اخبار روز حوزه فناوری اطلاعات

elnazmoghimizade

عضو جدید
اندروید 10 نام رسمی Android Q ؛ خداحافظی با نامگذاری دسری


سرانجام گوگل با نامگذاری دسری اندروید خداحافظی کرد و نام اندروید 10 را به عنوان نام رسمی Android Q برگزید. در ادامه همراه ما باشید تا با جزيیات این موضوع و روند نامگذاری اندروید کیو بیشتر آشنا شویم.


گوگل رسما نسخه بعدی اندروید را که قرار است در پاییز امسال منتشر شود، نامگذاری کرد: اندروید 10. بله درست است از این پس نام رسمی اندروید Q همین است. گوگل با شکستن 10 سال سابقه انتشار اسامی اندروید با نام دسرها، این بار از شیوه نامگذاری حروف الفبایی در کنار عدد برای سیستم عامل جدید اندروید (اندروید Q) بهره می‌گیرد. بر این اساس، نامگذاری سال جاری سیستم عامل گوگل، اندروید 10، سال آینده اندروید 11 و طبق همین روال ادامه دار خواهد بود.


پس از گذشت مدتی، سرانجام نام تجاری اندروید به سرعت و بدون هیچگونه نزاعی تغییر کرد. با این کار، مشکل پذیرش نامگذاری دسری اندروید خصوصا اندروید Q برای بسیاری برطرف شد. بر اساس سوالات و پاسخ‌های مطرح شده، خوب است بدانید که گوگل در تغییر نامگذاری از دسری تاکید دارد و به هیچ وجه منصرف نخواهد شد. در واقع گوگل بر این اعتقاد است که وقت آن رسیده تا کمی از این سنت قدیمی فاصله بگیرد. به نظر می‌رسد همه چیز کمی پیچیده است، اما حداقل از لحاظ کیفی، طرح نامگذاری جدید (نام رسمی اندروید 10) کمتر عجیب و غریب است.
 
بالا