اجرای برنامه پایگاه داده اس کیو ال سرور در دلفی رو یک سیستم دیگر بدون نصب اس کیو ال سرور

hawk

عضو جدید
کسی میدونه چه طوری میتونم برنامه پایگاه داده اس کیو ال سرور که با دلفی نوشتم رو در یک سیستم دیگه بدون نصب اس کیو ال سرور اجرا کنم ؟

yahook

عضو جدید
خیلی ساده است

خیلی ساده است

در کامپیوتر مقصد شما می تونید یا اسکیو ال سرور رو به طور کامل نصب کنید و یا این که از ماژول هاش ( یه همچین اسمی فکر کنم داره ) استفاده کنید

این ماژول که اندازش هم خیلی کوچیک است را روی سیستم نصب می کنید و برنامه ای که نوشتید به راحتی کار خواهد کرد

من اطلاعات زیادی ندارم ولی بگردی پیدا می کنی

dara

عضو جدید
سلام
تاجايي كه من كاركردم هردو سيستم رادر يك workgroup قراربده بعد جايي كه بانك هست را share كن بعددرسيستم clint نام server نام سيستم واتصال به بانك را تعريف كن

farhad110

عضو جدید
سلام دوستان

سلام
تاجايي كه من كاركردم هردو سيستم رادر يك workgroup قراربده بعد جايي كه بانك هست را share كن بعددرسيستم clint نام server نام سيستم واتصال به بانك را تعريف كن
براي بانك sql server چنين كاري امكان پذير نيست
کسی میدونه چه طوری میتونم برنامه پایگاه داده اس کیو ال سرور که با دلفی نوشتم رو در یک سیستم دیگه بدون نصب اس کیو ال سرور اجرا کنم ؟
شما بايد از كامپوننت Sdac استفاده كنيد.
موفق باشيد

rezazd

عضو جدید

سئوال رو کامل نفهمیدم اما چند تا سناریو میگم ببین کدوم مربوط به مسئله شماست

1- من توی خونه برنامه ای نوشتم حالا میرم جای دیگر میخوام اجرا کنم ؟
جواب مجبوری اسکیو ال رو در ماشین مقصد نصب کنی

2- من برنامه ای در خانه نوشتم حالا میرم جایی که یک شبکه دارند و روی کلاینت برنامه ام رو نصب میکنم که اس کیو ال نداره اما روی سرورشون اس کیو ال داره
جواب اینجا دوتا کیس پیش میاد : اگه بی دی ای کار کردی باید دلفی رو با حد اقل کامپوننت روی کلاینت نصب کنی بعد بری در کنترل پانل بی دی ادمین رو باز کرده تنظیم کنی

حالت دوم اینکه از ادو استفاده کرده ام کافی است که کانکشن استرینگ ادو کانکشن رو بر اساس سرور جدید تنظیم کنم براحتی اتصال برقرار میشود بهتر است کانکشن استرینگ رو با یک زیر برنامه از یک فایل بخوانی که مجبور نشی در مقصد برنامه را مجدد مامپایل کنی

راه سوم اینه برنامه تو چند دیتا بیسی بنویسی که از اکسل ، اکسس یا اس کیو ال بتونه استفاده کنه

farhad110

عضو جدید
سئوال رو کامل نفهمیدم اما چند تا سناریو میگم ببین کدوم مربوط به مسئله شماست

1- من توی خونه برنامه ای نوشتم حالا میرم جای دیگر میخوام اجرا کنم ؟
جواب مجبوری اسکیو ال رو در ماشین مقصد نصب کنی
ه

اگر از Sdac استفاده کنند نیازی به نصب sql server در سیستم مقصد نیست

ahmadi613

عضو جدید
با سلام
از برنامه installshield استفاده بكن وفايل setup بساز در برنامه قسمتي دارد بنام odbe آنجا كمي كار دارد بعداز ستاپ سازي برنامه شما روي اكثر ويندوز ها نصب مي شو د البته كتاب installshield از مهرداد اسماعيلي وجود دارد موفق باشي

user13901

عضو جدید
اس کیو ال سرور

اس کیو ال سرور

با سلام دوست عزیز
شما برای اینکار باید در کانکشن استرینگ اسم سرور را اسم کامپیوتر قراردهید و سپس در کنترل پنل سیستم کلاینت به قسمت Administrative Tools رفته و بر روی Data Sources (ODBC) کلیک کنید و در قسمت user dns بر روی add کلیک کرده و اس کیو ال سرور را اد کنید. این کار به طور حتم جواب میده فقط بایستی فرم های گزارش گیری و پشتیبانیت آدرس شبکه داده بشه تا برنامه اجرا بشه. در ضمن در قسمت userdns که sql را ادد کردید بایستی دیتابیس شما نشان داده بشه تا این کار جواب بده.