اثبات وجود خدا،خداوند همه جا هست

*محیا*

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
خب همون ذرات نبود که
بخاطر همین میگم وجود روح نقض شده
پس اگه اون ذرات نبود
پس خود اون شخص اگه قراره
ذراتش نباشن
روحش هم نباشن
پس اونی که منتقل شده چه سنخیتی با فرد منتقل شده دارد
فرد منتقل شده از چی تشکیل شده ؟

pandarm

کاربر بیش فعال
پس اگه اون ذرات نبود
پس خود اون شخص اگه قراره
ذراتش نباشن
روحش هم نباشن
پس اونی که منتقل شده چه سنخیتی با فرد منتقل شده دارد
فرد منتقل شده از چی تشکیل شده ؟
شاید نشه دقیق جواب داد
من نمی‌دونم، باید تحقیق کرد.
اما حدس می‌زنم از هیچ
درمورد همین بوجود اومدن جهان هستی و قضیه‌ی وجود خدا یک مستند است بنام "جهان از نرون ها بوجود آمده"
اونجا ثابت کردن در شرایط آزمایشی از هیچ، چیزی بوجود میاد و نتیچه گرفتن این جهان هستی برای بوجود اومدن نیازی به وجود خدا نداشته
همون چیزی که هاوکینگ در تئوری بزرگ به شکل دیگه بیان کرده بود
البته این حدس منه

*محیا*

کاربر ممتاز
شاید نشه دقیق جواب داد
من نمی‌دونم، باید تحقیق کرد.
اما حدس می‌زنم از هیچ
درمورد همین بوجود اومدن جهان هستی و قضیه‌ی وجود خدا یک مستند است بنام "جهان از نرون ها بوجود آمده"
اونجا ثابت کردن در شرایط آزمایشی از هیچ، چیزی بوجود میاد و نتیچه گرفتن این جهان هستی برای بوجود اومدن نیازی به وجود خدا نداشته
همون چیزی که هاوکینگ در تئوری بزرگ به شکل دیگه بیان کرده بود
البته این حدس منه

همه اینها در شرایط آزمایشگاهیه
و هیچ کدوم به مرحله اجرا و واقعیت نرسیدن

pandarm

کاربر بیش فعال
همه اینها در شرایط آزمایشگاهیه
و هیچ کدوم به مرحله اجرا و واقعیت نرسیدن

به قول راسل باید جوری زندگی کنیم اگه واقعن خدا و آخرتی بود خیالمون راحت باشه که پامون جایی لنگ نمی‌زنه
این تاپیک هم بیشتر منو مطمئن کرد اگتنها راهش اینه

joghd123

عضو جدید
کاربر ممتاز
به قول راسل باید جوری زندگی کنیم اگه واقعن خدا و آخرتی بود خیالمون راحت باشه که پامون جایی لنگ نمی‌زنه
این تاپیک هم بیشتر منو مطمئن کرد اگتنها راهش اینه
این همون دفع خطر احتمالیه که عقلیه و دین گفته که شما حرفای امثال راسل ظاهرا دلنشین تر از پیامبر و ائمه هست:D
همیشه منکه اینطور بودم، حرف خوبو میگیرم میخواد هر کسی باشه ولی اگه همون طرف بخواد چرتو پرت بگه، هیچ وقت زیر بار نمیرم و 4 چوبمو بهم نمیریزم، میخواد هر کسی باشه:surprised:

پ.ن: خونه خارجیا واسه ایرانیا عسلیه!!!!!

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من نمیدونم مکتبی که اعتقاد دارید چی هست از نظرم اهمیتی هم نداره که بدونم
اما در کلیه ی مکاتب الهی در کتاب مقدس قران انجیل تورات از بهشت و جهنم نامبرده شده و فقط این دو رو گفتن اسمی ازینکه راه سومی هست برده نشده شما صحبتی که کردی این بود که گفتی راه اولی که هست پرستش خداست و راه دوم رفتن به جهنم
وقتی من از راه سوم صحبت کردم فکر کردم شما به بهشت اعتقاد ندارید یا اطلاع ندارید برای همین گفتم راه سومی هست ولی در اصل همون دو مورد هست شما اگه مطالبی که در مورد جهان دو وجهی نوشتم رو بخونید متوجه میشید که راه سومی وجود نداره
در ضمن به نظرم بهشت نمیتونه زیر مجموعه ی پرستش خدا باشه برای همین هم گفتم کسی که همیشه خدا رو پرستش میکنه به بهشت میره( ما نگفتیم شما همچین حرفی زدید بلکه از زبان خودم گفتم بنابراین نیازی به بولد کردن مطلب نبود )در واقع پرستش خدا برای بهشت رفتن شرط لازم هست ولی کافی نیست
ولی باز به دید خودتون بستگی داره از چه زاویه ایی به قضایا نگاه کنید
پ.ن : از نظر خودم بهشت زیر مجموعه ی پرستش خدا نیست بهشت موجودیتی ست مثل جهنم

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این همون دفع خطر احتمالیه که عقلیه و دین گفته که شما حرفای امثال راسل ظاهرا دلنشین تر از پیامبر و ائمه هست:D
همیشه منکه اینطور بودم، حرف خوبو میگیرم میخواد هر کسی باشه ولی اگه همون طرف بخواد چرتو پرت بگه، هیچ وقت زیر بار نمیرم و 4 چوبمو بهم نمیریزم، میخواد هر کسی باشه:surprised:

پ.ن: کونه خارجیا واسه ایرانیا عسلیه!!!!!

دوست گرامی گاهی وقتا ادم از خارخیا مطالبی رو یاد میگیره که از هیچ کتاب علمای شیعه و سنی نشنیده
من نمیگم کلا امام و پیامبر رو ول کنیم بچسبیم به خارجیا ولی از همین خارجیا میشه چیزای زیادی یاد گرفت
من سی سال از خدا عمر گرفتم همش از رهبران دینی مون گریه و زاری فقر و فلاکت شنیدم جای بحث دینی اینجا نیست ولی طرز تفکرشما هم با کمال احترام درست نیست
به شخصه تاثیر یک اندیشمند خارجی بر من ببیشتر از ۵ تا اخوند شیعه ست
فک نکنید غرب زده ام ولی حقیقت شاید برای بعضی دوستان تلخ هست

pandarm

کاربر بیش فعال
من نمیدونم مکتبی که اعتقاد دارید چی هست از نظرم اهمیتی هم نداره که بدونم
اما در کلیه ی مکاتب الهی در کتاب مقدس قران انجیل تورات از بهشت و جهنم نامبرده شده و فقط این دو رو گفتن اسمی ازینکه راه سومی هست برده نشده شما صحبتی که کردی این بود که گفتی راه اولی که هست پرستش خداست و راه دوم رفتن به جهنم
وقتی من از راه سوم صحبت کردم فکر کردم شما به بهشت اعتقاد ندارید یا اطلاع ندارید برای همین گفتم راه سومی هست ولی در اصل همون دو مورد هست شما اگه مطالبی که در مورد جهان دو وجهی نوشتم رو بخونید متوجه میشید که راه سومی وجود نداره
در ضمن به نظرم بهشت نمیتونه زیر مجموعه ی پرستش خدا باشه برای همین هم گفتم کسی که همیشه خدا رو پرستش میکنه به بهشت میره( ما نگفتیم شما همچین حرفی زدید بلکه از زبان خودم گفتم بنابراین نیازی به بولد کردن مطلب نبود )در واقع پرستش خدا برای بهشت رفتن شرط لازم هست ولی کافی نیست
ولی باز به دید خودتون بستگی داره از چه زاویه ایی به قضایا نگاه کنید
پ.ن : از نظر خودم بهشت زیر مجموعه ی پرستش خدا نیست بهشت موجودیتی ست مثل جهنم
هدف من از طرح اون مبحث که ۲ راه داریم:
۱- پرستش خدا
۲- رفتن به جهنم

این بود که واقعن همچین خدایی که فقط ۲ راه پیش پای ما میگذاره قابل پرستشه ؟
این نقض عدالت؛ آزادی؛ اختیار و ... نیست ؟

pandarm

کاربر بیش فعال
دوست گرامی گاهی وقتا ادم از خارخیا مطالبی رو یاد میگیره که از هیچ کتاب علمای شیعه و سنی نشنیده
من نمیگم کلا امام و پیامبر رو ول کنیم بچسبیم به خارجیا ولی از همین خارجیا میشه چیزای زیادی یاد گرفت
من سی سال از خدا عمر گرفتم همش از رهبران دینی مون گریه و زاری فقر و فلاکت شنیدم جای بحث دینی اینجا نیست ولی طرز تفکرشما هم با کمال احترام درست نیست

شاید دلیلش این باشه که زیاد درموردشون مطالعه نکردند.
من کتاب "چرا مسیحی نیستم" برتراند راسل رو پیشنهاد می‌کنم بخونن، شاید دیدشون عوض بشه!

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از نظر من یه اندیشمند نه یه دانشمند خارجی برابر کل حوزه علمیه هست خخخخ

joghd123

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته من گفتم حرف خوبو از هر کسی میگیرم .
امروز اگه کسی عالم پیدا کنه هنر کرده! نکه نباشه، ولی خیلی کمه!!!!!!واسه همینه مردم گرایش پیدا میکنن به اینورو اونور!!!

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من در مورد عدالت به این نتیجه رسیدم که هر انسانی باید بعد مرگ به n حالت مختلف بدنیا بیاد تا وقتی در برابر خدا قرار میگیره نگه عدالت در حق من رعایت نشده
مثلا یبار تو ایران بدنیا اومده یبار باید تو افریقا بدنیا بیاد یبار تو اروپا یبار تو امریکا
یبار تو یه خونواده فقیر یبار خونواده پولدار و هر موردی که بنظرتون لازم هست تا عدالت در حقش ادا بشه تا عدالت بتنهایی رعایت شده باشه
۱- پرستش خدا
۲- رفتن به جهنم

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ضرب المثل هاتو اصلاح کن بعدشم یه تیغ بگیر صورتتو اصلاح کن خخخ
البته من گفتم حرف خوبو از هر کسی میگیرم .
امروز اگه کسی عالم پیدا کنه هنر کرده! نکه نباشه، ولی خیلی کمه!!!!!!واسه همینه مردم گرایش پیدا میکنن به اینورو اونور!!!

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
۱- پرستش خدا
۲- رفتن به جهنم

ببینید ما از دید خودمون داریم به قضیه نگاه میکنیم قبلا هم گفتم دید انسان محدود هست و دقیقا نمیدونیم پشت هر چیزی که خدا قرار داده دقیقا چی هست همه ی ما براساس چیزهایی که میدونیم باهم بحث میکنیم اما در مورد اختیار داشتن یا نداشتن
من قبلا هم اشاره داشتم این دنیا طوری طراحی شده که هر انسانی همونجایی هست که باید قرار بگیره و خدا در عمل مارو در این دنیا مجبور به کاری نکرده درسته که تو قران گفته شده ولی در این دنیا مسئول تمام کارهامون خودمون هستیم اون دنیا هم کسی ندیده که ببینیم چطوریه ر ضمن باتوجه به ماهیت جهان هستی فقط دو وجه وجود داره اگر بیشتر بود باعث سردرگمی انسان میشد مگر اینکه ما موجودات پیشرفته تری بودیم چون پیچیدگی جهان بیشتر میشه نقض عدالت فقط زمانی به وجود میاد که فقط یک انتخاب داشته باشیم
پ.ن : در مورد کسانی که در مورد خدا اطلاعی ندارن من بعید میدونم که این افراد وارد جهنم بشن جز افرادی که اگاهند و با اگاهی خدا رو نادیده میگیرند این دو گروه متفاوتن

joghd123

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببینید ما از دید خودمون داریم به قضیه نگاه میکنیم قبلا هم گفتم دید انسان محدود هست و دقیقا نمیدونیم پشت هر چیزی که خدا قرار داده دقیقا چی هست همه ی ما براساس چیزهایی که میدونیم باهم بحث میکنیم اما در مورد اختیار داشتن یا نداشتن
من قبلا هم اشاره داشتم این دنیا طوری طراحی شده که هر انسانی همونجایی هست که باید قرار بگیره و خدا در عمل مارو در این دنیا مجبور به کاری نکرده درسته که تو قران گفته شده ولی در این دنیا مسئول تمام کارهامون خودمون هستیم اون دنیا هم کسی ندیده که ببینیم چطوریه ر ضمن باتوجه به ماهیت جهان هستی فقط دو وجه وجود داره اگر بیشتر بود باعث سردرگمی انسان میشد مگر اینکه ما موجودات پیشرفته تری بودیم چون پیچیدگی جهان بیشتر میشه نقض عدالت فقط زمانی به وجود میاد که فقط یک انتخاب داشته باشیم
پ.ن : در مورد کسانی که در مورد خدا اطلاعی ندارن من بعید میدونم که این افراد وارد جهنم بشن جز افرادی که اگاهند و با اگاهی خدا رو نادیده میگیرند
دقیقا
هر کسیرو هم اندازه ی درکو فهمش میسنجن.

joghd123

عضو جدید
کاربر ممتاز
اخرش سرمونو به باد میدی با حرفات :w25:
والا منم میخواستم مستقیم یه سری چیزا رو بگم، بیخیال شدم ولی این دیگه تهشو گفت خخخخ:D
الانم اخبار گفت نتایج آزموناشون به زودی میاد که یه سری قبول میشن و به جمعشون اضافه میشن:D(خلاصه خوشحال باشید و بریزید بیرون که جمعیتشون میخواد بیشتر بشه:D)

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
والا منم میخواستم مستقیم یه سری چیزا رو بگم، بیخیال شدم ولی این دیگه تهشو گفت خخخخ:D
الانم اخبار گفت نتایج آزموناشون به زودی میاد که یه سری قبول میشن و به جمعشون اضافه میشن:D(خلاصه خوشحال باشید و بریزید بیرون که جمعیتشون میخواد بیشتر بشه:D)

اینا هیچ ربطی به خدا ندارند الکی میگن ما نماینده خداییم
پس بهتره بحثشون نکنیم :d ولی از هرچه بگذریم از حرفای پویان نمیشه گذشت:w25:

*محیا*

کاربر ممتاز
اینجور که شما میگی تمام ادیان زیر سوال میرن
اما منطقی بنطر میرسه
هرچند که با تست موفقیت آمیز تلپورت وجود روح میتونه نقض بشه

شما گفتید تست موفقیت آمیز
بلاخره من متوجه نشدم این کار عملی شده یا نه ؟

*محیا*

کاربر ممتاز

pandarm

کاربر بیش فعال
جسم اصلی در مبداء هستش درسته و یک جسم در مقصد
همزمان هر دو جسم در دو مکان وجود دارند درسته؟
نه
مبدا جسمی وجود داره
در مقصد چیزی نیست
جسم مبدا محو میشه
و در کسری از ثانیه در مقصد ظاهر میشه

نازنین فاطیما

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خدایی که به عبادت محتاج است خدایی که قسم میخوردجهنمش راازنافرمانان پرمی کندخدایی که تمام آنچه را درزمین حرام کرده دربهشت وعده می دهدو..... آن خداییی است که برای ما ساخته شده
واقعیت این است که اگر به دنبال خداهستیم باید اورا درعشق ومحبت ومهربانی وبخشش وآگاهی محض وگذشت وراستگویی وانسانیت وکمک ومساعدت ودلسوزی و......پیداکنیم
چرا باید به اسم خداکلیدبهشت بفروشند ودنیارا با ظلم چهنم کنند برای دیگران ....
اینها همه به خاطرناآگاهی خودماست اگردرمقابل فریب های دیگران مقاومت می کردیم وهرچیزی را از هرکسی نمی پذیرفتیم وضع این نبود ................

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام، به نظرم توي هر علمي ميشه به خدا رسيد ، توي علوم تجربي وجود خدا كاملا درك ميشه، توي رشته ي زيست شناسي اينقدر شگفتي و بزرگي ديده ميشه كه حتما با وجود يك خالق قابل توجيهه،گاهي وقتي درس ميدم به دانش اموزانم ميگم چقدر كافرا خنگن!!! كه با اين همه چي باز خدارو قبول ندارن وجود يك خالق رو درك نمي كنن و در درونش احساسش نمي كنن.

آیا فرانسیس کریک و جیمز واتسون کاشفان دی ان ای که بخاطر کشفشون جایزه نوبل رو هم بردند و بی خدا بودندند از نظر شما خنگ هستن؟

pandarm

کاربر بیش فعال

اینم همیشه ذهن منومشغول کرده که چرا اکثر افرادی که در علم حرفی برای گفتن داشتند و یا دارند به این رسیدند که خدایی وجود نداره، از پروفسور حسابی خودمون گرفته تا انشتین ، نیوتون، گالیله، داروین ، یه نگاه به اسامی برندگان نوبل در بخش‌های مختلف بندازید و ...

*محیا*

کاربر ممتاز

اینم همیشه ذهن منومشغول کرده که چرا اکثر افرادی که در علم حرفی برای گفتن داشتند و یا دارند به این رسیدند که خدایی وجود نداره، از پروفسور حسابی خودمون گرفته تا انشتین ، نیوتون، گالیله، داروین ، یه نگاه به اسامی برندگان نوبل در بخش‌های مختلف بندازید و ...
این افراد هر کدام در یک رشته تخصص دارند درسته که عالم هستن ولی در یک شاخه از علم آن هم قسمتی از آن شاخه و این دلیل نمیشه که به گفته آنها استناد کرد چون در یکی از شاخه های علم تخصص دارند یا دانشمند هستند

*محیا*

کاربر ممتاز
من یه سوال دارم ما چرا خواب می بینیم ؟
دلیل رویا های ما چیست ؟
چرا رویای صادقه می بینیم ؟

pandarm

کاربر بیش فعال
این افراد هر کدام در یک رشته تحصص دارند درسته که عالم هستن ولی در یک شاخه از علم آن هم قسمتی از آن شاخه علم این دلیل نمیشه که به گفته آنها استناد کرد
منم نگفتم چون اونها بر این عقیده بودند درسته
گفتم برام جالبه و ذهنمو مشغول کرده که افرادی که به درجه‌ای از علم میرسه همچین تفکری پیدا می‌کنند.
شاید به این دلیله که به هر موضوعی از دریچه‌ی عقل و منطق نگاه می‌کنند.

joghd123

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه حرفاتون نمیگیره، بیام اضافه بشم به بحث خخخخ:w01:

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
موضوع بسیار چالشی هست ، از این موضوعات که هرچی جلوتر میری و بیشتر بهش فکر می‌کنی مغز بیشتر هنگ و گنگ میشه و دیگه نمیتونه تحلیل کنه ، البته مغز انسان قطعا توانایی هایی بسیار فراوان تر از چیزی که ما حس میکنیم داره ، همون‌طور که قدرت درک یک جوان امروزی کاملا متفاوت با درک یک جوان در هزارسال پیش هست و نشون میده مغز با گذشت زمان هوشمندتر شده و این امید هست انسان آینده بتونه خیلی چیزا رو درک کنه که امروز قابل درک برای عموم نیست .
قبلا یادمه وقتی در مورد ملاقات با موجودات فرا هوشمند مطالعه میکردم چنان بی اعتقادی عمیقی به ادیان داشتم که هنوزم اثراتش هست ، اینکه موجودات فراهوشمند فضایی و یا حتی زمینی! هزاران سال پیش با افرادی معدود ملاقات داشته و یا اونهارو نماینده انتخاب کرده باشند جهت انتقال مفاهیم بالا که انسان اون روزگار ازش بویی نبرده بوده !!
این احتمالات هم روزبه روز با رو شدن مدارک طبقه بندی شده و یا اکتشافات بیشتر به حقیقت میرسه ...!!