اتو ماسیون و ابزار دقیق صنایع نفت

reza88888

عضو جدید
سلام دوستان.من ارشد ابزار دقیق شرکت کردم و رتبه م 108 شده.به نظرتون شیراز قبول میشم؟ با مجازی شیراز میتونم کار بیدا کنم؟ میصرفه برم؟ میگم رشته ی خیلی خوبیه و بازار کار داره.جان هر کسی کی دوست دارین کمک کنید.مخصوصا بچه های ابزار دقیق شیراز. هر چی اطلاعات دارین بگید.مخصوصا بازار کار.اگه ایمیل یا شماره تونو با بیام خصوصی بفرستین ممنون میشم.بد جور موندم.کمک کنییییییییییییییییییییید بچه ها.

a_forozan

عضو جدید
من ابزار دقیق صنعت نفت قبول شدم
میشه بگید امکانتش چی هست؟
اینده شغلیش چه طوره؟
رتبه ان سه شده
دانشگاه صنعت نفت چجوریه؟
به انگلیسی استادا درس میدند؟ مرسی

mahdy13622000

عضو جدید
سلام دوستان.من ارشد ابزار دقیق شرکت کردم و رتبه م 108 شده.به نظرتون شیراز قبول میشم؟ با مجازی شیراز میتونم کار بیدا کنم؟ میصرفه برم؟ میگم رشته ی خیلی خوبیه و بازار کار داره.جان هر کسی کی دوست دارین کمک کنید.مخصوصا بچه های ابزار دقیق شیراز. هر چی اطلاعات دارین بگید.مخصوصا بازار کار.اگه ایمیل یا شماره تونو با بیام خصوصی بفرستین ممنون میشم.بد جور موندم.کمک کنییییییییییییییییییییید بچه ها.

سلام دوست عزيز
همونطور كه خودتون ميدونيد در كشور ما ارزش مدرك براي پيدا كردن شغل مناسب خيلي ملاك نيست و فاكتورهاي ديگه اي مورد نيازه.پيشنهاد من رشته ابزار دقيق دانشگاه شيراز هست به دليل اينكه هم اساتيد خوبي داره هم بسيار كاربردي و با ديد صنعتي تدريس ميكنند.رشته ابزار دقيق هم بازار كار بسيار خوبي در جامعه امروزي ما داره به طوري كه در هر واحد صنعتي كه بخوايد كار كنيد به اين رشته نيازمندند.خودتون رو گرفتار مجازي بودنش نكنيد چون هيچ مشكلي براتون ايجاد نميكنه.مطمئن باشيد.

mahdy13622000

عضو جدید
من ابزار دقیق صنعت نفت قبول شدم
میشه بگید امکانتش چی هست؟
اینده شغلیش چه طوره؟
رتبه ان سه شده
دانشگاه صنعت نفت چجوریه؟
به انگلیسی استادا درس میدند؟ مرسی

دانشگاه صنعت نفت پذيرفته شديد يا شيراز؟
آينده شغلي از رشته هاي ديگه بسيار بهتره.به دليل كاربرد زياد و نياز صنعت امروز به اين تخصص
معمولا اكثر دروس از روي كتاب هاي زبان اصلي تدريس ميشه در اين رشته

reza88888

عضو جدید
مرسی مهندسmahdy13622000 .لطف کردی.مهندس چندتا سوال دیگه م دارم ممنون اگه جواب بدی آخه کسی نیست سوالامو ببرسم.من از شمال کشورم.میخواستم بدونم کلا چقد لازمه که شیراز بریم؟ روزی چقد وقت میگیره؟ استادت زیاد اذیت نمی کنن که؟ آخه واسه هزینه دانشگاه حتما باید کار کنم.به نظرت میشه شهر خودم کار کنم و به درسام برسم؟ هزینه ش ترمی چند در میاد؟ کسی رو میشناسی که فارغ اتحصیل این رشته از شیراز باشه و کار خوب بیدا کنه؟ آخه من برق هم دانشگاه خوب قبول میشم به نظرت ابزار شیرازو بزنم یا برم خدمت یا ارشد برق؟ واسه کار حتما باید بریم عسلویه یا مناطق نفتی؟ مهندس شرمندم به خدا که زیاد شد.اگه جواب بدی بزرگترین لطفو در حقم میکنی؟ راستی با رتبه 108 قبول میشم شیراز؟ دمت گرم بی صبرانه منتظر جوابات هستم عزیز.مررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررسییییییییییییییییییییییییی:smile::smile::smile:

hamedmz

عضو جدید
سلام
من امسال 82 ابزاردقیق شدم
دادشم هم 233 ابزادقیق
میخوام بدونم با این رتبه میشه شیراز مجازی قبول شد؟

هزینش چقد میشه ترمی؟

اینم ایملیمه
خوشحال میشم بچه های ابزاردقیق شیارز اطلاعات بدن چه اینجا چ به ایمیل
Hamed.msltd@gmail.com

a_forozan

عضو جدید
من رتبه ام 3 شد
به احتمال زیاد صنعت نفت قبولم دیگه
به خاطر اینده شغلیش این رشته رو انتخاب کردم
فقط هم برا همین رشته خوندم
یعنی ریسک کردم!!!!!!!!!!!!!!!!1
به نظر من تا 160 هم امکان داره مجازی شیراز قبول شد
شاید هم تا 200
اخه مجازش تا 650 هست

hamedmz

عضو جدید
باید دید پارسال تا چه رتبه ای بچه ها قبول شدند

ی موضوع دیگه هست نسبت ب چند سال قبل که بچه های دو رشته ای در این رشته زیاد بودند احتمالش بود خیلی ها برند رشته اصلیشون
اما امسالو نمدونم فک میکنم کسایی ک اومده بودند قصدشون جدی بود ک ابزاردقیق بخونند

hamedmz

عضو جدید
آقا رضا بچز ابازردقیق لزوما واسه کار نمیرن عسلویه

من کارم تهرانه دو ساله کارشناس ابزاردقیقم
شرکتهای خصوصی بسته به اینکه کجا پروژه دارند و اینکه چه نوع پروژه ای (مشاورن یا EPC کارن) تو دفتر مرکزی نیاز دارن مهندسایی باشند
که داکیومنتا رو تهیه کنند

hamedmz

عضو جدید
حالا امسال که نتایج اومد من کاملا بهتون توضیح میدم که کی کجا قبول شد:)
ولی قبلش از بچه های ابزاردقیق اگه اطلاعات به ما بدن خوب میشه واسمون

mahdy13622000

عضو جدید
مرسی مهندسmahdy13622000 .لطف کردی.مهندس چندتا سوال دیگه م دارم ممنون اگه جواب بدی آخه کسی نیست سوالامو ببرسم.من از شمال کشورم.میخواستم بدونم کلا چقد لازمه که شیراز بریم؟ روزی چقد وقت میگیره؟ استادت زیاد اذیت نمی کنن که؟ آخه واسه هزینه دانشگاه حتما باید کار کنم.به نظرت میشه شهر خودم کار کنم و به درسام برسم؟ هزینه ش ترمی چند در میاد؟ کسی رو میشناسی که فارغ اتحصیل این رشته از شیراز باشه و کار خوب بیدا کنه؟ آخه من برق هم دانشگاه خوب قبول میشم به نظرت ابزار شیرازو بزنم یا برم خدمت یا ارشد برق؟ واسه کار حتما باید بریم عسلویه یا مناطق نفتی؟ مهندس شرمندم به خدا که زیاد شد.اگه جواب بدی بزرگترین لطفو در حقم میکنی؟ راستی با رتبه 108 قبول میشم شیراز؟ دمت گرم بی صبرانه منتظر جوابات هستم عزیز.مررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررسییییییییییییییییییییییییی:smile::smile::smile:

رضا جان من خودمم از شمالم و كارم شماله.كلا تحصيل در رشته مجازي به محل دانشگاه زياذ وابسته نيست چون شما فقط واسه امتحان ميان ترم و پايان ترم بيد حضوري بري دانشگاه.هزينش بين 1100-1500 هر ترمي متغيره.از جهت بازار كار ابزار دقيق بازار كار بسيار خوبي داره و اعتبا ر مدرك مجازي هم مثل مدرك اصلي دانشگاه شيرازه و ازين جهت اصلا برات مشكلي ايجاد نميكنه.به اعتقاد من ارشد ابزار دقيق از ارشد گرايش هاي ديگه برق در صنعت و كار و پذيرش تو درين جايگاه ها بيشتذ بهت كمك ميكنه.اما اينم بهت بگم كه درسا سخته و اساتيد دانشگاه شيراز هم اساتيد به نام و ممتازي هستن و بايد حسابي درس خوند كه بشه از عهده درسا براومد.

mahdy13622000

عضو جدید
سلام
من امسال 82 ابزاردقیق شدم
دادشم هم 233 ابزادقیق
میخوام بدونم با این رتبه میشه شیراز مجازی قبول شد؟

هزینش چقد میشه ترمی؟

اینم ایملیمه
خوشحال میشم بچه های ابزاردقیق شیارز اطلاعات بدن چه اینجا چ به ایمیل
Hamed.msltd@gmail.com

در مورد رتبه ها خيلي نميشه اظهار نظر كرد و با سال هاي قبلي قياس كرد.چون تب رشته ابزار دقيق با توجه به كاربرد زياد اون داره بالا ميگيره روز به روز.واسه همين حتي بچه هاي مكانيك و شيمي و خيلي از رشته هاي ديگه دارن به اين رشته رو ميارن و چون رشته شناور دوم هست خيلي ها نميرن رشته اول و دومي رو انتخاب ميكنن.واسه همين نميشه پيش بيني دقيقي انجام داد.

hamedmz

عضو جدید
آقا مهدی جدا کارت شماله؟ کجا؟
من خودم هم شمالی هستم اما کارم تهرانه:-(
اقا مهدی یه ایمیل به من میدید؟ تا بیشتر آشنا بشم و ازت کمک بگیرم؟

reza88888

عضو جدید
مرسی بچه ها.آقا حامد من دوهفته خوندم واسه کنکور.امیدوارم قبول شم. ولی واسه تامین هزینه هام باید کار کنم. مهندس تهران کجاها میشه کار بیدا کرد .میخوام همون تو زمینه ابزار دقیق کار کنم.هیچی هم در موردش نمی دونم.شمام ایمیلتو لطف کنی ممنون میشم.چون گوش شیطون کر احتمالا هر دومون قبول بشیم شیراز.واقعا احتیاج دارم کار کنم.ولی نمیدونم چیکار کنم و کجا برم.حاج حامد و مهندس مهدی ایمیلتو لطف کنید تا بیشتر در ارتباط باشیم. ممنون عزیزان

reza88888

عضو جدید
راستی من دوتا رشته شرکت کرده بودم.ولی یه فرم انتخاب رشته بود تو سایت سنجش.رشته ی اولم(برق) اصلا انتخاب رشته نکردم. فقط دوتا واسه ابزارو زدم واسه اولویت اول و دوم. یعنی انتخاب اول و دومو زدم فقط.اینجوری درست بود انتخاب رشته م دوستان؟

hamedmz

عضو جدید
سلام
منم برق بودم
اول و دوم رو ابزاردقیق زدم باقیشو برق
ایمیلم :hamed.msltd@gmail.com
ی پیام بهم بده لطفا

mahdy13622000

عضو جدید
سلام. من ورودی 89 ابزار دقیق دانشگاه شیراز هستم. همانطور که میدونید اینجا پوست آدم و برا درس خوندن می کنن. اگر لطف کنید در رابطه با دروس ترم 3 و4 مطلبی که کمک در بهتر پاس کردن آنها بشه برام بنویسید ممنون میشم.

در سايت دانشگاه دروس هر ترم مشخص شده و شما با آگاهي از درس هاي ارائه شده و صحبت با دانشجويان سال هاي بالاتر مي توانيد اطلاعات مفيدي كسب كنيد.اگر درس خاصي مورد نظرتون هست مطرح كنيد تا راجب بهش بحث بشه.

Xerxes-I

عضو جدید
سلام بر همه مهندسان
من امسال رشته ی ابزار دقیق در صنایع نفت شرکت کردم
رشته کارشناسیم مهندسی شیمی بود
درصدا ورتبه ام وترازمو میذارم برا کسایی سال بعد میخاند شرکت کنند
زبان 51
ریاضی مهندسی 80
کنترل 13.3
ترمودینامیک 38.3
سیالات و حرارت 71

راستی رتبه ام 3 شد
ترازم هم 8600
سلام.چه جالب.منم مهندسی شیمی میخونم و رتبه ام 1 شد. باید بگم خیلی خوشحالم که مهندسان شیمی هم وارد ابزاردقیق شدند.راستی مهندس کارشناسی کجا بودی؟

زبان32.22
ریاضی مهندسی 93.33
کنترل 31.11
ترمو 71.67
سیالات و حرارت 62.96

تراز 9398

hne64

عضو جدید
با سلام و عرض معذرت از تاخیر
من اتوماسیون ابزار دقیق نفت مجازی شیراز می خونم کارشناسیم قدرته من قبل از ارشد استخدام وزارت نفت شدم و 5 سال سابقه دارم
ولی کسانیکه تو دانشکده صنعت نفت هستند و بورس میکنه و در حین تحصیل حقوق میده

با سلام
ببخشید یه سوال راجع به رشته ابزاردقیق نفت مجازی شیراز داشتم اگه جواب بدید ممنون میشم:
چه سطحی داره؟در مقایسه با دانشگاه دولتی شیراز.
چطور باید به این رشته رفت و درس خوند؟
چه تفاوتی داره با دانشگاه های غیرمجازی؟
چه سختی هایی داره؟بخصوص اگه مشغول کار باشی.
h.anbaraki@yahoo.com

formulla_20

عضو جدید
سلام
خسته نباشید
کسی نقشه های یک واحد صنعتی به همراه جزییات اون داره میخوام اونو با PLC , win cc پیاده سازی کنم ؟
لطفا کمک کنید . ...

a_forozan

عضو جدید
سلام.چه جالب.منم مهندسی شیمی میخونم و رتبه ام 1 شد. باید بگم خیلی خوشحالم که مهندسان شیمی هم وارد ابزاردقیق شدند.راستی مهندس کارشناسی کجا بودی؟

زبان32.22
ریاضی مهندسی 93.33
کنترل 31.11
ترمو 71.67
سیالات و حرارت 62.96

تراز 9398

سلام
من دانشگاه سمنان خوندم
شما چی؟؟؟؟

naser81

عضو جدید
[FONT=&quot]ابزاردقیق[/FONT]

[FONT=&quot]ابزاردقیق موضوعی است که در علوم مهندسی دارای اهمیت اساسی است .در واقع اندازه گیری شرط لازم برای کنترل همه عملیات فیزیکی است.مهمترین نکته ای که طراح وسایل اندازه گیری جهت کارهای تجربی باید در نظر داشته باشد کیفیت اجرای اندازه گیری است برای بدست اوردن داده های حاصل از تحقیقات .قابلیت تکرار.دقت اندازه گیری .رفتار خطی وقابلیت اعتماد به نتایج در حد نسبتا بالایی لازم است.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]1.[/FONT][FONT=&quot]detecting element[/FONT]
[FONT=&quot]قسمتی ازکمیت اندازه گیری که کمیت را حس کرده و تغییری در ان ایجاد میشود و این تغییررا به عنصر اندازه گیری منتقل میکند.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]2.[/FONT][FONT=&quot]measuring element[/FONT]
[FONT=&quot]قسمتی از وسیله اندازه گیری که تغییربه وجود امده در عنصر کاشف را ثبت میکند.[/FONT]
[FONT=&quot]3.انتقال:بیشتر اوقات کنترل کننده در جوار وسیله اندازه گیری نبوده و یا مقدار اندازه گرفته شده باید بوسیله نیرویی به کنترل کننده منتقل شود نیروی هوا و برق وگاهی امواج الکتریکی عامل انتقال است.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]4.کنترل ولو[/FONT]
[FONT=&quot]وسیله تنظیم است که بوسیله ان کنترل کننده قادر میشود اختلاف بین مقدار یا نقطه اندازه گرفته شده واندازه دلخواه را به صفر برساند.[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]file:///C:/Users/SE7ENS%7E1/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image002.jpg[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot]مدار کنترل:[/FONT]
[FONT=&quot]4عامل در کنترل دخالت دارند که عبارتنند از:[/FONT]
[FONT=&quot]فرایند-اندازه گیری-کنترل کننده-کنترل ولو[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]:TRANSMITTER[/FONT][FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]وسیله ای برای اندازه گیری که در لوپ کنترلی قرار میگیرد ومیتواند میزان فشار –دما وفلو ولول رابرای ما اندازه بگیرد ونشان دهد.[/FONT]
[FONT=&quot]یک ترانسمیتر شامل قسمتهای زیر است:[/FONT]
[FONT=&quot]بدنه ان که شامل برد الکتریکی وسل که به بدنه متصل میشود.[/FONT]
[FONT=&quot]قسمت پایینی سل دارای دو تپ [/FONT][FONT=&quot]HIGH,LOW [/FONT][FONT=&quot] میباشد که اگر فقط یک لاین به ان متصل شود ان ترانسمیتر فشار است و اگر دو لاین به ان متصل شده باشد ترانسمیتر فلو است.[/FONT]
[FONT=&quot]زیر سل یک [/FONT][FONT=&quot]COPLANAR FLANGE [/FONT][FONT=&quot] هست که دو خازن دارد محتوای لاین ما به این دو خازن برخورد کرده وفشار حس شده را به قسمت بالای ترانسمیتر انتقال داده و در انجا توسط برد الکتریکی نمایش داده میشود.در قسمت بالایی ترانسمیتر دو قسمت هست بنامهای [/FONT][FONT=&quot]SPAN,ZERO[/FONT][FONT=&quot] از ان برای تنظیم ترانسمیتر استفاده میشود .محل نصب ترانسمیترها در سایت در مورد گازها در بالای لاین ودر مایعات وبخار در پایین لاین قرار میگیرد.[/FONT]
[FONT=&quot]در ترانسمیترهای اختلاف فشار که دو ورودی دارد برای حفاظت از سل از یک شیر مابین دو شیر [/FONT][FONT=&quot]H,L[/FONT][FONT=&quot] قرار دارد که به ان[/FONT][FONT=&quot]EQULAIZER[/FONT][FONT=&quot] گویند هنگامیکه میخواهیم ترانسمیتر را از سرویس خارج کنیم برای اینکه فشار در یک طرف از طرف دیگر بیشتر نباشد وبه سل اسیب نرساند [/FONT][FONT=&quot]EQULAIZER[/FONT][FONT=&quot] راباز کرده و دو شیر [/FONT][FONT=&quot]H,L[/FONT][FONT=&quot] را به ارامی وهمزمان با هم میبندیم.[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]file:///C:/Users/SE7ENS%7E1/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image004.jpg[/FONT]

dezalman

عضو جدید
سلام،به نظرتون رتبه 25 ،صنعت نفت اهوازقبول میشه؟ کسی میدونه از رتبه های زیر 25کی میاد کی نمیاد؟

آخرین ویرایش:

a_forozan

عضو جدید
سلام،به نظرتون رتبه 25 ،صنعت نفت اهوازقبول میشه؟ کسی میدونه از رتبه های زیر 25کی میاد کی نمیاد؟

سلام
من پنج شش تا میدونم که رتبه هاشون زیر 15 بوده زندند این رشته رو
ولی امید داشته باشد....