اثر دي اكسيد تيتانيوم بر روي پلي استر چيست؟در ظواهر طولي نيز چه اثري دارد؟

فيثاغورث

عضو جدید
مرسي اگه كمكم كنيد توروخدا امروز جوابمو بدين خيلي عجله دارم

آخرین ویرایش:

hadi.textile64

مدیر تالار مهندسی نساجی
مدیر تالار
مرسي اگه كمكم كنيد توروخدا امروز جوابمو بدين خيلي عجله دارم

فکر کنم برای مات کردن لیف از این ماده استفاده میکنن
اگه این ماده به صورت نانو استفاده بشه همچنین باعث افزایش استحکام لیف هم ممکنه بشه

فيثاغورث

عضو جدید
مرسي خيلي لطف كردين-استادم ازم خواسته در اين مورد يه مطلب براشون ببرم امكانش هست كمكم كنيد؟

pouyahassankhan

عضو جدید
مرسي خيلي لطف كردين-استادم ازم خواسته در اين مورد يه مطلب براشون ببرم امكانش هست كمكم كنيد؟
سلام اين دسته نانوذرات قابليت فتوكاتاليستي در برابر نور UV دارند و اثرات مختلف بر روي آنتي باكتريال- دفع UV - جذب UV - خود تميزشوندگي داشته اند. اين دسته تركيبات با ايجاد راديكال هاي آزاد اكسيژن هوا و مولكول هاي آب قابليت تخريب پذيري تركيبات آلي را ايجاد مي كنند. تو گوگل سرچ كني دكتر مجيد منتظر رو اين مورزدها كار كرده . روي طول الياف اين تركيبات تاثير نداره. اما اگه با يك تركيب ضدچروك مانند سيتريك اسيد با كاتاليزور مناسب عمل بشه منجر به قابليت كرانس لينك بين زنجيره هاي عمدتا الياف پنبه ميشه . :)

mehdimahjan

عضو جدید
سلام .اصولا دی اکسید تیتانیوم برای کدر کردن الیاف بکار میره .اگر در رسته نانو استفاده بشه باعث افزایش استحکام میشه .در غیر اینصورت باعث کاهش استحکامه . برای سفید کردن رنگ الیاف به همراه سفید کننده نوری میتونه تایه حد کمک کنه .البته به مش و کیفیت اون بستگی داره.

mehdimahjan

عضو جدید
با سلام.دی اکسید تیتانیوم یک عامل کدر کننده بر روی لیف می باشدکه برای سفید کردن رنگ الیاف با کمک دیگر ادیتیو ها بکار میره.و هنگاه یکه از مقادیر درصد (حدود سه دهم ) بالاتر بره ضمن کاهش استحکام لیف دارای پارگی و پودر دهی در هنگام ریس میشه.