اتاق طوفان فکر

غضنفرخان

عضو جدید
می خوام این تایپیک تبدیل بشه به اتاق طوفان فکر .... همتون می دونین اتاق فکر چیه .

ولی من می خوام طوفانی از ایده ها و نظرهای جالب شما برای همه چیز ( منظورم از همه چیز یعنی همه چیزه دیگه..)و برای ایجاد انقلابی در همه چیز ( منظورم از همه چیز یعنی همه چیزه دیگه ... مثال بزنم باشه ... ایده های کارهای جدید و نو - سیاسی - مذهبی - عشقی و عاطفی- همسرداری - شغل های جدید - اختراعات جدید- موفقیت - مدیریت - آرزو - هدف گذاری و ...)

آقا هر کی هر چی داره بریزه تو دایره ..;)

لطفا نظرات همدیگر را در جهت بهبود نقد کنید نه در جهت تخریب.....

monrose

عضو جدید
کاربر ممتاز
وای منم موافقم... فقط مدت زمانش ساعت 10 شب به بعد باشه که از کارو زندگی نیفتیم... خیلی دلم می خواد ازتون چیزای زیادی یاد بگیرم... شاید شما کمک کنید تفکراته اشتباهمو تغییر بدم... :gol:

غضنفرخان

عضو جدید
سلام . می خوام استارت کار رو با شیوه ای نو از ابراز محبت شروع کنم .... لطفا دوستان نظرات و پیشنهادات خودشون رو ارائه بدن تا با همدیگه گفتگو کنیم....

البته اگر هم کسی دوست داره در مورد چیز دیگه ای صحبت بشه بگه تا به شور ( لویی جرگه) بشینیم.

monrose

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام . می خوام استارت کار رو با شیوه ای نو از ابراز محبت شروع کنم .... لطفا دوستان نظرات و پیشنهادات خودشون رو ارائه بدن تا با همدیگه گفتگو کنیم....

البته اگر هم کسی دوست داره در مورد چیز دیگه ای صحبت بشه بگه تا به شور ( لویی جرگه) بشینیم.

به نظره من... دوس داشتنو نمیشه با دوستت دارمای الکی ابراز کرد... باید تو عمل ثابت کنی...

?Ardalan

عضو جدید
به نظره من... دوس داشتنو نمیشه با دوستت دارمای الکی ابراز کرد... باید تو عمل ثابت کنی...

ولی باید اینو در نظر داشته باشید که همین دوست دارم هم میتونه به شیوه های مختلف بیان یشه که در چند مورد از اونا واقعا علاقه رو میرسونه و میتونه خیلی صمیمیت بین افراد رو زیاد کنه.البته منم معتقدم که باید در عمل هم نشون داد ولی به این هم اعتقاد دارم که باید مستقیما هم بگی دوست دارم.خیلی چیزا رو حل میکنه شاید متوجه نشید که همین جمله ی ساده چه تاصیری رو شنونده میذاره ولی حقیقت اینه که خیلی تاثیر داره

غضنفرخان

عضو جدید
ولی باید اینو در نظر داشته باشید که همین دوست دارم هم میتونه به شیوه های مختلف بیان یشه که در چند مورد از اونا واقعا علاقه رو میرسونه و میتونه خیلی صمیمیت بین افراد رو زیاد کنه.البته منم معتقدم که باید در عمل هم نشون داد ولی به این هم اعتقاد دارم که باید مستقیما هم بگی دوست دارم.خیلی چیزا رو حل میکنه شاید متوجه نشید که همین جمله ی ساده چه تاصیری رو شنونده میذاره ولی حقیقت اینه که خیلی تاثیر داره

با نظر شما موافقم ... و تاثیر کلمه و قدرت اون رو خیلی فراتر از این حرفها می بینم.خوب شما میگین یه راهش بیان کردن... درست...
ولی اگه مثلا من بیام و واسه شما یه کادو بفرستم و داخلش یه نوار بزارم که توش حرفهای دلم رو بگم و بگم که واسه چی دوستون دارم ...در جایی که نمی تونم به صورت رودررو این حرفها رو بزنم ... بهتر نیست.

"قدیمها کارت پستال که میفرستادن چه حالی داشت"

?Ardalan

عضو جدید
ولی اگه مثلا من بیام و واسه شما یه کادو بفرستم و داخلش یه نوار بزارم که توش حرفهای دلم رو بگم و بگم که واسه چی دوستون دارم ...در جایی که نمی تونم به صورت رودررو این حرفها رو بزنم ... بهتر نیست.

"قدیمها کارت پستال که میفرستادن چه حالی داشت"

بله اینم ایده ی خوبیه ضبط کردن حرفای دل یا بیان کردنشون بشکل شعر و کادو دادن این شعرها به شخص
البته به نظر من هیچی به اندازه رو در رو گفتن تاثیر نداره

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
چطوری میشه اعتماد یه نفر رو جلب کرد ..... و به اون فهموند که محبت خالصانه است.؟

وقتی خالص باشه نیاز به اثبات نیست !
مگر این که ناخالص باشه و بخوای به زور ثابت کنی که خالصه که اون بحثش جداست

بله اینم ایده ی خوبیه ضبط کردن حرفای دل یا بیان کردنشون بشکل شعر و کادو دادن این شعرها به شخص
البته به نظر من هیچی به اندازه رو در رو گفتن تاثیر نداره
به نر من هم مهم اینه که شخص انقدر به خودش اطمینان داشته باشه که بیاد بگه
کسی هم که نامه و پیغام و اینا می فرسته قبول ندارم
وقتی کسی تا این حد ترسو و بی اعتماد به نفس هیت که حتی واسه یه بار هم خواستش را نمی تونه بگه همون بهتر که هیچ وقت نگه

hosseinb

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتی خالص باشه نیاز به اثبات نیست !
مگر این که ناخالص باشه و بخوای به زور ثابت کنی که خالصه که اون بحثش جداست

به نر من هم مهم اینه که شخص انقدر به خودش اطمینان داشته باشه که بیاد بگه
وقتی کسی تا این حد ترسو و بی اعتماد به نفس هیت که حتی واسه یه بار هم خواستش را نمی تونه بگه همون بهتر که هیچ وقت نگه

اینجوری هم نمیشه گفت
باید شرایط رو دید
شاید تو یه موقعیت نامه بهتر باشه

?Ardalan

عضو جدید

نکته اینجاست کسی که نامه و پیغام میفرسته دلیل ترسو و بی اعتماد به نفس بودنش نیست.فقط شرایط رو طوری دیده که پیغام مناسبتره

غضنفرخان

عضو جدید
این هم واسه افزایش اطلاعات عمومی از توفان فکری

این هم واسه افزایش اطلاعات عمومی از توفان فکری

توفان فكري

- هدف: هدف از تدوين اين استاندارد ، يكپارچه سازي تعاريف، مفاهيم، كاربرد و استفاده از ابزار توفان فكري مي باشد.
2- محدوده اعتبار: همه جا معتبر است
3- مفاهيم و علائم
3/1 تعريف و علائم: اجراي يك تكنيك گردهمائي كه از طريق آن گروهي مي كوشند با ارائه ايده ، راه حلهاي بالقوه يك مساله يا فرصت هاي بهبود را بيابند .
3/2 كاربرد
- ايجاد ايده هاي مختلف در مدت زمان كوتاه
- ارائه خلاقيت ها در فرايند ها ، محصولات وخدمات
- شناسايي فرصتهاي بهبود
- شناسايي راه حلهاي بالقوه
- افزايش كيفيت راه حل نهايي
3/3نقاط قوت ابزار
· گسترش فرهنگ كار تيمي
· تشويق افراد تيم جهت مشاركت
· ارائه ايده هاي جديد و خلاقانه
· افزايش كيفيت راه حلهاي نهايي
· نظام مند كردن فرايند تصميم گيري
· بررسي مسئله از جوانب مختلف
4- ضوابط
4/1 مراحل اجراي ابزار
1- هدف: هدف از تدوين اين استاندارد ، يكپارچه سازي تعاريف، مفاهيم، كاربرد واستفاده از ابزار برنامه بهبود (Action Plan) مي باشد.
2- محدوده اعتبار: همه جا معتبر است
3- مفاهيم و علائم
3/1 تعريف و علائم: منظور از برنامه بهبود ( Action Plan)، برنامه اقداماتي است كه براي از بين بردن علل بوجود آورنده يك مشكل

monrose

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام... شرمنده که نمی تونم زیاد سر بزنم... بعده امتحانا میام... فعلا...

morta

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من به يك نتيجه اي رسيدم كه اگر دقت كنيد كامل درست
اين حرف رو هميشه به ياد داشته باشد
( در زمينه ي اقتصادي ) ، طمع هميشه باعث بد بختي ادم هاست
روش فكر كنيد

غضنفرخان

عضو جدید
سلام
من به يك نتيجه اي رسيدم كه اگر دقت كنيد كامل درست
اين حرف رو هميشه به ياد داشته باشد
( در زمينه ي اقتصادي ) ، طمع هميشه باعث بد بختي ادم هاست
روش فكر كنيد

طمع باعث بدبختی ادم هاست ... آره جمله درستیه .من هم قبول دارم.ولی یه سوال دارم ؟

اونی که باعث پیشرفت آدم ها میشه چیه ؟

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
طوفان فکر

طوفان فکر

يكي از تكنيك هاي متداول در ايجاد خلاقيت و فعال ساختن انديشه ها به صورت گروهي تكنيك تحرك مغزي است .در اين تكنيك مساله اي به يك گروه كوچك ارائه شده و از آنان خواسته مي شود في البداهه و به سرعت به آن واكنش نشان داده و براي آن پاسخي بيابند.پاسخها بر روي تابلويي نوشته مي شوند به طوري كه همه اعضاء جلسه مي توانند آنها را ببينند.اين امر باعث مي شود تا ذهن اعضاء به فعاليت بيشتر ي پرداخته و جرقه اي از يك ذهن باعث روشني ذهن ديگري شود.
چهار اصل در جلسات تحرك مغزي حاكم است:
1-ميزان ايده ها و نظرات ابراز شده واجد اهميت است،چه هر چه نظرات و پيشنهادات بيشتري ايجاد شوند امكان وجود ايده هاي خلاق و بديع در ميان آنها افزايش پيدا مي كند.بنابراين بايد شركت كنندگان در جلسه ترغيب شوند تا هرچه بيشتر به اظهار نظر و ابراز ايده هاي جديد بپردازند.
2- اعضاء مي توانند به تكميل ،تعديل و تركيب ايده هاي ديگران نيز بپردازند و ايده هاي خود را بر اساس نظرات آنان بنا كنند.اين مساله بايد به اعضء جلسه گوشزد شود كه مي توانند علاوه بر اظهار نظر فردي از نظرات ابراز شده الهام گرفته و نظرات تلفيقي و تركيبي بسازند و اعلام كنند.البته هيچ يك از افراد حق ندارند نسبت به نظرات ديگران ارزيابي انجام دهند.
3-اجازه هيچگونه انتقاد و نقادي نسبت به نظرات ابراز شده در جلسه داده نمي شود.همه حق دارند آزادانه نظر خود را ابراز نمايند ولي حق ندارند نسبت به نظر ديگري انتقاد كرده و اظهار نظر مثبت يا منفي كنند.انتقاد موجب مي گردد تا افراد از بيان ايده هايي كه فكر مي كنند مورد انتقاد واقع خواهد شد خودداري كنند.
4-ارزيابي و داوري نسبت به نظرات ابراز شده به بعد موكول مي گردد و از اعضاء جلسه خواسته مي شود تا هيچگونه قضاوت و ارزيابي نسبت به نظرات بيان شده به عمل نياورند.ارزيابي هاي شتابزده ممكن است اظهار نظري را قبل از آنكه موجب شكفتگي نظر ديگري شود در نطفه خفه نمايد و فضاي خلاق جلسه را دچار ركود كند.
5-موضوعات مطرح شده در جلسات تحرك مغزي بايد دقيقا تعريف شده و مشخص باشند.مسائل كلي و مبهم موجب سردرگمي اعضاء و عدم كارايي جلسه مي گردند. زماني كه تعريف مشخصي از مساله وجود نداشته باشد ،جلسه بي هدف به اين سو و آن سو تغيير جهت مي دهد.در حالي كه با تعيين هدف و تعريف مساله چارچوبي ايجاد مي شود كه در محدوده آن افكار هدايت مي شوند.
دلايل فراواني در مورد پربار بودن جلسات تحرك مغزي بيان گرديده است كه به برخي از آنها اشاره مي شود.اولين دليل اثربخشي تحرك مغزي افزايش قدرت خلاقيت در گروه است تجربيات انجام شده نشان داده است كه افراد در حالت گروهي بيش از حالت انفرادي قدرت تصور خلاق بروز مي دهند.
رقابت نيز عامل ديگري است كه در جلسات تحرك مغزي موجب افزايش اثربخشي مي گردد.همچنين عدم وجود انتقاد و ارزيابي هاي سريع باعث مي شود تا اعضاء جلسه با فراغت خاطر به اظهار نظر بپردازند و محيطي مساعد براي خلاقيت ايجاد گردد.نكته ديگري كه در موثر بودن تحرك مغزي قابل ذكر است في البداهه بودن نظرات است .
افراد در مقابل مساله اي قرار مي گيرند كه بايد به سرعت نسبت به آن واكنش نشان دهند و اين حالت موجب خلاق تر شدن ذهن م ي گردد درست مانند لحظاتي كه فرد در مقابل يك واقعه غير منظره عكس العملي بديع نشان داده است كه بعد ها وقتي به آن مي انديشد از پاسخ خود دچار شگفتي مي گردد.
در مورد ويژگيهاي اعضاء شركت كننده در جلسات تحرك مغزي اصولا بايد افراد داراي زمينه هاي تحخصصي نسبت به مساله مورد بحث باشند اما از جهت تجربه مي توان اعضاء تازه وارد و مجرب را در يك گروه قرار داد و از تعامل نظرات آنان به ايده هاي جديد دست پيدا كرد.البته در جلسات تحرك مغزي بايد هوشيار بود تا يك يا چند نفر بر سايرين سلطه پيدا نكنند و افكار و نظرات آنان را تحت الشعاع نظر خود قرار ندهند.از اينرو توصيه آن است كه اعضاء جلسه با يكديگر تقريبا همساني داشته و يك فرد عاليمقام سازماني به همراه زيردستانش در يك جلسه شركت نجويد.همانطور كه اشاره شد جلسات تحرك مغزي بايد در گروههاي كوچك انجام پذيرد و تعداد 12 نفر حد مطلوب براي اعضء يك جلسه تحرك مغزي مي باشد.

در این جا هر کس هر چه در مورد مهندسی شیمی به فکرش رسید ، می نویسد و پس از مدتی بهترین ایده ها و افکار انتخاب شده و برای اجرایی کردن آن ها به دیگران پیشنهاد می دهیم و این محلی برای رشد افکار و پرورش خلاقیت هاست ، پس خجالت نکشید و هر چه در ذهن شما می چرخد را بدون دغدغه ، بنویسید و از نتیجه آن لذت ببرید.

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
يكي از تكنيك هاي متداول در ايجاد خلاقيت و فعال ساختن انديشه ها به صورت گروهي تكنيك تحرك مغزي است .در اين تكنيك مساله اي به يك گروه كوچك ارائه شده و از آنان خواسته مي شود في البداهه و به سرعت به آن واكنش نشان داده و براي آن پاسخي بيابند.پاسخها بر روي تابلويي نوشته مي شوند به طوري كه همه اعضاء جلسه مي توانند آنها را ببينند.اين امر باعث مي شود تا ذهن اعضاء به فعاليت بيشتر ي پرداخته و جرقه اي از يك ذهن باعث روشني ذهن ديگري شود.
چهار اصل در جلسات تحرك مغزي حاكم است:
1-ميزان ايده ها و نظرات ابراز شده واجد اهميت است،چه هر چه نظرات و پيشنهادات بيشتري ايجاد شوند امكان وجود ايده هاي خلاق و بديع در ميان آنها افزايش پيدا مي كند.بنابراين بايد شركت كنندگان در جلسه ترغيب شوند تا هرچه بيشتر به اظهار نظر و ابراز ايده هاي جديد بپردازند.
2- اعضاء مي توانند به تكميل ،تعديل و تركيب ايده هاي ديگران نيز بپردازند و ايده هاي خود را بر اساس نظرات آنان بنا كنند.اين مساله بايد به اعضء جلسه گوشزد شود كه مي توانند علاوه بر اظهار نظر فردي از نظرات ابراز شده الهام گرفته و نظرات تلفيقي و تركيبي بسازند و اعلام كنند.البته هيچ يك از افراد حق ندارند نسبت به نظرات ديگران ارزيابي انجام دهند.
3-اجازه هيچگونه انتقاد و نقادي نسبت به نظرات ابراز شده در جلسه داده نمي شود.همه حق دارند آزادانه نظر خود را ابراز نمايند ولي حق ندارند نسبت به نظر ديگري انتقاد كرده و اظهار نظر مثبت يا منفي كنند.انتقاد موجب مي گردد تا افراد از بيان ايده هايي كه فكر مي كنند مورد انتقاد واقع خواهد شد خودداري كنند.
4-ارزيابي و داوري نسبت به نظرات ابراز شده به بعد موكول مي گردد و از اعضاء جلسه خواسته مي شود تا هيچگونه قضاوت و ارزيابي نسبت به نظرات بيان شده به عمل نياورند.ارزيابي هاي شتابزده ممكن است اظهار نظري را قبل از آنكه موجب شكفتگي نظر ديگري شود در نطفه خفه نمايد و فضاي خلاق جلسه را دچار ركود كند.
5-موضوعات مطرح شده در جلسات تحرك مغزي بايد دقيقا تعريف شده و مشخص باشند.مسائل كلي و مبهم موجب سردرگمي اعضاء و عدم كارايي جلسه مي گردند. زماني كه تعريف مشخصي از مساله وجود نداشته باشد ،جلسه بي هدف به اين سو و آن سو تغيير جهت مي دهد.در حالي كه با تعيين هدف و تعريف مساله چارچوبي ايجاد مي شود كه در محدوده آن افكار هدايت مي شوند.
دلايل فراواني در مورد پربار بودن جلسات تحرك مغزي بيان گرديده است كه به برخي از آنها اشاره مي شود.اولين دليل اثربخشي تحرك مغزي افزايش قدرت خلاقيت در گروه است تجربيات انجام شده نشان داده است كه افراد در حالت گروهي بيش از حالت انفرادي قدرت تصور خلاق بروز مي دهند.
رقابت نيز عامل ديگري است كه در جلسات تحرك مغزي موجب افزايش اثربخشي مي گردد.همچنين عدم وجود انتقاد و ارزيابي هاي سريع باعث مي شود تا اعضاء جلسه با فراغت خاطر به اظهار نظر بپردازند و محيطي مساعد براي خلاقيت ايجاد گردد.نكته ديگري كه در موثر بودن تحرك مغزي قابل ذكر است في البداهه بودن نظرات است .
افراد در مقابل مساله اي قرار مي گيرند كه بايد به سرعت نسبت به آن واكنش نشان دهند و اين حالت موجب خلاق تر شدن ذهن م ي گردد درست مانند لحظاتي كه فرد در مقابل يك واقعه غير منظره عكس العملي بديع نشان داده است كه بعد ها وقتي به آن مي انديشد از پاسخ خود دچار شگفتي مي گردد.
در مورد ويژگيهاي اعضاء شركت كننده در جلسات تحرك مغزي اصولا بايد افراد داراي زمينه هاي تحخصصي نسبت به مساله مورد بحث باشند اما از جهت تجربه مي توان اعضاء تازه وارد و مجرب را در يك گروه قرار داد و از تعامل نظرات آنان به ايده هاي جديد دست پيدا كرد.البته در جلسات تحرك مغزي بايد هوشيار بود تا يك يا چند نفر بر سايرين سلطه پيدا نكنند و افكار و نظرات آنان را تحت الشعاع نظر خود قرار ندهند.از اينرو توصيه آن است كه اعضاء جلسه با يكديگر تقريبا همساني داشته و يك فرد عاليمقام سازماني به همراه زيردستانش در يك جلسه شركت نجويد.همانطور كه اشاره شد جلسات تحرك مغزي بايد در گروههاي كوچك انجام پذيرد و تعداد 12 نفر حد مطلوب براي اعضء يك جلسه تحرك مغزي مي باشد.

در این جا هر کس هر چه در مورد مهندسی شیمی به فکرش رسید ، می نویسد و پس از مدتی بهترین ایده ها و افکار انتخاب شده و برای اجرایی کردن آن ها به دیگران پیشنهاد می دهیم و این محلی برای رشد افکار و پرورش خلاقیت هاست ، پس خجالت نکشید و هر چه در ذهن شما می چرخد را بدون دغدغه ، بنویسید و از نتیجه آن لذت ببرید.

سلام حامد جان
من در مورد ابر سرمایش شنیدم در این روش : آب در دمای زیر صفر درجه به طور کامل یخ نمیزنه و باید با گرفتن گرمای بیشتر( سرد کردن و کاهش دما) آب رو تماما به یخ تبدیل کرد.
با توجه به صفر مطلق که دماییه که نمیشه بعد اون از اجسام بیشتر گرما گرفت
اگه همین کار رو با ماده ای که در دمای -273 کاملا منقبض میشه انجام بدیم شاید بشه صفر مطلق جدیدی رو ثبت کرد
اگه اطلاعاتی در زمینه ی ابر سرمایش یا مسله ای که گفتم دارین لطفا منو در جریان بزارین

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام حامد جان
من در مورد ابر سرمایش شنیدم در این روش : آب در دمای زیر صفر درجه به طور کامل یخ نمیزنه و باید با گرفتن گرمای بیشتر( سرد کردن و کاهش دما) آب رو تماما به یخ تبدیل کرد.
با توجه به صفر مطلق که دماییه که نمیشه بعد اون از اجسام بیشتر گرما گرفت
اگه همین کار رو با ماده ای که در دمای -273 کاملا منقبض میشه انجام بدیم شاید بشه صفر مطلق جدیدی رو ثبت کرد
اگه اطلاعاتی در زمینه ی ابر سرمایش یا مسله ای که گفتم دارین لطفا منو در جریان بزارین

ربطش به این تاپیک چی بود ؟ :دی

امید وارم حرفم خنده دار نباشه ولی من ایده ای دارم که در ظاهر ممکنه غیر ممکن به نظر بیاد ولی میخوا روی اون کار کنم
اگر اطلاعات فنی تون رو با من شریک بشین این ایده را تکمیل کنم:

بزرگترین حوزه گازی جهان در پارس جنوبی است که سهم ایران از این حوزه زیاد است اما قطر بیشترین برداشت را از این میدان میکند
چون سرمایه گذاری زیادی انجام داده است.

حالا ما میخوایم بزرگترین مجتمع پالایشگاهی و گتروشیمی (شامل میعانات گازی) را در اینجا با ظرفیت مثلا یک و نیم میلیون بشکه در روز بسازیم
این پالایشگاه با انجام یک سری عملیاتهای بسیار پیچیده و تخصصی گران قیمت ترین مواد مورد نیاز بازارهای جهانی را تولید کند.

- برای تامین انرژی برق این مجتمع یک نیروگاه اتمی از نوع نسل چهارم و جدید میسازیم.
- چه مقدار اب نیاز خواهیم داشت؟
- تصفیه خانه اب چقدر اب را باید روزانه تصفیه کند؟
- روزانه چقدر نمک و گوگرد و هیدروژن نیاز خواهیم داشت؟
- برای تامین زمین چقدر زمین باید داشته باشیم؟ : این مرحله باید مطالعه شود...
- گران ترین محصصولاتی که در مجتمع های پالایشگاهی و پتروشیمی در جهان تولید میشوند چه محصولاتی هستند و قیمت انها در بازارهای جهانی چقدراست؟
- بر اورد حدودی سرمایه گذاری برای این پروژه به طور متوسط چقدر میتواند باشد؟
- ایا میتوان مانند فازهای بیست و چند گانه عسلویه که با حدود 50 میلیارد دلار سرمایه گذاری اجرا شده اند چنین طرحی را با کمتر از 50 میلیارد دلار انجام داد؟
- ایا اگر به جای استفاده از پالایشگاه با مواد اولیه گاز از نفت خام نیز استفاده کنیم چه اتفاقاتی خواهد افتاد و چه مزایا و معایبی خواهد داشت؟
- ایا یک پالایشگاه با روزانه یک و نیم میلیون بشکه ظرفیت پالایش بر پایه مواد اولیه گازی بهتر است یا پالایشگاهی بر پایه نفت خام؟

اگر این پالایشگاه با ظرفیت روزانه دو میلیون بشکه طراحی و ساخته شود چه اتفاقی می افتد؟

اگر حوصله داشته باشید
فعلا این طوفان ذهنی را پیگیری میکنیم تا ببینیم چه چیزی از اب در میاد؟!

می خوام این تایپیک تبدیل بشه به اتاق طوفان فکر .... همتون می دونین اتاق فکر چیه .ولی من می خوام طوفانی از ایده ها و نظرهای جالب شما برای همه چیز ( منظورم از همه چیز یعنی همه چیزه دیگه..)و برای ایجاد انقلابی در همه چیز ( منظورم از همه چیز یعنی همه چیزه دیگه ... مثال بزنم باشه ... ایده های کارهای جدید و نو - سیاسی - مذهبی - عشقی و عاطفی- همسرداری - شغل های جدید - اختراعات جدید- موفقیت - مدیریت - آرزو - هدف گذاری و ...) آقا هر کی هر چی داره بریزه تو دایره ..لطفا نظرات همدیگر را در جهت بهبود نقد کنید نه در جهت تخریب.....

1- تاسیس اولین کشور ریز ملت ایران (جهت اطلاع در دانشنامه ویکی پدیا به کلمه Micronation رجوع کنید)
2- طراحی و ساخت بزرگترین سوپر کامپیوتر جهان با قدرت پردازش بیست پتا فلاپ (جهت اطلاع در دانشنامه ویکی پدیا به کلمه supercomputer رجوع کنید)
3- طراحی و ساخت بزرگترین پالایشگاه نفت جهان
4- طراحی و ساخت اولین دستگاه کرمچاله سفر سریعتر از سرعت نور (جهت اطلاع در دانشنامه ویکی پدیا به کلمه Wormhole رجوع کنید)
5- طراحی و ساخت بزرگترین جزیره مصنوعی و متحرک جهان
6- طراحی و ساخت بزرگترین سامانه حمل یخهای قطبی به صحرای آفریقا جهت ساخت دریای آب شیرین و تمدن جدید در قلب آفریقا
7- طراحی و ساخت بزرگترین شهر جدید جهان در دشت کویر ایران!
8- طراحی و ساخت بزرگترین گلخانه فوق مدرن و مکانیزه جهان در دشت لوت ایران!
9- طراحی و ساخت پیشرفته ترین سوپر سامانه کامپیوتری هوشمند مشاوره پزشکی متصل به تلفن همراه

باز هم بگم یا کافی هست؟ ;)

در ضمن من وقتی بیکار میشم روی این طرح ها کار میکنم
خیلیهاشو حتی ثبت کرده ام و بعضیهاشو فقط طراحی و توی آب نمک گذاشته ام! :cool:

آخرین ویرایش:
یک مشت طوفان فکری که بخشی از عمرم را روزگاری روی انها گذارده ام

1- تاسیس اولین کشور ریز ملت ایران (جهت اطلاع در دانشنامه ویکی پدیا به کلمه Micronation رجوع کنید)
2- طراحی و ساخت بزرگترین سوپر کامپیوتر جهان با قدرت پردازش بیست پتا فلاپ (جهت اطلاع در دانشنامه ویکی پدیا به کلمه SuperComputer رجوع کنید)
3- طراحی و ساخت بزرگترین پالایشگاه نفت جهان
4- طراحی و ساخت اولین دستگاه کرمچاله سفر سریعتر از سرعت نور (جهت اطلاع در دانشنامه ویکی پدیا به کلمه Wormhole رجوع کنید)
5- طراحی و ساخت بزرگترین جزیره مصنوعی و متحرک جهان
6- طراحی و ساخت بزرگترین سامانه حمل یخهای قطبی به صحرای آفریقا جهت ساخت دریای آب شیرین و تمدن جدید در قلب آفریقا
7- طراحی و ساخت بزرگترین شهر جدید جهان در دشت کویر ایران!
8- طراحی و ساخت بزرگترین گلخانه فوق مدرن و مکانیزه جهان در دشت لوت ایران!
9- طراحی و ساخت پیشرفته ترین سوپر سامانه کامپیوتری هوشمند مشاوره پزشکی متصل به تلفن همراه

اینم از چند تا طوفان فکری
باز هم بگم یا کافی هست؟ ;)

در ضمن من وقتی بیکار میشم روی این طرح ها کار میکنم
خیلیهاشو حتی ثبت کرده ام و بعضیهاشو فقط طراحی و توی آب نمک گذاشته ام! :cool:

همه شون عملی هستند
ولی وقتی بعضیهاشو به بعضیها میگم یا میخندند یا میگویند که اینها
حرف ادمهائی است که دچار بیماری روانی هستند و توهم برشان داشته

وقتی کمی درباره عملی شدنشان و فناوریهای جدید
و نظریه های علمی توضیح میدم خشکشون میزنه و میگویند تئوری تا عمل فاصله زیادی دارد!

سلام

من تازه وارد علم شیمی شده ام

ولی توی شش ماه گذشته که شروع کرده ام از روی علاقه شیمی رو یاد بگیرم

با گرد اوری چند ایده از گوشه کنار جهان

فکر کنم به یک اختراع جالب رسیده ام که نامش رو میزارم نسل جدید پالایشگاههای میعانات گازی

از ترکیب چند تکنولوژی شرکتهای مختلف به دست اورده ام

این طوفان امروز به سمت مغز من حمله ور شد

و تصمیم دارم توی تاپیک فرایند تولید میعانات گازی این طوفان رو گسترش بدم

امید وارم چیز محشری از اب در بیاد!

لینکش اینجاست

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/279523

اطلاعات رو به صورت خام توی اون تاپیک می اورم ولی جزئیاتش رو نمیتونم افشا کنم!

چند ماه وقت میخواد تا ثبتش کنم
بعد از ثبت جزئیاتش رو توضیح میدم

بعد از ثبت
تصمیم دارم بعنوان یک پایان نامه دکترا به انگلیسی بنویسمش
و از طریق یک دانشگاه خارجی یک مدرک دکترا براش بگیرم

امید وارم این تجربه رو بقیه بتوانند ازش استفاده کنند

دانشگاههائی هستند که اگر کسی مثلا در رشته کامپیوتر کارشناسی داشته باشه
و در رشته مثلا شیمی تز دکترا ارائه بده
بهش مدرک دکترا میدن

mohsen-gh

مدیر تالار فلسفه
مدیر تالار
خب بقیه ی دوستان نظری،ایده ای،فکر نو یا موضوع قابل بحثی ندارن؟؟!!!

EECi

مدیر بازنشسته
می خوام این تایپیک تبدیل بشه به اتاق طوفان فکر .... همتون می دونین اتاق فکر چیه .

ولی من می خوام طوفانی از ایده ها و نظرهای جالب شما برای همه چیز ( منظورم از همه چیز یعنی همه چیزه دیگه..)و برای ایجاد انقلابی در همه چیز ( منظورم از همه چیز یعنی همه چیزه دیگه ... مثال بزنم باشه ... ایده های کارهای جدید و نو - سیاسی - مذهبی - عشقی و عاطفی- همسرداری - شغل های جدید - اختراعات جدید- موفقیت - مدیریت - آرزو - هدف گذاری و ...)

آقا هر کی هر چی داره بریزه تو دایره ..;)

لطفا نظرات همدیگر را در جهت بهبود نقد کنید نه در جهت تخریب.....

ایده ای که من در ذهن دارم و امیدوارم روزی به حقیقت بپیوندد ، شروع فرایند آموزش به انسان از سن 3 سالگی هست
به نظر با این کار میشه رشد و بلوغ فکری رو قبل از بلوغ جنسی داشت و این خود می تواند برطرف کننده بیشتر مشکلات جامعه باشد

:gol:

بالا