ابزار دقیق

mojtababagheri

عضو جدید
سلام.من پروژه سنسورم راجع به لودسل هستش.معیار انتخاب سیگنال کاندیشنر چیه.یعنی متناسب با هر لود سل چه سیگنال کاندیشنری انتخاب می کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

baniez_godazgar

عضو جدید
کمک

کمک

سلام
کسی در مورد " کاربرد inverted magnetron gauge در صنعت " میتونه به من کمک کنه؟

noonooo

عضو جدید
سلام من دارم درباره ایمنی در ابزار دقیق تحقیق می کنم،اگر ممکنه کمکم کنید

sajjad_268

عضو جدید
سوال

سوال

با سلام خدمت مهندس عزیز.
من هم فارغ التحصیل رشته ی الکترونیک هستم و جدیدا علاقه ی زیادی به مباحث اتوماسیون و ابزار دقیق پیدا کردم.می خواستم نحوه ی وارد شدن تو این شاخه رو برای من شرح بدید و در ضمن بگید برای موفقیت در این شاخه که تازه باهاش آشنا شدم چه کارهایی باید انجام بدم و چه اطلاعاتی باید کسب کنم؟
با تشکر.

sajjad_268

عضو جدید
ن مهدی فارغ التحصیل الکترونیک هستم.
در پاسخ به دوستی که در باره بازار کار در زمینه کنترل پرسیده باید بگم که،این رشته در طی چند سال گذشته خیلی پیشرفت کرده و از سیطره رشته برق خارج شده
همانطورکه میدانیدخود رشته کنترل شامل دو بخش یکی درگروه برق ودیگری در مکانیکه. ولی باید خدمتتون عرض کنم که در بازار کار در حال حاضر شاغلین این بخش( مثل خودم) از رشته الکترونیک هستن که مهمترین دلایلش یکی حالت واسط بودن الکترونیک ما بین برق و کامپیوتر است که به صاحبان صنایع این اطمینان رو میده که از اونا به عنوان اچار فرانسه استفاده کنن!.کسی که میخواددر یکی از شاخه های CONTROL & INSTRUMENTATION کار کنه باید ازموارد زیر تا حدودی سر در بیاره وگر نه....!
1- COMPUTER NETWORKING (شبکه های کامپیوتری)
2-روشهای مهم کنترل صنعتی مانند Pneumatic(نیوماتیک) و الکتریک
3-اشنایی با مهمترین ادوات کنترلی فعلی یعنی PLCها (با توجه به اینکه متداول ترین PLC در ایران
مربوط به زیمنس میباشد ، اشنایی با انها از لحاظ سخت افزاری وهمچنین نرم افزار های مربوط یعنیSIMATIC MANAGER برای برنامه نویسی و WINCC برای مانیتورینگ ضروری است.)
4-اطلاعات میان رشته ای از برق ومکانیک(مخصوصا سیالات)
البته معمولن هر مهندس در یکی از فیلدها فعالیت میکنه که این هم به جایی که داره کار میکنه بستگی داره !
شرکتهای پیمانکاری جهت اتوماسیون صنایع از این دسته هستن. تمام کارخانجات از جمله سیمان نفت گاز وپتروشیمی بزرگترین بازار کار این رشته است.
در صورت نیاز اطلاعات کاملتر در خدمتیم.

با سلام خدمت مهندس عزیز.
من هم فارغ التحصیل رشته ی الکترونیک هستم و جدیدا علاقه ی زیادی به مباحث اتوماسیون و ابزار دقیق پیدا کردم.می خواستم نحوه ی وارد شدن تو این شاخه رو برای من شرح بدید و در ضمن بگید برای موفقیت در این شاخه که تازه باهاش آشنا شدم چه کارهایی باید انجام بدم و چه اطلاعاتی باید کسب کنم؟
با تشکر

koorush_secret

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
من برای درس ابزار دقیقم یه مقاله ای میخواستم برای ارائه در کلاس در مورد اندازه گیری دما از طریق بیمتال یا سنسورهای نوری یا اپتوکوپلر یا حسگر های پایرو الکتریک, استادم این موضوعات رو برام انتخاب کرده و دستمو باز گزاشته تا 45 دقیقه در مورد یکی یا همه این موضوع ها صحبت کنم
ممنون میشم بهم کمک کنید و مقاله ای رو در اختیار من بزارید.
با سپاس

IRAN ZIBA

عضو جدید
سلام خسته نباشید شما میدونید چطور میتونم ترجمه فارسی قسمت ابزار دقیق IPS را پیدا کنم

aminrezaie

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
من برای درس ابزار دقیقم یه مقاله ای میخواستم برای ارائه در کلاس در مورد اندازه گیری دما از طریق بیمتال یا سنسورهای نوری یا اپتوکوپلر یا حسگر های پایرو الکتریک, استادم این موضوعات رو برام انتخاب کرده و دستمو باز گزاشته تا 45 دقیقه در مورد یکی یا همه این موضوع ها صحبت کنم
ممنون میشم بهم کمک کنید و مقاله ای رو در اختیار من بزارید.
با سپاس
سلام یه سر به این سایت بزن
سازنده است اطلاعات کاملی هم داره

www.wika.com

Ketab.abzardaghi

عضو جدید

ابزاردقیق و تجهیزات اندازه‌گیری سطح مخازن

نویسنده: مهندس عبدالکریم ماندگاری
ناشر: قدیس
تعداد صفحات: 542 صفحه

ابزاردقیق عموماً برای اندازه‌گیری چهار پارامتر دما، فشار، سطح و فلو استفاده می‌شود. اندازه‌گیری مقدار دقیق و مداوم سطح مواد موجود در مخازن ذخیره، مخازن صادراتی واقع در ترمینال‌های صادرات مواد نفتی، کشتی‌‌ها و همچنین مخازن موجود در پالایشگاه‌ها، نیروگاه‌ها و واحدهای پتروشیمی با توجه به ارزش بالای اینگونه مواد، بسیار پر اهمیت است.
در این کتاب انواع روش‌ها و تجهیزات اندازه‌گیری سطح مخازن، تانک‌ها و مواد انباشته شده معرفی می شوند. اصول عملکرد، موارد استفاده، نحوه نصب، مزایا، معایب و محدودیت‌های کاربرد هر روش به تفصـیل توضیـح داده مـی‌شود. همچنــین در انتهای کتـاب نحوه کـار با نرم‌افزارهـــای Aspen SloSH و Aspen BuSHel توضیح داده شده است. توسط این دو نرم‌افزار می‌توان تجهیز مناسب با کاربرد مورد نظر را به صورت کاملاً حرفه‌ای انتخاب کرد.

سرفصل‌های کتاب:

• مقدمه‌ای بر اندازه‌گیری سطح
  • وسایل دستی اندازه‌گیری سطح
  • دستگاه‌های بصری اندازه‌گیری سطح
  • دستگاه‌های شناوری
  • دستگاه‌های Displacer‌ای
  • دستگاه‌های سروو و الکترومکانیکی
  • اندازه‌گیری سطح با استفاده از ترانسمیترهای اختلاف فشاری
  • سیستم حباب هوا
  • اندازه‌گیری سطح با استفاده از سنجش دما
  • اندازه‌گیری سطح با استفاده از نوار مقاومت
  • سنسورهای سطح نوری
  • پدال دوار
  • سوئیچ سطح ارتعاشی
  • اندازه‌گیری سطح با سنجش وزن
  • اندازه‌گیری سطح با استفاده از رسانایی
  • سنسورهای سطح خازنی
  • اندازه‌گیری سطح با استفاده از اشعه رادیواکتیو
  • اندازه‌گیری سطح با استفاده از لیزر
  • سنسورهای سطح اولتراسونیک
  • ترانسمیترهای رادار
  • ترانسمیترهای GWR
  • HTG و HIMS
  • آشنایی با نرم‌افزارهای Aspen SloSH و Aspen BuSHel
قابل استفاده در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی

محتویات DVD همراه کتاب:

• نرم‌افزار BuSHel و SloSH
  • فيلم‌هاي آموزشي
  • اسلايدهاي آموزشي براي استفاده مدرسان
  • کاتالوگ شرکت‌هاي سازنده مشهور
  • نرم‌افزارهاي ويژه مهندسان ابزاردقيق

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ali1757

عضو جدید
سلام.من تازه به این تالار اومدم.میخواستم در مورد فرآیند تولید هوای ابزار دقیق بدونم
ممنون

Armin-Z

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام خسته نباشید، من پروژه ای در مورد "ملاحظات عملی در انتخاب و نصب تجهیزات ابزار دقیق بر اساس استاندارد های بین المللی" در درس ابزار دقیق در دانشگاه دارم، میخواستم اگه میشه در مورد این موضوع به من کمک کنید، ممنون

P.rastegar

عضو جدید
سلام آقای فرزانه من جزوه اندازه گیری الکتریکی میخواستم هیچی از این درس نفهمیدم .اگه ممکنه راهنماییم کنید .
ممنون

gharibreza

عضو جدید
کسی جزوه دروس عمومیش رو داره ؟ کاردانی علمی کاربردی ترم اول به بعد برای یک بنده خدایی :D

azarnahad

عضو جدید
چقد جزوه ابزار دقیق اینجا گزاشتید ، ممنونم خیلی مفید بودن ;)

mohsen.bargh

عضو جدید
سلام فرآیند تولید هوای ابزاردقیق زیاد چیز پیچیده و خاصی نیست.
شما توسط یک کمپرسور هوا که هوا رو تولید یا به بیان علمی فشرده می کنید و از درون چند فیلتر برای گرفتن روغن موجود در هوا که از طریق کمپرسور وارد هوا شده عبور می دهید. بعد این هوا را از درون درایر برای گرفتن رطوبت هوا عبور می دهید.
که خروجی این درایر هوای ابزاردقیق است که از جمله مشخصات این هوا تمیز و خشک بودن این هواست.