اخبار لینوکس

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به بچه های خوب تالار کامپیوتر...
راستش بنده با مدیران بخش در مورد احداث یک تایپیک برای لینوکس (چه در زمینه ی شبکه، چه در زمینه ی نرم افزار و چه در زمینه های دیگه) حرف زدم...
اونها به نده گفتند که به علت محدودیت در مورد تالار ها و اینکه قسمت کامپیوتر در زمینه ی گرفتن تالار از همه ی قسمت ها یه جورایی جلوتر هستند...لذا بر آن شدم تا از تمامی کسانی که حتی اگه شده یکم هم در زمینه ی لینوکس آشنایی دارند .....خودشون رو معرفی کنند و بگن که بیشتر تویه چه زمینه ای لینوکس رو بلد هستن (اگه هم مثل بنده همه جورآجیل بلد هستند... خوب بگن تویه همشون...) تا یواش یواش از آخر هفته قسمتهای مختلف رو احداث کنیم...
از شماها ممنون میشم که خودتون رو یه جورایی نام نویسی کنید...:smile:
باشد که لینوکس رو همه یاد بگیرند...:heart:
با تشکر از همه ی عزیزان....:gol::gol::gol:

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام...
کسی نبودش؟؟؟
ببینید اعضای محترم سایت ...
باید یه چیز رو براتون خاطر نشان کنم...
دنیای لینوکس تنها دنیایی هستش که به هر کس با هر سطح معلوماتی که باشه نیاز داره...
بذارید یکم واضح تر براتون بگم...
مثلا اگه شما ها اصلا تا به حال با لینوکس کار خاصی انجام ندادید و یا اینکه به مدت یک هفته فقط اون رو رویه سیستمون نصب کردید...خوب این هم خودش یه تجربه هستش که شاید بین اعضای خانواده و یا حتی فامیل فقط شما تجربه کردید...
پس ترس به خودتون راه نیدید...
لینوکس بر خلاف ویندوز چیزی نیست که آدم بخواد به همه ی اون آشنا باشه..هر کس بسته به نیازش از اون استفاده می کنه...
یکی ممکن هستش فقط برای راه انداختن یه سرور ازش استفاده کنه..یکی ممکنه فقط برای اینکه اطلاعاتش کمتر دست خوش تغییر قرار بگیره از اون استفاده کنه...یکی دیگه هم ممکن هستش برای پروژه ی پایانیش و یا پروژه های کلاسیش ازش استفاده کنه (که این مورد رو خودم زیاد دیدم)... یکی دیگه هم فقط به خاطر اینکه نخواد هفته ای حداقل یکبار ویندوز رو پاک کنه از اون استفاده کنه و بعدا یه جورایی ازش خیلی خوشش اومده باشه و از اون به برای همیشه به جای ویندوز استفاده کنه (مثل خودم)... و یکی دیگه فقط برای کلاس گذاشتن جلوی بچه های فامیل اون رو نصب کرده باشه...
خوب من به همه ی اینها حتی به اون مورد آخر هم میگم یه تجربه ی جالب ..... حتی اگه این تجربه خنده دار باشه ..خوب شاید آدم حتی تویه دوران زندگی خودش کارهایی کرده باشه که به نظرش خیلی خنده دار باشند..ولی همین کارها باعث تجربه میشه و همین خنده دار بودن برای ودم آدم و اطرافیان باعث میشه که ترس آدم از خیلی از چیزها بریزه...
مثل تجربه ی رانندگی .... همه که از اول زندگیشون مثل بنده مایکل شوماخر نبودند :دی ..... حتی اگه تویه یک روز ۱۰ باز پشت ماشین باشید و ماشین خاموش بشه... خوب همین خاموش شدنها هم خودش یه مدل تجربه هستش...
فقط اعتماد به نفس داشته باشید..همین...
با تشکر.. از همه تون به خاطر اینکه این متن رو تا آخر خوندید...
بازم ممنون.....:gol:

Sohrab.net

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام علی جان
من متوجه هدف کلی تاپیک نشم ولی من هم لینوکس میخوام یاد بگیرم و هم اگه چیزی یاد دارم میخوام به بقیه آموزش بدم.... البته آموزش که هست!

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام علی جان
من متوجه هدف کلی تاپیک نشم ولی من هم لینوکس میخوام یاد بگیرم و هم اگه چیزی یاد دارم میخوام به بقیه آموزش بدم.... البته آموزش که هست!
سلام...
راستش بیشتر تویه این تایپیک داریم بچه هایی که با لینوکس کار کردند و می تونند یه جورایی به بقیه کمک کنند رو شناسایی کنیم.... (می خوام همشون رو به بچه ها لو بدم... :دی)
در واقع می خوایم یه جورایی کسایی که دوست دارند با لینوکس کار کنند ولی به علت بعضی مشکلات جزیی نمیتونن باهاش کنار بیان رو کمکشون کنیم...
به همین سادگی به همین خوشمزگی ..پودر کیک رشد... :دی
با تشکر...

Sarp

مدیر بازنشسته
والا عمر ما تو لینوکس گشذته
روز به روز هم بهش علاقمندتر میشیم
البته اگه مدارکش در ایران هم اعطا میشد خیلی بیشتر از این چیزی که هستیم پیشرفت میکردیم

برای مثال اطلاعات من در مورد سوزه و پیکربندی شبکه و سخت افزار و . . .ـش در حد ناول سی ال پی هست .
میگم در حد ناول هست چون سوالاتش رو با درصد بالا حل میکنم
ولی مدرکش فکر کنم باید از آلمان باشه که فرصت نمیشه بری و از یه کشور دیگه مدرک بگیری

و همچنین شبکه بر پایه ردهت و به تبع آن ، فدورا رو کار کردم

خوشحال میشم به دوستان کمک کنم
البته اگر وقت اضافی باشه

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
والا عمر ما تو لینوکس گشذته
روز به روز هم بهش علاقمندتر میشیم
البته اگه مدارکش در ایران هم اعطا میشد خیلی بیشتر از این چیزی که هستیم پیشرفت میکردیم

برای مثال اطلاعات من در مورد سوزه و پیکربندی شبکه و سخت افزار و . . .ـش در حد ناول سی ال پی هست .
میگم در حد ناول هست چون سوالاتش رو با درصد بالا حل میکنم
ولی مدرکش فکر کنم باید از آلمان باشه که فرصت نمیشه بری و از یه کشور دیگه مدرک بگیری

و همچنین شبکه بر پایه ردهت و به تبع آن ، فدورا رو کار کردم

خوشحال میشم به دوستان کمک کنم
البته اگر وقت اضافی باشه
سلام...
در مورد مدارک...همین که با ما هستی...ما قبولت داریم....
در مورد وقت..خوب...چون بچه هایی که از لینوکس استفاده می کنند کم هستند...پس احتیاجی نیست که ۲۴ ساعته به سایت سر بزنید ... همین که شبها به سایت سر بزنید و سوالهایی که کسی از عهده شون بر نمیاد رو حل کنید...خوب خوبه دیگه....
از اینکه اعلام آمادگی کردید ممنون....
فعلا شدیم ۳ نفر...
با تشکر...

Sarp

مدیر بازنشسته
سلام...
در مورد مدارک...همین که با ما هستی...ما قبولت داریم....
در مورد وقت..خوب...چون بچه هایی که از لینوکس استفاده می کنند کم هستند...پس احتیاجی نیست که ۲۴ ساعته به سایت سر بزنید ... همین که شبها به سایت سر بزنید و سوالهایی که کسی از عهده شون بر نمیاد رو حل کنید...خوب خوبه دیگه....
از اینکه اعلام آمادگی کردید ممنون....
فعلا شدیم ۳ نفر...
با تشکر...
علیک سلام

اگر جسارت نشه و با کمال احترام باید به عرض مبارکتون برسونم من با کسی که نتونه خوب رو از بد تشخیص بده همکار نمیشم

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
علیک سلام

اگر جسارت نشه و با کمال احترام باید به عرض مبارکتون برسونم من با کسی که نتونه خوب رو از بد تشخیص بده همکار نمیشم

با سلام...
خوب اشکالی نداره...
ولی با من قرار نبود کار کنید...
قرار بود با اعضای باشگاه کار کنی...
(هرچیز جایی و هر سخنی مکانی دارد) (برو تویه زندگیت خوش باش)
دوباره شدیم ۲ نفر
با تشکر از همه ی اعضا و به خاظر پست اسپم هم ازتون معذرت می خوام...
بازم متشکرم...

Sarp

مدیر بازنشسته
با سلام...
خوب اشکالی نداره...
ولی با من قرار نبود کار کنید...
قرار بود با اعضای باشگاه کار کنی...
(هرچیز جایی و هر سخنی مکانی دارد) (برو تویه زندگیت خوش باش)
دوباره شدیم ۲ نفر
با تشکر از همه ی اعضا و به خاظر پست اسپم هم ازتون معذرت می خوام...
بازم متشکرم...
قبل شما من اینججا کاربر فعال بودم
تا جایی هم که سواد و قتم اجازه میداد جواب میدادم

این مکان و زمان رو از شما یاد گرفتم که با جابجایی پستتون تو سه تا تالار هنور جای مناسبشو پیدا نکردین

موفق باشید

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
قبل شما من اینججا کاربر فعال بودم
تا جایی هم که سواد و قتم اجازه میداد جواب میدادم

این مکان و زمان رو از شما یاد گرفتم که با جابجایی پستتون تو سه تا تالار هنور جای مناسبشو پیدا نکردین

موفق باشید

سلام...
خوب خوبه که تونستم برای شما الگو باشم...
پس بهتر هستش بقیه ی بحث رو سر جای خودش انجام بدید...
از اینکه به مطالب توجه دارید ممنون هستم...
با تشکر...

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
:w45:

دعوا شد ......؟؟

سلام...
دعوا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نه عزیز جان....
بنده و آقای بابک سر بعضی مسایل یکم به اختلاف و یا جدال (هرچی که اسمش رو میذارید) داشتیم...
که حل شدش....
و بنده به خاطر اینکه احتمال دادم اید در طی این حرفها به ایشون جسارتی کرده باشم...از ایشون معذرت خواستم...
همین و بس...
درضمن..عاجزانه خواهش دارم که فقط در مورد مسیله ی لینوکس پیام بدید .......
با تشکر....

ava98

عضو جدید
سلام
منم یه مدت کوتاه لینکوس رو کامیوتر البته رو نرم افزار VMware نصب کردم آخه خیلی دوست داشتم با لینکوس بیشتر آشنا بشم
خوشحال میشم از تجربیات مفیدتون در این زمینه استفاده کنم.
با تشکر....

ava98

عضو جدید
سلام
منم یه مدت کوتاه لینکوس رو کامیوتر البته رو نرم افزار VMware نصب کردم آخه خیلی دوست داشتم با لینکوس بیشتر آشنا بشم
با تشکر....

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

سلام

سلام
با تشکر....

سلام...
ما هم خوشحال میشیم که از تجربه ی حتی خیلی کم شما استفاده کنیم...:D
درضمن چه توزیعی رو کار کردید؟؟؟;)
کسی دیگه نبود؟؟؟:razz:
راستش ما برای اینکه بتونیم یه بخشی هرچند کوچیک رو راه بندازیم حداقل به ۵ نفر از افرادی که با لینوکس کار کرده اند احتیاج داریم.... خیلی خوشحال میشم که تا آخر هفته اسم تون رو بگید...:smile:
با تشکر....

faey

عضو جدید
راستش منم جدیدن سوییچ کردم از ویندوز به لینوکس اوبونتو
ubuntu
البته فعلا کاملا تازه کارم
امیدوارم بتونیم به هم کمک کنیم

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام...
خوبه...پس فعلا ۴ نفر خوبه...
هرچقدر بیشتر بهتر میشه کار کرد...
درضمن کسی از بچه ها سوزه کار نکرده؟؟؟ دبیان چی؟؟؟
هرچند در کل یکی هستند..ولی خوب بازم یکی تویه اون سیتم ها باشه خوبه...
با تشکر از کسایی که تا اینجا اعلام آمادگی کردند...:w11:
:gol::gol::gol:

آخرین ویرایش:

Sohrab.net

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام...
خوبه...پس فعلا ۴ نفر خوبه...
هرچقدر بیشتر بهتر میشه کار کرد...
درضمن کسی از بچه ها سوزه کار نکرده؟؟؟ دبیان چی؟؟؟
هرچند در کل یکی هستند..ولی خوب بازم یکی تویه اون سیتم ها باشه خوبه...
با تشکر از کسایی که تا اینجا اعلام آمادگی کردند...:w11:
:gol::gol::gol:
علی جان دبیان یعنی چی دیگه؟؟!!
وقتی تو آموزش ubuntu یاد گرفتن، دیگه مشکلی با دبیان ندارم.... خوب ubuntu هم ازخانواده ی دبیانی هست دیگه....

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
علی جان دبیان یعنی چی دیگه؟؟!!
وقتی تو آموزش ubuntu یاد گرفتن، دیگه مشکلی با دبیان ندارم.... خوب ubuntu هم ازخانواده ی دبیانی هست دیگه....

سلام...
می دونم عزیز جان..
ولی اگه کسی با دبیان کار کرده باشه ..لااقل به بعضی مشکلات اون بیشتر واقف هستش تا کسی که کار نکرده...
وگرنه...طبق گفته ی شما ..کسی هم که با ردهت و یا فدورا کار کرده باشه... با سوزی هم راحت کار می کنه...
درکل ..هر کدوم ریزه کاری های خودشون رو دارند...
با تشکر...

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
منم یه 5-6 ماهی هست که دارم با لینوکس کار میکنم (اوبونتو)
اگه کمکی از دستم بربیاد منم هستم

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
منم یه 5-6 ماهی هست که دارم با لینوکس کار میکنم (اوبونتو)
اگه کمکی از دستم بربیاد منم هستم

سلام..
خیلی خوبه...:w11:
فعلا شدیم ۵ نفر...
حالا چرا همه دارند اوبنتو کار می کنند؟؟؟:w20:
چرا کسی فدورا کار نمیکنه؟؟؟:w06:
با تشکر....:gol::gol::gol:

golemaryam_1983

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام..
فعلا شدیم ۵ نفر...

اقا اژاژه؟:redface:
اشتادمون گفت(سهراب۲ ) اوبونتو ،ما هم چون تا حالا اشلن کار نکلده بودیم با همون اوبونتو شولو کلدیم.:D
چکال کنیم حالا؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اقا اژاژه؟:redface:
اشتادمون گفت(سهراب۲ ) اوبونتو ،ما هم چون تا حالا اشلن کار نکلده بودیم با همون اوبونتو شولو کلدیم.:D
چکال کنیم حالا؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!

سلام...
هیچی برید با همون اوبنتو کار کنید.... کاچی به از هیچی...
ولی من به حساب سهراب میرسم....سهرااااااااااااااااااااااااااااااااااااب.....:w06::w06::w06:
با تشکر....

golemaryam_1983

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام...
هیچی برید با همون اوبنتو کار کنید.... کاچی به از هیچی...
ولی من به حساب سهراب میرسم....سهرااااااااااااااااااااااااااااااااااااب.....:w06::w06::w06:
با تشکر....

باشددددددددددددد:redface:
ولی موخوای با اشتادمون چتال بتونی؟؟؟؟؟ :cry::cry::cry::cry::cry::cry:

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
باشددددددددددددد:redface:
ولی موخوای با اشتادمون چتال بتونی؟؟؟؟؟ :cry::cry::cry::cry::cry::cry:

با سلام...
هیچی فلکش می کنم...همین...
درضمن برای ادامه دادن بحث به قسمت گفتگوی بچه های کامپیوتر مراجعه کنید...چون پست ها دارند اسپم میشن...:redface:
با تشکر...

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام..
فعلا شدیم ۵ نفر...
خوشحالم که جمعتونو کامل کردم
من با اوبونتو کار می‌کنم چون نرم افزارای مهندسی برای اوبونتو بیشتر در دسترسه

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوشحالم که جمعتونو کامل کردم
من با اوبونتو کار می‌کنم چون نرم افزارای مهندسی برای اوبونتو بیشتر در دسترسه
سلام...
چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :surprised::surprised::surprised::eek::eek::eek:
بی زحمت یه نرم افزار بگید که رویه اوبنتو اجرا بشه ولی رویه بقیه ی توزیع ها یا اصلا رویه فدورا اجرا نشه؟؟؟:confused::confused:
با تشکر...

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام...
چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :surprised::surprised::surprised::eek::eek::eek:
بی زحمت یه نرم افزار بگید که رویه اوبنتو اجرا بشه ولی رویه بقیه ی توزیع ها یا اصلا رویه فدورا اجرا نشه؟؟؟:confused::confused:
با تشکر...
اول اینکه اگه به رشته من دقت کنید رشتم مکانیکه ، پس منظور من از نرم افزار ، با منظور شما فرق میکنه
خودمم با فدورا مار نکردم ولی یکی از دوستان که کار کرده بود نرم افزارای زیادی رو پیدا نکرده بود
شاید واسه دوستان کامپیوتری مون توزیع های دیگه مناسبتر باشه
یه لیستم از نرم افزارا میگم که شاید اشتباه بکنم شما بهم بگید، MATLAB,Tecplot,ABAQUSE,SOLIDWORK,ANSYS,FLUENT,CFX,MAPLE
4تاشم عمومیه

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اول اینکه اگه به رشته من دقت کنید رشتم مکانیکه ، پس منظور من از نرم افزار ، با منظور شما فرق میکنه
خودمم با فدورا مار نکردم ولی یکی از دوستان که کار کرده بود نرم افزارای زیادی رو پیدا نکرده بود
شاید واسه دوستان کامپیوتری مون توزیع های دیگه مناسبتر باشه
یه لیستم از نرم افزارا میگم که شاید اشتباه بکنم شما بهم بگید، MATLAB,Tecplot,ABAQUSE,SOLIDWORK,ANSYS,FLUENT,CFX,MAPLE
4تاشم عمومیه

با سلام...
راستش فقط دو تا از نرم افزار هایی رو که گفتید رو پیدا نکردم...
اونم CFX و FLUENT بودش که زیادی اسمش رو مختصر نوشتید.... (البته دایی بنده خودش مکانیک خوندش... ولی تا حالا اسم این برنامه رو نشنیده بودم...)
اینم اسمهایی که داده بودید.... فکر کنم یا برای همه ی سیستم عامل های لینوکس خوب بودند..یا اینکه برای هرکدومشون جداگانه داشتند...
MAPLE
http://www.maplesoft.com/support/downloads/m11_02update.aspx

FLUENT
http://linux.softpedia.com/progDownload/Fluent-CFD-Search-Download-25425.html

ANSYS
http://www.linux23.com/torrent/ansys-v11-linux:2062f62b8c4435d52fb8d4621b2e36caa5b4e702

SOLIDWORK
لینک این هم بودش ..ولی چیزهایی که من پیدا کردم همشون خریدنی بودند...درمن...ورژن های خیلی زیادی هم بود که بنده اصلا کلا پشیمون شدم... :دی

ABAQUSE
http://extratorrent.com/torrent/1698968/ABAQUS+V6.8-1+Windows-Linux+32-64+Bit.html

Tecplot
http://download.tecplot.com/360/current/

MATLAB
http://www.mathworks.com/products/matlab/requirements.html

در مورد گزینه ی آخر باید بهتون بگم که به جای متلب می تونید از QT Octave استفاده کنید...
خیلی شبیه به متلب کار می کنه...
همه ی برنامه هایی که با متلب نوشتید رو هم می تونید با این برنامه اجراش کنید...
پسوندهای خروجی برنامه ی متلب رو هم می خونه...
بازم سوالی هستش؟؟؟
با تشکر...