آینده دارترین رشته مهندسی.

hitech

عضو جدید
عزیزم خدمات کامپیوتر شامل زیر گروه های زیر هستش
1- طراحی وب
2- برنامه نویسی (که باز خودش زیر شاخه داره و هر زبانی رو شامل می شه)
3- گرافیک کامپیوتر 1- عکس های دیجیتا ل
2- تصاویر متحرک دیبجیتال (ویدیو کارتون سه بعدی فلش)
4- سخت افزار سیستم( تعمیرات قطعات)
5-پرینت و ساخت پاور پوینت و تایپ و.....
-6ساخت نرم افزار ....
7- شبکه.....
8- ISP....
9....
....
که اینا هر کدوم برا خودش یه آدم حرفه یی می خواد یکی که کاملا فوت و فن بلد باشه حالا فرقی نمی کنه یا مدرک مهندسی داشته باشه یا خودش خود اموز یاد گرفته باشه ولی کار هر کسی نیست... گاو نر می خواهد و مرد کهن.... ولی بعد اینکه خوب یاد گرفت بدون کو چکترین دوندگی با فشردن چند دکمه تو یه اتاق آروم و پشت میز و صندلی راحت پولش رو به جیب می زنه نه مثل مهندسی کشاورزی هست که زیر آفتاب بمونی نه مثل مکانیک و عمران و معماری و... که با کارگر جماعت کل کل کنی و هی بری سر ساختمونو... می شینی تو خونه نوکر خودتی و آقای خودت....
حالا این {هر کی} از هر کدوم از اینا بتونه بزنه من شخصا بهش می گم مهندس و احترامش رو نگه میدارم.... (با اینکه خودم دانشجوی ارشدم)

به نظرم مهندسی کامپیوتر رشته خوبیه اما واسه کسی که واقعا مخ داشته باشه! کامپیوتر یه کسی رو میخواد مثل بیل گیتس که از صفر شروع کنه و با مغز مبتکرش بره بالا وگرنه الان دانشجوهای رشته های دیگه بیشترشون بیشتر از دانشجو های کامپیوتر از کامپیوتر سر در میارن! تو خود دانشگاه ما من 4-5 پروژه c++ و بیسیک به دانشجوهای کامپیوتر فروختم!:D
از این 7-8 موردی هم که نام بردی تقریبا همشون رو به اندازه ای که لازم دارم و حتی بیشتر بلدم. تا حالا تو عمرم هم کلاس کامپیوتر نرفتم همش تجربی بدست اومده!
خلاصه منظورم اینه که اگه واقعا مخت خوب کار کنه جای پیشرفت داری وگرنه میشی یه اپراتور کامپیوتر! الان تو شرکت خود ما یه دانشجوی فوق لیسانس کامپیوتر داریم که بنده خدا تنها کاری که میکنه کپی و اسکن و این حرفهاست.
راستی راجع به کل کل با کارگر باید بگم همه کل کل ها مربوط میشه به سرپرست کارگاه. مهندس عمران / معمار / مکانیک میتونه بشینه تو دفترش نقشه ها رو آماده کنه و تحویل بده و اصلا نیازی به کل کل نداره و فقط سرپرست کارگاهه که باید با کارگر جماعت سر و کله بزنه که اونم انقدر پول توشه که میرزه!!!!

آخرین ویرایش:

farnazg

عضو جدید
;)مهندسی پتروشیمی پر درآمد ترین رشته دنیا به حساب میاد . حالا خود دانی

mr.mehrdad

عضو جدید
در آمد پتروشیمی و نفت عالیه منتها به پای برق نمیرسه مخصوصا اینکه زمینه های کاری واسه برق بیشتره!
البت هرکاری رو بهتر میتونین انجام بدین همونو انتخاب کنین!

armin.eleman

عضو جدید
عزیزم مهر و امضا کردنه به ضرر معماراس! یعنی واقعا هنوز این رو نفهمیدین؟! بزار یه مثال واست بزنم روشن شه قضیه:
یه نفر میخواد یه خونه بسازه. طبق مقررات اگه از یه متراژی بالاتر باشه باید حتما طرح, طرح یک مهندس معمار باشه. حالا این آقا بجای اینکه بیاد چندین میلیون پول بده که یه طرح از معمار بگیره میاد 100 هزار تومن میده که طرحی که خودش کشیده رو معماره امضا کنه!!! یعنی همین! حالا شما حساب کن اگه هیچ معماری این کار رو نمیکرد اونوقت همه معمارها مایه دار شده بودن اما الان میبینیم معمار ها همگی دارن زیر دست بنا ها کار میکنن!
واسه مهندسی عمران هم تقریبا همینجوره اما فرقش اینه که در عمران چون طراحی سازه فقط به ظاهر نیست و کلی حساب کتاب داره هر کسی نمیتونه به خودش اجازه بده واسه خودش پلانهای سازه ای رو بیاره بده یه مهندس فقط امضاش کنه چون حتی اگه اون سازه مقاومت لازم رو داشته باشه اگه کاملا مهندسی ساز نباشه اقتصادی در نمیاد! مهندسی اینجا به درد میخوره که بهینه ترین طرح رو بدست بیاره وگرنه که هر بنایی میتونه برج بسازه اما زمان و بودجه هستند که تفاوت بین مهندس و بنا رو بوجود میاره!
پس لطفا تعریف های کورکورانه از رشتتون نکنید که با جوابهای دندون شکن مواجه میشین!:D
الان این جوابیم که دادی اونقدرام دندون شکن نبود که عزیزم.شما این تعبیری که کردیو تکذیب نمیکنم.ولی اینی که گفتی واسه این معمار درپیتیاس که کارت طرح و نظارتشون مثل ..... میمونه.اینایی که میگی واسه کساییه که تو اداراتو جاهای دیگه حقوق ثابت دارنو واسشون مهم نیست که متراژ سهمیه نظامشون چه طوری پر میشه(البته بلانسبت)
اگه یه معمار یا حالا هر رشته ای واسه شغلو مدرکش ارزش غائل شه مطمئنن بیشتر از اونی که شما گفتی درآمد داره.شماهم اگه این طرز فکرو داری به عنوان یه دوست بهت توصیه میکنم یه کم بیشتر تامل کنی.من اگه میگم معماری بهتره خوب تو این رشته درس میخونم.علاقه بهش دارم.کارمم همینه.(اونطوریم که شما میگی نفهم نیستیم داداشم)بیشتر از همه هم واسم شیرینه که تو آینده دست به دامن دولت نیستم که بخام به کسی دهن وا کنمو پارتی بندازمو از این مصاحبه های مزخرف که هیچ ربطی به هیچ شغلی نداررو بدم تا جایی استخدام شم.وگرنه اگه به کار دولتی بود که نیاز به درسو دانشگاه نداشتم.از همین بند پ هایی که خیلیا دارنو جای خیلی از جوونای مارو گرفتنو من هم دارم.هر کسی از رشته خودش تعریف میکنه.شما سعی نکن خودتو ناراحت کنی فدات شم.
راستی من نه بابام بنایه نه پدربزرگم که ازشون طرفداری کنم.ولی در مورد مثالی که در موردشون زدی باید بگم که بناهاو کارگرا شخصیتشون مورد احترامه.پس حرمتشون واجبه.همین بناها و معمارای قدیمی از صد تا مثل منو شما بیشتر از طرحو سازه سردر میارن.

hitech

عضو جدید
الان این جوابیم که دادی اونقدرام دندون شکن نبود که عزیزم.شما این تعبیری که کردیو تکذیب نمیکنم.ولی اینی که گفتی واسه این معمار درپیتیاس که کارت طرح و نظارتشون مثل ..... میمونه.اینایی که میگی واسه کساییه که تو اداراتو جاهای دیگه حقوق ثابت دارنو واسشون مهم نیست که متراژ سهمیه نظامشون چه طوری پر میشه(البته بلانسبت)
اگه یه معمار یا حالا هر رشته ای واسه شغلو مدرکش ارزش غائل شه مطمئنن بیشتر از اونی که شما گفتی درآمد داره.شماهم اگه این طرز فکرو داری به عنوان یه دوست بهت توصیه میکنم یه کم بیشتر تامل کنی.من اگه میگم معماری بهتره خوب تو این رشته درس میخونم.علاقه بهش دارم.کارمم همینه.(اونطوریم که شما میگی نفهم نیستیم داداشم)بیشتر از همه هم واسم شیرینه که تو آینده دست به دامن دولت نیستم که بخام به کسی دهن وا کنمو پارتی بندازمو از این مصاحبه های مزخرف که هیچ ربطی به هیچ شغلی نداررو بدم تا جایی استخدام شم.وگرنه اگه به کار دولتی بود که نیاز به درسو دانشگاه نداشتم.از همین بند پ هایی که خیلیا دارنو جای خیلی از جوونای مارو گرفتنو من هم دارم.هر کسی از رشته خودش تعریف میکنه.شما سعی نکن خودتو ناراحت کنی فدات شم.
راستی من نه بابام بنایه نه پدربزرگم که ازشون طرفداری کنم.ولی در مورد مثالی که در موردشون زدی باید بگم که بناهاو کارگرا شخصیتشون مورد احترامه.پس حرمتشون واجبه.همین بناها و معمارای قدیمی از صد تا مثل منو شما بیشتر از طرحو سازه سردر میارن.

آرمین جون من قصد توهین نداشتم اگه همچین برداشتی میشد از پست من واقعا ببخشید. و البته قصد توهین به بناها رو هم نداشتم و وگفتم تفاوت مهندس و بنا در بودجه و زمان پروژه است وگرنه اونها هم میتونن برج بسازن و فکر هم نمیکنم کسی این قضیه رو قبول نداشته باشه. و صد البته تفاوت بین کسی که چندین و چند سال درس خونده با کسی که این کار رو نکرده وجود داره. ولی احترام متقابل در هر صورت باید رعایت شه. در ضمن من موافقم که در خیلی زمینه های سنتی بیشتر از مهندس ها سر در میارن اما شما حساب کن برای ساخت یک پل معلق که دهانه های بسیار بزرگی دارد فکر نمیکنم بنایی باشه که بتونه طرح بده!
راجع به استخدام دولتی هم باید بگم هر رشته ای که شما بگین هم میتونه با دولت کار کنه هم میتونه مستقل. حتی رشته هایی مثل نفت و ... که همه فکر میکنن فقط باید با دولت کار کنی هم کلی فرصت شغلی آزاد داره.
و درضمن خیلی از معمارها هستند که با دولت کار میکنن و این بدین معنا نیست که معماری شغلی است که 100% مستقله.
و در مورد معمارهایی که شما گفتین برای مدرکشون ارزش قائل هستند خب خیلی خوبه من نمیگم بده ولی میگم وقتی یه بساز بفروش میخواد یه ساختمونی رو بسازه دنبال اینه که از هر راهی میتونه از مخارج بزنه تا سودش بیشتر بشه. برای این کار هم سراغ معمارهای وفاداری که شما گفتین نمیره! میره سراغ اونهایی که ارزش قائل نیستند! البته طرح های خوب و پروژه های نامدار موضوعش فرق میکنه که البته تعداد چنین طرحهایی هم کم است.
پس اینکه شما میگین میشینه تو دفتر و امضا میکنه و پول پارو میکنه یه کم حرف غیر عادی است چون من خودم خیلی از معمارهای پروژه های مختلف رو دیدم که برای اینکه کار درست از آب در بیاد مرتب به پروژه سر میزنن.
خلاصه عمران بهتره! :D (البته من به شوخی دارم میگم ولی راستش هم بخواین همینجوره!!!!)

راستی یه دلیل بهتر بودن عمران از نظر من شغل های مختلفی که میتونی داشته باشی.
میتونی به قول شما تو دفتر بشینی و مهندس محاسب بشی. میتونی سرپرست کارگاه بشی میتونی پیمانکار بشی. میتونی مهندس مشاور بشی و ....!

آخرین ویرایش:

hitech

عضو جدید

پر درآمدترین رشته هوافضاست و در همه کشورها با حقوق هایی مافوق تصور ما استخدامشون میکنن ( البته منظور من کسی است که دکترای هوافضا گرفته باشه و نه فوق دیپلم و لیسانس!)

armin.eleman

عضو جدید
آرمین جون من قصد توهین نداشتم اگه همچین برداشتی میشد از پست من واقعا ببخشید. و البته قصد توهین به بناها رو هم نداشتم و وگفتم تفاوت مهندس و بنا در بودجه و زمان پروژه است وگرنه اونها هم میتونن برج بسازن و فکر هم نمیکنم کسی این قضیه رو قبول نداشته باشه. و صد البته تفاوت بین کسی که چندین و چند سال درس خونده با کسی که این کار رو نکرده وجود داره. ولی احترام متقابل در هر صورت باید رعایت شه. در ضمن من موافقم که در خیلی زمینه های سنتی بیشتر از مهندس ها سر در میارن اما شما حساب کن برای ساخت یک پل معلق که دهانه های بسیار بزرگی دارد فکر نمیکنم بنایی باشه که بتونه طرح بده!
راجع به استخدام دولتی هم باید بگم هر رشته ای که شما بگین هم میتونه با دولت کار کنه هم میتونه مستقل. حتی رشته هایی مثل نفت و ... که همه فکر میکنن فقط باید با دولت کار کنی هم کلی فرصت شغلی آزاد داره.
و درضمن خیلی از معمارها هستند که با دولت کار میکنن و این بدین معنا نیست که معماری شغلی است که 100% مستقله.
و در مورد معمارهایی که شما گفتین برای مدرکشون ارزش قائل هستند خب خیلی خوبه من نمیگم بده ولی میگم وقتی یه بساز بفروش میخواد یه ساختمونی رو بسازه دنبال اینه که از هر راهی میتونه از مخارج بزنه تا سودش بیشتر بشه. برای این کار هم سراغ معمارهای وفاداری که شما گفتین نمیره! میره سراغ اونهایی که ارزش قائل نیستند! البته طرح های خوب و پروژه های نامدار موضوعش فرق میکنه که البته تعداد چنین طرحهایی هم کم است.
پس اینکه شما میگین میشینه تو دفتر و امضا میکنه و پول پارو میکنه یه کم حرف غیر عادی است چون من خودم خیلی از معمارهای پروژه های مختلف رو دیدم که برای اینکه کار درست از آب در بیاد مرتب به پروژه سر میزنن.
خلاصه عمران بهتره! :D (البته من به شوخی دارم میگم ولی راستش هم بخواین همینجوره!!!!)

راستی یه دلیل بهتر بودن عمران از نظر من شغل های مختلفی که میتونی داشته باشی.
میتونی به قول شما تو دفتر بشینی و مهندس محاسب بشی. میتونی سرپرست کارگاه بشی میتونی پیمانکار بشی. میتونی مهندس مشاور بشی و ....!
دل مایی داداش
اون پستیو که زدم گفتم میشینن تو دفترو پول میزنن از روی مزاح بود.شما جدی گرفتی.
مگه سهمیه ی کارت طرحو نظارت معماری یا عمران چقدره که بخان پارو کنن.(البته درآمدشم کم نیست)
خلاصه معماریه وو دنیاییه واسه خودش.کاش ساختو ساز تو کشورمون طوری بود که آدم یه طراحی معماری یا سازه ای که میکرد واسش لذت بخش میشدو ماندگار.همش شده کلیشه ای و طراحی قوطی کبریت.قبول داری این سیستم باعث شده ما فکرامون داره بسته میشه؟؟
با این حال ما شرمندت شدیم داد:gol::gol:

ed_civil

عضو جدید
Civil Engineering

Civil Engineering

سلام.بنظرم رشته عمران خمیشه یکی ار بهترین و پردرآمد ترینا بوده.هم میتونه در شرکت نفت کار کنه,هم میتونه تو جنوب کار کنه,هم تو دریا و ...
در خارج از ایران هم واقعا عالیه واسه ادامه تحصیل

موفق باشید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

fayezeh

عضو جدید
سلام بچه ها.

به نظر شما بهترین رشته مهندسی که تا مقاطع بالا در ایران تدریس بشه و آینده شغلی مناسبی داشته باشه و اقتصادی هم باشه کدومه ؟

ممنون میشم اگر من رو راهنمایی کنین.

به نظر من اینه کاری همه ی رشته ها یکیه فقط باید تو اون رشته متخصص باشی.:gol:

fayezeh

عضو جدید
سلام بچه ها.

به نظر شما بهترین رشته مهندسی که تا مقاطع بالا در ایران تدریس بشه و آینده شغلی مناسبی داشته باشه و اقتصادی هم باشه کدومه ؟

ممنون میشم اگر من رو راهنمایی کنین.

به نظر من اینده کاری همه ی رشته ها یکیه فقط باید تو اون رشته متخصص باشی.:gol:

lvlaster

عضو جدید
همیشه تخصص و مهارت حرف اول رو میزنه.شما میتونی دکترای یه رشته رو نداشته باشی ولی با مهارتی که داری 10 برابر دکترش موفق باشی
پس نتیجه میگیریم صنایع بهترین رشته هستش!!!!!!!!

vahid-en

عضو جدید
!

!

پس توجه به توانایی هامون چی میشه؟
مثلا اگر ریاضیاتت خوب نباشه هیچ رشته ای بهت حال نمیده دقیقا برای همینه که من تو تردیدم!!!!
اگر میتوانید توی انتخاب رشته کمکم کنید!!!:confused:

ronak_a

عضو جدید
من زمانی که میخواستم انتخاب رشته کنم خیلی تحقیق کردم. در آخر هم IT زدم. با اینکه میتونستم رشته های دیگه قبول شم اما IT رو انتخاب کردم. الان هم راضیم.

navidkhob

عضو جدید
معلومه

معلومه

برق-الکترونیک
اما دکتراشو برید هاروارد بگیرید.

eng.morteza

عضو جدید
ولی ادم مهندسی آبیاری گیاهان دریایی بخونه خیلی بهتر از اینه که مهندسی ابیاری درخت های گلابی بخونه متوجه شدین که.چون اصولا من مدیریت صنعتی رو بختر از بعضی رشته ها میدونم
کاملا موافقم

Amirdb

عضو جدید
هیچ کدوم از رشته های مهندسی آینده دار نیستن
وقتتو تلف نکن بچه جون:biggrin::biggrin:
این روزا نون تو رشته های تجربه
پزشکی دندون پزشکی از همه رشته ها بهترن

من الآن پشیمونم دبیرستان ریاضی رو انتخاب کردم

آخرین ویرایش:

e77777b

عضو جدید

كي گفته :que:.درسته كه پزشكي و دندون در امداش خيلي خيلي بالان ولي بايد به اينم فكر كرد كه براي اينكه يه پزشك خوب شد 7سال بايد مثل...بخوني تازه بشي پزشك عمومي بعد با هزار سختي تخصص بگيري حدود نمي دونم چند سال بعد چندين سالم رو آدما كاركني چندتاشونم بكشي :cry:خلاصه كمش بعد از20 سال انتظار تابشي خبره و.......در نهايت يه پزشك خوب البته اگه مخش بتونه دووم بياره:surprised: اما تورشته هاي مهندسي خيلي زودتر وراحتتر مي توني به پول وموقعيتي كه مي خواي برسي...من به نظرم عمران رشته ايه كه مي توني باهاش اسانسور ترقي وپولدارشدنو طي كني البته پارتي يادت نره :gol:
درنهايت موادم خوبه ها 20 حرف نداره ..:smile:

raminbabak

اخراجی موقت

والله پزشکی نگو دلالی و بساز بفروشی بگی بهتره؟ همه پزشکا الان بساز بفروشن میدونستید چرا پزشکای ایرانی کمتر برای اقامت به خارج میرن ؟؟؟
چون بهترین درآمد رد رو در ایران دارن؟ نظارت که نیست هر چقدر می خان جماعتو تیغ میزنن ...سازمانی هم نیست که جلوشون وایسته ؟ دندانپزشکی هم که همشون ماشالله زرگر تشریف دارن .......
کوفتشون بشه همشون از دم و جد آبادن .....

Sarp

مدیر بازنشسته
كي گفته :que:.درسته كه پزشكي و دندون در امداش خيلي خيلي بالان ولي بايد به اينم فكر كرد كه براي اينكه يه پزشك خوب شد 7سال بايد مثل...بخوني تازه بشي پزشك عمومي بعد با هزار سختي تخصص بگيري حدود نمي دونم چند سال بعد چندين سالم رو آدما كاركني چندتاشونم بكشي :cry:خلاصه كمش بعد از20 سال انتظار تابشي خبره و.......در نهايت يه پزشك خوب البته اگه مخش بتونه دووم بياره:surprised: اما تورشته هاي مهندسي خيلي زودتر وراحتتر مي توني به پول وموقعيتي كه مي خواي برسي...من به نظرم عمران رشته ايه كه مي توني باهاش اسانسور ترقي وپولدارشدنو طي كني البته پارتي يادت نره :gol:
و ندادن مجوز طبابت رو هم به این مشکلات اضافه کن ;)
والله پزشکی نگو دلالی و بساز بفروشی بگی بهتره؟ همه پزشکا الان بساز بفروشن میدونستید چرا پزشکای ایرانی کمتر برای اقامت به خارج میرن ؟؟؟
چون بهترین درآمد رد رو در ایران دارن؟ نظارت که نیست هر چقدر می خان جماعتو تیغ میزنن ...سازمانی هم نیست که جلوشون وایسته ؟ دندانپزشکی هم که همشون ماشالله زرگر تشریف دارن .......
کوفتشون بشه همشون از دم و جد آبادن .....
تو ایران حقوق یه پرستار اگه 1 میلیون باشه حقوق یه پزشک که همون اندازه درس خونده و هم پایه هستند حداقل به 40 میلیون میرسه .

در حالی که تو کشورهای غربی این حقوق یکسانه . با کمی تلورانس
یعنی اونجا به درس حقوق میدن . نه به رشته ;)

Sarp

مدیر بازنشسته
روزی تو دانشگاه یه رشته دایر میکنند به اسم "اژدهاشناسی" و دولت هم آینده شغلی رشته رو تضمین میکنه .

یه فردی میره مدرک کارشناسی این رشته رو میگیره و میره پیش مسئولین میگه شغل رو بدین دیگه .
بهش جواب میدن که برو ارشد رو هم بخون .
طرف میره ارشد رو هم میگیره و میره واسه شغل .
بهش میگن برو دکترا رو هم بگیر .
میره دکترا رو هم میگیره و باز میاد که شغل رو بدین .
بهش جواب میدن حالا برو به کسانی که از این رشته قبول شدند تدریس کن !:d

هر رشته ای رو انتخاب کنید نهایتش اینه که استادی معلمی چیی میشین .
البته ارشد به بالا .

iran-eng1

عضو جدید
با سلام
مهندسی مکانیک خوبه ولی طی این چند سال اخیر رشته ای اومده به نام مکاترونیک که تلفیقی از مکانیک و الکترونیک هست و به نظر من آینده ی خوبی داره

ooraman

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی من فکر میکنم با وضعی که مملکته ما داره و جمعیتو شهرک سازی و اینا ....معماری خیلی خوب باشه بعضی از رشته هایی که گفته شد بیشتر برای پسرا بازار کار داره ولی معماری برای هردو...من دوست معمار زیاد دارم میتونم بگم تقریبا هیچ کدومشون بیکار نیستن

Amirdb

عضو جدید

قبول دارم پزشکی شغلیه که از 40 سالگی میشه به عنوان یه منبع درآمد بهش نگاه کرد

اما دندانپزشکی
از سال سوم دانشگاه میشه با گرفتن یه معرفی نامه از دانشگاه رفت و به عنون یه وردست پیش یه دندون پزشک کار کرد.اون دندونپزشک هم از خداشه با داشتن یه وردست پول بیشتری گیرش بیاد.
یعنی شما در سن 21 سالگی شغل ودرآمدی دارید(البته درآمدش زیاد نیست ولی برای یه فرد 21 ساله عالیه)
دوره عمومی دندانپزشکی 5 سال بیشتر نیست.یعنی شما در سن 23 سالگی یک دندانپزشک عمومی هستید با درآمد بالا.دو سال هم طرح(سربازی) در مناطق محروم

کسی هم بخواد تخصص بگیره که دیگه درآمدش خدا تومنه.دوره تخصص دندون هم 3 سال بیشتر نیست.
یعنی شما در سن 29 سالگی یک متخصص دندانپزشکی با درآمد فوق العاده بالا تشریف دارین
در ضمن درسای رشته دندانپزشکی هم خیلی آسونتر از درسای مهندسیه.
درسای پزشکی فرق میکنه فوق العاده سخت تره

حالا مهندس رو مثال میزنم
4 سال باید خوند تا یه کارشناسی گرفت.باز باید کنکور بده.2 سال فوق.باز باید کنکور بده.2 سال هم دکترا.شد 8 سال.2 سال سربازی شد 10 سال.حالا بگرد دنبال کار:D
در حالی که دندانپزشکی در عرض 5 سال مدرک دکترا رو گرفته و 3 سال هم هم تخصص.

حالا کدوم زودتر به پول وموقعیت اجتماعی میرسه؟

Amirdb

عضو جدید
در کل دندانپزشکی از تمام رشته های مهندسی و انسانی و تجربی سر تره وزودتر میشه به درآمد بالا رسید
داروسازی هم رشته توپیه ولی یه علاقه خاص میخواد.باید عشق شیمی بود:)

neda.5522

عضو جدید
پس توجه به توانایی هامون چی میشه؟
مثلا اگر ریاضیاتت خوب نباشه هیچ رشته ای بهت حال نمیده دقیقا برای همینه که من تو تردیدم!!!!
اگر میتوانید توی انتخاب رشته کمکم کنید!!!:confused:
سلام
رشتۀ مهندسی پلیمر یکی از رشته های جوان کشور هست و موقعیتهای شغلیش روز به روز در حال افزایشه
خیلی از چیزایی که دورو ور ما هستن پلیمرن در نتیجه این رشته زیاد جای کار و پیشرفت داره
البته شرط موفقیت در اون علاقه به شیمی و فیزیکه
موفق باشید

ceaselife

عضو جدید
سلام
رشتۀ مهندسی پلیمر یکی از رشته های جوان کشور هست و موقعیتهای شغلیش روز به روز در حال افزایشه
خیلی از چیزایی که دورو ور ما هستن پلیمرن در نتیجه این رشته زیاد جای کار و پیشرفت داره
البته شرط موفقیت در اون علاقه به شیمی و فیزیکه
موفق باشید

bebin polimer khooobbbbbeeee.ama sakhte man riyzaio shodam 12 ama reolozhi 19.5 mibini in hame fasele??????????????????//:warn:

Sarp

مدیر بازنشسته
قبول دارم پزشکی شغلیه که از 40 سالگی میشه به عنوان یه منبع درآمد بهش نگاه کرد

اما دندانپزشکی
از سال سوم دانشگاه میشه با گرفتن یه معرفی نامه از دانشگاه رفت و به عنون یه وردست پیش یه دندون پزشک کار کرد.اون دندونپزشک هم از خداشه با داشتن یه وردست پول بیشتری گیرش بیاد.
یعنی شما در سن 21 سالگی شغل ودرآمدی دارید(البته درآمدش زیاد نیست ولی برای یه فرد 21 ساله عالیه)
دوره عمومی دندانپزشکی 5 سال بیشتر نیست.یعنی شما در سن 23 سالگی یک دندانپزشک عمومی هستید با درآمد بالا.دو سال هم طرح(سربازی) در مناطق محروم

کسی هم بخواد تخصص بگیره که دیگه درآمدش خدا تومنه.دوره تخصص دندون هم 3 سال بیشتر نیست.
یعنی شما در سن 29 سالگی یک متخصص دندانپزشکی با درآمد فوق العاده بالا تشریف دارین
در ضمن درسای رشته دندانپزشکی هم خیلی آسونتر از درسای مهندسیه.
درسای پزشکی فرق میکنه فوق العاده سخت تره

حالا مهندس رو مثال میزنم
4 سال باید خوند تا یه کارشناسی گرفت.باز باید کنکور بده.2 سال فوق.باز باید کنکور بده.2 سال هم دکترا.شد 8 سال.2 سال سربازی شد 10 سال.حالا بگرد دنبال کار:D
در حالی که دندانپزشکی در عرض 5 سال مدرک دکترا رو گرفته و 3 سال هم هم تخصص.

حالا کدوم زودتر به پول وموقعیت اجتماعی میرسه؟
آمارها نشون میده تعداد فحشهایی که یه دندانپزشک میشنوه از مال یه مهندس خیلی خیلی زیاده :biggrin::biggrin::biggrin:;):gol:

raminbabak

اخراجی موقت
و ندادن مجوز طبابت رو هم به این مشکلات اضافه کن ;)

تو ایران حقوق یه پرستار اگه 1 میلیون باشه حقوق یه پزشک که همون اندازه درس خونده و هم پایه هستند حداقل به 40 میلیون میرسه .

در حالی که تو کشورهای غربی این حقوق یکسانه . با کمی تلورانس
یعنی اونجا به درس حقوق میدن . نه به رشته ;)

کلا در ایران یا باید بند پ داشته باشی یا خود پ (پول)..درس و علم مدرک رشته کشکن ...

• Like
واکنش ها: Sarp
بالا