اتفاق عجیب در نتایج کنکور

braveheart1981

عضو جدید
دوستان عزیز سلام
این اولین تاپیک من در این سایت هست این چند روز اتفاق عجیبی در نتایج کنکور امسال افتاد که برای من به عنوان یه مهندس با درامد خیلی بالا "تکان دهنده" بود، میتونین اسمش رو حسادت به پزشکان بگذارین (کما اینکه صادقانه باید بگم پر بیراه هم نگفتین) اما مطلب اصلی نتیجه فاجعه بار "محتوم"ی هست که از این وضعیت فاصله درامد رشته های پزشکی با مهندسین کشور، نصیب جامعه خواهد شد در آینده.
در حالیکه کامنتهای همین لینک به خوبی نشون میده که همه مخاطبان خبر که یک جامعه نمونه آماری هستن،(و چه بسا خود فارغ التحصیلان و دانشجویان منصف رشته های علوم پزشکی) میدونن و متوجه هستن که سطح هوش و استعداد میانگین رشته های علوم فنی و مهندسی چقدر باهاشون فاصله داره.
غرض بنده از گذاشتن این لینک هم فقط همینه که اعضای این سایت و بقیه سایتهای اجتماعی دیگه که عضوشون هستم کامنتهای پایین خبر رو یک بار مرور کنن، فقط کامنتها رو، تا شاید با چند واسطه یه دیدگاه جدیدی در مسوولین و سیاستگذاران کشور ایجاد بشه و این سرخوردگی و اون فرجام شوم محتومی که در خیلی از کامنتهای خبر در موردش هشدار داده شده، پیش نیاد و وقتی که چرخهای پیشرفت کشورها فقط توسط مهندسان اون کشورها میتونه به حرکت در بیاد، کما فی السابق این باهوش ترین دانش آموزان کشور باشن که به سراغ رشته های مهندسی میرن و رده های بعدی هوش و توانایی به سراغ رشته های تجربی و علوم انسانی برن و از اون مهمتر فارغ التحصیلان فعلی رشته های فنی مهندسی، به علت این بی عدالتی جلای وطن رو به موندن و آباد کردن کشور ترجیح ندن.
"همونطور که میدونیم عدالت یعنی هر چیزی سر جای خودش قرار بگیره نه اینکه همه چیز مساوی باشه پس باید بهترین درامدها برای مستعدترین افراد جامعه باشه نه افرادی که به خاطر اقتصاد بیمار و درب و داغون کشور ما درامدشون اینقدر بالاتر اومده"
http://fararu.com/fa/news/284939/رتبه-یک-کنکور-تجربی-از-رشته-برق-دانشگاه-شریف-انصراف-دادم

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان عزیز سلام
این اولین تاپیک من در این سایت هست این چند روز اتفاق عجیبی در نتایج کنکور امسال افتاد که برای من به عنوان یه مهندس با درامد خیلی بالا "تکان دهنده" بود، میتونین اسمش رو حسادت به پزشکان بگذارین (کما اینکه صادقانه باید بگم پر بیراه هم نگفتین) اما مطلب اصلی نتیجه فاجعه بار "محتوم"ی هست که از این وضعیت فاصله درامد رشته های پزشکی با مهندسین کشور، نصیب جامعه خواهد شد در آینده.
در حالیکه کامنتهای همین لینک به خوبی نشون میده که همه مخاطبان خبر که یک جامعه نمونه آماری هستن،(و چه بسا خود فارغ التحصیلان و دانشجویان منصف رشته های علوم پزشکی) میدونن و متوجه هستن که سطح هوش و استعداد میانگین رشته های علوم فنی و مهندسی چقدر باهاشون فاصله داره.
غرض بنده از گذاشتن این لینک هم فقط همینه که اعضای این سایت و بقیه سایتهای اجتماعی دیگه که عضوشون هستم کامنتهای پایین خبر رو یک بار مرور کنن، فقط کامنتها رو، تا شاید با چند واسطه یه دیدگاه جدیدی در مسوولین و سیاستگذاران کشور ایجاد بشه و این سرخوردگی و اون فرجام شوم محتومی که در خیلی از کامنتهای خبر در موردش هشدار داده شده، پیش نیاد و وقتی که چرخهای پیشرفت کشورها فقط توسط مهندسان اون کشورها میتونه به حرکت در بیاد، کما فی السابق این باهوش ترین دانش آموزان کشور باشن که به سراغ رشته های مهندسی میرن و رده های بعدی هوش و توانایی به سراغ رشته های تجربی و علوم انسانی برن و از اون مهمتر فارغ التحصیلان فعلی رشته های فنی مهندسی، به علت این بی عدالتی جلای وطن رو به موندن و آباد کردن کشور ترجیح ندن.
"همونطور که میدونیم عدالت یعنی هر چیزی سر جای خودش قرار بگیره نه اینکه همه چیز مساوی باشه پس باید بهترین درامدها برای مستعدترین افراد جامعه باشه نه افرادی که به خاطر اقتصاد بیمار و درب و داغون کشور ما درامدشون اینقدر بالاتر اومده"
http://fararu.com/fa/news/284939/%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D9%87-%DB%8C%DA%A9-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D9%82-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%B4%D8%B1%DB%8C%D9%81-%D8%A7%D9%86%D8%B5%D8%B1%D8%A7%D9%81-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%85

باسلام

ایشون دوست صمیمی دوستم است هر سوالی و هر انتقادی دارید لطفا در تالار برق مطرح بفرمایید در اسرع وقت از ایشان پرسیده خواهد شد....منتظر نظرات سازنده شما هستیم
با ارزوی مویدگی!

braveheart1981

عضو جدید
ممنون از پاسختون
ولی راستش با توجه به وضعیت فجیع درامدی در رشته های فنی و مهندسی که در کامنتهای لینک معرفی شده در بالا هم بهش اشاره شد واقعا جای هیچ انتقادی به ایشون نمونده تا بخواهیم با واسطه بهشون برسونیم. :(((
من غرضم فقط این بوده که این دیدگاهها با واسطه یا بی واسطه به گوش مسوولین و سیاستگذارهای کشور برسه و به صدا در اومدن زنگ خطر رو متوجه بشن.

electro-esmoke

عضو جدید
ممنون از پاسختون
ولی راستش با توجه به وضعیت فجیع درامدی در رشته های فنی و مهندسی که در کامنتهای لینک معرفی شده در بالا هم بهش اشاره شد واقعا جای هیچ انتقادی به ایشون نمونده تا بخواهیم با واسطه بهشون برسونیم. :(((
من غرضم فقط این بوده که این دیدگاهها با واسطه یا بی واسطه به گوش مسوولین و سیاستگذارهای کشور برسه و به صدا در اومدن زنگ خطر رو متوجه بشن.

دلیلش واضحه تو کشوری زندگی می کنید که از لحاظ علوم الکترونیک و برق در رده های اخر دنیا هست و از یه مهندس تو ایران نمیشه توقع زیادی داشت. بیشتر بخش ایرانی دولتی یا خصوصی نماست. (خصوصی نما یعنی مال دولت بوده به مفت وبا پارتی یکی صاحبش شده)

مقصر اصلی هم فرهنگ هست . ما محصولاتمون رو ارتقا نمی دیم و افراد شایسته رو به کار نمی گیریم یا اموزششون نمیدیم و روشون سرمایه گذاری نمی کنیم. در عوض مرزهامون رو می بندیم و میگیم زوری باید کالای ایرانی بخرید. زوره! این که نشد که!
المانی مرگ نداره - چینی چند ماهی کار میکنه - ایرانی رو از جعبه درمیاری خرابه. هیچ جوره هم پولتو نمیدن اگه فحشت ندن کتکت نزنن شانس اوردی. اینم احترام به مشتری و خدمات پس از فروش.

جای این کارا باید سهمیه بازی برداشته شه تو دانشگاه ها به نظر
شخصی من . دولتی بازی و پارتی بازی جمع شه. هر کی میتونه با خارجی رقابت کنه بهترشو بده بسم الله - وام بانک برای همه باشه نه اونی که 100 تا ضامن داره از دانشگاه تهرانه فقط هر کی میتونه کاری راه بندازه.

با تناسبات علمی و فرهنگی ما و تحریم ها این رشته های مهندسی حالا حالا ها سودی توش نیست.

گفتم تحرم ها چون ما هیچ چیز نمی نسازیم تقریبا همه چی رو بدون رضایت مخترع خارجی مونتاژ می کنیم.

این رشته ها برای کارهای
محاجرتی به اروپا و امریکا خوبه

یک محاجرت با غلط املایی که به غلط انتخاب رشته مهندسی بخوره

با ارزوی موییدگی :D

آخرین ویرایش: