ابزار اندازه گيري سيالات؟

MASTA

عضو جدید
در باره تكنولوژيهاي مختلف اندازه گيري مقدار سيالات در خطوط لوله اطلاعات ميخواستم.

دوستان عزيز باشگاه سلام
من چند وقتي هست كه عضو باشگاه شدم. خيلي از مطالب فروم استفاده ميكنم. اگر كمكي هم از دستم بر بياد دريغ ندارم.
اما الان راهنمائي ميخوام در مورد ابزارهاي اندازه گيري مقدارسيالات در خطوط لوله نفتي بخصوص قير . و بخصوص براي بارگيري در كشتي . از لطف و همكاريتون بسي ممنون.:gol:

MASTA

عضو جدید
mona.p عزيز ممنون از راهنمائيتون . اون بخشي رو كه معرقي كردي قبلا ديدم . اما من ابزاراندازه گيري جريان سيال با كاربرد در اشل صنعتي مد نظرم هست. در واقع براي اندازه گيري جريان سيال قير در لوله به قطر 10 اينچ .
با تشكر

mona.p

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای تولید قیر امولسیون از قیر اصلاح شده با اس بی اس نیز عملیات تولید بایستی در دمایی بالاتر از نقطه جوش آب صورت پذیرد . لذا تولید در محیط خلاء و خنک نمودن محصول قبل از رها سازی آن در فشار اتمسفر داخل مخازن الزامیست . در سیستمهای خطی می توان جهت عملیات خنک سازی از لوله های انتقال آب به داخل سیستم بهره برد . در این روش می توان انرژی لازم برای گرم نمودن آب را از محصول تولید شده دریافت نموده و ضمن خنک نمودن محصول درجه حرارت آب را نیز افزایش داد. حال آنکه در کارخانه های بچ آب حرارت دیده بایستی در مخزن برای تولید بچ آتی ذخیره گردد. در کارخانه های معمول می توان دبی جریان ترکیبات را با اندازه گیری درجه حرارت تخمین زده در حالیکه با استفاده از جریان سنج ها می توان شدت جریان را با دقت بسیار بالاتری اندازه گیری نمود.

البته در گزارش واحد توليد قير پالايشگتاه تهران يكي از مشكلات سيستم اندازه گيري دبي قير در لوله ها گفته شده!

ولي من تو مطالعاتم راجع به اندازه گيري دبي قير به عنوان يك مايع گرانرو اطلاعات زير رو دارم:
.

پیوست ها

• اندازه گيري دبي قير.doc
    40.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

rezanahvi

عضو جدید
دوست عزیزم:gol: میشه یه مقداری بیشتر در مورد این جمله توضیح بدید و قضیه رو بازش کنید خصوصا" در مورد اون عبارتی که قرمز کردم چه جوری میشه دبی رو با اندازه گیری درجه حرارت تخمین زد؟؟؟؟
در کارخانه های معمول می توان دبی جریان ترکیبات را با اندازه گیری درجه حرارت تخمین زده در حالیکه با استفاده از جریان سنج ها می توان شدت جریان را با دقت بسیار بالاتری اندازه گیری نمود
ممنونم

mona.p

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیزم:gol: میشه یه مقداری بیشتر در مورد این جمله توضیح بدید و قضیه رو بازش کنید خصوصا" در مورد اون عبارتی که قرمز کردم چه جوری میشه دبی رو با اندازه گیری درجه حرارت تخمین زد؟؟؟؟
در کارخانه های معمول می توان دبی جریان ترکیبات را با اندازه گیری درجه حرارت تخمین زده در حالیکه با استفاده از جریان سنج ها می توان شدت جریان را با دقت بسیار بالاتری اندازه گیری نمود
ممنونم

فصل 10 هولمن:

Q=U*A*deltaT

Q=m*C*deltaT

m=دبي جريان

MASTA

عضو جدید
mona.p عزيز
خيلي از اطلاعاتي كه دادي بخصوص جدول پيوست ممنونم . اين جدول دقيقا جواب سوال من رو داده. باز هم ازت ممنونم كه راهنمائي كردي . اگه مشابه اين جدول براي ساير سيالات مثل گازها و آب و گازوئيل هم سراغ داري ممنون ميشم كه به دستم برسه.

mona.p

عضو جدید
کاربر ممتاز
mona.p عزيز
خيلي از اطلاعاتي كه دادي بخصوص جدول پيوست ممنونم . اين جدول دقيقا جواب سوال من رو داده. باز هم ازت ممنونم كه راهنمائي كردي . اگه مشابه اين جدول براي ساير سيالات مثل گازها و آب و گازوئيل هم سراغ داري ممنون ميشم كه به دستم برسه.

انتخاب دبي‌سنج
عوامل متعددي جهت انتخاب يك دبي‌سنج مناسب در نظر گرفته مي‌شوند كه عبارتند از:
- خواص سيال مانند چگالي، گرانروي، رنگ، خواص شيميايي و شرايط عملياتي دما و فشار
- حضور ذرات جامد, سايش آنها و طبيعت خوردگي سيال
- مايع، گاز و دوغاب بودن سيال و طبعيت آن (نوع جريان و هيدروديناميك)
- خصوصيت علامت خروجي: نمايش بصري يا توليد علامت جهت كنترل فرايند
[FONT=&quot]- محدوده‌پذيري، دقت، افت فشار و قيمت[/FONT]

جدول زير [FONT=&quot]خصوصيات دبي‌سنج‌ها و برخي عوامل مهم جهت انتخاب يك دبي‌سنج را در بر دارد

[/FONT]

پیوست ها

• انواع دبي سنج.doc
    57 کیلوبایت · بازدیدها: 0
بالا