احداث گلخانه صیفی بصرفه تر است یا شاخه بریده؟

احداث گلخانه صیفی بصرفه تر است یا شاخه بریده؟

• مجموع رای دهندگان
    9

AMIR-ALI

عضو جدید
دلایل خودتون در پاسخ به سوال بالا ذکر کنید
پ ن : کاش یه بخش گلخانه احداث میکردید منم میشدم مدیرش :D

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
تو همون یه گلخونه ای که به فنا دادی بسه!

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
تو همون یه گلخونه ای که به فنا دادی بسه!
چیکار کردی امیر علی؟؟؟ :D من فکر کنم پرورش گل خیلی بهتر باشه. دلیلشم فکر کنم بازاریابی بهتر بشه براش انجام داد.کلا دردسرش کمتره نسبت به محصولات غذایی. البته شاید حرفم برعکس باشه! اما من بودم دور غذایی رو خط میکشیدم.

polsar_rav

عضو جدید
با سلام
من گلخونه صیفی جاتو پیشنهاد میدم چون گل یه محصول مناسبتی هست و ممکنه نشه خیلی از مواقع سال به فروش رسوند از طرفی چون قدرت خرید مردم در نوسانه ممکنه نشه روش حساب کرد و دلال هم در این صنف خیلی زیاده.هزینه اولیه گل هم خیلی بیشتره

mahshid89

عضو جدید
با سلام
به نوع گلخانه مربوط میشه مثلا تو گلخانه هیدروپونیک سبزی و صیفی اصلا اقتصادی نیشت ولی توی گلخانه های خاکی وابتدای می تونه به صرفه باشه توی این مورد باید با توجه به طرح توجیه اقتصادی تصمیم گرفت

Ehsanzizi

عضو جدید
سلام
گلخانه صیفی جات بهتره
چون شکم همیشه حرف اول رو میزنه
اگه شما 1 تن گوجه داشته باشی میتونی بری سر کوچه بساط کنی لااقل کیلویی 100 تومن ارزون تر از مغازه ها بدی
اما گل چی ....

yalda00091

عضو جدید
سلام
گلخانه صیفی جات بهتره
چون شکم همیشه حرف اول رو میزنه
اگه شما 1 تن گوجه داشته باشی میتونی بری سر کوچه بساط کنی لااقل کیلویی 100 تومن ارزون تر از مغازه ها بدی
اما گل چی ....

:w17:دقیقا!!!!!!!!

Fardin63

عضو جدید
با سلام
بستگی به خیلی از فاکتورها و شرایط داره
مهمترین فاکتور بازار فروش و تخصصه
هر کدومو که احساس میکنی بیشتر تخصص داری انجام بده

Hamzeh856

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
درسته از تاریخ این تاپیک خیلی گذشته .
اول از همه تخصص و تجربه مهمه و بعد هزینه !

یه الویت دیگه مکانش هست . مثلا نیمه جنوبی صیفی بهتره و نیمه شمالی شاخه بریده . من دلایل خودمو برا این حرفم دارم .

صیفی تو شمال زیاد خوب جواب نمیده و به دلیل دمای پایین تر و ارتفاع گلخونه که تو محصولات صیفی بیشتر به صرفه نیست . ولی تو مناطق جنوبی این مشکلات کمتره .
و بر عکس گل شاخه بریده تو هر دو منطقه خوب جواب میده . حالا بسته به دما گونه ها متفاوته . ولی تو منطقه شمال چون دما پایینه و شاخه بریده ارتفاع زیاد نمیخواد کلا کار رو گیاهان زینتی و. شاخه بریده و با گلخونه هایی که ارتفاع کمی دارن بهتر جواب میده .