ابزار دقیق

Zargham

عضو جدید
کاربر ممتاز
ابزار دقیق

به نظر من جای یک تاپیک به اسم ابزار دقیق در این قسمت خالیه...
بنا براین برآن شدم که این تاپیک را ایجاد کنم واگر موافق باشید به طور کلی در باره ابزار دقیق
و تجهیزات ابزار دقیقی هر کی هر چی میدونه اینجا بیان کنه .
امیدوارم که بتونیم یک تاپیک مفید ایجاد کنیم.

Zargham

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر بگید که دقیقا مشکلتون چیه بهتر میتوان به شما کمک کرد ...

محمد فرزانه

عضو جدید
تصاویر آموزشی ابزار دقیق

تصاویر آموزشی ابزار دقیق

ابزار دقیق

به نظر من جای یک تاپیک به اسم ابزار دقیق در این قسمت خالیه...
بنا براین برآن شدم که این تاپیک را ایجاد کنم واگر موافق باشید به طور کلی در باره ابزار دقیق
و تجهیزات ابزار دقیقی هر کی هر چی میدونه اینجا بیان کنه .
امیدوارم که بتونیم یک تاپیک مفید ایجاد کنیم.

از این به بعد از درو دیوار کلاس سازمان فنی حرفه ای عکس میگیرم براتون میزارم

خودم که با این عکسها بهتر یاد میگیرم

امیدوارم برای شما هم مفید باشه منتظر اون اصلی اصلی ها باشید

محمد فرزانه

عضو جدید
خواندن نقشه در ابزار دقیق خیلی مهمه

تصویر زیر خطوط نقشه ها رو براتون معرفی میکنه

در پست بعدی یه قسمتی از نقشه رو میزارم

محمد فرزانه

عضو جدید
جزئیات نقشه رو بعدن توضیح میدم
فعلا ببینید کدوم یک از خطوط بالایی رو می تونید تشخیص بدید
این قسمتی از نقشه یونیت های پتروشیمی هست

هر سوال بود بپرسین
چند تا که شد اگه بلد نبودم یا کسی جواب نداد میرم از استادمون میپرسم
27 سال سابقه ابزار دقیق داره
تو پست بعدی یه فیلم ازش میذارم که داره همین نقشه رو توضیح میده

موفق باشید

Zargham

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون دوست عزیز
منتظر کارهای بعدی شما هستیم

محمد فرزانه

عضو جدید
اینم توضیح نقشه ای که قسمتی از اونو قبلا دیدید
نمیدونم تا بحال یه آدم کاملا خبره و متخصص تو یه رشته رو گیر آوردید باهاش صحبت کنید یا نه ؟!

این فایل که براتون آماده کردم یه نقشه ابزار دقیق هست که توسط یه مهندسی که ۲۷ سال تو پترو شیمی کارش ابزار دقیق بوده توضیح داده میشه

خیلی حالیش بود ، منم سریع با موبایل از نقشه ای که داشت توضیح میداد فیلم گرفتم

نقشه ، نقشه کامل یک یو نیت پترو شیمیه

دانلود فیلم

پسورد فایل زیپ شده : elecnoavar.blogfa.com

persepolis52616

عضو جدید
سلام
آقا فايلاتون خراب بود نتونستم بردارم...ميشه دوباره بزارين
بعدش اگه از شناخت علائم بيشتر بنويسين ممنون ميشم چون شنيدم در هر پروژه ممكنه يه علامت متفاوت براي شير سوزني مثلا باشه

محمد فرزانه

عضو جدید
سلام
آقا فايلاتون خراب بود نتونستم بردارم...ميشه دوباره بزارين
بعدش اگه از شناخت علائم بيشتر بنويسين ممنون ميشم چون شنيدم در هر پروژه ممكنه يه علامت متفاوت براي شير سوزني مثلا باشه

سلام
من امتحانشون کردم درست بودن
شما کدوم فایلارو میگین
لطفا مشخص کنید
یا علی

sadegh_akbari

عضو جدید
با سلام . از تمامي دوستان تقاضا دارم اگر كسي استاندارد ISA-20 را داره لينك دانلود به من بده

farizin

عضو جدید
دوست عزیز
برای کی میخواین؟؟؟اگه تا شنبه صبر کنی...برم کارخونه یه سر به آشیو بزنم

کمبوجیه

عضو جدید
سلام.من به تازگی تو پتروشیمی قسمت تعمیرات ابزار دقیق مشغول به کار شدم وفوق دیپلم برق صنعتی هستم لتفن اگه جزوه و مقاله ویا سی دی وکتاب که از پایه ابزار دقیق اموزش بدن میشناسین که به درد من بخوره متف می کنین اگه به من معرفی کنین و یا اگه الان وقت ندارین بدن به ادرس www.bardiya202000@yahoo.com
ایمیل بزنید .مرسی و مچکر.

کمبوجیه

عضو جدید
سلام .مهندس من دنبال جزوه ویا مقالات در مرورد انواع کنترل ولو وساختمان واساس کار انها هستم. اگر جزوه مقاله سی دی سایت جامه راجب کمیتهای اندازه گیری (فلوو فشارودماوسطح) مد نظر دارید ممنون میشم به منم معرفی کنید.مرسی

jonquil

عضو جدید
سلام دوستان
من در مورد سنسورهاي مورد استفاده در پرورش آبزيان اطلاعات كاملي نياز دارو
ميشه راهنماييم كنين از چه سايتي م تونم استفاده كنم؟
ممنون

sariazad

عضو جدید
با سلام خواهش میکنم سریعا توضیح فارسی کامل نقشه p&id رو توی سایت بذارین نوع نقشه فرقی نداره فقط توضیح فارسی داشته باشه با تشکر;)

mr.mehrdad

عضو جدید
سلام من این ترم ابزاردقیق دارم تا امروز رویهمرفته یک ساعت سر کلاس ننشستم. همین الان هم کلاسو دو در کردم واسه امتحان چه راهی را پیشنهاد می کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

glongo

عضو جدید
سلام
اگه تونستی یه سر به من در بوشهر بزن.
من ابزار دقیق برا پتروشیمی تدریس می کنم.

mr.mehrdad

عضو جدید
سلام
اگه تونستی یه سر به من در بوشهر بزن.
من ابزار دقیق برا پتروشیمی تدریس می کنم.
دوست من یه راه بیتری پیشنهاد کن .فاصلمون زیاده. راستی میتونم شب امتحانی پاس کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

CIS

عضو جدید
سلام
من رشتم الکترونیکه ولی حدود 8-7 سالی هست که تو زمینه ابزار دقیق و کنترل تو صنعت کار میکنم.
تو زمینه نیوماتیک وهیدرولیک والکتریک( PLC ,DCS.). ضمنا با ادوات ابزاردقیقی صنعتی مثل کنترلرهاوترانسمیترها ,وکنترل ولوهاتا حدودی اشنایی دارم. خوشحال میشم اگه بتونم کمکی بکنم.  

CIS

عضو جدید
ن مهدی فارغ التحصیل الکترونیک هستم.
در پاسخ به دوستی که در باره بازار کار در زمینه کنترل پرسیده باید بگم که،این رشته در طی چند سال گذشته خیلی پیشرفت کرده و از سیطره رشته برق خارج شده
همانطورکه میدانیدخود رشته کنترل شامل دو بخش یکی درگروه برق ودیگری در مکانیکه. ولی باید خدمتتون عرض کنم که در بازار کار در حال حاضر شاغلین این بخش( مثل خودم) از رشته الکترونیک هستن که مهمترین دلایلش یکی حالت واسط بودن الکترونیک ما بین برق و کامپیوتر است که به صاحبان صنایع این اطمینان رو میده که از اونا به عنوان اچار فرانسه استفاده کنن!.کسی که میخواددر یکی از شاخه های CONTROL & INSTRUMENTATION کار کنه باید ازموارد زیر تا حدودی سر در بیاره وگر نه....!
1- COMPUTER NETWORKING (شبکه های کامپیوتری)
2-روشهای مهم کنترل صنعتی مانند Pneumatic(نیوماتیک) و الکتریک
3-اشنایی با مهمترین ادوات کنترلی فعلی یعنی PLCها (با توجه به اینکه متداول ترین PLC در ایران
مربوط به زیمنس میباشد ، اشنایی با انها از لحاظ سخت افزاری وهمچنین نرم افزار های مربوط یعنیSIMATIC MANAGER برای برنامه نویسی و WINCC برای مانیتورینگ ضروری است.)
4-اطلاعات میان رشته ای از برق ومکانیک(مخصوصا سیالات)
البته معمولن هر مهندس در یکی از فیلدها فعالیت میکنه که این هم به جایی که داره کار میکنه بستگی داره !
شرکتهای پیمانکاری جهت اتوماسیون صنایع از این دسته هستن. تمام کارخانجات از جمله سیمان نفت گاز وپتروشیمی بزرگترین بازار کار این رشته است.
در صورت نیاز اطلاعات کاملتر در خدمتیم.