثل برمن یا هانوفر با هم فرقی ندارن اما دانشگاهاشون چرا! باید ریز بشی ببینی چی فرقی از لحاظ تعداد پرفسور تعداد گرایش یا حتی خدمات دانشجویی دارن.
خیلی از دانشگا هها هستن با کارت دانشچویی می تونی از حمل و نقل شهری استقاده کنی اما بعضی هاشون فقط مخصوص همون شهر و بعضی ها تو کل ایالت معتبره بعضی دانشگاه هم کارت دانشجوییشون این اعتبار رو نداره
اینا رو هم باید تو انتخابت مد نظر داشته باشی من جندین سال اینجام هر شهری ک رفتم مجانی رفتم، از وقتی دانشجو شدم ی بلیط هم نخریدم:D
وضعیت کار ب شخص بر می گرده وگرنه اینجا کار هست اما اینکه شخص بتونه خودشو تو جامعه جا بندازه تا بعد خودشو دیکته کنه تا جایی ک کار کنه این ب توانایی های شخص بر می گرده اما رقابت اینجا برای کار خیلی از ایران بیشتر است چون متخصص اسپانیایی تا یونانی تا همه فارق تحصیلان خارجی و خود المانی ها همه رقیبات هستن:surprised:

r0bin

عضو جدید
هزینه زندگی تو آلمان همه جا یکسانه، فروشگاهای زنجیره ای خیلی بزرگ تو المان هست ک همه از اونا هرید می کنن در واقع بقالی اینجا نیس واسه همین قیمت تو کل آلمان یکسان است، تنها تفاوت میشه توی قیمت خونه ک اگه بازم با تو خوابگاه دانشگاه باشی، هر ایالتی با ی موسسه کار می کنه ک قیمت خونه بر اساس متر وامکاناتش یکسانه، در وافع مثلا اگر تو ایالت ایکس باشی قیمت خونه دانشجویی تو شهر جنوبی ایالت همونیه ک تو شهر شمالی ایالت است. فقط می مونه کار پیدا کردن هنگام تحصیل ک اینو خیلی راحت می تونی از حمعیت شهر و مساحتش متوجه بشی، مثلما شهر هایی ک جمعیت بیش از 200 هزار تفر تو المان دارن میشه توشون کار های خدماتی در هنگام تحصیل پیدا کرد، حالا از پست گرفته تا کار تو فروشگاه و تو دانشگاه.
می خواهم بگم زیاد تفاوت نداره بین شهر های بزرگ اما تفاوتشون توی خود دانشگاهه
جای رو انتخاب کن ک گرایش زیاد داشته باشه و این خودش حسن خوبیه ک دستت باز میشه واسه انتخاب درس بر اساس علاقه، شهری مثل برمن یا هانوفر با هم فرقی ندارن اما دانشگاهاشون چرا! باید ریز بشی ببینی چی فرقی از لحاظ تعداد پرفسور تعداد گرایش یا حتی خدمات دانشجویی دارن.
خیلی از دانشگا هها هستن با کارت دانشچویی می تونی از حمل و نقل شهری استقاده کنی اما بعضی هاشون فقط مخصوص همون شهر و بعضی ها تو کل ایالت معتبره بعضی دانشگاه هم کارت دانشجوییشون این اعتبار رو نداره
اینا رو هم باید تو انتخابت مد نظر داشته باشی من جندین سال اینجام هر شهری ک رفتم مجانی رفتم، از وقتی دانشجو شدم ی بلیط هم نخریدم:D
وضعیت کار ب شخص بر می گرده وگرنه اینجا کار هست اما اینکه شخص بتونه خودشو تو جامعه جا بندازه تا بعد خودشو دیکته کنه تا جایی ک کار کنه این ب توانایی های شخص بر می گرده اما رقابت اینجا برای کار خیلی از ایران بیشتر است چون متخصص اسپانیایی تا یونانی تا همه فارق تحصیلان خارجی و خود المانی ها همه رقیبات هستن:surprised:

واقعا ممنون از این راهنمایی هات:smile:
در کل فکر کنم برای این که راحت تر کار بشه پیدا کرد بهتر باشه که آدم بره FH درس بخونه .
اما به عنوان سوال آخر به نظر شما کسی که میخواد آلمان درس بخونه چه ویژگی ها و شرایطی رو باید داشته باشه ؟

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در کل فکر کنم برای این که راحت تر کار بشه پیدا کرد بهتر باشه که آدم بره FH درس بخونه .
اما به عنوان سوال آخر به نظر شما کسی که میخواد آلمان درس بخونه چه ویژگی ها و شرایطی رو باید داشته باشه ؟
مدرک مدرسسه های عالی رو ایران قبول نداره و نمیشه دکترا هم ادامه اش داد.
ی نکته مهم هست و اونم اینکه تصور غالب یا قالب یادم رفته اینه ک همه فکر می کنن ک راحت میشه درس رو پاس کرد.
من اینجا تمام تلاشم اینه ک وقتی از تجربه های شخصی خودم می گم بتونم این مطلب رو انتقال بدم ک اگه درس خوندن ختی مثل غذا خوردن هم برای فرد اسون باشهف نکته خارج بودن اینه ک خودت باید شکار کنیف خودت باید شکارت رو ببپری و بخوری.
اینجا امدن مصادف میشه با مستقل شدن، مصادف میشه با متولد شدن توی ی فرهنگ دیگه، مصادف میشه با یاد گرفتن همه انچه تو سرزمین مادریت یاد گرفتی اما از نو، مصادف میشه با تنها شدن
اما مصادف هم میشه آزادی، با لذت احساس شخصیت کردن، لذت بردن از قانونی ک ب شخصیتت احترام می گذاره، از امکانات عذایی بسیار بهداشتی، اب و هوای بسیار عالی و پاک
هر قدر هو ک کم درامد داشته باشی احساس حقارت نمی کنی، کافی اهل درس باشی دنیای اطلاعات از نت از کتابخانه با چ سرعتی
حیلی از شما ها نمی دونید این نت چ کاربرد هایی چون هیچ ایده ایی درباره سرعتش نداری.
من میرم سر کلاس، تو یکی از درس ها پرفسور از خودش فیلم میگیره، میام خونه انلاین می بینم، کافی نبود، کافی یکم انگلیسیت خوب باشه کلی فیلم از همون مطلب رو تو یو توب می بینی، اینجا نت انگار داری شبکه نلویزیون می بینی.
می هواهم بگم همه چی هست هم جنبه مثبت و هم منفی، اما این دیگه ب خود شخث بر می گرده ک چی رو ببینی فقط سیاه یا سفید یا خاکستری
تنها ویژگی ک فرد باید داشته باشه این ک از شکست خوردن نترسه، اگر شکست خورد نا امید نشه و ادامه بده.
بقیه موارد همه جانبی هستن
من بچه ی کارمند ساده متولد اهواز با رتبه 200 هزار سال 82 بودم و فوق دیپلم ریاضی کاردانی توی ی شهر کوچیک قبول شدم ازاد اما هیچ وقت از چیزی ک بودم خجالت نکشیدم اما هیچ وقت هم دوس نداشتم همون بمونم.
خلاصش این ک هیچ کس رو پیدا نمی کنی ک از نظر هوشی از من بدتر باشه و وضع مالیش هم داغونتر باشه.
میشه اما توات باید جاش بدی.
من خودم شخصا اعتقاد دارم با تجربه ای ک از زندگی اینجا دارم توی رده سنی 18 تا 24 امدن عالی
25 تا 28 توصیه نمی کنم
29 ب بالا در صورتی ک فرد احساس می کنه داره ایران درجا می زنه ححتما شانسشو امتحان کنه ک حمالی اینور شرف داره!

r0bin

عضو جدید
مدرک مدرسسه های عالی رو ایران قبول نداره و نمیشه دکترا هم ادامه اش داد.
ی نکته مهم هست و اونم اینکه تصور غالب یا قالب یادم رفته اینه ک همه فکر می کنن ک راحت میشه درس رو پاس کرد.
من اینجا تمام تلاشم اینه ک وقتی از تجربه های شخصی خودم می گم بتونم این مطلب رو انتقال بدم ک اگه درس خوندن ختی مثل غذا خوردن هم برای فرد اسون باشهف نکته خارج بودن اینه ک خودت باید شکار کنیف خودت باید شکارت رو ببپری و بخوری.
اینجا امدن مصادف میشه با مستقل شدن، مصادف میشه با متولد شدن توی ی فرهنگ دیگه، مصادف میشه با یاد گرفتن همه انچه تو سرزمین مادریت یاد گرفتی اما از نو، مصادف میشه با تنها شدن
اما مصادف هم میشه آزادی، با لذت احساس شخصیت کردن، لذت بردن از قانونی ک ب شخصیتت احترام می گذاره، از امکانات عذایی بسیار بهداشتی، اب و هوای بسیار عالی و پاک
هر قدر هو ک کم درامد داشته باشی احساس حقارت نمی کنی، کافی اهل درس باشی دنیای اطلاعات از نت از کتابخانه با چ سرعتی
حیلی از شما ها نمی دونید این نت چ کاربرد هایی چون هیچ ایده ایی درباره سرعتش نداری.
من میرم سر کلاس، تو یکی از درس ها پرفسور از خودش فیلم میگیره، میام خونه انلاین می بینم، کافی نبود، کافی یکم انگلیسیت خوب باشه کلی فیلم از همون مطلب رو تو یو توب می بینی، اینجا نت انگار داری شبکه نلویزیون می بینی.
می هواهم بگم همه چی هست هم جنبه مثبت و هم منفی، اما این دیگه ب خود شخث بر می گرده ک چی رو ببینی فقط سیاه یا سفید یا خاکستری
تنها ویژگی ک فرد باید داشته باشه این ک از شکست خوردن نترسه، اگر شکست خورد نا امید نشه و ادامه بده.
بقیه موارد همه جانبی هستن
من بچه ی کارمند ساده متولد اهواز با رتبه 200 هزار سال 82 بودم و فوق دیپلم ریاضی کاردانی توی ی شهر کوچیک قبول شدم ازاد اما هیچ وقت از چیزی ک بودم خجالت نکشیدم اما هیچ وقت هم دوس نداشتم همون بمونم.
خلاصش این ک هیچ کس رو پیدا نمی کنی ک از نظر هوشی از من بدتر باشه و وضع مالیش هم داغونتر باشه.
میشه اما توات باید جاش بدی.
من خودم شخصا اعتقاد دارم با تجربه ای ک از زندگی اینجا دارم توی رده سنی 18 تا 24 امدن عالی
25 تا 28 توصیه نمی کنم
29 ب بالا در صورتی ک فرد احساس می کنه داره ایران درجا می زنه ححتما شانسشو امتحان کنه ک حمالی اینور شرف داره!

من این انگیزه و پشتکار بالای شما رو تحسین می کنم آقا تورج ;)، واقعا ممنون از اینکه تجربیاتتو در اختیار میگذاری .
چرا 25 تا 28 رو توصیه نمی کنید؟
من که خودم الان 24 سالمه ولی فعلا شرایط مالیش رو ندارم که بیام و گرنه خیلی زودتر از اینا میومدم و تا موقعی که بخوام بیام همون 25 تا 28 سالم میشه . به هر حال تو این اوضاع مملکت برای خیلیا مثل من که هیچ پشتوانه ای جز خدا و بعد همت و تلاششون ندارن ،جمع کردن همون 8040 یورو هم که حداقله زندگیه مساله است. ولی من فکر می کنم تو اون دوره ی سنی هم تجربه کاری بیشتری دارم و هم تجربه ی بیشتری در مقابله با سختیا و مشکلات دارم ، به نظرم شخص تو این سن می تونه شخصیت کاملتر و مستقل تری داشته باشه .

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
من لیسانس کامپیوتر دارم.گرایش سخت افزار با معدل زیر14 :|
ولی دوباره کارشناسی دارم میخونم.معماری داخلی معدلمم 19س!!
امسال ارشد شرکت کردم نمیدونم نتیجش چی میشه.انتخاب و هدفم معلومه.اگه اون رشته و دانشگاهی ک میخوام قبول نشم میرسم ب ی دوراهی
1. اینکه همین کارشناسیمو ادامه بدم (چون احتمالا بخاطر نحوه ارائه واحدها 5ترمه میشم) و سال بعد مجددا کنکور شرکت کنم.نکته مثبت این شرایط اول اینه ک میتونم کارشناسیمو با معدل خوب بگیرم و دوم اینکه کار خوبی ک دارمو از دست نمیدم
2.ارشد اینجارو بیخیال شم و واسه پذیرش اقدام کنم.(البته با مدرک کارشناسی کامپیوتر و معدل 14)این انتخابم واسه اینه ک حس میکنم داره دیر میشه.من 3سال پیش باید میرفتم......:|
نمیدونم چیکار کنم.نظر شما چیه؟؟؟

من خوب متوجه نشدم وضعیت شما الان چطوریه توی درس اما اونچه فهمیدم این بوده ک اول کامپیوتر خوندید و الان دارید معماری می خونید!!!
اگه شما بخواهیئ حالا ک معماری می خونید برای ارشد رشته کامپیوتر اقدام کنید یکم ناجور میشه زندگی نامتون

اما چیزی ک من متوجه نشدم اینه ک اگه نمرتون خوبه کار هم دارید هدف از خوندن ارشد کامپوتر چیه و چرا برای ارشد معماری اقدام نمی کنید

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من این انگیزه و پشتکار بالای شما رو تحسین می کنم آقا تورج ;)، واقعا ممنون از اینکه تجربیاتتو در اختیار میگذاری .
چرا 25 تا 28 رو توصیه نمی کنید؟
من که خودم الان 24 سالمه ولی فعلا شرایط مالیش رو ندارم که بیام و گرنه خیلی زودتر از اینا میومدم و تا موقعی که بخوام بیام همون 25 تا 28 سالم میشه . به هر حال تو این اوضاع مملکت برای خیلیا مثل من که هیچ پشتوانه ای جز خدا و بعد همت و تلاششون ندارن ،جمع کردن همون 8040 یورو هم که حداقله زندگیه مساله است. ولی من فکر می کنم تو اون دوره ی سنی هم تجربه کاری بیشتری دارم و هم تجربه ی بیشتری در مقابله با سختیا و مشکلات دارم ، به نظرم شخص تو این سن می تونه شخصیت کاملتر و مستقل تری داشته باشه .
در خصوص اینکه شرایط رو ندارید من مطمئن هستم ک دید غلطی دارید هم نسبت ب خودتون و هم نسبت ب محیط
تمرکز و انظباط رمز موفقیت توی انجام هر کاریه از کار ساده تا کشور گشایی.
شما حق نداری تا زمانی ک تو اب نپرید و شنا نکردی بگی من از آب می ترسم!
شما ب من بگو چند ساعت وقت گذاشتی تا ب این نتیجه رسیدی ک نمی تونی بری
شما ها ادمو تا امید می کنید
یاد اون دسته از بچه ها می افتم ک قبل از اماده بودن و خوندن درس سریع میرن سراق سوالات امتحانی میگن وای ما این درسو می افتیم!!!!
روز اول رفتی باشگاه وزنه 100 کیلو پرس رو نتونستی تکون بدی میگی زور ندارم
تمرکز دوست من
شما نا سلامتی مهندس هستی!!اونم از نوع میکانیک
شما بیا باشگاه از میله خالی شروع کن و برتامه داشته باش(راه صحیح) و تمرکز کن روی برنامه ات و ب هیچی جر بلند کردن اون وزنه فکر نکن(هدف) و تمرکز کن روی تک نک فدم هات (تلاش) اینو بهت فول می دهم 3 ماه می تونی از پسش بر بیایی
بخون خوب درستو بعد برو سوالا رو نگاه کن می بینی سخت هم نیست
شما باید بشینی نقاط قوت و نقاط ضعفتو بنویسی برای خودت
ک یکیش میشه همین مالی
بعد می بینی 8 هزار تا لازم داری
بعد باید تمام منابع مالیت رو برای خودت تعریف کنی همه کسی رو ک فکر می کنی می تونه بهت کمک کنه از پدر تا بقال سر کوچه
بعد باید منابع مالی اعتباری رو بررسی کنی مثل وام گرفتم از بانک
مثلا می بینی بانگ میگه اگه این مبلغ پول رو مثلا 15 تا بخوابونی یکساله سال بعد دو برابرش رو می تونی وام بگیری
بعد می بینی از منابع مالی مرحله اول می تونی شرایط مرحله دوم رو تامین کنی
بعد میری تحقیق می کنی این داستان پول چطوریه می فهمی ک باید برای سفارت ثابت کنی ک وقتی می ری برای ویزا اقدام کنی 8 هزار یورو یا مبلعی ب ارزش 8000 یورو داری
بعد می ری کلک مرقابی میزنی و هر چی پول نقد می تونی از وام و از اطرافیان می ریزی توی حسابت و ب بانک میگی برات تاییئئده ارزش پولوتو ب یورو بگه
شده بری 3 هفته ای قرض کنی باید بگردی راهشو پیدا کنی شده برو ی وام دیگه بگیر بعد ک نشون دادی برو وام رو کنسل کن
باید وقت بگذاری زمین و زمون رو ب هم بدوزی تا ره پیدا کنی راه نبود باید راه بسازی اگه ی مهندس مکانیک هستی
همه کسایی ک نه میگن قبل از تلاش کردنشون شرمنده ها اما ترسو هستن
من کل سرمایه ام 6 میلیون بود ک اونم پدرم بهم داد گفت این پول بازنشستگیمهف اونم بهم داد چون می دونست یا این پول کاری نمی تونم کنم
از طرفی هم بخاطر سربازی غیبت خورده بودم و ممنوع ادامه تحصیل بودم
زیان المانی هم 100 ساعت بیشتر نخونده بودم و امکان نداره وزارت علوم احازه بده ب مشمول غیبت دار و از اون بدتر بدون مدرک زبان،
از دربون نظام وظیفه اهواز شروع کردم تا رسیدم ب سردار صدر السادات زویس کل نظام وظیفه ایران و بهم گفت 10 دقیقه وقت داری! بعد 10 دقیقه قانعش کردم عیبتم رو پاگ کردن
3 ماه طول کشید از روز اول تا وقتی دستور پاکشو داد
بعد وزارت علوم بهم نه گفت بخاطر زبان، رفتم با معاون وزیر صحبت کردم و همه حرفام رو زدم، صادقانه اما!! انها هم اجازه صدور پاس رو بهم دادم
این یکماه طول کشید
پدرم کشیدم کنار گفت صربه می خوری چون پولت 3هزار یورو بیشتر نمیشه، گفتم تا دم سفارت میرم بگذار بخاطر پول بهم بگن نه،
توی 5 ماهی ک تهران بودم توی 4 دانگه تهران توی کارگاه تعطیل ی بابایی زندگی می گردم دورا دور توی جربان کارم بود براش تعریف می کردم
ی روز دعوتم کرد خونشون بهم 8 هزارتا نقد داد گفت هر وقت کار کردی پس بده.
اینچا هم خیالتو راحت کنم ب چایی رسیدم ک توی حسابم شد زیر یه یورو و خودمو اماده کرده بودم از ماه بعد تو خیابون بخوابم، بعضی وقت ها زندگی واقعا سخت میشه خیلی سخت. ک امگار خدا خوابش برده و صداتو نمیشنوه ،اما دو روز بعد کار پیدا کردم
حالا تو وضعیتی هستم ک با پول شما با کار 3 روز در هفته ماهی 5 میلیون درامد دارم!
حق نداری تا وقتی تلاش نکردی بگی نمیشه وقتی تمرکز کردی روی هدفت از زمین و زمون میاد برات ن یومد راه میسازی
هیچ وقت یادت نره تو ی مهندس میکانیک
ببین زیاد رو منبر رفتم اما اینارو جدی میگم و جدی بگیر
سریع ترین شکار جی بین 4 پاها یوز پلنگه، ماهر ترین پلنگه، قویترین ببره اما سلطان جنگل شیره!!
شیر ن دو خوبی داره ن قدرت و مهارت خوبی توی شکار داره اما ی حسنی داره ک بقیه ندارن
نمیترسه!؟
ترس ذاتا بد نیس اما اگه خودتو بشناسی و بعد بتونی ترستو کنترل کنی تو جاهایی ک نباید بترسی انوقت میشی شیر! چرا ی جاهایی باید بترسی مثل ترس از بی ابرویی شاید عاملی باشه ک حیلی جاها خطا نکنی اما خیلی جاها ترس باعث عدم حتی برتامه ریزی میشه چ برسه ب تلاش.
حالا تو این مورد ادامه تحصیل در خارج نباید بترسی چون اگه من تونستم تو هم می تونی هر کسی ک اینو هم می خونه می تونه، فقط نباید بترسه و بشینه خوب فکر کنه و سبک سنگین کنه و ی برنامه خوب بریزه و تمرکز کنه روی برنامه اش.
فقط نقاط ضعف رو دیدن باعث ترس میشه! گلید موفقیت نترسیدنه، نترسی امید همیشه داری و تا زمانی ک امید داری دس از تلاش نمیکشی حتی اگه شکست خورده باشی.

آخرین ویرایش:

ziba000

عضو جدید
سلام

میخواستم بدونم کسی که ثبت اختراع داشته باشه این کشور از نظر مالی و تحصیلی حمایتش میکنه؟

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اونم ک میگم 25 تا 28 بخاطر توانیه ک فرد ممکنه بابت پرداخت کنه
سنت ک بره بالا دیدت نسبت ب زندگی طوری دیگه میشه همونطور ک الان مثل 18 سالگی فگر نمی گنی
من شخصا اعتقاد دارم تو سن 18 سالگی و 23 و 29 سالگی حالا با یه سال کم یا زیاد یه نقاط عطفیه توی زندگی مرا هست ک تا 27 سالگی فرد هنوز توی اوضاع هوای 23 سالگیه و متوجه گذشت زمان نیست و فکر می کنه هنوز جونه واسه همین مهمه ک انتخابش چی باشه
چون خودشو سرگرم میکنه واسه چیزیای ک تو اون سن 23 معمولا اتفاق میفته اما همین ک شروع کنه بعد می بینه ای بابا شد 29 30 و هنوز داره مثل ی 23 ساله زندگی می کنه و این ممکن بعد اذیت بکنه فرد رو دچار افسردگی بشه و احساس خوشبختی نکنه
واسه همین اعتقاد دارم کسی ک 24 داره تا بخواهد بیاد حداقل یک سالی باید وقت بگذاره میشه 25 و ارشدشم با زبان 4 ساله تمام بکنه میشه 29 سالش و هم واسه کار و هم برای دکترا وقت و انرژی رو داره
هیچ وقت فکر نکن اگه شدی 33 ساله هنوز حال وحوصله اینو داری سبح بلند بشی شروع کنی درس خوندن مگر اینکه درسو دوس داشته و عاشقش باشی و علم برات مثل نقاشی باشی و انوقت هاوکینز هم باشی بی خیالش نمیشی.
گذر زمان بین 20 تا 30 حیلی زود میگذره و همه اینده ادم هم به 20 تا 25 بستگی داره وقتی شدی 30 سال می فهمی چی میگم:D

آخرین ویرایش:

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

میخواستم بدونم کسی که ثبت اختراع داشته باشه این کشور از نظر مالی و تحصیلی حمایتش میکنه؟
منطقا اگه کاری باشه ک نوع اوری داشته باشه و هرینه این نوع اوری زیاد نباشه اما فروشش بالا باشه میشه از شرکت هایی ک توی اون زمینه کار میکنن بورسیه گرفت اما دانشگاه رو بعید می دونم
در واقع حمایت کننده مالی رو باید قانع کرد ک اگه روی من سرمایه گذاری کنی من شکوفا میشم و بعد ب خودت سود می رسونم
المان ها ادم های خیلی محتادی هستن و ترجیه میدن دیگران هزینه کنن و خرج اونا استفاده کنن از علم دیگران تو صنعت خودشون
واسه همین تو زمینه تکنولوژی مثل امریکا و کره و ژاپن نیستن، اهل خطر کردن نیست همون چیز هایی ک دارن رو می چسبن و با علمی ک دیگران بدست میارن ب روز می کنن
واسه همینم وزشکیته نمیشن چون وارد کاری ک بلد نیستن نمیشه اما کاریو ک بلدن خیلی خوب انجلم میدن

ع رشیدی

کاربر فعال
سلام دوستان.
کسی پروژه ای چیزی درباره ی ارگونومی در طراحی خودرو داره؟؟
لطفا کمک کنید ممنون.

r0bin

عضو جدید
در خصوص اینکه شرایط رو ندارید من مطمئن هستم ک دید غلطی دارید هم نسبت ب خودتون و هم نسبت ب محیط
تمرکز و انظباط رمز موفقیت توی انجام هر کاریه از کار ساده تا کشور گشایی.
شما حق نداری تا زمانی ک تو اب نپرید و شنا نکردی بگی من از آب می ترسم!
شما ب من بگو چند ساعت وقت گذاشتی تا ب این نتیجه رسیدی ک نمی تونی بری
شما ها ادمو تا امید می کنید
یاد اون دسته از بچه ها می افتم ک قبل از اماده بودن و خوندن درس سریع میرن سراق سوالات امتحانی میگن وای ما این درسو می افتیم!!!!
روز اول رفتی باشگاه وزنه 100 کیلو پرس رو نتونستی تکون بدی میگی زور ندارم
تمرکز دوست من
شما نا سلامتی مهندس هستی!!اونم از نوع میکانیک
شما بیا باشگاه از میله خالی شروع کن و برتامه داشته باش(راه صحیح) و تمرکز کن روی برنامه ات و ب هیچی جر بلند کردن اون وزنه فکر نکن(هدف) و تمرکز کن روی تک نک فدم هات (تلاش) اینو بهت فول می دهم 3 ماه می تونی از پسش بر بیایی
بخون خوب درستو بعد برو سوالا رو نگاه کن می بینی سخت هم نیست
شما باید بشینی نقاط قوت و نقاط ضعفتو بنویسی برای خودت
ک یکیش میشه همین مالی
بعد می بینی 8 هزار تا لازم داری
بعد باید تمام منابع مالیت رو برای خودت تعریف کنی همه کسی رو ک فکر می کنی می تونه بهت کمک کنه از پدر تا بقال سر کوچه
بعد باید منابع مالی اعتباری رو بررسی کنی مثل وام گرفتم از بانک
مثلا می بینی بانگ میگه اگه این مبلغ پول رو مثلا 15 تا بخوابونی یکساله سال بعد دو برابرش رو می تونی وام بگیری
بعد می بینی از منابع مالی مرحله اول می تونی شرایط مرحله دوم رو تامین کنی
بعد میری تحقیق می کنی این داستان پول چطوریه می فهمی ک باید برای سفارت ثابت کنی ک وقتی می ری برای ویزا اقدام کنی 8 هزار یورو یا مبلعی ب ارزش 8000 یورو داری
بعد می ری کلک مرقابی میزنی و هر چی پول نقد می تونی از وام و از اطرافیان می ریزی توی حسابت و ب بانک میگی برات تاییئئده ارزش پولوتو ب یورو بگه
شده بری 3 هفته ای قرض کنی باید بگردی راهشو پیدا کنی شده برو ی وام دیگه بگیر بعد ک نشون دادی برو وام رو کنسل کن
باید وقت بگذاری زمین و زمون رو ب هم بدوزی تا ره پیدا کنی راه نبود باید راه بسازی اگه ی مهندس مکانیک هستی
همه کسایی ک نه میگن قبل از تلاش کردنشون شرمنده ها اما ترسو هستن
من کل سرمایه ام 6 میلیون بود ک اونم پدرم بهم داد گفت این پول بازنشستگیمهف اونم بهم داد چون می دونست یا این پول کاری نمی تونم کنم
از طرفی هم بخاطر سربازی غیبت خورده بودم و ممنوع ادامه تحصیل بودم
زیان المانی هم 100 ساعت بیشتر نخونده بودم و امکان نداره وزارت علوم احازه بده ب مشمول غیبت دار و از اون بدتر بدون مدرک زبان،
از دربون نظام وظیفه اهواز شروع کردم تا رسیدم ب سردار صدر السادات زویس کل نظام وظیفه ایران و بهم گفت 10 دقیقه وقت داری! بعد 10 دقیقه قانعش کردم عیبتم رو پاگ کردن
3 ماه طول کشید از روز اول تا وقتی دستور پاکشو داد
بعد وزارت علوم بهم نه گفت بخاطر زبان، رفتم با معاون وزیر صحبت کردم و همه حرفام رو زدم، صادقانه اما!! انها هم اجازه صدور پاس رو بهم دادم
این یکماه طول کشید
پدرم کشیدم کنار گفت صربه می خوری چون پولت 3هزار یورو بیشتر نمیشه، گفتم تا دم سفارت میرم بگذار بخاطر پول بهم بگن نه،
توی 5 ماهی ک تهران بودم توی 4 دانگه تهران توی کارگاه تعطیل ی بابایی زندگی می گردم دورا دور توی جربان کارم بود براش تعریف می کردم
ی روز دعوتم کرد خونشون بهم 8 هزارتا نقد داد گفت هر وقت کار کردی پس بده.
اینچا هم خیالتو راحت کنم ب چایی رسیدم ک توی حسابم شد زیر یه یورو و خودمو اماده کرده بودم از ماه بعد تو خیابون بخوابم، بعضی وقت ها زندگی واقعا سخت میشه خیلی سخت. ک امگار خدا خوابش برده و صداتو نمیشنوه ،اما دو روز بعد کار پیدا کردم
حالا تو وضعیتی هستم ک با پول شما با کار 3 روز در هفته ماهی 5 میلیون درامد دارم!
حق نداری تا وقتی تلاش نکردی بگی نمیشه وقتی تمرکز کردی روی هدفت از زمین و زمون میاد برات ن یومد راه میسازی
هیچ وقت یادت نره تو ی مهندس میکانیک
ببین زیاد رو منبر رفتم اما اینارو جدی میگم و جدی بگیر
سریع ترین شکار جی بین 4 پاها یوز پلنگه، ماهر ترین پلنگه، قویترین ببره اما سلطان جنگل شیره!!
شیر ن دو خوبی داره ن قدرت و مهارت خوبی توی شکار داره اما ی حسنی داره ک بقیه ندارن
نمیترسه!؟
ترس ذاتا بد نیس اما اگه خودتو بشناسی و بعد بتونی ترستو کنترل کنی تو جاهایی ک نباید بترسی انوقت میشی شیر! چرا ی جاهایی باید بترسی مثل ترس از بی ابرویی شاید عاملی باشه ک حیلی جاها خطا نکنی اما خیلی جاها ترس باعث عدم حتی برتامه ریزی میشه چ برسه ب تلاش.
حالا تو این مورد ادامه تحصیل در خارج نباید بترسی چون اگه من تونستم تو هم می تونی هر کسی ک اینو هم می خونه می تونه، فقط نباید بترسه و بشینه خوب فکر کنه و سبک سنگین کنه و ی برنامه خوب بریزه و تمرکز کنه روی برنامه اش.
فقط نقاط ضعف رو دیدن باعث ترس میشه! گلید موفقیت نترسیدنه، نترسی امید همیشه داری و تا زمانی ک امید داری دس از تلاش نمیکشی حتی اگه شکست خورده باشی.

;)Ich bin dir zu Dank sehr verpflichtet, du hast mich mal eigentlich beeindruckt

همه اینا درست آقا تورج ، بحث ترس نیست اصن ، به هر حال خیلی کارها میشه کرد که به اونجا رسید ، ولی من ترجیح میدم یه سال دو سال دیرتر بیام ولی در عوض با قدرت مالی بهتر ، رزومه ی قوی تر و سطح زبان بالاتر بیام و در اینصورت خیالم راحتتر میشه .به نظرم آدم چیزی رو اینطوری از دست نمیده اگه رو هدفش مصمم باشه و با برنامه بخواد بره جلو ولی حالا خوب با یخورده سن بیشتر
من خودم نزدیکه سه سال و نیمه که دارم آلمانی میخونم و امسال تو یه سفر توریستی با چند تا آلمانی دوست شدم و همشون میگفتن تو خوب آلمانی صحبت می کنی و همین موضوع خیلی بهم انگیزه داد و از طرفی هم چون زمینه کاریم طراحی سیستم های هیدرولیکیه که آلمان ها تو این زمینه تو دنیا حرف اول رو میزنن ، همه اینا باعث شدن که بیشتر به تحصیل و زندگی تو آلمان فکر کنم و الان هم تو نت خیلی پرس و جو تحقیق می کنم در این رابطه . ولی خوب باید خیلی تلاش کرد و زحمت کشید و در این راه بایستی از تجربیات و نظرات آدمهای با ارزشی چون شما استفاده کرد . من واقعا ممنونم ازت آقا تورج که با تمام دغدغه هایی که ممکنه داشته باشی وقتت می گذاری برای راهنمایی کردن بچه ها امیدوارم تو تمام مراحل زندگی موفق باشی، ایشالا یه روز که اومدم آلمان جبران کنم .:D

mojtaba728

عضو جدید
با سلام
بنده ترم 7 کارشناسی مکانیک جامدات (زمینه تحقیقاتی کنترل و ارتعاشات)دانشگاه پیام نور شیراز هستم.حدود یک ماهه که تصمیم گرفتم که خودمو آماده کنم برا تحصیل تو مقطع ارشد در خارج از کشور.کارهایی هم که شروع به انجام دادنش کردم،تحقیق و کار با نرم افزار simulink->matlab به صورت تخصصی،که نتیجه این تحقیق ها قراره به نوشتن مقاله برسه.دوتا از بهترین استادید در زمینه کنترل از نظر تئوری حمایتم میکنن.خودمم تو درس کنترل خیلی قوی هستم.ولی چند مشکل سر راهم هست که فکر میکنم سد راهم میشن.
متاسفانه سابقه بدی در نمرات دبیرستان و تا ترم 5 دانشگاه من وجود داره.نمراتی حدود 10 و 11.ولی خوشبختانه نمرات ترم 5 به بعد حدود 18 19 شده.شما گفتید که باید ریز نمراتی از دبیرستان و دانشگاه به سفارت بفرستیم.با وجود این نمره به نظرم جز خنده برای اونا چیز دیگه نیستم،چه برسه به اینکه بخوان پذیرش بهم بدند.
مشکل دوم اسم دانشگاه پیام نور هست که تو مدرکم دارم یدک میکشم.
مشکل سوم هم خدمت سربازی هست که هنوز نرفتم.
حالا سوال من از شما دوستان اینه که اصلا تلاش من برای نوشتن مقاله فایده ای داره.چون سابقه بدی تو نمره هام هست.ولی نمیدونم چطور ثابت کنم که در حال حاضر تو زمینه تحقیقاتیم خبره شدم.
چطور با اینکه سربازی نرفتم دنبال تحصیل خارج از کشور باشم؟
من چیکار کنم:cry:
اگه بدرد این کار نمیخورم خداییش بهم بگید تا بیخیال بشم.ولی اگر هم ممکنه به نتیجه ای برسم با دلیل بهم بگید
ممنون میشم کمکم کنید

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام
بنده ترم 7 کارشناسی مکانیک جامدات (زمینه تحقیقاتی کنترل و ارتعاشات)دانشگاه پیام نور شیراز هستم.حدود یک ماهه که تصمیم گرفتم که خودمو آماده کنم برا تحصیل تو مقطع ارشد در خارج از کشور.کارهایی هم که شروع به انجام دادنش کردم،تحقیق و کار با نرم افزار simulink->matlab به صورت تخصصی،که نتیجه این تحقیق ها قراره به نوشتن مقاله برسه.دوتا از بهترین استادید در زمینه کنترل از نظر تئوری حمایتم میکنن.خودمم تو درس کنترل خیلی قوی هستم.ولی چند مشکل سر راهم هست که فکر میکنم سد راهم میشن.
متاسفانه سابقه بدی در نمرات دبیرستان و تا ترم 5 دانشگاه من وجود داره.نمراتی حدود 10 و 11.ولی خوشبختانه نمرات ترم 5 به بعد حدود 18 19 شده.شما گفتید که باید ریز نمراتی از دبیرستان و دانشگاه به سفارت بفرستیم.با وجود این نمره به نظرم جز خنده برای اونا چیز دیگه نیستم،چه برسه به اینکه بخوان پذیرش بهم بدند.
حالا سوال من از شما دوستان اینه که اصلا تلاش من برای نوشتن مقاله فایده ای داره.چون سابقه بدی تو نمره هام هست.ولی نمیدونم چطور ثابت کنم که در حال حاضر تو زمینه تحقیقاتیم خبره شدم.
اگه بدرد این کار نمیخورم خداییش بهم بگید تا بیخیال بشم.ولی اگر هم ممکنه به نتیجه ای برسم با دلیل بهم بگید
ممنون میشم کمکم کنید
من چون حودم هم پایه درسیم ضعیف بوده صادقانه نظر شخصی خودمو بهت می گم و تنها ی نظر شخصیه ن بیشتر
سوال مهم اینه ک اگر از پس همه اون سد ها بر امدی ایا فکر می کنی می تونی براحتی اینور درس پاس کنی و یاد بگیری!!؟؟
اگه جوابت اره است بهت می گم قبول شدن ارشد تو آزاد در ایران خیلی راحت است تا پاس کردن درس تو المان
اگه این حرف منو قبول کنی، من جای شما بودم سریع می رفتم خدمت اما خودمو از درس دور نمی کردم 6 ماه اخر خدمت رو می رفتم ارشد آزاد امتحان می دادم تا وقتی جواب قبولیت بیاد خدمت هم تمام شده
بعد ی ترم ارشد می خوندم توی همون ترم اول کار هامو می کردم برای گرفتن پذیرش
انوقت شما دیگه دانشجو ارشد هستی وقتی مدارک رو می فرستی و اون شاید کم اعتبار بودن اسم دانشگاهت تو کارشناسی خیلی خیلی کم رنگ میشه
و هدفت هم این بگو از اینکه می خواهم ارشد برم خارج با این مزمون بگو اینه ک متوجه شدم اعتبار دانشگاه برای گرفتن پذیرش دکترا خیلی تاثیر داره برای همین می خواهم بیام خارج چ ب سفارت چ ب دانشگاه
این کار چندتا حسن داره
اول از شر خدمت خلاص میشی
دوم بعتوات دانشجو ارشد میری
سوم وقت داری زبان بخونی و مدرکشو تا 2 سال دیگه تو همین ایران بگیری و بعد مستفیم بری سر کلاس بشینی
و فرصتی هم هست تا پول بیشتر جمع کنی
اینو ب جرات می گم اگه نتونی تو 2 سال خدمت، زبان و ارشد آزاد قبول بشی وقتی بیایی اینجا
مجبوری سال اول زبان بخونی و اجازه کار نداری در واقع 8 هزار تا خرج می کنی میشه 32 میلیون
برای سال دوم 8 خزار تا دیگه باید بهت تزریق بشه برای تمدید ویزا، میشه 62 میلیون
برای خرج از کشور باید 15 تا وثیقه بگذاری میشه 77 میلیون
همین الان اگه 77 تا رو نداری ب هیچ عنوان ب امدن فکر نکن با این وضعیتی ک داری اگر هم داری باید بدونی بدون مدرک زبان معتبر اجازه خروج نداری ک بعید می دونم بتونی تو 7 ماه بگیریش با توجه ب ترم اخرت بودن و اگرم گرفتیش باید بدونی ی چوبی بنام نظام وظیفه بالا سرته ک بعد 3 سال پولتو می خوره، عیبت می خوری و اگه دکترا خواستی بخونی بهت اجازه نمی دن چون غیبت خوردی در واقع میشی اینور زندانی جون اگه بر گردی با غیت پاست ظبط میشه.
مسیر دوم شدنی هست اما خیلی خیلی سخته و توان زیاد باید براش بدی ک شاید ارزششو نداشته باشه

yosoufe

متخصص خودرو
کاربر ممتاز
من چون حودم هم پایه درسیم ضعیف بوده صادقانه نظر شخصی خودمو بهت می گم و تنها ی نظر شخصیه ن بیشتر
سوال مهم اینه ک اگر از پس همه اون سد ها بر امدی ایا فکر می کنی می تونی براحتی اینور درس پاس کنی و یاد بگیری!!؟؟
اگه جوابت اره است بهت می گم قبول شدن ارشد تو آزاد در ایران خیلی راحت است تا پاس کردن درس تو المان
اگه این حرف منو قبول کنی، من جای شما بودم سریع می رفتم خدمت اما خودمو از درس دور نمی کردم 6 ماه اخر خدمت رو می رفتم ارشد آزاد امتحان می دادم تا وقتی جواب قبولیت بیاد خدمت هم تمام شده
بعد ی ترم ارشد می خوندم توی همون ترم اول کار هامو می کردم برای گرفتن پذیرش
انوقت شما دیگه دانشجو ارشد هستی وقتی مدارک رو می فرستی و اون شاید کم اعتبار بودن اسم دانشگاهت تو کارشناسی خیلی خیلی کم رنگ میشه
و هدفت هم این بگو از اینکه می خواهم ارشد برم خارج با این مزمون بگو اینه ک متوجه شدم اعتبار دانشگاه برای گرفتن پذیرش دکترا خیلی تاثیر داره برای همین می خواهم بیام خارج چ ب سفارت چ ب دانشگاه
این کار چندتا حسن داره
اول از شر خدمت خلاص میشی
دوم بعتوات دانشجو ارشد میری
سوم وقت داری زبان بخونی و مدرکشو تا 2 سال دیگه تو همین ایران بگیری و بعد مستفیم بری سر کلاس بشینی
و فرصتی هم هست تا پول بیشتر جمع کنی
اینو ب جرات می گم اگه نتونی تو 2 سال خدمت، زبان و ارشد آزاد قبول بشی وقتی بیایی اینجا
مجبوری سال اول زبان بخونی و اجازه کار نداری در واقع 8 هزار تا خرج می کنی میشه 32 میلیون
برای سال دوم 8 خزار تا دیگه باید بهت تزریق بشه برای تمدید ویزا، میشه 62 میلیون
برای خرج از کشور باید 15 تا وثیقه بگذاری میشه 77 میلیون
همین الان اگه 77 تا رو نداری ب هیچ عنوان ب امدن فکر نکن با این وضعیتی ک داری اگر هم داری باید بدونی بدون مدرک زبان معتبر اجازه خروج نداری ک بعید می دونم بتونی تو 7 ماه بگیریش با توجه ب ترم اخرت بودن و اگرم گرفتیش باید بدونی ی چوبی بنام نظام وظیفه بالا سرته ک بعد 3 سال پولتو می خوره، عیبت می خوری و اگه دکترا خواستی بخونی بهت اجازه نمی دن چون غیبت خوردی در واقع میشی اینور زندانی جون اگه بر گردی با غیت پاست ظبط میشه.
مسیر دوم شدنی هست اما خیلی خیلی سخته و توان زیاد باید براش بدی ک شاید ارزششو نداشته باشه

اگه انگلیسی ش خوب باشه می تونه برای رشته انگلیسی اقدام کنه.
بعدش هم من کسی رو می شناسم تو هامبورگ که فوق لیسانس شو تو برلین گرفته و الان هم داره اینجا دکترا می خونه و سربازی هم نرفته ولی فک کنم معافیت تحصیلی داره و قانونی داره پیش می ره. ولی خیلی مطمین نیستم.

با سلام
ممنون میشم کمکم کنید

یه نکته دیگه هم هست که باید بهش فکر کنید. این که بعد از فوق می خواید چی کار کنید؟ تا اونجا که من شنیدم تو آلمان موقعیت کار برای فوق لیسانس بی سابقه بیشتر از موقعیت برای دکترای بی سابقه کاره. یعنی خیلی ها اینجا بعد از فوق می رن سر کار. حتی خیلی ها بین فوق شون می رن کارآموزی حتی اگه برای رشته و دانشگاه شون اجباری نباشه چون معتقدا که بعدش راحت تر کار پیدا می کنن.
حالا اگه سربازی نرفته باشید، و اگر بخواهید که هر وقت خواستید بتونید به ایران سر بزنید، نمی تونید بعد از فوق برید سر کار و باید مستقیم برید دکترا که بتونید معافیت تحصیلی بگیرید که در این صورت شاید کار خیلی سخت پیدا کنید و یا برگردید ایران سربازی. و یا که اصلا فراری محسوب بشید.

خلاصه به این چیز هاش هم فکر کنید.

من خودم سربازی م رو رفتم.

mojtaba728

عضو جدید
ممنون از راهنمایی همتون.نکته هایی که اشاره کردید واقعا تو تصمیم لحاظ میکنم.
موفق و پیروز باشید

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
آلمان، از همه جا خارج تر!

آلمان، از همه جا خارج تر!

هفته نامه چلچراغ - سپیده نیری: می گویند اگر از شرایطی که داری راضی نیستی، جایت را عوض کن، تو که کوه نیستی، جوردی کلمبی، آرشیتکتی که در بارسلونا بی کار مانده بود، راههای پیش رویش را سبک و سنگین گرد تا زندگی جدیدی را برای خود انتخاب کند. دو ماه پیش با دو چمدان و یک دستور پخت املت اسپانیای، که دل تنگی در غربتش را کم می کند، وارد سرزمین فرصت ها شد. البته جدیدترین سرزمین فرصت ها؛ آلمان!

طبق گزارش سالانه «برند ملی» (Nation Brand Index) آلمان محبوب ترین و محترم ترین کشور دنیاست. آلمان سال 2014 قهرمان بی بدیل، آمریکا، را کنار زده و حالا سرزمین آئودیَ، مرسدی، زیمنس و بوش لقب سرزمین فرصت ها را از آمریکا ربوده.

قبل از این که درباره برند ملی صحبت کنم، باید تعجب خودم را از این که تا پیش از این برای پنج سال آمریکا در صدر این جدول بوده ابراز کنم. با وجود این همه آمریکاستیزی که در جهان شایع است، توقع می رود سوئد، سوییس یا یک کشور ثروتمند، ولی بی آزار نفر اول باشد.

بنابراین فکر کنم برند ملی چیز بااهمیتی باشد، چرا که کشورها می توانند بدنامی خود را با ترفیع برند ملی جبران کنند.

برند ملی مفهوم تقریبا جدید است که شامل طیف گسترده ای از ویژگی های یک کشور و ملت است. اما برای نظم این ویژگی ها به شش دسته تقسیم شدند؛ توریسم، مرد، صادرات، حکومت، فرهنگ و میراث فرهنگی و سرمایه گذاری خارجی و مهاجرپذیری. با وجود رقابت تنگاتنگ میان کشورها برای جذب بازارهای خارجی و داخلی برند ملی برای یک کشور اهمیت بالایی دارد.

برای همین است که سیاستمداران هوشیار تمام تلاش خود را برای برندسازی کشورشان انجام می دهند. درشت ترین میوه های این تلاش ایجاد محیطی امن برای جذب سرمایه گذاری خارجی و حتی داخلی، ثبات پول ملی، افزایش صادرات، ارتقای جایگاه و اعتبار بین المللی و جذب توریست است. مردم کشوری که برند ملی شان بالاست، اعتماد به نفس، غرور و عِرق ملی بالا دارند. از اهداف برندسازی ملی در کشورهایی که با رشد جمعیت منفی رو به رو هستند، جذب مهاجر و نیروی کار ماهر و بااستعداد است.

کشورهای بلوک شرق و اروپای مرکزی هم می خواهند با بهبود برند ملی، تصویری را که در ذهن جهان از اقتصاد بسته و سیاست قدیمی این کشورها بوده، تغییر دهند و خود را به دنیای باز و مدرن نزدیک کنند.

همان طور که یک مدیر باهوش سعی می کند برند محصولش را در بازار خوش نام کند، یک دولت زیرک باید رویکردی دقیق برای خوش نامی کشورش اتخاذ کند. قضیه این است که وقتی نام یک کشور به زبان می آید، بلافاصله چه چیزی در ذهن جهان ایجاد می شود؟ مثلا وقتی صحبت از پاسکتان می شود، یاد انفجار می افتیم، ولی وقتی نام هلند به میان می آید، لبخندی به لب می نشیند و تصویر گل در ذهنمان می آید. برندسازی ملی می تواند تصورات و ذهنیات غلطی را که نسبت به یک کشور وجود دارد، متحول کند.

تغییر شهرت

نسل آلمانی های متولد بعد از جنگ جهانی دوم که نسل انفجار جمعیت (Baby Boomers) نام گرفتند، وقتی از کشور خود خارج می شدند، برای پنهان کردن ملیت خود، به زبان انگلیسی صحبت می کردند. جوان های المانی هرجا می رفتند، خود را طردشده احساس می کردند. مثلا وقتی برای سفر به لندن باشکوه می رفتند، مردم برای تمسخر به آن ها سلام نازی می دادند. پس چگونه آلمان و آلمانی که آن سال ها جرئت نداشت سرش را بالا بگیرد، حالا تبدیل به محبوب ترین شده؟ چه راهی برای این پیشرفت می بایست طی شود؟

اندازه گیری امتیاز کشورها براساس برند ملی ایده آقایی به نام سایمن آنهولت بود. پیمایش اولیه او، شاخص برند ملی آنهولت، اولین بار در سال 2005 استفاده شد. برای رده بندی کشورها از بیش از 20 هزار نفر در 20 کشور درخواست می کنند که به تعدادی سوال پاسخ دهند. این سوال ها درباره 23 خصوصیت کشورها در شش بعد پرسیده می شود؛ صادرات (کیفیت کالاها)، حکومت (تعهدی که حکومت ها برای حل کردن مشکلات جهانی نشان می دهند)، فرهنگ و میراث فرهنگی، مردم (لایق بودن، خون گرمی، سواد و انعطاف)، صنعت گردشگری، سرمایه گذاری و مهاجرت.

آلمان نمره خوبی برای صداقت و صلاحیت، برابری اجتماعی و محیط امن برای سرمای گذاری گرفته است. (یک جمله، حتی بدون عمل، که از زبان سیاستمداران خارج می شود، می تواند معادلات را به نفع یا زیان ملت تمام کند.) نقش قوی ای که اقتصاد آلمان در اروپا دارد و احساس مسئولیتی که در قبال امور بین الملل دارد نیز تاثیر خودش را گذاشته. و صد البته قهرمانی تیم فوتبال آلمان در جام جهانی 2014 (ورزش یکی از زیرشاخه های فرهنگ و میراث فرهنگی محسوب می شود) بار آلمان را بست.

جهان آلمانی ها را لایق، سخت کوش، منظم، موفق، مسئولیت پذیر و عالی در زمینه فوتبال می بیند. اما هم زمان بی حال و خسته کننده، وقتی صحبت از خلاقیت هنری، فرهنگ معاصر و کیفیت تحصیلی می شود.

آزمون و خطاهای رئیس جمهوری آمریکا کار را برای آلمان راحت کرده یا بهتر است بگوییم در این رقابت به ضرر آمریکا تمام شده. در بعد حکومتی آمریکا امیتازهای زیادی را در زمینه صلاحیت و تعهد به صلح و امنیت جهانی از دست داده. البته شاید سوال های این پایش خیلی کارا نباشند، چون هرچه باشد، بالاخره سال 2014 آمریکا جنگیدن با داعش را گردن گرفت. ولی آلمان در این زمینه کار زیادی انجام نداده است.

اما سوال های این نوع مسابقه مهم نیستند، احتمالا آن 20 هزار داور خیلی پیش از این آزمون، قضاوتشان را در ذهنشان شکل داده اند.

رویای آلمانی

دولت آلمان فرش قرمزی زیر پای مهاجران انداخته؛ از تسهیل روند، شرایط و قوانین مهاجرت تا تخصیص بودجه برای کلاس های زبان رایگان و گشایش «مراکز ارائه خدمات به مهاجرین». بلکه تازه واردها بتوانند طعم رویای آلمانی را بچشند. آموختن زبان آلمانی برای مهاجران بسیار ضرروی است، چون کسانی که به زبان آلمانی صحبت می کنند، راحت تر کار پیدا می کنند و با برخورد تبعیض آمیز کمتری مواجه می شوند.

در رده بندی شکوفاترین کشورهای جهان، این قدرت اقتصادی با 82 میلیون جمعیت کانادا، انگلیس، ایتالیا و اسپانیا را پشت سر گذاشته و بعد از آمریکا تبدیل به اولین مقصد مهاجران جهان شده است.

به دلیل رشد منفی زادوولد، این سوال اساسی پررنگ تر می شود که چه کسی قرار است اقتصاد عظیم آلمان را در سال های آینده بچرخاند؟ اگرچه بعضی کشورها که با مشکلاتی مشابه دست و پنجه نرم می کنند، مانند ژاپن، از واردات نیروی کار اکراه دارند، آلمان روی مهارت و استعداد مهاجرانش حساب کرده.

معمار 36 ساله اسپانیایی، جوردی کلبی، قسمتی از تجربه جهانی در زمینه وارد کردن نیروی مهاجر است.

جایی که استخدام شده، منطقه ویژه ساخت و ساز، در حاشیه شمالی شهر برلین نمونه ای سمبولیک از جامعه پذیرا برای افراد خارجی است. انگلیسی زبان میانجی در این جاست، برای ارتباط میان کارگران تخریب بلغاری، مدیران ایتالیایی، بناهای آلمانی و کارگران روزمزد آفریقایی. آرشیتکت لاغر و رنگ پریده با ریش ون گوگی از وضعیت جدیدش می گوید: «زندگی ام از دو ماه پیش که این جا رسیدم، متحول شده. برای خودم شغلی دارم، آپارتمانی و زندگی جدیدی، هنوز از غذا و هوای این جا بدم می آید، اما این زندگی من است.»

روزی روزگاری هلموت کوهل، صدراعظم پیشین آلمان، رسما اعلام کرده بود که آلمان کشوری برای مهاجران نیست، شاید بد نباشد در گفته اش تجدیدنظر کند.

برترین ها

rezakalak

عضو جدید
سلام دوستان من یه سوال دارم من الان ترم 10 مهندسی مکانیک هستم و معدل 13.5 دارم و ارشد گلپایگان طراحی کاربردی قبول شدم من خواستم سوال کنم که به نظرتون بهترین راه برای من برای پذیرش چیه ؟؟؟ :smile:چون معدلم کمه و اینکه این که میخام با این معدل نرم خواستم ببینم در حینی که این جا ارشد میخونم برای ارشد یا حتی فوق لیسانس پیوسته اقدام کنم ؟؟؟ رشته تحصیلی من مهندسی مکانیک سیالاته ;) و یه سوال دیگه کدوم دانشگاه المان برای پذیرش مهدسی مکانیک بهتره ؟؟؟؟

kia1064

عضو جدید
سلام
دوست عزیزی که راهنمایی میفرمایین
میشه بپرسم از مدرکی که حدود 12 سال گذشته و 12 سال سابقه کار تو صنعت ماشینکاری الومینیم و چدن و ابزار automative داره امیدی هست بشه ادامه تحصیل داد تو آلمان یعنی نمیگن خیلی گذشته و ..... از این حرفا؟ سابقه کار با تکنولوژِی روز بکار میاد؟ ممنون میشم

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آلمان پس از آمریکا و بریتانیا سومین کشوری است که دانش‌پژوهان خارجی رشته‌‌های کارشناسی ارشد را به خود جلب می‌کند. به‌طور کلی ۳۷ درصد از دانشجویان دانشگاه‌های آلمان را دانش‌پژوهان آسیایی تشکیل می‌دهند.
بر اساس تازه‌ترین گزارش "وزارت مرکزی آموزش و پژوهش آلمان"، شمار دانشجویان خارجی‌ای که در سال ۲۰۱۴ در دانشگاه‌های آلمان ثبت نام کرده‌اند، به بیش از ۳۰۰ هزار تن رسیده است که این رقم نسبت به سال ۲۰۱۳ حدود ۱۹ هزار افزایش نشان می‌دهد.هدف نهادهای آموزش عالی آلمان این است که تا سال ۲۰۲۰ برای بیش از ۳۵۰ هزار دانشجوی خارجی امکان تحصیل فراهم آورند.
دانشجویان موفق و سرمایه‌گذاری برای مغزهای مبتکر
به گفته‌ی یوهانا وانکا، وزیر آموزش عالی آلمان، در حال حاضر از هر ۹ دانشجو در آلمان یک تن غیر آلمانی است. نهادهای آموزشی این کشور به ویژه برای دانشجویانی که مایلند تحصیلات خود را در رشته‌ی فوق لیسانس ادامه دهند، جذابیت بیشتری دارند.

در سال ۲۰۱۳ نزدیک به ۱۶ هزار و ۶۵۸ دانشجوی خارجی در دانشکده‌های آلمان ثبت نام کردند. این رقم نسبت به یک سال پیش از آن ۱۵ درصد افزایش نشان می‌دهد. بیشتر این دانشجویان خواهان تحصیل در رشته‌های مهندسی بودند. شمار دانش‌پژوهان رشته‌ی فوق لیسانس در رشته‌های مهندسی از سال ۲۰۰۸، ۳ برابر افزایش یافته است و در سال ۲۰۱۴ به ۶۷ هزار دانشجو رسیده است.۹۱ درصد این دانش‌پژوهان تحصیلات خود را با موفقیت به پایان می‌برند.

گزارش وزارت آموزش و پژوهش آلمان که با همکاری نهاد مبادلات آکادمیک آلمان DAAD)) تهیه شده، هم‌چنین نشان می‌دهد که اغلب دانشجویان خارجی، پس از پایان تحصیلات خود مایلند به زندگی در آلمان ادامه دهند. بر اساس آمار این گزارش، ۵۴ درصد دانشجویان کشورهایی که در حوزه‌ی کشورهای عضو اتحادیه‌ی اروپا قرار ندارند و بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۳ در آلمان تحصیل کرده‌اند، در سال ۲۰۱۴ هم‌چنان در آلمان زندگی می‌کردند. دلایل این امر، در درجه‌ی اول بازار پر رونق کار و نیز به‌طورکلی کیفیت زندگی در آلمان عنوان شده است. دلایل خانوادگی یا ازدواج از جمله علت‌های بازگشت فارغ‌التحصیلان خارجی به کشور خود بوده است.
به گفته‌ی وزیر آموزش عالی آلمان با توجه به کمبود نیروی متخصص در بازار کار آلمان، هر چند که ۴۵ درصد از فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های آلمان به زادگاه خود بازمی‌گردند، با این حال سرمایه‌گذاری برای جذب کارشناسان به این کشور از برنامه‌‌های اصلی وزارت آموزش عالی است. او در این رابطه می‌گوید: «ما به مغزهای مبتکر جهان نیاز داریم تا بتوانیم نیروی سازنده و نقش پیش‌گام خود را هم‌چنان حفظ کنیم. این مغزها در مدیریت تغییرات بافت جمعیتی آلمان نیز به ما یاری می‌رسانند.»
مشکل زبان آلمانی
در این گزارش هم‌چنین از مشکلات دانشجویان خارجی برای برقراری رابطه با جامعه‌ی آلمان و آلمانی‌ها یاد شده است. بر این اساس، دانشجویان خارجی به ویژه با مسئله‌ی عدم امکان ارتباط ‌گیری با دانشجویان آلمانی روبرو هستند. یوهانا وانکا در این رابطه می‌گوید: «دانستن زبان آلمانی به ویژه برای برقراری رابطه با آلمانی‌ها لازم است. از این جهت باید کلاس‌های بیشتری برای فراگیری این زبان در دانشگاه‌ها ایجاد شود.»

تحصیلات آلمانی برای نسل چینی
آلمان به ویژه کشور محبوب چینی‌ها برای ادامه‌ی تحصیل است: نزدیک به ۲۸ هزار چینی در سال ۲۰۱۴ در آلمان تحصیلات عالیه خود را دنبال کردند. پس از چینی‌ها، شهروندان روسیه (با بیش از ۱۱ هزار دانشجو) در مقام دوم قرار دارند. اصولا ۳۷ درصد دانشجویان دانشگاه‌های آلمان را دانش‌پژوهان آسیایی تشکیل می‌دهند.

هندوستان با بیش از ۹ هزار دانشجو، رتبه سوم را دارا است. به‌طور کلی ۴۵ درصد دانشجویان خارجی، شهروندان کشورهای اروپایی هستند.
هم‌‌‌زمان هر سال بر شمار دانشجویان آلمانی‌ای که برای تحصیل در دانشگاه‌های خارجی، زادگاه خود را ترک می‌کنند نیز افزوده می‌شود. در سال ۲۰۱۲، نزدیک به ۱۳۸ هزار و ۵۰۰ دانشجو در دانشگاه‌های کشورهای دیگر ثبت نام کرده‌اند. اتریش، هلند، سوئیس و بریتانیا هم‌چنان از کشورهای مورد علاقه‌ی دانشجویان آلمانی برای تحصیل است.
با این حال در سال ۲۰۱۴ شمار دانشجویانی که مایل بودند تحصیلات خود را در دانشگاه‌های بریتانیا به پایان ببرند، حدود ۹ درصد کاهش یافت. کارشناسان دلیل این امر را افزایش شهریه‌ی دانشگاه‌های این کشور در سال ۲۰۱۳ می‌دانند.

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
دوست عزیزی که راهنمایی میفرمایین
میشه بپرسم از مدرکی که حدود 12 سال گذشته و 12 سال سابقه کار تو صنعت ماشینکاری الومینیم و چدن و ابزار automative داره امیدی هست بشه ادامه تحصیل داد تو آلمان یعنی نمیگن خیلی گذشته و ..... از این حرفا؟ سابقه کار با تکنولوژِی روز بکار میاد؟ ممنون میشم
اون مدرک 12 سال پیشه اگه دیپلمه چرا می پرسن اما اگه مهندسی باشه نمی پرسن
اصولا دانشگاه کاری ب این مسایل نداره اما سفارته ک یه این چیزیا ایراد می گیره

Sina Soleimani

عضو جدید
درود آقای toraj_reza63
امیدوارم حالتون خوب باشه،
یکی از دوستام واسه دانشگاه های انگلیسی زبان در آلمان اپلای کرد ولی موفق نشد و بعد زبان آلمانی یاد گرفت و برای دانشگاه آلمانی زبان اپلای کرد و قبول کردنش، می گفت چون متقاضی تحصیل به زبان انگلیسی زیاده؛ گرفتن پذیرش امکان پذیر نیس، آیا این درسته؟
دوستم برای کارشناسی ارشد اپلای کرده بود من دنبال phd هستم، در رابطه با phd زبان آموزشی چگونه است؟

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درود آقای toraj_reza63
امیدوارم حالتون خوب باشه،
یکی از دوستام واسه دانشگاه های انگلیسی زبان در آلمان اپلای کرد ولی موفق نشد و بعد زبان آلمانی یاد گرفت و برای دانشگاه آلمانی زبان اپلای کرد و قبول کردنش، می گفت چون متقاضی تحصیل به زبان انگلیسی زیاده؛ گرفتن پذیرش امکان پذیر نیس، آیا این درسته؟
دوستم برای کارشناسی ارشد اپلای کرده بود من دنبال phd هستم، در رابطه با phd زبان آموزشی چگونه است؟
نه دوست عزیز ب دانشگاه مربوطه و کارنامه فرد
البته معقول اینه ک شانس برای دانشگا های المانی زبان بیشتره اما دلیلش تکثر دانشگاههای آلمانی زبانه
اما در کل اگر فرد خودش کارنامه خوبی داشته باشه شانس برای شرایط مساوی دانشگاه یکسانه مگر خود رشته محدودیت صندلی داشته باشه
اگر محدودیت نداشته باشه ک معمولا ندارن ربطی ب متقاضی دیگه نداره همه قبول میشن
فقط چون شما هم می تونی برای شریفشون مدارک بفرستی هم برای ی دانشگاه کوچیک باید خود فرد سبک سنگین کنه ک اگه معدلش 14 است خوب واشه شریف شانسی نداره جواب بگیره
خیلی ار دلیل ردی ها اینه
من دوست داشتم انگلیسی زبان گرفت 2 ساله هم تموم کرد برگشت
یکی از کاربرای همین جا هم تا جایی ک اطلاع دارم انگلیسی زبان گرفت اما چون مثلا در یک زمان مشخص ممکنه قرد تنها برای 2 دانشگاه اقدام کنه واسه انگلیسی اما واسه 10 تا المانی خوب یکی از المانی ها ججواب میده حتما منطورم جواب مثبت واسه همین این باور ممکنه بوجود بیاد اسونتر اما اگه دو دانشگاه انگلیسی زبان و المانی زبان سطحشون یکی باشه یا هر دو چواب مثبت میدن یا منفی
در خصوص دکترا باید بری روی سایت دانشکده
بعد اونجا مشخص میکنه

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینطور بگم سیستم دانشگاه المان
یه دانشگاه هست
دانشگاه از دانشکده تشکیل شده م دانشکده تو المان مفهموم ایران رو نداره
اینجا دانشکده مثل ی ترمینال هماهنگ کننده است و دانشکده با موسسه کار می کنه
حالا موسسه چیه
موسسه یه مرکز اموزشی فنی است ک توسط 1 یا چند پروفسور اداره میشه
ک تجحیزات اون به قدرت نفوذ پروفسور بستگی داره
اینطوری فکر کن ک هر پرفسور یجای ی اتاق اینجا یه موحوطه ازمایشگاهی داره ک کارش اینه ایدهه اش رو ب صنعت بگه و از صنعت پول بگیره برای پیشبرد ایده اش
اما خب تنهایی ک نمی تونه کار کنه واسه همین یه تیم داره همیشه مثلا 4 نفر لازم داره ک تو اون زمینه حرفته ای باشن اونا میشن دانشچو دکترا
نیاز داره 3 نفر ک ازماشگا هاشون بچرخونن
مثال اسم موسسه میشه مکانیک جامدات
پرفسور توی ترم 4 تا درس اراه میده دو تاش مثلا ازماشگاه داره
اگه اون 4 نفر خیلی قوی باشن میرن خیلی وقتا جای پرفسور هم درس میدن اما اینطور فرض کن برای ازمابشگاه مثلا ی درسی بود مکانیک محیط های پیوسته من این درس رو با ازمایشگاه برداشتم
مسول ازمایشگاه دکترای فیزیک داشت
در همین حال هم ب پرقسور توی یه زمینه پروهشی کمک می کرد
در واقع باید بشینی بگردی تو موسسات دانشگاه توی فسمت فعالیت ها و تحقیقات موضوعات رو نگاه کنی
تو اون زمینه ک کار بلدی بعد برای پرفسور رزومه میدی و ابراز علاقه می کنی
وقتی اون خوشش امد چواب میده و باهات تلفنی یا با اسکایپ ی مصاحبه می کنه و شرایطشو میگه اگه دو طرف ب توافق رسسیدن نامه میده من این ادمو میخواهم و با همین ویزا می گیرن و بعد قرارداد می بندن
این روند کلیشه ک باید ضمینه تحقیقی پروفسورا رو ببینی بعد انتخاب کنی
در خصوص زبانش انگلیسی هست معمولا چون هم پرفسور و تیمش انگلیسی رو بلدن روی زبان تاکیدی ندارن شاید فقط داشتن مدرک زبان انگلیسی قناعت میکنه اما مهمتر قانع کردنش برای اینکه تو می تونی تو زمینه تحقیقاتیش با دانشی ک داری کمکش کنی

آخرین ویرایش:

sabu

عضو جدید
سلام آقای تورج
وقتتون بخیر
بنده لیسانس مهندسی مکانیک ماسینهای کشاورزی از دانشگاه شهید چمران اهواز با معدل 15.98 دارم
زبانم خوبه و در حد فهم متون درسی خودمون هست البته کانون زبان هم میرم.دو ترم مونده به فارغ التحصیلیم
من الان تغییر رشته دادم به مهندسی مکانیک-طراحی کاربردی
ارشد علم و صنعت قبول شدم ولی دلم میخواد برم آلمان بخاطر صنایع قوی و ....
میخوام فاند کامل هم بگیرم(قبول دارم یکم بلندپروازی هست)
نظرتون چیه؟ میشه راهنمایی بفرمایید.......و چند دانشگاه رو معرفی کنید....
موفق و موید باشید

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام آقای تورج
وقتتون بخیر
بنده لیسانس مهندسی مکانیک ماسینهای کشاورزی از دانشگاه شهید چمران اهواز با معدل 15.98 دارم
زبانم خوبه و در حد فهم متون درسی خودمون هست البته کانون زبان هم میرم.دو ترم مونده به فارغ التحصیلیم
من الان تغییر رشته دادم به مهندسی مکانیک-طراحی کاربردی
ارشد علم و صنعت قبول شدم ولی دلم میخواد برم آلمان بخاطر صنایع قوی و ....
میخوام فاند کامل هم بگیرم(قبول دارم یکم بلندپروازی هست)
نظرتون چیه؟ میشه راهنمایی بفرمایید.......و چند دانشگاه رو معرفی کنید....
موفق و موید باشید

نظر شخصیم رو می گم
چون هم دانشگاهت خوب بوده هم جای خوبی قبول شدی بهت توصیه می کنم وقتت رو هدر نده!
نیت کنی تکون بخوری تا ویزا بیاد دستت ی سالی طول میده تا ایتجا هم جا بیوفتی یه سالی طول میده تو این دوسال کمش 30 میلیونم خرجت میشه چون تو المان اول باید دانشجو باشی تا بعد بهت بورسیه شاید بدن اونچیزیم ک میدن کفاف نمیده! جداقل من اینطور دیدم
اما تو همین دوسال ارشدت رو تمام کردی یه سالی رو بگذار برای کار پیدا کردن
من مطمنم وضعیت کاری تو ایران تا دو سه سال دیگه خیلی فرق می کنه اگه کار پیدا نکردی انوقت هم می تونی برای ارشد هم برای دکترا اقدام کنی و چیزیو از دست ندادی
اما اینطور فکر نکن ک اینجا درس خوندن اینطوری ک میایی دو ساله تمامه و بر می گردی!! مستقل زندگی کردن رو وقتی توی کشور دیگه ای شروع کنی مثل تولد دوباره اس از همه چیو باید از نو یاد بگیری
می خواهم بگم همش درس نیست اما تا زمانی م ایرانی همش درسه
اگه ارشد قبول نشده بودی من نظرم بود واسه خارج اقدام کنی اما وقت طلاس
اگرم پروفسور دوولو یا دکتر مرادی یا شیشه سازی رو دیدی خیلی بهشون سلام برسون
خیلی ادم های بزرگی هستن
موفق باشی