اتاق مشورت کنکوری های ارشد مواد 95

fateme.h.b

عضو جدید
سلام دوستای گم همتون خسته نباشید
بچه ها به نظرتون ریاضی الان بخونم یا بعد عید؟
یکم خوندما ولی خب فکر میکنم تا بعد فراموشم میشه.
و اینکه واسه استحاله ها چی بخونم؟
خیلی قاطی میکنمشون:cry:

XFIGHT3R

عضو جدید
سلام, ریاضی چون اکثرا معادلات و مهندسی میخونن باید هی دوره بشه, اگه کتاب تست دارید, کنار تستای خوب ستاره بذارید و تو فواصل منظم دوره کنید اونارو

mavadd

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
و اینکه واسه استحاله ها چی بخونم؟
خیلی قاطی میکنمشون:cry:

منکه دارم معادلات میخونم....
خلاصه نوشتم از خود کتاب مدرسان قطور تر.....شاید رستگارشوم:redface::)
الان بخون خلاصه هاشو بنویس....بعد عید مرور کن.......

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز

:biggrin:پس خلاصه نوشتنت مثل منه!.... از خود کتاب هم پربارتر مینویسم. !

fateme.h.b

عضو جدید
ماشالا از پارسال یه دنیا خلاصه نویسی دارم:biggrin:

m.saha

عضو جدید
سلام
آفرین به شما، تبریک می گم. می تونم بپرسم الان چه گرایشی و کجا قبول شدین؟
می شه بگین چقد وقت گذاشتین برای مطالعه؟ راستش من کارمندم و وقتم خیلی محدوده و البته حداقل 10 سال از لیسانسم هم می گذره (لابد می گین سر پیری و معرکه گیری) تازه از این هفته دارم سعی می کنم هفته ای یکی دو روز مرخصی بگیرم تا بتونم درس بخونم و تا حالا فقط ترمو رو تقریبا خوندم (هنوز محلولها مونده :()، زبانم بد نیست یعنی نمی خوام براش وقت بذارم، فعلا در حد 50-60% می زنم تستها رو. به نظرتون با توجه به محدودیت وقتم چه جوری درس بخونم (مکانیکی و فیزکی و ریاضی) مخصوصا فیزیکی که خیلی گستردگی مطالبش زیاده! :cry: و اصلا فک می کنین امیدی هست رتبه ای در حد 150-200 بیارم؟! :que:

m.saha

عضو جدید
سلام
تلگرام گروهی می شناسین که در مورد کنکور امسال مواد بحث کنن؟

m.saha

عضو جدید
چه عجب یکم این تاپیک فعال شد :D هر دفعه می اومدم سوت و کور بود و گوشی دستم می اومد که اوضاعم چقد خرابه و رقبا چقد درسخون! موفق باشین دوستان گل;)

m.saha

عضو جدید
سلام
منم سر پیری هوس کنکور دادن کردم. البته لیسانسم متالورژیه ولی با نبودنش فرقی نداره چون 10 سال پیش فارغ التحصیل شدم. منم کارمندم ولی به روزی 3-4 ساعت نمی رسم. حسابی استرس دارم که می رسم اصلا بخونم یا نه! منم از کتابهای ماهان دارم استفاده می کنم. البته فعلا فقط روی ترمو وقت گذاشتم تا حالا.
بهتون تبریک می گم که پارسال با اون مدت زمان کوتاه مطالعه تونستین قبول شین. امسال هم حتما می تونین تو مواد به نتیجه خوبی برسین.
امیدوارم موفق باشین دوست گرامی

alone.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
کنکوری های عزیز رشته برق میتونین برای مشاوره به تاپیکی که لینک اون در امضای من هست مراجعه کنید

chego

کاربر فعال
باسلام خدمت دوستان
میخواستم ببینم به نظرتون چه جور برنامه ای برای درس خوندن مناسبه هر روز یه درس یا هر روز چند تا درس بخونیم
باتشکر

XFIGHT3R

عضو جدید
باسلام خدمت دوستان
میخواستم ببینم به نظرتون چه جور برنامه ای برای درس خوندن مناسبه هر روز یه درس یا هر روز چند تا درس بخونیم
باتشکر
به نظر من, 3تا درس بهتره ... چون تو کنکور باید همه ی درسا رو امتحان بدیم, ذهن باید آمادگی رفتن از یه درس به درس دیگه رو داشته باشه

fateme.h.b

عضو جدید
به نظر من, 3تا درس بهتره ... چون تو کنکور باید همه ی درسا رو امتحان بدیم, ذهن باید آمادگی رفتن از یه درس به درس دیگه رو داشته باشه

سلام البته بستگی به خودتون داره
چقئر از درس دور بودید و چیجوری درس میخونید ولی حداقل صبح یک بخونید بعدظهر یکی
مرور و خلاصه نویسی فراموش نشه
البته نه مثل بچه ها که کتاب بنویسیداااااااا:D:)

fateme.h.b

عضو جدید
سلام
منم سر پیری هوس کنکور دادن کردم. البته لیسانسم متالورژیه ولی با نبودنش فرقی نداره چون 10 سال پیش فارغ التحصیل شدم. منم کارمندم ولی به روزی 3-4 ساعت نمی رسم. حسابی استرس دارم که می رسم اصلا بخونم یا نه! منم از کتابهای ماهان دارم استفاده می کنم. البته فعلا فقط روی ترمو وقت گذاشتم تا حالا.
بهتون تبریک می گم که پارسال با اون مدت زمان کوتاه مطالعه تونستین قبول شین. امسال هم حتما می تونین تو مواد به نتیجه خوبی برسین.
امیدوارم موفق باشین دوست گرامی
کار خیلی خوبی کردید
حالا که زیاد وقت ندارید حداقل مرور رو فراموش نکیند:)

najii

عضو جدید
درود
ازمون ماهان همشو شرکت کردین یا جامعاشو؟؟

نه من 8 تا آزمون شرکت کردم. راضی هم بودم. چون من بعد چند سال فارغ التخصیلی می خوندم تنها بودم و دوستی نداشتم، خیلی بهم کمک کردن تا خودم بسنجم.

درود

خدا رو شکر پس یه مشاور خوب اینجا داریم

من آزمون جامع 50درصد اول مدرسان رتبم 8 شد ، این دو هفته هم مباحث تموم میشه و دیگه وارد جمع بندی میشیم ، فقط یه سوال داشتم

اول اینکه چقدر میتونم به رتبم توی مدرسان اعتماد کنم؟

دوم اینکه واسه جمع بندی ماه آخر شما (برای ما که زمان بیشتره میشه حدود دوماه آخر) چجوری تست زدید واسه جمع بندی؟
مثلا فقط کنکور 15 سال اخیر مواد رو زدید؟
میخوام ببینم مجموعه ی تستی که سوال مختلط داشته باشه و مبحثی نباشه برای مواد هست؟

به غیر از خوندن خلاصه نویسی ها چجوری بهتره که جمع بندی بشه آخر کار؟
پیشنهادی دارید برامون؟

اختیار داری، فقط یکم تجربه دارم.

مدرسان من نمیدونم ولی واس ماهان تقریبا میشه از رو رتبه با استفاده از مقیاسی که مشاوراش دارن استفاده کرد. هرچی جامعه اماری شرکت کننده ها بالاتر باشه دقیق تر میشه حدث زد. تو ماهان خود مشاورا میگن معمولا رتبه کنکور بهتر از رتبه آزمون های جامع میشه که برای من همینطور شد.

من تست هایی که قبلا موقع درس خوندن زده بودم و برام سخت بود برای بار دوم و سوم زدم. بعد که تا حدودی رفع اشکال کردم از قسمت هایی که بلد نبودم، تست های 3-4 سال اخیر که زدم. اونم چند بار. آخرم وقت اضافه اوردم و مطالبی که حس کردم باید بیشتر بخونم یا عمیق تر بخونم و خوندم.
من همچین مجموعه تستی ندیدم. برای کنکور سالهای قبل هم بعد 84 بخونید قبلش فقط وقت تلفی هست چون دیگه اون مدلی سوال نمیدن.
من که فقط خلاصه هام خوندم. سعی کردم کامل فورمول هارو حفظ کنم. مخصوصا مخصوصا فورمول های پرکاربرد کنکور که سالهای قبل ازش سوال میومد.
به نظرم رو زمان سنجیتون کار کنید.
چون شماها وقت دارید جزوه اساتیدی که معمولا طراح سوال هستن نگاه کنید مثل ترمودینامیک صنعتی اصفهان، مکانیکی دکتر زارعی دانشگاه تهران و ...
من خودم اینارو نخوندم ولی میگن جواب میده.

najii

عضو جدید
دوستان چند ماه پیش یکی ازم خواست که روش خوندنم چجوری بود منم براش کامل توضیح دادم، اینجا کپی می کنم امیدوارم راهگشا باشه. البته من فقط تجربیاتم میگم ممکنه خیلی از کارام اشتباه بوده باشه.

من فیزیکی و مکانیکی 65، ترمودینامیک 55 و زبان 33 زدم. رتبه منم بین 39 تا 81 اومد.
من از یک خرداد شروع کردم تا اواخر پاییز به صورت میانگین روزی 3 ساعت میخوندم و بعد تا کنکور به حدود 4-5 ساعت افزایش دادم. چون سر کار میرفتم و هر روز 10 ساعت اونجا بودم زود شروع کردم. تا آخر تابستان کتابهای ماهان چند دور خوندم و بعدش هم جزوه های داریوش کوکبی خوندم. در این حین هر قسمت که برام گنگ و نا مفهوم بود (که موقع جزوه خوندن خیلی پیش میاد) به کتاب های مرجع مراجعه می کردم که واقعا خوب بود. در آزمون های ماهانم شرکت کردم. آزمون ها برای من که دست تنها داشتم میخوندم خیلی خوب بود. من هر روز که درس میخوندم، ساعت مطالعه و مبحثی که میخوندم تو یک دفترچه می‌نوشتم. و برنامه هامو تو اون دفترچه می‌نوشتم. مثلا می‌گفتم تا آخر این ماه باید فیزیکی، مکانیک و ترمودینامیک نصف جزوه ماهان یک دور بخونم و تست بزنم.
اشتباه من این بود از اول درس هارو با تست های جدید ( 84 به بالا) کار نکردم.
من برای کتاب های مرجع از مکانیکی دکتر، ترجمه شهره شهیدی و فیزیکی اونر و ترمودینامیک گسکل بود. به نظر من شما برای ترمودینامیک از گسکل استفاده کن (هر چند در ترمودینامیک زیاد نیاز به مراجعه نیست چون مسایل تکراری هست) و برای مکانیکی، سجادی و برای فیزیکی، رزاقیان استفاده کن. من اگه قرار باشه از اول بخونم هر فصل یکبار به صورت سطحی از جزوه میخوندم و بعد به صورت عمیق قسمت هایی که تو جزوه بود از مرجع میخوندم. بعد هم در حدی که با تست ها آشنا شم تست میزدم.
دور های اول که میخونی سعی 80% بخونی 10-20% تست بزنی که مراتب درصد تست زنی زیاد که تا جایی که ماه آخر 20% بخونی.
در حین خوندن دور دوم هم برای هر فصل در یک برگ یا دو برگ، یک طرفش کل فورمول ها رو می نوشتم و طرف دیگه نکات مهم در عرض یکی دو جمله می نوشتم. مثلا می‌نوشتم "مکانیزم اصلی تغییر شکل در دمای پایین دوقلویی و دمای بالا لغزش" البته این برگه ها آخر سر به برای سرفصل به 2-3 برگ رسید و حتی برای فصل نابجایی ها به 4 برگ رسید.
این برگه ها واقعا به من کمک کرد چون میتونستم همه جا بخونم، سر کار، در سرویس، در مهمونی و ... .
در آخر هم عرض می کنم سعی کن همیشه با انگیزه کار کنی تا وسط کار دلسرد نشی. برای اینکار هم کافیه هدف مشخص کنی و به موفقیتی که در آینده بدست میاری فکر کنی.
راستی کتاب نکات کنکور ارشد مواد برای راهیان ارشد هم خوبه داشته باشی

fateme.h.b

عضو جدید
دوستان چند ماه پیش یکی ازم خواست که روش خوندنم چجوری بود منم براش کامل توضیح دادم، اینجا کپی می کنم امیدوارم راهگشا باشه. البته من فقط تجربیاتم میگم ممکنه خیلی از کارام اشتباه بوده باشه.

من فیزیکی و مکانیکی 65، ترمودینامیک 55 و زبان 33 زدم. رتبه منم بین 39 تا 81 اومد.
من از یک خرداد شروع کردم تا اواخر پاییز به صورت میانگین روزی 3 ساعت میخوندم و بعد تا کنکور به حدود 4-5 ساعت افزایش دادم. چون سر کار میرفتم و هر روز 10 ساعت اونجا بودم زود شروع کردم. تا آخر تابستان کتابهای ماهان چند دور خوندم و بعدش هم جزوه های داریوش کوکبی خوندم. در این حین هر قسمت که برام گنگ و نا مفهوم بود (که موقع جزوه خوندن خیلی پیش میاد) به کتاب های مرجع مراجعه می کردم که واقعا خوب بود. در آزمون های ماهانم شرکت کردم. آزمون ها برای من که دست تنها داشتم میخوندم خیلی خوب بود. من هر روز که درس میخوندم، ساعت مطالعه و مبحثی که میخوندم تو یک دفترچه می‌نوشتم. و برنامه هامو تو اون دفترچه می‌نوشتم. مثلا می‌گفتم تا آخر این ماه باید فیزیکی، مکانیک و ترمودینامیک نصف جزوه ماهان یک دور بخونم و تست بزنم.
من برای کتاب های مرجع از مکانیکی دکتر، ترجمه شهره شهیدی و فیزیکی اونر و ترمودینامیک گسکل بود. به نظر من شما برای ترمودینامیک از گسکل استفاده کن (هر چند در ترمودینامیک زیاد نیاز به مراجعه نیست چون مسایل تکراری هست) و برای مکانیکی، سجادی و برای فیزیکی، رزاقیان استفاده کن. من اگه قرار باشه از اول بخونم هر فصل یکبار به صورت سطحی از جزوه میخوندم و بعد به صورت عمیق قسمت هایی که تو جزوه بود از مرجع میخوندم. بعد هم در حدی که با تست ها آشنا شم تست میزدم.
دور های اول که میخونی سعی 80% بخونی 10-20% تست بزنی که مراتب درصد تست زنی زیاد که تا جایی که ماه آخر 20% بخونی.
در حین خوندن دور دوم هم برای هر فصل در یک برگ یا دو برگ، یک طرفش کل فورمول ها رو می نوشتم و طرف دیگه نکات مهم در عرض یکی دو جمله می نوشتم. مثلا می‌نوشتم "مکانیزم اصلی تغییر شکل در دمای پایین دوقلویی و دمای بالا لغزش" البته این برگه ها آخر سر به برای سرفصل به 2-3 برگ رسید و حتی برای فصل نابجایی ها به 4 برگ رسید.
این برگه ها واقعا به من کمک کرد چون میتونستم همه جا بخونم، سر کار، در سرویس، در مهمونی و ... .
در آخر هم عرض می کنم سعی کن همیشه با انگیزه کار کنی تا وسط کار دلسرد نشی. برای اینکار هم کافیه هدف مشخص کنی و به موفقیتی که در آینده بدست میاری فکر کنی.
خیای خوب بود
سپاس مهندس
انشالا همه دوستان استفاده کنند و موفق شن

mavadd

اخراجی موقت
کاربر ممتاز

ریاضی همانا صفر زدین شما؟؟:cool:

marianno

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
من هم امسال می خوام تو کنکور ارشد شرکت کنم, البته بعد از 5 سال کار و دوری از دانشگاه تصمیم گرفتم امسال جدی کنکور ارشد بدم, تقریبا خوب هم آمادگی دارم. اما به یه مشکل بزرگ برخوردم!!! :cry: و برای همین به شدت مستاصل هستم! به طور اتفاقی امروز متوجه شدم موقع ثبت نام معدل لیسانسم رو به اشتباه 0.4 بیشتر وارد کردم یعنی به جای عدد اعشاری 0.54 به اشتباه 0.94 وارد کردم! :cry: واقعا وقتی متوجه شدم انگار همه چی رو سرم آوار شد, کل زحمتام داره به باد می ره, اصلا قصدم عمد نبوده قطعا! حالا نمی دونم چیکار کنم!! واقعا حالم خیلی خیلی خرابه! اگه کسی راهی می شناسه برای اصلاح اطلاعات ثبت نام عاجزانه خواهش می کنم به دادم برسه!

misento

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
من هم امسال می خوام تو کنکور ارشد شرکت کنم, البته بعد از 5 سال کار و دوری از دانشگاه تصمیم گرفتم امسال جدی کنکور ارشد بدم, تقریبا خوب هم آمادگی دارم. اما به یه مشکل بزرگ برخوردم!!! :cry: و برای همین به شدت مستاصل هستم! به طور اتفاقی امروز متوجه شدم موقع ثبت نام معدل لیسانسم رو به اشتباه 0.4 بیشتر وارد کردم یعنی به جای عدد اعشاری 0.54 به اشتباه 0.94 وارد کردم! :cry: واقعا وقتی متوجه شدم انگار همه چی رو سرم آوار شد, کل زحمتام داره به باد می ره, اصلا قصدم عمد نبوده قطعا! حالا نمی دونم چیکار کنم!! واقعا حالم خیلی خیلی خرابه! اگه کسی راهی می شناسه برای اصلاح اطلاعات ثبت نام عاجزانه خواهش می کنم به دادم برسه!

سلام
فکر کنم قبل کنکور باید یه ویرایش داشته باشیم تو این هفته و هفته بعد.
به سایت سنجش یه نگاهی بندازین.
بعدشم نگران نباشین منم تو ثبت نام کنکور کارشناسی اشتباهی معدل دیپلم و معدل کلم یکی زده بودم بعد ثبت نام تو دانشگاه یه روز از آموزش زنگ زدن گفتن بیا پول بریز به فلان حساب برات درستش کنیم :biggrin:
موفق باشین.

marianno

عضو جدید
مرسی دوست عزیز, آره امروز دیدم اطلاعیه سازمان سنجش نوشته بود هفته بعد که کارت ورود به جلسه رو می دن امکان ویرایش و اصلاح هست, خیالم راحت شد! آخه شنیده بودم چند سالی هست سر همین معدل اشتباه و اینا اصلا اجازه ثبت نام نمی دن, واسه همین نگران بودم اگه یه درصدم زد و قبول شدم, به خاطر یه اشتباه سهوی محروم شم خیلی بده. خلاصه خیلی خیلی لطف کردی که جواب دادی. امیدوارم موفق باشی
سلام
فکر کنم قبل کنکور باید یه ویرایش داشته باشیم تو این هفته و هفته بعد.
به سایت سنجش یه نگاهی بندازین.
بعدشم نگران نباشین منم تو ثبت نام کنکور کارشناسی اشتباهی معدل دیپلم و معدل کلم یکی زده بودم بعد ثبت نام تو دانشگاه یه روز از آموزش زنگ زدن گفتن بیا پول بریز به فلان حساب برات درستش کنیم :biggrin:
موفق باشین.

misento

عضو جدید
مرسی دوست عزیز, آره امروز دیدم اطلاعیه سازمان سنجش نوشته بود هفته بعد که کارت ورود به جلسه رو می دن امکان ویرایش و اصلاح هست, خیالم راحت شد! آخه شنیده بودم چند سالی هست سر همین معدل اشتباه و اینا اصلا اجازه ثبت نام نمی دن, واسه همین نگران بودم اگه یه درصدم زد و قبول شدم, به خاطر یه اشتباه سهوی محروم شم خیلی بده. خلاصه خیلی خیلی لطف کردی که جواب دادی. امیدوارم موفق باشی

خواهش میکنم :)