اتوکد-دوربین توتال استیشن لایکا.سوالی هرکس دارد من حقیر در خدمت دوستانم

hamzeh1003

عضو جدید
اشکالات در اتوکد

اشکالات در اتوکد

اشکالاتم تو اتوکد
به عنوان اولین سوالم: من با برنامه اتوکد یه نقشه رسم کردم که واحد رسم رو در ابتدا میلیمتر انتخاب کرده بودم. مد نظرم بود با مقیاس 1/100 رسم کنم برای همین 1متر رو 10میلیمتر میکشیدم. اما بعد از پرینت گرفتن خط کش که میذارم مثلا هر 9متر روی زمین رو که باید 90میلیمتر یا 9سانتیمتر روی نقشه نشون بده 8.5سانتیمتر نشون میده. اشکال کارم کجاست؟ آیا تو تنظیمات پرینت کار خاصی باید میکردم؟

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
اشکالاتم تو اتوکد
به عنوان اولین سوالم: من با برنامه اتوکد یه نقشه رسم کردم که واحد رسم رو در ابتدا میلیمتر انتخاب کرده بودم. مد نظرم بود با مقیاس 1/100 رسم کنم برای همین 1متر رو 10میلیمتر میکشیدم. اما بعد از پرینت گرفتن خط کش که میذارم مثلا هر 9متر روی زمین رو که باید 90میلیمتر یا 9سانتیمتر روی نقشه نشون بده 8.5سانتیمتر نشون میده. اشکال کارم کجاست؟ آیا تو تنظیمات پرینت کار خاصی باید میکردم؟

پاسختون داده شده. هر سوال را یکبار ارسال نمائید.
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/464271-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%AA%D9%88%DA%A9%D8%AF?p=6549004&viewfull=1#post6549004

بستان اباد

عضو جدید
شما باید یه کادر با ابعاد کاغذ چاپ ( مثلا برای A4 ابعادش 210 *297 ) رسم کنید و هر چی میخواین رو تو این کادر رسم کنید. موقع پرینت هم از قسمت Plot area مقدار What to plot رو روی Window تنظیم کرده و بعد کادری که اول رسم کردید رو بهش بدید. بعد تیک کنار Center the plot رو بزنید و در قسمت Scale مقدار 1:1 رو انتخاب کنید. حال مقدار 9 متر روی زمین میشه مقدار 90 میلیمتر روی نقشه

mehdi.nit

عضو جدید
تو autocad land 2009 با ads request error در قسمت های مختلف روبرو میشم. چه کنم؟

farazkia

عضو جدید
آقای مهندس سلام .لطفا مرا راهنمائی کنید ..نرم افزار اموزشی میکرو استیشن را از کجا و چگونه دانلود کنم ......متشکرم /////afarazkia@yahoo.com فرازکیه

بالا