آینده شغلی یه مهندس برق مخابرات؟

xanth

عضو جدید
سلام
آره زیاد هستن کسانی که میدانی هستم و کار میکنن
نرم افزارHFSS , CST که اصل کاریا هستن .
اگه بخوای تو شاخه ی طراحی مدارات مایکرویوو کار کنی باید microwave office , ADS, هم بلد باشی .
نرم افزارهای دیگری هم هست ولی خب اینها اصلی ها هستند.

ممنون که جواب دادید من بیشتر روی طراحی انتن کار میکنم (منظورم پروژه های کارشناسیه) لازمه هردو نرم افزار CST و HFSS رو بلد باشم یا CST کافیه؟ چون دقیق تر هم هست؟
مرسی.

sherly

عضو جدید
سلام
کار تو همه گرایشهای مخابرات هم واسه خانوما و هم واسه آقایون هست فقط این لازمه که واقعاً علم داشته باشی و بتونی خوب کار کنی .البته خیلی ها ممکنه علم چندانی نداشته باشند و با پ میرند سر کار و اونها دقیقاٌ همون کسانی هستند که تو محیط کار .... سر کارشون میگزارن و دستشون می اندازند..

با این وضع استخدامی (مخابرات) اخیر که من کلا نا امید شدم کاملا مشخص بود که خانما رو اصلا به حساب نیاوردن......

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
با این وضع استخدامی (مخابرات) اخیر که من کلا نا امید شدم کاملا مشخص بود که خانما رو اصلا به حساب نیاوردن......
به نظر من اگه هدفتون استخدام باشه مخابرات هیچ ـینده ای نداره.رشته های استخدامیه شرکت مخابرات رو ببینین از هر رشته ای بر میداره.از رشته برق هم گرایش مخابراتش کم استخدام میکنه اوضاع الکترونیک بهتره (لا اقل 2-3 نفر خانم هست.)این در حالیه که اداره برق تو استخدامش گرایش مخابرات نمیخواد اصلا.به نظر من بازار کار مخابرات نسبت به سختی درسش کمتر از بقیه گرایش هاست.

alireza_tc_eng

عضو جدید
ببینید کارهای خوب ار آن بهترینهاست .پس سعی کنید جز بهترین ها باشید و توکل توکل توکل بعد از اون تلاش
استخدام که فقط شزکت مخابرات نمیکنه . چند وقت پیش هم صا ایران میگرفت هم وزارت دفاع و اوضاع مخابرات هم بد نبود

sherly

عضو جدید
به نظر من اگه هدفتون استخدام باشه مخابرات هیچ ـینده ای نداره.رشته های استخدامیه شرکت مخابرات رو ببینین از هر رشته ای بر میداره.از رشته برق هم گرایش مخابراتش کم استخدام میکنه اوضاع الکترونیک بهتره (لا اقل 2-3 نفر خانم هست.)این در حالیه که اداره برق تو استخدامش گرایش مخابرات نمیخواد اصلا.به نظر من بازار کار مخابرات نسبت به سختی درسش کمتر از بقیه گرایش هاست.

پس ما هیچ امیدی نداشته باشیم؟؟؟؟؟؟؟؟

Mute

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان بین گرایش های الکترونیک و مخابرات آینده شغلی کدوم بهتره؟

alireza_tc_eng

عضو جدید
دوستان بین گرایش های الکترونیک و مخابرات آینده شغلی کدوم بهتره؟

سلام
الکترونیک تو ایران یعنی هیچ .
متاسفانه کار خود گرایش الکترونیک تو ایران نیست .ولی خب خورده کاریهایی که میشه زیر مجموعه ی این گرایش آورد وضعیت بدی ندارند

khkh

عضو جدید
سلام.
صنايع الكترونيك فقط توي تهران و شيراز هست ؟
راستي فك نكنم مخابراتم زود به زود استخدامي داشته باشه؟ منظورم اينه كه هر چند سال يه باره درست ميگم؟

آخرین ویرایش:

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
رشته برق مخابرات میتونه مراکز پلیس +10 هم باز کنه البته چند تا شرظ دیگه هم لازمه.فکر کنم شرط سنی داره و علاوه بر مدرک مخابرات یه مدرک حقوق هم لازم داره.
من چون خودم پیگیر کارهاش هستم این چنین شرایطی نداره اصلا ربطی هم به مخابرات نداره. مهم ترین شرطی که داره سرهنگ بازنشته نیروی انتظامی هست.

• Like
واکنش ها: EECi

alireza_tc_eng

عضو جدید
سلام.
صنايع الكترونيك فقط توي تهران و شيراز هست ؟
راستي فك نكنم مخابراتم زود به زود استخدامي داشته باشه؟ منظورم اينه كه هر چند سال يه باره درست ميگم؟
سلام آره فقط تهران و شیراز.
بستگی به شرایط داره ...

Mute

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من الکترونیک بهتره
ممنون از نظرتون.:)
سلام الکترونیک تو ایران یعنی هیچ .متاسفانه کار خود گرایش الکترونیک تو ایران نیست .ولی خب خورده کاریهایی که میشه زیر مجموعه ی این گرایش آورد وضعیت بدی ندارند
سلام.پس کلا فکر کنم قدرت بالا ترین گرایش برق باشه.درسته؟بهر حال درسای الکترونیک هم سختن اگه واقعا هیچ باشه که این همه زحمت بی فایده میشه!!:(

alireza_tc_eng

عضو جدید
ممنون از نظرتون.:)سلام.پس کلا فکر کنم قدرت بالا ترین گرایش برق باشه.درسته؟بهر حال درسای الکترونیک هم سختن اگه واقعا هیچ باشه که این همه زحمت بی فایده میشه!!:(
سلام
بالاترین گرایش از چه لحاظ.؟؟؟
اگه منظورتون کاره که آدم باید از کارش لذت هم ببره و این دیگه به علاقتون هم مربوط میشه .
هیچ ِ هیچ نیست ولی خب مثلاً یکی از کارای الکترونیکی ها ساخت قطعات هست که .....
ولی خب تو گرایش هایی هم هست که جا واسه کار داره مثل اپتیک و لیزر و ....

Mute

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
بالاترین گرایش از چه لحاظ.؟؟؟
اگه منظورتون کاره که آدم باید از کارش لذت هم ببره و این دیگه به علاقتون هم مربوط میشه .
هیچ ِ هیچ نیست ولی خب مثلاً یکی از کارای الکترونیکی ها ساخت قطعات هست که .....
ولی خب تو گرایش هایی هم هست که جا واسه کار داره مثل اپتیک و لیزر و ....

منظورم از نظر کاری بود.
خوبه اگه واقعا برای الکترونیک کار پیدا بشه.البته من بیشتر به این موضوع اعتقاد دارم که هر کسی با هر رشته و گرایشی تا مقطع دکترا پیش بره قطعا شغل خوبی گیرش میاد.:)

omisa1

عضو جدید
درسهایی که فنی و حرفه ای ها تو مخابرات می خونن چی است و چه گرایشی دارند؟

saeed_telecom

عضو جدید
علاقه... علاقه... علاقه...
باید خودتون رو کشف کنید... اگر واقعا به گرایش مخابرات علاقه دارید و حس میکنید توانایی درکتون در این رشته بالاست به هیچ عنوان به آینده فکر نکنید... اگر با علاقه وارد این گرایش بشید قطعا موفق خواهید بود... :w11:

alireza_tc_eng

عضو جدید
واسه یه دختر بازار کار مخابرات بهتره یا کنترل ؟؟؟
سلام
بازار کار واسه کسی که کار بلد باشه خوبه تو این دو گرایش جنسیت خیلی ملاک نیست!!( البته فکر کار دولتی نکنید -__ حداقل تا زمان اینکه دانشجو ارشد نشدید__)

faraz2000

عضو
دوستان عزیز که انتظار 1کار دولتی با حقوق بالارو دارن باید حتما از بند پ استفاده کنید.
من 1ساله آزاد کار میکنم خدارو شکر درامدش بد نیست. توگرایش مخابرات اگه کسی سواد داشته باشه حتما درآمد خوبی داره. اصلا مهم نیست. کجا درس خونده باشی.

amirfaryad

عضو جدید
شرکت های اینترنتی هم برای مخابرات کار دارن.... واقعا مخابرات بهترین رشستس :redface: