آینده دارترین رشته مهندسی.

ilCapitano

عضو جدید

http://fa.wikipedia.org/wiki/به_سوی_تمدن_جدید
الان قدرت توی علمه نه توی ارتش!!!
مثلا سال 2009 چینی ها با هک کردن سایت نیروی هوایی آمریکا یه پروژه 20 میلیون دلاریشونو دزدیدن!!!!
وقتی به این سادگی هک می کنن، پس شک نکنید که میتونن با هواپیماهای آمریکا به خور آمریکا هم حمله کنن!!!!!

elmira@

عضو جدید
سلام دوست من!
نمی خواستم اینو بگم ولی دیگه مجبور شدم!!!!!!
اگه واقعا استعداد داری برو عمران، اگه ذهنت تو اینطور چیزا خوب کار نمی کنه برو IT درسته با کامپیوتر زیاد تفاوتی نداره ولی در آینده بازار کار بهتری داره. نمی دونم دوستانی که میگن برو کامپیوتر واسه چیه؟؟؟؟
اگه کسی برتری نسبت به IT واسه این رشته میدونه به منم بگه تا بلکه منم روشن بشم!
اینم بگم که بی انصافی نکرده باشم!!!! عزیزم اگه واقعا به برنامه نویسی علاقه داری و از برنامه نوشتن لذت میبری برو کام .لذت بردن منظورم اینه که شب و روز به برنامه ای که داری می نویسی فکر کنی. وقتی به مشکل می خوری شب خوابت نبره!!!
من واسه درس 3 واحدی برنامه نویسی که داشتیم ، قرار بود ماشین حساب مهندسی بنویسم. وقتی به نوشتن سری tan رسیدم دستگاه error می داد من 48 ساعت نخوابیدم تا جوابشو پیدا کردم!!! اگه واقعا علاقه ات به برنامه نویسی اینقدره شک نکن و تو همین رشته که هستی بمون که موفق میشی.

منم کاملا قبول دارم که الان IT بازار کاریش عالیه خیلی هم رشته جذابیه اما دوستمون پرسیدن بین عمران و مهندسی نرم افزار که من نظر شخصیم نرم بود (با دلایل فوق)
اما اگه IT هم بین گزینه هاش بود مسلما من هم IT رو ترجیح میدادم چون خودم ارشد میخوام IT شرکت کنم:cool:

iPooria

عضو جدید
ما قراره اینجا ببینیم آینده دار ترین رشته چیه! قرار نیست که رشته ای که توش تحصیل میکنیم رو معرفی کنیم.!!!
به نظر من بهترین رشته اون رشته ای هست که فرد بهش علاقه واقعی داره. ولی تو این تاپیک میخوایم بصورت علمی بحث کنیم که آینده رو چه رشته ای در دست داره؟!
شما هم اگر فکر می کنید شیمی یا معماری هست دلایل خودتون رو بیارید تا استفاده کنیم.

shahinjet

عضو جدید
سلام عرض میکنم خدمت دوستان عزیز
اول تشکر میکنم از همه دوستان که نظر میدن (البته تعدادی بی دلیل) اصلا فکر نمیکردم به این سرعت بچه ها نظر بدن من خودم باز میگم که اشتباه کردم دفعه قبل بحث کردم ولی حالا دوست دارم بچه ها توضیح در مورد رشتشون بدن و فیلد کاریشو مشخص کنن .
و بگم که همش به تلاش آدم بستگی داره تا در رشتش موفق باشه
راستی آقا پوریا رشتتون چی هست اگه میشه بگید
التماس دعا

iPooria

عضو جدید
من 3 ماه دیگه کنکور دارم. و خوب قطعا رشتم IT خواهد بود. (نه به خاطر آیندش، به دلیل علاقه ای که دارم و در این زمینه کار کردم)

ilCapitano

عضو جدید
سلام به دوستان عزیزم!!!!
فکر می کنم شاهین جان حرف قشنگی زدن . من کاملا با ایشون موافقم
"ولی حالا دوست دارم بچه ها توضیح در مورد رشتشون بدن و فیلد کاریشو مشخص کنن .
و بگم که همش به تلاش آدم بستگی داره تا در رشتش موفق باشه"
اگه میشه فقط به جای گفتن فقط این رشته یا اون رشته، مزایای رشته خودتونو بگید.
شاد و پیروز باشید

na50m

عضو جدید
منم با بچه ها موافقم بهتره توضیح بدین
اینجا هر کی رشته خودشو بهتر میدونه , بهتر اینه دلیلشم بگن تا بقیه هم بدونن واس چی خوبه واس چی بده
مثلا من خودم وقتی این تاپیکو خوندم امیدوار بودم یه سری اطلاعات خوب راجع به کام وعمران میگیرم ولی وقتی اومدم تو دیدم بیشتر بچه ها رشته خودشونو میگن بدون هیچ توضیحی و من واققققققققققققققققققققعا گیج شدم:confused:

mr.mehrdad

عضو جدید
سلام دوستان!
یادم افتاد یه جا مشاعره میکردند یارو به طرف مقابلش گفت چ بده ودر جواب شنید: "چو می بینی که دوست وچاه است اگر خاموش بنشینی گناه است"
من برق رو پیشنهاد می کنم نه به خاطر این که رشته تحصیلیمه .میتونید سری به کارخانه ها، اداره ها و... بزنین.صنایع پتروشیمی ،نفت،سیمان ، ماشین سازی ها و... البته اگه با روحیه تون سازگاره گرایش قدرت خیلی توپه.فک کنم کافی باشه؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!
به هر حال من آنچه شرط....با تو میگویم.............

ژابیژ

عضو جدید
خب بالاخره هر کسی حق داره رشته ی خودشو معرفی کنه به عنوان بهترین و آینده دار ترین رشته!!!!
چون هر کس رشته ی خودشو دوس داره! منم که عاشق عمرانم و واسه همین این انتخابو کردم!
اما به نظر من تمام رشته ها خوبن به شرطی که علاقه داشته باشی و پشتکار! که اگه واقعا خوب بخونی میشه آینده دارترین رشته فقط برای شما.

MILAD AHWAZI

عضو جدید
این اراده و پشتکار و علاقه و سواد و فن فرد برای یادگیری هست که اینده ای موفق رو تضمین میکنه .

یه نفر عاشق الکترونیکه وقت میذاره نتیجه میگیره .

یه نفر به عمران - یه نفر به قدرت - یه نفر به نرم افزار - یه نفر به گرافیک و......

دوستان فکر کنم بیشتر از رشته خودشون دفاع کردن . تا اینکه .....

مهم پشتکار و علاقه است .

مهم سواد فرد هست .

مهم خلاقیت و فنی بودن فرد هست .

مهم عشق به علم هست .

مهم اینه که هدف رو تعیین کرد و به اون رسید .

حالا می خواد رشته فرد اب شناسی یا جغرافیا هم باشه که باشه ایرادی نداره .

farshid992006

عضو جدید
فرقی وجود نداره بین رشته ها
مهم اینه که بعه رشته علاقه داشته باشی و پشتکار نشون بدی
تا توی رشته و تخصصت جزو برترین ها بشی
البته نظر شخصی منه

hitech

عضو جدید
دوستان عزیز بیخودی از رشته خودتون تعریف نکنید!!!
الان هر نوع مهندسی که بگین اونقدر زیاد شدن تو ایران که به حد اشباع رسیده!!
و البته تنها مهندسی که آینده خیلی خوبی داره و هنوز زیاد هم نیستن مهندسی هوا فضاست که البته اونم اگه تو ایران درس خونده باشی به درد نمیخوره و فقط تو کشورهایی مثل کانادا و هلند و ... اگه خونده باشی خوبه و رو هوا میقاپنت!!!
وگرنه به لطف دانشگاه های زیاد الان دیگه همه این رشته ها کلی آدم بیکار دارن

computer127

عضو جدید
اگه معماری یه دونست پس کامپیوتر چی بگه که دردونه ست. ;)
این جوری سر رشته هاتون چونه نزنید.
اگه راست میگید و از رشته ها تون راضی هستید بگید چرا تا بقیه هم بدونند؟؟؟؟؟؟؟؟ منظورم از بازار کارش ......................

sahragol

عضو جدید
مهندسی کامپیوتر
از همون مقطع دیپلمش بازارکارداره تا دکتراش
هر اداره ا ی که استخدام داره تو هر زمینه یی حتما کامپیوتر هم نیاز دارن چون هر اداره یی به واحد انفورماتیک داره .
اگه جذب ادارات هم نشدی می تونی خودت یه شرکت بزنی
حالا فرقی نمی کنه خدمات ... کافی نت.... فروش قطعه..... آموزشگاه....

armin.eleman

عضو جدید
مهندسی کامپیوتر
از همون مقطع دیپلمش بازارکارداره تا دکتراش
هر اداره ا ی که استخدام داره تو هر زمینه یی حتما کامپیوتر هم نیاز دارن چون هر اداره یی به واحد انفورماتیک داره .
اگه جذب ادارات هم نشدی می تونی خودت یه شرکت بزنی
حالا فرقی نمی کنه خدمات ... کافی نت.... فروش قطعه..... آموزشگاه....
خوب عزیزم با احترامی که به شما و رشتتون قایلم ولی اینایی که گفتیو به جز آموزشگاه هر کی میتونه بزنه.بهت بر نخوره مثل بقالی میمونه.
:w11::w11::w11::w11::w11:

armin.eleman

عضو جدید
اگه معماری یه دونست پس کامپیوتر چی بگه که دردونه ست. ;)
این جوری سر رشته هاتون چونه نزنید.
اگه راست میگید و از رشته ها تون راضی هستید بگید چرا تا بقیه هم بدونند؟؟؟؟؟؟؟؟ منظورم از بازار کارش ......................
COM جان اصلا رشتتون ردیف ردیفه . .. ..........
معماری چیه آخه؟
هیچکدومشون سر کار نمیرن.همشون بیکارن.
آخه یه نقشه امضا کردنم میشه کار؟؟؟؟؟؟؟؟
میشینن تو دفترشون مهر میزنن دلار میزنن
:confused:

mr honest

عضو جدید
پس مکانیکا کجا خوابشون برده , بنده که واقعا بدون تعصب می گم مکانیک :smoke::smoke:

sahragol

عضو جدید
خوب عزیزم با احترامی که به شما و رشتتون قایلم ولی اینایی که گفتیو به جز آموزشگاه هر کی میتونه بزنه.بهت بر نخوره مثل بقالی میمونه.
:w11::w11::w11::w11::w11:

عزیزم خدمات کامپیوتر شامل زیر گروه های زیر هستش
1- طراحی وب
2- برنامه نویسی (که باز خودش زیر شاخه داره و هر زبانی رو شامل می شه)
3- گرافیک کامپیوتر 1- عکس های دیجیتا ل
2- تصاویر متحرک دیبجیتال (ویدیو کارتون سه بعدی فلش)
4- سخت افزار سیستم( تعمیرات قطعات)
5-پرینت و ساخت پاور پوینت و تایپ و.....
-6ساخت نرم افزار ....
7- شبکه.....
8- ISP....
9....
....
که اینا هر کدوم برا خودش یه آدم حرفه یی می خواد یکی که کاملا فوت و فن بلد باشه حالا فرقی نمی کنه یا مدرک مهندسی داشته باشه یا خودش خود اموز یاد گرفته باشه ولی کار هر کسی نیست... گاو نر می خواهد و مرد کهن.... ولی بعد اینکه خوب یاد گرفت بدون کو چکترین دوندگی با فشردن چند دکمه تو یه اتاق آروم و پشت میز و صندلی راحت پولش رو به جیب می زنه نه مثل مهندسی کشاورزی هست که زیر آفتاب بمونی نه مثل مکانیک و عمران و معماری و... که با کارگر جماعت کل کل کنی و هی بری سر ساختمونو... می شینی تو خونه نوکر خودتی و آقای خودت....
حالا این {هر کی} از هر کدوم از اینا بتونه بزنه من شخصا بهش می گم مهندس و احترامش رو نگه میدارم.... (با اینکه خودم دانشجوی ارشدم)

hamidservat

عضو جدید
سلام به همگی اقا به نظر من باید رشته ای رو انتخاب کنی که اصول بنیادی داشته باشه

مثال
ک برق - مکانیک - عمران- و..

رشته هایی مثل کامپیوتر هر روز تغییر میکنن باید خودتو سریع اپدیت کنی ولا میبینی تو با لیسانس کامپیوتر و 10 سال سابقه کا ر با جوون 18 ساله یه چیز رو میفهمی و شاید اون بهتر از تو بدونه

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همگی اقا به نظر من باید رشته ای رو انتخاب کنی که اصول بنیادی داشته باشه

مثال
ک برق - مکانیک - عمران- و..

رشته هایی مثل کامپیوتر هر روز تغییر میکنن باید خودتو سریع اپدیت کنی ولا میبینی تو با لیسانس کامپیوتر و 10 سال سابقه کا ر با جوون 18 ساله یه چیز رو میفهمی و شاید اون بهتر از تو بدونه
حرفتون رو از نظر بروز بودن و پویا بودن قبول دارم اما مثالتون در مورد برق (!) جالبه !
دوست من برق مخصوصا" در گرایش الکترونیک بسیار بسیار پویاست . یک نمونه کوچیکش انواع و اقسام IC ها میکرو ها و سنسورها که روز به روز پیشرفت هم میکنن .
شایت اسکلت قضیه در حد قانون اهم و ثوابت باشه اما در یک کار اجرایی و در لایه بیرونی کار مهم خروجی هاست نه جزئیات ! دیتاسنتر سایتهایی مثل datasheet4u و ... را می تونید ملاحظه بفرمایید.

با استدلال احتمالی شما رشته کامپیوتر هم بر پایه ی 0 و یک منطقیه !و چیز جدیدی نداره .
هر برنامه ای آخرش میشه زبان ماشین !

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
معماری چیه آخه؟
مشخصا" این تفکر رویاپردازانه است ! هر رشته ای که بخوانید در بازار کار سختی و مشکلات داره !
فرضا" رشته شما فکر می کنید اگر چند تا طرح دادید و صدای مهندس عمران در آمد که از نظر محاسبات و میزان مسالح مقرون به صرفه نیست یا کلا" غیر قابل پیاده سازی اونوقت پیمان کار بازم در پروژه های دیگر چیزی برای شما در نظر می گیرد که بخواهید مهر بزنید !؟!!

ilCapitano

عضو جدید
مشخصا" این تفکر رویاپردازانه است ! هر رشته ای که بخوانید در بازار کار سختی و مشکلات داره !
فرضا" رشته شما فکر می کنید اگر چند تا طرح دادید و صدای مهندس عمران در آمد که از نظر محاسبات و میزان مسالح مقرون به صرفه نیست یا کلا" غیر قابل پیاده سازی اونوقت پیمان کار بازم در پروژه های دیگر چیزی برای شما در نظر می گیرد که بخواهید مهر بزنید !؟!!
سلام. کاملا با نظرتون موافقم. البته باید غیر از پارتی پشت کار هم داشت!
Forza Roma

hitech

عضو جدید
معماری چیه آخه؟

عزیزم مهر و امضا کردنه به ضرر معماراس! یعنی واقعا هنوز این رو نفهمیدین؟! بزار یه مثال واست بزنم روشن شه قضیه:
یه نفر میخواد یه خونه بسازه. طبق مقررات اگه از یه متراژی بالاتر باشه باید حتما طرح, طرح یک مهندس معمار باشه. حالا این آقا بجای اینکه بیاد چندین میلیون پول بده که یه طرح از معمار بگیره میاد 100 هزار تومن میده که طرحی که خودش کشیده رو معماره امضا کنه!!! یعنی همین! حالا شما حساب کن اگه هیچ معماری این کار رو نمیکرد اونوقت همه معمارها مایه دار شده بودن اما الان میبینیم معمار ها همگی دارن زیر دست بنا ها کار میکنن!
واسه مهندسی عمران هم تقریبا همینجوره اما فرقش اینه که در عمران چون طراحی سازه فقط به ظاهر نیست و کلی حساب کتاب داره هر کسی نمیتونه به خودش اجازه بده واسه خودش پلانهای سازه ای رو بیاره بده یه مهندس فقط امضاش کنه چون حتی اگه اون سازه مقاومت لازم رو داشته باشه اگه کاملا مهندسی ساز نباشه اقتصادی در نمیاد! مهندسی اینجا به درد میخوره که بهینه ترین طرح رو بدست بیاره وگرنه که هر بنایی میتونه برج بسازه اما زمان و بودجه هستند که تفاوت بین مهندس و بنا رو بوجود میاره!
پس لطفا تعریف های کورکورانه از رشتتون نکنید که با جوابهای دندون شکن مواجه میشین!:D

بالا