اثبات وجود خدا،خداوند همه جا هست

joghd123

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصلن اهمیت نداره
با قضاوت های دیگران من تغییر نمی‌کنم.
مهندس، اشتباه برداشت کردی، من نمیخوام تغییری در شما ایجاد کنم، من فقط اعتراض کردم که این چه بحثیه!!!
وگرنه تغییر ایجاد کردن با تندی نمیشه و بدتر طرفو زده میکنه!!!
واسه من فرق نمیکنه اعتقاد شما چیه، ولی من جلوی مباحثی که میدونم تهش قرار نیست نتیجه باشه، قطعا جبهه میگیرم.
و اینرو هم میدونم که شما تهش قرار نیست چیزیو قبول کنی و بیشتر میخوای به بقیه بقبولونی و بحث علکی راه انداخدی!!!

pandarm

کاربر بیش فعال
مهندس، اشتباه برداشت کردی، من نمیخوام تغییری در شما ایجاد کنم، من فقط اعتراض کردم که این چه بحثیه!!!
وگرنه تغییر ایجاد کردن با تندی نمیشه و بدتر طرفو زده میکنه!!!
واسه من فرق نمیکنه اعتقاد شما چیه، ولی من جلوی مباحثی که میدونم تهش قرار نیست نتیجه باشه، قطعا جبهه میگیرم.
و اینرو هم میدونم که شما تهش قرار نیست چیزیو قبول کنی و بیشتر میخوای به بقیه بقبولونی و بحث علکی راه انداخدی!!!

بازم زود قضاوت کردی
ایده‌ی شما محترم

joghd123

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازم زود قضاوت کردی
ایده‌ی شما محترم
پس اگه اشتباه فهمیدم، درستش اینه که میخوای قبول کنی خدا هست ولی کسی نبوده بهت بگه. خب من بهت میگم.
به حضرت عباس، خدا هست.
بهم اعتماد کن

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
متاسفانه من فقط نمی‌تونم با حس کردن طعم شیرین زندگی خودم به آرامش برسم تا وقتی که کسی گوشه ای از دنیا طعم تلخ رو داره میچشه

چه ربطی به وجود خداوند داره؟ شما هم احساسات داری پس .:دی
تا خود آدم در آرامش نباشه نمیتونه باعث آرامش در دیگران بشه .یا درد یا تلخی از وجود کسی دیگه برداره .

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
انتخاب سومی وجود داره ؟

هرچیزی در دنیا دارای دو وجه خوب و بد هست حتی در مورد خدا
گوشی اصلی داریم تقلبی هم داریم هیچ چیز تک وجهی نیست در ضمن دید ما نسبت به دنیا بسیار محدود است ولی خداوند همه چیز رو میبینه
ما منظورمون خدایی هست که فقط و فقط دارای صفات خیر و خوب هست اما نه خدایی که فقط میخواد ادم ها رو بندازه جهنم و...شما دیدت اینه که خوبی ها رو نمی بینی و دیدت رو دیدگاه ترس و تاریکی استواره همه چی به دید خودت بستگی داره ممکنه گوشی تقلبی رو به گوشی اصلی ترجیح داد هیچ مشکلی نیست این نظر شماست

pandarm

کاربر بیش فعال
هرچیزی در دنیا دارای دو وجه خوب و بد هست حتی در مورد خدا
گوشی اصلی داریم تقلبی هم داریم هیچ چیز تک وجهی نیست در ضمن دید ما نسبت به دنیا بسیار محدود است ولی خداوند همه چیز رو میبینه
ما منظورمون خدایی هست که فقط و فقط دارای صفات خیر و خوب هست اما نه خدایی که فقط میخواد ادم ها رو بندازه جهنم و...شما دیدت اینه که خوبی ها رو نمی بینی و دیدت رو دیدگاه ترس و تاریکی استواره همه چی به دید خودت بستگی داره ممکنه گوشی تقلبی رو به گوشی اصلی ترجیح داد هیچ مشکلی نیست این نظر شماست

پسر خوب چرا سختش می‌کنی
من کی گفتم خوبی‌ها رو نمی‌بینم، چرا شماها فکر می‌کنید تا یکی ۴ خط نوشت ، سریع شناختینش و بعد درموردش قضاوت می‌کنید.
من خوبیهارو می‌بینم و وسط این همه خوبی دارم زندگی می‌کنم، از لبخند یه نوزاد چند ماهه تا قدم زدن کبوترها و ...
همه زیبا هستند و دوست داشتنی

حرفی که من زدم ربطی به خوبی و بدی و شناخت من از صفات خدا نبود.
ببین خیلی ساده گفتم، گفتم خدا اگر وجود داشته باشه پس ۲ حق انتخاب داریم
حالا شما میگی اینجور نیست؟ دلیل بیار ، لطفن مسائل رو با هم قاطی نکنید.

*محیا*

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
انتخاب سومی وجود داره ؟
جواب سوال من رو با سوال جواب دادید
انسان بی نهایت انتخاب دارد
حوصله تایپ کردن ندارم
کلی باید توضیح بدم
توی توضیحاتم ممکنه حرفی بزنم برخلاف عقاید دیگران باشه و متاسفانه نمی تونم توضیح بدم

pandarm

کاربر بیش فعال
جواب سوال من رو با سوال جواب دادید
انسان بی نهایت انتخاب دارد
حوصله تایپ کردن ندارم
کلی باید توضیح بدم
توی توضیحاتم ممکنه حرفی بزنم برخلاف عقاید دیگران باشه و متاسفانه نمی تونم توضیح بدم

بله درسته
نباید جواب سوال رو با سوال جواب داد ، این میشه شونه خالی کردن، میشه بی مسئولیتی، میشه فرار از جواب...
من معدرت می‌خوام.

اینکه چرا من به این نتیجه رسیدم سادست، در تمام ادیان و آیین‌ها این قضیه بیان شده، مخصوصن در اسلام ، یهود و مسیحیت که کتاب دارند.
در قرآن هم اومده و این ذهنیت بوجود اومده که اگه خدارو نپرستیم از دوزخیان خواهیم بود.

*محیا*

کاربر ممتاز
بله درسته
نباید جواب سوال رو با سوال جواب داد ، این میشه شونه خالی کردن، میشه بی مسئولیتی، میشه فرار از جواب...
من معدرت می‌خوام.

اینکه چرا من به این نتیجه رسیدم سادست، در تمام ادیان و آیین‌ها این قضیه بیان شده، مخصوصن در اسلام ، یهود و مسیحیت که کتاب دارند.
در قرآن هم اومده و این ذهنیت بوجود اومده که اگه خدارو نپرستیم از دوزخیان خواهیم بود.

بله درسته از منظر ادیان اینطوریه
چون ادیان گفتند
برای همین گفتم نمی تونم توضیح بدم
چون جواب منطقی و علمی به این مبحث
باعث میشه عقاید خیلی ها زیر سؤال بره

pandarm

کاربر بیش فعال
بله درسه از منظر ادیان اینطوریه
چون ادیان گفتند
برای همین گفتم نمی تونم توضیح بدم
چون جواب منطقی و علمی به این مبحث
باعث میشه عقاید خیلی ها زیر سؤال بره

همممم درسته
پس اگر قرار باشه خدایی رو بپرستم، قطعن خدایی نیست که ادیان میگن، چون بر عکس برخی آیات قرآن که بسیار تاکید بر رحمان و رحیم بودن و بقیه‌ی صفات خوب برای خدا می‌کنه
در خیلی از آیات موضوعاتی بیان میشه که این صفات نقض میشن و گاهی موضوعاتی رو گفته که از نظر عقل و منطق من بسیار غیر اخلاقی و بد هست.

اگر خدایی باشه قطعن مهربونتر و متفاوت تر از چیزی هست که ادیان گفتن

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پسر خوب چرا سختش می‌کنی
من کی گفتم خوبی‌ها رو نمی‌بینم، چرا شماها فکر می‌کنید تا یکی ۴ خط نوشت ، سریع شناختینش و بعد درموردش قضاوت می‌کنید.
من خوبیهارو می‌بینم و وسط این همه خوبی دارم زندگی می‌کنم، از لبخند یه نوزاد چند ماهه تا قدم زدن کبوترها و ...
همه زیبا هستند و دوست داشتنی

حرفی که من زدم ربطی به خوبی و بدی و شناخت من از صفات خدا نبود.
ببین خیلی ساده گفتم، گفتم خدا اگر وجود داشته باشه پس ۲ حق انتخاب داریم
حالا شما میگی اینجور نیست؟ دلیل بیار ، لطفن مسائل رو با هم قاطی نکنید.

رفیق گرامی وقتی یکی مطلبی می تویسه بار اول متوجه تشدی سعی کن دوسه بار مطلب رو بخونی بلکه متوجه شدی منظور طرف چی بود نه اینکه بیای بگی قضاوت شدم چی شد فلان شد بله من گفتم راه سومی هم هست در مورد اینکه شما ادم خوبی هستی یا بد حرف نزدم میگم که هر کسی صفات خوب خدا رو میبینه این به ذهنش میرسه که راه سومی هم هست که اون به تعبیری بهشت هست و میتونه متوجه بشه که خداوند خوبی هایی دارد ولی بعضیام هستن که مثل شما جهنم وبدی ها رو می بینن که هیچ اشکالی هم نداره من که نمیخام شستشوی مغزیت کنم که اینطوری موضع میگیری در کل بحثم رو دو وجهی بودن جهان هستی بود هرانچه در این هستی هست دو وجهی هست هر ادمی میتونه ی صفات بد داشته باشه ی صفات خوب .... میتونی فقط بدی های منو ببینی یا فقط خوبی های منو یا میتونی همرو باهم ببینی بستگی به خودت داره در هر موردی هم تعمیم بدی این صادقه شما اگر فک کنی خدا هست درست فک کردی اگرم فک کنی خدا نیست بازم درست فک کردی چون خداوند وجود فیزیکی ندارد و هرکسی در مورد تفکراتش حق داره همونطوری که میخواد فکر کنه دیگه این مضلوم نمایی ها بابت چیه من نگفتم که شما فقط بدی ها رو میبینی از شما بعید بود بجای اینکه همش دنبال دلایل واهی و کلیشه ای باشید اندکی بیشتر مطالعه کنید تا به رمز و راز های این جهان پی ببرید خیلی از دانشمندان خدا رو قبول ندارن اما بجای اینکه دنبال بودن یا نبودن خدا باشن رازهای جهان هستی رو کشف کردند

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هر چیزی در جهان دارای دو وجه است
خوب بد
دروغ صداقت
فقر ثروت
بدی نیکی
جنگ صلح
و...
شما میتونی فک کنی دیگران در حقت ظلم کردن یا اینکه میتونی فک کنی که خیلی با عزت نفس هستی که در جای خودش هردوش میتونه درست باشه
همینطور در مورد خداوند نیز صادق است میتونیم باور کنیم خدا وجود دارد یا ندارد
خدا ظالم است یا خدا عادل است
خدا انسانها را فقط خالق جهنم است یا خالق بهشت هم هست
در همین رابطه میتونیم خدا وجود داره / خدا وجود نداره
عدالت صد در صد در جهان هستی برقرار است ما بر اساس عادت باورمون در این دنیا زندگی میکنیم و نتایج زندگیمون رو خودمون خلق میکنیم
همه چیز از درون خود انسان و باورهایش آغاز میشود
پ.ن : این توضیح جهان دو وجهی است که طبق ان هیچ چیزی در دنیا پیدا نمیشود که فقط بر یک وجه تاکید داشته باشه
پ.ن : عذرخواهی میکنم ازینکه در پست قبلی کمی منظورم گنگ بود.

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سخن آخر :
من نه کسی رو تشویق به خدا پرستی میکنم نه میخوام کسی رو از خدا پرستی دور کنم
همینطور که دیشب هم نوشتم اینجا بحث اثبات خدا یا نبودنش نیست فقط قصد این تاپیک در زمان خودش این بوده که محیطی فراهم بشه تا از دید خودم زیبایی های خداوند رو به دیگران نشون بدم هیچ اجباری برای نشان دادن خداوند به دیگران نداریم چون انسان کامل نیستیم و نااگاه اگر قبلا مطالبی که می ننوشتم اندکی با الان فرق داره بخاطر این هست که معتقدم هر انسانی در چارچوب ذهنی خودش درست فکر میکنه تا زمانی که قصد تحمیل به دیگران نداشته باشه مشکل ناخدا باوران همیشه این هست که میخواهند دیگران وجود خداوند رو براشون اثبات کنند قبلا هم بوده الانم هست این اشتباهه اگر کسی بدون مراجعه به خودش جواب سوالاتش رو از دیگران و دنیای بیرون خودش طلب کنه دچار اشتباهی بزرگ شده و ربطی به دین دار و بی دین نداره برای همینم هست بحث وجود خدا هنوزم در باشگاه بحث میشه و همیشه هم علیه هم دیگه جهبه گیری کردن و میکنند
پاینده باشید

pandarm

کاربر بیش فعال
رفیق گرامی وقتی یکی مطلبی می تویسه بار اول متوجه تشدی سعی کن دوسه بار مطلب رو بخونی بلکه متوجه شدی منظور طرف چی بود نه اینکه بیای بگی قضاوت شدم چی شد فلان شد بله من گفتم راه سومی هم هست در مورد اینکه شما ادم خوبی هستی یا بد حرف نزدم میگم که هر کسی صفات خوب خدا رو میبینه این به ذهنش میرسه که راه سومی هم هست که اون به تعبیری بهشت هست و میتونه متوجه بشه که خداوند خوبی هایی دارد ولی بعضیام هستن که مثل شما جهنم وبدی ها رو می بینن که هیچ اشکالی هم نداره من که نمیخام شستشوی مغزیت کنم که اینطوری موضع میگیری در کل بحثم رو دو وجهی بودن جهان هستی بود هرانچه در این هستی هست دو وجهی هست هر ادمی میتونه ی صفات بد داشته باشه ی صفات خوب .... میتونی فقط بدی های منو ببینی یا فقط خوبی های منو یا میتونی همرو باهم ببینی بستگی به خودت داره در هر موردی هم تعمیم بدی این صادقه شما اگر فک کنی خدا هست درست فک کردی اگرم فک کنی خدا نیست بازم درست فک کردی چون خداوند وجود فیزیکی ندارد و هرکسی در مورد تفکراتش حق داره همونطوری که میخواد فکر کنه دیگه این مضلوم نمایی ها بابت چیه من نگفتم که شما فقط بدی ها رو میبینی از شما بعید بود بجای اینکه همش دنبال دلایل واهی و کلیشه ای باشید اندکی بیشتر مطالعه کنید تا به رمز و راز های این جهان پی ببرید خیلی از دانشمندان خدا رو قبول ندارن اما بجای اینکه دنبال بودن یا نبودن خدا باشن رازهای جهان هستی رو کشف کردند
خونسرد باش
من چندین بار مطالب رو کلمات شما رو می خونم
لحن شما و نوع نوشتارتون بسیار شفاف قضاوتتون رو نشون میده
برای نمونه: بعضیام هستن که مثل شما جهنم وبدی ها رو می بینن

در صورتی که من نقضش رو گفته بودم.

درمورد اینکه میگید راه سومی هست و اون بهشته، باید بگم این همون راه اوله
یعنی پرستش خدا
که خودش میتونه به زیر شاخه های مختلف تقسیم بشه

راه سومی که گفتید جدا نیست و زیر شاخه ی راه اوله!

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خونسرد باش
من چندین بار مطالب رو کلمات شما رو می خونم
لحن شما و نوع نوشتارتون بسیار شفاف قضاوتتون رو نشون میده
برای نمونه: بعضیام هستن که مثل شما جهنم وبدی ها رو می بینن

در صورتی که من نقضش رو گفته بودم.

درمورد اینکه میگید راه سومی هست و اون بهشته، باید بگم این همون راه اوله
یعنی پرستش خدا
که خودش میتونه به زیر شاخه های مختلف تقسیم بشه

راه سومی که گفتید جدا نیست و زیر شاخه ی راه اوله!

اگر باورتون اینکه راه حل سوم زیر مجموعه ی راه اول هست یعنی پرستش خدا =رفتن به بهشت باید بگم که خیر راه سومی وجود نداره با توجه به دو وجهی بودن موضوع فقط دو راه و دو نوع تفکر وجود داره با توجه به مثال هایی که گفتم مثلا هیچ چیز بین عدالت و ظلم قرار نمیگیره
البته گفته ی شما همیشه درست نیست و هر کسی که خدا رو عبادت میکنه حتمن راهی بهشت نخواهد شد پس تفکرتون اینجا اشتباهه متاسفانه
کسی که با بمب میره وسط ی جمعیتی همرو میکشه اگرم خیلی دین دار باشه بازم وارد بهشت نخواهد شد یا کسی که ممکنه به خدا اعتقاد نداشته باشه اما انسان خوبی بوده این امکان وجود داره که توسط خداوند بخشیده بشه و وارد بهشت بشه ما که خدا نیستیم الله و اعلم

plant_biology

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام، به نظرم اصلا بحث كردن چه نوشتاري چه شنيداري در مورد اين موضوع به جايي نميرسه، همه ي ما مي تونيم قشنگ صحبت كنيم و حرف خودمون رو خوب توجيه كنيم ولي به نظرم هيچ كدوم از ماها اينقدر علم صحبت كردن در مورد اين موضوع رو نداريم و به اندازه ي كافي مطالعه نكرديم و دنبالش نرفتيم شما از ما چيزايي رو مي خواهيد كه در حد علم ما نيست و خود ما هم بايد دنبالش باشيم تا بهتر درك كنيم، به نظرم اگه اين موضوع براي شما دغدغه شده بهتره چند كتاب مطالعه كنيد وحتي با عالمهايي در مورد اين موضوع صحبت كنيد. موفق باشيد

pandarm

کاربر بیش فعال
اگر باورتون اینکه راه حل سوم زیر مجموعه ی راه اول هست یعنی پرستش خدا =رفتن به بهشت باید بگم که خیر راه سومی وجود نداره با توجه به دو وجهی بودن موضوع فقط دو راه و دو نوع تفکر وجود داره با توجه به مثال هایی که گفتم مثلا هیچ چیز بین عدالت و ظلم قرار نمیگیره
البته گفته ی شما همیشه درست نیست و هر کسی که خدا رو عبادت میکنه حتمن راهی بهشت نخواهد شد پس تفکرتون اینجا اشتباهه متاسفانه
کسی که با بمب میره وسط ی جمعیتی همرو میکشه اگرم خیلی دین دار باشه بازم وارد بهشت نخواهد شد یا کسی که ممکنه به خدا اعتقاد نداشته باشه اما انسان خوبی بوده این امکان وجود داره که توسط خداوند بخشیده بشه و وارد بهشت بشه ما که خدا نیستیم الله و اعلم

به یاد نمیارم گفته باشم هر کسی خدارو میپرسته به بهشت میره !!
گفتم بر خلاف ادعای شما که گفتید راه سومی هست، با دلیل بگم نیست و راهی که معرفی کردید زیر شاخه ی راه اوله

راه اول خودش خیلی تقسیم بندی‌ها داره که وارد نمیشم

pandarm

کاربر بیش فعال
سلام، به نظرم اصلا بحث كردن چه نوشتاري چه شنيداري در مورد اين موضوع به جايي نميرسه، همه ي ما مي تونيم قشنگ صحبت كنيم و حرف خودمون رو خوب توجيه كنيم ولي به نظرم هيچ كدوم از ماها اينقدر علم صحبت كردن در مورد اين موضوع رو نداريم و به اندازه ي كافي مطالعه نكرديم و دنبالش نرفتيم شما از ما چيزايي رو مي خواهيد كه در حد علم ما نيست و خود ما هم بايد دنبالش باشيم تا بهتر درك كنيم، به نظرم اگه اين موضوع براي شما دغدغه شده بهتره چند كتاب مطالعه كنيد وحتي با عالمهايي در مورد اين موضوع صحبت كنيد. موفق باشيد
کاملن درست میگید.

*محیا*

کاربر ممتاز
یه سؤال دارم
مگر نه اینکه خواب سیر روح در عالم رؤیا است
آیا روح به خاطر آنچه در خواب انجام می دهد بازخواست میشود؟

pandarm

کاربر بیش فعال
یه سؤال دارم
مگر نه اینکه خواب سیر روح در عالم رؤیا است
آیا روح به خاطر آنچه در خواب انجام می دهد بازخواست میشود؟
اگر با پیش فرض اینکه روح وجود دارد بخوام جواب بدم باید بگم تعبیر شما از خواب میتونه درست باشه
و قطعن هیچگونه بازخواستی بابت کارهایی که روح در خواب انجام میده در کار نیست.

*محیا*

کاربر ممتاز
اگر با پیش فرض اینکه روح وجود دارد بخوام جواب بدم باید بگم تعبیر شما از خواب میتونه درست باشه
و قطعن هیچگونه بازخواستی بابت کارهایی که روح در خواب انجام میده در کار نیست.
خوب با این وجود
برای روح بعد از مرگ و رفتن از این عالم جسمی ،بازخواست بی معنی میشه

*محیا*

کاربر ممتاز
هممممم
من چالش‌های قبلی ذهتیمو هنوز حل نکرذم
شما میای چالش جدید درست می‌کنی :)
نه اتفاقا چالش جدید نیست
جواب سوال شماست
که گفتید دو انتخاب داریم
یکی پرستش
و دیگری جهنم
خواستم بگم اگه برای سیر روح مجازاتی و بازخواستی نیست پس این دو انتخاب معنی ندارند

pandarm

کاربر بیش فعال
نه اتفاقا چالش جدید نیست
جواب سوال شماست
که گفتید دو انتخاب داریم
یکی پرستش
و دیگری جهنم
خواستم بگم اگه برای سیر روح مجازاتی و بازخواستی نیست پس این دو انتخاب معنی ندارند

اینجور که شما میگی تمام ادیان زیر سوال میرن
اما منطقی بنطر میرسه
هرچند که با تست موفقیت آمیز تلپورت وجود روح میتونه نقض بشه

*محیا*

کاربر ممتاز
اما منطقی بنطر میرسه

این تست چیه؟ و کجا انجام شده؟

*محیا*

کاربر ممتاز
اما منطقی بنطر میرسه

انسان با کارهایی که انجام می دهد یک بده و بستانی با هستی دارد و این بده و بستانها می شود سرمایه او در واقع انسان از اعمال خودش و آثارش بر هستی و انعکاس آنها برخوردار خواهد شد و همه این بده و بستانهاو انعکاس آنها خارج از چهارچوب علم نیست

pandarm

کاربر بیش فعال
این تست چیه؟ و کجا انجام شده؟
انتقال یک انسان بین دوقاره در کسری از ثانیه
اگر اشتباه نکنم مبدا آلمان بود و مقصد آمریکا
در مبدا اون انسان به ذرات ریزی کوچکتر از ذرات خاک تبدیل شد و در مقصد دوباره شکل گرفت
جالبه که ذرات بجا مونده در مبدا هستن
اگر در یوتیوب سرچ کنید بهش میرسید
اگر اشتباه نکنم در آپارات هم یه مستند ۱۲ قسمتی گذاشتن ازش
دوبله شده

https://www.aparat.com/v/GKlBu

این توضیحش هست، عملیش انجام شده ودر یوتیوب ببینید.

*محیا*

کاربر ممتاز
انتقال یک انسان بین دوقاره در کسری از ثانیه
اگر اشتباه نکنم مبدا آلمان بود و مقصد آمریکا
در مبدا اون انسان به ذرات ریزی کوچکتر از ذرات خاک تبدیل شد و در مقصد دوباره شکل گرفت
جالبه که ذرات بجا مونده در مبدا هستن
اگر در یوتیوب سرچ کنید بهش میرسید
اگر اشتباه نکنم در آپارات هم یه مستند ۱۲ قسمتی گذاشتن ازش
دوبله شده

https://www.aparat.com/v/GKlBu

این توضیحش هست، عملیش انجام شده ودر یوتیوب ببینید.
اگه اینطور باشه پس ذرات همه انسانها و همه موجودات رو دوباره میشه بازیافت کرد در واقع میشه همان معاد جسمانی یا کاری که در داستان حضرت ابراهیم با پرنده ها انجام شدو عملا مرگ مفهومش را از دست خواهد داد

pandarm

کاربر بیش فعال
اگه اینطور باشه پس ذرات همه انسانها و همه موجودات رو دوباره میشه بازیافت کرد در واقع میشه همان معاد جسمانی یا کاری که در داستان حضرت ابراهیم با پرنده ها انجام شدو عملا مرگ مفهومش را از دست خواهد داد
خب همون ذرات نبود که
بخاطر همین میگم وجود روح نقض شده