ابهام در مورد سوالات آزمون نظام مهندسی-اسفند 91

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mirhamida

عضو جدید
سلام.دوستان سوال 32 تاسیسات مکانیکی به نظر شما واقعا پاسخ صحیحش گزینه 1 میشه؟

س32- جنس و ابعاد مناسب کانال تخلیه هوای هود کباب پز زغالی با میزان تخلیه هوای 2000 متر مکعب در ساعت کدام است:
1-فولادی سیاه با ابعاد 30*30 سانتیمتر
2-فولادی گالوانیزه با ابعاد 45*45 سانتیمتر
3-فولادی زنگ ناپذیر با ابعاد 45*45 سانتیمتر
4-آلومینیومی با ابعاد 35*35 سانتیمتر

من خودم این طور محاسبه کردم:
داده ها:
سرعت حداقل 4 متر بر ثانیه (از ص 59 مبحث 14)
جنس باید فولادی یا زنگ ناپذیر باشد(ص 57 مبحث 14)
محاسبه:
Q=V*A

(A*4) = (2000/3600)

A=0.1375 M[SUP]2

a,b=0.37 m
[/SUP]

leila1362

عضو جدید
به نظر شما کدوم گزینه گزینه صحیحه؟ من گزینه 3 زدم. اگه این سوال درست باشه قبول می شم.

leila1362

عضو جدید
اگه این ابعا رو داشته باشه کمترین سرعت برابر 4 می شه برای اینکه سرعت از 4 کمتر نشه باید ابعاد از 37*37 کمتر باشه پس گزینه 1 درسته

mirhamida

عضو جدید
گویا در مورد این سوال باید طراحی معکوس انجام داد. یعنی اگه ابعاد رو 30 بگیریم، سرعت حدود 6 به دست میاد که از حداقل سرعت بیشتره و آیین نامه رو نقض نمیکنه. پس متاسفانه همون گزینه 1 درسته.

mirhamida

عضو جدید
[FONT=&quot]سوال شماره 6 آزمون اشتباهه، که نمره اون با توجه به پاسخ نامه و کارنامه منتشر شده از طرف سازمان سنجش برای داوطلبان به صورت عادی و با احتساب نمره منفی، اعمال شده. همچنین توی کلید سوالات که در سایت "دفتر مقررات ملی ساختمان" گذاشتن ، پاسخ سوال 6 گزینه 2 هست در حالی که در پاسخ نامه کارنامه گزینه 3 صحیحه. متن سوال 6 :[/FONT]
[FONT=&quot]6- سطح لازم برای تاسیسات تهویه در پناهگاه 20 نفری چند متر مربع است؟[/FONT]
1) [FONT=&quot]2 متر مربع 2 ) 3 متر مربع 3) 4 متر مربع 4) 6 متر مربع[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]با توجه به متن مقررات ملی ساختمان، مبحث بیست و یکم؛ پدافند غیر عامل، صفحه 25 :[/FONT] [FONT=&quot]"[/FONT][FONT=&quot]21-2-5-6-7 سطح لازم برای تاسیسات تهویه در پناهگاه 25 نفری 3 متر مربع و بیش از آن تا 10 متر مربع نیز در نظر گرفته شود.[/FONT][FONT=&quot]"[/FONT][FONT=&quot]جواب صحیح گزینه شماره 2 خواهد بود.فکر کنم که جواب از طرف سازمان سنجش از جدول 21-5-1 صفحه 50 استخراج و انتخاب شده که داده های همین جدول با متن ذکر شده قبلی تناقض داره [/FONT].

mirhamida

عضو جدید
بنده همین امروز از یک منبع موثق در سازمان مسکن بهم خبر رسید که قراره نمره سوال 6 رو به کسانی که گزینه 2 و 3 رو زدن، بدهند. من خودم که با همین یدونه سوال قبول میشم.

leila1362

عضو جدید
بنده همین امروز از یک منبع موثق در سازمان مسکن بهم خبر رسید که قراره نمره سوال 6 رو به کسانی که گزینه 2 و 3 رو زدن، بدهند. من خودم که با همین یدونه سوال قبول میشم.

خداکنه همین جوری باشه. منبع شما چقدر موثقه؟ منم اگه این جوری بشه قبولم

harab1363

عضو جدید

من زنگ زدم دفتر مقررات گفتن جواب درست همون گزینه ی 2 هست که در کلید ذکر شده، پاسخ 3 توی پاسخنامه اشتباها اومده
گفتن مجددا کارنامه صادر میکنن

leila1362

عضو جدید
من زنگ زدم دفتر مقررات گفتن جواب درست همون گزینه ی 2 هست که در کلید ذکر شده، پاسخ 3 توی پاسخنامه اشتباها اومده
گفتن مجددا کارنامه صادر میکنن

منم زنگ زدم به دفتر مقررات ملی ساختمان همین رو بهم گفتن. خداکنه نخواسته باشن ما رو از سرشون وا کنن

mirhamida

عضو جدید
بالاخره کارنامه جدید صادر کردند. من که قبول شدم ولی توی پاسخ نامه هنوز سوال 6 رو درست نکرده اند.

وضعیت
موضوع بسته شده است.