آیا گوشی شما اصلی است یا تقلبی ..............> ساده ترین روش فهمیدن این موضوع

sasams

عضو جدید
سلام به همگی

متاسفانه این قضیه لیبل بودن گوشی ها و سوء استفاده فروشنده ها از عدم آگاهی خریدارا برای خودش معضلی شده و خودم بارها شاهد بودم که فروشنده ها گوشیه لیبل شده رو به اسم اصلی به مشتری 10-15 تومن بیشتر از معمولیا فروختن

تصمیم گرفتم عکس هایی که از گوشیهای لیبل شده گرفتم یا موقع خرید، از فروشنده ها درخواست کردم برام از لیبل گوشیهاشون عکس بذارن رو اینجا بذارم و تفاوت لیبل اصلی و غیر اصلی رو روی تصویر بگم که اگه توجه کنید دیگه خیلی راحت تفاوت اصلی و غیر اصلی رو تشخیص میدید

برای شروع تصویر لیبل اصلی رو براتون میذارم که از سایت gsmarena گرفتم :

ما تو ایران 3 نوع لیبل داریم

1- لیبل های خیلی تابلو :

خوب.. دیگه فکر نکنم نیازی به توضیح باشه، جعل کنندگان این طور لیبل ها از نوع اولیه هستند و به تناسب سایز لیبل و محل لیبل توجهی ندارن !

2- لیبل های تابلو :

خوب..همونطور که می بینید جعل کنندگان این طور لیبل ها کمی حرفه ای تر عمل کردن اما با یه مقایسه ساده با لیبل اصلی که براتون گذاشتم، می تونید این تفاوت ها رو ببینید : بی کیفیت بودن شکلها و حروف بکار رفته تو لیبل و شطرنجی بودن حاشیه شکلهایی مثل CE و سطل اشغال و ..
مخصوصا شکل سطل آشغال که انگار با نقطه چین کشیدنش
به زبان ساده تر هر لیبلی دیدید که حاشیه حروف و شکلهاش اصطلاحاً خوردگی داره و شطرنجیه و مثل عکس اول صاف و یکدست نیست شک نکنید غیر اصلیه

نکته بعدی، اینه که خیلی از لیبل ها مثل عکس بعد که براتون میذارم اصلا سطل آشغال ندارن !
حرف O تو NOKIA باید شکلی بین بیضی و مربع داشته باشه اما تو لیبل های تقلبی شبیه به مربع هست.

3- لیبل های غیر تابلو ! :

خوب همونطور که می بینید، جاعل سعی کرده کمی فونتها و شکلها رو برخلاف لیبل قبلی از ضمختی در بیاره و به قولی حرفه ای تر زده اما بازم اگه دقت کنید می بینید مواردی رو که برای لیبل قبلی گفتم، برای این هم صادقه با این تفاوت که کمی نازکتر زده تا حاشیه های غیر یکدست و شطرنجی شکل ها و فونتها تابلو نشه اما بازم تو عدم رعایت فاصله C با E تو شکل CE و مخصوصا عدد 3 سوتی داده و جالبتر اینکه از بس هول بوده سطل آشغال یادش رفته

بارکد هم که دیگه روم نشد بگم توجه کنید
یه مقایسه با لیبل اصلی بکنید تا مثل من کلی بخندید

اینم عکس لیبل اصلی از روبرو تا دوباره یه مقایسه با غیر اصلی ها بکنید و ببینید شکل ها و فونتها کاملا صافو یکدست هستن :

خلاصه مطلب : توجه به حاشیه فونتها و شکلهای بکار رفته در لیبل و دقت این نکته که باید یکدست باشن + بارکد که مثل شکل اول باشه و نقاشی نباشه !!

بالا