اثبات وجود خدا،خداوند همه جا هست

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نقل از یکی از دوستانم میگم
تحدی یعنی چی؟
یعنی یه آیه بیاریم شبیه ایات قران
خب ما که اصلا عربی نمیدونیم چجور مفهوم ایه رو بفهمیم بعد بیاییم ظاهرا یه ایه بیاریم شبیه ایات خدا؟
اگر دقت کنید تو قران خدا نمیگه من ...همه جا میگه ما....انا انزلنا....ما نازل کردیم
بنظر خدا یه سیستمه یه انرژیه یه قدرت یا به قولی میشه تعمیمش داد به یه قانون
اصول دین رو برامون گفته ...توحید معاد نبوت
بنظر خدا محمد رو برنگزیده بلکه محمد خدا رو برگزیده.اگه خدا محمد رو برمیگزید میشد اجحاف در حق بقیه انسانها. وقتی این همه پیامبر 100 هزار فک کنم اومدن هدفشون این بوده که بگن اینسیستم یا این انرژی یا این حس درسته حالا چه تو یهود باشه یا تو اسلام و....هر دینی اصولش یکیه شاید شریعت هاش فرق بکنه مثلا خوردن شراب تو یکی درست و در دیگری نادرسته که اونا میشه شریعت و کلی مثال دیگر....
مثلا برخورد حضرت موسی با اون چوپان که خداش رو با تصورات خودش مورد لطف قرار میداد
بعد جواب خدا
وحی امد سوی موسی از خدا بنده مارا زماکردی جدا
تو برای وصل کردن آمدی یا برای فصل کردن امدی
یعنی حتی خود پیامبر هم نگاهش به خدا اشنتباه بوده و اشتباهاتی داشتند حتی اون پیام اور معرف خدا همون پیام اور در رابطه با شکل خدا در اشتباهه
یعنی در رابطه با اون سیستمه در اشتباهند یعنی مبلغین خدا هم در رابطه با مصداقها در اشتباهند

حالا وقتی خدا میگه یه قانون بیارید فرای قانون من
با یک مثال توضیح میدم
مثلا جاذبه زمین ....هر چیزی رو هوا باشه به سمت زمین جذب میشه شما یه قانونی یه کاری بکن این سیستم رو نقض کنه ....میشه؟خدا میگه اگه تونستی بیاری حرفت قبوله
بنظر نشدنیه .....به قول مولانا ما یه جهانیم ای نسخهٔ نامهٔ الهی که توئی

وی آینهٔ جمال شاهی که توئی

بیرون ز تو نیست هرچه در عالم هست

در خود بطلب هر آنچه خواهی که توئی
در اصل ما تا به این سن از زندگیمون که رسیدیم با یه مفهوم تحریف شده و تغییر یافته از خدا روبرو بودیم
منم نگفتم چون اونها بر این عقیده بودند درسته
گفتم برام جالبه و ذهنمو مشغول کرده که افرادی که به درجه‌ای از علم میرسه همچین تفکری پیدا می‌کنند.
شاید به این دلیله که به هر موضوعی از دریچه‌ی عقل و منطق نگاه می‌کنند.

آخرین ویرایش:

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جهان پیرامون ما
یک سری خصوصیات و اثر ها و ویژگی ها و پیام ها دارد
من فقط می توانم بگویم
هستی با تمام صفاتی که از خدا نام برده شده موافق و همسو است
مثلا خدا مهربان است
جهان هم با مهربانی موافق است
به عنوان مثال
انسان های مهربان ،زیبا و آرام به نظر می رسند
ولی انسان های نامهربان آثار نامهربانی در ظاهر آنها نمایان می شود
پس این یعنی جهان با مهربانی و زیبایی موافق است
و یا آثار مهربانی ،دلنشین و زیباست ولی آثار نامهربانی اینگونه نیست
در کل می خواهم بگویم که نیاز به اثبات وجود خدا نیست
وقتی تمام هستی به طور هوشمندانه و علمی با صفاتی که برای خداوند لحاظ شده همسو است این باعث آرامش دل انسان های خدا جو می شود
چون تا کنون نتوانسته ایم وجود خدا را اثبات کنیم
و این عدم اثبات خدا باعث می شود آثار بدی بر انسان ها بگذارد لذا تفکر در جهان هستی به عنوان آثار خالق هستی روشن تر به نظر می رسد
البته همه اینها نظر شخصی من است

یک سوال در مورد مهربانی خداوند
آیا تا به حال اسم موسسه محک رو شنیدین؟ موسسه حمایت از "کودکان" سرطانی
چرا خدای مهربان بچه های بی گناه رو اجازه میده که به بدترین نوع بیماریهای بعضا لاعلاج مبتلا بشن؟
چهار مبحث رو بیان میکنن:
1- خدا میخواد با بیماری عذاب کنه (پاسخ: کودکان بی گناه هستند و گناهی نکردن هنوز که بخوان عذاب بشن)
2- خداوند میخواد امتحان کنه (پاسخ: کودک و نوجوان هنوز درک درستی از محیط اطراف نداره چه برسه بخواد بفهمه امتحان چیه که از پسش بربیاد و اینکه اصلا یک کودک به چه دلیل باید امتحان بشه)
3- خداوند میخواد به ازای این رنج، در اون دنیا بهشت رو نصیب بیمار کنه (پاسخ: این برهان از همه خنده دارتره. خداوند زورگو بدون اختیار کسی رو آفریده، بدون اختیار و انتخاب خودش مریضش کرده و حالا میگه تحمل کن تا ببرمت بهشت)
4- حتما ی حکمتی توشه که ما نمیدونیم ( دست آویز برادران دینی)

از دیگر مهربانی های خدا می توان به: ریختن قیر داغ در حلقوم به ازای دزدیدن چیزی (مثال بود، مصادیق عذابهای وحشتناک به ازای برخی کارها رو حتما خوندین در روایات)، آتش ابدی برای کسی که بهش ایمان نیاره، آویزان کردن زنها از مو به ازای بیرون بودن موهایشان در دنیا، افریدن و قرار دادن یک عده از انسانها در بهترین مکانها برای زندگی و رشد کردن در بین خانواده های ثروتمند و در مقابل قرار دادن عده ای در میان مردمان گرسنه افریقایی و گذراندن زندگی در صفهای طویل برای بدست آوردن یک کاسه غذا اشاره کرد.

خداوند متعال (این وجودی که توصیفش کردن) ظاهرا قبل از خلقت ما بشدت دچار عقده و کمبود شده بوده و اینکه این قدرت لایتنهایش رو نمیتونسته به کسی عرضه کنه در رنج و عذاب بوده. لذا طبق گفتار آقایان با اینکه کااااااملا از وجود ما بی نیاز است، ما رو خلق کرد و با اینکه کااااااملااااا از عبادت ما بی نیاز بود، عبادات و کارهایی رو به عهده ما گذاشت که در صورت انجام ندادنشون به شکلی که حتی وحشی ترین انسانهای تاریخ هم نمیتونن تصورش رو بکنن عذابمون خواهد کرد. در واقع عذابها رو ملموس کرد (مثل آتش و مار و عقرب و نمیدونم قیر داغ و از این حرفا) و از اونور پاداش ها رو کاملا ساده لوحانه قرار داد (مثل نهرهای عسل و شیر که من حتی اگه الان کندوی عسل و ی بشکه شیر هم تو یخچالمون باشه تمایلی به خوردن هیچکدوم ندارم چون خوشم نمیاد).

گفته میشه عذابهایی که ما در دنیای واپسین میشیم تجسم اعمال ماست. سوال اینه که چه کسی این عذابها رو اونجور قرار داده؟ خدا... به ازای خوردن جزیی مال کسی و یا حتی اصلا دزدیدن موتور کسی چنان بلایی سرت خواهد اومد که لئوناردو داوینچی هم نمیتونه حتی لحظه ایش رو نقاشی کنه..... در واقع خدای مهربان اصلا تعادلی بین افعال خطای انسانی و عذابهاش نتونسته برقرار کنه....

خلاصه اینکه سوای از ماورا، در عهمین دنیا هم میشه راحت فهمید نه عدالتی وجود داره و نه مهربانی و یا شاید نه خدایی! که در مورد آخر مطمئن نیستم....

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام، به نظرم توي هر علمي ميشه به خدا رسيد ، توي علوم تجربي وجود خدا كاملا درك ميشه، توي رشته ي زيست شناسي اينقدر شگفتي و بزرگي ديده ميشه كه حتما با وجود يك خالق قابل توجيهه،گاهي وقتي درس ميدم به دانش اموزانم ميگم چقدر كافرا خنگن!!! كه با اين همه چي باز خدارو قبول ندارن وجود يك خالق رو درك نمي كنن و در درونش احساسش نمي كنن.

بله دوست عزیز منم با حزفتون موافقم... و در تکمیل حرفهاتون باید اسم "فرانسیس کریک" و "جیمز واتسون" دو دانشمند خنگ که برندگان جایزه نوبل بخاطر کشف دی ان ای شدند و به خدا اعتقادی نداشتند رو اضافه کنم.

plant_biology

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یک سوال در مورد مهربانی خداوند
آیا تا به حال اسم موسسه محک رو شنیدین؟ موسسه حمایت از "کودکان" سرطانی
چرا خدای مهربان بچه های بی گناه رو اجازه میده که به بدترین نوع بیماریهای بعضا لاعلاج مبتلا بشن؟
چهار مبحث رو بیان میکنن:
1- خدا میخواد با بیماری عذاب کنه (پاسخ: کودکان بی گناه هستند و گناهی نکردن هنوز که بخوان عذاب بشن)
2- خداوند میخواد امتحان کنه (پاسخ: کودک و نوجوان هنوز درک درستی از محیط اطراف نداره چه برسه بخواد بفهمه امتحان چیه که از پسش بربیاد و اینکه اصلا یک کودک به چه دلیل باید امتحان بشه)
3- خداوند میخواد به ازای این رنج، در اون دنیا بهشت رو نصیب بیمار کنه (پاسخ: این برهان از همه خنده دارتره. خداوند زورگو بدون اختیار کسی رو آفریده، بدون اختیار و انتخاب خودش مریضش کرده و حالا میگه تحمل کن تا ببرمت بهشت)
4- حتما ی حکمتی توشه که ما نمیدونیم ( دست آویز برادران دینی)

از دیگر مهربانی های خدا می توان به: ریختن قیر داغ در حلقوم به ازای دزدیدن چیزی (مثال بود، مصادیق عذابهای وحشتناک به ازای برخی کارها رو حتما خوندین در روایات)، آتش ابدی برای کسی که بهش ایمان نیاره، آویزان کردن زنها از مو به ازای بیرون بودن موهایشان در دنیا، افریدن و قرار دادن یک عده از انسانها در بهترین مکانها برای زندگی و رشد کردن در بین خانواده های ثروتمند و در مقابل قرار دادن عده ای در میان مردمان گرسنه افریقایی و گذراندن زندگی در صفهای طویل برای بدست آوردن یک کاسه غذا اشاره کرد.

خداوند متعال (این وجودی که توصیفش کردن) ظاهرا قبل از خلقت ما بشدت دچار عقده و کمبود شده بوده و اینکه این قدرت لایتنهایش رو نمیتونسته به کسی عرضه کنه در رنج و عذاب بوده. لذا طبق گفتار آقایان با اینکه کااااااملا از وجود ما بی نیاز است، ما رو خلق کرد و با اینکه کااااااملااااا از عبادت ما بی نیاز بود، عبادات و کارهایی رو به عهده ما گذاشت که در صورت انجام ندادنشون به شکلی که حتی وحشی ترین انسانهای تاریخ هم نمیتونن تصورش رو بکنن عذابمون خواهد کرد. در واقع عذابها رو ملموس کرد (مثل آتش و مار و عقرب و نمیدونم قیر داغ و از این حرفا) و از اونور پاداش ها رو کاملا ساده لوحانه قرار داد (مثل نهرهای عسل و شیر که من حتی اگه الان کندوی عسل و ی بشکه شیر هم تو یخچالمون باشه تمایلی به خوردن هیچکدوم ندارم چون خوشم نمیاد).

گفته میشه عذابهایی که ما در دنیای واپسین میشیم تجسم اعمال ماست. سوال اینه که چه کسی این عذابها رو اونجور قرار داده؟ خدا... به ازای خوردن جزیی مال کسی و یا حتی اصلا دزدیدن موتور کسی چنان بلایی سرت خواهد اومد که لئوناردو داوینچی هم نمیتونه حتی لحظه ایش رو نقاشی کنه..... در واقع خدای مهربان اصلا تعادلی بین افعال خطای انسانی و عذابهاش نتونسته برقرار کنه....

خلاصه اینکه سوای از ماورا، در عهمین دنیا هم میشه راحت فهمید نه عدالتی وجود داره و نه مهربانی و یا شاید نه خدایی! که در مورد آخر مطمئن نیستم....
سلام
وقتي فردي صفتي از خدارو داره بررسي مي كنه بايد اول قبول داشته باشه وجود داره كه داره اون صفت رو بررسي مي كنه.
شما در مورد عدل گفتين دوست عزيز هرچيزي كه توي اين دنيا داده ميشه امانت هست و موقتي، افرادي داريم فقير يا مرفه هستن و سالم يا بيمار و خيلي چيزاي ديگه، گفته ميشه در اخرت افرادي كه زندگي بهتري در دنيا داشتن حساب كتابشون سختتر خواهد بود.ما هيچ كدوم نميدونيم كه در اخرت به ازاي دزديدن يه موتور چه اتفاقي براي فرد ميفته ولي ميدونيم اگر در دنيا مجازاتش رو نديده باشه حتما در اخرت مجازات ميشه چون باعث رنجش فرد يا افراد ديگه اي شده.
حالا كه شما صفت عدل خدارو گفتين صفات مهربان ورحيم بودنش هم بگين كه ممكنه در اخرت همه به گونه اي مورد رحمت خدا قرار گيرن!
به نظرم ترس از خدا و ايمان واقعي باعث ميشه ظلم در جامعه كمتر بشه همينكه ايمان بره و وجود يا نبود خدا اهنيتي براي افراد نداشته باشه ظلم و گناه و بي بندوباري بيشتر ميشه.
بيان اين حرفها راحته ولي داشتن ايمان واقعي و وجود خدارو توي تمام لحظات ديدن كار راحتي نيست هوش به حال فردي كه به اين مرحله برسه .
شايد همون بيماري هاي ناعلاج حتي در كودكان به خاطر اشتباهات انسانها باشه دليل مثلا سرطان مي تونه الودگي محيط باشه جهش در يك ژن ، چرا اشتباهات انسان رو پاي خدا بنويسيم ، پس چقدر ما حقيريم مه حتي مسوليت كارهاي خودمون رو برعهده نمي گيريم.

plant_biology

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بله دوست عزیز منم با حزفتون موافقم... و در تکمیل حرفهاتون باید اسم "فرانسیس کریک" و "جیمز واتسون" دو دانشمند خنگ که برندگان جایزه نوبل بخاطر کشف دی ان ای شدند و به خدا اعتقادی نداشتند رو اضافه کنم.
شما از كجا ميدونيد به خدا اعتقادي نداشتن؟ ممنون ميشم بگين پس وجود اين همه بزرگي رو چطوري اثبات مي كردن؟!!من نمي خوام بگم كه اونا خداي منو مي پرستيدن، مطمينا افراد چه خنگ چه عاقل يه چيزي رو پرستش مي كردن بت اتش يا هرچيز ديگه! يعني همه به اين رسيدن كه نياز به خدايي هست

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما از كجا ميدونيد به خدا اعتقادي نداشتن؟ ممنون ميشم بگين پس وجود اين همه بزرگي رو چطوري اثبات مي كردن؟!!من نمي خوام بگم كه اونا خداي منو مي پرستيدن، مطمينا افراد چه خنگ چه عاقل يه چيزي رو پرستش مي كردن بت اتش يا هرچيز ديگه! يعني همه به اين رسيدن كه نياز به خدايي هست

میتونید توی زندگینامشون بخونید
من مسئول این نیستم که بگم اونا چجور اینهمه بزرگی رو توصیف میکردن! من فقط جواب حرف شما رو دادم که فرمودین کافرا خنگن!
ریچارد فاینمن.... نابغه دوران...فیزیکدان برجسته...برنده نوبل.... و یک بی خدا!
استیون واینبرگ...فیزیکدان نابغه و برنده نوبل...و یک بی خدا!
و بسیار افراد دیگه!

آخرین ویرایش:

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
وقتي فردي صفتي از خدارو داره بررسي مي كنه بايد اول قبول داشته باشه وجود داره كه داره اون صفت رو بررسي مي كنه.
شما در مورد عدل گفتين دوست عزيز هرچيزي كه توي اين دنيا داده ميشه امانت هست و موقتي، افرادي داريم فقير يا مرفه هستن و سالم يا بيمار و خيلي چيزاي ديگه، گفته ميشه در اخرت افرادي كه زندگي بهتري در دنيا داشتن حساب كتابشون سختتر خواهد بود.ما هيچ كدوم نميدونيم كه در اخرت به ازاي دزديدن يه موتور چه اتفاقي براي فرد ميفته ولي ميدونيم اگر در دنيا مجازاتش رو نديده باشه حتما در اخرت مجازات ميشه چون باعث رنجش فرد يا افراد ديگه اي شده.
حالا كه شما صفت عدل خدارو گفتين صفات مهربان ورحيم بودنش هم بگين كه ممكنه در اخرت همه به گونه اي مورد رحمت خدا قرار گيرن!
به نظرم ترس از خدا و ايمان واقعي باعث ميشه ظلم در جامعه كمتر بشه همينكه ايمان بره و وجود يا نبود خدا اهنيتي براي افراد نداشته باشه ظلم و گناه و بي بندوباري بيشتر ميشه.
بيان اين حرفها راحته ولي داشتن ايمان واقعي و وجود خدارو توي تمام لحظات ديدن كار راحتي نيست هوش به حال فردي كه به اين مرحله برسه .
شايد همون بيماري هاي ناعلاج حتي در كودكان به خاطر اشتباهات انسانها باشه دليل مثلا سرطان مي تونه الودگي محيط باشه جهش در يك ژن ، چرا اشتباهات انسان رو پاي خدا بنويسيم ، پس چقدر ما حقيريم مه حتي مسوليت كارهاي خودمون رو برعهده نمي گيريم.

من برای جامعه ای که از ترس یک وجود خارجی و اینکه عذابشون بکنه، جامعه رو گلستون بکنن ذره ای ارزش قائل نیستم!
چیزی به اسم "کار برای خدا" اصلا معنی نمیده!! من اگه یک ادم تشنه رو دیدم، حسب وظیفه انسانیم بهش آب میدم...ولی اگه دلم نخواد بهش آب بدم ولی بگم بذار بخاطر خدا بهش آب بدم اینکار ذره ای ارزش نداره! چون من برای فعل "سیراب کردن آدم تشنه" ارزشی قائل نیستم و اونو بخاطر چیز دیگه ای انجام دادم!

ایا انسانهایی که کور، کر و لال و ... به دنیا میان همگی به دلیل الودگی هست؟!! اینهمه انسان ناقص الخلقه که متولد میشه مقصرش انسانها هستن؟!!!!
یا بیماریهایی که در گذشته انسانها رو میکشت مثل طاعون و با و ... همه رو انسانها اورده بودن؟!
من مثالهایی ماورایی و اون دنیایی رو زدم که بحث جا بیفته...وگرنه بحث مهربانی فقط باید در همین دنیا مطرح باشه! این منطقیه از نظر شما که من سرطان بگیرم اینجا و بعد اون دنیا حوری نصیبم بشه؟!! من کلا وقتی نعمتهای بهشتی رو میشنوم حس میکنم دارم با ی بچه داد و ستد میکنم تا خدای علیم و حکیمی که میگن! (هر چند که بهشت فعلا موضوع بحث نیست)

آخرین ویرایش:

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

ضمن اینکه این رو اضافه کنم که کافر به کسی اطلاق میشه که حقیقت رو میدونه ولی نمیخواد قبول کنه! نه کسی که با عقل و منطق خودش خدا رو نپذیرفته

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

بله منم قبول دارم که اول باید خدا رو قبول داشت و بعد در مورد صفاتش حرف زد
ولی خواستم فقط جواب اون دوستمونو بدم که در دنیای نامهربانی ها خدا رو مهربان میدیدن!

plant_biology

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میتونید توی زندگینامشون بخونید
من مسئول این نیستم که بگم اونا چجور اینهمه بزرگی رو توصیف میکردن! من فقط جواب حرف شما رو دادم که فرمودین کافرا خنگن!
ریچارد فاینمن.... نابغه دوران...فیزیکدان برجسته...برنده نوبل.... و یک بی خدا!
استیون واینبرگ...فیزیکدان نابغه و برنده نوبل...و یک بی خدا!
و بسیار افراد دیگه!
هركسي جايزه ي نوبل گرفته ادم عاقل و والايي هست؟؟! اون توي رشته ي خودش بهترين بوده و به كشفيات تازه رسيده، من هيچ موقع واتسون و كريك رو الگوي خودم قرار نميدم فقط كارشون رو كار بزرگي ميدونم
ممنونم زندگينامه ي بعضي افراد رو خوندم ولي تا حالا نديده بودم كه كافر بودن يا نه!
با گذشت زمان و با كشفيات بيشتر اعتقاد افراد تغيير كرده .

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هركسي جايزه ي نوبل گرفته ادم عاقل و والايي هست؟؟! اون توي رشته ي خودش بهترين بوده و به كشفيات تازه رسيده، من هيچ موقع واتسون و كريك رو الگوي خودم قرار نميدم فقط كارشون رو كار بزرگي ميدونم
ممنونم زندگينامه ي بعضي افراد رو خوندم ولي تا حالا نديده بودم كه كافر بودن يا نه!
با گذشت زمان و با كشفيات بيشتر اعتقاد افراد تغيير كرده .

خیر، هر کسی به خدا ایمان داشت انسان والایی است و بقیه هم خنگ!
تعجب میکنم از حرفاتون! شما اول میگید هر کی (کافر) قبول نکنه خنگه! بعد حالا که میبنید دو تا ادم برجسته رو مثال زدم میگید نه من اونا رو الگو قرار نمیدم!
من هم نگفتم الگو قرار بدین.... فقط خواستم بگم به خنگی کسی رو متهم نکنید چون صرفا به اعتقادات شما باور نداره!! چون اونوقت اونا هم به اعتقاد شما (و یا افراد شبیه شما) نگاه میکنن و میبینن که به دو نصف شدن ماه، زنده کردن مرده ها، سفر یک انسان به هفت آسمان، شکافتن دریا با عصا، حضور جن و فرشته و ..... ایمان دارید و اونا هم ی فکرایی میکنن!

plant_biology

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من برای جامعه ای که از ترس یک وجود خارجی و اینکه عذابشون بکنه، جامعه رو گلستون بکنن ذره ای ارزش قائل نیستم!
چیزی به اسم "کار برای خدا" اصلا معنی نمیده!! من اگه یک ادم تشنه رو دیدم، حسب وظیفه انسانیم بهش آب میدم...ولی اگه دلم نخواد بهش آب بدم ولی بگم بذار بخاطر خدا بهش آب بدم اینکار ذره ای ارزش نداره! چون من برای فعل "سیراب کردن آدم تشنه" ارزشی قائل نیستم و اونو بخاطر چیز دیگه ای انجام دادم!

ایا انسانهایی که کور، کر و لال و ... به دنیا میان همگی به دلیل الودگی هست؟!! اینهمه انسان ناقص الخلقه که متولد میشه مقصرش انسانها هستن؟!!!!
یا بیماریهایی که در گذشته انسانها رو میکشت مثل طاعون و با و ... همه رو انسانها اورده بودن؟!
من مثالهایی ماورایی و اون دنیایی رو زدم که بحث جا بیفته...وگرنه بحث مهربانی فقط باید در همین دنیا مطرح باشه! این منطقیه از نظر شما که من سرطان بگیرم اینجا و بعد اون دنیا حوری نصیبم بشه؟!! من کلا وقتی نعمتهای بهشتی رو میشنوم حس میکنم دارم با ی بچه داد و ستد میکنم تا خدای علیم و حکیمی که میگن! (هر چند که بهشت فعلا موضوع بحث نیست)
اين حس وظيفه ي انساني از كجا مياد؟!از جايي بايد بياد كه مهربان باشه و كمك كنه، ما اگه به زلزله زده ها كمك مب كنيم به خاطر حس خوبيه كه با كمك كردن به دست مياريم اينكه به خاطر خدا به فردي اب بدي يا نه الفاظ بيهوده اي هست كه انسان به كار مي بره
مطمينا دليل همه ي بيماري ها محيط ، مشكلات ژنتيكي و هستن
من نگفته در اون دنبا حوريه نصيبتون ميشه منظورم اينه كه كسي كه مثلا پولداره و مرفه هست مطمينا ممكنه توي دنيا خطاي بيشتري داشته باشه و حساب كتابش سختتر باشه.
ما انسانها نه شما هممون اگه خدارو واقعا قبول داشتيم و نعمتهاي بهشتي رو باورداشتيم و بزرگي خدارو ميدونستيم اينقدر گناه نمي كرديم.

plant_biology

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خیر، هر کسی به خدا ایمان داشت انسان والایی است و بقیه هم خنگ!
تعجب میکنم از حرفاتون! شما اول میگید هر کی (کافر) قبول نکنه خنگه! بعد حالا که میبنید دو تا ادم برجسته رو مثال زدم میگید نه من اونا رو الگو قرار نمیدم!
من هم نگفتم الگو قرار بدین.... فقط خواستم بگم به خنگی کسی رو متهم نکنید چون صرفا به اعتقادات شما باور نداره!! چون اونوقت اونا هم به اعتقاد شما (و یا افراد شبیه شما) نگاه میکنن و میبینن که به دو نصف شدن ماه، زنده کردن مرده ها، سفر یک انسان به هفت آسمان، شکافتن دریا با عصا، حضور جن و فرشته و ..... ایمان دارید و اونا هم ی فکرایی میکنن!
خير، ايمان فقط كافي نيست عمل هم بايد باشه، ببينيد هركسي نظري داره واقعا اين همه بزرگيو نميشه چشم پوشي كرد فكر ديگران در مورد خودم رو هم مشكلي نيست قبول مي كنم.
فكر نكنيد من خيلي مذهبي هستم ما هم توي دانشگاه اينقدر با استادمون سر اين چيزا بخث مي كرديم و شايد دوره اي بوده كه نماز هم نخونديم ولي بعدها نبودي احساس شد كه هيچ كس نمي تونست اون حس نبود رو پر كنه و ارامش بخش باشه ولي با پيدا كردن خدا اين حس هم بدست اومد

حميدرن

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

من نه وجودش و نه عدم وجودش رو نه تایید می‌کنم و نه رد.لا این خدا ۲ حق انتخاب به ما داده:
۱- اون رو بپرستیم.
۲- بریم جهنم !!
بهتر نیست این طور فکر کنیم!!؟؟ دو حق انتخاب داریم:
1- خدا رو بپرستیم پیش نیازش هم این که اول خدا رو بشناسیم
یا
2- اینقدر بمونیم (توی جهنم یا هر جای دیگری)تا به این نتیجه برسیم که باید اون رو بپرستیم (که اون هم هر وقت به قدر کافی شناخت پیدا کردیم خودبخود خواهیم پرستید بدون هیچ زور و اجباری)

jamnaj

عضو
خیلی وقت خود را صرف بحث و جدل با کسانی نکنید که قصد دانستن ندارند و فقط در پی .... یا اصلا عمر خود را تلف نکنید .
مطمئن باش کسی که خلق کرده میداند و میداند چگونه بندگانش را هدایت کند.
فقط حرف حق را بزنید و در صورت امکان و توان و دانسته‌های خود را در جا و وقت مناسب به جویندگانش برسانید
.
فقط به اونایی که مثلا میخوان بگن خدا جای خود اما ادیان ساختگی اند ... فقط یک سوال از اینها دارم :
آیا خداوند خود نمیداند انسان به هدایت و دین نیاز دارد ؛ یا نمی‌تواند ؟!!!!
....... که یک دین خدایی و ساخته و پرداخته خدا داشته باشیم و همه اش دین‌ها به ادعای اینها ساخته انسان نباشد ؟!!!
مثل قصه دین و انسانیت و "دین انسانیت "!!! که امروزه شده شعار بازیچه‌های فضای به اصطلاح مجازی .

jamnaj

عضو
مراقب اعمال و رفتار و حال خود باشیم شاید همین ایام و همین ساعات و لحظات ، آخرین فرصت‌ها باشد ......................
زندگی یکبار برای همیشـــــــه ! ........... همیشه ابدیتـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ ... !!