آینده شغلی یه مهندس برق مخابرات؟

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
یه کارشناس ارشد برق مخابرات یا دکترای مخابرات در چه سازمانها و شرکتهایی میتونه کار کنه؟ اگه بخواد واسه خودش کار کنه چیکارا میتونه بکنه؟

SIMA.T

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهشا در مورد آینده شغلی کارشناس برق مخابرات هم بگید؟؟
میتونند امور مشترکین باز کنند؟؟؟:smile:

alireza_tc_eng

عضو جدید
خواهشا در مورد آینده شغلی کارشناس برق مخابرات هم بگید؟؟
میتونند امور مشترکین باز کنند؟؟؟:smile:
سلام
آره میتونن باز کنن یعنی هر کسی میتونه باز کنه و نیازی نیست که مهندس مخابرات باشه . امور مشترکین
هیچ ربطیبه مهندسی مخابرات نداره... هیچ ربطی!!!!
و اما قسمتی از آینده شغلی:
استاد دانشگاه
در مراکز علمی - تحقیقاتی مخابراتی و پاره ای از پژوهشهای نجومی
در شرکتهای خصوصی به عنوان طراح سیستمها و المانهای مخابراتی
در شرکتهای دولتی به عنوان طراح سیستمها و المانهای مخابراتی و مدیر پروژه
قسمت فنی مرکز صداوسیما
مراکز وابسته به وزارت دفاع
در مراکز علمی - تحقیقاتی مخابراتی و پزشکی

و........................................

آخرین ویرایش:

alireza_tc_eng

عضو جدید
یه کارشناس ارشد برق مخابرات یا دکترای مخابرات در چه سازمانها و شرکتهایی میتونه کار کنه؟ اگه بخواد واسه خودش کار کنه چیکارا میتونه بکنه؟
سلام
اینکه کجا میتونه کار کنه بستگی به این داره که چه کاری بلده و تو چه حوزه ای فعالیت علمی داشته

کار بلد باشی در مراکزی که بالا بهش اشاره کردم کار هست مخصوصاً اگه ارشد باشی یا دکترا....

SIMA.T

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
فکرکنم در مورد سوال امور مشترکین شما اشتباه میکنید
پرسو جو کردم فهمیدم که فقط برقـ -مخابرات میتونه باز کنه ولی با چه مدرکی نیدونم

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
رشته برق مخابرات میتونه مراکز پلیس +10 هم باز کنه البته چند تا شرظ دیگه هم لازمه.فکر کنم شرط سنی داره و علاوه بر مدرک مخابرات یه مدرک حقوق هم لازم داره.

alireza_tc_eng

عضو جدید
سلام
فکرکنم در مورد سوال امور مشترکین شما اشتباه میکنید
پرسو جو کردم فهمیدم که فقط برقـ -مخابرات میتونه باز کنه ولی با چه مدرکی نیدونم
سلام
باز کردن امورمشترکین با کار یه مهندس مخابرات نمیخونه .... حتی اگه بشه باز کرد
.

SIMA.T

عضو جدید
کاربر ممتاز
اتفاقا میخوره(بنظر من)چون امور مشترکین فروش سیم کارتو........اگه از یه دید دیگه نگاه کنید میبینیم کار تو فضای دیگه ایه البته نه به طور مستقیم
نیدونم چی جوری توضیح بدم:smile:شرمنده ه ه ه :(

alireza_tc_eng

عضو جدید
اتفاقا میخوره(بنظر من)چون امور مشترکین فروش سیم کارتو........اگه از یه دید دیگه نگاه کنید میبینیم کار تو فضای دیگه ایه البته نه به طور مستقیم
نیدونم چی جوری توضیح بدم:smile:شرمنده ه ه ه :(
این کارا که کار یه مهندس نیست کار اپراتور هست ...

llvll.asoud

کاربر ممتاز
یه مهندس برق مخابرات بدون اینکه کارمند یه سازمان یا اداره باشه به تنهایی چه کاراییو میتونه شروع کنه؟ درآمد کار خصوصی بیشتره واسه یه مهندس برق(هر کاری) یا کار دولتی

niki.unique

عضو جدید
یه مهندس برق مخابرات بدون اینکه کارمند یه سازمان یا اداره باشه به تنهایی چه کاراییو میتونه شروع کنه؟ درآمد کار خصوصی بیشتره واسه یه مهندس برق(هر کاری) یا کار دولتی

درآمد در هر حرفه ای به میزان تبحر و مدیریت و سطح علمی فرد در زمینه ی کاری مورد نظر بستگی داره دوست عزیز
معمولا درآمد در سازمان های خصوصی به مراتب بیشتر از سازمان های دولتی هست اما لزوما یک اصل کلی نیست !!با توجه به زمینه ها و ایده های جدیدی که امروزه در رابطه با این گرایش صورت میگیره و همچنین با در نظر داشتن این موضوع که کار در زمینه ی مخابرات وسیستم های مخابراتی در ایران فضای فعالیتی زیادی داره ، به نظرم میشه در این گرایش (بدون توجه به دولتی یا خصوصی بودن هم) درآمد خوبی کسب کرد.

آخرین ویرایش:

llvll.asoud

کاربر ممتاز
واسه یه مهندس برق مخابرات در کنار اون دروسی که باید بخونه که حالا ارشد بگیره چه چیزای دیگه ای هم باید بلد باشه که دستشو واسه کار کردن بیشتر باز کنه مثلا کار کردن با نرم افزار در آینده شغلی تاثیر داره؟ و چه نرم افزارهایی رو توصیه میکنین

niki.unique

عضو جدید
مطمئنا در کنار تمرکز بر دروس مخابرات ،نرم افزارهایی جهت شبیه سازی فضاهای مخابراتی و مثلا خطوط انتقال و یا انواع سیستم های مخابراتی در زمینه های مختلفی همچون مخابرات سیار و ... بنابر گرایش انتخابی موردنظرتون در آینده مورد نیاز هست و به نظرم آگاهی از انواع نرم افزارهای مرتبط با این رشته نه تنها در تفهیم مسائل به ظاهر گنگ در برخی درس ها کمک کننده هست بلکه خلاقیت و ابتکار عمل و همچنین دیدتون رو هم در زمینه ی مخابرات بالا خواهد برد.
خوشبختانه دوستان قبلا زحمت معرفی انواع نرم افزارهای این رشته و همچنین آموزش برخی از آنها را کشیدند و شما می توانید با مراجعه به این لینک اطلاعات مفیدی را بدست بیاورید.
موفق باشید

alireza_tc_eng

عضو جدید
واسه یه مهندس برق مخابرات در کنار اون دروسی که باید بخونه که حالا ارشد بگیره چه چیزای دیگه ای هم باید بلد باشه که دستشو واسه کار کردن بیشتر باز کنه مثلا کار کردن با نرم افزار در آینده شغلی تاثیر داره؟ و چه نرم افزارهایی رو توصیه میکنین
سلام
بهتره از الان دور کارای تحقیقاتی باشی که خوشبختانه اکثر کارای تحقیقاتی در زمینه ی گرایش ما به نوعی مارو کمک میکنه که هم نرم افزارهایی رو یاد بگیریم و هم بتونیم هدف حرفه ای و تحصیلیمون رو راحتتر و روشنتر مشخص کنیم و هم اینکه بعد از چند وقت یا یه مقاله ی درستو حسابی داری یا یه ایده خوب برای پیاده سازی و جالبه بدونی که اگه دانشجو تو دوران دانشجویی به این کارا نرسه هم بعدا ً وقت این کارو پیدا نمیکنه و هم اینکه پایان کارشناسی غیر از پاس کردن چند واحد درس کار خاصی انجام نداده

حوزه ی کاریت رو مشخص کن باقی راه مشکلی نیست با من ( البته انشاء ا...)

llvll.asoud

کاربر ممتاز
سلام
بهتره از الان دور کارای تحقیقاتی باشی که خوشبختانه اکثر کارای تحقیقاتی در زمینه ی گرایش ما به نوعی مارو کمک میکنه که هم نرم افزارهایی رو یاد بگیریم و هم بتونیم هدف حرفه ای و تحصیلیمون رو راحتتر و روشنتر مشخص کنیم و هم اینکه بعد از چند وقت یا یه مقاله ی درستو حسابی داری یا یه ایده خوب برای پیاده سازی و جالبه بدونی که اگه دانشجو تو دوران دانشجویی به این کارا نرسه هم بعدا ً وقت این کارو پیدا نمیکنه و هم اینکه پایان کارشناسی غیر از پاس کردن چند واحد درس کار خاصی انجام نداده

حوزه ی کاریت رو مشخص کن باقی راه مشکلی نیست با من ( البته انشاء ا...)
راستشو بخواین منم خیلی دوس دارم متکی به این کتابایی که در دوران کارشناسی میخونیم نباشمو بیفتم دنباله کار تحقیقاتی ولی راستش نمیدونم تحقیقاته چی؟ از کجا باید شروع کرد؟ داشته هات برای شروع چی باید باشه. متاسفانه دوستان توی دانشگاهای غیر تهران اینطوریه که به ایده ها و کارای دانشجوها بها نمیدن.توی دانشگاه ما که اینطوریه :(
منظورتو از هدف حرفه ای و تحصیلی چیه؟ خود شما هدفتون چیه؟

alireza_tc_eng

عضو جدید
راستشو بخواین منم خیلی دوس دارم متکی به این کتابایی که در دوران کارشناسی میخونیم نباشمو بیفتم دنباله کار تحقیقاتی ولی راستش نمیدونم تحقیقاته چی؟ از کجا باید شروع کرد؟ داشته هات برای شروع چی باید باشه. متاسفانه دوستان توی دانشگاهای غیر تهران اینطوریه که به ایده ها و کارای دانشجوها بها نمیدن.توی دانشگاه ما که اینطوریه :(
منظورتو از هدف حرفه ای و تحصیلی چیه؟ خود شما هدفتون چیه؟
سلام
هدفتون رو مشخص کنید ببینید میخواین ارشد کدوم گرایش بخونی ( سیستم یا میدان) و اینکه از چه کاری خوشت میاد و دوست داری چکاره بشی بعد از پ واسه فهمیدن این میتونی اینو دنبال کنی که چرا دوست داشتی برق بخونی و چرا مخابرات . اومدی این رشته رو بخونی که به چی برسی؟؟؟ اینو واسه خودت حل کن. راجب دانشگاه گفتی باید بگم که همون دانشگاه تهران هم تا خود دانشجو نخواد همینه .

eshghemanbarq

عضو جدید
من کاردانی برق خوندم به نظرتون میتونم کارشناسی مخابرات ادامه بدم؟
سخت نیست؟

alireza_tc_eng

عضو جدید
من کاردانی برق خوندم به نظرتون میتونم کارشناسی مخابرات ادامه بدم؟
سخت نیست؟
سلام .
چه گرایشی بودین ؟؟
البته بستگی به خودت داره و اینرو هم مد نظر داشته باش که:
1. علاقت چی هست؟؟
2. کارای راحتو که همه انجام میدن ...حتی بچه ها
3. طبق وعده ی خدا بعد از هر سختی یه راحتی هست....

llvll.asoud

کاربر ممتاز
سلام
هدفتون رو مشخص کنید ببینید میخواین ارشد کدوم گرایش بخونی ( سیستم یا میدان) و اینکه از چه کاری خوشت میاد و دوست داری چکاره بشی بعد از پ واسه فهمیدن این میتونی اینو دنبال کنی که چرا دوست داشتی برق بخونی و چرا مخابرات . اومدی این رشته رو بخونی که به چی برسی؟؟؟ اینو واسه خودت حل کن. راجب دانشگاه گفتی باید بگم که همون دانشگاه تهران هم تا خود دانشجو نخواد همینه .

راستشو بخوای من نمیدونم سیستم یا میدان باهم چه فرقی دارن و اینکه بعد از تموم کردن هرکدوم آینده شغلیشون چیه و درکجاها میشه کار کرد. من دوس دارم گرایشی که میخونم طوری باشه که هم بتونم جذب یه محیط دولتی بشم و هم بتونم واسه خودم کار کنم. فکر میکنم واسه بیشتر افراد اینطوره که وقتی انتخاب ورشته کارشناسی میکنن زیاد از رشته و اینکه آیندش چطوره اطلاعی ندارن.واسه منم تقریبا اینطور بود ولی مخابراتو دوس داشتم چون احساس میکردم این رشته و گرایش جای پیشرفت داره چون عصر ارتباطاتو این حرفاس.دانشگاه تهران خود دانشجو بخواد حله ولی توی دانشگا ما طوریه دانشجو هم بخواد بهش ارزش نمیدن.

llvll.asoud

کاربر ممتاز
مرسی علیرضا بابته جوابتون هرکاری کردم نتونستم پیام خصوصی بزارم مجبورن اینجا سوالمو میگم.اگه میشه سازمانها و اداراتی که مثلا مدارات فرکانس بالا و بقیه اون کارایی که گفتیدو انجام میشن بگید ممنون میشم.به نظر من تنوع گرایش میدانی خیلی بیشتره و جذاب ترم هستش.ولی چرا تمایل به گرایش سیستم بیشتره؟آیا درصد جذب کارش بیشتره یا چی؟ در مورد گرایشهای سیستم هم اگه میشه بگید که گفتید خودش به چند زیر گرایش تقسیم میشه.گرایش رمز چیه؟ اگه میشه واسه اونم اطلاعات دارید بگید. در خارج از کشور چی؟ کدوم گرایش بیشتره کارایی داره؟توی کدوم یکی از این گرایشا میشه بیشتر پیشرفت کرد بیشتر مانور داد؟برای هر کدوم از این گرایشا کدوم درسام باید در کارشناسی قوی باشه؟

llvll.asoud

کاربر ممتاز
در مورد اینکه برای هر گرایش در ارشد باید پایه کدوم دروسمون در کارشناسی قوی باشه لطفا بگید؟ و اینکه جذب کار کدوم گرایش بیشتره میدان و یا سیستم.و اینکه میگن سیستم از میدان راحت تره درسته؟ میگن سیستم بیشتر محاسباته و میدان بیشتر تحلیل و تجسم درسته؟

EECi

مدیر بازنشسته
اینده شغلی مخابرات ؟ خوب نیست( در مقایسه با قدرت )
اینده علمی مخابرات؟ از همه رشته های دانشگاهی علمی تر هست چون ریاضی وار و کاملا فیزیکی هستش

آخرین ویرایش:

xanth

عضو جدید
سلام
کسی رو می شناسید که مهندس مخابرات میدان باشه و جایی کار کنه؟ می خوام بدونم چه نرم افزارایی باید بلد باشم تو این گرایش.

alireza_tc_eng

عضو جدید
سلام
کسی رو می شناسید که مهندس مخابرات میدان باشه و جایی کار کنه؟ می خوام بدونم چه نرم افزارایی باید بلد باشم تو این گرایش.
سلام
آره زیاد هستن کسانی که میدانی هستم و کار میکنن
نرم افزارHFSS , CST که اصل کاریا هستن .
اگه بخوای تو شاخه ی طراحی مدارات مایکرویوو کار کنی باید microwave office , ADS, هم بلد باشی .
نرم افزارهای دیگری هم هست ولی خب اینها اصلی ها هستند.

sherly

عضو جدید
سلام

میخواستم بدونم اصلا کارشناس مخابرات (گرایش سوئیچ) واسه خانما اینده شغلی داره؟

alireza_tc_eng

عضو جدید
سلام

میخواستم بدونم اصلا کارشناس مخابرات (گرایش سوئیچ) واسه خانما اینده شغلی داره؟
سلام
کار تو همه گرایشهای مخابرات هم واسه خانوما و هم واسه آقایون هست فقط این لازمه که واقعاً علم داشته باشی و بتونی خوب کار کنی .البته خیلی ها ممکنه علم چندانی نداشته باشند و با پ میرند سر کار و اونها دقیقاٌ همون کسانی هستند که تو محیط کار .... سر کارشون میگزارن و دستشون می اندازند..