اتاق مشورت کنکوری های ارشد مواد 95

marianno

عضو جدید
سلام رفیق
در واقع نه چندان. من آزمون ماهان دادم. میانگین رتبه هام 350-400 بود!
به نظرتون رتبه های این آزمونها چقد با کنکور قابل مقایسه اس؟

marianno

عضو جدید
دوستان عزیز
یه سؤال دارم, کسی می دونه آخرین رتبه قبولی استخراج شبانه شریف, تهران و امیرکبیر هر کدوم پارسال حدودا چند بوده؟

Kavian_msh

عضو جدید
سلام رفیق
در واقع نه چندان. من آزمون ماهان دادم. میانگین رتبه هام 350-400 بود!
به نظرتون رتبه های این آزمونها چقد با کنکور قابل مقایسه اس؟

درود

والا مدرسان که دوستای ما پارسال داده بودن رتبه هاشون مثل جامعشون شد ، امسالم خودشون مدرسانیا میگن رتبه ها با یه تلورانس بیست تایی احتمال 80 درصد تو کنکور همون میشه ولی خوب به نظرم با این وجود بازم قابل پیش بینی نیست ، ولی رتبه های ماهان رو اطلاع ندارم که چقدر مشابهت با کنکور داشته باشه .

در مورد آخرین رتبه قبولی هم باز فکر میکنم سال به سال فرق میکنه . مثلا بستگی داره که امسال چقدر برای اون رشته ظرفیت اعلام کنن و کیا اون رو بزنن .
یهو میبینی یه سال رتبه های خوب همه ریخته گری میزنن ، یا جوش میزنن یا ...
بستگی به خیلی چیزا داره و صرفا اخرین نفر قبولی پارسال نمیتونه تعیین کننده باشه ، ولی خوب اطلاعی هم ندارم من

موفق باشید ;)

misento

عضو جدید
دوستان عزیز
یه سؤال دارم, کسی می دونه آخرین رتبه قبولی استخراج شبانه شریف, تهران و امیرکبیر هر کدوم پارسال حدودا چند بوده؟

خواهشن به همه سفارش کنید امسال کسی تو انتخاب رشته استخراج نزنه میترسم به من نرسه :biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:
لطفنا اگه فهمیدین به منم بگین :w27:

marianno

عضو جدید
سلام عزیزان, خسته نباشید.
انشالله که فردا نتیجه خوبی از زحماتتون بگیرین. من نرفتم سر آزمون نانو! کسی از دوستان رفته؟ چطور بوده سطح سؤالا؟
و اگه کسی تونست به دفترچه سؤالهای کنکور امروز نانو دسترسی پیدا کنه, بی زحمت لطف می کنه بذاره اینجا؟ که نمونه سؤالهای تخصصی و زبانشو ببینیم, فک کنم بد نباشه برا کنکور فردا.

misento

عضو جدید
سلام
گزارش بدین چیکار کردین؟
من فقط افتخار دادم بیسکوییت و آب معدنی مو گرفتم. :biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:

marianno

عضو جدید
سلام
گزارش بدین چیکار کردین؟
من فقط افتخار دادم بیسکوییت و آب معدنی مو گرفتم. :biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:

:biggrin: :biggrin: :biggrin:
پس واقعا خسته نباشی ;)
البته منم اوضاعم خیلی خوب نبود, سر کنکور حالم بد شد و چون فیزیکی رو گذاشته بودم آخر بزنم نرسیدم خیلی از سؤالها رو حتی بخونم! و متأسفانه (البته برای من) اینجور که بیشتر بچه ها بعد کنکور می گفتن فیزیکی خیلی آسون بوده! :razz: این یعنی گند زدم.
حالا رفقا بیاین نظر بدین سطح درسها چطور بوده و اینکه آیا هیچ راهی هست سؤالا رو گیر آورد منظورم قبل از یکشنبه اس که سنجش می ذاره رو سایت. طاقت ندارم, می خوام ببینم دقیقا چقد خراب کردم :redface:

Kavian_msh

عضو جدید
سلام بچه ها

اولا خسته نباشید از این راه طولانی
نمیدونم کی شروع کردید ، برای من که تقریبا ده مال طول کشید و خیلی فرسایشی شد . فک میکنم زود شروع کردنم و عقب افتادن کنکور برای من یکی اتفاق خوش یمنی نبود و متاسفانه وقتی توی اوج بودم ینی همون بهمن کنکور برگزار نشد و با اینکه سعی کردم جایگاهمو حفظ کنم ولی کمی عقب افتادم .

فکر میکنم عقب افتادن کنکور امسال باعث شد یه جورایی رقابت خیلی سخت تر بشه . معمولا وقتی کنکور بهمن باشه خیلی ها به خاطر تعداد بالای واحد درسی باقیمونده ی دو ترم اخر نمیتونن خوب بخونن و شرکت نمیکنن ، ولی این عقب افتادن باعث شد که بچه های مشغول تحصیل هم درست و حسابی به کنکور برسن .

از تقریبا دو برابر شدن جامعه ی آماری هم بگذریم بریم سر خود کنکور

من فکر میکنم کنکور امسال ریاضیش خوشبختانه خیلی راحت بود .
زبان رو من نزدم اطلاعی ندارم ولی گویا اون هم خیلی سخت نبوده.
فیزیکی هم به نظرم متوسط بود .
مکانیکی سبک منحصر به فردی داشت توی کنکور های اخیر . من شخصا انتظار سوال های محاسباتی بیشتری از خزش و شکست و خستگی داشتم که خوب به نظرم خیلی متفاوت و عجیب بود مکانیکیش.
همینطور ترمو هم بسیار وقت گیر بود و گزینه ها شدیدا به هم نزدیک بود و با کوچکترین اشتباه محاسباتی ادم توی دام می افتاد .
در مجموع به نظرم میشه دروس اختصاصیمون رو با توجه به تغییر سبک و تعداد سوالای مطرح شده از هر فصل "سخت" ارزیابی کرد ، البته این نظر شخصی منه ;)

امیدوارم به قدر زحماتتون نتیجه بگیرید.
کنکور فقط یه مرحله ی زندگیه که براش تلاش میکنیم
امیدوارم توی همه ی مراحل زندگیتون موفق باشید :)

chego

کاربر فعال
سلام بچه ها خسته نباشید ایشالا که همگی امتحانو خوب دادین
من امسال رشته شمارو شرکت کردم رشته خودم مکانیکه با 53 روز درس خوندن امروز فقط تونستم کلا 24تا سوالو جواب بدم البته واسه ترمو و زبان که گذاشته بودم اخر سر وقت کم اوردم میخواستم ببینم شانس قبولیم با این تعداد کم که جواب دادم چقدره
باتشکر

mavadd

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
سلام بچه ها خسته نباشید ایشالا که همگی امتحانو خوب دادین
من امسال رشته شمارو شرکت کردم رشته خودم مکانیکه با 53 روز درس خوندن امروز فقط تونستم کلا 24تا سوالو جواب بدم البته واسه ترمو و زبان که گذاشته بودم اخر سر وقت کم اوردم میخواستم ببینم شانس قبولیم با این تعداد کم که جواب دادم چقدره
باتشکر

مهمه چنتا درست زده باشی...

یعنی مثلا
زبان 0
ریاضی 0
فیزیکی 40
مکانیکی40
ترمو 40
( اگه هر 24 تا درسته باشه :smile: )
دوست من با همین درصدا پارسال شد 400 و شناسایی روزانه خواجه نصیر اورد....
امسال هیچی مشخص نیس...
خب من 49 تاز دم... تا همین الان از تو ترمو 2 تا اشتباه محاسباتی در اوردم...
مهم تعداد سوالاییه که درست زدی;)

misento

عضو جدید
من 4تا فیزیکی زدم که انشالا رحمان درستن :biggrin:
1 دونه مکانیکی زدم اونم انشالا رحمان درست باشه :D
9تا ترمو زدم که بین 2تاش شک دارم. اونام به حول و قوه الهی انشالا رحمان درستن :biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:
45 ترمو
20 فیزیکی
5 مکانیکی
ریاضی زبان سفید
بنظرتون چند میشم؟ :cool: آیا تهران میارم؟ :):biggrin::biggrin::biggrin:
من یه هفته خوندم اونم برای ترمو.

mavadd

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
من 4تا فیزیکی زدم که انشالا رحمان درستن :biggrin:
1 دونه مکانیکی زدم اونم انشالا رحمان درست باشه :D
9تا ترمو زدم که بین 2تاش شک دارم. اونام به حول و قوه الهی انشالا رحمان درستن :biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:
45 ترمو
20 فیزیکی
5 مکانیکی
ریاضی زبان سفید
بنظرتون چند میشم؟ :cool: آیا تهران میارم؟ :):biggrin::biggrin::biggrin:
من یه هفته خوندم اونم برای ترمو.

:D نمودار الینگهام بود....کنکور 94 هم اومده بود....کپی همونم بود.....معلومم بود اکسیده ذوب شده....مثل مرد غلط زدم...مثل چی خونده بودم....:cool: هر چی به ترمو فک میکنم اعصابم بیشتر خورد میشه...تو خونه که سر صبر حل میکنم....میبینم چه کردم:smile:

misento

عضو جدید
:D نمودار الینگهام بود....کنکور 94 هم اومده بود....کپی همونم بود.....معلومم بود اکسیده ذوب شده....مثل مرد غلط زدم...مثل چی خونده بودم....:cool: هر چی به ترمو فک میکنم اعصابم بیشتر خورد میشه...تو خونه که سر صبر حل میکنم....میبینم چه کردم:smile:
وواییییی اکسید بود؟ من فلز زدم :|
3روز قبل کنکور دیده بودم اون سوالو :biggrin::biggrin::biggrin:
از 45 به 38 رسیدم.
بنظرم برم برای سال بعد یه برنامه بریزم که دوباره نخونم :D

kimiaye_hasti

عضو جدید

حرص نخور نگران نباش

kimiaye_hasti

عضو جدید
به نظر من امسال جوری سوال طرح کرده بودن که ببینن بچه ها در برابر سوالای سخت چه عکس العملی نشون میدن. اول زبان با ریدینگ های طولانی و بعد مکانیکی با سوالای عجیب. درس ریاضی هم که برعکس سال های قبل راحت بوده.
من فک میکنم به خاطر تغییر سبک سوالا اصلا نمیشه درصدها و قبولی ها رو با پارسال مقایسه کرد. ولی مسلما درصدها نسبت به پارسال کمتره.

Kavian_msh

عضو جدید
به نظر من امسال جوری سوال طرح کرده بودن که ببینن بچه ها در برابر سوالای سخت چه عکس العملی نشون میدن. اول زبان با ریدینگ های طولانی و بعد مکانیکی با سوالای عجیب. درس ریاضی هم که برعکس سال های قبل راحت بوده.
من فک میکنم به خاطر تغییر سبک سوالا اصلا نمیشه درصدها و قبولی ها رو با پارسال مقایسه کرد. ولی مسلما درصدها نسبت به پارسال کمتره.

دقیقا با عجیب و غریب بودن مکانیکی موافقم !!
من هنوز موندم چجوری ممکنه توی مکانیکی فصل شکست و مخصوصا k1c که هر سال انقدر روش مانور میدادن ، انقدر امسال به گریفیث و ترک و شکست بی توجه شدن!!
ترمودینامیک که هر سال مانور روی فصل محلول ها بود امسال خیلی غریب افتاده بود و مهمتر از همه راجع به ریاضی ، من ریاضیو از راحت بودن سوتی دادم دو تا تا الان میدونم غلط زدم !!
انقد پیچیده فکر میکردم که یه سوالای راحتی رو تو ریاضی از دست دادم ، ینی اگه کنکور ، ریاضیش سخت تر بود من اینجوری سوتی نمیدادم به خدا :biggrin:

به نظر منم اصلا با پارسال قابل مقایسه نیست و هیچ جوره نمیشه هیچی رو تخمین زد . فقط باید منتظر جوابا موند
شنیدم سازمان سنجش اعلام کرده 1 خرداد میده جوابا رو ، اگه انقدر زود بده که خیلی عالیه ، شما هم شنیدید؟

kimiaye_hasti

عضو جدید
من هنوز موندم چجوری ممکنه توی مکانیکی فصل شکست و مخصوصا k1c که هر سال انقدر روش مانور میدادن ، انقدر امسال به گریفیث و ترک و شکست بی توجه شدن!!
ترمودینامیک که هر سال مانور روی فصل محلول ها بود امسال خیلی غریب افتاده بود و مهمتر از همه راجع به ریاضی ، من ریاضیو از راحت بودن سوتی دادم دو تا تا الان میدونم غلط زدم !!
انقد پیچیده فکر میکردم که یه سوالای راحتی رو تو ریاضی از دست دادم ، ینی اگه کنکور ، ریاضیش سخت تر بود من اینجوری سوتی نمیدادم به خدا :biggrin:

به نظر منم اصلا با پارسال قابل مقایسه نیست و هیچ جوره نمیشه هیچی رو تخمین زد . فقط باید منتظر جوابا موند
شنیدم سازمان سنجش اعلام کرده 1 خرداد میده جوابا رو ، اگه انقدر زود بده که خیلی عالیه ، شما هم شنیدید؟

کنکور همینه... سر جلسه برای هر اتفاقی باید آماده باشی... من خداروشکر خودمو برای اینجور اتفاق آماده کرده بودم... چون برای کنکور کارشناسی از همین مورد ضربه خورده بودم.

شنیدم خرداد جوابا میاد اما نمیدونم کی...

misento

عضو جدید

واییی نههه تو دوهفته چطوری اون همه پاسخنامه رو تصحیح میکنن؟ :biggrin:
البته پاسخنامه من نیاز ب تصحیح نداره سفیده :D:biggrin::):confused:

misento

عضو جدید
تعداد شرکت کننده ها امسال کم بوده...

پاسخنامه ها رو که دستی صحیح نمیکنن.... خخخخخخ :eek:

میدونم بابا کار دستگاهه زمان قدیم نیست ک دستی کار کنن :biggrin:
ولی خوب دستگاه هم نیاز به استراحت و تفریح و تغذیه و خواب و ... اینا داره. حالا نمیخاد ازش 24 ساعته کار بکشن:w25:
من یکی که اصن راضی نیستم اون بیچاره رو به زحمت بندازن :w15:
امیدوارم 1000 نفر اول استخراج برندارن :d

marianno

عضو جدید
سلام
بچه ها کسی می دونه الگوی جابجائی گزینه ها تو دفترچه سؤالات F نسبت به E چی می تونه باشه؟! من گزينه هايی که تو پاسخنامه زدم رو دارم ولی دفترچه ام F بوده, و چون خیلی سؤالها رو با شک زدم الان یادم نمی آد, واسه همینم نمی تونم الگوی تفاوت دفترچه ها رو درآرم :razz: تو رو خدا اگه کسی می دونه بگه لطفا.

XFIGHT3R

عضو جدید
سلام ... دوستان به سوالات 8 و 28 زبان اعتراض بزنید
سوال 8 جوابش surreptitiously میشه که به غلط زدن superstitiously ( متن اصلی )
سوال 28 هم که فقط شرایط گزینه 3 درسته ولی تو کلید زدن 4

kimiaye_hasti

عضو جدید
سلام ... دوستان به سوالات 8 و 28 زبان اعتراض بزنید
سوال 8 جوابش surreptitiously میشه که به غلط زدن superstitiously ( متن اصلی )
سوال 28 هم که فقط شرایط گزینه 3 درسته ولی تو کلید زدن 4

دوست عزیز سوال 28 درسته... متنو کمی با دقت بخونی به جواب 4 میرسی :)